m 1 Jlicumc £ciitsrt|c UTouranl V.N.-troepen nemen beheer woelig Port Said over in H Statendam raakte op drift Nachtelijke schietpartij Nehroe en Eisenhower spreken over de wereldproblemen Vanmiddag weer veilig in de Maasstad gearriveerd C.N.V. pleit voor stichting van christelijke bejaardenhond Eerste doodvonnissen van standgerechten De Indonesische partijen begraven geschillen Na 115 minuten, 32 sec. brandde P MP met 3.3 cram baai nog MAANDAG 17 DECEMBER 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; 2,35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Directie: I- U1EMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Clef-red.H W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden et Omstreken StMtMltltll h «lirkl»ra tnyn bert to ItgljfDSpotl ZrvcnpndertigMe jaargang No 10834 Griekenland hoopt op Ver. Naties ZIE PAGINA 5 Fjtnsen en Engelsen nog op de kade HHROEPEiN VAN DE VERENIGDE NATIES hebben gisteren de con- trole over Port Said, waar de nacht tevoren felle gevechten uit braken tussen Egyptische guerrilla's en Franse en Engelse troepen, overgenomen. Met uitzondering van een bruggenhoofd, een smalle met prikkel draad afgezette strook langs de kaden, zijn alle Engelse en Franse troepen uit de stad verdwenen. De Egyptische regering heeft alle verantwoordelijkheid voor de ge vechten in Port Said afgewezen. De Engelsen en Fransen hebben een Egyptisch verzoek, politietroepen naar de stad te mogen zenden, van de hand gewezen en dragen dus de verantwoordelijkheid voor de hand having van de orde. zo werd ver-1 den. De klaard. De Engelse commandant van Port Said, luitenant-generaal Stockwell heeft even wel verklaard dat morgen 350 Egyptische agenten Port Said zullen worden binnen gelaten. Wanneer deze eerste groep „zich behoorlijk gedraagt", zullen twee dagen later nogmaals 350 man worden binnen gelaten. Men verwacht, dat de laatste Franse en Engelse troepen niet voor don derdag zijn vertrokken. Patrouillering in de Arabische wijken van de stad is over genomen door afdelingen van het inter nationale leger. Zaterdagavond werd een handgranaat naar een Engelse patroille geworpen, waardoor de bevelvoerende officier om het leven kwam. Terwijl tanks door de straten patroilleerden en schoten op huizen, waar guerilla- strijders werden vermoed, ging overal in de stad lichtspoormunitie omhoog en barstte een hel van wild vuren los. De strijd, die een half uur voor mid dernacht begon, raakte eerst om half drie teneinde. Volgens het Engelse hoofdkwartier zouden de geallieerde troepen, behalve de reeds genoemde officier, geen verliezen hebben gele den. Tien Egyptenaren zouden zijn In Algerije gezin levend verlwand Op vijftig kilometer van Algiers vielen Franse troepen zaterdag in een hinderlaag van Algerijnse nationalisten. Twaalf man schappen kwamen om het leven. Bij ge vechten in de departementen Constantine en Algiers kwamen 32 opstandelingen om. In het gebied van Sidi bel Abbes sneu velden vijf Franse soldaten door een na tionalistische hinderlaag. In Boefarik. 