llictmic geihsctfe (üourant Rusland kan jaloers zijn op Egyptische propaganda en! Modekreet: Lang leve Gamal. kampioen van het kanaal Is Mariliiiana-siiraretten roken strafbaar? Britten wijzen voorstel- Nasser van de hand Dieet houdeneen moeilijke zaak Najaarsbeurs opende heden haar poorten Breuk met socialisten nu werkelijk definitief DINSDAG 11 SEPTEMBER 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58930 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 81441 Vierenveertigste jaargang No 12237 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKEATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „itantsastlefc Is ghebleoen myn faert ia tcgfjeaspoet" Paradijsvogeldans™ gracieus, grandioos ZIE PAGINA S IN HET LAND VAN NASSER (Van onze reiscorrespondent Link van Bruggen) Kairo, september \TAN HET RIJK DER FARAO's tot dat van Nasser is een lange weg. Maar elke Egyptenaar, die dit wil, kan hem in minder dan een uur bewandelen, als hij tenminste de moeite neemt een door de staat georgani seerde filmvoorstelling bij te wonen. Kosten hoeft hij hier niet voor te ma ken. Hij gaat 's avonds gewoon ergens in het park: op het gras zitten en neemt de bewegende beelden, welke voor hem op het witte doek verschij nen, gratis en voor niets in zich op. Argeloos en volkomen passief ziet hij de luister van de Faraoistische tijd, van „de eerste cultuur der wereld", voor zijn ogen verschijnen, het kwaad der bezetting door „imperialistische mo gendheden", de verdorvenheid van khedives en pasja's en de militaire kracht van het rijk van Nasser. meeste schade kan worden toegebracht. Bij bijzondere gelegenheden doen leu zen het ook goed in het nieuwe Egypte. Een „hit" is bepaald het rijmpje gewor den, dat onmiddellijk na de nationalisatie der Suezkanaalmaatschappij door de pro- paganda-chefs op de markt is gebracht. Het luidt, in ook in andere talen rijmen de woorden: „Lang leve Gamal een van de voornamen van Nasser Kam pioen van het Kanaal!" Elke keer als Nasser in het openbaar verschijnt, wordt deze leuze door spreekkoren aangeheven en stormachtig door de samengestroomde menigte overgenomen. Vonkende lucifers Koopt men in Egypte een pakje cigaret- ten, dan krijgt men er een boekje lucifers bij cadeau, dat elke verzamelaar dolgraag I Wat men ook van Egypte's veelbespro- I ken president mag zeggen, hij kent in I ieder geval de grondregels der massa psychologie. Hü zweert bü het beeld overigens 't meeste bij dat van zichzelf als middel om het volk te betoveren. Het I visuele voert in zijn propaganda de bo ventoon, het gezicht heeft zowel het ge hoor als het verstand verdrongen. De reden hiervoor is tamelijk voor de hand liggend. Negentig procent der Egyp tische bevolking is analfabeet, is nooit in de gelegenheid geweest ook maar een dag schoolonderwijs te genieten en mist elke training op het brede terrein van het den ken. De grote massa, waarvan Nasser het moet hebben, is 't beste door beelden te beïnvloeden. Ze spreken haar aan en bren gen emoties in haar te weeg, welke door handige volksmenners in de door hen ge wenste banen kunnen worden geleid. Films Nasser, die de macht van het beeld da- j gelijks in de praktijk brengt, zal het j waarschijnlijk geducht spijten, dat Egypte nog geen televisie bezit. Hij zoekt het daarom in groots opgezette films, die het j nationaliteitsbesef van zijn landgenoten I stimuleren en die op vele plaatsen in zijn rijk zo maar, onder de open hemel, woi 1 den afgedraaid. De nieuwste roiprent, di thans wordt vertoond, heeft de houding der Egyptische burgers tot onderwerp, I als ze door „koloniale machten" worden I aangevallen. Er wordt op realistische wijze in uitgebeeld wat ter doeltreffende I verdediging van het land moet worden j gedaan en hoe een eventuele vijand de zou willen bezitten. De omslag er Vc... namelijk gesierd