u Staatseigendom domineert in de Sowiet-Unie Dr. H. J. Westerink voor Leidse Chr. besturenbond Nieuw Jeugd Toneel speelde ,,De Beer en de Pasja Prijs gas en elektriciteit in Leiden omhoog Boeiende Rembrandt-beelden voor Leidse expogé Toneelclub Leidse melkhandel droeg haar steentje hij nieuwe leidsche courant woensd\c 12 december "5 Openbare les van dr. Z. Szirmai De laatste jaren concessies aan particulieren DR. Z. SZIRMAI. wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de rijksuniver siteit te Leiden, tevens hoofd van het Documentatiebureau voor Oost-Europees recht van de juridische faculteit aan deze universiteit en privaat-docent in het Oost-Europees recht, eveneens in Leiden, heeft gis teren met een openbare les ener „Grondtrekken van het Sowjet-Rus sische eigendomsrecht" een aanvang gemaakt met zijn arbeid als privaat docent aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam. Zsort Szirmai werd hl 1903 te Boeda pest geboren, doorliep het gymnasium al daar en studeerde vervolgens rechten aan de Boedapester universiteit. In 1925 pro moveerde hij op „Contracten ten gunste van derden". Zoals in dit land gebruike lijk, bracht hij vier jaar in de praktijk door op advocatenkantoor en recht bank waarna hij rich zel&tandig als advocaat mocht vestigen. Gedurende deze periode en ook daarna (19291949) schreef hij talrijke artikelen over juridische on derwerpen in rechtsperlodieken. In 1949 verliet dr. Szirmai zijn land en kwam naar Nederland, waar hij werd toe gelaten als privaat-docent aan de Leidse universiteit. Van 1 oktober 1953 af was hij tevens als wetenschappelijk hoofd ambtenaar werkzaam en kreeg daarbij de leiding van het Documentatiebureau Oost-Europee6 recht van de juridische faculteit, dat zijn zetel heeft in het pand Rapenburg 82. Eénmansbureau Dr. Szirmai vertelde ons, dat zijn taak voornamelijk bestond uit het ver zamelen van wetten, decreten, juris prudenties, enz. van landen achter het ijzeren gordijn. Het is een éénmans- bureau, en hierdoor moet dr. Szir mai eigenlijk te veel hooi op zijn vork laden Hij dient alle stukken te lezen, te sorteren en te catalogiseren: ver der geeft bij adviezen, moet veel lezen om bij te blijven zo ontvangt hij elke dag drie Russische bladen kortom, enkele medewerkers zouden op zijn bureau geen weelde zijn. „La ten we hopen, dat het nog eens zo ver komt," zo zei hij ons. „Vooral in deze tild is kennis omtrent hetgeen op rechtsgebied achter het ijzeren gor dijn plaats heeft van zeer groot be lang". Het coülcge, dat dr. Szirmai gisteren in Amsterdam gaf, ving hij aan met op te merken, dat hij aanvankelijk had geaar zeld, of hij met zijn onderwerp „Grond trekken van het Sowj et-Russische eigen domsrecht" zou doorgaan. Hij was even wel tot de conclusie gekomen, dat hij dit wèl doen moest, omdat hij meende, dat hij een wetenschappelijk onderwerp gevolge van de verontwaardiging, die hij als Hengaar tegenover de Sowj et-Unie koesters. niet moet laten vervallen. Zou hij dit doen, dan zou hij dezelfde fout begaan, zo vaak door de Russische ju risten gemaakt, al6 zij niet-wetenschap- pelijke motieven in de beoefening de wetenschap laten meespreken. Een aanzienlijk gedeelte van het staats eigendom wordt aan het beheer var staatsondernemingen overgelaten, die wel- ir zelfstandige rechtspersonen wor den genoemd, maar die toch geen eigen domsrecht met betrekking tot de goede- verkrijgen, doch slechts een zoge naamd operatief beheererecht. Het staatseigendom wordt zeer echermd, niet alleen door crudele strafbe palingen, maar ook door een reeks var iel rechterlijke normen. Zo verjaart bij voorbeeld de eigendomsklacht van de staa' de bonafide verwerver van goede- kan met bepaalde uitzonderingen Ontwikkeling Dr. Soinmei gaf een 6chets van de wikkeling van hert eigendomsbegrip Sowjet-Rusland. In de eerste