De ..Rijnsburgse Boys" hielden hun j aarvergadering Gemeenteraad kwam bijeen Gemeente wil verhoging van het basisbedrag per inwoner Ds. K. H, S. Kalf sprak voor de Christen vrouwenbond van het ONDERWIJS-INSTITUUT „M.E.A.B." VISSERIJGOLFJES NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DINSDAG 11 SEPTEMBER 1956 Ze zullen dit seizoen nog niet op eigen terrein kunnen spelen "T\E JAARVERGADERING, die Rijnsburgse Boys gisteravond in de kan- tine van Flora hield, was zeer goed bezocht. De voorzitter, de heer Alb. Paauw, was dankbaar gestemd, vooral, omdat de huidige geest in de vereniging het beste voor de toekomst doet verwachten. Hij was ook zeer content over de nieuwe speelterreinen die bij de volgende competitie ze ker in gebruik zullen kunnen worden gesteld. Er werd aan de elftalcommissie, de jeugdcommissie, de EHBO en de materi aalcommissaris, de heer G. Heemskerk, dank gebracht voor het werk, dat werd verzet. De voorzitter zei, dat de door het eerste elftal bereikte resultaten nu niet zodanig waren geweest, dat men zich er over op de borst kon slaan. Maar de lagere elftallen hadden gelukkig voor de troost gezorgd door op de ranglijsten goede plaatsen in te nemen. Hij prees de houding van het gemeentebestuur. Het jaarverslag werd uitgebracht door de secretaris, de heer W. van Egmond. Het afgelopen seizoen werd op vier ter reinen gespeeld. Bevorderlijk voor de goe de geest was dat niet. De vereniging telt 166 leden en ongeveer 200 donateurs. De heer G. van der Ven deelde mee, dat het batig saldo 177.28 bedroeg, waarbij dan nog een te vorderen bedrag van 300 viel te tellen. De heren C. de Mooy, P. v. d. Kwaak en J. van Duin werden tot leèen 'van de kascommissie benoemd. De aftredende bestuursleden, de heren W. van Egmond, J. P. J. Oosthoek en H. L. van der Horst werden herkozen. Tot lid van de elftalcommissie werden gekozen de he ren J. Hoogduin, L. Kromhout, H. Ravens- bergen, B. Heemskei-k, G. van Zuilen, N. Noort en J. v. d. Mey. Nieuw veld De voorzitter toonde de tekeningen van de nieuwe kleedkamer en de over dekte tribune. Er komen vier kleed gelegenheden van 3,50 bij 4 meter, zes douchecellen, 2 kasbakken en 2 toi letten, waarvan één voor het publiek. Aan weerszijden van de kleedgelegen heden loopt het talud. Boven de- kleedkamers komt de overdekte tribu ne met 180 zit- en een aantal staan plaatsen. Er is vanzelfsprekend ook een kleedkamer voor de scheidsrech- Er worden pogingen gedaan het talud trapsgewijze aangelegd te krijgen, maar dat zou de gemeente veel geld kosten. Laten we, zo zei de voorzitter, nu iets terug doen. Er komt namelijk om het ter rein een beplanting. De gemeente zou het op prijs stellen als wij de beplanting aan brachten onder leiding van het hoofd van gemeentewerken, de heer. Trampen. die zijn uiterste best doet om het terrein zo te maken, dat het af is. De voorzitter behoefde niet lang te pleiten. De voetbal lers zullen dus hun eigen beschutting gaan planten. Maar dit seizoen zal er nog ge speeld worden op het terrein van G.W.S. te Sassenheim, op het terrein van SJC te Noordwijk en de op de Leiderweg. In de rondvraag werd nog over de training ge sproken. Kort geleden werd als trainer aangesteld de heer Vos, oud-speler van Vios uit Den Haag. Het bestuur zal de mogelijkheid onderzoeken om ook 's win ters de training buiten te geven. NZH-nieuws Gisteren werden enkele partijen ge- ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude heeft gisteren in een speciale zitting zijn aandacht bepaald bü de plechtige afkon diging van de grondwetswijzigingen. Bur gemeester H. J. J. A. Smeets zei, na de opening van de vergadering, nog eens