Mcutuc Ceiitsrfje GTouriml Harold Macmillan bezuinigt twee miljard gulden Britse defensie wordt duchtig besnoeid VERPLAATS WESTLANDSE TUINBOUW NAAR GOEREE Volksstemming over de status van Kasjmir Christelijke verfilmt Film Actie Bartje' Loongrens hoger - maar waarom moet het zó? Burgemeester en wethouder verdronken VRIJDAG 25 JANUARI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling. Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; f 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Zevenendertigste jaargang No 10865 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL!JK-NATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stant«astlch if gfcebUwa "tnyn hert ia Icgftcttspoct Het miljoenste luierbroekje Zlb PAGINA 5 Repatriëring Hongaren Oostenrijk akkoord (onder voorwaarden) "IJolgens radio Boedapest heeft de Oostenrijkse regering beloofd, doorreisvisa te verstrekken aan Hon gaarse vluchtelingen in westelijke landen, die naar hun land willen te rugkeren. Deze belofte is evenwel aan twee voorwaarden gebonden: de terugkeer moet vrijwillig zijn en de teruggekeerden mogen in Hongarije niet aan verg elding smaatr eg eler worden blootgesteld. Er zou een ge mengde Oostenrijks-Hongaarse com missie zijn opgericht ter coördinatie van deze repatriëring. Intussen blijven de vluchtelingen naar ?n gaan In HonëarÖe worden uit alle delen van het land dagelijks arr ties gemeld. Bjf gevechten in een heuvelachtig ge bied tussen Eger en Miscolc in noordoos ten van Hongarije zouden 200 opstandelin gen gevangen zijn genomen. Ook elde zou het gewapend verzet toenemen. Volgens onbevestigde berichten u Boedapest zijn te Baja 500 Russische so daten gedeserteerd en naar Zuidslavië uitgeweken. Premier Kadar heeft gisteren geweigerd, de bekende componist Zoltan Kodaly te ontvangen, die wilde komen pleiten voor vrijlating van gearresteerde Hongaarse schrijvers. Kadar had het „te druk". Dr. Adams naai de Old Bailey Dokter John Bodkin Adams, de Britse huisarts die ervan wordt beschuldigd, de 81-jarige rijke weduwe Edith Morell met verdovende middelen te hebben vermoord, zal hiervoor terecht moeten staan in de beroemde „Old Bailey" te Londen. Het proces zal vermoedelijk begin februari worden gevoerd. Een college van vijf lekerechters heeft zich voor verdere vervolging van dr Adams uitgesproken en zijn preventieve hechtenis verlengd tot 31 januari. Op die dag zal hij opnieuw voor hen verschijnen om. formeel naar het gerechtshof te Lon den te worden verwezen. De verdediging had om dit laatste gevraagd. Dr. Adams zal dus niet in Sussex terecht staan. Tijdens het nu afgesloten gerechtelijke vooronderzoek is dr. Adams bovendien nog beschuldigd van moord op twee an dere patiënten: het echtpaar Hulleti. Adams voornaamste verdediger, Geoffrey Lawrence, probeerde nog, zijn cliënt vrij te krijgen wegens gebrek aan bewijsmate- Dr. Adams, die het laatste woord kreeg, zei slechts: „Ik ben onschuldig. Ik wacht met mijn verdediging totdat mijn zaak voorkomt." Vluchtelingencomité doet beroep op bejaarden Het Nationaal comité hulpverlening Hongaarse volk heeft een beroep gedaan op de bejaarden, die voor een uitkering van het ouderdomspensioen in aanmer king komen, doch die uitkering niet zo hard nodig hebben. Het comité vraagt die bejaarden om tenminste een maand van hun uitkering af te staan aan giro 999 om aldus bjj te dragen aan de leniging van de nood onder de bejaarde Hongaarse vluchtelingen. Om hulp naar Amerika TTET ZAL UIT ZIJN met de verkwisting van miljoenen voor de Britse strijdkrachten. Macmillan heeft gisteravond het Lagerhuis verrast met een bezuinigingsplan, dat 2 miljard gld. moet opleveren. Dit bij een defensiebegroting van 15 miljard. Macmillan wenst een defensie, die „krachtig en doeltreffend" is, maar het zal afgelopen zijn met kost bare proefnemingen en de mankracht zal teruggebracht worden