periode de revolutie werden de bestaande eigen domsverhoudingen stukgeslagen, maar e nieuw eigendomsbegrip heeft zich hi voor niet in de plaats gesteld. Dit kw pas later, na 1922. toen het Sowjet-Rus- sieche recht gecodificeerd werd. Het meest typische verschijnsel vai Sowjetrecht is het domineren van staatseigendom, en de bevoorrechte po sitie hiervan. De grond is monopolie de staat geworden, die aan niemand, zelfs niet aan kolchozen, kan worden overge dragen. Als de grond niet door de 6taat zelf wordt gebruikt, geschiedt dit met behulp van aan staatsonderneming, co- operaties en particulieren toegestane ge bruiksrechten. Deze gebruiksrechten zijn echter zeer verschillend van inhoud. In het geval van gebruik door kolchozen lijkt het gebruiksrecht op een leen" houding, wanneer het stedelijke bouw grond betreft, op eigendom. Behaflve van de grond is de staat ook eigenaar van het overgrote deel va de produktiemiddelen, transportmiddelen, eigenaar van hert overgrote deel communicatiemiddelen en de handel. „Der Hirl auf dem Felsen" Schubert. (NCRV 20.20 ut zijn goede trouw ten opzichte van de staat niet doen gelden. In processen wordt het eigendom van de 6taat ten opzichte van particulieren gepresumeerd. Onbe heerde goederen vervallen aan de staat. Wat het staatseigendom betreft, moet men een onderscheid maken tussen het eigendom van de coöperaties en dat van de kolchozen. Dr. Szirmai voegde hieraan toe. wat hij hierover reeds eerder had gezegd, dat het coöperatieve beschik kingsrecht zich in de industrie klaarblij kelijk in een vorm van eigendom begint af te tekenen, doch dat daarentegen geen symptomen zijn waar te nemen, waar uit men zou kurmen concluderen, dat hert leengoed van de kolchozen zich tot zelf standig eigendom zou ontwikkelen. Slechts een klein gedeelte van de goederen, voornamelijk geld, certifi caten. huishoudelijke gebruik*- en luxe goederen en stadhuizen vallen onder eigendomsrecht, dat ©p ons Westerse eigendom lijkt. Het heeft er de schijn van, dat in dit opzicht in de laatste Jaren, sinds 1948—1949, be paalde concessies aan het particuliere eigendom worden gedaan. Lesing in Academie Neder! a nds-G r ieks Cultureel Akkoord De bekende kunsthistoricus der univer siteit van Athene, prof. dr. Angelo Proko- piou, vertoeft hier te lande op uitnodi ging der Nederlandse regering in verband met besprekingen voor de uitvoering van hert Cultureel Akkoord met Griekenland het leggen van culturele en weten schappelijke contacten- Tevens houdt hij daarbij een tweetal voordrachten onder auspiciën van hert Nederlands Instituut het Nabije Oosten te Leiden en de Allard Pierson Stichting te Amsterdam. De voordracht te Leiden wordt gehou- en morgenavond kwart over acht in de filmzaal van het akademiegebouw aan het Rapenburg, waarbij de hoogleraar zal spreken over: La Grèee Byzantine, welk onderwerp geïllustreerd wordt met ge kleurde lichtbeelden en de vertoning van film over de beroemde mozaïeken uit de Kerk van Daphnl bij Athene, welke film in 1953 werd bekroond op het Festival te New York en hert Festival te Edinburgh. Na afloop zal tijdens een receptie in het akademiegebouw gelegenheid bestaai nadere kennismaking met de spreker. De voordracht is toegankelijk voor alle langstellenden. Gedurende zijn verblijf te Lelden zal de Griekse geleerde een aantal wetenschap pelijke en culturele instellingen bezoek<yi. zo o a. de Lakenhal, het Rijksmuseum var Oudheden, de Univeruiteits-Bibliotheek mert de handschriftencollecties, het Rijks museum voor Volkenkunde, 't Nederland! Instituut voor het Nabije Oosten, enz. Vleestentoonstelling in de Waag Van 19 tot 22 december wordt in bet Waaggebouw een vleestentoonstelling ge houden door de Federatie van slagers patroons verenigingen voor Leiden en om streken. De opening heeft plaats op 19 december om 11 uur 's