AMSTLEVEN 'vémvefzeke ring Achter bamboegordijn is de Christelijke Kerk gebleven Na ampele discussie bouw van school ondershands gegund Hervormde jeugd debatteerde over belangrijke onderwerpen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 DINSDAG 23 OKTOBER 195A Alphen aan den Rijn Personeelsavond in Nutsgebouw van Oosthoek en Zoon N.V. In het Nutsgebouw, dat geheel bezet was, is gisteravond een feestelijke bijeenkomst gehouden, aangeboden door de personeelsvereniging „Oosthoek en Zoon N.V." De voorzitter, de heer J. de Wit, heette allen welkom, met name de directieleden en verteaenwoordiners van andere personeelsver enigingen; wat de laatste betreft, hij hoopte op een groeiende samen werking. hoofdprijs voor J. Baerveldt; tweede prijs A. Versluis; derde prijs J. Schuurman Opmerkelijk was vooral de prestatie van A. Versluis, die als „huisdammer" de tweede prijs veroverde in de sterk bezetts Spr. wees er voorts in zijn openings woord op, dat de natuur het herfstklee4 draagt. Dan is het ook tijd dat de zomer sporten uit het openbaar terugtrekken en de zaaltraining een aanvang neemt. Ook andere binnensporten krijgen dan hun kans en stellig staan die ook bij deze personeelsvereniging op het programma. Maar men wilde het seizoen eerst openen met een feestavond. Voordat spr. het op tredende gezelschap gelegenheid gaf deel de hij nog mede, dat de actie voor het St. Nicolaasfeest voor de kinderen vap het personeel 213 heeft opgebracht, welk bedrag door de directie was verhoogd tot 350.- een mededeling die met applaus werd begroet. Men had een gezelschap geëngageerd via het bureau ..Luna", waaraan heel goede artisten verbonden zijn, en de band „The Toplinecs" met zang van Rita Spen cer had na vijf minuten de hele zaal mee en dat zegt wat in Alphen. Heel aardig was het optreden in het donker, waarbij door enkele schijnwerpers de lichtgeven de kledingstukken en wandelstokken een alleraardigst effect gaven De bekende Frans Eykhof trad verschillende malen op met een praatje en een liedje. Gerry en Terry met hun guitaar deden kostelijk mal. En voorts vermeldde het programma Scott and Black, het cascadeduet: Charles Ree. evenwichtskunstenaar. Franly, de sneltekenaar. We hebben alle niet gezien, maar waren er wel getuige van, dat meermalen het Nutsgebouw da verde op zijn grondvesten en dat de soli diteit van het balkon werd beproefd, en ander bewijst wel, dat het gebodene op prijs werd gesteld en dat het bestuur de personeelsvereniging tevreden mocht Beroep Geref. kerk Op voorstel van de kerkeraad is gister avond in een geippentevergadering var de Geref. kerk in de Noorderkerk bij ac clamatie beroepen ds. L. J. Boeyinga van 's-Gravenzande. Ds. Boeyinga. een beroep naar Enschede heeft gekre gen. staat sinds 1952 te 's-Gravenzande. Hij is 34 jaar oud. De commissie, die hem een officieel bezoek gaat brengen, zal, wat de oplossing van het woningvraag stuk betreft, niet met lege handen be hoeven te komen. Damprijzen uitgereikt In gebouw „Jonathan" had de uitrei king plaats van de prijzen, die behaald zijn in de damwedstrijden om het kam pioenschap van Alphen. Met een toepasse- lijk woord reikte de voorzitter van H.D.C. de prijzen uit, waarbij hij de dammers aanspoorde ook volgend jaar, zo mogelijk, weer van de partij te zijn. In de hoofd klasse ontving C. Zijlstra de fraaie wissel- beker; tweede prijs