van 420.000 tot 300.000 man. Indien een verdere vermindering moge lijk is in verband met de nieuwe wapens, zal dit geschieden. Macmillan heeft kort en bondig verklaard, dat geen prototypen van straaljagers meer gebouwd zullen worden om „alleen mee te pronken op de luchtvaartshow van Farnborough". Reeds vorige week werd aangekondigd, dat de reserve-luchtmacht opgeruimd zou worden. Engeland wil liever bestuurbare projectielen dan de snel verouderend" toestellen. Koerier met volmacht De schoonzoon van Churchill, Duncar Sandys, is reeds op weg naar de Ver enigde Staten om onderhandelingen t« voeren. Hjj heeft groter volmachten dan ooit een minister van defensie in vredes tijd heeft bezeten. Engeland schijnt te willen trachten, Amerika de resultaten van zijn atoom onderzoekingen aan te bieden in rul voor moderne wapens. Tot persoonlijk stafchef van minister Sandys, is de achter achterkleinzoon van de beroemde Nelson, sir William Penney, benoemd. Sandys zal de Britse strijdkrachten geducht moeten „stroomlijnen". Hierbij zal de Britse bij drage tot de verdediging van het vaste land van Europa een voornaam punt vormen. Reeds lang voert Engeland be zwaren aan tegen de kosten van het grote aantal Britse strijdkrachten in West-Duits- land, waarin de Bondsrepubliek slechts in geringe mate wenst bij te dragen. Argumenten van Sandys Sandys zal nu eerst trachten in de Ver enigde Staten begrip voor de precaire Britse situatie te kweken, om daardoor de nodige medewerking en levering van moderne strijdmiddelen te verkrijgen. Bo vendien echter zal hij de leiding van le ger, marine en luchtmacht moeten over tuigen van de noodzakelijkheid en doel treffendheid van zijn maatregelen. Een zwaarwegend argument zal zijn dat de actie in Egypte het land voor on- Pleidooi van prof. Thijsse TTOE overvol het westen ook mag zijn, evenmin als de industrie kan de tuinbouw hier wijken, zonder de welvaart van het land te schaden. Het gaat er dus maar om, het even wicht te behouden en dat kan alleen, wanneer de harmonie tussen beide levendige sectoren wordt bevorderd Een harmonieuze ontwikkeling brengt echter alle facetten van de menselijke gehoorde financiële moeilijkheden heeft er "ï0®1 Hoi n"ot li™ „„ront- a11*®1? £rond z«n voor da verschillende bedrijven, maar men moet ook wc Kroonprins Abdoel Illah van Irak, oom van koning Feisal, bracht een bezoek aan Downing- street 10 en gebruikte daar de lunch met Harold Macmillan. Prins Abdoel is op weg naar Washington voor een bezoek aan president Eisenhower. Veiligheidsraad beveelt aan: Spreekrecord door India gebroken TAe Veiligheidsraad heeft gister avond een resolutie aanvaard, waarin bepaald wordt, dat de status van Kasjmir niet mag veranderen zonder dat een volksstemming is ge houden, waaruit de wens van de be volking blijkt. De door de Ver. Sta ten, Australië, Engeland, Cuba en Colombia ingediende resolutie kreeg tien stemmen. Er waren geen tegen stemmen. De Sow jetunie onthield zich. Pakistan had de Veiligheidsraad vorige week verzocht, vóór a.s. zaterdag hande lend op te treden, daar op die datum, krachtens een bepaling in de door de grondwetgevende vergadering (door In dia gesteund) van Kasjmir goedgekeurde grondwet. In Kasjmir de Indiasche wet ten van kracht zullen worden. Pakistan stelde, dat India op deze wijze Kasjmir zou inlijven, wat in strijd zou zijn met eerder door de Veiligheidsraad gegeven richtlijnen voor dit omstreden gebied. Namens India antwoordde minister Krisjna Menon, da-t de betrekkingen van zijn land met Kasjmir geregeld zijn. want dit land is volgens hem Indisch gebied. Menon sprak over deze kwestie in to taal zeven uur en drie kwartier. Hij be gon woensdagochtend, ging 's middags n eindigde zijn toespraak gister- De Indiër brak hiermee het re- i de Pakistaanse minister var buitenlandse zaken, sir Mohammed Zaf- roellah Khan, die in 1950 ook