IfiXM 13 Fil 14 RJ15lil 16 IJ 17 m De heer Van Loo nam afscheid van Chr. nat. school Een veelkleurige stoet begeleidt de Koningin Kroon geeft geen goedkeuring aan bouwkredietregeling NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 19S6 01NSDAG' ^^^^^Mdt>ENS&(&K^^^KDONDERDAGl^^^U VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG ,jeéPTEMB^^^^ ^ÊjWTE»&b>, SEPTEMBER W W SEPTEMBER SEPTEMBER J ^^gJjEPTEMBER g SEPTEMBER SEPTEmER JÊ K W SEPrCMBfR SEPTEMBER Vertrek uit en komst in Ter Aar Het nieuwe hoofd, de heer Heys, werd geïnstalleerd GISTERAVOND KWAMEN de leden van de Chr. nat. school en genodig den in het gymnastieklokaal van de scthool bijeen om afscheid te nemen van het gepensioneerde schoolhoofd, de heer G. J. van Loo en om tevens de installatie mee te maken van het nieuwe hoofd, de heer K. H. Heys. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer Jac. van Harten. Naast de heer H. Schouten en de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Jac. van Harten, ziet men hier het nieuwe hoofd van de Chr. Nationale school in Ter Aar, de heer K. H. Heys (geheel rechts) die gisteravond is geïnstalleerd. Foto Bleuzé Aanwezig waren het voltallig college' van B. en W., dr. Schilp, de inspecteur van het Chr. nationaal schoolonderwijs, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Schipper, verder de heer V. d. Hoorn, hoofd van de R.K. school, de heren N. Kroon en J. Froolik, resp. voorzitter en secretaris van het Hervormd schoolbe stuur, ds. Heiner, Geref. predikant en ver scheidene collega's van de heer Heys uit Den Haag. De hier genoemden werden door de voorzitter in het bijzonder wel kom gehelen. De voorzitter richtte zich daarna tot de heer Van Loo. Hij releveerde hoe de heer Van Loo in 1913 zijn onderwijzersloopbaan begon te Nieuw Amsterdam en hoe hij la ter naar Ter Aar kwam. waar hij 26 jaar zou werken, niet alleen overdag voor d< klas, maar ook 's avonds in land- en tuin bouwscholen. De voorzitter bracht de heei Van Loo daarvoor dank. Hij zei, dat het scheidende hoofd zijn taak met grote werkkracht had verricht. Hij sprak de wens uit, dat God hem een goede levens avond mag geven. Men zong hierna Psalm niet gelukwensen met het vertrek heer Van Loo. maar wel met de komst de heer Heys. De heer Heys zelf men nog onbekend voor elkaar r dat hij wilde danken voor de ha lijkheid en vriendelijkheid, waarmee bestuur hem was tegemoet getreden. Hij stelde de aanwezigheid van burg< wethouders op hoge prijs. Hij deed beroep op de ouders om medewerking i te hopen, op het werk, dat hij in Ter Aar aanvaardde, Gods zegen te ont- Nieuwe vreugde Het scheidende hoofd, de heer Van Loo. toonde zich dankbaar voor wat God hem de afgelopen jaren gaf. Hij vertelde hoe hij vroeger werkte in de werkplaats ;ijn vader, maar hoe hij hoopte een maal Chr. onderwijzer te worden en dat hij dat doel bereikte door 's avonds te studeren. Begonnen te Nieuw Amsterdam werd hij voor het eerst 1 oofd in Zwarte- 72 v s 11. De heer Schouten sprak de heer Van Loo toe namens de leden en de ouders. Hij dankte voor het onderwijs, dat de kinderen hadden gekregen, vooral dat onderwijs, dat het meest in het teken van Christus stond. Hij bood namer leden een prachtige fauteuil aan. De bur gemeester, die zei veel contact met de heer Van Loo te hebben gehad, uitte eens zijn waardering voor het werk door het scheidende hoofd verricht. Vitaal Hij sprak er zijn verbazing over dat de heer Van Loo nog zo vitaal is dat hij weer een tijdelijke betrekking heeft aanvaard. Dr.Schilpzei,bijz'n inspec ties het werk van de heer Van Loo steeds in orde te hebben bevonden, niet alleen in de eigen klas, maar ook in de hele school. Hij had altijd met grote vriend schap en grote vreugde het werk gade geslagen. De