Politiehonden zijn niet te verleiden Prinses Beatrix aanvaardde het beschermvrouwschap Rotterdamse wedstrijdboef is ook baasISH" KRO met cultureel tegenwicht voor Dinsdagavondtrein Over drie weken konvooi als proef 5 DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1936 Nationaal Fonds poliobestrijding Vele giften overhandigd op het Binnenhof Duizenden mensen uit alle delen van Nederland zijn'gistermiddag in een lange stoet langs prinses Beatrix getrokken, allen met een enveloppe (met inhoud) in de hand. De Prinses had plaats genomen op het bordes van de Ridderzaal aan het Haagse Binnenhof en zij nam de vele giften afkomstig van organisaties, verenigingen, bedrijven of particulieren in ontvangst. Het was geld, bestemd voor het Nationale Fonds voor de bestrijding der kinderverlamming, dat de Prinses persoonlijk aanvaardde in haar functie van beschermvrouwe van het Fonds, een functie die zij 's middags ó!p haar schouders had genomen, tijdens een plechtige bijeenkomst in de historische Ridderzaal. De drumband van de Haagse politi liet een roffel horen, toen de Prinses o] het Binnenhof arriveerde en hartelijk werd toegejuicht door de verzamelde senmenigte. In gezelschap van haar parti culier secretaresse, mejuffrouw mr. IV Meurs, en de kamer der Koningin, jh: D. G. Graeff, schreed prinses Beatrix de trappen van het bordes op, waar haar boven het bestuur van het Fonds op wachtte, dat aan haar voorgesteld werd. Daar had zij ook bloemen in ontvangst te nemen van de veertienjarige Betsie van Husken uit Schinveld (Limburg), t oud polio-patiëntje. De prinses was kleèd in een korenblauwe deux-pièces droeg daarbij een kapje van dezelfde kleur. Het stond haar even vrolijk als de glimlach, die voortdurend van haar gezicht straalde. In de Binnenzaal verwelkomde de voorzitter van het Fonds. mr. J. Klaasesz commissaris der Koningin in Zuid-Hol land, de Prinses. Alle plaatsen waren in genomen door vertegenwoordigers var bijna alle jeugdorganisaties in Neder land, alsmede door verschillende autori teiten, onder wie minister J. G. Suurhoff, de voorzitter der Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, de secretaris-generaal van so ciale zaken, mr. dr. A. A, van Rhijn, de Haagse loco-burgemeester C. H. P. W. van den Oever, leden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en anderen. Men had daarom de Nederlandse jeugd bij de aanvaarding van het Beschermvrouw schap uitgenodigd, omdat het Fonds de bestrijding van de kinderverlamming, die juist in het bijzonder jonge kinderen be treft, wil plaatsen in de volle belangstel ling van de jeugd. Gewaarschuwd volk De Installatie geschiedde door mr. Klaa sesz. De ogen en harten van het Neder landse volk zijn door de toenemende po- liogevallen in deze zomer geopend, aldus de commissaris der Koningin in zijn toe spraak. Men is gewaarschuwd en beseft, dat er gehandeld zal moeten worden. De wetenschap in Nederland zal, meer dan tot dusver geschiedde, financieel in staat gesteld moeten worden de noodzakelijke onderzoekingen van de poliomyelitis te verrichten. Revalidatie-centra zullen moe ten worden gebouwd en ingericht. Men zal de gelegenheid moeten krijgen te zien, welke methoden in het buitenland (dat ons ver voor is) worden gevolgd, om die ook in ons land te kunnen toe passen, waar dat mogelijk is. Mr. Klaasesz zette uiten, wat het doei van het Fonds is: op nationale basis geld bijeen brengen, dat voor de bestrij ding van de polio nodig is. Waar vooral het particulier initiatief een ruime en jarenlange taak zal hebben, zal stimule ring en coördinering van dit Initiatief een belangrijke taak van het Fonds zijn Want naast nationale acties, die het zelf organiseert, verwacht het Fonds, dat men plaatselijke Initiatieven zal ontwikkelen en dat de opbrengst van al hetgeen lokale verenigingen, instellingen en particulie ren bijeen weten te brengen, aan het