Kasjmir „slechts" zes uur en kwartier had gesproken, verdeeld drie dagen. Na de stemming verklaarde Menon, dat India zich door de resolutie van de Vei ligheidsraad niet zebonden acht. Rusland en Westen werden het eens De westelijke mogendheden en Rus land zijn het gisteren eens geworden over een gemeens- happelijke resolutie, waarin zij beroep doen op de ontwapeningscom missie alle .ontwapeningsvoorstellen van de laatste iaren te behandelen. Wanneer de pot tieke commissie deze reso utie aanneemt wat vandaag wel ge beuren zal. dan wordt het voorstel van Eisenhower voor wederzijdse luchtver- kenn'ng naar de commissie voor onitwa- De resolutie word Ingediend door AusMalië, Brazil'ë Canda, Frankrijk. Engeiand, India Jaoan, Noorwegen, Rus land de Verenigde Staten en Zuid Slavië Rusland heeft g steren ln de politieke commissie nog een voorste! ingediend om zowel Noord- als Zuid-Korea en Vet nam tot de Verenigde Naties toe te aten. Deze resolutie zou in de plaats moeten komen van de Amerikaanse re- so.vttde, waarin toelating wordt ver zocht van Zuid-Korea en Vietnam. gebracht en dat het niet langer woord is, de miljoenen rond te strooien voor een defensie, die meer op uiterlijke dan op innerlijke kracht kan rekenen. Congresleden in V.S.: Laat Nasser ook 'n handje helpen TJET PLAN-EISENHOWER voor het Midden-Oosten is met 24 tegen 2 stemmen door de buitenlandse commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden aanvaard. Dinsdag zullen in hei Huis van Afgevaardigden de debatten ovei deze economische hulp aan het Midden- Oosten en het eventueel gewapend optre den bij agressie beginnen. Zowel oud-president Truman als gene raal Gruenther hadden de Congresleden doen weten, dat het voor de Verenigde Staten van hel grootste belang is. Eisen hower de gevraagde volmachten te ge- ;r van buitenlandse zaken, Foster Dulles, zette de Congresleden uiteen, dat zij geen gedetailleerde inlichtingen vooraf •ragen over de besteding van het krediet van 200 miljoen dollar, dat de pre sident ter beschikking zou krijgen. Bij voortijdige mededelingen zou het pro gramma niet meer aan zijn doelmatigheid beantwoorden. Zeventig, democratische leden van het Congres hebben een beroep op minister Dulles gedaan om er bij president Nasser op aan te dringen mee te helpen bij de op lossing van dc problemen in het Midden- Oosten. Zij vragen of Nasser geen toezeg ging moet doen, dat het Suezkanaal voor de schepen van alle landen zonder uitzon dering opengehouden moet worden. Voorts wensten zij van hem een garantie, dat Egypte zich onthouden zal van een blok kade van de Golf van Akaba. President Nasser gaf intussen in Kairo in een interview als zijn mening te ken nen, dat voorstellen tot internationalisatie van het gebied van Gaza en de Golf van Akaba steun betekenen aan een agressie en voordelen verstrekken aan de agres sors. Hij noemde deze gebieden Egyptisch en elke interventie op Egyptisch grondge bied is een schending van de souvereini- -artegen Egypte zich volledig zich bewegen en recre- Daarom meent prof. ir. J. P. Thijsse, die gisteren op de voorlichtingsdag van de Ned. Tuinbouwraad het woord voerde, dat er in de eerste plaats zuinig met de grond moet worden omgesprongen, maar dat daarbij moet worden gestreefd naar een zo min mogelijke wederzijdse beperking in elkanders activiteiten. Men is aangewezen op onderlinge steun en een goed samenspel, dat tot een ge meenschappelijk doel leidt: verhoging van de welstand en het menselijk geluk. Wordt er dus samengewerkt, dan moet men niet om het lapA&e eind gaan trekken, maar eikaars belas,., *n ontzien en eer biedigen. Dat het wel heel nodig is om tot gemeen schappelijk inzicht te komen, moge blij ken uit het feit. dat de randstad Holland, thans met 4 miljoen inwoners al mudvol, over 25 jaar naar berekening nog een mil joen of meer mensen zal moeten bergen. Zo gezien