DE GRUYTER'S 0&M3IM3 Bezwaren tegen uitbreidingsplan van Leiderdorp Geref. dominees tussen vakantie en arbeid minstens 35 koppen geurige koffie uit een blikje NIEUWE LEmsCHE COUR 4NT 6 DONKERDAG 6 SEPTEMBER 19S| Openbare zitting Ged. Staten Het besluit van de gemeenteraad van Leiderdorp van 7 oktober 1955 om de uit breidingsplannen voor de gronden, gele gen nabij de bebouwde kom der gemeente te herzien, was voor verschillende be langhebbenden aanleiding met bezwaar schriften te komen. Het college van Ged. Staten van Zuid- Holland heeft zich vanmorgen tijdens een openbare zitting bezig gehouden met en kele van deze bezwaarschriften. Slechts twee reclamanten waren naar Den Haag gekomen, t.w. de heren H. W. Heykoop en Jac. Hanegraaff. Namens de appellant voerde mr. W. C v. d. Brink het woord, die betoogde, dal zijn cliënt twee bezwaren tegen de her ziene uitbreidingsplannen heeft, nJ. het betrekken van een terrein achter zijn vee- houdersbedrijf in het uitbreidingsplan en het doortrekken van de Munnikeweg. Mr v. d. Brink noemde het geen sterk argu ment, dat het terrein achter het bedrijf van de heer Heykoop voor een afronding van het gehele plan noodzakelijk is. VaD de totale oppervlakte industrie-terrein kan men best een oppervlakte van 1,8 ha af doen, aldus mr. Van den Brink, die zich hier volkomen aansloot bij het advies van de Agrarische commissie en de Prov Planologische dienst. Het doortrekken var- de Munnikeweg zag hij ook niet als iet® noodzakelijk. Er wonen hier vier gezin nen, zodat van een druk lokaal verkee* niet gesproken kan worden, terwijl do doorgetrokken weg ook geen recreatie' doel zal kunnen dienen. De heer Heykoop zal omstreeks tien ha grond verliezen, hetgeen de bedrijfsvoering op zeer on gunstige wijze zal beïnvloeden. De heer Jac. Hanegraaff had er aan vankelijk bezwaren tegen, dat zijn werk plaats zou verdwijnen. Schadevergoeding Burgemeester K. van Diepingen stelde de heer Hanegraaff gerust door te ver tellen, dat de schadevergoedings-regeling van toepassing was verklaard en dat de twee woningen bij de werkplaats van de heer Hanegraaff niet zouden behoeven te verdwijnen. Hoewel het gemeentebestuur een open oog heeft voor de agrarische belangen, zal men de belangen vooral van de kleine industrie niet mogen verwaar lozen. Op een vraag van gedeputeerde Deeren- berg deelde burgemeester Van Diepingen mede, dat ir. Kuiper, de stedebouwkun- dige adviseur der gemeente nog een aan sluitend plan zal maken. ,.Er zou aan de bezwaren tegemoet ge komen kunnen worden, wanneer dit nieuwe plan dan bekend is", aldus gede puteerde Deerenberg. Burgemeester Van Diepingen onderstreepte deze mening min of meer, maar voegde er aan toe. dat de moeilijkheid is, dat men hier met twee polderbesturen te maken heeft. Mr. Van den Brink: „Dan zou deze zaak maar eens voor de polderraad moeten komen Burgemeester Van Diepingen: „Deze opmerking lijkt mij niet juist De voorzitter mr. Klaasesz: „Het lijkt mij beter, wanneer u deze opmerking trekt Ged. Staten zullen later een beslissing SASSE1SHEIM Ereherstel voor Koningshuis Ged. Staten bekijken uitbreidingsplan De door de gemeenterad van Sassen- beim op 22 december 1955 vastgestelde hreziening van het uitbreidingsplan