35 kilometer van Algiers, wierp een opstandeling een handgranaat in een bioscooD. waardoor veertien per sonen werden gewond. De dader werd ge lyncht. Te Mldrissa. In het departement Oron hebben opstandelingen een gezin van acht personen levend verbrand Z(i werden In een schuur opgesloten, die later werd aangestoken. GOEDKOPE EIEREN Kort voor de feestdagen zullen bijzon der voordelige eieren verkrijgbaar zijn. Op de veiling te Barneveld noteerde men donderdag eieren van 59 gram 11.80 per honderd stuks. De daaropvolgende dag was de handel nog steeds traag. Vorig jaar werd voor eieren van 59.5 gram 17,15 gulden per honderd betaald. gevangen genomen en een onbekend aantal gedood. De gevechten waren het felst in een volkswijk, die eerder op de dag door pa trouilles, overigens zonder enig resultaat, „uitgekamd" naar de Engelse luite- Moorhouse, die dinsdag werd ont voerd. Alle mannen uit deze wek werden het sportstadion gedreven en daar verhoord. Negentien werden vastgehou- en kinderen werden tij delijk uit de huizen gezet, die werden doorzocht Zaterdag werden voor het eerst bewust een eerdere beschieting geschiedde des nachts en kan per ongeluk zijn geweest afdelingen van de internationale politie macht beschoten. Een Noorse patrouille in Port Said schoot terug. Naar aanleiding van de vele incidenten tussen vrijdagochtend tien uur en za terdagochtend 8 uur 26 heeft de bevel hebber der Franse en Engelse troepen, generaal Stockwell. verklaard dat z(jn troepen tot actie zullen overgaan, indien geen einde komt aan de beschietingen. Protest van zijn soldaten en een grondig onder zoek gelast. Hij drong erop aan dat doel treffende maatregelen worden genomen om een herhaling te voorkomen. De Egyp tische regering heeft geantwoord, dat de verantwoordelijkheid voor het handhaven van recht en orde in Port Said nog steeds bij de Engelsen berust. Egypte heeft ha rerzijds bij generaal Burns geprotesteerd tegen plundering van de Engelsen in Port Said, het in gijzeling nemen van vooraan staande personen eveneens door de En gelsen en tegen het feit. dat de stad nog steeds niet aan de Egyptische autoriteiten is overgedragen. Een protest bij de Ver. Naties tegen aanvallen op de burgerbevolking zou eveneens door Egypte worden overwogen. Sinai Generaal Burns heeft na een onderhoud met de Israëlische opperbevelhebber Mos- Je Dayan verklaard, dat de Israëlische troepen zich deze week nog verder uit Sinaï zullen terugtrekken. De Zuidslavl- sche eenheden van de Internationale po- lintiemacht zullen niet verder oprukken dan tot vUftig kilometer van het Sucz- kanaal. Afdelingen, die deze afstand reeds hebben overschreden, zullen wor den teruggetrokken. De volgende fase van de Israëlische terugtrekking betreft het gebied van Sja- rem el Sjeik in het uiterste zuiden van Sinaï. bij de Ingang van de Golf van Akaba. Het Zuldslavische persbureau Tanjug heeft verklaard dat de Israëlische troepen voortgaan met het vernielen van wegen, spoorlijnen en andere objecten in het gebied, waar zij terugtrekken. In Bir el Roemani zou een stationsgebouw zijn opgeblazen, waar voordien een aantal ring geprotesteert tegen de beschieting burgers waren samengedreven. I Op weg naar Washington heeft premier Nehroe in Londen besprekin gen gevoerd met de juist teruggekeerde premier Eden. Aanvankelijk besloot Nehroe Londen op de terugweg aan te doen voor zijn onderhoud met de Engelse premier. i de geschiedenis, zoals Amcrika's vice-president Nixon het in zijn woord van welkom uitdrukte, is premier Nehroe van India gisteren in de Ver. Staten aangekomen om met president Eisenhower de wereld problemen te bespreken. Ook pre mier Nehroe was zich de ernst van de situatie bewust en sprak in een vriendelijke rede by zijn aankomst de Ver. Staten van een belangrijk en misschien wel een kritiek ogen blik in de geschiedenis. Hoofdmachines werkten niet goed Kerstfeest in de Volkswijk SEDERT jaren