SMAAK-ZEKERHEID MILLER BROS Volle verantwoordelijkheid in relatieve situatie Zij voegde aan een virginia-melange iets toe, dat er nog nóóit had ingezeten: LUISTERT U Waarde van poëzie gaat niet boven proza uit Vóór de sprong naar Amerika enkele weken in De Hofstee NIEUWE LEIDSCHE COURANT Streekconferentie van C. H. U. in Leiden Waarom prof. Van Niftrik Chr.- Historisch is en blijft TTET KOMT ER OP AAN, de volstrekte verantwoordelijkheid te aanvaar- 1A den in een relatieve situatie. Dit was het uitgangspunt van de rede, die prof. dr. G. C. van Niftrik van Amsterdam gistermiddag hield op de streekconferentie van de Chr. Historische Unie in Leiden. Voor deze confe rentie waren ook mensen uitgenodigd die buiten de kring van de C.H.U. staan, maar van wie men aannam, dat zij belangstelling voor het onderwerp zouden hebben. De titel van dit onderwerp was: „Waarom wij Christelijk- Historisch zijn en blijven". In de discussie na zijn inleiding wees de hoog leraar er met nadruk op, dat men deze opmerking niet zó moet interpre teren, dat het er niet toe doet, waar men in de politiek staat. Zij geeft alleen de mogelijkheid aan, dat de Christen, eveneens in volstrekte verantwoorde lijkheid, ook een andere politieke keuze doet. Prof. Van Niftrik be-.reurde het, dat hebben in de Kerk een absolute klank, men in Nederland alleen maar kan den- En door de hoge vensters van de Kerk ken in een wit-zwaVt-sohema. Aan de valt het licht van het Evangel ene kant staan dan de relativisten en buiten; vanuit het heiligdom aan de andere kant de absolutisten. De veld van de politiek, waar slecht! hoogleraar zei, de absolute verantwoor- klein beetje vriiheid en een klein beet (lelijkheid te willen aanvaarden, maar in een situatie die relatief is. Christelijke politiek is niet een moei zaam strijden, maar gaat uit van het feit, dat Jezus Christus Koning is en dat Hij dat niet wordt door onze inspanningen. De ban van het fatalisme is gebroken. Alle machten zijn aan de zegekar van Jezus Christus gebonden. Wij zien uit naar de volledige openbaring, maar in het geloof mogen wij er nu reeds uit leven. Uiteindelijk doet God aan de ware poli tiek. Dat betekent, dat aan het christe lijke geloof een quietistisch element in- haerent is en dat wij het in zekere zin rustig aan God kunnen overlaten; uit eindelijk hangt het niet af van onze ini tiatieven. Daarmee zijn niet verdedigd de slordigheid van onze organisatie en de gemakkelijkheid waarmee wij de dingen op hun beloop laten. On m o gel ijkheid Wij worden niet opgeroepen om te gaan itreven naar een millennium, oen dui zendjarig vrederijk, maar de christelijke politiek is daarop gericht, om de leef baarheid van de menselijke existentie en de ere Gods te bevorderen. Deze schrif tuurlijke overweging kan ons bewaren voor defaitisme. Prof. Van Niftrik noemde een a- politieke houding voor de Kerk en de prediking een onmogelijkheid. Wanneer men met Petrus belijdt, dat Jezus is de Christus, de Zoon van de levende God, dan heeft men daarmee een in wezen politieke belijdenis uit gesproken. De Romeinen hebben dat geweten. Zij hebben in het christen dom een staatsgevaarlijk ding gezien. De vervolgingen zfjn ontstaan omdat de belijdenis van Jezus Christus poli tieke relevantie heeft. Als een predi kant wordt gevraagd, zich buiten de politiek te houden in zijn prediking, dan stellen wU een in wezen onchris telijke eis. Het maken van partijpoli tieke rerlame is echter een geheel Juist de Hemelvaart van Christus maakt het ons duidelijk, dat het Evangelie deze universele en kosmische pretenties heeft. De hoogleraar zag het als Grieks platonisch dualisme, als men meent, dat de Kerk wel voor het spirituele zorgt en de politiek zich over het mindere ont fermt. Christelijke politiek zal dus God ook als Schepper