GOEMAAT BALANSOPRUIMING Daverende koopjes Balans Opruiming BLEICHRODT OPRUIMING! Firma C. VERDUYN le! Tweede feestavond van de Chr. bedrijfsgroepeneentrale REUZE OPRUIMINGSKOOPJES „DE WOLBAAL" VOORSTRAAT 25 Harmonie Katwijk gaat jubileum vieren Gemeente Spaarbank Katwijk Duitslands hereniging nu ook weer actueel ,Swan" baddoeken „Succes" nylons Flanel-aanbieding „TRICOTBEST" NYLONS Wollen pullovers en vesten DAMESJAPONNEN 9.88 Meisies Onderjurken Zelfbinders DAVERENDE KATWIJK - RIJNSBURG The°deeken „Van Wiik" dekens LAKENS SLOPEN Wollen damesdirectoires Meisjesjurken Ontbijtlakens 10% EXTRA KORTING in onze 1.49 5.90 9.49 JAPONNEN VOOR EXTRA LAGE PRIJZEN In de Rijnsburg afdeling van CJ.B.T.B. opgericht VISSERIJ EN MARKTNIEXJWS SPOTPRIJZEN! NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 VRIJDAG 4 JANUARI 19S7 Katwijk aan Zee VOOI 782 Ook voor de tweede feestelijke vergade ring, die de Chr. bedrijfsgroepencentrale gisteravond in de kapel hield, bestond grote belangstelling. De voorzitter, heer KI. Haasnoot, verwelkomde In het bijzonder de afgevaardigden van zu verenigingen en de districtsbestuurder de heer P. Broekstra. HU gaf een overzicht van de geschiedenis der vakorganisatie, voor de vissers. De afdeling KatwUk de C.B.C. II Is nu op een na de grootste vissersafdeling In Nederland; alleen Rot terdam is groter. Er zUn 856 leden. De heer Broekstra begon zijn toespraak met eraan te herinneren, dat sinds 1 januari 1957 de man en de vrouw min of meer dezelfde rechten hebben. Hij zei voorts, dat het van groot belang is te weten, waarom men Christelijk georgani seerd is. Het uitgangspunt mag niet zijn: eigenbelang. Zowel individueel als ge meenschappelijk moet de organisatie prin cipieel worden gezien Lettende op wat op werkvergaderingen ter sprake komt, meende spr.. dat er een verschil is te bespeuren tussen hen. die op grote schepen arbeiden, en hen. die hun arbeid vinden op kleine schenen Hier is een van de vragen, die we zowel individueel als georganiseerd moeten be zien. om eikaars belangen te dienen, al dus spr. Mede dank zij de Chr. vakbeweging is de ouderdomsverzekering een feit gewor den. Dit geeft verantwoordelijkheid en heeft consequenties. Tenslotte vroeg de heer Broekstra aandacht voor het eigen vakantiecentrum in Driebergen. Nadat enkele afgevaardigden hadden (Ad\ Elektrische Apparaten Wasmachines - Centrifuges Wringers - Straalkachels Stofzuigers - Strijkijzers Droogscheerapparaten P. ZUYDERDUYN Voorstraat 31 - Katwijk aar TVIpfn^n 7354 ZIET ONZE ETALAGE! A. BROUWER Tel. 2363 - Katwijk a. Zee gesproken, kwamen de leden van de to neelvereniging V.D.I. voor het voetlicht, die het blijspel in drie bedrijven „Deining om de dorpsdokter" opvoerden. Onder regie van de heer Nic. Klok werd het blijspel goed gespeeld. Verder werkten mee de mondharmonicavirtuozen „De Dialja's". Bouwarbeidersbond Hedenavond 8 uur wordt in de Oranje zaal een ledenvergadering gehouden van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. De hoofdbestuurder, de heer De Kleuver. zal spreken over de situatie in het bouwbe drijf en de sociale voorzieningen. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 5.47 en 17.58; laag water 1.36 en 13.49 uur. Jubileumconcert voor Theo van der Bijl Ter gelegenheid van zijn 70ste verjaar dag wordt de bekende dirigent-componist Theo van der Bijl op 8 januari een ere- avond aangeboden in het Amsterdamse Concertgebouw De Kon Chr Oratorium vereniging „Excelsior" en het R-K Hoofd stadkoor zullen dan onder leiding van de jubilaris uitvoeren het oratorium „Die Jahreszeiten" van Haydn Medewerking verlenen de sopraan Heieen Verkley, de tenor Tom Brand en de bas Herman Schey. alsmede het Noordhollands Philh Orkest In het jubileumprogramma heeft de 83-jarige collega van Theo v d Bijl. de dirigent Hubert Cuypers, een voor woord geschreven. Scheepsvrachten. Toeslagen op vracht tarieven verdubbeld tot 40'-'« door 33 Britse en vastelandse scheepvaartmaat schappijen der United Kiogdom-Aden Conference en Continental-Aden Agree ments voor Aden voor schepen, die op of na 4 januari beginnen te laden, idem voor Britse lijnen op Berbera. Djibouti en Assab, tot 50°/» voor Britse lijnen op Djeddah en Massoa. Katwijk aan den Rijn In 1952 het dieptepunt, waren er nog maar zes leden over De „Harmonie Katwijk" bestaat zestig iaar. Dit heuglijke feit wordt morgen maandag en dinsdag gevierd. Eigenlijk is het een verlate viering, want de Ha: monie werd opgericht op 1 november 189 Het bestuur besloot echter, In verband met ernstige ziekte en later het overlijden van een der leden, tot nitstel van de her denking. Morgenmiddag van 4 tot 6 uur wordt in het parochiehuis een receptie gehouden waarna maandag 7 lanuari en dinsdag 8 januari, ook in het parochiehuis, eer iubileumuitvoering wordt gegeven. Als oprichters woeden in de Harmonie kronieken genoemd de heren G van Bee- len, C Koelewijn, D Koelewijn, G Koele- wijn. Fr Knetsch. A v Riesen. G Veltho- ven. J. Verhoef en W A. Wassenaar. Als eerste voorzittei trad od de heer Wasse naar en nadat deze enige tijd die functie had bekleed, werd hv1 opgevolgd door dc heer G. van Beelen. die verscheidene ja ren de voorzittershamer hanteerde, af gewisseld door de heer D Minnee Sedert 1944 is de heer J. J Verhart voorzitte» van het muziekgezelschap De eerste dirigent was de heer Ooste laan, die was verbonden aan het toen malige stafmuziekk rps van het 4de re giment infanterie, dat in Leiden was ge legerd Ook de heer J. Hupkens. die op volger werd van de heer Oostelaan, was lid van dit staf muziekkorps. Hij zwaaide lange tijd de dirigeerstok Opgericht in 1875 Ingaande 1 januari 1957 is de rente aan inleggers verhoogd tot 3 per jaar. Rentebijschrijving of uitbetaling vangt aan op 19 januari e.k. Het Bestuur Rus voor handelsakkoord naar Bonn (Van onze correspondent te Bonn) DE PLAATSVERVANGENDE premier van de Sowjetunie, Mikojan, is voornemens, in het voorjaar een bezoek te brengen aan Bonn. Over de mogelijkheid van zulk een bezoek schijnt voor de eerste maal te zijn gesproken tijdens een onderhoud, dat kort voor de kerstdagen plaats had B tussen bondskanselier dr. Adenauer en de nieuwe Sowjetrussische ambas sadeur in Bonn, Alexei Smirnof, die daarop naar Moskou vloog voor ver dere voorbereidende besprekingen. Dit was te vernemen in kringen der Sowjetrussische ambassade in Remagen. Hiermede is het vraagstuk van Duits lands hereniging ineens weer in het mid delpunt der belangstelling gekomen. Niet. dat men in de Westduitse Bondshoofdstad als onmiddellijk resultaat van het bezoek van Mikojan deze hereniging verwacht Doch datgene, waarover hij wil komen praten een handelsakkoord tussen de Sowjetunie en de bondsrepubliek kan niet ter tafel worden gebracht los van politieke gesprekken over het herstel van Duitslands eenheid. Een Westdults-Rus- sisch handelsakkoord kwam voor het eerst ter sprake tijdens het bezoek, dat Adenauer in september 1955 aan Moskou bracht. Het sluiten van zulk een verdrag