heer Schipper ten slotte wee! op het mooie en de verantwoordelijkheid van het werk, dat de heer Van Loo n ging laten. Ook hij had met genoegen het werk op de school gezien. Het onder wijs was volgens hem 'eer degelijk ge weest. Hierna brak de pauze aan. Na de pauze richtte de voorzitter zich tot het nieuwe hoofd, de heer Heys. Hy zei, dat de heer Heys In de benoeming tot hoofd van de school de voltooiing van zgn streven ziet. Hy voelt het dienen van het onder was als een roeping, als een verant- woordeiyke en mooie taak, die door God Is opgedragen. De heer Van Har ten zei te hopen, dat de heer Heys zyn kracht zal zoeken in Hem. die gezegd heeft: „Myn kracht wordt in zwakheid volbracht". Vervolgens verwelkomde de voorzitter ook twee andere leer krachten, die pas in Ter Aar zyn, mej. De Koker en de heer Polet. Beroep Het nieuwe hoofd werd hierna verwel komd door de burgemeester, door dr. Schilp en door de heer Schippers, die alle drie hem zegen op zijn arbeid we Namens de Haagse collega's werd de heer Heys geluk gewenst met zijn benoeming door de heer Zandie. De secretaris het Herv. schoolbestuur kon het bestuur In 1930" kwam hij naar Ter Aar, vooral met het oog op zijn kinderen, die hier beter verder konden studeren. Hij zei veel plezier te hebben gewerkt en deelde mee weer als vakleraar werkzaam ijn bij het Ulo te Utrecht. Het bestuur had hem het leven aangenaam gemaakt •n hij was God dankbaar voor de genoten :egeningen. God gaf meer, dan hij had verwacht. Hij dankte ook het gemeente bestuur voor de ondervonden medewer king en zei niet in het minst de ouders dankbaar te zijn. zitter dankte voor de grote be langstelling en ds. Heiner sprak een ern stig slotwoord, waarbij hij erop wees, dat s van het heengaan moet worden genomen, maar dat we in God een nieuwe vreugde kunnen krijgen, als wij met kinderen Hem dienen. Ds. Heiner sloot de bijeenkomst met een dankgebed. Collecte De collecte voor het leer- en studiefonds van de Geref. Bond in de Herv. Gemeente heeft 90.79 opgebracht. Geen wettig bewijs in zaak ju weiendiefstal Zowel de officier van justitie, als de raadsman, zijn gistermiddag na een lang durig getuigenverhoor voor de rechtbank te Amsterdam, tot de slotsom gekomi dat er wel talloze aanwijzingen tegen 27-j. kelner H. J. A. A. B. uit Laren zi; doch dat het wettig bewijs niet geleve is. Zij vroegen daarom de rechtbank deze Indonesische verdachte vrij te spreken van de hem ten laste gelegde juwelendief- stal in hotel Pays Bas te Amsterdam. Vooi allerlei oneerlijkheden, die bij het onder zoek tegen de verdachte wel aan het licht zijn gekomen, eiste de officier 6 maanden met aftrek. Bij deze diefstal, gepleegd op 12 juni, verdween een valiesje op de der de etage uit kamer 70 van een Indisch? Brit. de heer John Clifford Matthews. Hel werd de volgende dag in de dakgoot var het hotel teruggevonden met het grootste deel der sieraden, die in totaal i 11.000 waard waren. Ds. J. N. v. d. Heijden, 63, te Grave overleden Te Grave (N.B.) is op 63-jarige leeftijd overleden de Hervormde emeritus-predi kant ds J. N. van "der Heijden Geboren op 2 oktober 1893 te Leiden aanvaardde es- Van der Heijden in 1919 het predik ambt te Berkenwoude. daarna 6tond hij te Lekkerkerk en te Eindhoven, waar hij in 1948 met vervroegd emeritaat ging. Voor de zender Herrijzend Nederland ver zorgde ds Van der Heijden de morgen wijdingen gedurende de tijd dat noorde- lnk Nederland nog bezet gebied was. Na zijn emeritaat was hij hulpprediker te Grave (N.B Drie of zes pet in de grafische bedrijven De looncommissie van de Stichting van de Arbeid is het niet eens kunnen'worden, of de loonsverhoging in de grafische be drijfstak drie of zes procent moet bedra gen. Dit komt tot uitdrukking in het ad