belijden. Het bezig zijn met het lichaam, met de politiek is christelijk werk en dan niet van de tweede rang. Historie Prof. Van Niftrik belichtte verder de betekenis van de geschiedenis. De histo- is geen tweede openbaringsbron, maar Bijbel maakt ons duidelijk, dat God de God der geschiedenis is. Het is een ge vaarlijke zaak, de geschiedenis te inter preteren. Men kan zo moeilijk zeggen: s een werk van God en dat is er een de duivel. Het blijft gelden, wat in de psalmen staat: Zijn weg is in de zee n pad door grote wateren. Dat echter niet weg, dat God op het geïnteresseerd is bij de geschie denis der wereld. Hij is in die wereld neergedaald. De aantasting VBn het ge- ichiedenisonderwijs op de scholen zag prof. Van Niftrik als een ernstige cul tuurverwaarlozing. Sprekende over de norm van het „Ge bot der Stunde" zei de inleider, dat dit weliswaar een belangrijke functie heeft, maar dat in de wil van God ook continuï teiten zijn, blijvende lijnen van verant woordelijkheid. die te allen tijde voor ensen en voor alle omstandigheden telden. Vrijheid, gerechtigheid en vrede *Die Geechüpfe des Prometheus" van Beethoven. (KRO 22 uur) Ludwig van Beethoven heeft op 30- jflripe leeftijd in opdracht van het Weense Hof een bollet geschreven, getiteld Die 'Getchöpfe des Prometheus". Zoals bekend va» Prometheus de man die het t'uur uit de hemel stal ten bate van de mensheid. Zeui liet hem daarom aan een rots in de Haukasus ketenen. Hier kwam een gier tjn lener knapen, doch die groeide elke nacht weer aan. Door Hercules uerd bö eindelyk bevryd. Aeschylus en "Shelley «ebreuen tragedies over Prometheus en Beethoven moest er een ballet op schro ten Het u-as een ballet vun de choreograaf Salvatore Viganó, die naar natuurlijkheid en expressiviteit streefde Dat deed Beet hoven ook. maar hij kon zich toedicht geen duidelijke voorstelling maken van de eisen, die de dans aan de muziek stelde AU altviolist in Bonn had hij meerdere «alen aan balletuitvoeringen meegewerkt. de tifanen/ipuur Prometheus trok hem ook toe!, maar het toerfc «s niet zijn besti compositie geworden. H{i toa» niet ge inspireerd cn de ouverture is de zwaksti die Beethoven ooit schreef. Maar ondank dat treedt m de ouverture de vermetele figuur van Prometheus herkenbaar naar foren. Vanavond hoort u die ouverture tan het Omroeporkest o.l.v. Roelof Krol Prof. dr. Van Niftrik tijdens zijn toespraak, gistermiddag op de streekconferentie van de C.D.U. in Leiden. gerechtigheid en een klein beetje vrede openbaar worden. Maar in al die relativi st is het de moeite waard, het te bewaren ervoor te strijden. Prof. Van Niftrik riep op tot een kri tische houding tegenover de christelijke politieke partij. Het is niet zo, dat wij nu ook christelijke politiek bedrijven omdat wij christelijk-historisch zijn. Alsof de politiek alleen maar in orde is door een subjectieve gezindheid. Er gelden in de :erste plaats objectieve maatstaven. De C.H.U. is alleen dan christelij k-his- sche unie. als zij niet alleen doet aan politiek maar ook ernst maakt met het Woord Gods en bereid is dat te over denken. De hoogleraar roerde ook nog de poli tieke doorbraak aan. H(J iel. dat het christelijk geloof een principiële solidari teit kent. Jeius Is één met de schare. HU is nooit in een soevereine eenzaamheid. In zeker opricht zijn we allemaal door- braak-christen. De vraag Is echter, of dat betekent, dat w|J nu de chrlstclUke or ganisatie maar moeten opheffen. Het ihristeiyk geloof kent wel wille als terwllle van onszelf. De restloze doorbraak komt pas als het Koninkrijk Gods tot volle openbaring komt. Natuurlijk kunnen wil eisen, zonder bescherming in elke omgeving uit te ko men voor onze christelijke belijdenis. Maar er zijn in de Christelijke Gemeen te ook kinderen en lammetjes. Zodat