Fonds zal worden afgedragen, die dan voor de besteding van de gelden zal zorg dragen. Hoeveel geld er jaarlijks nodig zal zijn, hangt af van het aantal patiën ten en hangt tevens af van de ontwik keling der wetenschap. Het bestuur meent momenteel te moeten rekenen op een jaarlijks budget van twee miljoen gulden. Doe gewoon De Prinses aanvaardde het bescherm vrouwschap met een toespraak, waarin zij opmerkte, dat behalve veel geld ook medici, verpleegsters en welfare-werk sters dringend nodig zijn. Zij spoorde haar leeftijdgenoten aan, als zij ln deze richting een roeping gevoelen, zich voor dit werk te geven. Ook ln het algemeen riep zij de jongeren op tot activiteit. Zij vroeg hun een open oog te hebben voor de menselijke verhoudingen od dit ter- Ook de gehandicapten zijn volwaardige leden der maatschappij en hebben er recht op als zodanig behandeld te wor den", aldus prinses Beatrix. „Zo gemak kelijk kunnen wij door ongepaste nieuws gierigheid, door ongevoelige onverschil ligheid of door overdreven vertoon van medelijden, pijn doen. Daarom de goede raad: doe gewoon en verleen vanzelfspre kend zonder omhaal en vertoon de hulp die nodig is!" Prof. dr. P. Muntendam, staatssecretaris van volksgezondheid, voorzitter van de medische adviesraad van het Fonds en de initiatiefnemer tot deze nationale actie, wekte op tot gezamenlijke hulp van over heid, particulieren en maatschappelijke organisaties voor de poliopatiënten en daaruit voortkomende invaliden. Bijzon der veel indruk maakten de woorden van mejuffrouw M. H. van Gunsteren, me disch studente te Leiden, die in het buitenland ervaring heeft opgedaan bij de bestrijding der polio. Mej. Van Gun steren wekte op, de invaliden op te nemen in de gemeenschap, hen niet thuis te laten, maar mee te brengen naar bij eenkomsten en ontspanningsoorden, al kost dat misschien wat moeite. Zij pleitte voor een „stuiversactie" en vroeg dë aan- :igen meer „invalide-minded" te wor de Prinses Beatrix aanvaardde gistermiddag het bescherm vrouwschap van het Nationale Fonds voor de bestrijding van de kinderverlamming met een toespraak tot de in de Ridder zaal verzamelde jeugdorgani saties van Nederland. Links van de Prinses de staatssecre taris van volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam en de secretaris van het Fondsbe stuur, drs J. Lupgens, rechts van de nieuwe bescherm vrouwe, de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz en de penning meester van het Fondsbestuur, mr. L. P. C. de Hoop Scheffer, penningmeester van het hoofd bestuur Ned. Roode Kruis. bordes met mr. Klaasesz en het Fonds bestuur. Als eersten kwamen de verte genwoordigers van het Nederlands Co mité voor kinderpostzegels de Prinses f 10-000 aanbieden. Het Haags Comité tot bestrijding van de kinderverlamming volgde met een gift van f65.000, waarvan f25.000 was bijeengebracht door de spon tane acties der Haagse jeugd, acties die door mr. Klaasesz als hartroerend waren aangeduid en die, zoals htf dat noemde, blijk gaven van een rijke fantasie en een tomeloos enthousiasme van de Haagse schoolkinderen. Terwijl de Koninklijke 's-Gravenhaagse Politie Muziekvereniging „Onderling Kunstgenot" concerteerde, trok een lange stoet langs prinses Beatrix, enveloppen deponerend in de bus voor de Prinsi in de elf bussen der provincies, waarboven de' provinciale vlaggen fier wapperden. Achter de bussen hadden meisjes van [se padvindstersgroepen en leerlingen huishoudscholen de wacht betrok' Het was een manifestatie van spon' hulp voor de vele polio-patiënten in Nederland en het Fonds werd geholpen een flink startkapitaal. Onder Nederlands commando Mijnenveegoefening in Navo-verband Meer dan vijftig oorlogsbodems komen in de zuidelijke Noordzee-havens bijeen en maken zich gereed om deel te nemen aan een grote N.A.V.O.