vies, dat aan het college van rijksbemid delaars is uitgebracht. De ondernemers wensen slechts drie procent uit te keren op voorwaarde, dat dit in de prijzen mag worden doorbe rekend. De werknemers i Men verwacht, dat het college bemiddelaars zeer binnenkort ee sing zal nemen. procent HOOGMADE Verkoopdag voor de kerkrestauratie Prinsjesdag in Den Haag O o rpER GELEGENHEID Enige tijd geleden is in de Hervorm de Gemeente van Hoogmade een dames- krans opgericht. Men heeft zien de laatste ;ijd beziggehouden met de voorbereidin gen voor een verkoopmiddag en -avond, die aanstaande zaterdag wordt gehouden in lokaliteit op het erf van de heer Van Rijn bij de Doesbrug. De verkoop ordt 's middags om half 3 geopend door ds. De Jong. C. Helder, vertegenw Er zijn vele en mooie goederen; ook I E^a®' SJ^y'nir van buiten Hoogmade hebben de orga- Rjj"SIiaat 34a. zaal E nisatoren van de verkoop oeiangrijke (brei- cn jersey-goede medewerking ontvangen. De opbrengst Ji".: W. J. v. Beek, moet de kosten van de restauratie der do'orn-Utj Cj' Brums' kerk bestrijden. singel 14, Gi de plechtige opening van de zitting der Staten-Generaal door de Koningin, dinsdag a.s., zal de Koninklijke stoet langs de volgende route rijden: ver trek één uur van het Koninklijk paleis aan het Lange VoorhoutLange Voorhout (Schelppad)—KneuterdijkLange Vijver bergKorte Vijverberg naar de Ridder zaal op het Binnenhof. In verband hiermede heeft de gouver neur der residentie, luitenant-generaal D. C. Buurman van Vreeden, die het bevel heeft over het militair eerbetoon en de afzetting, het volgende vastgesteld: Het ere-escorte zal bestaan uit een rij knecht majoor met twee rijknechts te paard, een detachement Koninklijke Marechaussee, de Koninklijke Militaire Faillissementen Uitgesproken ren; J. Car I 26 UI. Ir. A. Wiebes. hoofdingenieur A vanmevr^mr. M. Weeber.^buiten de rijkswaterstaat in vaste dienst, is met ingang van 1 december benoemd tot hoofdingenieur-directeur van de rijkswa-. vernietigd: C. J. terstaat in vaste dienst met als stand-1 Gean( plaats Den Haag. M. Pete 111 Opgei P. F. C. Geer. A'dim. :ven: R. H. Ilcken, koopman ie Jongh, Leidei J. A. v. Eist, koopm., Alphen aan den Rijn in het ongelijk Standpunt G.S. was juist TAE KROON heeft het beroep van het gemeentebestuur van Alphen nan den Ryn tegen een besluit van Ged. Staten van Zuid-Holand van 13 juli 1955, waar bij geen goedkeuring werd verleend tegen een door de raad van Alphen aan Ryn op 4 februari 1955 vastgestelde telijke bouwkredietregeling echt hebben Ged. Staten goedkeuring aan het g besluit onthouden, aldus de i tcenteraads- i ALPHEN AAN DEN RIJN Raadslid P. Verdonk plotseling te Leiden overleden den overleden de heer P. Verdonk, lid van de raad onzer gemeente voor de Chr. Hist. Unie. Hij werd reeds enkele weken te Leiden verpleegd voor een ogenschijnlijk niet ernstig geval en door velen zal dan ook met ontroering van zijn heengaan kennis worden genomen. State overwogen, dat wat er 1 ook zij van de vraag of er voor gemeenten en aanzien van de financiering van de articuliere woningbouw bij het I nog steeds bestaande woningtekort een vastgestelde gemeentelijke ,aak ,s weggalegdi aan de door da raad bouwkredietregeling wilde het gemeente-1 van Alphen aan de„ R|)n vaslg„telde kredietregeling bezwaarlijk goedkeuring kan worden gehecht, omdat de uitvoering daarvan zich in feite geheel aan de be- •deJing van Gedeputeerde Staten ont trekt. Het gemeentebestuur stelt weliswaar, *t het begrotlngstoezicht van Gedepu teerde Staten voldoende mogelijkheid biedt om controle uit te oefenen, doch stelling zou alleen dan van betekenis kunnen zijn, indien de te verstrekken kre- verlenen garanties afzon derlijk in de begroting zouden worden opgenomen. Op deze wijze