WesterstraatFloris Schoutenstraat" is voor de heren A. W. Schinck uit Sassen- heim en C. P. W. Schinck te Leiden aan leiding geweest een bezwaarschrift bij het college van Ged. Staten in te dienen met het verzoek aan het provinciaal be- uur de goedkeuring aan dit raadsbesluit onthouden. Vanmorgen hebben Ged. Staten zich et deze kwestie bezig gehouden, waar- mr. V. C. Groenendijk de belangen »n de heren Schinck bepleitte. De be varen, die mr. Groenendijk ontwikkelde aren tweeërlei. Ten eerste noemde hij het onjuist, dat ondanks de grote vraag ir woningen er door het gemeentebe- ur maar een heel lichte bebouwing tgesteld was, waardoor er slechts en kele huizen zouden kunnen verrijzen, anderzijds geloofde hij, dat de heren Schink financiële nadelen zullen krijgen, 'mdat bij een verwezenlijking van het icrziene uitbreidingsplan een tuin in twee delen gesplitst zal worden. De heer ir. W. F. Schut, di' Stad en Landschap betoogde, dat met de herziening van dit uitbreidingsplan eer herstel was toegebracht aan het oude Stichting tour Zielzorg dag en dinsdag op Woudschoten ccn con ferentie belegd, waarop een 70-tal Gere formeerde predikanten dc eigen proble men van pastor kwamen bespreken. „Het is goed bü het begin van een nieuwe werkperiode, zo tussen vakantie en ar beid. eens dc geestelijke problemen van de dominees zelf te bckyken", aldus de voorzitter van de Stichting, prof. Brillcn- burg Wurth. Ds. S. J. Popma van Amsterdam besprak de rol. die de dominees spelen in de lite ratuur van de laatste eeuw. Er valt hier, een groeiende kritiek te signaleren op de wijze, waarop dominees hun ambt vervul len. De tijd ligt niet zo lang achter ons. dat men van de pastor een uiterlijke correct heid en „heiligheid" verwachte, die de goede man nooit op kon brengen en hem zo herhaaldelijk in de hoek der kramp achtigheid dreef. Over het leven van Koningshuis. Stedebouwkundig achtte hij het niet verantwoord een intensievere be bouwing toe te staan, omdat dan het ge zicht op het oude Koningshuis onttrok ken zou worden. De heer G. Schram, directeur van Ge meentewerken. merkte nog bij wijze van interruptie op, dat aan de tuin van dc beien Schinck niet zo'n grote waarde rnocht worden toegekend. Ged. Staten zullen later in deze zaak een uitspraak doen. menige dominee hangt de schaduw der vereenzaming en vertwijfeling. De Amsterdamse psycholoog, dr. H. Wijngaarden, achtte de zwaarte van het predikantsambt voornamelijk voort te ko men uit de voortdurende verplichting te moeten antwoorden op de vragen, die de pastor gesteld worden. Waar de persoon lijke gesteldheid van de pastor steeds naar de achtergrond moet worden gedrongen, is een gevaar van beschadiging van de persoonlijkheid lang niet denkbeeldig. Dr. Wijngaarden drong er op aan, dat de predikanten de zorg voor hun gezin behoorlijk in het oog houden. Als eigen huwelijk verkommert, omdat het ge meentewerk dat eist, dan moet de pas tor de moed opbrengen om op bepaalde ogenblikken neen! te zeggen tegen dat werk. De predikanten G. Lugtigheid van Maarn en R. C. Harder van Amsterdam spraken vanuit eigen praktijk over het pastoraat. Ds. Lugtigheid wees speciaal op de grote manco's, die naar zijn oordeel, aan ons huidig gemeenteleven eigen zijn ge