-miinenvecgoefening, die morgen begint. Deze schepen, behorend tot de marines van Belgic. Groot-Bri nlë, Frankrijk. Noorwegen, de Verenigde Staten en Nederland, zullen gedurende een maand tezamen opereren In een groot scheepse oefening, welke is ontworpi door Nederlandse en Britse officieren vt het kanaal-commando van de NAVO. De oefening staat onder leiding va de commandant der zeemacht In Nedei land, schout-bij-nacht G. B. Fortuyn, i diens functie van admiraal-Benelux en hevelhebber van het Beneluxgebied het Kanaalcommando. In de Belgische. Franse en Nederlandse wateren en in de scheepvaartroute- open zee zullen velden oefenmijnen - den gelegd. Tijdens de oefening zullen mijnenvegers tot taak hebben het scheep vaartverkeer in het gehele oefengebied open te houden. Mijnenvegers en konvooien zullen wor den aangevallen door vliegtuigen en snél- varende patrouillevaartuigen, o.a. van dt Britse en Nederlandse marineluchtvaart diensten. de Britse luchtmacht en de Britse kustverdediging. Gedurende de oefening zullen Neder landse mariniers een amfibische opera tie uitvoeren, waarbij mijnenvegers vai de zes deelnemende landen zullen samen werken bij het vrij maken van de rout naar de kust voor de landingsvaartuigen en aanvallende strijdkrachten. Ondanks toevloed van jongeren minder werklozen In augustus is de geregistreerde vraag naar mannelijk personeel gedaald var 79.327 tot 76.252, voornamelijk door de toe stroming van jonge mensen. Het aantal werkloze mannen daalde var 18.485 tot 17.845. O. a. in ZuidHolland werd echter een sterke stijging van het aantal werklozen waargenomen, voornamelijk als gevolg van de toevloed van jongeren. Weinig hoop op olie Het blad Het Nieuws te Paramaribo meldt, dat men dit jaar geen olieborin gen meer behoeft te verwachten van de Marts Oil. welke concessies heeft aange vraagd in Suriname. De ontwerp-over- eenkomst met de regering is nog niet ge reed. Het blad herinnert er aan, dat de exploraties niet gunstig zijn uitgevallen en dat volgens de geologisch-mijnbouw- kundlge dienst de geologische formatie bijna geen kans biedt op aanwezigheid van olie. Volgens het blad moet men daarom aan gegadigden zo snel mogelijk de gelegenheid tot onderzoek geven. Kamerleden bezichtigen omroepbedrijven De leden van de Eerste en Tweede Ka mer zullen woensdag op uitnodiging van rie gezamenlijke omroepverenigingen hel •adio- en televisiebedrijf In Hilversum en Bussum bezoeken. Zesde Groningen van de marine in dienst Gisteren is te Amsterdam de onderzee bootjager Groningen in dienst gesteld, als tweede van de nieuwe tot de B-klasse be horende onderzeebootjagers en als zesde oorlogsbodem, die de naam Groningen draagt, De eerste werd in 1641 gebouwd. Post voor de Sibajak In verband met de gewijzigde route van de Sibajak zijn de tijdstippen waarop de luchtpostcorrespondentie aan de opva renden kan worden veraopden als volgt gewijzigd: Kaapstad (24 sept.), Freemantle (4 okt.). Melbourne (11 okt.). Sydney (13 okt.). De data geven aan wanneer de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd. P. Visser te Dordrecht, waterstaat kundig hoofdambtenaar eerste klasse b'j de rijkswaterstaat, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Witte tanden - frisse adem met COLGATE! Nieuwe heerlijke smaak! De verrukkelijke peper- muntsmaak vinden ook de kinderen erg lekker. Nieuw actief schuim! Het zuivere, werkzame schuim houdt Uw mond fris en gezond. COLGATE DE MEEST VERK' TER WERELD Dank zij Spartaanse opvoeding .,Boy" kampioen van de jonge honden in Oosterbeek (Van onze speciale verslaggever) EEN OEFENING „stil zijn'' is heus niet voor de poes, als je Nero, Boy of Willie heet en daarbij nog gerekend wordt te behoren tot de beste politiehond van het jaar. Op zo'n dag mag je geen blaf laten horen, zolang de baas het niet wil. Op de gemeentelijke sportvelden „Bilderberg'' te Oos terbeek kon men gisteren dan ook een speld horen vallen toen deze oefe ning stil-zijn