zal het dan noodzakelijk wor den, dat degenen die niet bepaald in het i behoi landsdelen verhuizen. Nu nog plaats Thans is er nog plaats voor de tuinbouw i het westen, maar prof. Thijsse betwij felt of het Westland zich op den duur zal kunnen handhaven tegen de stadsuitbrei- van Den Haag. Als planoloog zou spr. geneigd zijn de tuinbouwactiviteit later Goeree-Overflgkkee te doen ver plaatsen. zulks uit een oogpunt van he iliging op lange termijn. Vanzelfsprekend staat men in tuinbouw- kringen hier niet zo gemakkelijk tegen- en daarvan gaf de vergadering dui delijk blijk. if. Thijsse zou het Westland wel naar Flakkee willen verplaatsen, maar Boskoop mgeving, evenals het bollengebied. hun plaatsen laten. t recreatiegebied zou prof. Thijsse vooral willen behouden, met duinen, stil strand en al, want zoveel recreatie heeft randstad Holland niet Boulevard D'- Verhage stelde eerder op de dag voor de Scheveningse boulevard door te trekken naar het narden, opdat men over deze weg de Velser tunnel kan bereiken. Daarmee zou het dreigende gevaar, dat grote wegen de bollenvelden zullen gaan doorsnijden, gekeerd kunnen worden. Als voordelen van de doortrekking van de boulr-vard zag dr. Verhage het toegang- kelijk worden van het gehele westelijke strand, wat in het westen van Nederland een f.elegenheid voor grotere recreatie zou betekenen. Prof. Thijsse meende dat de aanleg van een boulevaid langs de kust niet econo misch zou zijn. of men zou aan deze weg ook moeten kunnen bouwen. Vermoedelijk kornl de weg. die naar de Velsertunnel voert door de Haarlemmermeerpolder, zo zei hij Op de terugtocht naar Rotter dam kon prinses Beatrix de verleiding om even een kijkje nemen op de brug van de Statendam niet weerstaan. Ook het stuurrad oefende een grote aantrekkingskracht uit en on der het toezicht van gezagvoer- C. Haagmans nam de Prinses voor een korte tijd het gezag over het nieuwe schip over. Prins Bernhard naar de Verenigde Staten Prins Bernlhard zal op 11 februari na de Verenigde Staten gaan om de vijfde Bilderberg-conferentie, die voor het eers in Amerika wordt gehouden, te presi deren. Na de«e bijeenkomst zal hij enkel- fabrieken bezoeken, waaronder de Fair- cfaild-fabriek in Hagerstown. die de we Fokker Friendship in licensie vaardigt. Voorts zal de Prin6 enkele dagen in Washington en New York ver blijven voor besprek-mgen en familiebe zoek. Begin maart zal de Prins weer naai Nederland terugkeren. Stormramp Bij de langs de Canarischc eilanden hebben ge teisterd, zijn 28 personen omgekomen een groot aantal gewond. Er werden totaai 165 hulzen verwoest. Eerste produktie van eigen film •n Spoorweglening overtekend Naar w\j obligatielening v poorwegen ruim ijzing zal een vi is de 4M procent de Nederlandsch- rtekend. Bij de toe- anzienlijke reductie SCHERPE KRITIEK VAN TWEEDE KAMER (Van c i parlementsredactie.) Met het wetsontwerp tot verhoging van de loongrens voor de sociale verzekering tot 6900 kan de overgrote meerderheid de Tweede-Kamercommissie voor so ciale zaken en volksgezondheid zich blij kens haar voorlopig verslag wel vereni gen. De commissie onderschrijft over het neen het argument van staatssecre- dr. Van Rhijn, dat de nagenoeg al en toegepaste loonsverhoging haar effect zou verliezen, wanneer ze tot ge volg zou hebben, dat tal van loontrekken- den buiten bepaalde sociale wetten komen vallen omdat hun inkomen de 6000- grens heeft overschreden. Zij zouden dan •n ongunstiger positie komen te ver- a dan wanneer hun lonen niet zouden zijn verhoogd. commissie betreurt echter in hoge de late indiening van het wetsont werp, dat eerst op 20 december dc Kamer bereikte, terwijl het de regering toch -kend moet zijn geweest, dat de Statcn- Gcneraal niet meer vóór 1 januari 1957 (de datum vai. inwerkingtreding) een be- Jissing konden nemen over de verhoging De wet zal nu met terugwerkende kracht tot 