worden. De gemeente is passief èn veel eisend. Men wil bij ziekte en narigheid speciaal door de dominee „bediend" wor den. Hierdoor is de betekenis van de ouderling in feite gedevalueerd en de pre dikant overbelast. Het was een goede greep van de Stich ting voor Zielzorg om dc dinsdagmorgen te besteden aan het beluisteren van een drietal „eenvoudige gemeenteleden" over hun visie op de predikanten. Hun vragen kwamen in hoofdzaak neer op een ver- Militaire jeep slipte korporaal vond de dood Op de Leursebaan bij Breda slipte gis teren een militaire jeep met vier inzit tenden ten gevolge van :t gladde weg dek. Van de vier inzittenden kwam de korporaal J. N. Noorderwier uit Leens (Gr.) om het leven en werd soldaat H. Poolman uit Ouderkerk aan de Amstel ernstig gewond. De twee andere inzi den liepen slechts lichte verwondingen op. De jeep zou met zeer grote snelheid hebben gereden en reeds eerder zijn ge> slipt. Naturellen hebben in de Zuidafrikaanse stad Evanton bij Johannesburg de woninf de Bantam-bisschop John Dou glas Sims in brand gestoken. De bejaarde neger, die vele jaren hoofd is geweest van de christelijke nationale kerk v. Afrika, vluchtte met brandende kier' zijn huis uit, maar kwam jammerlijk in de vlammen om. Zijn vrouw en dochter, die ook thuis moeten zijn geweest, wer den nog niet gevonden. Bisschop Sims was een der tegenstan ders van een beweging die de gemeente- ij'ke autobussen wilde boycotten, nadat de tarieven verhoogd waren. Men denkt dat hij belangrijke inlichtingen over deze kwestie bezat. Onlang6 is ook een an dere neger, die over dergelijke inlichtin gen beschikte, vermoord. De politie be waakt nu de getuigen, die bij het komen de gerechtelijke onderzoek naar de onlus ten zullen optreden. aan de predikanten om de afstand kansel naar kerkbank te verkleinen. Spreek een taal, die we verstaan; denk onze kinderen; probeer u in te leven ïze arbeidsproblemen; sta midden in de wereld van het gewone leven; luister ons enz. werd de pastores voorge legd. PRIJZEN VOOR KOERIERS: t TOT 20 WOORDEN1. VAN 20 TOT 30 WOORDEN ƒ1,50 Voor Koeriers onder nummer wordt 10 ct extra In reke ning gebracht Bewijsnummers (alleen op verzoek) 10 ct KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd Gevraagd leerling mon teur voor werkplaats alsme de leerling dragline machi nist. Aann. bedrijf Gebr. Schouls N.V., Kanaalweg 171 —177 Leiden. Nette werkster gevraagd voor enkele ochtenden per week. Mevr. Diemer, De Sit- terlaan 133 Leiden. Flinke jongens gevraagd voor de fabriek. Chem. fabr. „Eureka". Leimuiden. Albert Heijn vr. wijkbe- dienden. Behoorlijke belo ning en goede sociale voor zieningen. Bedrijfskleding in bruikleen. Pers. aanm. in ons filiaal te Leiden. Haar lemmerstraat 188. Gevr. als hulp in de huis houding een net meisje voor de morgenuren. Werkster aanw. Lutherse Pastorie. Tomatenstraat 25. Flinke werkster gevraagd voor 3 ochtenden p. week 1,— p. uur, voor direct. J. Heymans. Fred. Hendriklaan 10. Oegstgeest. Personeel aangeb. Thuiswerk gevr. voor 2 dames. Desgew. onder borg stelling. Br. no. 7928 bur. v. dit blad. Net persoon zoekt byver- dienste. Alle voorkomende werkzaamheden. Vanaf 2 u. disponibel. Br. no. 7933 bur. van dit blad. Te huur gevraagd Goed