5b egstgeest komt op de gewone dienst f 90.000 tekort S3VANAVOND 5 LUISTERT 5 U NAAR:* Oud-Kath. Gemeente begroette nieuwe pastoor AFVALWEDSTRIJD VAN DE L.S.B. BEGINT Gevestigde en vertrokken personen Kancl. Ter Haar Romeny, Leiden, bevestigd tot vlootpredikant MEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 Gemeentebegroting 1957 is uit dFoor verbreding Warmonderweg is f420,000 tekort jour» jelicl» achte irmat: sten i tegf, 'ijzenrt. EN W. VAN OEGSTGEEST hebben de raad geen sluitende gemeente- iet np begroting voor 1957 kunnen aanbieden. Het tekort op de gewone dat lenst bedraagt rond 50.000, waarbij nog moet worden gevoegd een be- iks rag van 40.000 als afschrijvingen op noodzakelijke kapitaalswerken. ecs |m dit tekort van 90.000 te dekken stelt het college voor een verhoging een, de algemene uitkering uit het gemeentefonds te vragen. Aangezien vol- kabiiens de thans bekende richtlijnen over 20.000 uit de saldi-reserve zal oeten worden beschikt, om voor die verhogirig in aanmerking te komen, nodi|l de verhoging van de algemene uitkering 70.000 moeten bedragen. verbetering van opslagruimten f 2.000, idem terrein aan Oegs-tgeester kanaal f 8.500; verbetering van de Rijsjes f 30.000; herstelling en verbetering van Rijnsbur- gerweg, nu algehele vernieuwing moet wachten tot 1960, f 50.000; verbetering trottoir eerste gedeelte Warmonderweg idem gedeelte Sumatrastraat f 5.500, idem gedeelte Borneostraat f 7.150; idem Javastraat f 4.500; vernieuwing en verbetering Rhijngeesterstraatweg en Dorpsstraat vanaf de Oranjelaan tot het einde van de rails f 125.000; verbreding Warmonderweg f 420.000; aanschaffing motormaaimachine f 4.750; voorzienjngen openbare school no. 1 f 2.725; voorzie ningen gymnastieklokaal en fietsenberg plaats o.l. 6ohool f 15.500. Tot het uitwerken van de plannen voor stijging van de uitga" j inkomsten geen gelijke tred houden, voornamelijk veroorzaakt door de kosten voor onderhoud van wegen, li plantsoenen en de gemeentereiniging, i realisering van het uitbreidingsplan uitgaven onvermijdelijk mee. 8 verhoging van het bedrag per leer- openbare lagere school lerhand tot de oude scholen gaat met hoge onderhoudskosten, ter tweede openbare school is ge- :ht, heeft verder bijgedragen tot het tings tekort, e kosten, voortvloeiende uit het woon- inte-aspect, en die van de ligging r gemeente ten opzichte van het weg- r worden niet opgevangen door een de fondsuitkeringen. Daar- is het bedrag per inwoner eikend. In de belasting- -het feit, dat de com- an ^nsatie-uitkering voor de verlaging der ie pfcrsonele belasting voor Oegstgeest niet eer fcmstig is uitgevallen. Reserve's a' 24In de laatste jaren heeft de 6aldi- en «tferve de volgende stijging vertoond: ;el 1) januari 1955 f 322,084,46, 1 januari 1956 itdrip90-255'53 en 1 januari «1957 naar 6chat- Jng f 650.000. De meevallers, waarop bij Aet opstellen der gemeente-begrotingen zigh(jet kon worden gerekend, zijn in hoofd- tkeringen uit het gemeente van de ondernemersbelasting, is een factor geweest het af- p......«n de uitvoering van belangrijke Terken door de bouwstop, waardoor een Ijk (elangrijk bedrag aan rente kon worden de gepaard. Op de eerste meevallers kan de deze begroting niet worden gerekend. Wat de tweede betreft is in gevallen, dat ae ton worden verondersteld dat de uitvoe- t V0|ng nog al op zich zal laten wachten, is rfe eerste afschrijving tot 1958 uitgesteld, tel, De voor 1957 uit te voeren werken a pC zijn beperkt tot het strikt noodzake- lert '®ke' Wanneer de gevraagde verhoging der uitkering niet afkomt, zullen B. mat» en W" niet aarze,en bij de raad met voorstellen aan te komen tot het aan- e y' spreken van de saldi-reserve voor het fori| Uitvoeren van de kapitaalswerken. De voj gemeente kan zich nu eenmaal niet hef veroor'oven noodzakelijke werken te laten liggen tot de nieuwe financiële !n 11 verhouding rijk-gemeenten haar in- hieij trede heeft gedaan. Overigens ver- wachten B. en W., net als het Leidse ?ej college, dat een noodwet de oude ver- houding nog wel even zal bestendigen. Investeringen In de toelichting op de gemeentebegro- i is de volgende investeringslijst op- Plaatsen van vier lichtmasten aan de .