H 7^ u BOBBIE WAS TOCH EEN HEF DIER Wat Jimmy de Leeuw zoal beleefde m m m m mmm m mm m m AÖ 1 ZONDAGSBLAD ZATERDAG 20 OKTOBER 1956 J 4 bereikte. Nu kon hij lopen waar hij wilde, vriendjes roeken die hem pasten Heerlijk vond hij het! Met een vaart liep hij op een zwervershond toe. be snuffelde hem aan alle kanten en sa men trokken zij verder, het avontuur tegemoet. O. zij sp Er was gras ravotten, en er was een prachtige moddersloot, waar je in kon lopen als je dorst had. zonder dat iemand je terugriep er waren honden, groot en klein langs dc weg om mee te kijven of mee te spelen Maar het werd zo gauw avond De hondjes verdwenen allemaal, de een na de ander, en Bobbie voelde zijn maag kriebelen. Hij keek eens zoekend om zich heen. maar had niet eens zin om een ander eenzaam hondje op te zoeken. Langzaam liep hij als vanzelf op huis aan. hoewel met zijn kop omlaag en zich bewust van zijn on gehoorzaamheid. Hij wist, dat het vrouwtje boos zou zijn, dat had hij al wel geleerd in zijn korte leven; en dat vond hij vervelend. Hij kon niet tegen harde woorden. Nu stond hij in de straat en een ogenblik later was daar de deur al. Met zijn oren plat langs zijn kop en de staart ingetrokken bleef hij staan kijken. Hij had zo'n honger! Daar om alleen waagde hij zich verder en snuffelde aan de kieren van de deur en aan de lage brievenbus. Het rook er weer heerlijk binnen. Eindelijk blafte hij en even later ging de deur Vlug glipte Bobbie naar binnen en liep regelrecht naar zijn matje in de keuken. O. hij had wel gehoord, dat het vrouwtje riep dat hij zo vuil was en iets van ..nare hond" had hij ook verstaan. Toen Jan en Netty bij hem kwamen, gaf hij achter elkaar een poot waarmee hij om vergiffenis Met de kinderen was 't weer heel gauw in orde. Maar 't vrouwtje keek niet naar hem om. en dat vond Bob bie verschrikkelijk. Vol zelfverwijt lag hij op zijn mat je en zijn grote bruine ogen volgden iedere beweging van moeder, die net deed of zij de hond niet zag. Dat was voor Bobbie niet uit te houden. Als hield hij zijn poot al gereed om alles 't vrouwtje in zijn nabijheid kwam, weer goed te maken. En eindelijk, eindelijk zei 't vrouw tje; „Heb je er écht berouw over, Bobbie? En zal je nooit weer zo stout zijn?" O. wat was Bobbie toen blij. Hij plezier. Het vrouwtje nam aan en zei: ,,Nou. dan is goed. En hier heb je een lekker eten." blafte i zijn poot alles v dat Bobbie kwispelstaartte En Jan riep: ..Zie je wel moeder, echt lief dier is!" ..Mamma, mag ik een hond mee brengen? Het is zo'n lief dier. een jonge boxer, wit en je krijgt hem helemaal voor niks. Dit stootte Jan er allemaal in één adem uit, bang dat moeder neen zou zeggen vóórdat hij uitgesproken was. ..Een hond?" vroeg moeder meer verbaasd dan blij, en haar gezicht betrok. ..Nee, kind. daar heb ik tijd ..O Mam. heus. ik zal voor hem zorgen en als je hem ziet. vindt u hem ook vast heel erg lief. Mag ik hem zaterdag meebrengen?" En toen zijn moeder aarzelend naar zijn opge wonden gezicht keek. vervolgde hij: ..Alléén maar even laten zien. hoor." Jan sprong een gat in de lucht toen zijn moeder eindelijk zei: ..Vooruit dan maar. alleen maar zaterdag dan." Toen er een paar dagen waren voorbij gegaan en Jan niet meer over de hond sprak, kreeg moeder