kosthuis gezocht d. heer voor plm. 2 mnd. L. omg. Acad. Ziekenh. Br. no. 7829 bur. blad. Gevraagd ruime onge meubileerde kamer te Lei den of Oegstgeest. Br. no. 7932 bur. blad. A.s. medicus zoekt voor hem en zijn vrouw, per 1 jan. of eerder een etage met keu ken, in Leiden of omgeving. Br. onder no. 7935 bureau van dit blad. Te huur aangeb. zin, bevattende 3 kamers keuken, omgeving Plantsoen Br. no. 7927 bur. blad. Te koop gevraagd Goed onderhouden orgel ter overname gevraagd. Br.: Buitenwatersloot 134. Delft. Te koop aangeb. Orgels diverse modellen v.a. 150. betaalb. m 7,50 p. maand. Harporgels vanaf f 410. Vraagt prijslijst bij W. A. Gouw. Terweeweg 100 Oegstgeest. Z.g.a.n. kachel, dito hou ten wasbox en i.g.st.z. kin- derwagen. Te bevr. bij M. v. d. Plas. Waaigat 18 C. Kat wijk aan Zee. Te koop wegens overcom pleet Boekenkast. Old Finish zo goed als nieuw. Schouten- burgstr. 3 Oegstgeest. Tel. 26768. Pick-up. 3 snelheden en 2 verschillende spanningen. 2: 30 langspeelplaten (alles populair) in koffer. Verster ker 6 watt. keelmicrofoon, luidspreker. Alles in zeer goede staat. Br. no. 7934 bur. van dit blad. Volvo 1951. Onverwoest baar. Zuinige auto Benzine 1 op 11. Geen olie 2975. Tel. K 2532—7174. 500 voordeel. Gloed nieuwe Volvo 444 of gloed nieuwe Peugeot 203 f 500.- onder nieuwprijs. Met voll. fabrieksgar. Tel. K 2532-7174. Studebaker Champion 1949 in fantastisch mooie st. 1850. Benzine 1 op 9. Geen oliegebruik. Met kachel enz. K 25327174. Leeuweriken laan 17 Voorhout. Zonnig huis. omgev. Zoe- terw. singel. Vooroorlogse bouw, 6 kamers, grote tuin. Leeg te aanv. Br. no. 7930 bur. v. d. blad. Duitse piano. Klein model Berkenkade 36. Leiderdorp. Mobylette, Solex. Prima lopende bromfietsen. Tegen oillijke prijs. 10 Watts ba lansversterker. Nieuwe Rijn 80 bij hoek Hooigracht. Tel. ao. 22150. In prima staat verkerende faarsma-kachel (Antilope) met vloer- en achterplaat. Te bevr. J. H. Verstraaten, llem Klooslaan 12. Vloerkleed, linnenk., boe- kenk., pracht smyrnakleed. ledikanten, spiralen, opklap- bedden, kinderledikantjes. stoelen, tafels, pracht radio, 10 drukknoppen 2 luidspre kers 225. kofferschrijfma chine. Antiek enz. Ink. Nwe Rijn 60 bij hoek Hooigr. Tel. 22150. 4 huisk. stoelen, dressoir, theetafel, opklapbed m. om- overjas voor oude heer. kor- bruine bontjas, korte grij- bontjas m. 42. kleine sa lamander kachel. Deylerweg 39 Wassenaar. Tel. K1751— 4095. Aangeb. Singer ringspoel- naaimachines, op salonkast kabinettafel. Elektr. naai- mach. met voetpedaal. Alle machines verkeren in prima :taat. Prijs billijk en ver koop met garantie Haagweg 172 A. Leiden. Telef. 25510. Singer handnaaimachine, ïer goede staat. Zonder gebreken. Prijs 45.-. Heren straat 23. Leiden. Te koop aangeboden: goed onderhouden Amerik. orgel, bij Erkelens. Kanaaldijk 4. Katwijk aan Zee. Diversen Al uw benodigd hout, nardboard, triplex maken 'ij pasklaar. Partij latten 2 ct. p. m. Advies zonder erplichting. „De Timmer- winkel". Uiterstegr. 