morgens door een vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur. Intussen is op het Waaghoofd een grote reclame verschenen, die de aan dacht op deze tentoonstelling vestigt. De tentoonsteflling bestaart uit inzendin gen vlees en vleeswaren, saerstukken en interessante en leerzame stand van de keuringsdienst van het Leidse slacht huis. Elke vijftdgrte bezoeker zal een ge kookte rookworst ontvangen; elke twee honderd vijftigste bezoeker krijgt een rollade. Vogelshow van Avib/us Op 14 en 15 december houdt de club van vogelliefhebbers Avlbus in gebouw Leonardus, Haagweg 14, een vogelshow. Behalve een fraaie collectie vogels in verschillende soorten worden volières en vitrines tentoongesteld. Voor de leden is de tentoonstelling een onderlinge wedstrijd verbonden, waarvoor verschei dene bekers en medailles beschikbaar zijn gesteld. Nodig is, elkaar wakker te houden en te komen tot actief geloof door de Geest De Leidse Christelijke Besturenbond kwam gisteravond in het gebouw voor Chr. sociale belangen bijeen. Dr. H. J. Westerink, Geref. predikant te Leiden, sprak in deze vergadering een woord van bezinning. De predikant stelde de vraag, hoe het komt, dat op elke uitnodiging voor een vergade ring als het ware gesmeekt wordt om zo trouw mogelijk de bijeenkomsten te bezoeken. Dr. Westerink meende, dat na de oorlog bij ons een vergadermoeheid i6 ingetre den. Overal stoot men op hetzelfde euvel. Het is een kwaad, dat zich meer en i uitbreidt. Vóór de oorlog was het be zoek aan vergaderingen beter dan nu. moet men de machine weer op gang krijgen? De organisatie loopt wel, ook al6 je niet komt, meent men. Zijn wij eigenlijk het ideaal niet kwijt? Wij zijn er zo aan gewoon geraakt, dat de organi satie bestaat. De adventstijd is een tijd van bezinning. Wij moeten ook zien, dat Christus voor het grote Koninkrijk het offer van Zijn leven heeft gebracht. Het moet voor ons duidelijk worden, dat wij bij Zijn werk Voor de schooljeugd De leerlingen van de openbare en bijzondere scholen voor gewoon, buiten gewoon en voortgezet lager onderwijs waren vanmorgen in de gelegenheid een voorstelling bij te wonen van „De Beer en de Pasja" door de Stichting Jiieuw Jeugd Toneel", dat onder leiding staat van Cruys Voorbergh. De twee voorstellingen waren georganiseerd door de commissie esthetische vorming van de schooljeugd. „De Beer en de Pasja", een toneelspel ln twee bedrijven naar Eugène Scribe, vertelt van de lieftallige Roxelane, die onder valse beloften naar Turkije is ge lokt om met de Pasja te trouwen. Bij de aanvang van het stuk komen Tristapatte, haar broer en zijn vriend Pipopette bij het paleis van de Pasja aan. waar grote verslagenheid heerst onder het personeel. De lievelingsbeer van de Pasja is ge storven. De Pasja i6 hiervan nog niet op de hoogte. Vooral raadsheer Marécot doet niets al6 jammeren, want hij vreest voor zijn leven. Maar de vrienden weten raad. Trista patte zal in de huid van een beer krui pen en met zijn kunsten de Pasja aflei ding bezorgen. Een groot deel van het stuk wordt ln beslag genomen door de grollen van de beer, wat het 6ucces bij de jeugd verzekert. Maarde pasja wil dat zijn witte beer en de bruine beer van Pipopette samen dansen. Hoe moet dit worden opgelost? Weer is het Pipo pette die er iets op weet te vinden. Dan moet Marécot maar in de huid van de gestorven witte beer kruipen. In een moment van verwarring zetten de beren eikaars koppen op, zodat de pasja het bedrog ontdekt Door de han digheid van Pipopette, die op de goed heid van de pasja weet te speculeren, komt tenslotte alles goed; niemand wordt Franz Schubert heeft ruim 600 liederen getchreven en daarvan is ongetwijfeld ..Der Hirt auf dem Felsen" voor topraan. klarinet en orkest een der meest geliefde. Het werk dateert uit 1827 en heeft een tamelijk virtuose