COEMAAT Geref, jeugdleiders beraadden zich met de ouders Katwijkse bouwvereniging heeft goed boekjaar afgesloten Verlichte klok in Leiderdorp NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 VRIJDAG 21 SEPTEMBER 19S6 Katwijk aan Zee CJ.M.V. en C.J.V.F. bezonnen zich op hun taak Gisteravond werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis de openingsavond van het C.J.M.V— en C.J.V.F.-winterwerk gehouden. Vele leidsters en leiders van meisjes- en jongelingsverenigingen bezonnen zich over de al gemene lijnen van het aanstaande werk. De bijeenkomst stond onder lei ding van de waarnemend voorzitter van de C.J.M.V., de heer R. Varke- visser. Spreker op deze avond was de heer Koerselman, districtssecretaris van Zuid- Holland van het C.J.M.V. Aan het begin van het nieuwe seize het nodig, dat we elkaar opwekken, opdat we gezamenlijk tot daden kunnen komen, tot daden, die vanuit ons Christenzijn wacht kunnen worden. Met jeugdig thousiasme smeden velen onzer plannen voor de eerstvolgende tijd. Daar dikwijls ons doen en laten wordt afgemeten n de zichtbare resultaten, bekoelt dat thousiasme dikwijls zo spoedig. We m ten, aldus spr.", er niet op letten wat bereiken. Het is alleen maar nodig te ten op het doel van ons werk en daartoe moeten we in beweging zijn, namelijk het Koninkrijk Gods aan onze naaste te brengen. Een Christen is een men ieder ander. Hij weet evenwel, Christus, de Schepper en Heer, hen heeft aangesproken. Daarom kent hij verant woordelijkheid ten opzichte van naaste. Dit geldt persoonlijk, maar het verenigingsverband. De deuren dus open. want de boodschap moet gehoord worden. We moeten de opengeslagen bijbel met ons meedragen en anderen doen delen in onze vreugde. Installatie Na de pauze kwam ter vergadering ds Jac. de Vas, die door de waarn. voorzitter werd toegesproken in verband mei feit, dat deze de voorzittershamer voortaan zal hanteren. Na de installatie beant woordde ds. De Vos de heer Varkevisser. Spr. hoopte het jeugdwerk met kracht te leiden en te bevorderen. Elf aanwezigen gaven zich op tot het VISSERIJGOLFJES Binnengekomen KW 176. 104, 126. 56, 35, 94, 71, 31, 21, 96. Vertrokken KW 20. 19. 38. 80. 176, 35, 94, 56, 37, 31, 21, 71. De vrijdagmarkt werd vanmorgen be zocht door de VIOS (van 10 september), die al gisteren met 1300 kisten binnen kwam. Er waren 1250 met haring en 50 varia onder de luiken; de Caroline (van 10 september) had 700 kisten, waarvan 560 haring. 30 kabeljauwen en gul, 30 wijting. 40 schelvis en 40 makreel. De donderdagmarkt kreeg de Polderman (van 11 september) op bezoek met 800 kisten, waarvan 370 met* schelvis, 35 met makreel. 30 wijting, 275 haring en 10 varia, alsmede 225 stuks stijve kabeljauwen. De Thonia had (van 11 sept) 830 kisten, waar van 580 met harin-g. 220 makreel en 30 schelvis met kabeljauw en de Klaas Wijker (14 sept.) had 900 kisten haring. Verder was de Sch 7 er met 375 kisten, waarvan 3W1 met haring; de KW 104 had 270 kisten waarvan 190 met schelvis. 80 varia plus 8* stuks stijve kabeljauwen en de KW 126 p-esenteerde 45 kisten vis en 300 stuks stijve. Voorts had de. kleine vaart 4000 kilo tong en 400 kisten schol Voor buitenlanders De export nam voor België de regels grote kabeljauwen af voor 130 92 en de kleine voor f 60 h f 40. Kisten grote kabeljauwen deden 120 a 130. Voor de grote en middelschol betaalde men 50 60; de zetschol deed 48 tot 54 en de schol 1/40 tot 45. Grote tong leverde 5.70 tot 6.10 op en de grootmiddel 4.20 tot 4.40 met 3.60 tot 3.70. voor de kleinmiddel f 3 f 3.30 voor de enen. Tong ture haalde 2.40 tot 2,50. Binnenlandse markt De binnenlandse handel nam de ma kreel af voor 30 en de haring voor 29 a 22. grote schelvis haalde 34 tot f 44 en grootmiddel f 32 tot f -»3 met f 27 h f 43 voor de kleinmiddel en f 27 