168. Tel. 20051. Bij de Oude Rijn. De nieuwste ballpoints, merk Bic, met doorzichti ge plastic inkthouder, rood, blauw of groen schrijvend, gegarandeerd prima, slechts t. Met drukmechanisme slechts 75 cent. Alleen bij Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Moderne mensen slapen in moderne ledikanten Oleo- pabra van Auping, dwanbed- den, ledikanten, opkilapbed- den van Lemafa. De Kleine Winst, Haanl. straat 51. Luxe autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes - 180 D.. Simca, V.W. en Morris. Garage Bierman. Voorhout. TeWoon K 2532—7433. Zo goedkoop slaagt u ner gens om uw bed te overtrek- met een mooie damast! 1-pers. v.a. 19.50. 2-pers. 26,50. De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51, Leiden Bureaus, boekenkasten, boekenrekken. dressoirs, theemeubels, bijzettafels, uitschuiftafels, huiskamer- stoelen, bureau-stoelen, leg kasten. opbergkasten. oud- Holl. stoelen en tafels. A. J. Hartwijk. Burchtsteeg 4. Tel. 24013. Nwe Beestenmarkt 7- Telefoon 26627. Accordeonliefhebbers. Wij hebben de grootste sortering accordeons v.a. 2,— p.w. Bij aankoop van een accor deon 3 mnd. gratis les. Gui taren en banjo's v.a. 1.- Accordeonhandel John Boelee. Heemskerkstraat 84 Leiden. Tel. 20928. Solide grote en kleine rij wielen 25.wandelwagen 9.—. vloerkleden 17.50. 2- pers. kapokbedstellen 35. 1-pers. 19.—. opklapbedden, uitschuiftafels, babyledikan- ten. ledikanten, ronde tafels, kinderbox. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen winkel huis). Blanke slaapkamer, dres soir. tafel, 6 stoelen enz. ge kost f 950.nu f 375.—. 2 clubfauteuils met 4 stoeien van 325.— nu f 135,—. Damessportrijwicl 35. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (eeen winkelhuis). Plaats een Koerier, 't is DE manier Tweede vluchteling in Groningen gevat Ook de tweede ontsnapte gevangene ul de strafgevangenis te Scheveningen zi alweer achter slot en grendel. Nadat terdag de Dordtse politie de ontsnapt) gedetineerde Van den B. op het dak vaj een warenhuis aantrof en overmeesterd^ is thans ook zijn vriend en medevluchtej ling aangehouden. De 24-jarige H. va) den D. liep dinsdagavond laat op zijn gej mak in de Steentilstraat te Groningen t wandelen. Twee rechercheurs van d Groninger politie wandelden eveneens q die winkelstraat en liepen de vluchtelinj tegen het lijf. Zij kenden het op het politii telex-net verspreide signalement en had' den bovendien vroeger al eens iets me! Van den D. te doen gehad. De voortvluch tige is een Groninger, geboortig in Hoog- kerk, en was bij de politie daar bekend. De man bood geen tegenstand, toen echercheurs hem arresteerde en ging ge willig mee naar het bureau Martiniker-j hof. Daar is hij een nachtje ondergebracht en onder scherpe bewaking gisteren op transport gesteld naar Den Haag. Ver-; moedelijk heeft de Hoogkerker in zijl korte periode van vrijheid in Groningei ondergedoken gezetén. Westduitse nota's aan Sowjetunie Vrydag zal de regering van de Sowjet unie dc Westduitse nota over de hcrenf-{ ?ing van Duitsland ontvangen. Afschrif-i ien worden gezonden aan Frankrgk, En-; geland cn de Verenigde Staten. Vandaag heeft de Westduitse regering Moskou een nota doen overhandigen, aarin de Russen beschuldigd v het vasthouden van Westduitse geleerden, illen repatriëren. Zesde druk prijs gebonden f4.90 Een bemoedigend boek In elke boekhandel verkrijgbaar N.V. GEBR. ZOMER EN KEUNINGS UITG. MIJ. WAGENINGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6