de aandacht te willen vestigen op de grote betekenis van de grondwet. Hy las daarna de tekst van de wyziglngen voor. In deze zitting boden B. en W. de raac de rekening van het gemeentelijk water leidingbedrijf, van het grondbedrijf er van het burgelijk armbestuur over hel dienstjaar 1955 aan. In de commissie vooi het nazien der rekeningen werden be noemd de heren Jac. Dorrepaal, L. v. d Geest en W. Tijssen. Vervolgens werden de gemeentebegrotingen 1957 aangeboden, inclusief die van het waterleidingbedrijf, het grondbedrijf en het burgerlijk arm bestuur. Tot leden van de commissie van onderzoek werden benoemd de heren Joh. van Vliet, Q. H. Onderwater en J. H. v. d. Ploeg. De begroting 1957 vertoont een post onvoorzien van 10.000. Het totaal tekort bedraagt 137.000. Er is een extra uitkering uit het gemeentefonds aange vraagd. speeld voor de verschillende groepen, die :en kleine beker schaken. De uitsla gen luiden: W. van Egmond-D. Schone- veld 0—1 (regl.)M. J. Goudriaan-H. v. d. Westen 10; A. v. d. Eijkel-W. Binnendijk 0; M. J. Goudriaan-A. v. d. Eijkel 1—0; H. Binnendijk-H. Tijsterman 01 (regl.); Jac. Noort-W. Leeuwenbrug 0(regl.). Christen-vrouwen bijeen Woensdag zal de Christen Vrouwenbond afd. Rijnsburg, bijeenkomen in de Grote Kerk. Mevr. Wielinga uit Rhoon zal „De Sneeuwgans" declameren. Vergadering Vanavond zal in het Jeugdhuis een ver gadering van vertegenwoordigers van alle ligingen die gebruik maken van ge bouwen, die onder beheer staan van de Geref. Kerk, worden gehouden. Op deze hoopt men kennis te nemen van be en en wensen t.a.v. de verdeling en het gebruik dezer' gebouwen. OEGSTGEEST Brom f ietsongelukken Zondag zijn er weer. diverse bromfiets ongevallen gebeurd. Op het rijwielpad ngs de rijksweg ter hoogte van de Lage Mors had een slippartijtje plaats, waar door de duopassagier A. van K. uit Haar lem werd gewond. De bromfiets, die door snijding dit ongeval veroorzaakte, reed door. Bij„Rhijnhof", ook aan de rijksweg.werd ;n zekere mevr. E. S., rijdend op een bromfiets, ernstig gewond. Zij werd door tegenligger, die bij het passeren van wielrijders op de linkerkant van het rij wielpad kwam, aangereden. Mevr. E. S. liep hierbij o.a. een schedelbasisfractuur i werd in levensgevaarlijke toestand het Academisch Ziekenhuis ver- Gistermorgen werd een bromfietser door een auto aangereden. De bromfietser kwam het Flora-veilinggebouw uitrijden i werd door de juist passerende auto grepen. De man, die ter plaatse werd irbondep, kon later huiswaarts keren. De materiële schade viel nogal mee. Gymnastiekclubjes De heer Wassink leraar m.o. lich. oefe- ing. Prins Hendriklaan 9, is voornemens gymnastiekclubjes te vormen, speciaal wintersportliefhebbers (en voor huis wen, maar ook voor de dames en he- die in verband met hun werkzaam heden weinig beweging hebben). Hét ligt in de bedoeling van de heer Wassink de lessen 's maandags te geven, dames van 21-22 uur en voor heren 22-23 uur. Medio september zullen de lessen beginnen. Tennisclub jubileert De Leidse lawntennisclub heeft ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan zaterdagavond een fancy fair geopend in het clubhuis achter de tennisbaan „De Krogt". Aanstaande zaterdag zal ten huize de heer Jansen, Rijnsburgerweg 20, receptie worden gehouden. LISSE Evangelisatie Vanavond om acht uur spreekt de heer Dikkes uit Leiden in de evangelisatie samenkomst in „De Witte Zwaan". Gemeenteraad De gemeenteraad komt vrijdag in open bare zitting bijeen. Dronken neven sloegen kermisganger neer Twee neven J. C. en J. R. de W. uit Egmond-Binnen, die tijdens een kermis te Egmond, na het drinken van een stevige borrel een andere