hoop. dat hij het hele geval vergeten Maar vast niet. hoor op zater dagmiddag was de hond present. Moeder keek verbaasd. Was dat hem? dat kalf van een beest met die brede kop en hangwangen, die zorge lijke rimpels en plooien ter weers zijden van de brede mopsneus Hij leek zo droevig. Zijn vel was lang niet wit meer en rond zijn ene oog had hij een grote donkere vlek. net alsof hij een blauw oog had op gelopen. Neen. mooi kon moeder hem niet vinden alleen zijn ogen waren mooi: diep donkerbruin en groot, en wat lag er een trouw in! Toen moeder zo stond te peinzen, begreep Jan. dat haar gedachten wel eens in het nadeel van zijn lieveling konden uitvallen en liet hij de hond >ringen. Wat een sprong, haast over i hoofd heen en dit kleine bewijs aandacht had Bobbie alleen maar nodig om uitgelaten van vreug de steeds weer tegen Jan op te sprin gen. Het dier was dol op Jan. dat kon je zo zien. sprini zijn 1 Een lachje verscheen op moeders gezicht en zij riep de hond, die haar onmiddellijk met zijn grote bruine ogen verwachtend aankeek. Jan zag wel: nu was het pleit al half gewonnen en het viel hem dan ook niet meer moeilijk zijn moeder over te halen, de hond een week te houden op proef. En na die week had Bobbie al zo veel aanhankelijkheid en trouw ge toond. dat Jan hem mocht houden. Bobbie liep moeder al gauw de hele dag achterna en lag hele avonden aan haar voeten als de jongen naar bed was. Zij praatte tegen hem als zy alleen was en hij was een hele aflei ding voor haar. Een poosje later zat Bobbie voor het raam cn jankte zachtjes. Hij mocht niet naar buiten en de zon scheen juist zo prachtig, terwijl de wind om de hoek gierde van louter plezier. O. hij verlangde er zo ont zettend naar om te spelen en te stoeien, en Jan was er hele dagen i heb- deur liggen wachten en toen Netty. Jan s zusje, binnenkwam, stoof hij langs haar heen nog vóórdat zij wist, waarvan zij zo geschrokken was. Moeder's roep ..Bobbie" deed de hond weer omkeren. En ja. daar stond hij op veilige afstand kwispel staartend naar het kind te kijken. Maar hoe moeder ook riep. hij was niet van plan terug te komen. Daar kwam moeder aan met een stukje worst. De hond snuffelde van uit de verte alsof hij wist hoe lekker het was. schoorvoetend kwam hij een stap dichterbij, maar als iemand de hand naar hem uitstrekte, was hij vliegensvlug weer weg. Zelfs de bu ren hielpen Bobbie lokken, maar hij liet zich niet vangen en ten slotte werd moeder zo boos. dat zij hem maar aan zijn lot overliet. Nu, daarop had de hond net ge- Onze brievenbus H Hallo allemaal, Zoals jullie weten zijn van daag de jongens en meisjes aan de beurt. die vallen in de let ters OZ. Jullie zijn natuurlijk allemaal be nieuwd welk voorwerp uit de pijp tevoorschijn kwam, nu het was een ooie vaar. De meeste kinderen hadden de oplossing wel gevonden. zo ook Piet en S j a a k Stok. die de hoofdprijs krijgen. B e p pie de Vlieger, Henk Te eu w en en S elma Smit krijgen alle drie een troost prijs. Kijken jullie maar goed uit naar de postbode deze week En dan hier de briefjes. Jullie vonden dal spel zeker wel erg leuk Jak Verdouw, dat jullie er de hele morgen mee heb', gespeeld? Ben je pas jarig geweest? Is dat schortje dat je aan het maken bent voor jezelf of maak je het