hebben vele lezers dc gewoonte als het Kerstfeest nadert. Wjjkpredikant te verblijden met een extra gift. Laten we die goede gewoonte in ere houden de volkswijk heel veel nodig. En al de afdelingen van het uitgebreide werk willen natuurlijk Kerstfeest vieren. Help mee dit mogelijk te maken. U kunt uw gift afgeven aan ons bureau of ze ons toezenden per giro of postwissel. Vermeld er s.v.p. bü „Voor de Volkswijk". (Van onze verslaggevers) HET S.S. STATENDAM, het nieuwe schip van de Holland-Amerika-Lijn is zondagmorgen met tweehonderdvijftig passagiers tijdens zijn tweedaagse technische proefvaart op drift geraakt. Het 22.000 ton metende schip kreeg hinder van machinestoring toen het op ongeveer 80 mijl Z.Z.W. van IJmuiden in een Zuidwesterstorm raakte. Dc ruwe en hoge zee maakte het raadzaam sleepbootassistentie te vragen. Na enkele spannende uren konden de boten aanmaken en vannacht om half drie kwam de Statendam, gesleept door vijf sleepboten en omringd door nog ettelijke slepers in Hoek van Holland in zicht en om kwart voor acht begon de laatste etappe van de reis naar Rotterdam met het binnenvaren van de Nieuwe Waterweg. De Statendam was weer in veiligheid! TTET BERICHT, dal de Statendam in "olie zee in moeilijkheden verkeerde, ut vooral in Rotterdam schrik U weeg. Aanvankelijk wist men in de Man: stad niet precies wat cr aan dc hand wa act met het schip was eerst niet te krijgen en de directieleden van de Hol- land-Amerika Lijn en van Wilton-Flje- Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft bij het Convent der christelgk-so- clale organisaties (waarin de christelijke werkgeverscentralen samenwerken met het C.N.V.) de vorming van een christe lijke bcjaardenbond aan dc orde gesteld. De aanleiding hiertoe beslaat in de aan vaarding door de verhondsraad van het C.N.V. van een advies der sociaal- pedagogische commissie van dit verbond In dit advies wordt de vraag of de christelijke vakbeweging een taak heeft ten aanzien van de sociaal-pedagogische zorg voor bejaarden voorshands ontken nend beantwoord. Er worden namelijk, aldus de commissie, van de kant van ker ken. overheid en particuliere instanties op dit punt zoveel initiatieven genomen, dat het verstandiger is. deze initiatieven te laten uitkristalliseren, om dan later te bezien, welke lacunes er overblijven. In het advies wordt grote aandacht be steed aan de noodzakelijkheid, dat de wer kende mens een goede voorbereiding ont vangt voor zijn gepensioneerde leeftitd Aan een zodanige voorbereiding wordt aldus de commissie, praktisch weinig of geen aandacht besteed, en er is een veel gehoorde klacht dat men na het verlaten van de actieve dienst in het vacuum van het gepensioneerd-zijn valt Juist door de ontwikkeling van de ar beid in de laatste decennia zijn vele ar beiders geestelijk „ontledigd". en zullen zij. indien er aan de voorbereiding tot het gepensioneerd-zijn niets wordt gedaan, een trieste oude dag tegemoet gaan. Het advies van de sociaal-pedagogische com missie van het C.N.V. spreekt uit. dat de chrlstelljk-soclale beweging ten aanzien van dc bedoelde voorbereiding een taak heeft. Voorts spreekt de commissie uit. dat het gezien de huidige organisatorische ont wikkeling van het bejaardenwerk. als mede om een gevaarlijk vacuum te vul len noodzakelijk is zo spoedig mogellik tot het oprichten van een Nederlandse christelijke bejaardenbond over te gaan Overeenkomstig de suggestie van het advies heeft de verbondsraad van het CNV deze