J. Vrolijk; derde prijs A. v. d. End. In de eerste klasse was de klas Ruiling van grond Op 21 Januari 1943 werd door de burge meester aan wijlen de heer G. W. Vis perceel bouwgrond en water aan de Ten Harmsenstraat op de hoek van de Ruls- daelstraat verkocht. Voorwaarde was, dat binnen twee jaar na de overdracht de grond de buitenbouw van de te bouwen opstallen klaar zouden zijn. Gebeurde dat niet op tijd, dan zou voor elke twee m waarmee de termijn werd overschre den, 2000 boete moeten worden betaald. Omdat het na de oorlog moeilijk was te bouwen werd deze bepaling niet uitge voerd. Eind vorig jaar werd aan de tegen woordige rechthebbende geschreven, dat uiterlijk tot 1 oktober 1957 gelegenheid bestaan aan de voorwaarde te voldoen Mocht op die datum op de grond nog gebouwd zijn, dan zou de boete inderdaad worden opgelegd. B. en W. verklaarden zich echter ook bereid de grond terug te kopen voor de prijs, waarvoor hij verkocht. De rechthebbenden in het betreffend raadsstuk van B. en W. a< raad staat ietwat pijnlijk treffend, dat het mevrouw Y. Vis-Roodbergen en c o n ten zijn hebben nu gevraagd de grond te mogen ruilen tegen eenzelfde opper vlakte grond ergens anders in de ge meente. Hetgeen door B. en W. aan d< raad wordt voorgesteld. WOUBRUGGE Afscheid ds. De Jong Ds. De Jong, hulpprediker van de Her vormde Gemeente te Hoogmade. hoopt op zondag 18 november 's middags half 3 afscheid van de Gemeente te nemen. He' is nog niet bekend, wanneer zijn opvol ger, ds. J. F. Roth te Nieuw-Loosdrecht. zijn intrede hier zal doen. roelof arendsveen Kind onder auto De zesjarige J. van Klink uit de Spoor- :raat stak zonder op te letten het kruis punt WesteindeNoordeindeLangeweg en werd aangereden door een per- i auto. bestuurd door een man uK Den Haag .De jongen werd aan het lin kerbeen gewond. Hij werd in een zieken huis in Leiden opgenomen. Reserve-rij kspolltU De reserve-rijkspolitie van de groep Alkemade hield een paraatheidsoefening. Hieraan namen deel de reservisten uit de gemeenten Alkemade. Leimuiden, Nieuw en Rijnsaterwoude. De oefenobjec- varen de elektrolasfabriek, de pro vinciale brug te Oude Wetering ei watertoren van Roelofarendsveen. Het gelukte de saboteurs niet hun verniel zucht bot te .vieren. Propaganda-avond Vandaag houdt de Nationale Reserve :n propaganda-oefenavond in de ■eente Alkemade. De N. R. te Alphen zad ook deelnemen. Vitale bedrijven en open gebouwen zijn het doelwit va oefening. ter aar Goed afgelopen Het driejarige zoontje van de familie C. ■Ssveld stak plotseling de weg over toen een auto aankwam. De chauffeur remde uit alle macht en week naar rechts, zodat ie auto met de rechterwielen op het toir belandde. De jongen kroop op handen 1 voeten onder de auto vandaan en •en gauw naar huis. Letsel was er niet. 100 voor P.I.T. De collecte voor het Prot. Interk. Thuis front heeft 100 opgebracht Us. Hildering op Bijbeldag „Laten we deze week maar veel bidden voor de Evangelisch-Christclijke Kerk in Nieuw Guinea en voor de 140.000 Christenen in dit deel van de wereld, die zondag hun kerk zelfstandig geïnstitueerd zien. Deze groei van de Evangelische Kerk in Nieuw-Guinea is slechts een onderdeel van de totale uitbreiding, die het Christendom in Indonesië kent; sinds de soeve reiniteitsoverdracht is het aantal Christenen zeer sterk toegenomen. Zowel in het Indonesische leger, waar veertig