voor je pop. Nelleke Romijn? Toch was het leuk dat je schreef Ria van Wit- teloostuyn, al wist je niets nieuws. Nu Plet Segers jij ben: inmiddels 8 jaar geworden, heb je mooie ca- deaux gekregen? Jij had je oplos sing mooi gekleurd Elly van Rijn, hartelijk bedankt. Ik denx ni-'i dat de vogel gauw van de pijp af zal gaan Tony Tol, jij wel? Nee de puzzel was niet zo erg moeilijk deze keer. Heb je de olifanten ook kunstjes zien maken Dittle Verwey? Had jij ccn mooie kamer gemaakt, Plcta Verwey? Toch was het eon leuke verrassing Marga en Ger- da Verwijs, wat kun jij goed reke nen Marga. Weet je al wanneer je herfstvacantie krijgt Lenie Vernee, ik hoop dat het dan mooi weer is voor jou. Het is niet zo erg moei lijk op de blokfluit leren spelen vin den jullie wel Cocky en Elly Spronk? Flink oefenen maar. Jij mag nog een tijdje mee blijven doen Jer Pon sen nog wel twee of drie jaar. nog gefeliciteerd zeg. Gelulkkig maar dat je zusje jou heeft om mee naar school te gaan Jan Oudijk, hoe maak je het op school? Jullie hebben dan de hele winter door zelf appelen Teunis den Otter, je hda mooi ge kleurd. Jij had leuke tekeningen ge maakt, Neeltje den Otter, vooral dat mannetje en vrouwtje, bedankt hoor. Ja, Jos Wildeman, vogels leren je ook kennen dat zie je maar. Voeren jullie ze elke dag? Ik vond het een lange brief hoor Marja van Schot- borst, wat hebben jullie toen die avond gezongen? Toch is die mu ziek heel mooi Coby Pronk, dat zul je nu wel hebben gehoord. Je teke ning hield er ook wel verband mee niet? Heb jij ook meegedaan met die wedstrijd Kees Spronk of hebben je vriend cn jij gekeken? Ik heb ook van die baan gelezen Jaap v. d. Wetering, moest je fietsen daar? Peter den Ouden, nu wacht ik af wanneer Leo zover is dat hij kan schrijven, dat zou leuk zijn. drie broers, die mij schrijven. Ook Rob bie bedankt voor je briefje. Jij kunt zeker wel goed schaatsen Ine ke van de Plas, woon je dicht bij water? Dikkic v. d. Water, Voor straat 122. Beesd Gld vraagt om Rijksbotermerken. Wie helpt hem? Fritsje v. d. Water bedankt voor je gekleurde oplossing. Ik hoop dat je deze puzzel ook weer leuk vindt Corrie v.d. Spek. Gelukkig, dat je weer beter bent Flora Vuyk, was je cru ziek? Henk Sluyter ook bedankt voor js oplossing, wanneer krijg ik weer eens een brief van jou? Verschillende jongens en meisjes hebben mij weer een oplossing ge stuurd zonder een briefje, het zijn Cobi Struyk, Marüke Volker, Sarie van Vliet. Arte Snyder, Fennekc de Ridder en Hanneke Ravensberg. De nieuwe nichten en neven zijn deze week: Lcnic cn Ad v. d. Poel, Dlrrie IJsselsteln, Hans Rouw, Bettie Verheul, Rie Quaak en Els de Wit. Jongens en meis jes de brievenbus gaat sluiten de volgende week beantwoord ik 'de briefjes van AG. Schrijven jullie alle maal je naam. adres en leeftijd in je brieven, dag allemaal, tot de volgende week. TANTE JOS. 70. Jimmy had 't niet beter kun nen treffen. Heel langzaam zijn ze naar 't huis van Dolly gewandeld, en als ze daar aangekomen zijn begint ze al haar aandacht te wijden aan haar gewonde vriend. Ze doet dat als een ervaren verpleegster, tevens met de liefde van een moeder. Jimmy moet op en bankje plaats nemen en Dolly begint aanstonds met de wond zorgvuldig uit te wassen. Daarna doet ze er zalf