aangelreenheid nu bii he' convent der christelljk-sociale organisa ties aanhangig gemaakt noord die inlichtingen hadden kunni verschaffen, bevonden zich aan boord, i met hen ook hun technische staf. In de loop van dc middag kwam echter op het hoofdkantoor van dc Holland-Amerika Lijn tc Rotterdam een telegram van de directie binnen, en dat telegram verschaf te althans enige opheldering. Het luidde: „Hoofdrrachincs werken niet geheel bevredigend, weshalve be sloten schip door Wijsmuller te 'aten assisteren. Vermoedelijk maandag 10.00 uur voormiddag voor de kant Wilton Verder alles wel". Maar uit de gesprekken tussen de ge zagvoerder van de Statendam en de ka piteins van de sleepboten, en tussen de sleepbootkapiteins onderling, die via de visserijband op de radio vielen te beluis teren. bleek zondagmiddag wel. dat de Statendam in een benarde positie ver keerde en dat sleepboten door de zuid ester een harde dobber hadden. Deze beide schepen stoomden op volle kracht naar de Statendam, die na de machinestoring nog een snelheid had van lijl per uur en in Noordelijke richting afdreef De Titan was het dichtst bij dc Statendam en om drie uur gistermiddag de kapitein enkele orders aan dc Statendam Aan sleepboothulp had de Statendam iverigens geen gebrek. De firma Wijs muller. waarmee een contract voor hulp verlening werd afgesloten voor 175.000 zond de Titan, de Cycloop en de Zeeland het schip Ook L. Smit Co's Inter nationale Sleepdienst nam maatregelen De sleepboten Maas en Blankenburg ver rokken uit Hoek van Holland ter assis- entie en de Belgische sleepboot Scaldi* ■erliet de rede van Vllssingen. De Statendam, zoals zij zaterdag fier vertrok voor haar proefvaart. j\TET SMIT's Sleepdienst was geen con tract voor hulpverlening afgesloten, maar de directie gaf haar kapiteins toch de opdracht in de buurt van de Staten dam te blijven, om zonodig te kunnen helpen, als zich onverwachts nieuwe moeilijkheden zouden voordoen. De Zeeland van Wijsmuller kwam niet ver. Bij het uitvaren werd deze spiksplin ternieuwe sleepboot door de storm op de Noorderpler van IJmuiden geworpen. Na een paar uur kwam de Zeeland gedeel telijk op eigen kracht en gedeeltelijk met behulp van zusterschepen weer vlot. Voor nader onderzoek keerde het naar de ha ven van IJmuiden terug, maar later voer deze sleper voor de tweede maal ter as sistentie uit. de Titan en de Cycloop ach terna. Alle lichten aan Direct na zijn aankomst heeft Nehroe reeds een bespreking gehad met Eisen hower. Vandaag zijn Nehroe en Eisen hower naar de boerderij van de president in Gettysburg gegaan, om daar in alle rust met elkaar te kunnen spreken. Op zijn doorreis naar Washington heeft Nehroe in Londen nog drie kwartier vriendschappelijk gesproken met premier Eden van Engeland Er klonken negentien saluutschoten toen de 67-jarige premier in zijn be kende kostuum witte muts en sher- vant uit het vliegtuig van president Eisenhower stapte, dat hem van Lon den naar Washington had gebracht. Namens president Elsenhower werd Nehroe begroet door vice-president Nixon. „India is de grootste democratie in de wereld, de Verenigde Staten op een na de grootste." zei Nixon in zijn woord van welkom „Wij zijn het wel niet altijd met elkaar eens, doch wij streven beide naar een wereld, waarin de mens vrij kan zijn." Verwacht wordt dat Eisenhower en Nehroe vandaag hoofdzakelijk de kwesties van het Midden-Oosten, Rood-China en Oost-Europa zullen bespreken. Voor zijn vertrek naar New