kermisganger en zijn meisje die liepen té wandelen, plotseling hadden aangevallen en bewusteloos ge slagen, zijn door de Alkmaarse politie rechter tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Achteraf bleek, dat de neven zich hadden vergist. Zij hadden een ander willen molesteren. De Queljoe en Lie Hok Tai, hoge amb tenaren van de staatsdrukkerij te Djakar ta, wier arrestatie verband houdt met het incident om de minister van buitenlandse zaken, Ruslan Abdulgani, zullen spoedig terecht staan. Ifet is in de nazomer altijd druk aan de Katwijkse groen teveiling. Bloemkool wordt bij massa's aangevoerd. Hierboven een beeld van de bezigheden. De veiling is net geëindigd. Schuiten en auto's zijn gereed voor het vervoer der produk- ten. En duidelijk is het niet te zien, maar op de achtergrond speelt het draaiorgel „De Ara bier'' een deun. Muziek bij het werk. Foto D. Kruyt. Raad van Noordwijkerhout DE GEMEENTERAAD vain Noorchvijkerriout kwam gisteravond in open bare zitting bijeen. Onder die ingekomen stukken bevond zich een brief van de firma Lamport, waarin een antwoord werd gegeven op de opmer king, die de heer Blaauw in de vorige raadsvergadering maakte over het aantal „trilLingsuren" bij het bestraten van de Kerkstraat. De heer Blaauw vond het antwoord van de firma nogal „duister" en zei gaarne nog iets nader ingelicht te willen worden. De rekening van het grondbedrijf 1953 en 1954 en de gemeenterekening 1953 werden voorlopig vastgesteld. Het verslag van de commissie van onderzoek uitgebracht door de heer Ruigrok. De eindcijfers luidden: ontvangsten gewone dienst 1.488.793,92, uitgaven gewone dienst 1.544.175,99, inkomsten kapitaal- dienst 4.092.371,96, uitgaven kapitaal- dienst 4.091.258,54. Er werd voorts eer regeling vastgesteld, volgens welke zich in Noordwijkerhout vestigende onderwij zers de verhuiskosten vergoed krijgen, althans gedeeltelijk. De heer Meyer vond, dat de gemeente zich bij het opstellen van deze regeling aan alle kanten had gedekt. Voorts werden vergoedingen van reis kosten of tegemoetkomingen daarin goed gekeurd. Er zal om een verdere verhoging wor den gevraagd van het basisbedrag per in woner ingevolge de wet tot regeling van de financiële verhouding tussen het rijk de gemeenten, met ingang vi januari 1957. Het perceel .Zeestraat 25 werd weer voor drie jaar verhuurd, Een perceel grond aan de Maandagse watering werd verpacht aan de heer H. van Leeu- voor één jaar. De verordening be treffende de organisatie en het beheer van de gemeentelijke brandweer werd gewij zigd. Bij de rondvraag deed de heer Jan- iet voorstel in de bocht bij de Lange- velderweg een paar stukken duin weg te graven om het uitzicht te verbeteren. Er gebeurde daar onlangs een ongeluk. Op /raag van de heer Blaauw werd ge antwoord, dat van de grondkamer nog geen bericht was binnengekomen over de kwestie met Van Herwaarden. De heer Blaauw vroeg ook iets te doen voor enige kwekers in De Zilk, die hun grond moes ten afstaan voor de woningbouw. Postkantoor open Het postkantoor is voortaan 's avonds open van half zes tot half zeven en niet Burgerlijke stand Geboren: Cornelia Alida Maria dr v C H van Haaster en C A Heemskerk; Her- menigilda Theodora Adriana dr v L W J Verbeek en M A Broekhof; Anna Catha- rina Maria dr v J Th Koster en C A de Gehuwd: J C Mens, 29 jr en J H P Koe- lewijn, 22 jr. Overleden: Johannes B. Bakker. 