tot 42 voor de pennen. De braad deed giste ren 20 30, wijting is betaald met 19 25 en schol II met 28 34. terwijl de dr'eën 13 k 33 haalden. Gro ve gul is voor f 64 tot f 46 gegaan en de torren voor 17 23. De leng haalde 116 en de zwarte kool 80 tot 90 met f 30 voor de grote gullen- maat-kool en 23 voor de kleine. Aawlelensnl'tsing Kwiin'<F"ke De NV. Koninklijke Nederlandsche Petroleum maatschappij stelt midden okto ber aan een aandeelhoudersvergadering een statutenwijziging voor ter splitsing van de bestaande aandelen in stukken van kleinere nominale waarde. In ie/a' van aanvaarding zal de wijziging in de tweede helft van november haar beslag krijgen. De totale nominale waarde van het sta tutaire en het geplaatste kapitaal veran dert niet Alle aandelen krijgen een waarde van f 20 nominaal, zodat aandelen van f 1000 gesplitst worden in 50 aan delen van f 20. aandelen van f 100 in 5 van f 20, aandelen van f 50 in 2% aan deel van f 20 Het ligt niet ln de bedoeling de aan- deelebewijzen van f 1000 en f 100 te ver wisselen. Deze zullen eenvoudig gelden ak bewijzen van 50 resp 5 aandelen van f 20, terwijl dé aandelen van f 50 zullen gelden al6 stukken van f 20 nominaal en houd ere voor het overige bedrag stukken van f 20 en voor het ge val de houders een oneven aantal aan delen van f 50 bezitten, een scrip voor het restant ontvangen. Amerika profiteert van Aku's speurwerk Een dochtermaatschappij van de Alge mene Kunstzijde Unie N V (AKU), onder zoekingsinstituut Research N V., te Arn hem heeft een ovo-wnkomst ges' 'en de Spencer Chemical Company in Kansas City in de V.S. Krachtens deze ove -en- komst zal de NV Research tegen beta'-ng haar kennis en ervaring betr 'fende de fabricage en toepassing van nylon 6 kor rels (Akulonkorrels) ter besohil"an de Amerikaanse maatschappij stellen Teven6 wordt Spencer Chemical Cy. ge rechtigd, de octrooien welke de Neder landse maatschappij op dit gebied In de Verenigde Staten heeft, te gebruiken. volgen van een leiderscursus. Voorts werd er nog besloten om in principe het meis jes- en jongenswerk meer samen te "bin den. Tot nu toe gingen de CJ.M.V. en de C.J.V.F. in zekere zin hun eigen weg Nadere besprekingen zullen echter nodig „De Rhijnmonders De postduivenclub „De Rhijnmonders" kwam met een groep oude en jonge dui ven uit in een wedvlucht van Maastricht afstand 174 km. In concours waren 81 dieren. Gelost werd om 12 40 uur bij oost-noordoostenwind. De gedetailleerde uitslag was als volgt: J. Vianen 1, 4 en 5; Th. van Essen 2 en 13; E van der Hooff 3, 7, 8, 9 en 10; D. Hazenoot 6; C. Kraayenoord 11; H Grimbergen 12, 18 en 19; J. Jungerius 14 en 17; E. Varkevisser 15; E. Pauw 16. Kampioen generaal 1. E. van der Hooff; 2. B. Pauw; 3 H. Grim bergen. Kampioen jonge duiven: H. M. Tjebbes. Vogelwacht bijeen De leden van de Katwijkse Vogelwacht hielden een vergadering onder leiding van de voorzitter, de heer H. Krijgsman. Er werd van gedachten gewisseld over ervaringen. De heer J van der Hucht pro jecteerde een paar filmstrips over he natuurreservaat „De Kennemerduinen en „Onze Kust". Besloten werd. dat elke maand een bijeenkomst zal worden ge houden. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 4.21 en 16.41 uur, laag water 0.22 en 12.32 uur (springvloed). KATW IJK AAN DEN RIJN Bollenveiling De jaarlijkse bollenveiling ten bate van de R.K. kerk, in het parochiehuis ge houden, bracht 5.043 op. KATWIJK Raadsleden op de boot Op uitnodiging van de firma A. H. Die penhorst hebben de leden yan de gemeen teraad en hun dames %voensdagmiddag boottocht gemaakt met de Triton II. Omstreeks half twee vertrok het plezier- sohip van het P-H. kanaal en nadat in Katwijk aan den Rijn de aldaar woon achtige dames en heren aan boord waren gekomen, voer het gezelschap via Lei- naar de