MeutPC £dtoclje (tfjmrant Communisten in POLEN morgen voor vuurproef I Brits militair attaché uit Hongarije gewezen Gomulka waarschuwt voor een nieuw Hongarije Rode steun aan Midden-Oosten I Sow jethulp te laat voor O.-Duitsland I I »ens „aandeel in contra-revolutie" Velsense fraude zeer omvangrijk Nieuw mysterie in zaak-Aclams Zondagsrijverbod zal nog wel gehele winter duren Explosie in kruitfabriek Ossendrecht eist dode Mond- en klauwzeer grijpt in Europa om zich heen Israël moet terug Toekomstbeeld van Europa: Naar een markt, zo groot als Rusland, zo vrij als V.S. Engeland luidt de samenwerking in Storm van verzet in Indonesië Atoomproeven registreren Non-stopvlucht rond de wereld in 45 uur 'zaterdag 19 januari 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; f 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. 3. ENSERINK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Zevenendertigste jaargang No 10860 StantvaitichgMI"" aiyn hertlo Ugtjenspoet Winnaars van de kerstpuzzel ZIE PAGINA 5 Verkiezingen in geladen sfeer Na Eisenhoivers plan /j l l~USLAND en RoodtChina hebben gis- teravond beloofd de landen van hel idden-Oosten te beschermen tegen de isie ten gevolge van het plan-Eisen- •r. Deze waarschuwing aan het adreS de Verenigde Staten is opgenomei tt communiqué van Tsjoe En-lai, dt iremier van communistisch China ei iclganin. de Russische premier, da ird uitgegeven voordat de Chinese lei Afghanistan. India en Nepal „Wij zijn bereid." aldus het communi- jué, „alle nodige steun te blijven ver men aan de volkeren van het Nabije a het Midden-Oosten ten einde agressie i interventie in dat gebied te voorko- Bij de onlangs Je Moskou gehouden be- irekingen tussen een Oostduitse en een Rnssische delegatie zou het tot onenig heden gekomen zijn over de economische Sowjctrusland aan Oost-Duits- Volgens het Westberlijnse anti-commu nistische persbureau „West" zou de Oost- "j duitse afgevaardigde Fred ölssner heb- I ben geprotesteerd tegen uitstel van de be- loofde Russische financiële hulp tot over half jaar. De toegezegde 340 miljoen f roebel zouden dan te laat komen, aange- 1 de levensmiddelenvoorraad in Oast s' Duitsland niet verder reikt dan tot half ölssner zou de Russen hebben gewaar- schuwd, dat nieuwe onlusten zullen uit- breken als de hulp van de Sowjetunie I niet snel komt. Daarop zou partijsecre- Kroesjtsjef de Oostduitse afgevaar- I digde hebben verweten, te weinig ver- tröuwen te hebben in de kracht en 'de lagvaardigheid van het Sowjetleger. Uitgewezen. Als represaille tegen de ng van een Zuidslavisch diplomaat door Albanië, is de tweede secretaris van i de Albanese legatie in Belgrado uitge- HET POOLSE VOLK zal morgen naar de slembus gaan om een nieuwe volksvertegenwoordiging te kiezen, waaraan Gomulka grote bevoegdheden heeft beloofd. De verkiezingsstrijd is in volle gang en men verwacht dat niet minder dan negentig procent van de kiezers zal stemmen. Eenheden van de arbeidersmilitie bewapend met gummistokken, staan gereed om wanordelijkheden de kop Laatste troef in te.drukken. Speciale vliegende bri gades van de politie zijn op het plat teland gestationeerd om botsingen tussen de bevolkingsgroepen te voor komen. Er zijn nog geen tekenen dat deze gewapende macht gebruikt zal worden om politieke druk op de kie zers uit te oefenen. De atmosfeer in Polen is zeer geladen. Het gaat de Poolse communistische leiding i, dat zo weinig mogelijk namen van de lijst, waarop voor het grootste deel >mmunistische kandidaten voorkomen. •orden geschrapt. Overal in Warschau hangen grote biljetten, waarop een tele gram is afgedrukt van partijleider Go mulka, -dat luidt: „Kiezers, streep geen ;n van de lijst door". Op andere bil- jeten kon men lezen dat stemmen op de GOMULKA Geen