69 jr e v J M van Leeuwen; Johannes A Soes-, bergen, 65 jr- e v M J A Kleiss; Engelina van den Berg, 33 jr; wed v G van Gijls- wijk. VALKENBURG Feestverlichting brandde Het moet iedereen toch wel opvallen dat er iets bijzonders op til is. Reed: weken staat er in de kom van de gemeen te een bord. dat door z'n sterksprekendi kleuren de aandacht vraagt van iedereen Paardenmarkt, jaarmarkt. Oranjefeest; dat zijn de woorden, die momenteel leven in de harten van jong en oud. En niet al leen bij de Valkenburgers! Hoorden we gisteren niet van iemand uit Amsterdam, die door een gesprek van een van onz< dorpsgenoten zelfs een gedicht had ge maakt op het gebeuren? In het hart van het dorp is het nu a leven en beweging. Tenten en kramen worden opgebouwd; de marktmeester, de heer C. de Bruin, geeft allerlei aanwijzin gen en de jeugd vindt de voorpret mis schien wel groter dan de pret over he' eigenlijke feest. Gisteravond liepen velen al op straat want de feestlijke verlichting was ontsto ken en gaf aan de kom van het dorp mooie aanblik. Tientallen paddenstoelen zijn in de bloemperken aangebracht er vele schijnwerpers verlichten de grote ge bouwen. Vooral aan de omgeving van he' raadhuis is veel zorg ""\steed. Alle bultje aan hen, die deze gedachte hebben opge worpen en dit plan hebben uitgevoerd. Hét is opnieuw een uitnodiging woensdag of/en donderdag een bezoek Valkenburg te brengen. Burgeriyke stand Ondertrouwd: C. de Winter, 26 jaai M Visscher, 25 jaar; W K ten Haken, 22 jaar en S C Glasbergen, 22 jaar; J P Moo< 22 jaar en H C C Wiersma, 21 jaar. Nieuws van en voor Voorschoten Schaakcompetitie is begonnen NOORDWIJK TJV DE LAATSTE TIJD ontwikkelt het Humanistisch verbond in Neder- land een grote activiteit. Voor de radio worden geregeld toespraken gehouden, evenals de christelijke kerken neemt het de geestelijke verzor ging in het leger ter hand. Als men objectief de toespraken hoort dan is er weinig tegen in te brengen en klinken deze geluiden goed in de oren. Toch zijn de gedachten, die ontwikkeld worden zeer gevaarlijk, want de mens staat alleen in het middelpunt. Aldus ds K. H. S. Kalf, Herv. predi kant te Bennebroek, voor de afdeling Noordwijk aan Zee van de Christen Vrouwenbond. kerk poogt in te nemen door bijeenkom sten en huisbezoek. Vooral ook de open bare school kenschetste spreker als een invalspoort van het humanisme. Vooral onder wetenschappelijk gevormden heeft het humanisme veel invloed. Met een waarschuwing voor deze aansluipende vij and, die alleen uit Gods woord kan wor den bestreden, besloot spr. zijn niet grote aandacht gevolgde lezing. Er volgde een zeer geanimeerde gedachtenwisseling, waarbij ds. Kalf nader op diverse punten inging. De presidente, mevrouw B. Assies- Breeuwsma, sprak een afscheidswoord I.v.m. haar aanstaand vertrek naar Ter schelling. Zij zeide zich in Noordwijk steeds thuis gevoeld te hebben en goede herinneringen mee te nemen. De tweede presidente, mevrouw Duindam-de Groot, dankte de scheidende presidente voor het geen zij voor de afdeling had gedaan. Als herinnering werd een wandbord aange boden. Ten slotte nam de scheidende pre sidente met een handdruk van de leden afscheid. V olley balcompetitie Binnenkort begint de volleybalcompe titie voor Noordwijk en omstreken. Aan de competitie nemen de volgende clubs deel. NVC, SIOS. NPSV allen uit Noord wijk, KPSV uit Katwijk, SC Teylingen uit Sassenheim. PTT Bollenstreek. MSV en een ambtenaren-team uit Noordwijk. Ook de dames zijn van de partij met teams van NVC, MSV, Teylingen, SIOS en PTT. Gespeeld wordt in de Noordwijkse gymnastiekzalen aan de Wassenaarsestr. en de Abraham van Royenstraat en in de gymnastiekzalen te Sassenheim en te Lisse. Aanrüding Gistermiddag kwam op de Vinkenlaan een motorrijwiel, bereden door een twee tal jongenlui in botsing met een volkswa gen, bestuurd door zuster Jansma van de v. d. Berghstichtng. De berijders van