Kagerplasseci Daar het zeer fraai was. was het een alleszins goede reis. Via de Ringvaart ging het de Braasemermeer. In Oude Wete ring werd in het paviljoen De Brasem gedineerd. Omstreeks 11 uur was men in Katwijk terug. Een elegant figuur DOOR DE JUISTE B.H. IN ONZE ZEER UITGEBREIDE COLLECTIE IS OOK ZEKER DIE B.H. DIE ..GEKNIPT' IS VOOR UW FIGUUR. TIENTALLEN MODELLEN EN DIVERSE UITVOERINGEN IN PRIJZEN van 1.80 tot 9.75 U KOOPT PRETTIGER BIJ RIJNSBURG KATWIJK AAN ZEE Rijnsburg Af en toe ouderparen op vergaderingen van de jeugdvereniging De eerstkomende zondag zal voc Geref. kerk te Rijnsburg in het teken staan van de jeugd, als een laatste appèl aan de ouders en de jeugd zelf om deze winter tot een bloeiend gezond jeugdvcrenlgingsleven komen. Volgende week zal dan w een begin worden gemaakt met de jeugdvergaderingen. >m aan eventuele wensen tegemoet te kunnen komen werd gisteravond op initia- van de oudervereniging in „Concor- een vergadering gehouden van jeugd leiders en ouders. De laatste categorie was procentueel gezien bedroevend slecht ver tegenwoordigd. Hiervan getuigde ook ds. Van der Linde, die de leiding had, in zijn openingswoord. Hij noemde dit een klap in 't gezicht van de jeugdleiders, vooral omdat deze in 't belang van andermans kinderen hun tijd geven zonder daarbij de geringste belangstelling van het meren deel der ouders te ondervinden. De heer Van Elk, sprekend over het ge- n, zeide dat de autoriteit van de ouders m het tanen is tengevolge van een hogere ontwikkeling der kinderen. Spr. meende dat de ouders zich bij dit feit moe- Winst maken alleen mogelijk met vooroorlogse woningen DE KATWIJKSE BOUWVERENIGING" neemt in de Katwijkse gemeen schap een belangrijke plaats in. Deze ruim 40-jarige vereniging heeft omstreeks 1350 woningen en winkels in beheer en 203 woningen zijn nog in aanbouw of de bouw daarvan is in voorbereiding. Dit staat te lezen in het jaarverslag van de vereniging over het boekjaar 1955-'56. In het algemeen, zo wordt in dit verslag geconstateerd, is het afgelopen boekjaar zonder schokkende gebeurtenissen verlopen. Het bestuur werd op de laatste leden vergadering niet gewijzigd. Het wordt gevormd door de heren D. F. E. Meer burg, voorzitter, P. J. M. van der Gies- i, secretaris-penningmeester, D. C. O. Boekhoven, N. Haasnoot, J. van der Perk, N. J. van Duijvenbode en C. van der Plas. De beide laatste heren hebben zit ting als vertegenwoordiger van de ge meenteraad. De administrateur, de heer W. Duindam, bleef op zijn post. De heer L. Guyt, die het afgelopen jaar zijn 40- jarig jubileum vierde, werd koninklijk onderscheiden. In april dit jaar vierde de heer J. van der Perk zijn 25-jarig ju bileum als lid van het bestuur. De heer Leeuwen, die meer dan dertig jaar voor de vereniging schilderde, over leed. De personeelsbezetting baart zorgen. Er zijn nu 12 personen in dienst. Eind 1955 werd zonder enig vertoon een eigen kantoor in gebruik genomen. Financieel mogen de exploitatleresul- ten zeer bevredigend genoemd worden dank zij de per september 1955 inge voerde huurverhoging en dank zij de verlaging der grondbelasting, aldus het •erslag. Bedroeg de winst het vorig boek aar 5401,75, die van het afgelopen boekjaar 1955—'56 is 12.734,74. De bedrijfswinsten worden nog steeds Heen met de vooroorlogse woningen be haald. Ten gevolge van het stelsel van rijksbijdragen in het noodzakelijk exploi tatietekort op de naoorlogse woningen is het behalen van winst op deze woningen niet mogelijk. De onderhoudsreserve ver toonde dit jaar niet zo'n sterke stijging als vorig jaar. De stijging was toch nog 17.000. Men maakte behalve met de aankoop van gasgeisers ook een begin ichaffing van elektrische boi- allereerst de woningen ln het complex van 66 in het Molenblok zul len worden uitgerust. De