gaande was. Zeven jeugdige politiehonden waren daar de hele dag in de weer om elkaar het kampioenschap 1956 te betwisten. Prins Bernhard en prinses Margriet waren er een hele middag getuigen van. zeven honden zijn gekozen uit de ei en augustus gehouden selectiekeu ringen onder ruim driehonderd collega's Align hebben ze een ding gemeen, ze komen uit dezelfde leeftijdsgroep, die var de 2- tot 4-jarigen. Dieren dus, die aar het begin van hun politiehond-carrière De KRO heeft besloten om des dlnsdag- vonds, als de andere Hllversumse zen- Ier een soort volksvermaak geeft, een cultureel programma uit te zenden. Een soort tegenwicht dus voor de Bonte Trein de AVRO. Van 4 december af wordt dan door de KRO een reeks programma's gebracht, gebaseerd op de voortbrengse- de Europese cultuur. Als leidende gedachte wordt hierbij de invloed van het Christendom op deze cultuur genomen. De opzet is om aan te tonen dat de christelijke geest de cultuur een ander aanzijn heeft gegeven, waardoor er ook andere levensstijl ontstaat. Er wor den 12 verschillende thema's behandeld, samengesteld uit bestaande literaire en muzikale werken, uit klankbeelden, re portages, vraaggesprekken en toespraken •rste uitzending op 4 december brengt de geschiedenis en ontwikkeling van het oude gezang van de monnik Hermanus Contractus. De zgn. ernstige muziek zal weer een groot deel van de programma's vullen, terwijl als nieuw element is ingevoerd de rubriek Pauzeconcerten, d.z. uitzendingen uit kantines e.d. in lunchtijd. Verschil lende auteurs hebben verder opdracht gekregen tot het schrijven van oorspron kelijke hoorspelen. Vijf auteurs zullen een ..kettinghoorspel" schrijven, d.w.z. zij schrijven vervolgen zonder enig contact net elkaar. Het ontspanningsprogramma „Carou- el" van zaterdagavond komt te verval en en daarvoor in de plaats komt nu .Tierelantijnen", een uitzending van 80 met Cascade-orkest, solisten, ko en enkele nieuwe „spelletjes". Daar- volgt de uitzending „Poppetjes op de ruit" geschreven door een aantal jonge krachten die speciaal hiervoor werden opgeleid. De leider is Leo Nelissen en de naam is Cabaretgroep „Trant '56". Jules de Corte is nu vast aan de KRO verbonden en zal voortaan meewerken aan „Wegwijs" van Jan de Cler, dat in de plaats komt van „KRO'tje halfom" Op televisiegebied wacht men nog op een nieuwe programma-indeling per 1 januari a.s. Een Kerstspel voor de televisie zal worden geschreven door Jef Heydendaal en Rob Geraerds komt met enkele korte stukken uit zijn serie „Rechter Van Lier vertelt". Des donderdagsavonds brengt de televisie „Toneelnieuws" van J. W. Hof- stra met fragmenten uit nieOwe stukken. De rest blijft ongeveer hetzelfde. man die in de kwaadste reuk staat bij de politiehonden-op-oefening is altijd de man in zijn vetleren pak. De boef van de dag op de kampioenswedstrijden voor politiehonden te Oosterbeek was gisteren ongetwijfeld de hondenmepper H. J. Maas (Walravenstraat 41, Rotterdam). Hij had de ondankbare taak de honden met stok ken te meppen en met losse flodders te beschieten, zoals een slechte boef betaam'. Deze wedstrijdboef vertelde dat hij er. ondanks zijn leren bepantsering, niet altijd- zonder kleerscheuren afkomt. Maar afge zien van die doorbijt.ertjes heeft hij zijn; vak en zijn honden lief. Als speurhondgeleider van de Rotter- damse politie weet hij, buiten wedstrijd verband, wel met deze dieren om te gaan. Van boef tot baas is maar een kwestie van omkleden voor hem en zijn dagelijks werk is om er met zijn politiehond Presto op uit te trekken. Presto is wel een echte dienstklopper, als het waar is dat hij meer dan driehonderd maal por jaar er op uit trekt met zijn baas-boef Presto is overigens ingelijfd bij het Rotterdamse politiekorps, een unieke situatie, waar alle andere honden particulier eigendom zijn. Maar ze lieten gisteren reeds ondubbel zinnig blijken, dat ze met