het motorrijwiel werden naar de kant geslin gerd en bekwamen verwondingen. De volkswagen werd beschadigd.. Het motor rijwiel is voor onderzoek door de politie in beslag genomen. Postzegelclub Vanavond om 8 uur vergadert de Noord wijkse vereniging van postzegelverzame laars in Flora. t is de humanist onverschillig of men in God gelooft of niet. Men heeft geen behoefte aan verlossing van zonde en schuld, men weet niet van zonde en ge nade. Reeds Spurgeon zei: al had ik alle secten bestudeerd en droeg kennis van alle richtingen, maar had het Lam Gods gepredikt, dan betekende dit alles niets". Al zijn de doelstellingen van het humanisme nu ogenschijnlijk goed, toch kunnen deze een christen niet bevredigen, omdat feitelijk alles op het materiële is gericht en de werkelijke principiële le svragen niet aan de orde komen. Daar- is het humanisme in wezen gevaar lijker dan het pure atheïsme, want daar- weten we waar we aan toe zijn en bij het humanisme niet. Spr. gaf vervolgens een historisch over- cht van het humanisme, dat reeds voor de tijd van de reformatie bestond. De ssance leverde verscheidene grote humanistep. De echte humanist heeft geen behoefte aan verlossing, wel heeft hij waardering voor de figuur van Jezus, al leen echter als voorbeeld en niet als mid delaar, die Zijn bloed gaf voor zondaren ian Gods recht te voldoen. T endensen KATWIJK EHBO-inzameling in de week van 20 tot 25 augustus gehouden inzameling voor de EHBO heeft 415 opgebracht. KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt dr. Steenblok in gebouw Casa Cara voor de Geref. gemeente in Nederland. Hoog en laag water Woensdag: hoog water 8.22 en 20.51 uur; laag water 3.54 en 16.12 uur. Geen olie op de golven. Van zaterdag af mogen 6chepen binnen een afstand van mijl van de Britse kust geen 6took- meer in de Atlantische Oceaan stor- (Adve De officiële Middenstandscursussen HERENGRACHT 4 (Door het I.M.O, KATWIJK AAN ZEE M. VAN DER HORST LEIDEN TEL. 01710—30660 fficieel erkende Middenstandsopleiddng) beginnen i MORGEN, WOENSDAGAVOND, OM 7.30 UUR in: LUNCHROOM VAN RIJN, PRINCESTRAAT 27 (Let op ons nieuwe adresl!) INSCHRIJVINGEN: hedenavond van 8,309 uur, morgenavond vóór het begin van de les in Lunchroom. Van Rijn, Prtncestraat 27, Katwijk aan Zee. Maak NU uw lange avonden produktief en ga studeren! Onze voortreffelijke resultaten 235 GESLAAGDEN in het cursusjaar 19551956 n.l. 182 voor het Middenstandsexamen (88,8 en 53 voor de Associatie-examens (73,8 °/o) GARANDEREN U EEN SERIEUZE OPLEIDING; DAAROM WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B.'' LES! i ENGELS beginnen in Katwijk a.s. maandag, De competitie 1956-'57 is met veel animo gestart. Niet minder dan 24 spelers bon den de strijd aan en hebben zich geducht geweerd. In groep I moest Sluiter een punt af staan aan Maarsen. die met een vlotte combinatie de winst afdwong. Ook Jansen sleepte een vol punt in de wacht door Boven te kloppen. In de partij Segaar-Waasdorp werd krachtig ge speeld, waarbij geen van beiden sprong wist te behalen: remise, In gr. IIA behaalden de sterksten de overwinning, wat voor v. d. Kooy, Lob- bezoo, Heijer en N. Segaar een punt op leverde tegen resp. Marei, Hulleman, Box man en De Water. In groep II B zorgde Groenenberg voor een overwinning op v. d. Werf. Kouwenhoven verraste Renswouw won; evenzo bezorgde Kuneke M. Segaar een veïliespartij, terwijl Grobben won van Van Dijk. Uitslagen groep I: Maarsen-Sluiter 10; Jansen-Boven 10; P. Segaar-Waas dorp \k—Vi. Groep IIA: Marel-Kooy 01; Hulle- an-Lobbezoo. 