gemeente verschaft deze boilers aan vereniging in huurkoop Geisers wor den geplaatst in de 36 nieuwe flats aan de Karei Doormanlaan en 56 In andere complexen. ISieuiv Wat de bouw van nieuwe woningen betreft is het boekjaar niet zo gunstig geweest. Wel naderde een complex van door de gemeente in het Molenblok gebouwde woningen zijn voltooiing, doch het eigen plan tot bouw van 99 wo ningen en 6 dagwimkels in het bouwplan Koestal bleek de administratieve romp slomp een ware lijdensweg te zijn. Het regeringsbeleid in dit opzicht werkt belemmerend De dienst van ge meentewerken ontvouwde in het afgelo pen boekjaar een plan voor de bouw van 47 eengezinswoningen, eveneens in Koe stal. Van de 1348 woningen en winkels, in exploitatie bij de Katwijkse bouwvereni ging, zijn er 493 voor de oorlog gebouwd, 52 tijdens de oorlog en 803 daarna. Van dit huizenbezit is de verdeling als volgt: Katwijk aan den Rijn 435 en Katwijk aan Zee 913. In aanbouw zijn 66 woningen, terwijl in voorbereiding zijn een complex van 60 woningen en 6 winkels benevens een complex van 47 woningen. Op de balans zijn de woningen en win kels geboekt voor f 9.341.176 en de grond voor f 1.327.421, totaal f 10.668.597. De overige bezittingen hebben een boekwaarde van f 43.815. De reserve be loopt f 172.916, het exploitatiesaldo van de na-oorlogse woningen bedraagt f35.687 en het saldo winst f 12.734. De begrotingn 19561957 sluit met een eindbedrag van f 751.219 en een winst saldo van f 52.208. Brandverzekeringsbelasting in Middelburg In verband met een voorstel, 180.000 gulden uit te trekken voor het aanschaf fen van nieuw brandweermateriaal, heb ben B. en W. van Middelburg de raad voorgesteld een brandverzekeringsbelas ting in te voeren. Door een heffing van twee procent op onroerend goed en twee promille op roerend goed hoopt men jaar lijks 27.000 gulden te ontvangen. De jaar lijkse lasten van het brandweermateriaal zullen 18.000 gulden bedragen. B en W. vinden het redelijk, dat van de ingezetenen een brandverzekerings belasting wordt geheven, wanneer hun goederen worden beschermd door een goed-geoutilleerde brandweer. Uitgaven voor de West Op de begroting voor Overzeese rijks delen is 17.3 miljoen uitgetrokken voor de directie Suriname en de Nederlandse Antillen, 2 min voor het ministerie zelf en 1 min 'voor militaire zaken. Met de Antillen wordt een grondig overleg ge voerd voor verbreding van de welvaarts basis Voor de nieuwe stichting culturele samenwerking is 206 000 meer uitgetrok ken dan voor de oude, die jaarlijks 800.000 ontvifig. Voor ter beschikking stellen van Nederlandse deskundigen wordt 100.000 bestemd. Aangevraagd Is voor uitvoering van het Surinaamse tien jarenplan 16,2 min, voor de stichting machinale landbouw f 6.2 min (totale in vestering 6F.3 min. waarvan f 23.8 min te financieren door renteloze rijksvoor schotten) Ontgonnen en ingezaaid is 4200 ha. Voor restauratie gebouw Plein 1 ls 400.000 uitgetrokken. ten aanpassen en de kinderen daarom de vrijheid moeten laten zich naar eigen in- zich te ontwikkelen. Voor de ouders blijft dan de grootse taak het inzicht van het kind te verdiepen door het kweken van 'n goede geestelijke ondergrond. De jeugd leiders willen de ouders hierbij helpen doch zij weten zich hulpeloos als de ouders niet achter hen staan. De heer D. Hoogewoning belichtte de veranderingen dié t.o.v. het vorig seizoen zullen worden uitgevoerd. Hij beklem toonde echter dat veel belangrijker dan de veranderingen is het meewerken en vooral meebidden der ouders. Ds. Van der Linde deelde mee dat de Rijnsburgse jeugdverenigingen weer lid geworden zijn van de landelijke Gerefor meerde jeugdorganisatie. In verband hier mede zal de contributie van 0,10 op 0.15 per week worden gebracht. Na een levendige discussie werd beslo ten af