van werken de door het gemeentebestuur vastge stelde regeling zeker niet gericht. De leden van Alphens raad waren voor emens binnenkort naar Aarlanderveen, het gemeentedeel, waar de heer Ver donk woonachtig was te gaan, maar dan verblijdende reden. Want aanstaande dinsdag zou de heer Verdonk zijn zilveren jubileum hebben gevierd als lid van de id. Hij was het raadslid met het groot aantal dienstjaren. Hoewel afkomstig een bepaalde verafgelegen wijk van :e gemeente, heeft zijn interesse zich niet bepaald tot dat deel van de gemeente alleen. Hij had een open oog voor de ge- ïtebelangen in hun geheel en hij heeft daarvoor gestreden en was daarby ook vaak de woordvoerder van de C.H.- fractie. Dat hij met name ook steeds oog voor de middenstandsbelangen, was zo heel verwonderlijk, daar de heer Verdonk zelf een middenstandsbe- drijf had en Wist wat er in die branches omging. Voor de gemeenteraad had hij zitting in de Dienst voor sociale zaken en ir de commissie voor onderwysaangelegen- heden. Hij was gedelegeerde in woning bouwverenigingen, in de marktcommissie enz. en uit een en ander zal duidelijk zijn, dat de heer Verdonk in de kring van het Alphens gemeenteleven ziene en door zijn vriendelijke houding gewaardeerde figuur is geweest Dat is nog meer tot uiting gekomen in Aarlanderveen. Van de drie personen, die men daar de leidinggevende figuren acht, was hij er één. En het ontbreken van de heer Verdonk enkele weken ge leden op het jaarlijkse dorpsfeest, noemde de voorzitter van de feestcommissie, dok ter V. d. Windt, een domper op de vreug de. In het kerkelijk leven van de Herv Gemeente heeft hij ook trouw meegewerkt en hoewel een figuur, die de king zocht, kwam hij steeds voor zijn principe uit. Zijn heengaan betekent dan een ernstig verlies voor onze ge- Nog geen Chr. middelb. handelsavondschool 1 aansluiting op hetgeen reeds eerder bekend gemaakt werd ten aanzien va oprichting van een Chr. middelbare han delsavondschool met 3-jarige cursus t Alphen aan den Rijn, vernemen wij, di de opening van een dergelijke school p< september van dit jaar het voorlopig be stuur niet mogelijk gebleken is zonder de ivaarding van voor het onderwijs scha delijk risico. Het voorlopig bestuur van de stichting oor Chr. handelsonderwijs te Alphen den Rijn heeft besloten alles in het werk stellen om zulk een school te opene per september 1957. Vervulling raadsvacature In de vacature die is ontstaan door het overlijden van het Alphense raadslid de heer P. Verdonk zal worden voorzien door de benoeming van de heer A. Kroon. En kele jaren geleden bedankte deze echter gezondheidsredenen voor het ri lidmaatschap. Wanneer hij ook nu ziji •ming niet aanvaardt, zal de heer H. J. Jansen, die reeds eerder lid van de raad was, voor de opengevallen post worden aangezocht. Houthandel Dekkers. Directie besluit bedrijf geleidelijk af te wikkelen en hou ders 6"/o c.p. winstdelende aand. gelegei heid tc geven aandelen aan te bieden tegen 140°/®. bestuur van Alphen aan den Rijn de parti culiere woningbouw stimuleren ten eerste door het verlenen van voorschotten onder verband van eerste hypotheek tweede door de gemeente borg te laten zijn voor de tijdige betaling van rente en aflossing van de geldleningen. Ged. Staten waren echter van mening, dat het niet op de weg van een gemeentebestuur ligt de particuliere woningbouw te finan cieren en dat een gemeentebestuur, wan neer meri op dit gebied werkzaam wil zijn, 1 geval voor geval moet bekijken. ••I In zijn advies aan de Kroon heeft de •Raad Kapel met het tamboerkorps van het gar deregiment grenadiers, een erecompagnie het garderegiment Grenadiers en detachement van de Rijkspolitie te paard. Voor het paleis Lange Voorhout zullen honderd man van het garderegiment