1 januari in werking treden. Aan de Sociale Verzekeringsraad is ver- om aan de uitvoeringsorganen te adviseren met ingang van 1 januari te doen alsof de invoering van de wet reeds had plaats gehad. Deze methode, waar door én uitvoeringsorganen én Staten- Generaal in verlegenheid worden ge bracht, acht de commissie zeer bedenke lijk. De uitvoeringsorganen moeten nu hun beleid baseren op een kansberekening en het toezichthoudend orgaan moet maar uitmaken, of het overtreding van een nog bestaande, maar misschien binnenkort ge wijzigde wet al dan niet zal toestaan. Zon der wettelijke basis kan men gedwongen worden zich als verplicht verzekerde te gedragen (of zich ten opzichte van be paalde werknemers te gedragen als waren zij verplicht verzekerd). Het ligt voor de hand. dat zich hierbij tal van complica ties zullen voordoen, b.v. bij ziekenhuis- gevallen. Niet minder ernstig is, dat de regering vooruit loopt op de beslissing van de Staten-Generaal, ondanks het feit, dat in het bedrijfsleven over de hoogte van de loongrens geen overeenstemming bestaat Dat de nieuwe vorm in de praktijk reeds wordt toegepast, betekent, dat een even tueel afwijkende mening van de Kamer het bedrijfsleven en de uitvoeringsorga nen weer voor talloze nieuwe moeilijk heden zou plaatsen. Zo gezien blijft er weinig ruimte over voor een vrij overleg ussen de regering en een Kamer, die zich iiaar verantwoordelijk bewust is. waarschijnlijk nog dit jaar over tot eigen filmproduktie. Verfilmd zal worden het boek van Anne de Vries. „Bartje". De schrijver heeft de film rechten reeds aan de Cefa afgestaan. De kosten van deze filmproduktie worden geschat op 200.0P0, een be drag dat inderdaad wel enige finan cieringsmoeilijkheden mee brengt, maar deze moeilijkheden hoopt het Cefa-bestuur op korte termijn op te lossen. Een andere moeilijkheid is nog, de be schikking te krijgen over voldoende spelers. Overwogen wordt voor de film een bepaalde regisseur aan te zoeken. Bartje heeft als boek ook in Duitsland grote opgang gemaakt. In West-Duits- land blijkt dan ook belangstelling t< bestaan voor de filmplannen van d« Cefa. Het Cefa-bestuur is reeds in contact ge treden met Duitse filmmaatschappijen over het vertoningsrecht van de film in Duitsland. De eigen filmproduktie is mogelijk ge worden mede door de uitstekende re sultaten van de Cefa bij de talrijke filmvoorstellingen door het gehele land in het afgelopen jaar. Dit maakte de voorzitter van de Cefa, de heer G. H. Hoek, bekend tijdens een referaat op de kaderconferentie van C.B.P.B. en C J.B.T.B. in het conferentieoord De Tempel te Overschie. Om half elf gisteravond Is b(j het veer Rozenbur g-B r i e 1 I e de auto van de gemeentesecretaris van Rozenburg in het water geraakt, waarbU de burgemeester en een der wethouders zjjn verdronken. De secretaris kon worden gered. Men kwam van een vergadering in Brielle, waarna secretaris J. Kuiper bij het veer ontdekte dat de remmen van de wagen niet werkten. De auto schoot door de slag boom van de pon-t en kwam zo in het water terecht. Burgemeester jhr. L. G. j Just de la Paisières (ongehuwd. 53 jaar) en wethouder S. C. van Helden (gehuwd, 63 jaar) kon men niet meer redden De heer D. Bund uit Middelharnis is eveneens gisteravond om het leven geko men. Tussen Dirksland en Som- me 1 s d ij k is zijn wagen geslipt en in een diepe sloot getuimeld. De heer Bund was vijftig jaar. Hij laat een weduwe met vier jonge kinderen achter. Na de eerste we reldoorlog was hij als kind uit Hongarije naar Nederland gekomen. De vijfjarige Geertje Kuipers uit Leeuwarden is gisteren bij het over steken van de straat aangereden en over leden. Eveneens in Leeuwarden is de 68- jarige weduwe W. de Jong-Tilma Jood aangetroffen. Er bleek een gasslang los te zijn geraakt. Haar huisgenote werd be wusteloos gevonden. Nieuwe razzia's in Djakarta Te Djakarta hebben