York ver telde Nehroe nog, dat hij zeer tevreden was over het gesprek met Eden. - „Er is peen spreke oan een herstel van. vrede tussen India en Engeland", zei Nehroe, „omdat er geen ruzie is geweest." „Wij zijn zonder twijfel kritisch en heb ben ook wel eens verschil van mening, maar ons grondbeginsel wan vriendschap over en weer is niet veranderd". Hongaarse staking ten einde Werden Russen uit Miscolc gejaagd TTRIJWEL overal in Hongarije wordt weer gewerkt. In de hoofdstad is het de laatste twee da gen opmerkelijk rustig. Toch zijn de eerste doodvonnissen krachtens standrecht uitgesproken en voltrok ken. Zo viel in Miscolc Janos Soltesz voor het executiepeloton omdat hij wapens zou hebben verborgen. Er is in Miscolc echter meer gel berlcl >rdelln voorgeeft. Volgens een Hongaarse heldssender hebben de nationalistei Russische troepen na sware gevechtcr uit deze. 100 000 inwoners tellende stat verdreven. Aan beide zijden zouden mor tieren en artillerie zlin gebruikt Heser teurs uit het Sowjetleger. vrijheidsstrij ders uit Slowakije en Hongaarse nationa listen houden zich volgens deze zendei staande tegen zware aanvallen van d« Sowjetrussische luchtmacht In het ge bergte ten noorden van de stad. Uit officiële Hongaarse bron wordt meld, dat Sowjettrocpen zich in Miscolc .genoodzaakt hebben gezien, het vuur te openen op contra-revolutionairen", die probeerden trams, tegen te houden en antirussische pamfletten te verspreiden De bekende uitzichttoren zou in brand zijn gestoken. Coalitie Van premier Kadar hoort men in dc laatste dagen weinig, maar hij schijnt ei toch nog te zijn. In westelijke diploma tieke kringen te Boedapest verwacht mer zelfs, dat Kadar deze week met een be langrijke verklaring voor de dag zal ko- len Men meent te weten dat gewerkt 'ordt aan een nieuwe coalitie me partij van de kleine grondbezitters c nationale boerenpartij. De moeilijkheid is echter niet alleen, dat deze partijen op het ogenblik feitelijk niet bestaan, i ook, dat hun voornaamste leiders zijn ge deporteerd. Dit is ook het geval mot kele populaire communisten, zoals Geza Losonczy, minister van staat in het ka- binet-Nagy en Zoltan Szanto. een oude anti-stalinist. Juist deze lieden zou Kadar nodig hebben om tenminste enig si te kunnen verwachten van zijn pogingen de Hongaren over hun weerzin tegen zijn bewind heen te helpen. Zaterdag zijn twee westelijke Journalis ten. Richard Killan van de Londense Daily Express en Erich Waha van „As sociated Press" uit Hongarije gewezen. Vrees voor staatsgreep door president Sukarno of het leger Acht grote Indonesische partijen hebben zich nauwer aaneengesloten uit vrees voor pogingen van presi dent Sukarno, een „gedirigeerde de mocratie" te vestigen en uit vrees voor een staatsgreep door het leger in de geest van Nassers optreden in Egypte. Tijdens de besprekingen kwamen drie standpunten naar voren. 1. De toonaangevende nationalistische partij, de Partal National Indonesia, wenste de status quo te handhaven. 2. Dc gematigde Masjoemi. in omvang gelijk aan dc P.N.I.. en kleinere Mo hammedaanse groepen, plus de roomr katholieke cn protestanten wenster hervormingen binnen de partijen en wijziging van het kabinet. 