•lemmervaart, op het doodlopende links van de brug f 4000; transfor- ïuisje op hoek Warmonderweg om Qfiet mogelijk te maken de verlichting van ggpfie Leidsestraatweg, Geverssti In zijn persoonlijk woord tot pastoor Glazemaker en tot de Gemeente zei mgr Rinkel, dat de herder uitsluitend gekomen is ter wille van de Gemeente. In het ge bed van de installatie wordt dan ook het meest over de Gemeente gesproken. Deze dag is een mijlpaal zowel in het 1 van de pastoor als in dat van de Gemeente. Pastoor Giskes vervulde gistermorgen nog zijn dienst bij het altaar. „De Kerk dankt u voor de bereidheid om de moei lijke tussentijd in deze gemeente te over bruggen. Gij hebt verkondigd, vermaand en weerlegd met alle nadruk. Over de eeuwige waarde van uw werk oordeelt de Heer; voor de tijdelijke waarde dankt u de Kerk". Zo sprak prof. Rinkel. 'at I dii „Suite évocatrice" van Tourne- mire. (N.C.R.V. 19.10 uur) DE FRANSE orgelmuziek wordt Joi_ nog stil bij Bach of geven ns een enkel werk van 0Maurice Duruflé, maar Tournemire wordt j veelal vergeten. De organisten die vaak orgelcomponi ng Jcuilmant, Pierné of Widor splen, doen deli hetzelfde. En toch ten onrechte, daar icj,| Tournemire eigenlijk een veel groter fi- guur is geweest dan Guilmant of Widor. rw*Zv'n muziek is zuiverder, geestelijk rijker, )dtlmaar wel volkomen doortrokken van een m. katholieke mystiek. Tournemire werd 22 I januari 1870 te Bordeaux geboren en volg de in 1898 zijn leraar César Franck op als 1 organist van de St. Clotilde te Parijs. Meer dan 40 jaar heeft hij daar het Cavaillé Coll-orgel bespeeld en de gehele orgel- t wereld telkens weer verbaasd doen staan van zijn meesterlijke improvisaties. Hij in maakte bovendien tal van concertreizen en werd ook leraar aan het Conservatoire pelj de Paris. Tijdens de oorlog werd het leven hem te machtig en in 1941 vond hij op tragische wijze de dood aan de Franse l kust. Hij schreef een oratorium, 8 symfo- >rk| nieën, psalmen voor koor en orkest, ka- indi mermuziek, opera's en een omvangrijke re]! verzameling orgelwerkenIn zijn orgel- I werken is hij de symfonische opvatting en| van het orgel, zoals Franck die had, trouw ir gebleven en ook hij zocht het dus voorna- ij melijk in de kleur en de harmonie. Eigen- .jj lijk is hij de voortzetter van Franck's werk, vooral harmonisch. Het is kunst l uan een grote verstilling, kunst van een I fijnbesnaard en gevoelig mens. Zo ook I zijn „Suite évocatrice", die vanavond door I Simon Jansen op het orgel van de Wester- kerk te Amsterdam wordt bespeeld. Een breed-gespannen Grave wordt gevolgd zt door een fijn en doorzichtig gekleurd •el ..Tierce en taille et récit de chromhorr 1 Heel fijn, als een soort ciseleerwerk, het volgende deeltje Flute d'echo", wa na „Jeu doux et uoix humaine" een meest mystieke stukjes muziek uit de gelliteratuur is. Ten slotte is er een lichte Caprice als besluit. een nieuw gymnastieklokaal i6 opdracht gegeven. Wanneer deze zijn uitgewerkt zal een definitieve begroting worden aan geboden. De eerste afschrijving kan in 1958 geschieden, maar afgewacht moet worden of deze bouw eindelijk op de ur- gentielijst kan worden geplaatst. Aan af schrijvingen voor kapitaalswerken wordt f 37.200 geraamd. B. en W. stellen de raad voo:r de begro ting 1957 voor de gewone dienst vast te stellen op f 2.339.575,14 aan inkomsten en f 2.390.716.73 aan uitgaven. Het nadelig slot bedraagt f 51.141,59, waarbij komt de afschrijving van nieuwe kapitaalsuitga ven ad f 37.200. De kapitaalsdienst geeft aan inkomsten aan f 5.497.356,42 en aan uitgaven f 6.935.002,70. Studiekwestie Bij de Oegstgeester gemeentebegroting 