NU DAN, GOEMAAT Alphens nieuwe burgemeester nam afscheid van Nijkerk bijzondere aandacht Ook bedrag uitgetrokken voor Chr. meisj es-nij verheidssehool Zuid-Simiatra direct onder Soekarno U WILT KOOPJES Ao Be DEKEN NUl UK IKMIMHK (III K VM WOENSDAG 2 JANUARI 1937 Vruchtbare periode besloten Gemeente ziet haar eerste burger node gaan T^EN TELEVISIETOESTEL, een radio, schilderstukjes, bloemen en een stroom van dankwoorden vertolkten maandagmiddag de grote er kentelijkheid van de burgerij voor al hetgeen burgemeester Z. Bruins Slot gedurende zijn achttienjarige ambtelijke loopbaan in de gemeente Nijkerk heeft tot stand gebracht. Zo vlak voor het vertrek van de magistraat naar zijn nieuwe standplaats Alphen aan den Rijn waren raadsleden en tal van genodigden in het intieme raadzaaltje bijeengekomen om in een sfeer van hartelijkheid en vriendschappelijkheid afscheid te nemen van de man, die in zo belangrijke mate tot de ontwikkeling van dit Veluwse stadje heeft bijgedragen. Behalve vele burgemeesters ui» de om trek waren ook de beide Alphensc wet houders en gemeentesecretaris Veenhuy- sen aanwezig toen *e sche'dende burger vader met zijn echtgenote en zeven kin deren het gemeentehuis betrad om zijn laatste raadsvergadering nier te leiden De heer Bruins S'nt merkte op, dat dit vertrek Wn der moeilijkste ogenblikken van zijn leven was. Er waren licht- en schaduwzijden en vooral in de oorlog leek het wel eens »e zwaar om te dragen Maar Gods beschermende hand heeft ge waakt en zo braken ook tijden aan, dal met vreugde kon worden gearbeid. Goede verhoudingen De vertawdingen in het college van B. en W. zijn steeds buitengewoon goed ge weest Slechts wanneer dit wettelijk was verplicht Is over voorstellen gestemd. De raad van Nijkerk heeft elke politieke dis cussie buiten beschouwing gelaten en zich slechts door het gemeentebelang laten leiden. Mijn leiding van de gemeente raadsvergaderingen was misschien wel eens wat strak, zo vervolgde de schelden de burgemeester, maar toch hebben wtj zo een voorbeeld van een democratische bestuursvorm weten te verkrijgen. En bulten het officiële om spraken en han delden wij als vrienden. Wethouder Gerssen roemde de vrucht bare activiteiten van burgemeester Bruins Slot. Hij dankte voor de vriendschap en samenwerking en wenste hem een goede tijd In Alphen aan den Rijn toe. Het oudste raadslid, baron Van Tutjll van Serooskerken. vertolkte de spijt van de gemeenteraad bty het heengaan van sljn voorzitter, wiens Initiatieven op het gebied van Indu strialisatie, woningbouw en verkeer niet genoeg kunnen worden gepre- sen. Uit dankbaarheid voor al het nut tige en goede, dat de heer Bruina Slot voor Nijkerk heeft bewerkstelligd, bood de nestor van de raad hem een schildert] aan met een voorstelling van het gemeentehuls. De burgemees tersvrouw kreeg een ruiker bloemen. Radio en televisie Gemeentesecretaris mr. G. A. Vermeu len dankte namens de ambtenaren voor de resultaten, die de burgemeester voor hen op sociaal gebied heeft weten te be reiken. Zijn woorden werden onderstreept met de aanbieding van een radio, die zo wel op wisselstroom als op batterijen kan worden aangesloten De heer Bruins Slot is een verwoed watersportliefhebber er dit toestel kan hij zo ook op zijn schip ge bruiken. Voorzitter Bakker van de industriële kring Nijkerk memoreerde de talloze ma len. dat de Industr.