hedenmorgen po litie en soldaten de wijk Menteng, waar de meeste buitenlandse diplomaten wo nen, afgezet, alle auto's onderzocht en personen gefouilleerd. Een woordvoerder van de militaire po litie, Manoch, zeide, dat déze maatrege len gericht waren tegen „infiltraties", welke zich die nacht in de wijk zouden hebben voorgedaan". De laatste week is er reeds scherp toe zicht geoefend op alle toegangswegen naar Djakarta. Om de paar kilometer was een wegversperring opgericht. In alle wijken zijn door de politie en militai ren razzia's uitgevoerd, doch de autori teiten willen niet zeggen, wat er aan al die maatregelen ten grondslag ligt. Maioor Ibrahim, 'ld van de raad van het opstandige Midden-Sumatra. heeft gewaarschuwd, dat de raad klaar staat met alle beschikbare middelen tegen maatregelen te nemen, als Djakarta mocht willen optreden. Hij zeide voorts, dat ko lonel Simbo'.on thans in Midden-Sumatra vertoeft om een burgeroorlog te voorko men en dat de afgezette gouverneur Rus- lan Muljohardjo te Padang huisarrest heef' De chef-staf van het Indonesische leget generaal-ma'oor Nasution voert than-- aldaar bespr A'ingen, terwijl een re- gericgsdelegatie in Midden-Sumatra even eens besprekingen voert. Tijdens deze ondfrhandelingen heeft de opstandige be velhebber van Midden-Sumatra, overste Hussein, krittek geoefend op de regerings- verk-aring van premier Ali Sastroamid- jojo. die hij eenzijdig en willekeurig noemde. Negen mijnenvegers zijn te koop Vrijdag 1 februari zullen negen mijnen vegers van de Koninklijke marine door de inspecteur der domeinen te Alkmaar ij inschrijving worden verkocht, hepen behoren tot een squadron diepwatermijnenvegers, die vlak n« laatste wereldoorlog hebben meegeholpen aan het mijnenvrij maken van de Noord zee voor onze kust. Zij kunnen nu ver kocht worden doordat successievelijk nieuwe mijnenvegers in dienst worden gesteld. Het zijn de Malzwin, Roompot, Schier monnikoog, Schouwen. Schulpengat, Stor- temelk, Urk. Vlieger en Walcheren, aan- tkelijk bezit van Duitsland. Lange geruite meisjesbroeken ƒ7.50 NATUURLIJK BIJ VAN ClEEF HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 Midza-bonnen voor onze oliën-ten DE DONAU DREIGT WEER. Daar waar het drijfijs vorig jaar een dam vormde, waardoor het Duitse plaatsje Vilshofen onder water liep, passeert thans weder om drijfijs met horten en stoten de brug. Een jongen uit Vilshofen kijkt er bezorgd naar: het drijfijs strekt zich dan ook alweer over een lengte van meer dan twintig kilometer op de rivier uit. Doch drie ijsbrekers houden de massa voortdurend in beweging om een ramp als die van vorig jaar februari te voorkomen. Salah ben Joessef ter dood veroordeeld Sa-ah ben Joessef oud-secretaris-gene raal van de Neo-destoerpartij, is door het hooggerechtshof van Tunesië bij verstek ter dood veroordeeld wegens samen zwering tegen de binnenlandse veilig- Tegelijkertijd we-den zes van zijn vol gelingen ter dood veroordeeld, waarvan bij verstek De drie niet bij verstek I veroordeelden zijn huldig bevonden aan moo-d De vroeger*- plaatsvervanger van Salah ben loessoe' All Zlitni kreeg 20 'jaar dwangarbeid. evenals een andere I aanhanger van de vroegere leider Neo-destoerpartij. BOTERMARKT 2Bi Enige regen DE B 't verwacht tot mor genavond- Over het algemeen zwaar bewolkt met enige re- >n. Matige, tijdelijk krachtige, zuidwestelijke wind. Iets zach- ter. (Opeemaakt om 11.15 u.). 30 jan. NM. ZON EN MAAN i: zon 8.31—17.18 uur; maan 5.12 Op 30 januari N.M Blanc-tunn >1 De Franse Natio nale Vergad-ring heeft haar goedkeuring gegjven aan het viorstel een tunnel aan teggen door de Mont Blanc. Het Ita- anse parlement nad. zijn goedkeuring se jaar geleden al gegeven. De tunnel rot bijna 12 km lang en ruim 8 meter del breed De kosten worden geraamd op I negen miljard Franse francs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1