1957 is een lijst van subsidiebedragen op genomen. Tot instandhouding van het winter- en kampwerk heeft de OCJK een subsidie gevraagd van f 500 per jaar. Met de commissie, waarin de gezamenlijke jeugdverenigingen zitting hebben, zijn B. en W. van oordeel dat deze subsidie niet moet worden verstrekt, aangezien het hoofdbest. van de OCJK niet door het rijk is erkend en deze vereniging ook geen rijkssteun geniet. De vornaamste voorge stelde subsidies zijn: Kruisverenigingen f 5.050, Kraamcentra f 1.100, bijzender mid delbaar onderwijs f 3.800, volksfeesten f 1.710, speeltuinvereniging f 1.200, jeugd verenigingen f 1.500, gezinsverzorging f 1.000. De gezamenlijke subsidiebedragen belopen f 20.922.70. Aartsbisschop Rinkel nam afscheid van pastoor Giskes en installeerde diens opvolger TIJDENS DE VIERING van de heilige dienst der mis, waarbij de litur gie van de zestiende zondag na Pinksteren werd gebruikt, heeft pastoor G. P. Giskes gistermorgen in de Oud-Katholieke kerk aan de Zoe- terwoudsesingel wegens emeritaat afscheid van de Leidse parochie ge nomen en werd de jonge pastoor A. J. Glazemaker, die kortgeleden zijn studie in Amersfoort voltooide, geïnstalleerd. De installatie geschiedde door de aartsbisschop van Utrecht, mgr. prdt. dr. A. Rinkel. De tekst, waar mee prof. Rinkel de nieuwe pastoor tot zijn dienstwerk inleidde, was Titus 2 vers 15: „Op deze wijze moet gij spreken, vermanen en terechtwijzen, met alle nadruk. Niemand mag u verachten". Onbegrensd De monseigneur gaf de jonge pastoor de genoemde tekst mee als een echt raulinisch en vaderlijk woord, ter aan boring en ter bemoediging. Zijn eerste arbeidsveld is op het oog niet zo groot, zijn priesterlijk en herderlijk werk is zonder grenzen. Hij werke niet alleen in de begrensde breedte, maar ook in de ijke, grote diepte. „De Heer der Kerk staat achter u, als Bron van kracht, als Rots van zekerheid, als Bezieler van onze kracht en als Gever van alle genade". Van de Gemeente hangt het af, of de verkondiging vruchtdragend zal zijn; de Gemeente zij een levende en ontvankelijke akker. „Schat de herder niet gering, bouw hem.zelf op in het allerheiligst geloof, op dat hij een woonstede Gods mag zijn in de Geest". Woning De eerste predikatie van pastoor Glaze maker handelde over de brief aan de Efeziërs, hoofdstuk 3 vers 17: zodat Christus door het geloof In uw harten oning make Er zijn mensen die menen, dat de Kerk is als, een ambtenaar, die bij ons het je „onbewoonbaar verklaard" komt ophangen. Wij hebben ons leven lief en voelen er niets voor, er afstand van te Het Evangelie zegt echter: We staan toch büiten het leven, als Christus in ons hart geen woning heeft gemaakt door het geloof. Ons echte leven is daar waar wij heilige huisjes hebben verlaten en onder de open hemel verblijven. Ons „ik" een onechte woning. Voor de mensen van de Kerk is dit iles ook niet zo gemakkelijk. Is de wer kelijkheid van God dan wérkelijk echter Personeel firma De Nie kwam bijeen Zaterdagavond hield de onlangs opge richte personeelsvereniging van de firma Jan de Nie en Zonen in „Royal" haar e algemene ledenvergadering. Na welkomstwoord van de voorzitter lazen secretaris en penningmeester hun verslagen voor. De heer Nico Montagne kreeg een prijs, omdat hij de beste r voor de vereniging heeft verzonnen statuten en het huishoudelijk reglement werden ongewijzigd goedgekeurd. Na de verloting van twee taarten bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De vereniging telt thans 43 leden. Het se cretariaat is gevestigd: Pasteurstraat 32a Viswedstrijd in Warmond De personeelsvereniging van de firma Krantz heeft een viswedstrijd in de vijver van ,,'t Huys te Warmond" te Warmond gehouden. Het weer was best en de vangst goed. Er werd 10950 gram vis aan de kant gebracht. De uitslagen luiden: 1. W. van Leeuwen, 2. J. Devilee. 3. C. Kop, 4. J. Wijngaarden, 5. Herreur, 6. Jos. Keereweer, 7. Sinteur. 