ëlen zich met hun pro blemen tot het hoofd van de gemeente hebben gewend Het aantal personeel leden. dat In de Industrie werkzaam Is. Is sedert de komst van burgemeester Bruins Slot van 800 tot 2000 gegroeid. De Industrieleiders schonken een televisie toestel Hierna werd nog gesproken door bur gemeester E. Martens van Ermelo de burgemeesterskring Noord-West Ve- luwe. de burgemeester van Barneveld. mr. C. E. C. Kuntze de districtscomman dant van de rijkspolitie te Apeldoorn, jhr. J. Mollcrus, een dochter van burge meester Bruins Slot, de inspecteur van het lager onderwijs, een predikant namens de raad van de varende Gemeente van de Hervormde Kerk en door de 92-jarige Herv. emeritus-predikant, ds. Luteyn. Een verbazingwekkend lange rij ge meentenaren stond bij het raadhuis om persoonlijk van het burgemeestersgezin afscheid te Dit ig de nieuwe burgemeester van Alphen aan den Rijn, de heer Z. Bruins Slot, tijdens zijn afscheidstoespraak tot de ge meenteraad van Nijkerk. Deze magistraat is voor geen kleintje vervaard. Enige tijd geleden nog heeft hij samen met zijn doch ter een paar stropers nagezeten en opgeschoten jongelui, die op de straathoeken samenscholen, werden vaak door hem persoon lijk uiteengejaagd. 0, die rotjes Bij het afsteken van vuurwerk (zgn. rotjes) ter gelegenheid van de jaarwisse ling. zijn twee personen ernstig gewond geraakt. Ze moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Een rotje explodeer de ter hoogte van het gelaat van de heer Verkerk uit de Voorstraat. Het linkerglas van zijn bril werd versplinterd en glas scherven verwondden het oog zodanig, dat de heer Verkerk het zal moeten mis sen. De heer B. Hulsbosch te Zoeter- woude. die bij kennissen in de School straat op bezoek was, komt er waarschijn- Burgemeester en mevrouw Bruins Slot bekijken verrast één der afscheidsgeschenken. Op de achtergrond de gemeen tesecretaris van Nijkerk en Netty Bruins Slot. lijk iets beter af. Ook één van zijn ogen werd getroffen door een exploderend rotje. De man werd naar een ziekenhuis te Gouda overgebracht, waar de behan delende chirurg hem een kans gaf op het behouden van het licht in het oog. C.O.V. en Mobiel Ter gelegenheid van de verjaardagen van Prinses Beatrix en Koningin Juliana zal de Christelijke oranjevereniging in samenwerking met de Christelijke toneel club Mobiel op 29 en 30 januari familie avonden beleggen. Er zullen onder twee één-acters worden opgevoerd. Op 29 en 30 april zal een aanvullend stuk worden gespeeld, dat door Ben IJsselstein is geschreven, namelijk „Ba zuinen rondom Jericho". Bloemenkeuring Haarlem Manchester sloeg I I Chelsea met 3-0 Diverse nieuwigheden vroegen O O HET GAAT ER MET DE BLOEMENKEURING zo langzamerhand een beetje op lijken. Voor het eerst sedert vele weken waren er nu heel wat bloemen in de keuringszaal en we zagen diverse nieuwigheden, die meer dan gewone aandacht vroegen. Zo etaleerde J. de Wit Zn, Boven- karspel, een gele sport uit Sulphur Triumph. Sulphur Triumph is weer een verloping uit Krelage's Triumph. Een tulp, die alle aanvallen der concurrentie nog steeds met succes heeft weten af te slaan. De „vader" van deze soort heeft dus voortreffelijke eigenschappen. In feite heeft deze alleen zijn kleur wat tegen; het rood van Krelage's Triumph is en blijft wat somber. Manchester United heeft de kans om de voorsprong op Tottenham Hotspur op- v tot vier punten te vergroten dank baar aangegrepen. Zonder veel moeite de ploeg te Manchester met 30 van Chelsea. Voor Sunderland, de ploeg die er zo trots op is nog nooit uit de eerste devi- p zijn gedegradeerd, werd de situatie somberder. Het team verloor met 23 van Wolverhampton Wanderers. Newcastle United leverde een goede prestatie door het als vijfde geklasseerde Birmingham City met 32 te kloppen. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de Engelse league, luiden: Eerste divisie: Manchester United Chelsea 30. Newcastle UnitedBirming ham City 32 en SunderlandWolver hampton Wanderers 23. Tweede divisie: Blackburn Rovers Nottingham Forest 22. BuryStoke City 01. Rotherham United—Port Vale 10, Sheffield UnitedSwansea Town 22. Derde divisie noord: Accrington Stan leyScunthorpe United 01. Barrow- Stockport County 03. Carlisle United- York City 2—0. Chesterfield—Oldham Athletic 1—0. DarlingtonRochdale 43. Hartlepools UnitedHill City 33. South- portBradford 51, Tranmere Rovers— Crewe Alexandra 30. Kring Gouda K.N.Z.B. zal verdwijnen De kring Gouda van de K.N.Z.B., waar bij Alphen aan den Rijn is ingedeeld, wordt na een 27-jarig bestaan, opgeheven. De verenigingen uit deze kring worden iet die van Leiden samengevoegd in de kring Gouwe-Rijnstreek. De winter competitie van de kring Gouda wordt nor maal afgewerkt Besprekingen over Brits- Russische atletiekstrijd De Britse atletiekbond voert op het ogenblik onderhandelingen met de Sow- Jetunie over een atletiekontmoeting tussen de beide landen. De wedstrijd zou in de plaats moeten komen van de enkele maan den geleden geannuleerde wedstrijd, tij dens welke de befaamde hoedjesaffaire aan de dag trad. De besprekingen worden te Moskou gevoerd, nadat tijdens de Olympische spelen in Melbourne weer contacten waren gelegd. Als zij slagen, zal de ontmoeting wederom in Londen plaats vinden. Stan Matthews CBE. Op de lijst van de Britse Koninklijke onderscheidingen ver leend ter gelegenheid van de jaarwisse- 'ing, komt ook de naam voor van Stanley Matthews, Engelands beroemdste voetbal ler. De 41-jarige Stan, die al 51 maal voor Engeland is uitgekomen, mag voortaan CBE aan zijn naam toevoegen, want hij is benoemd tot commandeur in de orde van het Britse Emnire. HFO-oud-internatIonaIs. De traditionele wedstrijd tussen de oud-internationals HFC (Haarlem) gespeeld te Heemstede, is geëindigd in een gelijk spel: 1—1. Bies- brouck gaf de oud-internationals de lei ding. Jansen maakten nog het tegendoel punt voor Haarlem. Subsidieverleningen in Alphen F ONZE BESCHOUWING van de gemeentebegroting voor 1957 hebben wij reeds vermeld, dat deze begroting met haar tekort van f 225.000 voor de raadsleden niet veel aantrekkelijks biedt. Het zal blijveh bij po gingen nog wat verandering in de subsidieposten te brengen en bij het spreken van vele goede woorden. Het afdellngsonderzoek is Inmiddels vo rige week voltooid. B. en W. kunnen zich gaan beraden over de gemaakte opmer- k.ingen. De beantwoording hiervan houdt verband met de vraag, of burgemeester Bruins Slot de- begroting al zal verdedi gen Hij zal uiteraard nog niet breed ge noeg georiënteerd zijn om op alle vraag stukken. die de fractieleiders wensen aan te snijden, in te gaan. Wat nu die subsidies betreft: we heb ben hiervoor eens geneusd in hoofdstuk 8: onderwijs, kunsten en wetenschappen. We zagen bij de post subsidies voor de nijver heidsscholen, dat deze met ongeveer f 48.000 is verhoogd. De post van f 3.666.41 voor de Nutsambachtstekenschool kan ver vallen, want deze school is opgeheven. Wat moeten we echter denken van de raming van f 26.119.50 voor de Chr. nij verheidsschool voor meisjes. Dus toch? We zijn benieuwd Voor 1956 had men de bijdrage voor de Chr. lagere landbouwschool gesteld op f 500. In verband met de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw was het nodig het toegekende subsidiebedrag per leerling te herzien en het totaalbedrag is nu op f 2000 gesteld. Overigens geven de scholen geen bijzondere verschuivingen te Jeugdverenigingen De subsidies aan Jeugdverenigingen, de laatste jaren gesteld op f 1.250. worden nu geraamd op f 2.500. Dit komt doordat een nadere regeling in voorbereiding is. waarvoor een zekere verruiming noodza kelijk is. Voor kosten verbonden aan het organi seren