en toe ouderparen uit te nodigen een jeugdvergadering bij te wonen. Van nu af zal ook beter contact worden onder houden tussen de oudervereniging en de jeugdleiders en tussen de leden in deze groepen onderling. In zij.n slotwoord riep ds. Van der Linde allen op propagandist te zijn' voor het jeugdwerk en dan niet alleen om leden te winnen doch vooral ook om de belang stelling bij de ouders te doen herleven. Dc heer B. Hoekwoning sloot ondanks de weinige belangstelling zeer vruchtbare avond, met gebed. F aillissementen m. h/o Fa Gebr. dc ind: A. d Velsen, A. Ma s 221, Amsterdam, cur. mr Th. F J M. Phllippart, naaimachinehandel Geëindigd: P. Vervaart, rijwielhandel. Leur rhands akkoord, irbcterlng: rd, niet zaak drijvend I Aannemers- en Tra vee 3. Schoorl. cur. r P Glasz. Eire 12 1 Zutphen woordiger (cma, h/o Juo Vadis M. Kissone I en D. H fa Glasz Beugel, Elzenstraat 4. en A. Dirks. fabrikant. 1ste Schinkelstraat 4 III A'dam, cur. mr. A B Bunker. Opgeheven: Chr C. L. BartholomÉ. schilder Geleen; J. Douma. aannemer. Geleen: O Giessen koopm. in meubelen, Heerlen. 3 Geëindigd: A. v. Dijk, bakker, A'dam, uitkering Surséance: aan M. E. J. Haeijen. koopm., Past Stassenstraat 16, Blcrick, dcf. 1% laar. bewindv mr. B Luykx, Venlo. Indonesische bladen bedreigd Militaire politie bezocht redactiekantoren De Indonesische militaire politie heeft volgens Ass. Press woensdag een bezoek gebracht aan twee van de grootste Indo nesische bladen. Pedoman (socialistisch) Indonesia Raya (onafhankelijk), leide bladen hebben namelijk het de creet overtreden van de chef-staf der landmacht Nasutlon, die alle kritiek op leden der regering verbood. Pedoman noemde de minister van voorlichting Su- dibio de stomste minister van voorlich ting. die men ooit gehad heeft. Dezelfde dag bepleitte Indonesia Raya het ontslag van premier Ali Sastroamidjojo en zijn kabinet, omdat zij niet efficient zouden zijn. Toen de militaire politie de hoofdredac teur van Indonesia Raya, Mochtar Lubis. vroeg, waarom hij dit decreet overtreden had, zeide hij: „Ik hoop zo spoedig mo gelijk voor het gerecht te worden ge bracht Dit zal beslissen, dat het aan de pers opgelegde verbod in strijd is met het Indonesische wetboek van strafrecht Lubis en de hoofdredacteur van Pedo- nan Rosihan Anwar zijn woensdag naar Zurich vertrokken ter bijwoning van de conferentie met Nederlandse hoofdredac teuren. georganiseerd door het Internatio naal Persinstituut. Beide hoofdredacteu ren hebben het land zonder enige moei iikheid verlaten. Nader wordt gemeld, dat de belde hoofd .edacteuren voor hun vertrek negen uui lang door de militaire politie ondervraagd zijn. In totaal zijn er nu acht hoofdredac teuren naar Zllrich vertrokken voor be sprekingen met hun Nederlandse collega s RIII\SBL'RG Filmavond R.D.C. -nieuws Gisteravond werden wedstrijden ge speeld voor de bordencompetlbie. De uit slagen in het eerste tiental luiden: Heemskerk—D. Schoneveld T)2; J. P d. Berg—J. v. d. Mey 9—2; P. van 1 mondR. Heemskerk 20; Joh. Krom houtW. Leeuwenburg 11. Tweede tien tal: F. A. Verkuil—W. Star 0—2; G. ZuilenA. Vletter 11. Derde tiental: D. TijstermanJ. Glasbergen 0-2. W. Paauw- D. Leeuwenburg 0—2, D. van Egmond- Jac. van Delft 20. A. ZandbergenFl, Vletter 2—0. Het eerste tiental speelt maandag de eerste competitiewedstrijd tegen DW Noordwijk; het tweede en derde gaan woensdag op bezoek bij Ter Aar I ei Filmavond Maandag geeft de afdeling Rijnsburg filmavond in de Voorhouterwegkerk. De te vertonen films „Pioniers" en „Het boek voor de wereld van morgen" geven de toeschouwers een goede Indruk van het werk van het Bijbelgenootschap. De toning begint om 8 uur. Verkiezing bestuursleden in hoofdbedrijfschappen Op de eerste vergadering van het hoofd bedrijfschap detailhandel ls de heer W