met het portret van Nas ser, dat hem, gekleed in het kolonels uniform van het leger en met een vast beraden trek om de lippen, toont. Het is het portret van de leider, van de held van het volk. Het wekt associaties op met de foto's, die Hitler, Mussolini en Peron van zichzelf lieten verspreiden en zorgvuldig door deze dictators werden uit gezocht. De lucifers, die in het boekje zitten, zijn met hun groene koppen en witte stelen symbolisch voor de kleuren van de Egyp tische vlag. Een andere symboliek, welke men aantreft en die zeer zeker niet bedoeld, is de omstandigheid, dat alle „Nasser"-lucifers vonken. Je krijgt er, als je niet uitkijkt, gaten van in overhemd en pantalon! Ze zijn explosief en onbere kenbaar als het jonge staatshoofd zelf, doch het is onverstandig dit thans hardop in Egypte te zeggen. Por.tretten van Nasser ziet men bijna overal. Ze hangen in winkels, kantoren en regeringsgebouwen, in alle soorten, formaten en kleuren. Op sommige wordt hij vereenzelvigd met een vriendelijke, charmante figuur, die zich glimlachend den volke toont. Op andere is hij de veelbelovende carrière-officier en op weer andere de wilskrachtige staatsman, wiens ogen duidelijk maken, dat hij niet met zich laat spotten. De cultus, die zich op ongewoon snelle wijze rondom de persoon van Nasser heeft gevormd, culmineert wel in de limonadeglazen, waaruit bezoe kers van het hoofdkwartier van het Mohammedaanse Congres in Kairo de eer hebben te drinken. Ook daar be vinden zich namelijk de portretten van Nasser op, maar nu van een Nasser in burger. Dit is trouwens het pakje, waarin men de president van Egypte tegenwoordig 't meeste ziet, evenals zijn vele wapenbroeders en trawan ten, die in elk regeringsgebouw, tot (Zie vervolg pag. S). Nederland betaalt niet aan Egypte Op het ogenblik betalen alleen schepen onder Britse, Franse, Noorse en N e d landse vlag de gelden, welke zü t schuldigd zün voor de vaart door het Suezkanaal niet aan Egypte. Volgens de ramingen ontvangt Egypte thans 40 pro cent van de kanaalgelden, die een op brengst van 360 tot 370 miljoen gulden per jaar geven. Dit is aanzienlijk meer dan toen Egyp- te het Suezkanaal op 26 juli nationaliseer de. Toen werd slechts 30 procent van de gemiddelde opbrengst der kanaalgelden door Egypte gebeurd. De Nederlandse kanaalgelden worden te Amsterdam op een geblokkeerde bankrekening gestort. Vadertje Staat is bezorgd Zonnebad bij 't werk van ambtenaren Ambtenaren en arbeidscontractanten van het ministerie van justitie zullen bij wijze van proef in de gelegenheid worden gesteld een hoogtezonkuur te ondergaan. Men wil trachten de weerstand van het j lichaam te versterken en de vatbaarheid I voor infectieziekten te verminderen, nu deze zomer zo weinig zon heeft geboden Voor rekening van het ministerie zal een aantal hoogtezonlampen worden ge- huurd, voldoende voor één of twee kuren van zes weken. Tussen acht uur 's mor gens en half zes 's middags, dus in de j kantooruren, zal het personeel van de hoogtezon gebruik kunnen maken. Tevens zullen gratis multivitamine- j tabletten worden verstrekt. TTET AMSTERDAMSE gerechtshof heeft zïch gisteren bezig gehouden met de aag, of het roken van Marihuana-siga- retten strafbaar is. By een Marihuana- zaak, enkele maanden geleden tekende de officier hoger beroep aan in de zaak tegen de 32-jarlge musicus W. J. I. uit Hilversum, die tweemaal een sigaret uil nieuwsgierigheid had gerookt. De tenlastelegging in de rechtszitting luidde „het aanwenden door roken". De procureur-generaal zeide, dat bij de wet an 1953 het aanwenden i6 verboden. Op indirecte wijze zou men een uitleg daarvan kunnen vinden in artikel 3 de Opiumwet, waarin het verbod niet toepassing is voor eigen geneeskundig ge bruik. Voor ieder ander doel, dus ook het roken moet aanwenden als boden worden beschouwd, aldus