legerpredikanten werken als in de studentenwereld, waar tal van geestelijke verzorgers het Evangelie uit dragen is een vraag naar de zekerheid van het Christelijk geloof. Niet zo zeer het uitschakelen van Nederland als politieke factor in Indonesië maar veeleer de geweldige beweging, die de jeugd in Indonesië heeft ondergaan, brengt de Zending vele bekeerlingen". Wekelijkse keuring trok weinig belangstelling Het was opnieuw bijzonder rustig in de keuringszaal. We zagen voor oe zoveel- maal de lichtrode pompon Magnifi- van J. Bakker uit Heemstede en ver der trok S. de Goede uit Eist sterk de indacht met zijn groepje Norlno. Daar prijkte prachtige kwaliteit van de Norine Bowdenii met grote rose schermen en daarnaast troffen wij de iets dieper getinte Norine hybr. Cape Town aan. Beide varië teiten kregen een getuigschrift van ver dienste en ze waren dat inderdaad volko- Men had de bloemen ditmaal op ten afwijkende wijze geëxposeerd in vazen op tafeltjes. Zelfs de vloerkleden waren niet vergeten! M. L. van Staaveren uit Aalsmeer ten slotte bracht briljante kwaliteit Freesla Souvenir. Matroos viel uit mast Op de Mariekerk van de Verenigde Ne derlandse Scheepvaartmij. die voer tus sen IJmuiden en Cuxhaven. is de matroos G Smit uit Haarlem van vijftien meter hoogte uit de mast gevallen. Hij werd op genomen in het ziekenhuis t« Cuxhaven, waar hij gisteren is overleden. De stichting „Het Zuidhollands land schap" streeft ernaar, al haar bezittingen evens alle andere natuurterreinen in deze provincie toegankelijk te stellen' op één algemeen wandelbewijs. Met haar zusterorganisaties In andere gewesten is de stichting In overleg ge treden om ditzelfde op basis van weder kerigheid ook buiten de provinciegrenzen tot stand te brengen. De stichting over weegt verder, enige weinig kwetsbare terreinen vrij toegankelijk te stellen. Zij acht dit wenselijk voor alle natuurmonu menten. maar wijst er in een schrijven aan Ged. Staten op, dat de nog beschik bare. beperkte natuurterreinen zeer ge voelig zijn voor een bezoek. t zei. gistermiddag, m Den Hout. waar het tweede deel van de Provinciale Bijbel dag Zuid-HoMand-Noord van het Neder lands Bijbelgenootschap werd gehouden de preddkamt-directeur van het Hervormd» Zendingshuis in Oegsbzeest. ds. H. A. C Hi'lderlng. Ds. Hildenng vertelde over de grot" vorderingen, die de Christelijke Kerk in Indonesië maakt. Op Madoera. waar de Moslims steeds veel aanhang hadden, zijn onlangs de eerste 35 jonge mannen tot he' christendom bekeerd. Velen hunner gaven de wens te kennen in de Zending te gaar arbeiden. Er zijn meer verblijdende teke nen, aldus spr. De kerken van midden- en oost-Java (de vroegere gereformeerde en Voorschoten Moeilijkheden rond rijwielpaden Papelaan-Wijngaardenlaan B. en W. hebben bezwaar gemaakt tegen het plan van de Provinciale Wa terstaat wat betreft de aanleg van rij wielpaden langs de verbindingsweg tassen de Wijngaardenlaan en de spoorwegovergang in de Papelaan Aan beide zijden van deze verbin dingsweg waren namelijk rijwielpaden geprojecteerd. Wielrijders, komende van de Papelaan. ABBENES Zangersavond Op 25 oktober wordt in de Hervormde kerk een zangersavond gehouden, die uit gaat van het Chr. gemengd koor Excelsior. Medewerking verlenen het Ned. Hervormd gemengd koor te Katwijk aan den Rijn en het plaatselijke jeugdkoor. Het program ma vermeldt werken van