ere mee kunnen het kampioenschap. Om het moeten de honden ook zo de lekkerste hapjes, die hen onder de neus werden gehouden, als niet gezien en geroken te beschouwen. Ze j eten alleen uit de hand van de baas, de braven. Uit vreemde hand wordt niet ge geten: er mag zelfs niet naar laat staan aan gelikt of gerokei Door deze straffe en strenge leefwijze be houdt een politiehond, zo is de ervaring nog het langst het leven, waarnaar onver laten hem welccns plegen te staan. Bij de Spartaanse opvoeding behoort ooe de lichamelijke oefening in de meest uit gebreide zin. De bouviers en herders dit gisteren dienst deden moesten b.v. ovei een meterhoge haag springen, wat hel ergste nog niet was. Dit was veel meer ge legen in de geraffineerd rond de heg ge strooide snacks, hartige hondenhapjes dl een welopgevoede politiehond op zo: ogenblik echter links Iaat liggen. Gehoojzamen aan het commando van de baas is de ongeschreven wet voor de politiehond, die ten slotte de plicht heeft tezamen met zijn baas de geschreven wet te helpen handhaven. Geen leniger hond overigens dan eei politiehond, die met het grootste gemal een 1,75 meter hoge schutting en kuilei en sloten van 2.25 meter breedte neem' Zijn ogen en oren mogen nog zo gescherpi zijn, als de baas het beveelt is Jopie blind en Carlon doof. Dan reageren ze niet op schoten en zien ze geen slaande ruzies. Dan houden ze zich gewoon koest. Maar de goede politiehond kan ook zon der zijn baas op zijn tellen passen. Do opgave 3 minuten afleggen, dat wil zeggen driemaal zestig seconden op een en de zelfde plaats blijven liggen buiten hst bereik van de baas, is geen gemakkelijke taak voor een levenslustig dier. Van alle mark f en thuis omhelzingen van de hem op de hielen zit tende hond te vrijwaren. Het geluk van de dag was beschoren aan de bezitter van de twee cn een half jarige gladharlge Belgische Mechclaar, de heer H. Munter uit Rotterdam. Want prin ses Margriet, die na afloop de zeven deel nemers nog even een pootje ging geven, was weg van z|Jn Jopie. Z(j vroeg hem honderduit over het aanvallige dier en nadat se eerst nog even had geïnformeerd of h|j mak was, werd Jopie van onder tot boven geaaid. Daarna gingen ze samen nog even op de foto. De uitslag De uitElag van deze wedstrijd is als volgt: 1. C. Jordaans uit Rotterdam met „Boy"; 2, A. Machielsen uit Tilburg met „Willie"; 3. H. Jacobs uit Bennekom met „Nero"; 4. P. Roosendaal uit Bleiswijk met „Lion"; 5. M. Munter uit Rotterdam met „Jopie"; 6. J. W. Rengelink uit Mep- pel met „Robbie"; 7. R. Roding uit Rheden met „(Carlan". zoeken in bedekt terrein, het opsporen van or en' personen of goederen daarin, achterge laten stroperswaar bijv., of voorwerpen waaraan een luchtje, het liefst een men selijk luchtje zit. Op een ongelegen moment revierde een donkerharige bouvier deze Verslaggever, die ergens in de bossen van de Bilderberg op dood spoor stond en de weg kwijt was. Ook aan hem zat een menselijk luchtje, dus werd hij aangeklampt en weer op het goede pad gebracht Het was een onver wachte goede daad van deze bouvier, waarvoor hem. buiten mededinging, wel een journalistiek certificaat toekomt. Moeten we na dit alles nog vertellen, dat een politiehond meer een hond van karakter dient te zijn dan een van ras, al is dit laatste ook hier natuurlijk meege- Spectaculair voor het publiek was het middagprogramma, bestaande uit het zgn. „pakwerk", waarbij een pseudo-vluchte- ling achterhaald en tot staan gebracht wordt. Dergelijke ontmoetingen tussen boef en hond zijn altijd vermakelijk om te zien. Temeer ook omdat de gelegenheidsboef veiligheidshalve gestoken is in een vet- Toch ia hot zo PERSOONSBEWIJS NEDERLANDS 736) Het is inderdaad waar, dat invoering van de persoonsbewijzen 1941 is geschied op last van de hei lende macht en het kan evenn «orden ontkend, dat toen identificatiedorunienten er een waren veel leed