de pro cureur-generaal. De verdachte heeft' de iigaretten aangewend met een bepaald doel, eigen aan het middel. Hij eiste vijf entwintig gulden boete. De raadsman betoogde, dat onder het aanwenden het „toepassen voor praktisch gebruik voor de handel" moet worden itaan. De wetgever kan niet bedoeld hebben het roken strafbaar te stellen, want juist om de persoonlijke vrijheid niet O ,Men mag ook eigen hancl afhakken zonder vervolgd te worden Zes doden in verkeer Op de Ruyigrocklaan in Den Haag werd gistermiddag de bromfietsberijdster W. ReijgwartHovius uit Am sterdam, toen zij geen voorrang ver leende aan een bestelauto, aangereden, ij was op slag dood. Bij Neuss in West-Duitsland reed de 53-jarige, uit Venlo afkomstige maar reeds enige jaren in Dusseldorp wonende F. Jansen, in dichte mist met motor tegen een boom. De man is kort na het ongeluk overleden. Op de Johan de Wittlaan in Arnhem werd de 43-jarige mevrouw L. C.-L., die per bromfiets plotseling de rijbaan op- ed, door een personenauto aangereden, e vrouw, moeder van zes kinderen, is gisteren overleden. Gisteren werd op de Steentilburg in roningen de 88-jarige H. Bakker door een vrachtwagen met oplegger over reden. De man was op slag dood. De chauffeur, die niets had bemerkt, was doorgereden, maar kon later worden ach terhaald. Op de provinciale weg tussen Tolbert Niebert (Gr.) reed de 26-jarige ha venarbeider F. Koopmans uit Monniken dam met zijn scooter in volle vaart tegen hem tegemoetkomende personen auto op. Hij was op slag dood. In Utrecht verleende de dertigjarige H. M. gisteravond geen voorrang aan eer vrachtauto, terwijl hij per motor he kruispunt W. A. Fultostraat-Broeder Al- costraat naderde. Hij werd zwaar gewond en overleed ter plaatse. Studenten willen doodstraf tegen Schmidt De president van het Indonesische hoog gerechtshof dr. Wirjono heeft een dele- ontvangen van jongeren en studen ten, die hem een resolutie overhandigde. :in de doodstraf tegen de Nederlan- de heer Schmidt, wordt verlangd. Hij gaf de delegatie te verstaan, dat nier de rechter mag beïnvloeden bij het vellen zijn vonnis. Westduitse leger heeft 58000 man De nieuwe Westduitse strijdkrachten hebben nu 58.000 man in uniform. Hierbij zijn 7000 officieren en 17.000 onderofficie ren. In de afgelopen drie maanden heb- bem zich per week gemiddeld 4500 vrij willigers aangemeld. WÊÊÊS& Teleurstelling in Amerika HET ENGELSE MINISTERIE van buitenlandse zaken heeft een Egyptisch voorstel een internationa le commissie van onderhandelaars in het leven te roepen vrijwel onmid dellijk van de hand gewezen. „Het voorstel", zo luiddé het commentaar van het Foreign Office, „biedt geen enkele grondslag voor onderhande lingen". Deze vastberaden houding van Engeland na het mislukken van de onderhandelingen met Nasser heeft de situatie nog ernstiger en zekerder gemaakt. Als enige uitweg wordt nog gezien het geschil voor de Veiligheidsraad te brengen. In Londen wordt over deze mogelijk heid druk geconfereerd. Een ontmoedigde Menzies, die gisteren in Londen aankwam. iet de Engelse en Franse premiers ministers van buitenlandse zaken te cc fereren zei. dat Nasser elke vreedzame oplossing zal verwerpen, die Egypte niet als de enige en onbetwistbare heerser van het Suezkanaal erkent Nassers voorstellen Kort na het vertrek van de commissie- Menzies uit Kaïro liet de Egyptische re gering een nota overhandigen aan alle buitenlandse vertegenwoordigers in de hoofdstad en aan de secretaris-generaal an de Verenigde Naties met voorstellen n de Suezkanaal-kwestie te regelen. Als eerste maatregel stelde Egypte de De Loosdrechter Jan Daams, eigenaar van een sportvliegtuig, is tevens bezitter van de oudste auto van Nederland, een „Dion Bonton' met 1 cilinder, 4,5 pk- motor, uit 1898. De auto gebruikt hij voornamelijk om van zijn woonplaats Loosdrecht