Bach, Mendels sohn en Handel en enkele bewerkingen van de heer Hans Boelee, die dirigent is. De dirigent zal op het kerkorgel ook en kele fantasieën spelen over bekende lie deren. De pianobegeleiding is in handen r A. BaaimaZonne. leimuiden Beroep aangenomen De heer D. H. Gijsbers, theologisch kandidaat te Amsterdam, heeft het be roep van de Nederlands Hervormde Ge meente te Leimuiden aangenomen. Raad van Koudekerk /~\NDER VOORZITTERSCHAP van burgemeester De Herder kwam de gemeenteraad gisteravond in openbare zitting bijeen. Het belang rijkste agendapunt was het voorstel van B. en W. om de bouw van een openbare school ondershands te gunnen%aan de -firma P. v. d. Linden te Gouda. Ter toelichting vertelde de voorzitter, dat de bouwkundig inspec teur de bouwsom van 76.568 alleszins redelijk vindt en dat de heer Van der Linden bereid is gevonden de school te bouwen, omdat hij ook reeds achttien huizen onder handen heeft. Het college heeft zeer goede ervarin gen met de bouwer, zodat het de aanneming van het voorstel hartelijk kon aanbevelen. Als eerste voerde de heer Van Veen het woord. Hij verklaarde zich voorstander van een openbare inschrijving, omdat de Koudekerkse aannemers nu worden bui tengesloten. Over dit probleem ontstond een ampele bespreking. Ten slotte maakte de heer Van Veen een voorstel van zijn op vatting. dat werd gesteund door de heren Heemskerk, Maat en Geerlof. De raad ging hierna in geheime zitting. Na her opening werd gestemd en het voorstel van B. en W. werd met vier tegen drie stem men aangenomen. Tegen stemden de heren Van Veen, Heemskerk en Maat. Bouivgrond Hierna werd overgegaan tot het onders hands gunnen van het bouwrijp maken van grond aan de firma Van der Linden. Het gaat hier om een bedrag van 120.526, sloten moeten worden gedempt. Gespreksavond in Benthuizen In de hal van de Christelijke school hebben de Hervormde jongemannenver- eniging en meisjesvereniging op Gerefor meerde grondslag gisteren een gespreks avond voor de jeugd georganiseerd. Het doel van de bijeenkomst was het vereni gingsleven nader te belichten, waartoe gesprekskringen werden gevormd, die aan de hand van discussievragen diverse on derwerpen aan een bespreking onder- Nadat ds A. van Eijk de samenkomst had geopend werd de inleiding op het groepsgesprek over doop, geloof en het doen van belijdenis gehouden De doop werd een verbond met God genoemd, die daarbij een reddende hand naar de dren keling uitsteekt. Over het geloof discus siërend is opgemerkt, dat men slechts uit genade zalig kan worden en dat het aanvaarden van dit geloof slechts moge lijk is op grond van Gods Woord. De be lijdenis betekent in zekere zin het over nemen van de verantwoordelijkheid, die de ouders bij het dopen op zich hebben genomen. Doop. geloof en belijdenis rus ten enkel op het middelaarswerk van Christus. Op tal van vragen werd door ds Van Eijk dieper ingegaan. Hildegonda Bakker zegde een gedicht over de doop. waarop zij een nadere toelichting gaf. De heer A. Hartman hield een inleiding over „Jeugd en verantwoordelijkheid". Verantwoorde lijkheid is. zo zei hij. de keerzijde van de medaille der vrijheid, die God ons laat. Ten slotte werd nog gedeclameerd en gezongen. Verkeersongevallen Een inwoner van Gouda, die maandag morgen over de Hogeveenseweg reed gleed vermoedelijk met zijn motor van de betonnen straatrand. Hij raakte een