onverbrekelijk het beslaan van de persoonsbewjjzi verbonden. Aangezien naar paspoi en hewyzen van Nederlanderschap meer werd omgekeken, komen narigheden uit die tijd, die het gc Desondanks is het een menen, dat de Duitsers persoonsbewijs hebben op hebben weliswaar reeds toegegeven, dal dit document op bevel van de Duitsers is ingevoerd, maar dat wil nog geens zins zeggen, dat de bezettende macht de geestelijke vader van het persoons bewijs is geweest. Integendeel, wy Nederlanders zijn aan dat veel verfoei de, maar desondanks praktische identi teitsbewijs zelf schuld, want hel werd reeds vóór de oorlog ontworpen door Nederlandse ambtenaren. Het plan. om het peiFoonsbewijs hier te lande in te NADRUK VF-RRODEN) U .9» J ln Oosterbeek werden gisteren de nationale kampioenswed strijden gehouden voor be kroonde honden. Ze werden bij gewoond door prins Bernhard en prinses Margriet. De Prinses had speciale belangstelling voor een gekruiste Belgische herder, Jopie, van de heer Munter uit Rotterdam. (vervolg i i Pag l) oploss bereiken, zolang dat nog mogelijk I. ..Maar", zei de premier et wijl hij over het gebruik van geweld sprak, „het Is Egpptc geweest dat ge weld heeft gebruikt. Het beheer over hei kanaal i* overgenomen met volledige negering van Egyptes international- p lichting en." Toen Eden was uitgesproken nam Hugh Gai'tekei'l het woord, De leidei clalisten zed: „Wait mij aan het schrikken heeft gebracht is dat. wat de nieuwe or ganieatte van plan is te doen. De verklaring, dat z(j van plan ia elger loodsen In dienst te nemen cn de vaar gelden niet aan Egypte zullen worden be taald, maar aan de organisatie, lijkt veel regering een steun wordt verleend i I premier Eden. In ingediend, waarin m het beleid van amendement van j de socialisten op deze motie wordt ge vraagd onmiddellijk een beroep te doen op het gezag van de Verenigde Naties. Zoals bekend beschikt de regering over een ruime werkmeerderheid in het La gerhuis. Vandaag zal het debat worden voortgezet. uitei nde be? sing". „Onze klacht tegen de regering is. dat zij het land voor het dilemma heeft ge plaatst. dat wij dreigingen met geweld ten uitvoer brengen of dat wij gesteld worden voor het grootste diplomatieke fiasco van onze geschiedenis", zei de oppositieleider De regering Eden aanvallend vanwege haar militaire maatregelen, zei Galtskeil: „Natuurlijk kan hier sprake zijn van al leen maar bluf geweld is niet gerecht vaardigd voor de oplossing van dit vraag stuk. Geweld is gerechtvaardigd, wanneer er sprake is van zelfverdediging en d is 'n geheel andere zaak. Door voorbij te zien aan het Handvest van de Verenigde Naties en de wet In eigen hand te nemen, gaan wij over tot internationale anarchie" Aan het eind van het debat Is door de Olie voor Europa Pas de laatste dagen hebben Amerika, Engeland en Frankrijk overeenstemming bereikt over de beginselen van de voor gestelde organisatie van kanaatgebrui- kers. De regering van de Verenigde Sta ten staat volledig adhter Frankrijk en Engeland en zal West-Europa met alle mogelijke middelen helpen als het Suez- kanaal gesloten wordt. Zo zijn er reeds plannen uitgewerkt om West-Europa vol doende van olie te voorzien als dit nodig is De plannen zijn opgesteld door het bureau van defensie-mobilisatie in samen werking met de Amerikaanse oliemaat schappijen. Ook de financiële aspecten van een dergelijke actie zijn bestudeerd. Meegedeeld is. dat in geval van nood de olie in pond sterling in plaats van in dol lars betaald kan worden, als de toevoer uit het Midden-Oo«3tcn wordt stopgezet Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft-aan vijftien landen een uit zetting over het Frans-Britse plan ge houden. De Italiaanse regering heeft maatrege len genomen om It-aHaanse burgers, men schat hun aantal op 2000, met spoed ui't Egypte te evacueren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 5