Ja gers de erewacht betrekken. Hierbij zijn ingedeeld het vaandel met de vaandel- wacht en de kapel van de Koninklijke Luchtmacht. De erewacht voor de Ridderzaal wordt gevormd door zeventig man van het korps Mariniers. Hierbij staat opgesteld de Ma rinierskapel van de Koninklijke Marine met daarbij Ingedeeld de tamboers en pers van het korps Mariniers. Voor de ere-afzetting op het Binnenhof wordt gezorgd door een detachement het garderegiment Fuseliers Prinses Irene ter sterkte van honderd man. De volgende troepen zijn bestemd vooi de afzetting langs de route: twee deta chementen van het 42ste regiment infante rie, geleverd door het 421ste en 422ste bataljon infanterie, elk ter sterkte var man, één detachement van het in structie regiment van het commando luchtvaarttroepen (200 man), een detache ment van de Kon. Marine (100 man), eer detachement van het 112de pontonniers bataljon (250 man), één detachement var 42ste regiment infanterie (240 man), de tachementen Marva, Milva en Luva elk van dertig leden. Verder werken mede het fanfarekorps der genie bij paleis Kneuterdijk, het tam boerkorps van de Nationale Reserve op de hoek Korte en Lange Vijverberg en het trompetterkorps van de cavalerie op het Plein. De minuutschoten worden af gevuurd door een batterij veldartilerie, bestaande uit zes stukken. Deze batterij is opgesteld op het Malieveld. 's Middags wordt een rytoer gehouden. Men vertrekt van het Huis ten Bosch, waar de Koninkiykc familie de gehele dag zal verbiyven en ook het eindpunt zal hier zyn. Na afloop van de rondrit wordt onder auspiciën van het Algemeen Haags Comité een aubade gebracht. Ds. J. H. Velema praeses Chr. Geref. Synode De generale synode der Chr. Geref Ker ken heeft gisteren In haar openingszit ting in Apeldoorn tot praeses benoemd ds. H. Velema van Apeldoorn. Ds. J. C. iris van Bloemendaal werd assessor; ds. I. de Bruyne van Rotterdam-C. eerst® a en ds. M. Drayer van Drachten tweede scriba. De praeses der synode, ds. J. H. Velema, een der bekendste predikanten der Chr. Geref. Kerken, o.a. door zijn publikattes op het gebied van de eenheid der Gere formeerde gezindte. Hij werd in 1917 ge boren als zoon van wijlen ds. H. Velema. van zijn broers dienen eveneens de Chr. Geref. Kerken in het predikambt. Ds. J. H. Velema is predikant geweest in Steenwijk, Bunschoten en Zwolle, voordat nu enige maanden geleden, naar Apeldoorn vertrok. Hij is o.a. tweede lorzitter van de Chr. Geref. Jongelings- bond en redacteur van „Ons Jeugdblad". De synode besloot de werkzaamheden ner acht commissies te verdelen. Voorts werd kerkelijke geldigheid verleend aan prof. G. Wisse afgevaardigde van de par ticuliere synode van het Oosten. Corneille kreeg in Parijs een kunstprijs Aan de Nederlandse, in Parijs woon achtige kunstschilder Corneille is een nationale prijs van de Salomon B. Gug genheim-Foundation te New York toe gekend voor zijn werk „Ville hostile". Voor mededinging naar de internationale prijs in november a.s. te Parijs zijn aangewezen: J. Diederen (met een „Mijn- iandschap" en een nog niet getiteld werk), Friso ten Holst (met „Jacob en de Engel") en Corneille (met „Pierre et fleur"). Ge noemde Foundation heeft deze kunstprij zen (een internationale van 10.000 dollar, zestien landelijke en drie continentale van elk 1000 dollar) in het begin van 1956 in gesteld. Elke twee jaar zullen deze wor den uitgereikt. Zuid-Afrika's goudmy'nen. 17 zullen sluiten volgens min. van financiën, J. F. Naude, als prijs niet omhoog gaat; hij zal in Washington op verhoging aandringen. Aansl. Maatschappijnieuws Hervatting. In Japan wordt verwacht, dat de vredesonderhandelingen met Rus land eind september te Moskou hervat zullen worden. Kaasmarktfeest te Bodegraven In Bodegraven