be tonnen paaltje en smakte tegen de grond Dokter De Goeje constateerde een lichte hersenschudding bij het slachtoffer var dit ongeval. De motor was zwaar bescha digd. Twee vrachtauto's uit Zoetermeer kwa men uit de richting Boskoop. De ene stuurder, C. B. wilde bij de boerderij de familie Groen linksaf. De andere be stuurder, C. J., wilde hem toen net seren. De wagens kwamen met elkaar in botsing en liepen lichte schade op. riolen aangesloten en grond afgegraven. Een gedeelte van het terrein wil men in reserve houden voor latere woningbouw. Daarvoor zal men ongeveer 11.000 over houden. Op de vraag van de heer Heems kerk. of men niet beter meteen een groter terrein bouwrijp kan maken, gaf de heer Van Keekem een uiteenzetting, die hij aan de hand van tekeningen nader toe lichtte. Het voorstel van B. en W. werd met vi tegen twee stemmen aangenomen. Ten slotte kwam het voorstel aan c orde de krediet-rekcning-courant-ove: eenkomst met de Bank van Nederland- gemeenten tot half december van 50.000 tot 150.000 te verhogen tegen eert bele goedkope rente. Ook hiermee ging de raad akkoord. Geref. jongelui trokken naar Monster Zaterdagmiddag z|jn zesendertig Gere formeerde jongelui naar Monster vertrok ken om daar het weekeinde door te bi gen. In de hal van de christelijke school zjjn de gasten ontvangen, waarna zij bjj hun pleegouders werden ondergebracht. Om half acht hield men onder leiding van de voorzitter van de Monsterse af deling een feestavond op de bovenver dieping van de school. In zijn openings woord herinnerde de voorzitter prettige weekeinde, dat de Monsterse jeugd indertijd in Koudekerk heeft door gebracht. Namens de Koudekerkors sprak de heer W. Molema. De andere dag werd na de kerkgang in groepsverband koffie gedronken, dags werd gewandeld en 's avonds kwam men opnieuw bijeen. Na een declamatie van Piet Voskamp sprak ds Van Bekkum over „Theorie en Praktijk". In de pauze kwamen de beloofde druive weekeinde te besluiten is later op de avond een strandwandeling gemaakt. B.B. opende seizoen De B.B. heeft gisteravond het winter seizoen geopend. De heer Stroo gaf overzicht van de moeilijkheden, men te kampen heeft gehad. De burge meester onderstreepte dit betoog de heer Ros uit Alphen aan den Rijn sloot zich bij deze woorden aan Nadat tal van vragen waren beantwoord, be sloot men donderdag 1 november me' een cursus opruim- en reddingsdienst t< beginnen. zouden daardoor op een onoverzichtelijk gedeelte, de verkeersweg moeten i steken. B en W. hebben daarom gesteld één fietspad aan te leggen, sluitend aan de Oude Papelaan voor keer in beide richtingen en uitkomend op de noordoostelijke parallelweg van di Wijngaardenlaan. Gedeputeerde Staten stellen nu eer andere oplossing voor. Hierbij is de oud< Papelaan over de spoorweg als dienweg het langzame verkeer doorgetrok ken tot de noordoostelijke parallelweg langs de Wijngaardenlaan. Het langs de zuidzijde van de verbindingsweg ontwor pen rijwielpad zal dan aan de westzijde eindigen en aansluiten aan het aan de gemeente over te dragen gedeelte van de Papelaan. De dubbele rijbaan ter hoogte het laatstbedoeld rijwielpad maakt het mogelijk op gemakkelijke en over zichtelijke wijze de rijweg over te steken Dit plan zal 130.000 meer moeten kos ten. Ged. Staten zijn bereid de helft hier voor rekening van de Provincie te en. B. en W. stellen voor een krediet 65.000 hiervoor beschikbaar te stel len. Verkoop bouwgrond B. en W. stellen voor aan de heer J. 