8. J. Pret, 9. G. Zandvliet, 10. H. de Boer. dan de tastbare werkelijkheid van ons eigen leven? Paulus kent die zwakheid ook en daarom bidt hij, dat de mensen gesterkt mogen worden. Naast de bede om kracht voor het geloof vinden we bij hem het'gétië'a öm' een levend geloof, dat is: een existentieel geloof, waarbij we ons met heel ons bestaan in Christus op genomen weten, en wij vanuit dat ge loof leven, denken en doen. Zo zei pastoor Glazemaker. Na afloop van de dienst, die door velen werd bijgewoond en waarin ook de dienst van het sacrament van het avondmaal werd gevierd, was er in de pastorie ge legenheid afscheid te nemen van de oud- jor en pastoor Glazemaker te be groeten. AGENDA VOOR LEIDEN Maandag Schouwburg, 8 uur: Hoofdstad Operette met Die lustige Witwe. Steenschuur 6. 8 uur: De Natuurvriend, film Aquarialogica door A. A. Gols. De Doelen, 8 uur: Leidse amateur-foto grafenvereniging, A. Lamboo demon streert het ontwikkelen van kleurendia's. Dinsdag Volkshuis, 7 uur; K. en O., aanvang van de beginnerscursus „Creatieve Ar beid" onder leiding van Henk Kors. Foyer stadgehoorzaal, 8 uur: breishow Gebr. Van Wijk. Wijkgebouw Stille Rijn 13, 8 uur: hulp- vereniging van de Geref. Zendingsbond, ds. Abma van Monster. Wo isdag Zuiderkerk, 8 uur: Chr. gymnastiek vereniging Jahn, dankdienst veertigjarig bestaan, ds. P. W. Spruijt en dr. F. H. von Meyenfeldt. Oud-Hortuszicht, 8 uur: tuinconcert Leids polilie-muziekgezelschap. Pieterskerk, half 3: avondstilte. Leiderd'orp, Het Wapen. 8 uur: Leiderdorpse damclub, simultaanseance Wlm Heemskerk. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde. 106 uur: „Van klei tot pot" (tot 1 oktober). Prentenkabinet (Kloksteeg 25), 25 uur: „Tekeningen door Rembrandt" (t.m. 15 september). BoerhaaveZalen: werken van Miep de Leeuwe, Jos Martens en Dick Loef (25 en 710 uur). Nachtdienst apotheker Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, Zuiderapotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, en apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. Dat kan er nog bij De Franse kwartiermakers op Cyprus hebben onmiddelijk na aan komst de Cyprische wijn gekeurd en te zwaar bevonden. Ze gin gen daarom bier drinken en bestel den vervolgens een lading Franse wijnen. De Cyprische wijnboeren hebben fel geprotesteerd. De secre taris van de boerenbond noemde de aanvoer van Franse wijnen op Cyprus een materiële en morele Dr. Smith overleden Dr. M. F. J. Smith, president-commissa ris van de N.V. Leidsche Handelsvereni ging, is op 73-jarige leeftijd overleden. Dr. Smith was sedert 1912 aan de vennoot schap verbonden. Politie hield aan De Leidse politie heeft een 29-jarige havenarbeider» die in Leiden woont, aan gehouden. De man wordt - verdacht van diefstal van een fiets. Gras ging broeien Het gras van het Van der Werffpark bleek gisteren te broeien. De brandweer heeft het op verschillende plaatsen uit elkaar gehaald. Ds. Van der Weele (Chr. Geref.beroepen Ds. C. v^n der Weele, Chr. Geref. predi kant te Leiden, heeft een beroep ontvan gen van de Chr. Geref. Kerk te Biezelinge (Zeeland). Leidse B.B.-ers namen zaterdag deel aan de B.B.-druivenmars in het Westland. Ze kwamen in het bezit van de uitgeloofde beloning en brachten (natuurlijk) druiven mee naar huis. Negenzestig deelnemers Deze week begint, onder leiding van dr. W. L. Groeneveld, wedstrijdleider van de L.S.B., de traditionele afval wedstrijd. In verband met uitgeschreven vergaderin gen moest het verspelen van de eerste ronde over twee weken worden uitge smeerd. Achtendertig van de 69 deelne mers moeten deze week aan de slag. De paring ziet er als volgt uit: 35 Kop penaal (Sassenheim)11. Modderman (LSG); 21 v. d. Lip (Sassenheim)48 Th. v. d. Oord sr. (LSG); 14. De Jong (Leider dorp)—2. v. d. Nat (LSG); 9. Van Dijk (LSG)10 rector De Groot (Leiderdorp); 23 Wakka (Philidor)—41 Sterk (Leider dorp); 53 Bethe (Philidor)68 Rasser (Lei derdorp); 47 Van Haaster (VTL)37 Braam (Leiderdorp); 17 Den Bak (Sassen heim)—15. Beyk (Lisse); 32 Geyer (Phili dor)—51 Hooftman (LSG); 67 De Wekker (LSG)—64 Verkuyl (SPW); 19 Post (Al- 2 jongens verdronken Het negenjarige zoontje van de familie Aafjes kreeg dinsdag voor zijn verjaardag van zijn ouders een hengel. Woensdag wil de hij met een vriendje gaan vissen en beiden begaven zich naar de Nauernase- vaart bij Wormervee r. Toen het vriendje plotseling van de fiets stapte, reed de jongen, die hem niet meer kon ontwijken, het water in. Hij is verdronken De vijftienjarige G. Beekman, die woens dag speelde op een schuit in de Prinse gracht in Amstlrdam, is in het water gevallen en verdronken. Liberiaanse president is vertrokken De Liberiaanse president, William S. Tubman is zaterdag, vergezeld van echtgenote, vertrokken voor een reis Italië, Frankrijk, West-Duitsland, Neder land en Zwitserland. Tijdens zijn verblijf in Nederland zal hij op 15, 16 en 17 oktober door het Koninklijk Paar worden ontvangen. Daarna zl presi dent Tubman nog enkele dagen in om land verblijven, alvorens naar Zwitserland te vertrekken. 35 miljard per jaar voor bewapening De landen die zich herbewapenen, geven hiervoor jaarlijks een bedrag van 357 mil jard gulden uit, aldus heeft een subcom missie van de Amerikaanse Senaat ver klaard. Viswedstrijd D.S.B. Zaterdag houdt De Stalen Band de tra ditionele viswedstrijd, dit keer in de Rijn ter hoogte van molen „Rembrandt" de Hoge Rijndijk. Het Britse vakverbond TUC heeft op zijn congres te Brighton een resolutie aangenomen, waarin het verklaart, dat bij de regeling van de Suezkanaalkwestie alleen geweld mag worden gebruikt, neer de Verenigde Naties daartoe toe stemming geven. Op president N wordt een beroep gedaan om staatsman schap te tonen en te erkennen, dat de be langen van de wereld boven de engere opvatting van nationale soevereiniteit uit- phen)5 Verduyn (Caïssa); :'0 Hooyer (Alphen)—39 Etma-ns (SPW); 22 Padding (Philidor)—52 Jansen (Caïssa); 16 Van Wij nen (Leiderdorp13 Maarsen (Voorscho len); 65 Hofstee (SPW)—57 J. J. B. Breg- gaar (Voorschoten); 33 Spek (VTL)—17 Teleng (Vriendenschaar); 50 De Mik (Phi lidor)69 Stuyts (Vriendenschaar); 54 Vreeken (LSG)49 Rozemeijer (Vrienden schaar); 59 Olyerhoek (Roelofsa rends veen) 63 Bernard (Vriendenschaar). Eerste tien A. Barkema (Philidor), die twee keer achtereen winnaar werd zal ongetwijteld trachten de schitterende beker definitief in zijn bezit te krijgen. Hij heeft van zelfsprekend rangnummer één .Na hem volgen: 2 v. d. Nat (LSG); 3 A. Smit (VTL); 4 E. Ketting (Philidor); 5 Verduyn (Caïssa); 6 Brunt (Alphen); 7 Teleng (Vriendenschaar); 8. J Beij (Philiidor); 9 Van Dijk (LSG) en 10 rector De Groot (Leiderdorp). Gezinsdienst Marekerk Afscheid van mej. L. van der Wiel Gistermorgen werd in de Marekerk een bijzondere gezinsdienst gehouden, mede ter gelegenheid van het zilveren huwe- lijksjublileum van ds. en mevrouw Van der Wiel en van het afscheid van mej. L. van der Wiel van de zondagsschool van de Hervormde vvijkgemeente Molen wijk. Mej. Van der Wiel is naar Middel burg verhuisd. Na de opening van de dienst zongen de kinderen van de zondagsschool het lied „Dat öns loflied vrolijk rijze". „Wij zijn hier op deze heerlijke en blijde dag samengekomen in Gods huis. Het is nu 25 jaar geleden, dat ons huwelijk met psalm 23 werd ingezegend". Zo zei ds. Van der Wiel. De predikatie handelde over Johannes 2. de bruiloft te Kana. De predikant zei. dat waar Jezus niet aan wezig is, alles op een mislukking in ons leven uitloopt. Met Hem krijgt het leven glans, door Zijn liefde en genade. Jezus zocht de eer van Zijn Vader; het moet ook ons te doen zijn om de eer van de Vader en het heil van de mensen. Na de prediking richtte ouderling Zwa nenburg namens de kerkeraad van de wijkgemeente zioh tot mej. Van der Wiel die haar werk als leidster moest neer leggen. Hij