0—1; Heijer-Boxman 1—0; N. Segaar-De Water 10. Groep II B: Van Dijk-Grobben 0—1; Ku- 2.25—2.31. In het enkelspel winnares door Derksema in een „klassieke partij" met 64, 64 te slaan. Hier waren de dames Hofman en De Meyier runners-up. In het herendubbel zegevierden Smo- renburg—Wilmink over JulsingBeek- kerk met 64, 63. terwijl het dames- dubbel gewonnen werd door de dames D« Koning en Van Dogigenaar, die he; dub bel HofmanDe Meyier sloegen met 69 63, 64. Het gemengd-dubbel werd eer zege voor mevrouw Derksen en de heer Oldeman, die het echtpaar Wilmink met 63, 63 wisten te bedwingen. Markt- en Vieserijberiohten LEIDEN, 11 september. Vette varkcr.sma lichte 2.03—2.06. zware prima, enki LEIDEN, 10 appelen 29, druive appelen 8—11, am i.84—1.90. Handel 2740, augurken •nijbonen 106-179, 86—161, kro 1322, nokt 35—37, rode kool 16—39, gele 1 12—33, groene kool 24—35, postelein 28—40, prei 23—30, spinazie 43—58, stoofsla 8—12, kom- -- - A 72—79, B 76—82, C 43—53, CC 3035. bospeen 49, uien 5—15, was- 40—63, B 27—30! 1—15, B 5- :!ie 4—26. BODEGRAVEN, Tennistoernooi in het Nassaupark Op 'het pas deze zomer in gebruik ge- wmen Naasautennispark is een tenmls- oernooi gehouden, dat zich in een flinke deelname mocht verheugen en dat een geanimeerd verloop heeft gehad. In het herenenkelspel ging het tussen enige geroutineerde krachten, t.w. Rüt- ger, Wilmink, Hogerhuis en Stikvoort. De halve finales hadden tot resultaat, dat Rütger in een spannende strijd Hogen- huis wist te slaan met 46. 64. 86, ter- wijl in de andere hailve finale Ir. Stik voort in Wilmink zijn meerdere moest erkennen met 6—1, 2—6, 62. In de finale sloeg Wilmink Rütger met 63, 6—3. Bij de dames werd mevrouw De Koning In Bodegraven Kaas van behoorlijke kwaliteit In Bodegraven is gisteren de kaasten toonstelling geopend. De hoofdassistent het zulvelconsulentschap, de heer G. Elings, noemde de uitslag van de keuring behooriyk, al ligt het gemiddelde dan ook lager dan dat van de onlangs te Gou da gehouden Goveka. Een gemiddelde van 83,5 kon echter niet ongunstig worden ge- De kazen in de gewichtsklasse van 8 tot 15 kg kwamen ongeveer aan het gemid delde toe, doch de lichtere kazen bleken in mindere kwaliteit. De zwaardere ka rn (boven de 15 kg) haalden 87,9. Als speciale attractie had de tentoon stellingscommissie een wedstrijd tussen diverse groepen georganiseerd. De Bond i Plattelandsvrouwen behaalde hier t zijn beide groepen prijzen van 50 25. De prijskaarten waren vervaar digd door de kunstschilder Cor Veelen- turf. De uitslagen van de keuring luiden als volgt: Klasse A tot 8 kg: 1 mevr. E. J. de Bruijn-de Zeeuw, Zwammerdam, 92 p. 2 v. d. Heuvel, Reeuwijk 92 p. 3 C. N. d. Akker, Leimuiden, 90 p. Klasse B 8 tot 12 kg: 1 M. Verburg, Bo degraven 98 p. 2 J. v. Dommelen. Bode graven 94 p. 3 M. G. Kromwijk, Bodegra- 94 p. 4 H. den Hertog, Bodegraven 94 5 G. A. Rölfng, Bodegraven 92 p. 6 br v. d. Meer, Alphen a. d. Rijn, 92 p. 7 J. R. v. Vliet, Bodegraven 92 p. Verder en hier nog 16 eervolle vermeldingen uitgereikt. Klasse C 12—15 kg: 1 C. N. v. d. Akker. Leimuiden, 94 p. 2 Gebr. de Bruyn, Meije .3 mevr. Rijlaarsdam-v. d. Stoel, Nieuwerbrug 90 p. In deze klasse werden 8 eervolle vermeldingen toegekend. Klasse D boven 15 kg: mevr. Heljkoop- Vink, Zwammerdam 94 p. 2 J. W. de Bruijn, Zwammerdam 92 p. 3 W. A. de Jong, Bodegraven 92 p. 4 S. J. Pennings, Koudekerk' a. d. Rijn 92 p. Hier werd één •volle vermelding bekend gemaakt. Weer staking in Deli Op alle ondernemingen van de vereni ging van Nederlandse rubberproducenten ter Sumatra's Oostkust (Avros) is tot 15 september een staking afgekondigd van 40.000 leden van drie niet-communistische vakverenigingen in verband met een ge-! schil over gratificatie. Drie weken gele den hebben 100.000 communistische ar beiders twee dagen onwettig gestaakt. B 2.40—3.10. prinsessenbonen 111—122. stoksnij- bonen A 96—98. B 23—45, tomaten A 69—71, B 7li79, C 60—62, CC 34—36. KATWIJK AAN ZEE. 11 september. Vangst- berichten uit volle zee. KW 168—12, 140—45, 170— 1.7, 20—34, 41—30, 49—10, 25—85 nog 34 n„ 138—15. 