H. Neefjes, afgevaardigde van de Chr Mid denstandsbond. tot voorzitter gekozen. Secretaris werd drs. H J. Neefs, secre taris van de R.K Bond van Textiel- 'Jetaillisten. Voorzitter van het hoofdbedrijfs -hap ambachten werd H Harmeljer (Kon. Ned. Middenstandsbond), 6ecretari6 mr. J. F. B. Vermaas (secr. stichting ambacbtsbelan- gcn). Di'or beide hoofdbedrijfschappen werd dr J. P I van der Wilde, secretaris de Ohr. Middenstandsbond, benoemd tot bijzonder secretaris met de opdracht voor bereidingen te treffen tot het tol stand brengen van een raad voor het lidden- =>n kleinbedrijf. Wat liet egalisatiefonds gaat kosten Qe begroting van het landbouwegalisa- liefonds voor 1957 vertoont voor de gewo ne dienst een eindcijfer van f 165.720.000 De regering zai volgend jaar ook voor de binnenlandse rogge van de oogst 1957 maatregelen nemen, waarvan de kos ten geraamd worden op f 15.000.000. Voor toeslag op consumptiemelk is een post i f 60.700 000 uitgetrokken Gerekend is met een basistoeslag van f 3 30 per hon derd liter gestandaardiseerde melk en met »n extra toeslag in het westelijk gebied an f 0.75 per 100 liter. Met betrekking tot de gestegen uitga an voor het landbouwegalisatiefonds i-er 1955 heeft de regering eveneens een wijziging van de begroting over het dienst- 1955 ingediend De aangevraagde ver boging der uitgaven bedraagt in totaal t 1 031.961.000. I: dit bedrag zijn echter Gistermiddag is aan de buitenkant van de boerenleenbank en spaar bank aan de Hoofdstraat te Leiderdorp een klokverlichting aangebracht. Het initiatief ging uit van het bestuur en de kassier van de bank. Deze openbare klokverlichting is de eerste in het dorp. Men had moeilijk een betere plaats kunnen vinden. In dit deel van het dorp is men bezig met de aanleg voor of reeds met de bouw van een groot aantal woningen Foto Bleuzé Gistermorgen is de ambassadeur van In dia in Japan de heer B R Sen. gekozen tot directeur-generaal van de wereld- ■oedsel- en landbouworganisatie. De heer Sen verwierf bij de derde temming 42 stemmen tegen de heer Mans- holt 26. De Amerikaanse kandidaat had teruggetrokken. ook begrepen de nadelige saldi over de ienstjaren 1949 tot en met 1954 ten be drage van f922 224 000 Terwijl mijnwerkers bezig waren een nieuwe galerij te boren op de verdieping van 1035 meter van de mijn Saint An- toine te Bergen Ln België, is een Itali aanse mijnwerker om het leven gekomen door een ontploffing. Twee andere arbeiders werden met verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Een van hen heeft ernstige verwondingen aan zijn ogen opgelopen. Personeel gevraagd Wegens teleurstelling, zelfstandige werkster gevr. voor 1 dag p.w. bij echtpi zonder kinderen in klein ge riefelijk huis (oliestoók, was). Vijverweg 7A. Tel. 8810 Gevr. net meisje v. halve dagen of werkster voor 2 d. per week. Br. Jac. v. Beelen, Annastraat 25, Katwijk aan Werkster gevr. voor 3 ochtenden per week. Hunke- möller Lexis, Breestraat 99— 101. Gevraagd voor 3 ochten den of middagen per week op maandag, woensdag en vrijdag of dinsdag, donder dag en zaterdag een flinke werkster. Aanmelden heden avond tussen 7—9 uus. Mevr. v. d. Veen, Fagelstraat 23. Te huur gevraagd Jongeman zoekt gém. ka mer zonder pension. Br. no. 8034 bur. blad. Jongeman P.G. zoekt per 1 oktober goed kosthuis Noordwijk. Weekend a Br. no. 8035 bur. blad. Heer b.b.h.h. zoekt vrije kamer met pension. Br. no. 8037 bur. blad. Woningruil Zonn. gezell. 2e hoek- etage met uitzicht, kamer en suite. 1 gr. en 2 kl. sl. kam., ruimte plm 4 rijwielen, plus 2 halcof 1ste etage of ben (kleine tuin) keurig onderh. Omg. Betlehemkerk, Den Haag West Gevraagd heei huisje plm. 5 kamers met tuin. onversch. waar, niet verder dnn plm. 1 uur fiet sen van Den Haag Br. no. 8032 bur. blad. T*> Woon «ovraaffd Duitse herder, niet ouder dan 6 maanden. Br. no. 8033 bur. blad. Gevr. royaal bankstel, prima staat Br. van dit blad. Te Wonn aanheb. Zweedse Volvo 1951, on verwoestbaar. zuinig, pijl snel. prima staat, moet weg wegens inkrimDing bedriif. 