dankte mej. Van der Wiel voor wat zij voor de zondagsschool heeft De kinderen kregen na de dienst ln an de kerk van ds. en Van der Wiel een versnapering. Speeltuin Westerkuxtrtier Eerste optreden van het toneelclubje Zaterdagmiddag had het eerste optre den plaats van het onlangs opgerichte toneelclubje van de speeltuin „Wester kwartier". De middag werd geopend door voorzitter H. G. Wittenaar. Onder lei ding van mejuffrouw N. de Oude werd een soort circus opgevoerd. De aankle ding van de dieren was heel goed en het geheel werd in een vlot tempo afgewerkt. De poppenkast viel natuurlijk ook erg ln de smaak. Binnenkort wordt een voorstelling van de oudere groep gegeven en woensdag hoopt men een avond te geven voor de ouders van de spelende kinderen. r het eerste gedee erdam en M. Abma In de week van 30 aug. tot met 5 sept. Euratomconferentie op Frans voorstel De Franse minister van buitenlandse zaken, Pineau, heeft zijn collega's van de zes landen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal uitgenodigd voor een bijeenkomst tegen het einde van sep tember te La Celle Saint-Cloud. Het zou nodig zijn in verband met de Euratom- overeenkomst beslissingen te treffen, die alleen door ministers kunnen genomen worden. Het vraagstuk van het opnemen van de Franse overzeese gebieden in de gemeen schappelijke markt, waarvan de voor waarden door de betrokken diensten be studeerd werden, zou bij die gelegenheid ter sprake kunnen komen. Te Brussel zijn de delegaties van de commissie van voorbereiding van Eura tom en de Gemeenschappelijke markt weer bijeen na het zomerreces. Gisteren werd de kwestie besproken, hoeveel een begroting voor navorsing op atoomgebied moet bedragen. De door de deskundigen ingediende begroting is als werkhypo these aangehouden. Rubberaanplant vernield Op de onderneming Bangoen van de H.VA. aan de grote weg van Siantar naar Perdagangan op Sumatra hebben kwaadwilligen 6600 jonge rubberbomen gekapt, waardoor een oppervlakte van 17 ha volkomen kaal werd. De schade wordt geraamd op 250.000 roepiah. Twee personen zijn gearresteerd. In Herv. kerk te Ginneken Kandidaat C. R. H. ter Haar Romeny te Leiden is gisteren in de Hervormd- Kerk te Ginneken bevestigd tot predikant van de Ned. Hervormde Kerk, speoiaal belast met werkzaamheden op de vloot. De belangstellinig voor de diensten van 10 en 3 uur was groot. De voorganger in de liturgie was in beide diensten ds. A. C. D. van den Bosch te Ginneken. 's Morgens zette ds. J. H. Sillevis Smitt. hoofd-vloobpredikant, in een bevestigingspreddkdng de betekenis van het werk van de vlootpredikant uit- F AILLIS SEMENTEN Kooiwalweg 2, R'dai straat 1. Vijvelstra Th W. Branberger gehandel, Haulerw mij.. Graag Floris- zi, A'dam. cur mr Blauwbroek. horlo- C. J. J G. Vos Visser. klokkenh andel Geëindigd; J. Penning Sr. en J. Penning Jr.. Schiedam; Haagse Lingeriefabr. Linfa NV, Den Haag; W. v Buuren, molenbaas De Bildt. uitkering 100 T; M Boelhouwer, groothandel zand en grint, Vreeland. een. Hij deed dit aan de hand van Jesaj 6 en Johannes 13. In de middagdienst werden de bevesti gingsvragen gesteld door ds. B. ter Haar Romeny, de vader van de nieuwe predi kant. Aan de handoplegging namen deel ds B. ter Haar Romeny, ds Van den Bosch, ds Sillevis Smitt. ds J. C. Fontein, eme ritus-predikant te Breda. ds. J. C. Elen- baas. emeritus-predikant te Breda, ds J. J. van de Wall. Hervormd vlootpredikant te Den Helder, ds C. M. M. Ferguson, Her vormd vlootpredikant te Doorn, ds G Julius. Hervormd vlootpredikant te Rot terdam, ds. W. Hoekstra. Hervormd vloot predikant te Nieuw Loosdrecht. en ds. M- L. den Boer. Hervormd predikant te Chaam, Baarle-Nassau en Alphen (Gllze). iwe vlootpredikant hield een pre dikatie over Johannes 14 vers 6. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Antonia C dr van J A vai den Berg en J A Hebinck; Leonardus H W C Hoogduin en M A Leenders Jacoba L C dr van E A Odijk en W M Leeuwen; Maria J dr van T van Duijn 1 J Messemaker. GEHUWD: P L Jung en N de Kramer; S T Liem en T I Tan. IN LEIDEN VESTIGDEN ZICH: J. F. P. Kloet en gezin, schoenmaker, Janvossensteeg 21; P. G. V. ten Broek gezin, technicus, Buys Ballotstraat 5; C. E. C. Holthausen-Nix en fam., Rijnsbur- gerweg 37; N. G. H. Vroom-van Heerin- gen en fam., Haven 1; A. B. Pouw en fam., koopman,-Oude -Singel 68; E. Drost-Wijn- tjes en fam., Muldersstraat 14; P. F. Jans sen en fam., hoofdingenieur, Muldèrsstr. 16; B. G. H. M. Sanders en fam., arts, Duinhof 10; P. L. Eichhorn, stuurman, Cobetstraat 71; D. Groothedde-Donker, Hoge Morsweg 132; J. R. J. H. Mulder, jeugdleider. Stieltjesstraat 40; W. van der Berge, slager, de Sitterlaan 2; K. Kraaljer- Burger, Lage Rijndijk 76a; J. G. M. var Leek, ingenieur, Moddermanstraat 21; J. Singerling, militair, Suringarstraat 21; A. Schaap, lerares, Kernstraat 7; E. J. Overdevest, hulp i. d. huish., St. Jorissteeg 13; M. Hillebrand-Tervooren, naaister, Hooigracht 78; C. C. W. Goosen-Zandber- gen, Noordeinde 37; H. Sommer-Vreeswijk Varkenmarkt 7; B. Arbouw, hulp i. d. huish., Meidoornstraat 32; H. O. Voorma, Tomatenstraat 8; A. M. Ouwerkerk, in- pakster, Korte Mare 19; M. Koekebakker, Burggravenlaan 209; H. M. Zengerink, ciaal werkster, Haagweg 43; K. Olde, mach. bankwerker, Schimmelstraat 3. UIT LEIDEN VERTROKKEN: C. S. de Vries-v. d. Holst en fam., Mus- schenbroekstraat 19 naar Breda, Balfort- straat 34; C. L. Lefèvre en fam., Pr. Wil- helminastraat 16 naar Frankrijk; W. D. Hershberger en fam., v. Oldenb.str. naar Verenigde Staten; A. G. de Wilde fam., Korte Mare 27 naar Sassenheim, Hoofdstraat 156; A. T. Brussee-Wetzelaer en fam., Nieuwsteeg 10a naar 's-Grav hage, Malakkastraat 137; J. Vijlbrief fam., Jacob Catslaan 63 naar Oegstgeest, Spaargarenstraat 48; A. P. Hakkenberg en fam., Leemansstraat 55 naar Zoeterwoude, H. Rijndijk 42; B. Lambooy en fam., Lod. v. Deysselstraat 6 naar Sassenheim, J. Elststraat 16; H. Prins en fam., Mirakel- steeg 35 naar Sassenheim, woonwagen park; A. P. Oliemans en fam., aan Boord naar 's-Gravenhage, Archimedestraat 31; P. Colijn, Langebrug 107 naar Sassen heim, Hoofdstraat 110; M. A. van Gelder, Rapenburg 83 naar Dordrecht, Wijnstraat 109; J. 't Hart, Noordeinde 32 naar Leid- schendam, Woonark Nautawerf; M. A. M Eering, Korevaarstraat 11a naar 's-Gra venhage, Gr. Hertoginnelaan 246; E. R. Nickel. Cobetstraat 8 naar Oegstgeest, Rijnzichtweg 163; J. A. van Gelderen, Zoeterw.singel 69 naar Amsterdam, Roo- seveltlaan 175; G. Zoutendijk, Zoeterw. singel 60 naar Amsterdam, Sarphatipark 90hs; M. E. W. Roling, Zoeterw.singel 53 naar Leeuwarden, Wirdumerdijk 2; J. G. C. Boterenbrood. verpleegster naar Zeist, L. v. Cattenbroeck 3; G. de Blécourt, Roo- denburgerstraat 4 naar 's-Gravenhage, Groenesteinstraat 68; A. L. M. Andriessen, Leliestraat 55 naar Arnhem, Zijpendaal- seweg 26; M. Kesseboom, Pioenhof 10 naar 's-Gravenhage, Bronovolaan 5; Ra den Ma'r'at. J. v. Goyenkade la naar Duits land: G. J. Ploos van Amstel, Witte Singel 8 naar 's-Gravenhage, Duinlaan 141: Jonkheer C. A. Elias van Stabrouck, Witte Singel 85 naar 's-Gravenhage, v. Neckstraat 117; P. C. A. van Putte, Witte Singel 10 naar Voorburg, Parkweg 211; A. Berk, Spiegelstraat 36a naar Haarlem, Rollandslaan 89; G. K. Fokkema, Hout laan 6 naar Oegstgeest, Fred. Hendrlkln. 19: J. S. Schreuder, Mezenstraat 2 naar 's-Gravenhage, Fuchsiastraat 26; G. A. A. M. Kloeg, Oude Vest 11b naar Nijmegen, Oranjesingel 41; W. J. van Steenbergen, Herengracht 73 naar Beverwijk. Romer- kerkweg 2; K. M. v. d. Biggelaar-Ginjaar, Sieboldstraat 44 naar 's-Gravenhage, Nun- spcctlaan 358; D. M. W. C. M. Audiffred, Burenhof 40 naar Rotterdam, Bale- mienstraat 46; A. J. Schalkwijk. A. van Saksenstraat 10a naar Tilburg, Leliestraat F. W. Eckenhausen en fam., Burg- 'enlaan 129 naar Ned. Nw Guinea; C. C. Ansink en fam., Acaciastraat 13 naar 's-Gravenhage, P. Potterstraat 24; L. Kar- regat en fam., O. Singel 130a naar Edam, Ansjovisstraat 9; M. J. Verniers en fam., Rijnsb.weg 62a naar Abcoude, Amster damsestraatweg 7; H. M. Stiasny en fam., Maredijk 151 naar Br. West Indië; A. J. Crama en fam., Lusthoflaan 13 naar Rijs wijk, Z.H., Karei Doormanlaan 168; K. Laterveer en fam., Hermanstraat 9 naar Voorschoten, Leidseweg 124a; J. M. Heij- mans-van Ginkel en fam., Coornhertstr. 