147—17. 45—55, 127—55, 175—50, 129—10, 38—34, 67—50 nog 25 n., 130—20. De volgende schepen hebben niets gevangen: KW 16. 10. 50, 2, 9, 14, 22, 86. Trekkers: KW 70—24, 23—20, 176—100, 7—34, 159—60, 48—25, 95—10. 37—50. Gemiddelde vangst 24 kantjes. ROELOFARENDSVEEN, 10 september. Bloemenveiling: colvillies 32—36. fresia's 29—57. orth 54—68 p oli 14—23. sil\ irsdale 20—25, 75—130, 26—37, gladiolen 10—39. ïr bos; chrysanten geploze gift 24—26, perfection 29—31. balcombe 14—19, Am. anjers 7—15 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 10 september. GroentCYCiline: tomaten A 67—77. B 71—73. C 57—SS. kropsla I 12—26. II 3—13. andijvie 25— 35, breekpeen 10—24, kroten 14. bloemkool 30— 61. kassnijboncn 141—156. snijbonen 59—97, stek 25—44, premkbonen 51—83. stokprinsessen 70— 45 1 43 612 v; ns, 352 I biggen. Prijze kg: len 2.15, 2.05. 5—3. 2. 5 2.33—2.55. Prij; 60. 50. veulens 500 400 300. schapen 420, 700, 600, 2.85—3, 2.65— 80. 70. 53. biggen 105. 100. lammeren 105. koeien 1150, 950. 750. vaarzen 825 725 57; iandel prijzen als gister 600, 500. 400. ter iets kleiner, prima's iets bo- invoerals vörige handel slepende, lalvcren: aanvoer liet geheel prijsl inder, handel matig. 1 selie 7.40—8.30, radijs 6.20—10.70, 25—31, kas- 99—127, stam- kbonen 53—82, nsessenbopen 61—119, B 42, tte pronkers 55—79, B 32—46, 60—73, B 59—77, C 33—53. CC 28—32; 1 a 49—50, groene kooi 17—31. rode kool 21- 'oye kool 33—36. andijvie 2619. postelein waspeen 21—31, B 8—18, uien 11—22, a pelon 9—10. spitskool 32. kroten 12—16, peren 17, bonne chretier 21, claps favorite stek li 21—24, bredemcrode 24 zoete appelen 36. alles pei TER AAR, 8 septen augurken: fijn 180. fijnfc grof A 150, grof 1 157- 79. II 32. E 91. ongesor SCHEVENINGEN, 11 ■143, CD 119—121, afw. SCHEVENINGEN. 229—0, 105—17. 339—40. 23 gist, 285—40, 5—18, 186—10, 361—25, 46—2. 50—5. 63—15, 66—20, |g -:-,tererr 34. 89—1,7, 97 gisteren w.v.. 123 w.v., :isteren w.v.. 242—12, 275—55 3—25. 121 t.. 302 gisteren 60. 110—17. 333 gisteren 5, SCH 54—585, 10 k. 21.50 per 2038 nog 40 n„ 205—28 vl., 216—60 hvl.. 29 weinig. rd betaald van 17.40— en: VL 70—40 nog 40 207—8, 203—10 61—45. 83—5, 166—50 nog 1 w.v., 89—20, 112—15. 132—1 kantje. IJMUIDEN. 11 september. Besommingen: trawlers 41.000, loggers: IJM 211—20.000, KW 3—5270. 74—4500, 76—7060, 135—6300. IJMUIDEN, 11 september. Prijzen per kg: eilbot 350—250. gr. tong 440—420, grm. 440. lm. 390, kl. I 340—325, II 300—270, tarbot I 00250. zalm 900; per 50 kg: tongschar 90, - 35—12, bot 2317, 'is 28—27. rijting 20—13, J. 25—17. pt 24—17, ma 36—24, kim. 36—21, I tl 50—30, 4670 kist, IJMUIDEN, 11 september. Prijzen van gis- ren: heilbot 350—310. gr. tong 460—390, grm. 10—350. kim. idem. kl. I 340—295. II 275—260, IV 67—50, j 38—16, schar 29—16. gr. schelvis 46—28. grm. 44—25, kl. I 47—24. II 32—20. I 49—34. mid. 38—30, kl. 32 22. kl. koolvis zw. 28—20, wit 3 kabeljauw 268-100. gr. koolvi t 86, gr. leng 80 per 125 kg. 1 ng 21—8, kl. haai r 50 kg: De maandagmarkt Er verschenen maandag vier trawlers ter afslag: de Dirkje met 1100 kisten ha ring en 75 varia, de Polderman had 850 kisten haring en 50 wijting, de Postboy presenteerde 1100 haring, 50 kool vaTla en de Herman was present m kisten in totaal; waarbij 580 schelvis, 440 makreel, 60 kabeljauwen en gul, 110 ha ring, 80 wijting, 10 varia en 45 stuks stijve. De KW 81 had 850 kisten haring en 100 varia. Van de 25 loggere en 26 kotters, dde verder de maandagmarkt aandeden, stonden er 200 kisten schelvis. 