3. De Nahdatoeloclama en Partal Sjarlkat I'lam Indonesia (Mahammedaanse pa tijen) nemen een tussenstandpunt In. Bij dc opening van do vergadering waa schuwde Suwirjo, de voorzitter van P.N.I. ervoor, dat een kabinetscrisis op dit ogenblik het einde van de'democratie to' gevolg zou hebben. Andere partijleider: •erklaarden, dat het volk. het leger en dt s Q"*»"-cd"n zlin over de regering en /an het land. De vergadering eindigde met het be sluit van alle acht part.jen om de geschil len bij te leggen en samen te werken voor het welzijn van het land en het behoud der democratie. Volgende maand komen de partijleiders weer bijeen, nadat ei zonderlijk vergaderd zal zijn Zij willen corrupte en onbekwame partijleden uit- Wellngelichte kringen te Djakarta ach ten thans een reorganisatie van het coali tiekabinet mogelijk, docht willen niet zeg gen wie men vermoedelijk zal vervangen. Intussen is Abdulgani maandagmorgen opnieuw door de procureur-generaal ver- 1 Waha zou arbeiders hebben opgezet tegen de regering en Kllian had verzuimd, zich na aankomst ln Boedapest bij de politie te melden. Dc Hongaarse regering heeft besloten, het ministerie voor de verzameling van landbouwprodukten en het ministerie van staatsboerderijen op te heffen. VANDAAG KOMT VIJFDE GROEP VLUCHTELINGEN Uit Wenen Is mondag de vijfde extra trein met Hongaarse vluchtelingen naar Nederland vertrokken. Men verwacht dese trein vandaag nog In Utrecht. Met de komst van dese groep la het loor de Nederlandse regering toegelaten contingent van 3004 vluchtelingen vol. Op verzoek van de Liga van Rode- Kruisverenigingen. die in Oostenrijk een groot aantal kampen voor Hongaarse vluchtelingen ravitailleert, zal het Nedcr- landsche Roode Kruis de vleesvoeding voor 25.000 Hongaren voor één maand verzorgen. Vorige week werd een dergelijk ver zoek gedaan ten aanzien van margarine, waarbij voor drie maanden dagrantsoe nen van zestig gram per persoon werden verzekerd. Centraal comité der S.U. bijeen Het centrale comité van de Sowjetrna- slsrbe communistische partij komt dese week. wellicht reedt vandaag. b(jecn ter bespreking van soala officieel Is mede gedeeld. de binnenlandse eronomle. Algemeen wordt echter aangenomen dat dc gebeurtenissen in Polen en Hongarije eveneens zullen worden besproken Van Russische zijde werd herhaaldelijk be toogd dat het gebrek aan consumpUegoe- deren en slechte toestanden op het gebied van de woningbouw de hoofdoorzaken van de veranderingen In deze landen zijn ge- Ook in de Sowjetunle zelf laten deze zaken nog te wensen, zoals blijkt uit de kritiek, die hierop de afgelopen tijd is geleverd. Na het partijcongres, dat onregelmatig samenkomt, is het centraal comité het belangrijkste politieke gezagsorgaan van de Sowjetunle. Dit comité, dat sinds het inluiden van de destalinisatlecampagne niet meer bijeen is geweest bestaat uit Sowjetleiders en afgevaardigden uit de gehele unie. De persoonlijkheid die het meest bij de consumptiegoederen-industrie is betrok ken is Georgi Malenkof, die twee jaar ge leden als premier aftrad omdat hij werd gekritiseerd wegens het teveel naar voren schuiven van de lichte industrie. Buiten landse waarnemers zijn het er algemeen dat de zware Industrie niet naar het tweede plan zal worden verschoven. Sjepilof en Zjoekof in Warschau De Russlsehe minister van buitenlandse zaken Dmitri 8Jepllof en *Un collega van defensie, maar achalk Georgi Zjoekof ztjn vanmorgen naar Warschau vertrokken, waar zU met de Poolse regering bespre kingen zullen voeren over de status der Sowjettrocpen In Polen. Verkeersongeluk. BIJ het oversteken van het plantsoen West van de Utrechtse- straat te Amersfoort werd zaterdagavond de 79-jarige A van Oord door een vracht auto aangereden. Hij is in bet ziekenhuis