is gisteren het feest v: de najaarskaasmarkt gevierd. Ter gele genheid hiervan werd een melkwedstrijd gehouden door jongelui, die dit jaar het melkexamen hadden afgelegd en de hoog- ;te aantallen punten hadden behaald. Het ging om het kampioenschap van de Rijn streek. H. Op 't Landt werd eerste 191.5 pt. Bij een wedstrijd in het raden het gewicht van drie partijen kaas toonden zich H. J. v. d. Poll, Bodegravi Doornenbal, Woerden, IJ. v. d W A. de Meijere en W. Jongeneel, allen Bodegraven, de beste schatters. Morgens werd een streekconcours gehouden door de landelijke rijvereniging „De Boreftse Ruiters" onder auspiciën van de afdelingen Zuid-Holland en Noord- Brabant van de Federatie van landelijke rijverenigingen. Hiervoor bestond geen publieke belangstelling, wel voor de rij- demonstraties, die 's middags werden geven. De heer J. de Wit uit 't Zandt (N.H.) toonde met zijn twee paarden bij- ongelofelijke staaltjes vaif dressuur Het springconcours werd gewonnen dooi R. Jongbloed van de Rijnruiters uit Kou dekerk aan den Rijn. Het avondfeest, waarop radio- en televisie-artisten zou den optreden, werd afgelast in verband met de regen. Er werd tevens een jongveekeuring ge houden. In de afd. zwartblaar, rubriek 1 werd tweede Arnold van Gebr. Los, Al phen aan den Rijn. Rubriek 2: 1. Margji in Gebr. Los, Alphen. Nelly 9, ook de Gebr. Los, won in rubriek 5 een 3e prijs. In rubriek 6 (groep van 3 pin ken met één eigenaar) wonnen Margje 5, Laura 5 en Tonny 3 van dezelfden sa men een 3e prijs. In de afdeling zwart bont rubriek 6 (kalveren) won Geertruida 116 van H. S. Kroft. Alphen, eon 2e prijs Saakje 4 van dezelfde won in rubriek 7 (ook kalveren) een 3e prijs Bij het streek concours, dal 's morgens werd gehouden, werd L. Bos van de Pr. Bernhardru: te Nieuwveen eerste in de dressuurproef klasse G. Bij de caprilleproef werd eer ste mejuffrouw D. Rensink van De Bent- ruiters uit Benthuizen. Tweede werd L. Noordam van De Bentruiters. HAZF.RSWOVDE „Demosthenes" trad op voor C.O.V. listeren hield de C.O.V. een feestavond, werd verzorgd door de Christeiykc reciteerverenlglng „Demosthenes" met het opvoeren van het toneelstuk „In de scha- v van de guillotine". De byeenkomi •d geopend door ds. Chr. van der Lee- dcn. die in het byzonder burgemeester L den Hollander verwelkomde. Het opgevoerde stuk speelt zich af ge durende de Franse overheersing. P. Hel- vertolkte de rol van Vicomti de la Montagne Ella Schipper was de Comtes- i Boncourt, Nic. de Gelder speelde Blancard, J. Goedegebuure ind de Roi (de Zwarte Adelaai de Groot voor Jean (de verrader), Bella Dijke voor Toti, de dienstbode, Tine-» ke Windhorst voor Comtesse de Boncourt Bea, Jur Slootweg voor Albert, een daat, Siem Huisman voor Pierre Noiret 1 Flip de Gelder voor Guilleaume. Blijkens het applaus viel het gebodene bij de aanwezigen zeer in de smaak. Van- ond wordt een herhaling van de opvoe ring gegeven. Leiyke val levrouw Duyzer-Kroon gleed gister- md uit over een in de hal van gymnastieklokaal liggend rooster. Ze werd nstig aan haar knie verwond. Per auto erd het slachtoffer naar dokter Meyst gebracht, die eerste hulp verleende. BENTHUIZEN Winkelsluiting Er wordt de aandacht op gevestigd, dat alle winkels na zes uur gesloten moeten zijn. De rijkspolitie zal hierop streng toe- Inzameling Van 10 tot 16 september wordt in Bent huizen voor de Chr. vereniging „Draagt Elkanders Lasten" (t.b.c.-bestrijding) ge collecteerd. Opbrengst collecte De collecte ten bate van de kankerbe strijding heeft f 150.81 opgebracht. De heer P. Havenaar Mzn is benoemd lot brandwacht bij de vrijwillige brand weer van Benthuizen. Gemeente-ontvanger De gemeente-ontvanger houdt morgen geen zitting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7