de christelijke organisatie ook een hulp wil zijn om samen te komen tot een getuige- Voor de discussie had eigenlijk meer tijd moeten zijn. De tijd die ervoor kon wor den uitgetrokken, werd evenwel goed besteed. Ds. Meuzelaar van Noordwijk- Binnen stelde een serie vragen, die eer beantwoording van vele minuten vor derden. Ook nam prof. dr. Bakhuizen var den Brink aan de discussie deel. Het iijdt geen twijfel, dat niemand het gevoel heeft gehad, tevergeefs naar deze vergadering te zijn gegaan Versteviging Om half 8 werd de conferentie voort gezet. Drs. J. Boers van het Uniebureau in Den Haag hield toen een inleiding. Hij zei. dat een analyse van de verkiezings uitslag voor de C.H.U. niet een absolute lijn voor haar handelen kan zijn. Anders zou hij komen op het hellende vlak v: het opportunisme. Het uitdragen intern en extern van de beginselen zal in tijden de hoofdzaak blijven. Extern- ganisatorisch krijgt de Unie nooit de kans. die de grote partijen wordt gebo den, bijvoorbeeld op ministerieel niveau. Dat sluit de noodzakelijkheid om de or ganisatie te verstevigen niet uil. De heer Boers stond in het bijzonder stil bü het probleem van de leugd. Hij bestreed de mening, dat de C.H.U. min der jongeren zou aantrekken dan vroeger het geval was. Het verlies ligt hoofdza kelijk in het feit, dat kiezers naar dere partijen gaan en onder hun invloed komen. Mede door de ontsluiting het platteland (urbanisatie en verteefcni- sering) vermindert het aantal traditio nele kiezers. Naar de mening van de Boers kan de C.H.U. alleen dan toekomst hebben, als zij zich losmaakt van geijktheid en het odium weet af te telen, dat zij een bijwagen is vai anti-revolutionairen. Hij deelde mee, dat het plan be In -1958 het vijftigjarig bestaan vai Unie in een bijzondere algemene verga dering op 9 juli van dat jaar. te herden ken Tenslotte gaf de neer Boers eer aantal praktische wenken om tot ver sterking van de Unie te komen. AGENDA VOOR LEIDEN 8 uur: cursus „Van kind tot volwas- ne". voor K. en O Kleine zaal stadsgehoorzaal. 8 uur Ver eniging van oud-leerlingen der ambachts school. lezing met film Ned. Kabelfabriek te Delft over „Sterk- en zwakstroom kabels" Het gulden Vlies. 8 uur: Vereniging jor Pedagogiek. D L Daalder te Ber- Rehoboth. 8 uur: centrale A R kiesver- i'gtng. beantwoording van vragen door de heren mr. C J Woudstra. mr dr H D M. Knol. S M Stolp en J Ravestein Huize Leonardus. Haagweg 14. 7 30 uur opening tentoonstelling dub van vogel liefhebbers „Avibus" Leiderdorp, dorpshuis. 7.30 uur propa- ganda-avond Ncd. Blindenbond. medew an Harmoniekapel. Zaterdag Stadsgehoorzaal. 8 uur: Accordeonvcr- ïiglng Door Vriendschap Verenigd. 27ste arfeest. Galerie Marcel B. Keezer (Haagweg 1 uur: opening tentoonstelling Louis Meijs door Helene Oosthoek. Lakenhal. 3 uur: opening tentoonstel ling Ars Aemula Naturae. Zondag Luxor-theater. half 11: Bijzonder Ker- kewerk, Luxor-gesprek over Baas over mijn leven of knecht van het lot? Maandag Stadhuis. 2 uur: gemeenteraad Schouwburg. 8 uur: dbonnementsvoor- stelling, Ned. Comedie met De Grote Liefde door André Roussin. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de apotheek Herdingb Blanken. Hogewoerd 171, tel 20502 de apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel 20136. en de apotheek te Oegstgeest, Wll- helminapark 8. tel. 26274. Schrijver F. Bordeivijk voor K. en O. Auteur ongeschikt over kunstwaarde van eigen iverk te oordelen 'N DE SERIE „Schrijvers spreken", die ook dit jaar weeT op het pro gramma van K. en O. staat, sprak mr. F. Bordewijk gisteravond in het Snouck Hurgronjehuis over zijn werk. In zijn inleiding zei de schrij ver verheugd te zijn in Leiden te mogen spreken, omdat deze stad, waar hij ook heeft gestudeerd, hem en zijn vrouw na het bombardement