naar het vliegveld Hilversum te rijden. Panne heeft hij er nog maar be trekkelijk weinig mee gehad. Drieling in Groningen De echtgenote van een melkhandelaar aan de Wester Binnensingel te Gronin gen, mevrouw G. van der VeenVan der Veen, is gistermiddag moeder geworden van een drieling, drie meisjes. Grietje. Frederika en Maaike. De kinderen, die elk ongeveer vier pond wegen, maken het uitstekend, evenals de moeder. Het echtpaar had reeds een tweeling, een jongen en een meisje van anderhalf Vrij vervoer. Het Tweede-Kamerlid H. Gortzak (comm.) heeft minister Staf vra gen gesteld omtrent de regeling van drie maal per maand vrij vervoer naar huis voor gehuwde dienstplichtigen, welke in de legerplaats Oirschot door de regiments commandant kolonel H. G. M. Bouwman zou zijn ingetrokken. instelling voor van een internationale onderhandelaars. In deze die eventueel ook de Conven tie van Constantinopel van 1888 ten herzien, zouden alle landen, die be lang hebben bij het Suez-kanaal genwoordigd kunnen worden. Evenwel wordt direct als voorwaarde gesteld, dat bij een oplossing de Egypti sche soevereiniteit en waardigheid niet te kort gedaan mag worden. In deze nota staat verder te lezen: „De Egyptische regering betreurt het, dat sommige landen hun toevlucht heb ben genomen tot militaire maatregelen, die tegen Egypte zijn gericht pogingen zijn gedaan om het technisch personeel van het kanaal te bewegen ont slag te nemen teneinde de schepvaart in het kanaal te belemmeren. Ondanks dit alles heeft Egypte zijn kalmte en nuch terheid bewaard, vastbesloten het kanaal open te houden". De nota beslujt: „Egypte wenst te verklaren, dat het vastbesloten is te werken aan een door onderhandelingen vast te stellen regeling binnen de letter en de geest Handvest der Verenigde Naties". Israël niet Aan Israël is geen uitnodiging gezon den. Het is de bedoeling, dat een grote Internationale conferentie de besluiten van de commissie zal goedkeuren! Even voordat het voorstel van Nasser wereldkundig werd, kwam de Australi sche premier Menzies per vliegtuig ir Londen aan. Menzies begaf zich onmid dellijk naar Downingstreet 10 en dineerde later met Britse en Franse staatslieden. Foster Dulles, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft zijn diepe teleurstelling uitgesproken over de ver werping van het westelijke plan voor dc regeling van de kanaalkwestie. „De rech ten van de landen, die van het kanaal ge bruik maken, aldus Dulles, moeten ge waarborgd worden in overeenstemming met het Handvest der Verenigde Naties" President Eisenhower zal vandaag op de hoogte worden gebracht van de toestand door het Amerikaanse lid van !-Menzies, Henderson, die onmiddel lijk doorgevlogen is naar Washington. Ongeveer op hetzelfde ogenblik deelde nieuwe Franse ambassadeur ir Washington, Hervé Alphand mee, dal Frankrijk een behandeling van de kwes tie door de Verenigde Naties zal aan vaarden. De ambassadeur had juist eer onderhoud van veertig minuten met Fos ter Dulles gehad. Alphand geloofde, dat ook nog andere wegen waren om eer vreedzame oplossing te vinden. Hij voeg de er echter aan toe, dat „Frankrijk nooit IF7AAROM IS HET zo moeilijk om op dieet te gaan leven als men toch weet dat men zijn gewicht moet verminderen? Een bekende Nederland, se autoriteit op dit gebied, dr. J. Groen uit Amster dam, heeft gisteren enige verrassende antwoorden gegeven voor 600 deskun digen uit 40 landen, die het tweede internationale diëtistencongres te Rome bijwonen. Het is natuurlijk heel goed mogelijk dat men uil een onderbewust protest tegen de manier waarop de echtgenoteouders of dokter zeggen dat men op dieet moet leven, door gaat met veel eten Dat is meestal het geval bij hen. die normaliter de baas in huis zijn. 