was de voornaamste opdracht, die de eerste Sowjetrussische ambassadeur in Bonn. Valerian Zorin, meekreeg. De on derlinge verhoudingen in Bonn werden echter al gauw zo slecht, dat Zorin naar Moskou werd teruggeroepen en belast werd met de afdeling Duitsland van het Sowjetrussische ministerie van buiten- Record in Rijksmuseum Het Rijksmuseum te Amsterdam heelt in geen van zijn 71 bestaansjaren een zo groot aantal bezoekers geteld als in het afgelopen jaar 7956 het jaar van de Rem brandt-tentoonstelling In dit jaar zijn 746 892 personen de tourniquets gepas seerd In 1955 was dit aantal 489 590. Opbrengst Kon. expositie J voor bejaarde ontheemden De tentoonstelling Uit Koninklijk Be at: zit, die de Koningin vorig jaar mei in het Utrechtse centraal museum opende, heeft een aanzienlijk batig saldo opge bracht. In overleg met de Nederlandse Fede ratie voor Vluchtelingenhulp en het Ho ge Commissariaat voor de vluchtelingen, heeft de Koningin de opbrengst besteed voor de bejaarde vluchtelingen, die reeds enige jaren in Nederland asiel hebben gevonden. De federatie heeft zich mèt de uitvoering belast. landse zaken Hij had in de Westduitse hoofdstad niets weten te bereiken. Enkele weken geleden zinspeelde Aden auer er tijdens zijn eerste periodieke tweeweekse persconferentie op, dat hij een Initiatief van de nieuwe Sowjetrus sische ambassadeur, Smirnof, ter verbe tering van de betrekkingen zou toe juichen. Smirnof reageerde daarop met zijn bovenvermelde bezoek aan Adenauer. Daarmede schijnt het Westduits-Russische gesprek weer enigszins op gang te zijn gekomen. Op de achtergrond staat Aden auers aankondiging, dat de regering der bondsrepubliek op een daartoe geschikt tijdstip nl. wanneer de volkerenorgani satie het niet meer zo druk zal hebben de kwesties Egypte en Hongarije het vraagstuk van Duitslands politieke eenheid voor het forum der Verenigde Naties wenst te brengen. Aan dit plan heeft de Indiase minister-president Nehru. die op de terugreis van Amerika naar New Delhi op het Dusseldorpse vliegveld Lohausen een onderhoud van vijf kwar tier met Adenauer had, zijn steun toege zegd. Aldus wordt in politieke kringen in Bonn beweerd. Andere naam, andere taak Met ingang van 1 januari is de bena ming van de inspectie voor het staatstoe zicht op krankzinnigen en krankzinnigen gestichten gewijzigd in „geneeskundige inspectie voor de geestelijke volksgezond heid". Afgezien van het feit dat hiermede een langzamerhand verouderde benamin? wordt vervangen, houdt deze verandering verband met de zich gaandeweg wijzigen de taak der inspecteurs. KALENDERS De NillmU heeft niet alleen een kleine, fleurige kalender voor de huiskamer, maar ook een forse, duidelijke en fraaie kantoorkalender. De S.B.K. (Zwitserse spoorwegen) geeft een goed verzorgde maandkalender mei mooie, maar wel wat al te fel gekleurde toeristische platen. Prestaties De glorietild van de Harmonie was ir de periode vlak vóór de eerste wereld oorlog Het was de dirigent J. Bdhlen dit toen de leidinE had Deze was muziekle raar aan het R.K gymnasium aan de Overrijn en wist de muzikale prestatie* tot grote hoogte od te voeren. Het korp.