prettig weekend James Cowley is uit Hongarije gewezen en inmiddels naar Engeland teruggekeerd. Hem werd verweten, een actief aandeel te hebben gehad in de „contra-revolutie". Kolonel Cowley werd tot „persona non grata" verklaard op het moment, dat bü al in Engeland was. De Britse gezant in Boedapest heeft de Hongaarse beschul digingen tegengesproken. Volgens radio Boedapest is kolonel Cowley uit Hongarije gewezen wegens z\jn hulp aan de „rebellen", wie hij „op deskundige wijze" geleerd had, waar z\j wapens en uitrusting moesten verber gen nadat de opstand door de Russische militaire macht was onderdrukt. Hij zou ook aan het hoofd hebben ge staan van een inliöhtimeendiens* in Hon garije. Verder wordt de attaché ervan beschuldigd, Hongaarse autoriteiten te hebben omgekocht om een uitreisvisum te De fraude, die dezer dagen aan het licht is getreden bij het Velsense finan cieringsinstituut en waarbij de politie in middels drie arrestaties heeft verricht blijkt van grote omvang te zijn. Buiten de drie garagehouders. die voorlopig in hechtenis werden genomen, omdat zij valse nota's zouden hebben af gegeven. zijn er thans twee nieuwe ar restaties verricht. Een garagehouder en een boekhouder uit de Zaanstreek zijn ingesloten. Voorts is een employé van het kantoor in Velsen in verzekerde bewaring gesteld, omdat ook hij aanvechtbare manipulaties zou hebben verricht. Waarschijnlijk zul len binnenkort meer arrestaties volgen Het zeer uitgebreide onderzoek, dat in deze affaire wordt ingesteld, heeft aan het licht gebracht, dat er onder meer banken in Den Haag. Groningen en De venter bij betrokken zijn als kredietge vers van het financieringsinstituut. Omtrent de omvang van de fraude is thans nog niets met zekerheid te zeg gen. Men neemt echter aan, dat het in vele tonnen loopt. De vijftienjarige Arie Kool uit Koot- ■wijkerbroek is gisteren bij Barneveld van zijn fiets gevallen en onder een motor gekomen. Aan de gevolgen hiervan is hij kort daarna overleden. mkrijgen voor zijn tolk en diens gezin, waarbij kolonel Cowley gebruik zou heb ben gemaakt van een vervalst paspoort. Radio Boedapest noemde het optreden van de Britse militaire attaché een „grove interventie in de binnenlandse aangele genheden van Hongarije." Repatriëring De Oostenrijkse regering heeft twee Hongaarse repatriëringsmissies toege staan, een bezoek te brengen aan vluch telingenkampen in Oostenrijk. Zij zullen vergezeld van Oostenrijkse bewakers slechts mogen spreken met Hongaren, die dit wensen. Van de meer dan 70.000 vluchtelingen, die nog in Oostenrijk zijn, hebben tot nu toe 1595 verzocht, te mogen repatriëren. De woordvoerder van Jemen bij de V.N. heeft gisteren Engeland beschuldigd van blokkade der steden Hareeb en Qutuba. Engeland heeft dit onmiddellijk weer sproken. Gomulka heeft inmiddels in de kiezingsstrijd zijn laatste troef uitge speeld door te waarschuwen, dat verzet tegen zijn regiem terugkeer betekent naar het Stalinisme en het risico van een nieuw Hongarije. Dat Gomulka zich zo weert in de uer- kiezingsstrijd, is te begrijpen. Hij zit tussen twee vuren. Overal rijden radio auto's. die luid rondbazuinen, dat de agitators, die willen dat de mensen de namen doorstrepen van de partijkandida ten, stalinisten oj kapitalisten zijn- Vooral maakt de Poolse partijleider zich ongerust over het lid van het politieke bureau Roman Zambrowski en de eerste secretaris van de partij in Lodz Michalina Tatar-Kownas. Hun positie schijnt het t zeker te zijn van alle communis tische kandidaten. iar intussen beweren de partijleiders reeds, dat de overwinning al behaald is n het volk geen namen van communis tische kandidaten zal doorstrepen. Of zij gelijk krijgen zal spoedig blijken. W/"EER is een vreemde noot gekomen in het proces