't Hart te Rotterdam een perceel bouw terrein te verkopen gelegen aan de Prins Bernhardlaan. de Prinses Marijkelaan en de Koningin Emmalaan, groot ongeveer 7830 m2 tegen de prijs van 22 per m2. Het is de bedoeling daar 16 ééngezins woningen te bouwen, alsmede 48 etage woningen in drie woonlagen en een zes- ♦al winkels met bovenwoningen. Verder ligt het in het voornemen voor de 48 etagewoningen rijkspremie te ver krijgen en deze woningen voor verhuur te bestemmen, waarbij aan Voorschote naren, dan wel aan Voorschoten econo misch gebondenen. voorkeur Zal worden gegeven. Spreekbeurt Ds. L. Vroeglndewey te Gameren spreekt morgenavond 8 uur voor de Herv. man- nenvereniging op G.G. in het gebouw Leidseweg 82 over „De bloem die niet uitgebloeid raakt". hervormde zend-lngsterre-inen) zijn bezig it een eenheid te komen. Van veel belang is steeds de arbeid v ie Bijbelgenootschappen, The British and Foreign Bible Society, The American Bible Society, The National Bible-society of Scotland en het N.B.G., en de n-i banden. die steeds met de zending zij» onderhouden Het Ned. Bijbel Genootschap is thans ook actief voor een missiegebied in Afrika naast de bekende terreinen in Indonesië e Sprekend over China, waar hij zelf als missionaris heeft gewerkt, stelde ds. Hll- lering vast. dat achter het bamboegordijn de Kerk is gebleven en dankzij de t beid van Robert Morrisson de Bijbel daar deze Brit er indertijd in slaagde di» boek in het Chinees te vertalen Ds. Hi'dering schetste de grote moeiliik heden, die de veeltaligheid in dit deel de aardbol met zch mee brengt en legde er daarbij de nadruk op hoe belangrijk he« is, dat men het Evangelie in de eigen taaJ kan horen en lezen. Ten slotte vertelde spr. iets ovei «ntstaan van de Chr. Kerk in Oost-Java iie nu 65.000 leden telt. In 1843 ontvingen ie eerste 35 bekeerlingen de H. Doop. Thans is er een grote bloei. Vanuit de vroegere missievelden wor to? herhaaldelijk een beroep gedaan - Oegstgeest". Zo is er een grote vra naar artsen, die® in dienst van de Ker* •n Indonesië willen arbeiden. Na de toespraak volgde een langdurige bespreking, waarin ds. Hildering desge vraagd o.m. opmerkte, dat de Nederlandse :endiinesmensen r.og steeds „welkom" in Indonesië, zoals de Duitsers in Neder- 'and weer welkom zijn. ondanks het feit. dat zij hier veel leed aangericht hebben. Wij hebben veel leed aangericht in Indo- nesië, er is veertig maal zoveel Indone- ilsch bloed gevloeid als Nederlands bloed, naar door de Boodschap, die wij brengen. Un wij welkom." hoe D KMPEH nievwveeis Burgerlijke stand GEBOREN: Antonie Johannes, z v D Lam en C P Voshart. ONDERTROUWD: A. van der Marei. 26 jr. Nieuwkoop en M Bos. 21 jr. GEHUWD: F H Coes, 26 jr. Vriezenveen en J G Roest. 26 jr. te Nieuwveen; W Wolzak, 28 jr, Mijdrecht en W M Romeijn, 23 jr. OVERLEDEN: D E L H Plomp, 8 ongehuwd; P J J Stouten, 77 jr, gehuwd met A M Heeman;P de Knegt, 85 jr wdn van D van Eijk. Vertrokken personen M H Wolfrat. A H Koolstraat 4. naar Hilversum; M G Wijfje, echtgenote van Van der Voort. Uiterbuurtweg 59 naar Leimuiden; J P M Akerboom. Oude Nieuwveenseweg 83, naar Haarlem. Scheepsbotsing eist 150 mensenlevens In de delta van de Ganges zjjn zondag twee schepen met elkaar in aanvaring gekomen. Volgens In Dacca, Pakistan, ontvangen