* had toen 35 leden Vele eervolle prijzen werden in d« wacht gesleept Zelf*= kwam Ijet korps een tijdlang uit in de eerste afdeling. Nadien liepen de prestaties terug, even als het ledenaantal De malaise duurde voort tot het einde van de tweede we reldoorlog In 1945 kwam er een kente ring in de grootte van de vereniging. Hei was echter van korte duur daar verschei dene jonge leden in dienst moesten. An dere leden werden aangetrokken door mi litaire muziekkorpsen In 1952, het diep tepunt in het leven van de Harmonie Kat wijk, waren er nog zes leden over Opgang In'bet najaar van dat Jaar echter sta ken enige ingezetenen de hoofden bij el kaar en het gevolg van enkele besprekin gen was dat een propaganda-actie were ■ngeluid die succes had. Spoedig meldden zich nieuwe leden, onder wie jongeren, die de overgeble ven zes mannen gingen helpen. Sindsdien oefent de Harmonie weer weck aan week en nu het feest van de 60ste verjaardag voor de deur staat, heeft het korps een sterkte van 56 leden, terwijl 430 donateurs de ver- enig'ng steune met een financiële bijdrage. Het gemeentebestuur heeft het zijn» gedaan om de vereniging krachtiger er ook beter te maken en verleende enkele maanden geleden een subsidie van 6000 voor aankoop van nieuwe Instrumenten, die inmiddels in gebruik zijn genomen. De leden van de Harmonie hebben nog één wens, namelijk' nieuwe uniformen Zij geven de hoop daarvoor zeker niet op! Luchtig programma In de aula van het Missiecollege werd gisteravond een luchtig programma uit gevoerd door een Haarlems radiogezel- schapschap onder leiding van Harry Meijer. De vele aanwezigen (de zaal wi tot de laatste plaats bezet) hebben geni ran muziek, zang en toneel. De heer Van Kampen opende de avond. Van Beinum in Los Angeles een groot succes De dirigent Eduard van Beinum heeft gisteravond voor een uitverkocht en zeer geestdriftig huis een uitvoering gegeven "an de Symphonie fantastique van Hector Berlioz, de sinfonie. concertante van Mo zart en de American festival overture van William Schuman. Bij zijn optreden in zijn nieuwe rol van vast dirigent van het filharmonisch orkest van Los Angeles werd van Beinum uit bundig begroet. 30 tot 50 korting 3.48 2.88 1.88 irregulars", maar zonder foutjes tan het been, kristals, middag en wandelnylons in alle maten en kleuren, nu uitzoeken frisse strepen 0.68 Keperflanel 0.98 normale soorten 25 korting ruimen wij tegen lage prijzen Kortingen tot 50 Totale opruiming van nieuwe modellen, prima stoffen, van 32.95 - 29.9 24.95 21.95 nu uitzoeken geplatteerd prima pasvorm, alle maten 0.88 NOOIT ZAG U ZOVEEL KOOPjES ZIET HEDENAVOND ONZE SPECIALE ETALAGES frisse ruiten direct drogend 1.18 98 68 48 „Dutch-Mill" lakens en slopen export kwaliteit, extra sterk, merkfabrikaat, prima verpakt. l-persoons 6.95 7.45 2-persoons 8.95 9.45 1.85 2.25 glad geborduurd Nu ter kennismaking bij elk laken een bijpassende sloop voor 25 cent zuiver wol pastel grijs. 150 x 200 Twentse merkfabrikaten diverse maten, ook geborduurd kleine foutjes 4.88 3.88 2.88 uitstekende kwaliteiten royale sluiting serie prijzen 88 1.68 1.38 0.88 prima kwaliteit goede pasvorm 5 tot 12 jaar, nu uitzoeken frisse dessins flinke maat DOOR ONZE WAARDE-CHEQUES Bij aankoop van 10.- (uitgezonderd restanten) ontvangt u een waardebon van 1.-. Deze bonnen kunt u van 16 tot 31 januari gewoon als geld in onze magazijnen besteden. NOORDWIJKERHOVT Ds. De Jong beroepen te Eek en Wiel Ds. M. S. J. de Jong, Ned. Herv. predi kant, heeft een toezegging van beroep ontvangen naar de Hervormde Gemeente van Eek en Wiel (Betuwe). LEIDERDORP Meisje (7 jaar) na ongeluk overleden De zevenjarige Lieke Koot, Achthove- nerweg 43, die tengevolge van een haar op tweede kerstdag met een elektrisch kacheltje overkomen ongeluk, ln een ziekenhuis te Leiden was opgenomen, Is gistermorgen aan haar