zangpartij, welke spe ciaal was geschreven voor de Berlijnse zangeres Anna Milder. Voordat Anno de partituur van het lied in handen kreeg was Schubert echter reeds gestorven (1828). Het i» het lied van de herder, die op een hoge berg staat en zijn lied zingt. Uit het dal klinkt de echo terug. Hoe harder zijn stem klinkt, hoe harder ook klinkt er de echo uit het dal. In dat dal woont zijn geliefde, naar wie h(j zo harts tochtelijk verlangt. Maar hij staat daar heel hoog en heel eenzaam. F.n r(Jn lied klinkt verlangend door de nncht Maar als de lente dan komt. dan maakt de herder zich op om verder te trekken en weer klinkt zijn stem eens zo hard. Want de lente is zijn vriend. U hoort dit prachtige lied vanavond door Corrie Bijster (so praan). Gijs Karten (klari-net) en het Om roeporkest o.Lv. Henk Spruit. Vooraf gaat de Ouverture „lm Italienischen Stile Geref.Gem.onder *t Kruis Vrijdagavond 8 uur spreekt in het ge bouw Rehoboth voor de Geref Gemeente onder 't Kruis ds. J. A. Smink over het onderwerp „Atoomsplitsing en wereldge richt". Voor Onze Vloot Instructieve films over de zeevaart De Koninklijke vereniging „Onze Vloot" heeft gisteren in het academiege bouw een bijeenkomst gehouden, waar drie films werden vertoond. Als eerste een filmpje over een grote liefhebberij van de Engelsman: de zeilsport. De En gelsman is meer ,,sea-mlnded" dan de Ne derlander. Van Jongsaf aan heeft hij be langstelling voor schepen. Hij kent zijn zeegeschiedenis en weet welke vaartui gen van de marine zijn en welke va koopvaardij. Professor dr. T. H. Milo drong er in zijn openingswoord op dat men zich toch vooral op de hoogte dient te houden van de eigen scheepva Na het filmpje ,3orn to boats", dat goede inleiding vormde op de hoofdfilm ..Operation escort", werd een oefening in NATO-verband op het doek gebracht Hierbij werd nog eens extra de nadruk gelegd op het belang van het konvooieren van koopvaardijschepen door de marine in oorlogstijd. Tevens werd een en ander verteld over de NATO-commando's. Ten slotte werd een film vertoond over de geschiedenis en de exploitatie van het SuezkanaaL onthoofd, zelfs mag Roxalane met haar broer en diens vriend, die haar toekom stige echtgenoot zal worden, naar huis terugkeren. Dit sprookje zonder enige pretentie heeft, in kleurige kostuums en een fraai décor opgevoerd, de jeugd zeer bekoort. De leerlingen leefden zich zo ln dat waarschuwingen kon horen als „Pas op!" ,Daar! daar!", toen de beer zijn beren- kop kwijt wa6. Behalve uitroepen, die uitdrukking gaven aan de emotie door het epel veroorzaakt, was het vrij rustig tijdens do eerste voorstel ling. Henrica B. Cherbourg binnengesleept Het 306 metende Nederlandse vracht schip „Henrica B." dat maandagavond in moeilijkheden verkeerde voor de Franse kust, is gisterochtend door de sleepboot „Abeille 10" de haven van Cherbourg bin nengesleept. De Abeille 10 heeft het schip gistermorgen om 02.00 uur op sleeptouw genomen. worden betrokken. Nodig is daarom, el kaar te waarschuwen en wakker te den en zo te komen tot een actief geloof door de Geest. Ds. Westerink zei, dat het nodig is. in or» persoonlijk leiven achter de christelijke organisatie te staan. Wij moeten biddende leden van ome organi satie zijn. Wie biddend is. is ook kend. Dienen Na de pauze sprak d"e heer W. Veerman een propagandistisch woord voor christelijke vakbeweging. Hij wekte actief in het organisatieleren werkzaam te zijn en de vergaderingen dus niet deloos te verzuimen. Speciaal werd de taak van de voorzitter en de eecretai de verschillende organisaties belicht. Een vergadering, zowel een bestuurs- als ledenvergadering, moet goed zijn v< bereid. De heer Veerman was van ning. dat de vergaderingen regelmatig moeten worden gehouden. De taak v? penningmeester is eveneens belangrijk. Alle bestuursleden van de afdelingen be horen op de bijeenkomsten van de be sturenbond aanwezig te zijn. In het slort van zijn toespraak 6telde de secretaris, dat het doel van de Christen dienen is en dat God ons, broeders, roept tort de daad. Geref. Gein. in Nederland Voor de Geref. Gemeente in Nederland spreekt vrijdagavond om half 8 in het ge bouw Hoge Rijndijk 24 ds. Ligtenberg var Rotterdam. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Harold Cornell», z. van C. Poldervaart en W. Wagemans, Lauren- tius Thomas Maria. z. van A. M. J. van der Meer en Th. H. M. van der Hoorn; Johanna, d. van J. Piket en W. van der Sluis; Johannes Hubertus Antonius, x. A. J. Tctteroo en T. van Duuren; Cornells Johannes, r. van J. G. van der Wijngaart en G. A Koch; .Johanna Maria, d. van P. J. Voskuil en J. M. Kortekaas; Elizabeth Tanneke, d. van P. van dén Broek en E. B. Contant; Wlllempje Jan netje, d van A. Boom en W. J. Pijper». OVERLEDEN: T. B. Schouten, man. 60 j.; G. M. Elsbroek, huisvr. van Oude Vriellnk. 56 j.; J. M. Hartwijk. vrouw. 69 J.; W. C. Jansen, weduwe van Van Leeuwen, R0 j.; W. J Houwaart. dochter. 2 d J M van der Mee. huisvr. van Bouwman, 61 J.; P. J. H. van der Ende, w. 64 J. De Alkmaarse rechtbank heeft giste- >n de 49-Jarige voormalige directeur- administrateur van het gemeentelijk gas bedrijf te Schoorl E. H. K. conform de els veroordeeld tot zestien mqanden gevan- gënisstraf met aftrek. Een filmapparatuur door verdachte van verduisterd geld ge kocht, werd verbeurd verklaard. Het totaal door hem verduisterde bedrag be liep ƒ22.000. Als raad het goed vindt DE STEEDS verdergaande stijging van kosten maakt het nodig, de ta rieven voor de levering van gas en eleictriciteit te verhogen. Zo delen B. en W. van Leiden aan de gemeenteraad mee. Afgezien van de stijging der lonen gijn de prijzen van de grondstoffen door de voortdurende ver hoging der kotenprijzeri aanzienlijk gestegen. B. en W. zeggen, dat zij bij het bepalen van de verhogingen ernaar hebben gestreefd, deze tot de absoluut noodzakelijke te beperken. Het is nodig, de Uneven van het gas met gemiddeld 1 cent per m3 te verhogen Ten aanzien van tarief A geldt, dat de gemiddelde prijsverhoging beginnende met 4 cent per m3. langzaam etijgt totdat dese bij een gasverbruik van 30 m3 per maand 1 cent per m3 bedraagt. Hierdoor wordt voldaan aan de wen* om da ver bruiker* van geringe hoeveelheden f»« zo rntn mogelijk te belasten. Voor tarief B ia de prijsverhoging ge deeltelijk gevonden in een verhoging van het vastrecht en gedeeltelijk in een ver hoging van de prijs per m3. B. en W stellen zich voor, in dit Urief onderscheid te maken tussen verbruik van gas in de winter- en in de zomermaanden, met het In een snel tempo worden thans Hongaarse vluchtelingen naar de Ver. Staten overgebracht en voor de meesten van hen wacht daar een welkom zoals ze slechts in boeken gelezen heb ben. Zo was er bij de aankomst van een groep vluchtelingen in Camp Kilmer in New Yersey een delegatie van rasechte In dianen, waarvan twee opper hoofden en twee dapperen deel uitmaakten. Zij vertegen woordigden de stammen der Seneca's en der Mohawks. Sym bolische geschenken van mais vervaardigd werden aangebo den aan de wel enigszins be duusde Hongaren, en natuur lijk moest de vredespijp worden gerookt. Laatste bijeenkomst van dit jaar Voor de laatste bijeenkomst, waarmee de Leidse Expogé een actief werkjaar af sloot, was gisteravond de heer W. M. Of- frlnga uit Alphen aan den Rijn uitgenodigd in de bovenzaal van restaurant De Har- nle een lezing te houden over Rem- ndt en diens betekenis na 35» jaren, ie heer Offringe liet de schilder zelf i het woord. Hij gaf slechU toelichting een rijke serie lichtbeelden, die «yste- tisch het leven, de ontwikkeling en de variatie der kunst van Neerland* grootste hildcr aan de belangstellende leden dui delijk maakte. Nadat