38 naar Voorschoten, Leidseweg 124 38 naar Voorschoten, Vlietzicht 71; A. M. H. Vellekoop, Rijnsb.weg 73a naar Oegst geest, v. Assendelfstraat 32; V. M. M. Krapf, Rijns.bweg 10 naar Zwitserland; F. H. Gerritzen, O. Singel 12 naar Oegst geest, Wijttenbachweg 36; W. Oolders, O. Singel 132 naar Haarlem, Lorentzkade 520; C. M. J. Maaskant, Koningstraat 7 naar Geertruidenberg, Ir. de Voogtstraat 31; J. C. W. v. d. Nat, Pioenstraat 4 naar Zeist, Willem Arntzhoeve; R. J. Abbas- Brouwer, de Goejestraat 86 naar 's-Gra venhage, Beeklaan 311; L. van Vugt, Hogewoerd. 57 naar Bergschenhoek, Smilshoek 72; H. Slootjes, St. Jacobs- gracht 1 naar Oegstgeest, Terweeweg 136; J. v. d. Valle, Varkenmarkt 7 naar 's-Gra venhage, Flackstraat 179; Jonkheer J. J. Boreel, Gerecht 6 naar 's-Gravenhage. Harteveltstraat 4a; L. E. Reichenfeld, Ma- riënpoelstraat 2b naar 's-Gravenhage, Bal semienlaan 183; A. J. Reichenfeld-Bak- ker, Mariënpoelstraat 2b naar Verenigde Staten; A. A. Verdenius en fam., Verd- mastraat 22 naar 's-Gravenhage, Wilhel- minastraat 143; Raden Kartodirdjo en fam. Hoge Rijndijk 26 naar Leerdam, Kon. Em- malaan 24; A. Struycenberg en fam., Zoe terw.singel 108 naar Oegstgeest, Nassau- laan 11a; C. M. de Heer-Padderburg en fam., Merelstraat 45 naar Deventer, Nieuwstraat 28; P. C. Brinkerink en fam., Vondellaan 19 naar Oegstgeest, Marelaan 31; D. A. B. J. M. v. Ewijk, Breestraat 73 naar Amsterdam, Pr. Hendrikkade 189; W. Vavier, Noordeinde 9 naar Maasniel, Pr. Bernhardlaan 34; C. M. Scholte, Kore vaarstraat 51 naar Katwijk, Mr. D. D. Curtiusstraat 15a; M. W. Bernard, Hoge Rijndijk 204 naar Rotterdam, Bergweg 329; G. J. Koning, Zoeterw.singel 99 naar Driebergen-Rijsenburg, Oranjelaan 6; A. M. M. J. v. d. Ven, Wasstraat 69 naar Voorhout, Herenstraat 45; G. M. H. Stolte, Groenhovenstraat 8 naar Amster dam, Pr. Hendrikkade 189; A. C. Klein- jan, Haagweg 38 naar Bolivia; J. van den Berg, Rijnsburgerweg 10 naar Am sterdam, Camperstraat 17; L. A. Eichhorn, Haarl.straat 43a naar Hilversum,Haze laarlaan 2; A. M. M. Verberkt, Hansen straat 61 naar Boxmeer, Steenstraat 166; M. J. Rijsbergen, Pasteurstraat 28a naar Nijmegen, Berg en Dalseweg 274; F. J. Cleton, Diefsteeg 10 naar België; H. N. F. Onnen, Noordeinde 21a naar Rotterdam, Begijnenstraat 33D; H. J. van den Bos, Tulpenstraat 23 naar Gouda, Graaf Floris- weg 77; P. S. v. d. Blom, Seringenstraat 31a naar Sliedrecht, Vermeerstraat 50; A. Kreijger, W. Singel 27 naar Haarlem, Harmenjansweg 25; R. F. M. Smitz, Haag weg 13 naar Venray, Leunseweg 1; M. Ku- Boshuizerkade 81 naar Sassenheim, Sporthoflaan 31; M. C. Kienjet, H. Mors weg 88a naar Wassenaar, Eikenlaan 14; Dorp, Ger. Brandtstraat 15 naar Hilversum, W. Kruislaan 6; M. H. Beek- veldt-Pieters, Vondellaan 29 naar Amster dam, Alblasstraat 2211; M. L. A. van Welij, Vondellaan 22 naar Bergen N.H., Loudels- 20; A. E. Scheele, Rijnsb.weg 86 Vlissingen, Spuistraat 17; J. Peters, Rnijsburgerweg 86 naar De Bilt (U.), Ie Brandenb.weg 124; A. M. Heckel, Rijnsb. weg 10 naar Utrecht. J. v. Scorelstraat 2; T. Goslings, Rijnsburgerweg 42 naar Amsterdam, Prinsengracht 477; J. C. M. Winden, Mariënpoelstraat 4 naar Rot terdam, G. W. Burgerplein 14; J. N. Ho- genelst, Haarl.straat 106 naar Oostenrijk; S. Szelinger, Hooigracht 60 naar 's-Gra venhage. Atjehstraat 136; M. P. van Hove, Sieboldstraat 26 naar Canada; C. Brandt, Oranjestraat 1D naar Gouda, Lombard- steeg 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3