verwondingen overleden. In de vroege morgen van tweede kerst dag had het meisje, terwijl haar moeder de kerk was en haar vader op de boerder») werkte .een straalkachel op het elektrische net aangesloten. Zij kwam te dicht bij het kacheltje, waardoor haar nachtpon vlam vatte De vader, die op het geroep van het meisje haastig was toegeschoten, zette haar in een koelbak en de behandelende geneesheer achtte onmiddellijke overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk. Aanvankelijk leek enige verbètering in te treden, maar op nieuwjaarsdag verslechterde de toestand, waarop tenslotte de dood intrad. Extra zware gewatteerde dekens met zuivere watten vulling. In groen, terra en goudkleur. cm breed Nu voor slechts Zl.OJ Zeer mooie en moderne wollen deken. Grote maat 170 cm breed Heerlijk warm Nu voor slechts Zo./U Partij prima cocosmatjes mooie frisse dessins. Zeer sterke kwal. Nu voor slechts Charmeuse damesonderjurken met kantstrook garnering. Een oracht onderjurk. Nu voor slechts «j.OJ Nylon damesonderjurk r kantgarnering voor de belachelijke prijs van Partijtje eerste klas dames pyjama's. Leuke vlotte modellen Zeer sterke zwanendans flanel Nu voor slechts Zware kwal. graslinnen lakens, 150 cm breed 4.95 Badhanddoeken voor de baby. Nu slechts 49 ct. RIJNSBURG EN NOORDWIJK AAN ZEE Voor jonge boeren en tuinders Gisteravond is in Rijnsburg een afde-landbouwvoorllchtingsdienst vertoond, vijftien leden van de Christe' Hjke jonge boeren en tuindersbond op gericht. De secretaris van de C.B.T.B., de heer W. Star. leidde de oprichtingsver gadering. Hij vestigde de aandacht op de nood zakelijkheid, dat de jonge boeren en tuinders belangstelling tonen voor alles wat met hun vak heeft te maken. Boven- evenwel nodig, dat zij een princi piële vorming krijgen. Bij dit alles nu wil de C.J.B.T.B. leiding geven. Vervolgens werden drie films van de Mr. G. E. van Walsum: Herbouw van Rotter dam praktisch voltooid De Rotterdamse burgemeester, mr. G E. van Walsum he°ft gistermiddag in ziir nieuwjaarsrede verzet aangetekend tegen de generaliserende manier, waarop over de mogelijkheid van Investeringsbeperkin gen bij de lagere publiekrechterlijke lichamen wordt gesproken. Hij waar schuwde er voor bij de doorvoering van investeringsbeperkingen en bij de con trole daarop de gemeentelijke autonomie liet verder aan te tasten dan reeds op 'ercoheidene nunten is geschied. Mr. Van Walsum deelde mee. dat de herbouw van de binnenstad van Rotter dam od enkele lege Dlekken na volooid In 1956 kwamen 2456 woningen gereed Op 31 december j.l. waren 7027 woningen "n uitvoering tegen 4846 en 5297 in resp 955 en 1954. Bij een normale gang van :aken zal de Rotterdamse gemeenteraad :poedig in de gelegenheid worden gesteld het startsein te geven voor de bouw van de tramtunnel De aanleg van een haven voor suoertankscheDen is in studie. Het moet voorts niet uitgesloten worden geacht, dat de raad binnenkort een voor stel zal worden voorgelegd om een nader onderzo®'* mogelijk te maken naar de vraag of in Rotterdam behalve een medi sche faculteit ook nog andere faculteiten kunnen worden gevestigd De gewichts- srens, die voor vliegtuigen, die het Rot terdamse vliegveld Zestienhoven willen aandoen, is vastgesteld noemde de bur gemeester een onredelijke maatregel. Verhaal ..'t Jodenjongetje" niet meer op scholen (Van onze parlementsredactle) De uitgeverij Malmberg te 's-Hertogen- bosch heeft het Nederlands taalboek voor de R.K lage'e school", waarin het beruchte