2750. Tel. K 2532—7174. Voorhout. Eikenhouten huisk. ameu blement, tafelties. rookstoel, lampen, spiegel, radio, klok enz. Zeeweg 74, Katwijk a. Zee. 's Avonds na 8 uur I g st 7. Uecbel. merk Vero prijs f 25 Te bevr. Meivogel de Waal. Malefijt3traat 165 Katwijk aan Zee. Studebaker Champion '49 comfortabele 6 persoons auto met verwarming, air condi- 'ioning enz Geen olicgebr i Sootorijs f 1650. Tel. K 2532- 1174 Voorhout. O Nieuwe trekbakjes aan heb. D. Kromhout. Kanaal straat 38 Riinsburg. Goed ond-rhouden orgeL spel. J de Koning. Hofstr 12. Rijnsburg. 9 Boekenkastje, Engels m {lapruiten, geheel uitneem- baar. Past ook bij modern interieur. Prijs 55. Lage Morsweg 80. boven, a Nieuwe Peugeot 203/1956 vakkundig ingereden, door 7. bijz omst. van eig te koop 1000 onder catalogusprijs. Tel. K 2532—7174. a 2 pers. houten ledikant m bed Goed spelende radio, zroot model, merk Philips Acacialaan 10, Sassenhelm. 8036 bur. Auto aangeboden merk Ford Prefect van 1952 in uit stekende staat, tegen aan trekkelijke prijs, ook gene gen motorrijwiel in te ruilen. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Telefoon K 1700—113482 Wegens vertrek Philips radio BX 671A van f 410 voor f 100. Herenfiets met licht enz. f 35. Sleestofzuiger 125 V. geheel compleet en prima zuigend f 35. Te bevragen Herenstraat 82. Jong hondje te koop, coc ker-spaniel. A. Pot, Oude Singel 8. Na 7 uur. Orgels vanaf f 100 met 1 jaar schriftelijke garantie. Kachels vanaf f 7.50, 2 fau teuils m. salontafel (Zweeds). Uitschuiftafel f 12.50. Keu kenstoelen 6 st. 2 dikke vestibule matten f 7.50 p. stuk. Levendaal 44, Leiden. Diversen Verhuur zonder chauf feur, Ford, Simca, Vaux- hall, V.W. 8,— p. dag, 8 ct. per km. Werkhoven, Van 't Hoffstraat 11.. Telef. 22300. Polshorloges vanaf 1, per week. Gouden ringen, pendules. Billijke prijzen. Prima kwaliteit. Plasmeyer, St. Buysingstraat 33 (Lage Morsweg), Tel. 32173. Overal vraagt u. bij Was senaar slaagt u! Voor tui mel-, opklap-, divanbedden, enz. Dekplanken en ombou wen maken wij zelf vanaf f 18,50 met rails. Prima 2- persoons spiralen vanaf 15. Janvossensteeg 60. Tel. 20143. VERLICHTE PICK-UP KASTEN huiskamer. L. v. Geelen TELEFOON 20593 HAARL.STRAAT 55 t.o. Rex theater LI P-TI jD ZEKERHEID HORLOGES SOMERWIL Haarl.straat 84 Accordeonllefhebbers, dit w kans. Laat u of uw kind testen op muzikaliteit 3 Maanden gratis een accor deon in uw huls. Heden in schrijvingen. - Inlichtingen Haarlemmerstraat 66. Telef. en 27081. Bedden maken ls ons heim en daarom moet u overtrekken en'of bijvullen bij Jan Vonk zijn. In één dag terug. Jan Vonk v/h Snijder, Haarlemmerstr. 81. Tel. 22580. Of U gaat verjaren verloven of trouwen Op Knegtel's Inmaahdrank Per halve liter ƒ2.30 Fa L. A. KNECTEL HAARLEMMERSTR. 213 3 oktober de gehele dag geopend Nieuwe babybox met ver hoogde vlonder en telraam 17,75- Plastic boxmatrasje f 7.95 Kinderstoel 17.25. - Hooglandse Kerkgracht 40a Leiden. Telefoon 22287. Raadgevend- en Bemidde- lingskantoor K. W. Wijk, gep. insp. van Pol., Rechtskundig adviseur, Thorbeckestraat 78, Leiden. Telef. 