van tentoonstellingen, waarvoor tot nog toe geen raming werd opgenomen, is een bedrag van f 500 uitgetrokken. Voor de Lanra-rtjwfelvlerdaagse Is weer een po*t van f 1000 opgenomen. Men merkt hierbij op: Het welslagen van dit jaarlijks terugkerende sport evenement Is voor de gemeente van grote betekenis en de subsidie Is alles- slns gerechtvaardigd. De stichting tot exploitatie van het Dorpshuis van Aarlanderveen boert niet zo best. Werd de bijdrage ter grootte van Daar deze gele sport men noemt hem Krelages Gold bovendien een aan trekkelijke. warmgele kleur bezit met slechts hier en daar een tikkeltje rood. ;r bij het rijper worden uitgaat, is de weg voor deze sport al geplaveid. Een verfoping. waarvoor zonder en'ge twijfel grote markt zal zijn te vinden. Al zal het natuurlijk wei even duren, voordat flinke kwantums beschikbaar komen. Er zijn momenteel nog slechts enkele regels i cultuur. Van dezelfde firma zagen we Crown Imperial max, een sport uit Crown Im perial. met inderdaad grotere bloemen dan de stamvorm. Vlak naast Krelages Gold stond nóg een sport uit Krelages Triumph: een helderrode verloping, die door J. Deen. Winkel, naar voren werd gebracht. De „gewone" Krelages Triumph stond naast en moest het in alle opzichten afleggen. Ook deze verloping voorspellen e een goede toekomst. Ant. Nijssen Zn, Santpoort, bracht diverse zaaiCingen naar voren in het gele bloem met rode rand-genre. De kloeke Imposant met de forse welgevormde bloe en de sterke stengel vonden we vèr- uit de beste. Limelight Limelight is en blijft een prima broei- tulp, ook al bestaan er over de merk waardige vale kleur verschillen van me ning. Apart is de tint in ieder geval. De stengel is oerstevig, de bloembladeren hard en de bladstand prima. De kwaliteit Snow Star, die Ruigroks Broeiproevenbedrijf, Hillegom, naar vo- bracht, was ronduit slecht. We zagen bloemen met vier bloembladen. Overdale er daarentegen heel goed uit. Cor Broeze. Beverwijk, toonde de spits ge vormde rode Advent. Voor de vroegbroei een mooi tulpje, dat gerhakkelijk trekt en voor het overige een frisse, rode kleur en een heel goede stand van blad heeft. C. v. d. Vlugt-Kimmenade, Sant poort. etaleerde opnieuw de zeer apart getinte sport uit Imperator: Apricot Beauty. De bloem mag een wat bleke kleur hebben, toch maakt deze verloping een voorname indruk en men zal geen moeite hebben de tulp te verkopen. Van dezelfde firma zagen we een sport uit deze tulp onder de naam Prinses Gratia, die de com missie voor nomenclatuur echter niet goedkeurde. De kleur was zeer opval lend: een warme goud-oranje rand aan het typisch rose van Apricot Beauty. De plant als geheel was min der dan de bollen uit de kist van Apricto Beauty, die er naast stond; maar dat kan natuurlijk verschillende oorzaken hebben. Verrassend beste Royal Present bracht de fa. C. P. Alkemade, Noordwijk, naar voren. Als men ze zo weet te brengen, is er om deze tijd geen beter rood te be denken. De tulp was in deze conditie in alle opzichten koninklijk. Fraaie bloem vorm. levendige rode kleur, een beterlijke bladstand, sterk van steel. En wat wil men nog meer? Van deze Noord- wijkse firma zagen we ook de halfdubbel? gele Kareol. Een mooie tulp. Queen of stars Queen of Stars is een geel tulpje van Hoek Vos. 's-Gravenzande: een zeer vlot broeiertje zo te zien zonder im- oosant te zijn. Adagio van J C. Nieuwen- huis, Lisse, vinden we een beste tulp. Een lange, sterke stengel, een mooie rode tint en veel substantie. Most Milesge showd door S. Groot. Broek op Lange- dijk en J. Kavelaars, Zevenbergsehoek is wel mooier van vorm. maar heeft daarnaast enige minder feestelijke eigen schappen, die echter zóó bekend zijn, dat we er verder maar het zwijgen aan toe Fondant van De RuiterVan Balen. 