de omgeving van Rembrandt* jonge jaren op het witte doek tot leven was gekomen voor de Leidenaars uiter aard heel attractief volgden enkele be roemde schilderstukken toegelicht met detail-opnamen. Bijzonder interessant was het vergelijkingsmateriaal van meer mo derne schilders, dat werd vertoond. Vooral de werken van modernere kunstenaars bewijzen, dat Rembrandt een schilder van alle tijden I* geweest; dat ook bij hem, naast een pompeuze barok, tekenen van expressie zijn waar te nemen. In drie delen werd Rembrandt als schil der, etser en tekenaar uitgebeeld, welke kunstuitingen teveps de diverse stadia van zijn leven Heten zien. Een goed gedocu menteerde uiteenzetting van De Nacht wacht. die na reiniging plotseling een andere naam behoefde, besloot de avond. De heer L. Questroo had de dankbare taak de heer Offringa voor zijn deskun dige commentaar en boeiende expositie dank te zeggen. doel het verbruik van gas door gas kachels te beperken De stijging van de inkomsten tengevolge van de verhoging van beide Urieven wordt geraamd op f 190 000. Elektra De produktiekosten van elektriciteit zijn nog sterken gestegen. Volgens hert voorstel van B en W. zal de prijs van tarief 1 met drie cent per kWh moeten worden verhoogd, behalve voor de eerste 200 kWh per jaar. waarvoor een verho ging van 2*4 cent zou gelden. Hierdoor wordt bewerkt, dat gebruikers van ge ringe hoeveelheden in mindere mate het nadeel van de prijsverhoging rullen on dervinden. Tarief III I* hat voor particulieren meest toegepaste tarief. De prijs per kWh zal met een halve cent worden verhoogd, ter wijl de vastrecht-bedragen zijn verhoogd met 10 4 1» procent. Ook in de tarieven IV en V is de prijs met een halve cent verhoogd, terwijl de bedragen voor het hoogst gemeten vermogen met 10 15 pet. zijn verhoogd. Inkomsten De verhoging van de Inkomsten, voortvloeiende uit deze wijzigingen, wordt geraamd op f 520 000 In totaal wordt dus een vermeerdering van de opbrengst van f 714.000 verwacht. Evenwel dient In aanmerking te wor den genomen, dat voor 1957 reeds was gerekend op een bedrag van f 400.049 wegrns tariefsverhoging De reële ver betering van de begrotlngsposltle be loopt dus een bedrag van f 310 000. R. en W. vinden die «t<jging van de In komsten niet hjjrnndrr groot. draagt In feite slechts In besrhelden male bij tot een vermindering van het ongedekte saldo voor 1057. De buitengemeenten zijn contractueel verplicht de I-etdo* tarieven toe te pas sen In verband met deze verplichting Is ln de levermpoversenkomiten overleg inzake tariefswijzigingen voorgeechreven Dit overlag heeft plaats gehad, waarbij gebleken 1*. dat de vertegenwoordigers van de buitengemeenten zich met da voorgestelde UnefowIJrigingen kunnen verenigen. Voor liet sociale fonds Ten bate van het soriale fonds van de melkhandel heeft de toneelclub van de Leidse melkhandel gisteravond een nlt- voering In Den Bnrrhl gegeven. Voor zitter 3. P. van der Holst verwelkomde In hel bUionder de directieleden van de diverse standaardrlsatlebedrUven. HU vestigde nog eens de aandacht op het nuttige streven de behoeftige col lega's door middel van het fondi te hel pen. De heer Van der Holst vond het een aardige geste van de toneelclub, dat zij met deze uitvoering een steentje wil bij dragen. Het over het voetlicht gebrachte stuk droeg de titel „De lui ven hierboven" en het gaf een ruzie tussen twe* huisgezin nen t» zien. Maar af liep de twist ook nog zo hoog de happy-ending bleef niet utl Opvallend was het spel van de heer P. van Ktnsx als Addle Tuimelaar. Ook mejuffrouw Verhoeven speelde goed De vaak humoristisch* opmerkingen uit de mond van Kees. de zoon. verloren teta van hun kracht, doordat de heer Vsn Hart* velt. die deze rol vervulde zUa spel te veel op het publiek nchtte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3