van het Bezuiderzhout op 3 maart 1945, zo gastvrij heeft ontvangen. In zijn woning aan de Breestraat was hij ook getuige van het uithoudingsveimo- gen van de uitgehongerde Leidse jeugd, die op de bevrijdingsdag tot laat in de nacht feest vierde. zien er iets in dat prikkelt tot In zijn letterkundige produktie heeft de Sleutelstad eveneens een rol gespeeld. Eerst *n de „Fantastische Vertellingen" later in zijn roman „Noorderlicht", zo Juist, toen ik even door Leiden dwaalde, trof mij weer de oude sfeer van de stad uit mijn studietijd", zo zei de schrijver. „Al is zij groter geworden en al zijn er veranderingen aangebracht, de Vervolgens ging de heer Bordewijk over tot bespreking van zijn eigen werk Hij vestigde er de aandacht op, dat een schrij ver bij uitstek ongeschikt is om over eigen werk te spreken; in ieder geval om te oordelen over de kunstwaarde ervan, om dat hij, óf geneigd i6 te gaan overdrijven en dan wordt hij vervelend, óf er toe overgaat zich er minderwaardig over uit te laten en dan gelooft niemand hem Onvergelijkbaar De opvatting die vele kunstcritici aanhangen, dat poëzie een hogere waarde zou hebben als prosa, bestreed de schrijver. Poëzie en proza zUn twee onvergelijkbare grootheden. Men kan ook niet zeggen, dat de uitvoering van een symfonie boven een pianoconcert gaat. Spreker wees op de opvoedende macht, die proza kan hebben, meer dan poëzie, om de eenvoudige reden dat men veel meer proza leest. De roman, die meer dan enige andere vorm van proza t>U het publiek in trek is. biedt de auteur de gelegenheid een soort bouwwerk te maken, hoewel vroegere romanciers hun romans meer componeerden dan de tegen woordige. De schrijver noemde de waarde van een roman groter, naarmate de schrijver zélf. meer op de achtergrond weet te treden. De lezer wordt dan als het ware gedwon gen zelf de figuren »e scheppen, zelf zijn fantasie te ontplooien. De eerste werken van de auteur Bor dewijk dragen sterk het karakter van een manifest. De onderwerpen zijn uitzon derlijk In ..Blokken" en „Bint" is de stijl bovendien beknopt. Dit eigenaardige ka rakter is naar de mening van de schrijver de oorzaak, dat er geen vast oordeel bij de crltid over zijn werk bestaat. Veel tegenspraak. Grotere werken Na de korte romans volgden grotere werken als „Karakter", dat een plotselin ge opgang vond. die spreker zelf nog steeds niet kan verklaren. Zelf vindt hij, dat het verhaal niet goed in elkaar zit. Ook over „De Eiken van Dordona" is hij niet zo tevreden. „Noorderlicht" is vol gens hem het meest geslaagde, dat een duidelijk plan werd opgebouwd. De vijf onderdelen van het noorderlicht zijn in de v(jf stukken waaruit het boek be staat verwerkt; een procédé dat Borde wijk ook in „De Doopvont" heeft toege past, maar dat hij hier minder geslaagd vindt. Over zijn recente werk „Bloesem tak" was spreker niet in staat een oor deel te geven, aangezien de sedert de totstandkoming verstreken tijd nog te kort is. Na de bespreking ]as de heer Bordewijk uit zijn werk voor. (Advertentie) RADIO en TELEVISIE A. DE WIT S HANDELSHUIS Oude Vest 111 - Telefoon 25328 I Tentoi istelllni Rijksmuseum voor Volkenkunde „Hei •ven van Buddhr In de kunst" (tot I februari 1957). Legermuseum: tentoonstelling „Pro Pa -ia" tot en met 20 december Prentenkabinet Kloksteeg: fototentoon stelling (tot 31 december). GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie OPENING BRUGGEN Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op 24 en 31 december 1956 na 18.00 uur niet meer geopend zullen worden. Praatavoud C.B.T.B. Gisteren heeft de afdeling Leiden var de ChrlstelUke Boeren- en Tuinders Bont In De kleine Burcht een vergadering ge houden. Na een welkomstwoord van voor sitter H. Kranenburg werd begonnen met de behandeling van de