't Is ook mogelijk dat men in eten een vervangings middel vindt voor de vol- een dieet een emotionele stoornis te 'weeg. Dr Groen noemde dit een „verbazingwekkende" en „zeer nuttige hypothese" Hij zei. dat het een alge meen verschijnsel is Het kan zijn, dat het op ken door hei feit dat zij bemind wori_. i. Wanneer dit het geval is dan brengt dieet leven voor de pa tiënt niet de moeite waard is; dat er niet genoeg an dere compensaties staan tegenover de teleurstel ling van constant gemis Vele mensen, die met suc ces een dieet doorvoeren beginnen te roken of hun toevlucht te nemen tol ander soulaas, om het ge miste voedsel te compen- Het kan zijn dat men ophoudt met het dieet, omdat het de patiënt te ver afbrengt van de nor male lichamelijke eisen en 'gewoonten. Dr. Groen zegt. dat de medici dit onder ogen moet zien „en zoveel mogelijk reke ning moeten houden met de smaken en voorkeuren van de patiënt bij het vaststellen van het dieet." Ook is het heel goed mogelijk, dat men in zijn jeugd neurotische eetge woonten ontwikkeld heeft en het dieet verwerpt, omdat het tegen deze ge woonten ingaat. Voorts kan het gebeuren dat men te ziek is om in staat te zijn zyn eetgewoonten in toom te houden. Ten slotte merkte dr. Groen op: De psychologische factoren hebben een be langrijke invloed op het gewicht van de mens Hij achtte dit door een lange reeks van gevallen, die hij bestudeerd heeft, bewe- Kaagdorp is een actie begon nen om de bezitters van zeil boten, die veelal per auto naar de plas komen, te doordringen van het gevaar van te snel rij den. Langs de plassen zijn bor den neergezet, die de zeilers ook tijdens hun vrije uren moe ten overtuigen van de nood zaak, het aantal verkeers slachtoffers nog niet hoger te doen stijgen. Nog geen oplossing Vandaag werden de besprekingen tus sen Menzies, Eden, Mollet, Lloyd en Pineau voortgezet. Gisteren spraken de staatlieden meer dan zes uur over de moeilijke kwestie zonder ook maar een stap dichter bij een oplossing te komen. Kort na middernacht ging men uiteen. Aangenomen wordt, dat ook Engeland erin zal toestemmen, dat de kwestie voor de Verenigde Naties wordt gebracht. Een besluit hierover is nog niet genomen. Een ander moeilijk punt is de toekomst van de ongeveer 500 niet-Egyptische loodsen en technici, die aan het Suezkanaal wer ken. Deze mensen is gevraagd aan het werk te blijven totdat de resultaten van de missie-Menzies bekend zouden zijn. Vandaag zou de directie van de oude Suezkanaalmaatschappij in Parijs beslis sen over de instructies, welke aan de loodsen gegeven moeten worden. Het is niet waarschijnlijk, dat de maatschappij alle loodsen uit Egypte zal terugroepen. Zonder officieel vertoon is vanochtend in Utrecht de 676te jaarbeurs geopend. Reeds in de vroege morgen waren duizen den per trein, bus of auto naar de Vree burg en de Croeselaan getrokken. De belangstelling richtte zich in het bijzonder op het Croeselaanterrein, waar dit jaar voor het eerst de elektrobeurs een plaats heeft gevonden en waar de effi- ciency-afdelingen zijn ondergebracht. Tweeëntwintig landen zijn op deze beurs, die tot 21 september duurt, ver tegenwoordigd. Nederlandse firma's, 1100, zijn uiteraard in de overgrote meerder heid. Daarna volgt West-Duitsland met Engeland 123, Zwitserland 77, de Ver enigde Staten 76, Frankrijk 52. Zweden talië en België met ieder 25 stands, Denemarken 19, Oost-Duiteland 15, Japan i, Oostenrijk 7, Noorwegen en Polen met Tsjechoslowakije en Canada met 4, Spanje met 2 en Finland, Liechtenstein, Marokko en Pakistan met ieder één stand. In totaal omvatten 1969 inzendingen ;n netto-expo6itie-oppervlakte van 33.000 vierkante meter. Slechts één incident Minder verzet tegen negers De spanning in het zuiden van de Ver enigde Staten rond de toelating van ne gers tot de scholen van blanken vermin dert langzaam. Gisteren had slechts nog incident plaats en wel in Texarkana, r een negerjongen en