's-Gravenzande, is een aardig rose tulpje dat vroeg getrokken kan worden, maar waarin we geen massa-soort kunnen zien Eugène v. d. Schoot, Hillegom. bracht de aardige bronsbruine Tommy en hetzelfde tulpje zagen we van J. C. v. d. Meer. Noordwijk, die er bij vermeldde, dat de bollen niet waren gekoeld. Die Tommv wil dus wel v roeg broeien, en wonder vinden we het wat vorm en stand betreft echter niet. Emmy Peeck noteerden we in goede kwalitiet van J. Groot, Westerhlokker. Een forse broeitulp voor deze tijd. En verder Voor de aanwinst ontstaan uit Deme- ter x Roland, een forse helderrode ulp, was het kennelijk te vroeg geweest, ge zien de zwarte randen aan de bloem. Een bijzonder aardig tulple is gekomen uit een kruising van Gelber Herald X Diadeem, een tulp met goed gevormde heldergele bloemen. Brilliant Star X Kornefores X Helios X Peking was fraai rood van kleur en goed van vosm, maar wat spichtig, iets uit zijn kracht gegroeid. Rljkelijkhulzen. Hillegom, bracht de intens rose Blenda en van J. Jongejans, Breezand, was er Preludium. Wat de hyacinten betreft: Ant. Nijssen Zn, Santpoort, bracht een mooie blauwe variëteit: Blue Pearl, een hyacint met een fraaie paarsblauwe tint, goed ge vormde tros en mooie grove nagel. Van Til-Hartman, Hillegom, bracht goede bloemen van een witte hyacint, waarvan de bollen niet waren geprepareerd en ook niet op de pijpen hadden gestaan. Waren het ook in Holland geteelde bol len? Groningse scheepsbouw. De Groningse werven hebben in 1956 65 coasters afge leverd (v. j. 50). De gemiddelde grootte liep op van 700 tot 800 ton deadweight. (Vervolg van pag. 1) Staten belang hebben bij de stabiliteit van de Indonesische regering en dat daarom geen enkele politieke party wordt begun stigd ten koste van een ander. Volgens het Indonesische blad zou Amerika teleurgesteld zijn geweest over de uitslagen van de verkiezingen van vorig jaar (de Masjoemi en de socialis tische partij boekten niet voldoende winst) dat het nu langs een andere weg probeert zijn doel te bereiken. Welingelichte politieke kringen hebben aan de correspondent van het A.N.P. In Djakarta medegedeeld dat president Soe karno en de afgetreden vice-president dr. Mohammed Hatta mogelijk deze week een Ontmoeting zullen hebben ter bespreking van de verwarde toestand, waarin de Jonge republiek Indonesië zich op het ogenblik bevindt. De hereniging van Soekarno en de man. die gedurende elf jaren mede het schip van staat heeft bestuurd wordt door vele vooraanstaande Indonesiërs een „conditio sine qua non" geacht om de huidige crisis te overwinnen. Kabinet bijeen De Indonesische regering zal vanavond bijeenkomen teneinde het ultimatum te bespreken, dat de Masjoemi heeft gesteld. Zoals bekend is, heeft de Masjoemi het aftreden der regering geëist. Zij acht dit de enige manier om tot een oplossing te komen van de huidige moeilijkheden op Sumatra. Een woordvoerder van de Masjoemi zei vandaag, dat de vijf Masjoemi-ministers morgen uit de regering zullen treden, in dien de andere partijen de huidige rege ring in stand willen houden. De woordvoerder zei, dat de Masjoemi de volgende voorstellen doet: 1. aftreden van de regering, 2. alle regeringspartijen zullen voorstel len. dat de voormalige vice-president Hatta premier wordt, 3. vorming door Hatta van een zaken kabinet uit alle partijen. President Soekarno heeft gisteren in een nieuwjaarsboodschap aan het Indo nesische volk gevraagd, om toch vooral te overwegen, of het democratische stelsel dat thans als Indonesiës grondwettelijke grondslag dient, wel goed is. „Indien het stelsel niet goed