jaarverslagen, die na enige toelichting door secretaris en penningmeester, werden goedgekeurd. De heer B. van Vliet uit Voorschoten hield vervolgens een inleiding over „Het economisch voeren van een bedrijf'. Hij hierbij als voorbeeld een jonge tuin der, die zowel praktisch als theoretisch goed is onderlegd. Na de zaak van diverse kanten te heb ben belicht, kwam hij tot de volgende conclusie: wil de tuinder iets bereiken. moet hij werken naar urenwinst; verder zal hij de wintermaanden zo kort mogelijk moeten maken on ten slotte moet hij zijn bedrijf goed onderhouden. Op de uitvoerige inleiding volgde een geanimeerde bespreking. In Nederland liggen méér sigaretten merken in de winkels dan waar ook... En er gaat geen maand voorbi) ol er komt alwéér een nieuw. Want kennelijk kan in géén daarvan de Nederlandse roker zijn vaste voor keur vinden. De smaak van elke nieuwe sigaret is voor de roker eigen lijk een gok. Thans is aan dit smaak- toeval een eind gemaakt: Een „keur"-corps uit Virgi nia-rokend Nederland' heeft zélf zijn sigaret gekozen'Van deze sigaret is het geen vraag meer of zij in de smaak zal vallen. Hier is vooraf de zekerheid verkregen, dat zij voor 100 procent de keuze is van wie hem straks gaan roken. De fabnRant zorgde voor een goede kwaliteitde rokers kozen de smaak die zij bet lekkerst Van smaak-toeval naar smaak-zekerheid -id-eut ifrrtuiZpasig Tienduizenden virginia-liefhebbers, die het nu eindelijk zélf eens voor het zeggen kregen, gaven spontaan gevolg aan onze oproep voor „proefrokers". Het resultaat heet Uit tienduizenden aanmel dingen werden er drie en 'n half duizend gekozen, uit alle delen van het land, uit elke rang en stand en van elke leeftijd, mannen en 18 tot 70 ja» een getrouwe afspiegeling van^virginia-rokena Neder land: ren zorgvuldig-uitge- zocht deel koos voor een onoverzichtelijk geheel. Zo kon een dermate betrouw bare smaakproef worden ver kregen, dat ook Uw virgi- nia-voorkeur erin verwerkt Oud-padvinders bijeen Ten huize van de heer M. van der Voet in de EmmaAaan is gisteravond de maan delijkse bijeenkomst van de broeder schap van oud-p>advinders gehouden. De dames E M M. van der Vliet—Heister- borg en M. de Haan speelden een Spaanse dans van Moskowski en even Inter konden de oud-padvinders Mozarts tweede sonate beluisteren. De heer J. Pieëte vertoonde prachtige kleurendia's. Er waren verscheidene in teressant* dingen t« zien. Na een babbeltje en een kopje koffie werd de gezellige bijeenkomst met de gracieuze muziek van Claude Debussy's „Doctor Gradus ad Pernaasum" besloten Louis Meijs exposeert bij Marcel Keezer Vóórdat de jongste werken van de Hagenaar Louis Meys naar New York gaan om daar te worden geëxposeerd, zijn ze nog te zien op een bijzonder aantrekkelijke tentoonstelling, die de Leidse ceramicus Marcel Keezer in zijn nieuwe „home" aan de Haagweg, De Hofstee, heeft georganiseerd. Marcel Keezer opent met deze tentoonstelling een alleszins acceptabele expositieruimte, die hoewel niet bepaald centraal gelegen onge twijfeld vele belangstellenden zal weten te trekken, niet alleen voor deze bijzondere gelegenheid, maar zeker ook in de toekomst. De schrik van het Texelse vis water „Het Kil" is gevangen. Deze snoek 18 pond zwaar, 109 cm lang was het haasje toen hij in een fuik belandde, uit gerekend op de dag dat de zoet watervisserij werd beëindigd. J. Holsleln. architect rijksgebouwen dienst. Is benoemd tot officier In de Huls orde van Oranje. Om met de exposant te beginnen: aan u vooretellen behoeven we hem ndet. Louis Meys ie een bekende figuur in de kringen van de Vrije Academie in Den Haag Hij exposeerde niet alleen in de residentie, maar oök in Amster dam. Utrecht en Rotterdam. In het bui tenland presenteerde hij zich in Bruseel. Monte Carlo (Salon d'Automne). Nice (Société de# Beaux Arts). Cannes, Mar seille, Lyon en Parija. En wie hem kent. herinnert zich steeds een impressionist, beter: een hi- 1 cn wel één van klaaae. Ook op deze tentoonstelling blijft^ hij dit. of schoon er werken hangen, die een nieu- richting voor Meya betekenen. Want ook hij werd beïnvloed door de „moder- de ahatraherenden; ook hij ia de gen gaan bekijken ala mogelijkheden r composities in het vlak. En bU Meya' kleurgevoeligheid behoeft bet wel verwondering te wekken, dat hier opmerkelijke resultaten zijn te waar deren. Hoewel men aan de techniek voelt, dat de oude Meya achter dit alle» staat Soms ia zelfa een duidelijke twee ledigheid aan te wijzen. Geëvolueerd Hoezeer Meys is geëvolueerd, kan op deze tentoonstelling constateren aan één van de oudere werken, een zuiver impressionistisch natuurgezlcht. De nieu we richting spreekt voornamelijk uit een aantal stillevens. Maar ook een enkel por tret getuigt ervan In het landschap open baart zich tegelijkertijd een zeker ex pressionisme Hetgeen alles bij elkaar, ge tuigt van een levendige, steeds zoekende geest. Daartussen hangt dan het werk, waardoor Meys ons het liefste is ge worden. Vier bewonderenswaardige portretten, waarvan één van zijn <rouw en één ivin Hélène Oosthoek. En niet te vergeten het dromerige cn poëtische „Venster". Technisch bijna volmaakt schijnt de „Cóte d'Azur". Van de nieuwere werken viel ons het „Witte huis" op als een obsede rend juist weergegeven droomdecor. Enkele tekeningen completeren het geheel. Oud pn modern De ruimte, wsar.n de tentoonstelling wordt gehouden, is een voormalige koeienstal. Daarvan Is achter weinig meer te merken Marcel Keeaer heeft er een juweel van een tentoonstellingszaal van gemaakt. Het wonderlijke daarbij la, dat men er moderne en oude kunst zonder veel moeite kan combineren. Het ia mei ijk. alsof de ruimte ertoe meewerkt déze «telling te bewijzen, dat werkelijk goede nieuwe dingen, moderne dingen, gerust naast goede oude dingen kunnen Commissie volkskunde over de molenaars De commissie voor volkskunde van de vereniging Oud Lelden hield gisteravond een gastbijeenkomst in de Lakenhal. Da heer A. Bicker Caarten. voorzitter van de commissie, sprak over het leven van da Rijnlandse molenaars. Er waren onder da gasten enige deskundigen op molengebled. Eén molenaar was zelfs uit Noordwijker- hout gekomen. Het werd een praatje bij een plaatje; een gezellige toelichting bij een serie belangwekkende lichtbeelden, waarvan sommige in kleuren. De inleider vertelde onder meer over de bepaalde levensstijl vsn de Rijnlandse wntermole- naars. Tussen de molenaarshuizen bestaat een band van vriendschap, die meer dan eens tot een huwelijksband wordt omge smeed. De meeste molenaarszoons trou wen met molenaarsdochters. In 1812 wa ren er alleen In Rijnland nog 217 water molens. De heer E. Pellnck sprak aan het eind van de avond een dankwoord. Ook Ir F. Stokhuyzen. voorzitter van De Hollandse Molen, betuigde zijn waardering. D. Brouwer, burgemeester van Brandwijk, Molenaarsgraaf en Wijngaar den, gaat 1 Januari met pensioen. Puzzel-Prominenten 1. Th. Jasper, Druivenstraat 25. Lelden; 1 C. de Jager. Jan Everi- senlaan 18. Katwijk aan Zee; 3. M. H. Ober, Aloëlaan 55 B, Leiden. hengen en staan, voorop gesteld natuur lijk. dat alle# ook wertceüjfc goed lal Daarom zij een becoek aan deze ex positie werkelijk aangeraden. ZIJ wordt morgen, aaterdagrraddag. geopend door de voordrachtkunstenares Héléne Oosthoek en ia te zien to« 6 januari. Openingstijden behalve dagelijks van 10 tot 5 ook woens dag- en vrijdagavond van 7 tot 10 uur. De Hofstee moge dan np Haagweg 82 ietwst uvt de koers liggen, een bezoek loont alleszins de te nemen moeite C. Th. WUbert-Belsberman.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3