berichten vreest men, dat hon- derdvijftig mensen zijn verdronken De president van Liberia Tubman hebben gisteren met hun gevolg een niet-offideel bezoek gebracht aan de gebouwen der volksvertegenwoordiging. Ochtendvergadering Horen in eigen taal", dat was het on derwerp waarover ds. H. A. C. Hildering. predikant directeur van het Zendlngs- de Hervormde Kerk in Ocest- geest gisteren sprak op de prov. bUbcI" het Nederlands Bijbelgenootschap afdeling Zuid-Holland-Noord, die In ..Den Hout" aan de Bezuldenhoutseweg werd gehouden. Aan deze lering ging het huishoudelijk »el van de vergadering vooraf, die ge leid werd door mr. dr. W. F. van Gun- steren uit Wassenaar. Nadat de vergade- ing had kennisgenomen van de notulen n de ingekomen stukken werd mev H. Braak Hekke-Kijne uit Hlllegom In het bestuur gekozen. De heer A. Fortgen! werd herkozen als secretaris. Uit mededelingen van de heer Schouten an het hoofdbestuur te Amsterdam bleek, dat ln Den Haag ongeveer procent van de lidmaten der Protestant se kerkgenootschappen lid van het NBG is. De afdelingen Delft, Leiden en Honse- lersdijk slaagden er o.m. ln talrijke nieu we leden in te schrijven. De heer Schou ten vertelde voorts het een en ander ovei de verkoop van bijbels met behulp var de biibelwagens, waarvoor grote belang stelling bestaat. Tot eind september werd dit jaar reeds voor f 75.000 verkocht. Het NBG heeft hVt voornemen een centraal expeditiekantoor in Weesp (N.H.) te ves tigen. Gewezen werd nog op het inter nationale karakter, dat het NBG draagt daar dit genootschap een onderdeel is van een internationale gemeenschap, die zich tot doel stelt het Evangelie onder het bereik van velen te brengen. Hiertoe staan ook voor dit seizoen grote plannen op stapel, voor Indonesië b.v. zullen talrijke exemplaren van het Johannes- evangelle, de Bergrede en het Nieuwe Testament vervaardigd worden. TOETERWOVnE Kind verdronken De bijna tweejarige Marinus van L. geraakte in een bij de ouderlijke oing aan de Welpoortseweg gelegen sloot en is verdronken; dokter Kortmann stateerde de dood. Avond voor D.E.L. De afdeling Zoeterwoude van het D.E.L - fonds van het C.N.V. houdt morgenavond 8 uur in Ons Huls een muziek- en toneel avond. De mondaccordeonvereniging t« Sassenheim verzorgt het programmamcr zal het stuk „Het wereldwonder" opvoe- Avond in gezinsweek In het kader van de gezlnsweek hield de'Herv Gemeente gisteravond eer eenkomst In Ons Huis. waarin ds. J. Kap- tein. secretaris van de commissie vo gezinsweek. uitgaande van de Prot. Ker ken. wonende te Rijswijk, sprak ovi geestelijke nood in de gezinnen. De pre dikant stelde, dat men te weinig rekening houdt met de persoonlijkheid van enkeling. De oplossing van moellijkhedi ligt niet in de macht van de wet, maai veeleer in oen zachtmoedige levenshou ding. in de liefde van God, Die ons heeft aanvaard als Zltn schepsel. Ook de houding ouders-klnderen en omgekeerd Is er een van aanvaarden Na de inleiding werden groepen ge vormd om met elkaar over deze dingen te praten Er kwamen toen nog verschil lende belangwekkende zaken aan de orde, zoals het werk ln de Gemeente, het ver enigingsleven. de verhouding tussen ouders en kinderen, vooral oudere kinderen, ge zinsbeperking en de gevolgen van de ■erho-'dlngen en de wo- IV 1 licht i Gods beloften en bcdoelln-

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9