is, vervang het dan door een beter." zei hij en voeg de er aan toe: „De huidige moeilijkheden kunnen slechts door een sterke nationale eenheid worden o Drie missies Het parlement heeft woensdag besloten drie missies af te vaardigen naar resp. noord-, midden- en zuid-Sumatra om zich aldaar van de situatie op de hoogte te stellen. De S.P.S., de Indonesische vereniging van dagbladdirecteuren heeft woensdag een protest ingediend logen de censuur, die in de afgelopen week door de mili taire autoriteiten in Djakarta op het on afhankelijke dagblad Indonesia Raya werd toegepast. Tevens heeft de vereniging aan de regering verzocht om een uiteenzetting van de redenen voor de arrestatie van de hoofdredacteur van dit blad, Mochtar het jaarlijkse exploitatietekort vorig j; geraamd op f 2.430, de post is nu verhoogd tot f 4.500. Het fonds voor Culturele doeleinden zal bij goedkeuring van de begroting weer f 4000 mogen verdelen en f 2000 gaat in een fonds ten bate van andere culturele doeleinden. Met de opening van een Christelijke openbare leeszaal in de gemeente, waar van reeds enkele Jaren sprake is, vlot het blijkbaar niet erg. De subsidie voor de vereniging die dit beoogt, staat ook voor 1957 pro memorie op de begroting. De Stichting Wijk- en Jeugdcentrum Lage zijde van de Hervormde gemeente Alphen mag ook in 1957 weer op f 2.500 rekenen voor arbeid ten behoeve van de ongeorganiseerde jeugd. Voor het eerst is verder een post op genomen (f 855) in verband met kosten van bijzondere gymnastiek voor kinderen met houdingafwijkingen. het slot van dit hoofdstuk dan nog een bedrag van als uitkering aan de explol- het vogelpark Avifauna, ge- de In het begrotingsjaar te •rmakeltjkheldsbelasting van f 20.000,C tant van Recordjaar van Rotterdam Op de traditionele oudejaarsmiddag van de Havenvereniging Rotterdam heeft bur gemeester mr G. E van Walsum er op gewezen dat Rotterdam in 1956 ondanks Suez zijn positie heeft behouden en in vergelijking met het voorafgaande jaar zelfs nog enigermate verbeterd. Het ronde getal van 21 000 schepen dat als het nieu we record in 1956 in herinnering zal blij ven. is Intussen behoorlijk overschreden. Bedroeg in 1955 de gezamenlijke inhoud 39 7 millioen nrt. dit jaar zal dat om streeks 43.5 miljoen nrt zijn en dat wijst op een stijging van het gemiddelde van 1.950 nrt tot ongeveer 2 060 nrt. Werden er In 1955 ruim 66 miljoen ton goederen aan- en afgevoerd dit jaar mag zeker op 74 miljoen ton worden gerekend. wrijf Uw og«n goed uit. GOEMAAT zal U prijzen laten zien zoals U ze de laatste jaren nooit gezien hebt. Een stroom van koopjes met prijzen, die aan het ongelofelijke grenzen. DAAR ZIJN ZE Van 2 t.m. 16 januari 1957 ontvangt U bij ieder bedrag van f 10.dat U in onze zaak besteedt EEN WAARDEBON VAN ƒ!.- Deze waardebonnen worden van 17 t.m. 31 jan. 1957 door ons als betaal middel aangenomen. THEEDOEKEN met fris rultdessln, flinke mast nu 48 (1. Originele SWAN BADHANDDOEKEN RESTANTEN, NU SPOTGOEDKOOP, per stuk j AA 3 88. 2.88 en .00 GESTREEPT PYJAMAFLANEL ln mooie kleurcombinaties. Bespottelijk laag ln prU». £0 Per meter vO Cl. 100 ZUIVER WOLLEN „VAN WIJK" DEKENS (in paatelgrijs) maat 150 x 200, ZELDZAAM A i A A GOEDKOOP Z4.00 EXPORT PARTIJ GRASLINNEN ln extra kwaliteiten. 130 cm. breed, vanaf 1.28 p m. 150 cm. breed, vanaf 1.48 p. m. 180 cm. breed, vanaf 1.78 p. m. JAPONNEN. ROKKEN EN BLOUSES NU met 25 en 30 PROCENT KORTING en VOOR HALVE PRIJZEN! PARTIJ DAMES- ONDERJURKEN waaronder prachtige kwalitei ten. Alles door elkaar EEN PRIJS, .Q SLECHTS J,4ö 100 ZUIVER WOLLEN afwekende maten met 25% korting U clopt iconderen met Uw geld bij

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4