overleden. „Wij willen vastmaken aan bak boord. Doe alle deklichten aan en ook de mastlichten. Wij hopen om- Streek! halt zes bij ut. zijn. Er wordt een lijn opgegooid, een 3- duims drijflijn van 100 meter met stalen voorlopers. Maak die lijn vast aan bakboord. Er zit nog een oog aan zonder kous en deze voorloper moet u verder benaaien op de andere bol ders De Cycloop zal aan de kop vast maken tot aan de Waterweg en bijl de Waterweg achter gaan lopen". Russisch protest De kapitein van de Statendam deelde) l/l* 1 \T Cj ■>z aan de Titan mee. dat hij een rivier- j gen der V.» loods aan boord had en dus geen moei lijkheden verwachtte met de beloodsing. De gehele middag en een groot ge deelte van de avond voerden de sleep bootkapiteins een druk gesprek. En zoals al gezegd bleek uit deze gesprekken de kracht van dc storm. Dc Cycloop vroeg an de Titan: „Zeg. Henk. zou je ons ven kunnen peilen?". maar de Titan ntwoordde: „De schuit slingert als de Jeten. en ik kan geen behoorlijke pei- Ing nemen, doe het liever zelf". Moeizaam tornden de sleeoboten tegen de storm op. Om 16.15 uur riep de Titan de Statendam weer op. „We hebben u ipeild en u ligt recht voor ons uit. maar e hebben hoge zee en ontzettend veel Zie vervolg pagina boven Wladiwostok De Sowjetunie heeft bij de Verenigde Staten krachtig geprotesteerd tegen „ver kenningsvluchten van Amerikaanse straaljagers boven de Russische marine- basis Wladiwostok" Volgens een aan de Amerikaanse ambassadeur te Moskou overhandigde nota vlogen op 11 decem ber drie Amerikaanse vliegtuigen, komen de van de Japanse Zee. het Sowjetrus sische grondgebied binnen. Dit gebeurde bij goed zicht, zodat de Russische nota eer vergissing uitsluit. Dc Amerikaanse autoriteiten In Tokio hebben verklaard niets te weten van vloekten door Air kaansc locstellen, al koven Wladiwostok werden gesignaleerd LIET KLONK DREIGEND, die Duits gesproken waarschuwing: Achtungachtung, Sie haken i Minutevierzig Sekunden.zwanzig Srkunden zehn fiinf.... jetzt. werd Duits gesproken tn het kleine zaaltje van Amicitia in Den Haag, omdat er Duitsers meededen Overigens bulten mededinging, want het ging erom t Nederl Vorig Jaar werd de heer R Frlederieks uit Den Haag de duurzaamste" pijpro ker van ons land Toen hield hij 1024 minuut het vuur in het luttele beetje ta bak in zijn pijp. Het kleine zaaltje, waar onder auspiciën van de International assocation of pipe- smokersclubs deze nationale wedstrijd georganiseerd door de Haagse club „Die Toebacksuyghers" werd gehouden, werd steeds dichter van da zware tabakswalm. Iwant alle deelnemers zogen zuinigjes maar doortastend op hun stenen pijp en bliezen bedachtzaam dikke wolken. Ten slotte na 115 minuten 32 sec. bleef rr één man over wiens pijp nog heel zachtjes brandde. Dat was de heer B. Dljk- «tra uit Den Haag: d« kamptoen van 1956. Op de tweede plaats eindigde C. V. Maastricht (105 min 7 secop de derde plaat* P de Haan (91 min 40 sec.) beiden uit Den Haag. De drie prijswinnaar* zijn Allen lid van „Die Toebackzuyghers" waarmede deze club tevens het Neder landse clubkampioenschap heeft veroverd. Aanhoudend zacht De Bilt verwacht tot mor- genavond. Aanvankelijk zwaar bewolkt met af en toe enige regen, later ook plaatselijk opklarin gen. Matige tijdelijk krachtige zuidwestelijke wind. Aanhou- houdend zacht (Opgemaakt hel pijproken en dat werd degene die december L.K. ZON EN MAAN Zon 8 4616.91; Maan 17.é

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1