20 kool. 120 wijting, 600 makreel, 80 gul en kabel jauwen, 1300 schol en 800 stijve met ll.OOf kilo tong en 200 kisten varia. Voor de export De buitenlandse handel nam de regels grote kabeljauw af tegen f 92 f 126 de kleine voor f 41 tot f 51, terwijl de kisten f 126 f 140 deden en de kleine f 100 k f Grove schelvis maakte f 30 i f 35. ter wijl de grootmiddel f 30 tot f 35 deed. Grove tong haalde f 3.90 tot f 4.10, de grootmiddel f 3.50 en de kleimmiddel f 3.50 tot f 3.70. Tong I maakte f 3.30 tot f 3.40 met f 2.70 tot f 2.75 voor de tweeën. Voor het binnenland De binnenlandse markt nam de haring af voor f 1924 en de makreel ging de hand voor f 16 a f 25, terwijl klein- middelschelvi6 f 3035 haalde en pennen f 3035 maakten. Voor f 2530 ging de braad van dt- hand. Grov< haalde f 35 tot zelfs f 50 en de middeV maakte f 3035 met f 20 a f 35 voor Zwarte koolvis noteerde f 70 f 75 witte f 86. De wijting noteerde f 13 f 1 de leng f 80. Voor schol II kwam f de drieën deden f 1824. Markt van vandaag De dinsdagmarkt kreeg een aantal ave liggers van gisteren aan de hal: de Wiron 30 augustus met 750 kisten 6tuks stijve, de Thor In a (30 augustus) loste 1000 kisten en 100 stijve en de Soe- rabaya (31 augustus) zette 900 kisten vis in de hal, terwijl de Excekior III (30 uug.) 10 kisten aanvoerde. De woensdagmarkt wordt bezocht door Maria "van Hattem (van 1 september) iet 920 kisten en 25 stuks stijve kabel jauwen. Oudste schepen De oudste boten wordei augustus), El ie (31 augustus), Abraham, Maria van Hattem, Emma WUhelmina, Onderneming IV, Onderneming II (1 sep tember), Klaas Wijker, Tzonne, Burge meester Heusden, Arie Ouwehand, Annie (3 september), Haarlem, Medan en de Wirori IV (4 september), Curacao, Bergen, Amsterdam, Cornells Vrolijk (5 septem ber), Drie Gebroedere en Pietertje (6 sep tember), Norma Maria, Caroline, Allan Water, Eveline en Wlron III (7 sept.). In uit ALbertha, Hendrika, Cornelia Maria (29 kei M. Jansen. Vertrokken: KW 22, 127. Opgelegd De Katwijkse logger KW 173 is voor lopig opgelegd. De Schevenlngse beman ning is overgestapt op de SCH 77 van Jac. den Duik en Zonen. VOORHOUT N a j aar svolksfeesten staan voor de deur Zodra de grootste drukte in het bloem bollenvak wat luwt, worden de plannen voor de najaarsvolksfeesten ontworpen. Zo is ook nu weer een programma samen gesteld, dat er zijn mag en wanneer het weer nu maar wil meewerken, kunnen de Voorhouters op een paar mooie feestdagen rekenen. De ronde van Voorhout op tourfietsen heeft op veler verzoek vooral van de zijde der dames plaats moeten maken voor een bromfiets wedstrijd met hinder nissen. Daarnaast is er een speciale attrac tie voor de dames, namelijk '-«et spel „Op zoek naar een man". Het programma luidt als volgt: maandag 17 september: opening der feestelijkheden muzikale rondgang, vertrek van Piet Gijzenbrug 's avonds om half acht; officiële opening feestterrein aan de Julianalaan. Dinsdag 9 uur: kinderop- tocht en kindertraktatie; 2 uur: behendig heidswedstrijd voor bromfietsers; 4 uur: stoelendans. Woensdag 9 uur: behendig heidswedstrijd met personenauto's in het Kievitspark; 10.30 uur: tobbetje steken op de fiets ln de Willem Botsstraat; 2 uur: tonknuppelen voor heren boven de 13 jaar; 2 uurt ringsteken op de fiets voor dames en he-en; 3.30 uur: „op zoek naar dames van 18 jaar en ouder; 4,15 uur: kruiwagenrace met hin dernissen; 8.30 uur: prijsuitreiking bij win-

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7