22503. Doet onderzoek naar personen, be spreekt en behandelt ver trouwelijke en delicate aan gelegenheden. Gezellig en voordelig bij de goedkope Wolkraam. Gra tis patronen! Het blijft een feit, v. d. Bosch brengt kwa liteit. Let op het gele uit hangbord. Naaimachines, zowel in hand als elektr. Ook Zig-Zag in elke uitvoering. De Naai- machiinespecialist Dernee, Haven 7, Tel. 25365; Waalgat 17, Katwijk aan Zee. Hoeveel vulpennen wor den er verprutst door onvak kundige behandeling. Dit kunt u voorkomen door naar een specialzaak toe te gaan. Die biedt U volledige garan tie. Halpa Vulpenservice, Haarlemmerstraat 64, t.o. Het Fruitpaleis. Tel. 24185. Autorijschool Beatrix geeft les met nieuwste Ford Taunus. Lesuur ƒ6 Theo retische lessen m. film. Bea- trixstraat 4. Tel. 30319. Zoekt u een vulpen? Dan naar de speciaalzaak. Wij verkopen alleen en uitslu: tend vulpennen. Halpa Vul penservice, Haarlemmerstr 64 t.o. Het Fruitpaleis. Klei ne reparaties klaar terwijl U wacht. Bruidszakjes, feestschil- den, guirlandes. confetti, strooimandjes, feesthoedjes, serpentines. voordrachten, schertsartikelen, tafelpapier, mirlitons, wensbrieven. cor sages. klaDzakken. knalerw ten, bordenwippers, rubber maskers, bruidslint, erêpepa- Dier. dinerkaarsen, servet ten. Papierhandel Padden- N'eiiwe Riin 11. Plastiek Vergiet 1,49. Gemaakt van doorschijnend buigzaam plastiek. Zware kwaliteit onverslijtbaar. Kl. naturel en lichtgroen. Alleen met advertentie 1.49 Gel dig tot 29 september. I.V.A Haarlemmerstraat 48 Nova. Noordeinde 43, Leiden. Zaterriagmarkt. Kinder goed f 0 69. Dames nachtja ponnen f 5 98. Heren pyja- 's. Damesonderjurken tot 52 f 3 89. Lange interlock onderbroeken en borstrok ken Alle maten f 2.98. Rode •akdoeken f 0.59 Koorn- brugsteeg. over Muziekhan- Ontbijtborden 29 ct. Emaille pannen, per nest, 5 stuks 15,95. Plastic afwas- bak 1,98. Koektrommel, mooi decor 59 ct. Aluminium steelpan 69 ct. Prima werk- doekjes 18 ct. Victorie-Bazar Hogewoerd 31 en 73. Losse porseleinen kopjes met oor 29 ct. Porseleinen theepotten. groot model 1,98. Porseleinen kop en schotels met fraai bloem- décor 49 cent. Bloempotten, prachtig glazuur vanaf 29 ct. I.V.A. - Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden Bon. Emaille melkemmer 1,19. Kleur wit.- Prima kwaliteit. Inhoud 5 liter. Normale prijs 2.25. Uitslui tend met inlevering van deze bon voor slechts 1,19. Vic torie-Bazar. Hogewoerd 31 en 73. Motor- en bromfiets on derdelen zoals: bougies, con densators, contactpunten, zuigerveren, kettingen, olie, banden enz. Het vanouds be kend adres: T. Struik. Groe- nesteeg 3, 6 en 8. Tel. 22026. In huurkoop nieuwe elek. tafelorgels f 129 met opklap bare muziekstandaard, ge schikt voor schoolgebruik en voor koren. J. M. Schone veld, Teveldngshof 10, ingang 4e Binnenvestgracht t.o. de Vita. Eet nu Lamsvlees, Lams bout, Lamslappen, Lamscote- letten, Lamsborst, Lamsge hakt, Lamsvet. Verkrijgbaar bij J. Sira, Lange gracht 85, Leiden. Drie jonge katjes, gewend aan Felix,, af te halen Schip „Petronella", Hoge Morsweg t/o No. 25, Oegstgeest. del Servaas. Japie. Aangeb. prima herenfiets, laag model f 75. Mooie da mes- of herenfiets f 85. Sportrijwiel, als nieuw f 116. Nieuwe kinderfietsen f 69. Nieuwe sportrijwielen f 135. Alles 1 jaar garantie. Rij wielhandel Sjouke, Hoge- Dames. Nu uw hoed laten jrmen voor slechts f 3.- de nieuwe mode. Mo dellen vporradig, vlotte af levering. Dinsdag en zater- na 1 uur niet thuis. Nieuwstraat 18, bij den Burcht. Doorschijnend buigzaam plastic. IJzersterk, onbreek- Plastic emmers 2,49 Grote maat plastic afwas teiltjes 2,69. Plastic drin- kenskruikjes 1,98. Plastic zuigflessen 85 ct. enz. enz. I.V.A. - Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43. Leiden FRIDOR PICK-UP of ander le-klas merk én 10 platen naar keuze v.a. f 10.— per maand. 8 snelheden - 2 saffieren 10 Watt motor, prachtige weergave. L VAN GEELEN Haarlemmerstraat 55 I telefoon 20593 to. Rex Theater Radio Grammo Televisie - Bandrecorders Dubbel eiken bureau, 2 baden, Mechelse bureaustoel, bijzettafeltjes en -stoeltjes, grote en normale schuifta fels, damesbureautje, 1- en 2-pers. ledikanten, spiralen, opklapbedden en bedden. Jan P'.uym, Hooigracht 51. Tel. 25955.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 11