een negermeisje, een school wilden bezoeken, door stenen werden bekogeld. Een menigte van 300 volwassenen en leerlingen bedreigde hen. De twee wisten in een taxi te ont komen. In Sturgis, waar verleden week ongere geldheden plaats hadden, konden elf ne gerkinderen de school bezoeken, hoewel ongeveer 1500 personen langs de weg ston den. 75 Soldaten beschermden de kin- In Clinton, Tenessee, waren er tekenen, dat de boycot van blanke studenten tegen de toelating van 12 negers zwakker wordt. Gisteren waren ongeveer 520 van de 800 leerlingen op school. En week geleden het aantal na de wanordelijkheden ge daald tot ongeveer 200. In Sturgis duurt de boycot echter on verminderd voort. Gisteren werd de mid delbare school, die ruim 300 leerlingen telt, nog door geen 100 leerlingen bezocht. Egyptische vloot- manoeuvres De haven van Alexandrlë zal van van avond af gedurende vier nachten geslo ten z(jn voor alle scheepvaartverkeer In verband met manoeuvres van de Egyp tische vloot. Strijd om de V.V.D. Informateur gaat met spoed verder (Van onze parlementaire redacteur) Informateur De Gaay Fortman heeft gis- A teren nogmaals de zekerheid verkre gen dat hjj de socialisten niet kan be trekken bü z'n poging om een extra-parle mentair kabinet op de brede basis te sren. De brede basis is dus niet i repareren. Het schünt vooral de demis sionaire minister van oorlog en marine, de Staf, te zün geweest uie getrai neell de socialisten nog tot andere inzn brengen, Tevergeefs echter. De hl Fortman heeft daaruit de consequeties etruKKen en hü is ugenblikkelük verder egaan met zün inlormatiepogingcn. Zo eelt hü gisteren de oud-voorzitter van de „V.P., de heer Andnessen, ontvangen, ie gepolst is voor minister van sociale zaken of voor P.B.O. en bezitsvorming. Deze heett een korte beaenktud gevraaga. Men kan nu aannemen dat de ïnforma- »ur zal proberen spoedig een oplossing vinden voor deze slepende crisis. Hei oehoeit met uitgesloten te zyn dat de lieer -ortman verschillende pogingen tegelijk ai wagen om mei een Kaoinet voo.- ae iag te Kamen. Zoals Dekend is, heeft hij 'eneaen ween reeds prof. Van aer Grin- en, hoogleraar in fiiourg, ontvangen, aie algemeen wordt genoemd als vice-pre- gecomOineera met het departement Toch slaat de heer Fortman nog voor enige proDiemen. Een moeilijke klip is ongeiwijteid de VVD. De HVP scnijnt t standpunt te staan aai i in een kabinet zonder socialisten behoren te worden opgeno- i. In kringen van de CH kan men ech- horen, dat een meerderneid van één zetel te gering is. De KVP, AK en CH be zetten ni. samen 51 van de 100 zetels in de Tweede Kamer. Na de uitoreiding wordt de verhouding 77-73. Het is bekend dat de CH de rechtse coalitie, in welke ook, bijzonder onaantrekkelijk vindt. Daaruit is dan ook te verklaren sommige CH-kringen de neiging bestaat om dan maar met de VVD in zee an, nu de socialisten de brede basis de tweede maal tijdens de informa tiepoging van de heer Fortman onmoge lijk hebben gemaakt. De liberalen heb ben 9 zetels in de Tweede Kamer. Zouden dc liberalen bü dc formatiepo- ging betrokken kunnen worden, dan is het niet uitgesloten dat de zetelverdeling Een testcase voor het meedoen van parle mentair ervaren liberalen is ongetwijfeld dhr. Korthals, die hedenmiddag zou mee delen of hij al of niet in het kabinet zit ting kan nemen. De liberale fractielci- (Zie vervolg pag. 5) HET WEER IN EUROPA 'li 1 1 wzw zzw wzw zzw WEERBERICHT Iets kouder A Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vanavond en vannacht zwaar bewolkt met plaatse- 4j^—lijk enige regen, morgen op- klaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krachtige, langs de Wad- denkust tijdelijk harde wind, aanvanke lijk zuidwestelijk, later westelijk. Iets la gere temperaturen (Opgemaakt te 11.15 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1