op en ten slotte gaat om de zieke poot een stevig verband. Hierna moet Jimmy in een makke lijke schommelstoel plaats nemen. Hij voelt zich al heel wat beter. Wat is 't fijn. dat hij in zijn miserabele omstandigheden Dolly mocht ontmoe ten. En alsmaar springt de kangoeroe in 't rond. Ze is druk bezig met eten koken en tafeldekken en in korte tijd heeft ze een heerlijke maaltijd ge reed. Dat zal best smaken, want Jimmy heeft in lange tijd niets ge had. Moeder Dolly loopt naar de deur en roept: ,,Hop, kom je eten!" 71. Voor de deur huppelt een klei ne kangoeroe naar binnen. ..Dit is Hop." stelt zijn moeder voor en Jimmy lacht vriendelijk tegen de kleine springer. Als ze aan tafel ge zeten zijn wensen ze elkaar smakelijk eten. Jimmy wordt weer helemaal de oude. Hij vertelt van zijn vele avon turen en Dolly en Hop schieten tel kens in de lach. Zo'n vrolijke maal tijd heeft Jimmy in lange tijd niet meegemaakt. Hij maakt de gastvrouw een compliment voor 't heerlijke eten en dat wnrdt door Dolly zeer op prijs gesteld. Hip is in de buiktas blijven zitten en wordt door zijn moeder met kleine stukjes gevoerd. Als hij ge noeg heeft slaapt de dreumes dadelijk in. Na 't eten blijven ze nog een poosje gezellig praten. En als 't ein delijk bedtijd is brengt Dolly Jimmy naar 't grote ledikant. Onze vriend heeft geen moeite om in slaap te ko men. Aan z'n gezicht kun je wel zien, dat hij alle narigheid weer te boven is. 72. Vóór Jimmy insliep had hij zich blij gemaakt met de gedachte, dat hij de volgende morgen wel weer helemaal beter zou zijn. Maar zo is 't toch niet. Dolly is best tevreden, want de wond ziet er al heel wat heter uit dan de vorige dag. ..Je zult een paar dagen rust moeten houden." zegt ze. ..Dat komt prachtig uit. want ik moet boodschappen gaan doen Je wilt zeker wel een oogje in 't zeil houden dat Hop niet te veel kattekwaad uitvoert?" Die kleine dienst wil Jimmy zijn gastvrouw na tuurlijk graag bewijzen. Voor wat hoort wat. Hij neemt in de schom melstoel plaats en gaat wat verhaal tjes voorlezen. Dat vindt Hop in 't begin prachtig, maar ten slotte gaat 't hem vervelen. „Zullen we wat bal len?" stelt hij voor. Dat doen ze dan maar. Het valt voor Jimmy echter niet mee om de bal te vangen. En 't slot is dat hij met stoel en. al ach terover slaat. Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudrelnetstraat 125, Den Haag Het is niet altijd mogelijk en ook niet immer wenselijk om de opgaven welke in dit rubriekje verschijnen, zo danig te selecteren dat zij door een gemeenschappelijk motto verenigd kun nen worden. Dit wordt eerst met recht lastig indien het motto tevens de pre tentie heeft de oplosser een sleutel in de hand te spelen, welke hem bij het vinden van de oplossingen behulpzaam kan zijn. Indien wij dan ditmaal enkele pro blemen van Joegoslavische oorsprong aanbieden dan moet men hierachter niets bijzonders zoeken en vooral niet menen dat Joegoslavische problemen zoveel beter of slechter zouden zijn dan die, welke in andere landen sn dan op kennerstoon zeggen „Dat i iu een echte Joegoslaviër". Wij hebben de problemen bij ons weten nog bestaat. Er lijd geweest dat de Joegoslaven twee, ja zelfs drie schaaktijdschriften uitgaven. Maar die tijd is al lang bij. Het huidige tijdschrift