verhaal over het „jodenjonge tje" voorkwam uit de verkoop genomen Het verhaal zal d ïor een ander worden vervangen Aldus heeft de minister van justitie, prof Samkalden, meegedeeld aan het Tweede Kamer'id mr Van Rijckevor- sel (kath v.) Het Inbeslagnemer van de reeds ver spreide exemplaren van het taalboekje, waarvan de 34ste druk is verschenen waarin het bewus'e verhaal sedert de eerste druk in 1935 .ueenomen is geweest (met uitzondering van de bezettingsjaren) is praktisch onmogelijk. de heer H. van der Stoel uit Lei derdorp een opwekkend woord sprak. Deze merkte op, dat in Nederland nog twee gebieden niet door de organisatie zijn genomen, te weten het Westland en de bollenstreek. Van Rijnsburg uit wil men nu ook de omgeving in het werk be trekken. Tot voorzitter van de nieuwe afdeling werd de heer L van Tilburg gekozen. Verder kregen zitting in het bestuur de heren Jac. Heemskerk Jaczn., Jaap Star. W. van der Gugten en J. van der Mey Mzn. uit Valkenburg. Op 22. 23 en 24 januari zal m Overschie een landelijke conferentie worden ge- HOGERE UITKERINGEN AAN BLINDEN De regeling Voorziening voor blinden is verbeterd. Het plafond is voor kost winners in alle gemeenteklassen ver hoogd met 2,50 en de normatieve uit kering met 1,90 per week. Voor kost gangers en bij ouders inwonenden boven de 30 jaar zijn de verhogingen resp. 1,75 en 1,40, voor jongere bij ouders Inwonende blinden resp. 1,25 en 0,95. Aan de verhogingen is terugwerkende kracht verleend tot 27 augustus 1956. GEEN UITKERING Als gevolg van de drukte rond de jaar wisseling is de Sociale Verzekeringsbank niet in staat gebleken ervoor te zorgen, dat de daarop rechthebbende invaliden, hun wekelijkse uitkering woensdag in ont vangst konden nemen. De postkantoren hadden de benodigde machtigingen nog niet ontvangen en men moest hen dus met lege handen naar huis terug sturen. De moeillijkheden zijn echter praktisch overwonnen, zodat nog deze week de uit keringen zullen worden gedaan. LEIDEN. 4 jan varkens. 321 schra 650—680. graskalveren i 260—280. nuchtere kalvere ite schapen 60115, vette 13 partijen Goudse kaas. N< tot 2.45. Goudse le soort 2.322.35. handel kalm. SCHEVENINGEN. 4 jan gen kustvisser: ZS 1—1660 kers met te zamen f 4090. SCHEVENINGEN. 3 jan 165 kg garnalen. Notering h 2.18 per kg. BARNEVELD. 3 januari. 15—40. Overzicht: Eierveillng SBE i 12.49—15.47. alles f BARNEVELD. 3 januari. Coöp. Veluwse Eierveiling. Weekaanvoer ca. li.200.000. Handel in kleine eieren kalm, in grotere redelijk. Prijzen: henneëicren 45-55 graih 8.70—10.22, 55-59 gram 10.37—10.96, kippeëieren 59-63 gram 11.10—12.24, traag. Prijzen: kippeëieren 1314, algemi 13.30 per 100 stuks, kiloprijs 2.08 (basis 64 gram), henneëieren 912.50. algemene prijs 10.90 per 100 stuks, kiloprijs 1.85 (basis 59 gram). BARNEVELD. 3 januari Plulmveeraarkt. Aanvoer plm. 50.000 stuks, handel redelijk met alles per kg levend gewich 910.50 gewicht 50-58 gram. KATWIJK AAN DEN RIJN. 3 januari. A 40—55, B 30—49, rode kool 2030, boerenkool IJMUIDEN, 4 januari. Prijzen per tong 560470, grm. 500, kim. 440, kl. 380—360, II 300. tarbot I 330; per 50 kg: 44—34. bot 38. Besommingen: kot- Maandag a.s. 9 uur begint onze opruiming O.a. Karpetten van 195 voor 99.— 2 Pers. wollen dekens grote maat42.— Enkele 2 pers. bedstellen met kussens van 145 voor 95.— Verder vele coupons gordijnstoffen, meubelstoffen, lopers, balatum enz. VLIET Z.Z. 29—30 - Tel. 3036 - RIJNSBURG

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7