tegen de Britse arts, dr. Adams. Het is gebleken, dat hU een dag voordat zfln patiënte, de rijke me- rouw Hullet, overleed, reeds de H)k- :houwer had gevraagd te komen. Deze had geweigerd, zeggende dat het zijn taak was na de dood te komen. Dr. Adams had hem de volgende dag een brief geschreven, de dood van zijn pa tiënt meldende, met de toevoeging dat zij „de wil tot leven verloren had na de dood van haar echtgenoot". Dr. Adams had gezegd niet te weten waaraan de w stervende was en daarom getracht te hebben de lijkschouwer zijn mening te doen geven. Dr. Adams, steeds aantekeningen ma kend, volgde het kruisverhoor der ge tuigen nauwlettend en gaf telkens zijn •rdediger een teken, dat deze naar hem luisteren moest. Fluisterend onderhielden de twee zich dan. met elkaar. Maandag gaat het verhoor verder Turijnse politie zoekt Nederlandse oplichters TNE POLITIE van Turijn in Italië zoekt hard naar twee Nederlandse mannen en een vrouw, die zich in die stad als auteurs hebben uitgegeven en verschil lende geleerden en wetenschappelijke in stellingen voor een miljoen lire hebben opgelicht. Zij hingen een verhaal op, dat zij een boek wilden schrijven over de geschiede nis en de bezienswaardigheden van Turijn, maar dat hun verblijf in die stad door de zeer hoge kosten helaas van slechts kort duur kon zijn. Een van de slachtoffers is dr. Rodolfo Santini. een Italiaanse.autoriteit op het gebied van de Nederlandse kunst. Ook de Nederlandse consul, dr. E. Holtz, is opgelicht. Het drietal had' verteld, dat zij de opdracht hadden een internationale letterkundige prijs in te stellen. (Van een onzer redacteuren) NAAR wij van bevoegde zijde ver nemen is het einde van het zondagsrijverbod nog niet in zicht. Men deelde ons mede, dat het rij verbod zeker nog de wintermaanden van kracht zal blijven, al worden wel enkele verzachtende maatrege len overwogen, als reactie op de vele wensen, die ter kennis van de rege ring zijn gebracht. Nu de Nederlandse regering niet onge voelig blijkt tc zijn voor de argumentei van bedrijfsleven en toeristenbonden ei de beniinepositie van ons land een strin gente handhaving van de „stille" zondag niet langer noodzakelijk schijnt te maken, rijst de vraag, welke verzachtende maat regelen het ministerie van economische zaken overweegt. Men heeft de keuze uit verschillende mogelijkheden. De Horeca' heeft bv. voorgesteld dc duur van het verbod te verkorten tot 's zondagsavonds vijf uur. Ook is de suggestie gedaan slechts „interprovinciaal" verbod in te stellen, maar dit schijnt niet voor wezenlljking vatbaar te zün. Het denk beeld om de weggebruikers om de an week ontheffing te verlenen is daarente gen zeer wel uitvoerbaar. Men zou voorts vrijstelling kunnen Prinses Margriet viert vandaag haar veertiende verjaardag. Tal van gelukwensen waren reeds za terdagochtend op paleis Soestdijk binnen gekomenHet eerste ge schenk heeft de jarige prinses ontvangen van het. Prinses Mar grietfonds. Een delegatie kwam reeds vrijdagmiddag onder leiding van C. J. baronvan Asbeck ten paleize om een grammofoonplaat aan te bieden. De huiselijke viering van de verjaardag in de kring van de koninklijke familie is in verband met het feit dat vandaag zowel de Koningin als de Prins naar het bui tenland vertrekken, uitgesteld tot 31 januari, de dag waarop ook prin ses Beatrix jarig is. Vandaag is prinses Margriet gewoon naar school gegaan en zal de utering beperkt blijven tot een kinderpar tijtje op het paleis in de middag uren. Op de foto ziet men de Koningin toekijken als de jarige de grammofoonplaat bewondert. Met ingang van 1 februari zullen de Westdüitse spoorwegen ook toeslagen hef fen van reizigers més buitenlandse plaats bewijzen, die van de'D.- en F.