Sahovski Glasnik geheten is goed verzorgd, maar wordt gedrukt op vrij slecht pa pier en maakt daardoor een weinig riante indruk. Onbegrijpelijk is, dat het zo laat, ja zelfs onregelmatig, verschijnt. Een achterstand van twee maanden is geen zeldzaamheid. Dat de actualiteit hieronder in het bijzonder te lijden heeft, spreekt vanzelf. In een land waar het schaken een zo hoog peil heeft be reikt, dat het na Rusland de tweede plaats op de wereldranglijst mag opeisen, is dit wel verwonderlijk. Maar, we zeiden het reeds, op de kwa liteit van het gebodene heeft dit geen Hier volgen dan de problemen. Wij kozen zodanige voorbeelden dat velen de oplossing zullen kunnen vinden, ten zij wij ons schromelijk vergist zouden KRUISWOORD- RAADSEL HORIZONTAAL: 1. I Deugniet, 6 lief, 10 vloei- I stof, 11 wisselborgtocht, 12 diploma, 14 dans, 15 getijde, 16 afgepaste hoe veelheid, 19 vorm, 22 zoete zelfstandigheid, 23 sportte rm, 24 figuurraad sel, 25 verhoogde houten vloer, 29 telwoord, 30 grondtoon, 36 lichtbron, 39 oogklep voor paarden, 40 edel dier, 41 balieklui ver, 43 toonladder. 46 klaar, 47 zangnoot, 48 be sluit, 50 behoeftig, 51 akelig, 54 vloeistof, 55 Ind. nachtlampje, 56 pels- dier. VERTIKAAL: 1 Zeer matig, 2 vereniging, 3 terp, 4 water in Fries land, 5 gezinslid, 6 rivier, 7 bitter aftreksel, '8 wa- terkeer, 9 schaal, 13 huis dier, 17 uniform, 18 delf stof, 20 voorzetsel, 21 tijd perk, 22 hevig, 23 graaf- I gereedschap, 26 vogel, 27 rivier in Oostenrijk, 28 drank, 31 geheel de uwe, 32 spaarzaam, 33 bez voornaamwoord, 34 blaas instrument, 35 flink, 37 bloem, 38 staaf, 42 huis dier, 43 handvat, 44 ver tegenwoordiger, 45 iaar- 1 getijde, 47 telwoord, 49 telwoord, 50 drank, 52 xi- vier, 53 file, 54 rivier in Rusland. Oplossing kruiswoordraadsel van 13 oktober HORIZONTAAL: 1 Molest, 4 smeuig, 9 spa, 10 tra. 11 dromedaris, 14 libel, 15 ode, 17 snik. 19 kei. 20 luim, 21 as, 24 duo, 25 kerrie. 27 kei, 29 m.t.. 30 simpel, 32 kluis. 35 irade, 37 kelder. 40 M.P.. 42 sol, 43 ananas, 45 ork. 48 on. 49 niet, 50 zak, 52 duif, 53 oma. 54 noria. 56 Wemeldinge. 59 ale, 61 del, 42 panter, 63 triest. 13 dik, 15 oud, 16 emotie, 18 karbies, 22 si, 23 kepi. 26 es, 27 K.M., 28 Ierland. 31 la. 32 ki mono, 33 uk, 34 slok. 36 dwaling, 38 dL.. 39 ra, 41 primula, 44 N.O., 46 kea, 47 parel. 50 zomer, 51 kil, 54 Nede, 55 ader, 57 nee, 58 ent, 59 A P., 60 en. Inzendingen Inzending per briefkaart voor a.s. donderdag aan bureau van dit blad. In de linkerbovenhoek aan de adreszijde vermelden: „Puzzleoplossing". Prijzen: 1. S. 2. 2.50, I. 2.50. d e 1 g b Mat in twee zetten. Probleem van V. IYACIC Oplossingen Hieronder volgen de oplossingen der partijstellingen, welke wij u in onze rubriek van 6 oktober jl. voorzetten onder het motto „primaire doelstelling". Stelling 1: 1Dh2r! 2. Kxg4 h5+: 3. Kgó Dg3r; 4. Kxh5 g€+; 5. fxg6 Kg7; 6. TxT7t TxTJ; 7. gxf7 Dh2T; g. Kg5 Dh6 mat. De subvarianten vindt u zelf wel. Stelling 2: 1. Dh6! en nu al Df6 of Dd4: 2. Lxd4 gxh6; 3. Pxh6 mat. of b) Ddlt; 2. Txdl gxh6: 3. Pxh6 mat. of c) Dg5: 2. Dxg5 g6: 3. Ph6 mat. of d> g6: 2.' Dg7 mat. of ei gxh6: 2 Pxh6 mat. Stelling 3: 1. Lxf2r; 2. Txf2 Ddlt; 3. Del Dxelt; 4. Tfl Thlt; 5. Kxhl Dxfl mat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 16