natuurlijk goudband... Avonturen van Spekkie en Blekkie Extra geur, extra smaak! Het plastic huis van 1993? ervaren winkeljuffrouw leerling wijkbediende Douwe Egberts zeker ia zeker - zeker ia zeker - zeker la zeker - zeker ia zeker NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 6 SEPTEMBER 195r Doorzichtige wanden, dak en deuren,... televisie, atoomverwarming, radiokracht... het huis van de toekomst. Van 1967? 1983? 1976? We weten het niet! Over de toekomst bestaat immers geen zekerheid. Wel is zeker dat er geld nodig zal zijn, geld voor de opleiding van Uw kinderen, voor Uw oude dag en voor Uw nabestaanden. Alleen de levensverzekering ver* schaft U de zekerheid dat dit geld er zal zijn, wanneer het nodig is. Praat eens met een levensverzekeringman, die weet er alles van! Levensver Horloges-Pendules Franse lerares zoekt rustige, zonnige KAMER Coöp. Vooruit, afd. kruidenierswaren Voor spoedige indiensttreding gevraagd r 27,25 bruto per week r 31,25 bruto per week r 37,— bruto per week Bovendien provfsie van de verkoop. Tevens gevraagd Beloning 16 jaar 18,50 bruto per week Bovendien provisie van de verkoop. Aanmelden: Korevaarstraat 30. Bij de STEDELIjKE LICHTFABRIEKEN kunnen geplaatst worden enkele aankomende krachten voor de GASFITTERIJ en de TIMMERWERKPLAATS Loon nader overeen te komen. Frieschc Vlag Goudband, dc enige koffiemelk met 31 vaste melkbestanddelen. Een klein scheutje is al voldoende om Uw kopje koffie goudbruin van kleur en extra lekker van smaak te maken. In de koffie merkt U pas waarom Friesche Vlag Goudband de voordeligste en beste koffiemelk is. Verkrijgbaar in flessen van: 1/4 Ltr (210 gr.J 1/2 Ltr (540 gr.) Ceylon melange 108 ct. Engelse melange g4 cl. Pickwick Theezakjes doosje van 20 stuks g8 ct. doosje van 10 stuks 50 ct. 31. Blekkie besloot eens om het kamp heen te sluipen Misschien dat hij onder tussen op een idee zou komen. De Wildia- nen, die om het kampvuur zaten te roken en te praten, droegen allen vrij veel veren op hun hoofd. Waarschijnlijk waren het de aanvoerders, bedacht Blekkie. Een van hen had zelfs een grote waaier van veren voorin zijn haar staan. Dat moest de hoofdman zijn. Hij zat met opgetrokken knieën en onderstreepte zijn woorden af en toe met een gebaar van zijn pijp. Blekkie had er een heleboel voor willen geven als hij de man had kunnen verstaan. Mis schien was hij wel aan het vertellen wat er met de gevangenen gebeuren moest! Blekkie sloop somber op handen en voe ten tussen de stammen door Plotseling stootte hij met zijn hoofd tegen een of an der hard voorwerp aan. Hij slaakte bijna GEUR EN SMAAK SPECIAAL BESCHERMD door een alumimum- binncnvcrpakking, die de thee steeds vers en fris houdl. een gil van schrik, maar wist zich nog juist op tijd te beheersen Dan voelde hij eensklaps hoe twee sterke handen zijn keei dichtknepen. Hij probeerde zich wanhopig te verzetten, maar zijn tegenstander was veel te sterk. Hij voelde nog hoe hij werd opgenomen en terwijl het door hem heen- flitste. dat hij door een van de schild wachten van de Wildianen moest zijn ge grepen, verloor hij het bewustzijn. Toen hij weer bijkwam, lag hij ergens op ie grond. Het bonsde in zijn hoofd en de eerste ogenblikken had hij er geen flauw idee van. waar hij zich bevond en wat er met hem gebeurd was. Dan drong alles weer tot zijn herinnering door. Hij was ge vangen genomen, terwn1 hij om het kamp van de W^d'-ner -<e- '~cp. Maar het och heel ergens anders bewuct. Uij u achtte zich op te richten, doch merkte dat zijn armen en benen geboeid waren. Hadden de Wildia nen hun kamp haastig verplaatst, toen ze gemerkt hadden dat zich nog een vijand in hun omgeving bevond? Hij zag nergens tenten staan en ook het ruisen van de ri vier hoorde hij niet. Plotseling hoorde hij voetstappen nade ren. Dat was zeker de Wilddaan, die hem gevangen genomen had. Tot zijn verba zing knipte de man een elektrische lan taarn aan en liet het schijnsel ervan over zijn gezicht vallen. Blekkie kon zien dat het inderdaad ook een Wildiaan was. Maar hij was iets anders gekleed dan de Wildia nen, die een aanval op het vliegtuig ge daan hadden. En zijn gelaat was met bre de rode en groene strepen beschilderd. De man moest op het oorlogspad zijn, flitste het door Blekkie's ontstelde hersenen. Een hoogtepunt van de dag - het ogenblik, waarop Moeder jong en oud verkwikt met een kop Pickwick thee! Deze verfijnde Engelse melange, samengesteld door Douwe Egberts, kenmerkt zich duidelijk door een bijzonder krachtige geur, een verrassend-opwekkende smaakt) Laat ook UW gezin, UW gasten, genieten van deze aparte, voortreffelijke thee!

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 8