-treinén ge bruik maken. De Nederlandse spoorwegen zullen daarom in het algemeen voor deze treinen toeslagen moeten heffen van twee Duitse mark voor enkele reizen en van vier mark voor retours Bedrijfsleider gewond J~\SSENDRFCHT en de wijde omtrek. werden gisteravond om tien uur op geschrikt door een hevige ontploffing ii de z.igenaamde kruitfabriek, de N.V. Or ganische Chemische Industrie. Direct het uit elkaar springen van een ketel, ont stond een geweldige brand, waarbij een arbeider werd gedood en een ander zwaar gewond. De brandweren uit Ossendrecht, Putte, van het vliegveld Woensdrecht en uit Bergen op Zoom waren spoedig aanwezig. Mén ondervond echter grotë moeilijkhe den bij de bestrijding van het vuur. Het gevaar van meer ontploffingen was lang niét denkbeeldig. F.eèds toen blèek, dat van de zes personen die in de fabriek aan het werk waren, er een werd mist. Toen de brand om twaalf uu: blusf was, vond men het verkoolde lichaam van de 32-jarige C. M. Veegers, •aakzaamheid ge- klauwzeer grijpt in West-Europa snel om zich heen. In de omringende landen zjjn de laatste ma len honderden boerderijen besmet ;Un talloze dieren gestorven of moei vorden afgemaakt. De ziekte bedreigt tok onze veestapel. - Het ministerie van landbouw, visserij :n voedselvoorziening deelt mee, dat de Algemeen oordeel: Ook Engeland heeft zich in het debat der algemene vergadering van de Ver enigde Naties uitgesproken voor de Afri kaans-Aziatische resolutie, waarin terug trekking der Israëlische troepen uit Sinaï i de strook van Gaza wordt geëist. Het ziet er naar uit dat de resolutie dinsdag met overweldigende meerderheid zal worden aangenomen. landen gerapporteerd, dat Engeland hoopt, dat de regels van de gemeenschappelijke markt soepel zullen zijn. zodat het zich door middel van het vrijhandelsgebled met de gemeenschappelijke markt kan Westeuropese landen in te luiden. Deze belofte heeft de Engelse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, aan zijn Italiaanse collega, Martino, tijdens de besprekingen in Rome gegeven. De beide ministers zijn overeengekomen, dat de politieke macht van de Westeuropese Unie geactiveerd moet worden. Om dit te bereiken zal Lloyd in de tweede helft van februari de ministerraad van de Westeuropese Unie in Londen bijeen roepen. Na afloop van dc besprekingen is een Italiaans-Engels communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de Engelse voorstelden inzake een vrijhandelsgebled de beste mogelijkheden bieden voor een aanzienlijke uitbreiding van de Europese handel. De vrijhandelszone, dde Engeland voorstelt en die zou moeten worden in gesteld naast de gemeenschappelijke markt van de K.S.G.-landen. zaïl ailde lan den van de O.E.E.S. moeten omvatten De Belgische minister Spaak, dde be^ sprekingen in Londen heeft gevoerd, heeft inmiddels de andere vijf Europese De onderhandelingen Gisteren zijn de besprekingen over de gemeenschappelijke markt in Brussel voortgezet De stand van de onderhan delingen is zo. dat Frankrijk handhaving wenst van bepaalde exportsubsidies en invoerrechten voor de bescherming van de industrie en bovendien zijn markt wil beschermen met hoge tarieftnuren, wijl de Benelux en West-Duitsland daar entegen voor lagere tarieven zijn. Er is druk onderhandeld over de kwes tie, of gevolg zaïl worden gegeven aar de wens van Frankrijk de Franse wijnen, suiker, tarwe en andere landbouwpro- dukten een bevoorrechte positie te géven op de gemeenschappelijke markt. In de Franse Nationale Vergadering heeft Pierre Mendès-France ernstige kri tiek geleverd op de aansluiting van Frankrijk bij de Europese gemeenschap pelijke markt. De oud-premier kon niet begrijpen waarom Frankrijk nu plotse ling zo'n haast had T oekomstbeeld De Engelse minister van financiën. Peter Thorneycroft. heeft gisteren gepleit voor nauwere banden tussen Engeland en het Europese vasteland door middel van een groot vrijhandelsgebied. Indien Engeland en zijn vrienden op het continent dit kunnen verwe zenlijken, zei de minister, zullen'zij een markt hebben van 250 miljoen mensen, een markt die even groot is als dè Sowjetunie en even vrij als de Verenigde Staten, een markt die open staat voor iedere fabrikant, die wil meedingen. internationale veterinaire deskundigen de toestand alarmerend achten. De veeartsenijkundige dienst waar schuwt de veestapels zo spoedig mogelijk na 1 februari te laten inenten en niet te wachten tot de laatste weken van de entingsperiode. Javanen voelen zich bedreigd De voorzitter van de Masjoemi Natsir heeft verklaard, dat Sukarno's plan voor een raad van advies een „democratie zonder oppositie" be tekent. Hij bestreed Sukarno's me ning, dat het westerse parlementaire stelsel niet goed zou zijn voor Indo nesië De raad zou de geschillen niet kunnen oplossen, tenzij men van bo ven af een soort ordening oplegt. In Midden-Sumatra heeft een leider van de Nahdatoel Oelama voor radio- Padang gedreigd de betrekkingen met het hoofdbestuur der partij te verbreken, ten zij dit de vijf ministers der N. Oe. terug roept. Te Medan heeft Melanchton Siregar, voorzitter der protestants-christelijke partij aldaar, het aftreden van het kabi net geëi6t. 0 De vakvereniging van ambtenaren bij het Indonesische ministerie van neniandse zaken eiste te Soerabaja, dat de Javaanse ambtenaren die buiten Java werken, worden overgeplaatst in verband met hun persoonlijke veiligheid. De adat- raad van Midden-Sumatra heeft er na melijk op aangedrongen, dat alle door Javanen bezette sleutelposities aan Su- anen worden overgedragen, terwijl Zuid-Sumatra dergelijke eisen stelde ten en van de gouverneur en Noord- Sumatra ten aanzien van hoge ambte- De Indonesische regering zal nu een tweede delegatie zenden naar Midden- atra. De eerste keerde met lege han- den terug omdat zij geen volmacht had Sukarno, doch de tweede heeft een volmacht en staat onder leiding van mi nister Eni Karim. Naar Zuid-Sumatra is een technische missie vertrokken, die de provincie rp. 370 miljoen ter beschikking cal stellen voor het lopende jaar. Te Medan iseen militaire censuur ingesteld op de Indonesische persbureaus in Antara en de drie oppositiebladen Pedoman, Indonesia Raya en AbadL die gehuwd was en vaderwas van een kind De bedrijfsleider C Gakes werd met vele brandwonden onmiddellijk naar het ziekenhuis, vervoerd. Omdat de N.V. kort geleden failliet werd verklaard en surseance van betaling was verleend, waren er maar zes perso nen in de fabriek aan het werk. Onder normale omstandigheden zou dit aantal ongeveer 140 geweest zfln Ongetwijfeld zon de ramp dan een veel grotere om vang aangenomen hebben. Direct na het horen van de knal men dach taanvankelijk aan het neerstorten van een vliegtuig schoten politie en, militairen te hulp. Men heeft het terrein afgezet in verband met het gevaar van ontploffingen van andere ketels. Dë schade is uitermate groot. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. lenen voor belangrijke zondagen (inter landwedstrijden) of bv. de uitzonderings bepalingen kunnen uitbreiden. Rergelijke „verzachtingen" zouden echter zeer. een zijdig ten goede komen aan bepaalde groepen weggebruikers (sportliefhebbers e.d). Een inventieve geest heeft voorts geopperd de ene week de even en de an dere week de oneven autonummers te laten rijden. Een aantrekkelijke gedachte, die echter het gezichtsvermogen Van de controlerende ambtenaren te hoog aan- Hoe het opk zij, morgen zal Nederland voor de negende maal merken dat er een zondagsrijverbod bestaat. Met spanning wacht men in Den Haag op de komende beslissingen, die wellicht reeds in ver gadering van de ministerraad op maan- :lag a.'s. zullen worden genomen. Enig kwaad bloed heeft gezet, dat er geen vliegverbod geldt. Men vergete ech ter niet, dat de reclamevliegerij reeds heeft besloten op zondag voorlopig niet te vliegen cn de meeste sportvliegers heb ben voor zichzelf dezelfde beslissing ge nomen, zodat er praktisch geen benzine onnodig wordt verbruikt. Voorstel V.N.: Canada, Japan en Noorwegen willen de algemene vergadering van de Ver. Naties een resolutie voorleggen, waarin registra tie van atoomproeven wordt voorgesteld. Hierdoor kan de uitwerking der atoom ontploffingen voortdurend in observatie worden gehouden en waarborgen verkre gen worden tot voorkoming van radio actieve besmetting. Zwarte zwanen terug in dierenpark Dj heer Brouwer, wonende op het landgoed „Kollum" aan de Amerongse wetering in Rhenen heeft de tot nu toe nog steeds vermiste zwarte zwaan uit Ouwchands dierenpark gevonden. Het dier was in zijn boomgaard terecht ge komen. He' bleek dat de grote vogel niets te kort was gekomen. Hij was er zelfs zwaardêr op geworden tijdens de elf da gen van zijn vrijheid. Beide zwanen hul zen iu weer rustig in het park. De Global, Super-bommenwerper B 52. Strato-Fortress, het nieuwste toestel van de luchtmacht der Verenigde Staten, dat een non-stop- vlucht maakt rond de wereld. Drie straalbommenwerpers Toestellen tankten in de lucht benzine LARIE Amerikaanse straalbommen- V-J werpers van het type B 52 heb ben in 45 uur een vlucht zonder tus senlandingen rond de wereld ge maakt. De afstand die zij met snelheid van gemiddeld 840 km per uur aflegden, was ongeveer 39.150 kilometer. Woensdag waren de toe stellen uit Castle in Californië ver trokken en vrijdag landden zij op de luchtbasis March bij Los Angeles. Oorspronkelijk zijn er vijf vliegtuigen m de westkust van Amerika vertrok ken. maar een toestel heeft boven Afri ka de formatie verlaten en is volgens plan in Engeland geland. De x bommenwerper Js in Labrador aai grond gekomen, maar dit lag niet i bedoeling. De reden hiervan is door de Amerikaanse luchtmacht evenwel bekend gemaakt. De grote Boeing-bommenwerpers. die door acht straalmotoren worden voort bewogen, zijn steeds in de lucht van brandstof voorzien. De vlucht ging van Californië over de V.S. naar New Foundland en vervolgens over de Atlantische oceaan naar Frans Marokko. Saoedi-Arabië, langs de kust van India en Ceylon, via Malakka over de Philippijnen, Goeam en het- oostelijk deel van cie Stille Oceaan, terug naar Californië. De start was in het diepste geheim ge schied, maar bij aankomst werden de meeste leden van de bemanning door familieleden verwelkomd. De BS2, die nu in produktie is, weegt 180.000 kilo. heeft een vleugelbreedte van 62 meter, is 52 meter lang en kan, zonder tanken een afstand bereiken van 10.000 kilometer. De luchtmacht deelde mee. dat met deze vlucht de mogelijkheid is bewezen, dat overal ter wereld de H-bom kon worden afgeworpen. Generaal Lemay, de opperbevelhebber van de Amerikaanse strategische lucht macht, decoreerde elk van de 27 leden van de bemanning met het Distinguished Flying Cross. HET WEER IN EUROPA licht bew. geh.'bew' wzw windstil NNW ONO NNO windstil windstil WEERBERICHT Meer wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke bewolking en overwegend droog weer. In de nacht en ochtend plaatselijk \rr mist' Aanvankelijk weinig wind, later tot matige of vrij krachtig toenemende Z.W. wind. Vannacht in het binnenland tempe raturen om het vriespunt. Morgenmiddag temperaturen enkele graden boven het vriespunt. (Opgemaakt te 11.15 uur. ZON EN MAAN Zondag: zon 8.39-^17.08, maan 23.29— 10.12. Maandag: zon 8.38—17.10, maan .—10.37. Op 30 januari N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1