w Teievisie-avond service JEMCO" IRK DERDE STUURLIEDEN tyiaiimmuiii PRISMA LISSE mannel. en vrouwel. krachten NTFIWF t.EmSCHF CO'UiNT g ZATERDAG 1 SEPTEMBER '1956 Om onze cliënten nog meerdere service te bieden, hebben wij onze avond-televisie service uitgebreid en zijn nu te bereiken onder No. 32221— 24025 Nieuwe Rijn 30-32 werk prettig verdien goed bij Van der Heem apparaten-monteurs. Is dit niet het geval dan kunt U, via eenvoudig routinewerk plus een dosis enthousiasme, na bij ons verkregen ervaring verantwoordelijker en ingewikkelder werk gaan verrichten. Komt U in elk geval erkkleding. Dagelijks tussen 9.00 en 16.00 uur (behalve 's-Zaterdags) en Donderdagsavonds tussen 19.00 en 19.30 uur verstrekken wij gaarne alle gewenste inlichtingen. Ons adres: Maanweg 250-260, Den Haag. Bij de N.V. Kon. Ned. Grof smederij te Leiden bestaat gele genheid tot plaatsing van 1. half- en ongeschoolde krachten ter opleiding tot frezer of schaver in de Machinefabriek. 2. hulparbeiders o.a. in de Gieterij (5-daagse werk week). Bruto aanvangsloon f 67,80 per week. Aanmelden dagelijks op de Personeelsafde ling, Zuidsingel 66—68 en bovendien a.s. maandagavond van 6.30 tot 7.30 uur. (OMPRIMO n.v. CONSTRUCTEUR-GROEPSLEIDERS CONSTRUCTEURS TEKENAAR-CONSTRUCTEURS met M.TS.-diploma weg- en waterbouw of gelijk waardige opleiding, bij voorkeur gespecialiseerd in betonconstructies. Eigenhandig geschreven soil, met pasfoto, onder opgave van leeftijd, burgerlijke staat, opleiding, ervaring en ver langd salaris, te richten aan de Directie, Mauritskade 39, Den Haag. DllOShock-m; technische vondst: exclusief door Prisma gebracht! Duoshock betekent dubbele bescherming van het horloge door combinatie van: 1 - de originele Inca- bloc schokbreker Jn het uurwerk, en 2 - de Prisma Duoshock zweefring om bet uurwerk waardoor dit (als in een donzen bed) verend in de kast hangt. Zelfs de hevigste schokken worden geabsorbeerd. in de goede vakzaken Prisma Duoshock kwaliteitskenmerken 1 edelstaal bodem I 4 onbreekbare Nivaflexvee: 2 17 steens anker 5 dubbele schokbreking In edeldoublé mer grote seconde-wijzer 95.- Chroom, platte uitvoering, grote seconde-wijzer 92.5" Edeldoublé, kleine seconde-wijzer 78.- Chroom, kleine seconde-wijzer 72.* Rijkstelefoon dienst te 's-Gravenhage Voor vrouwelijke gegadigden bestaat gelegenheid om te worden opgeleid en geplaatst als telefoniste bij de interlokale, later ook b(j de internationale telefoondienst te 's-Gravenhage. Leeftijdbij voorkeur niet ouder dan 25 jaar. VereisteDiploma M.U.L.O.-A of daarmee gelijk staande opleiding. SalarisAfhankelijk van leeftijd (basisloon op 21-jarige leeftijd f 194,- per maand). Reiskostenvergoeding en pensiontoelage mogelijk. ►- Vakantietoeslag 4% van het loon. Voor diensten in avonduren en op zondagen wordt een extra toeslag op het loon gegeven. Sollicitaties schriftelijk aan of mondeling bij de directeur van het Telefoondistrict 's-Gravenhage, Torenstraat 19 te 's-Gravenhage, telefoonnummer: 185040, toestel 1406. Kantooroffsetdrukkerij a. OFFSETDRUKKER gedipl. of enigsz. bekend: b. FLINK JONGMENS ter opleiding in het vak. Brieven met voll. inl. onder Gevraagd in gezin v. 2 pers. HULP IN DE HUISHOUDING goed kunn. koken, v. dag of d. en n. Aanm. Koninginne- laan 14, Oegstgeest. Herziening Uitbreidingsplan ter openbare kennis, dat ge durende vier weken vanaf heden voor een ieder ter gemeente-secretarie van Lis- se ter inzage ligt een ont werp van de partiële herzie ning 1956 van het uitbrei dingsplan, met de daarbij behorende voorschriften, re gelende de bestemming in onderdelen van gronden ge legen in de Meer- en Duin- polder in de gemeente Llsse. Gedurende genoemde termijn van vier weken kunnen be langhebbenden bij de ge meenteraad bezwaren in- Lisse, 1 september 1956. Het hoofd van het Gemeentebestuur voor noemd. Mr. Th. M. J. de Graaf BIJ de Postcheque- en Girodienst kunnen nog enige worden geplaatst in een administratieve functie op aantrekkelijke voorwaarden. Vereist: M.U.L.O.-diploma of gelijkwaardige ontwikkeling. Leeftijd 15-30 jaar. Aan gegadigden, woonachtig bulten 's-Gravenhage, worden binnen het raam van de daarvoor geldende regeling, de reiskosten vergoed. Belangstellenden kunnen alle inlichtingen over salaris, reiskosten enz. mondeling verkrijgen. Daartoe zal door de Postcheque- en Girodienst zitting worden gehouden In de avonduren tw van 19-21 uur te Leiden Hotel het Gulden Vlies, Breestraat 125 op dinsdag 4 september a.s. Gouda Hotel de Zalm, Markt 34 op woensdag 5 september a.s. Rotterdam Groothandelsgebouw, zaal 1,1e etage, Stationsplein 45 op donderdag 6 en vrijdag 7 september a.s. Zij, die zich niet persoonlijk kunnen melden, worden verzocht zich schriftelijk te wenden tot de Postcheque- en Girodienst, Spaameplein 2 te 's-Gravenhage. GEVRAAGD VOOR ADVERTENTIES: Telefoon 31441 CONSTRUCTIE-BANKWERKERS en CONSTRUCTIE-WERKERS (Ook aankomende of hulpkrachten). DE N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN N.V. STANDARD VACUUM TANKVAART MAATSCHAPPIJ ESSOGEBOUW POSTBUS 109 's-GRAVENHAGE zoekt voor haar tankvloot in Indonesië diploma 3e rang Verlof na 14 maanden dienst. Maximum leeftijd 35 jaar. Sollicitaties te richten aan afdeling Personeelszaken. Wij vragen voor Haarlem en Leiden BUSCHAUFFEURS Rijbewijs B.D.E. Minimum leeftijd 21 jaar. CONDUCTEURS Minimum leeftijd 21 jaar. Opleiding tot chauffeur mogelijk. Goede soc. voorw. Vrij vervoer voor het gehele gezin. Gehuwden kunnen in aanmerking komen voor reis- en kosthuisvergoeding. Schriftelijke sollicitaties aan het Hoofdkantoor: Leidse aart 396 Haarlem. N.V. Algemene Transport- en Expeditie Onderneming VAN CEND LOOS LEIDEN. CHAUFFEURS in het bezit van rijbewijs B—C. Loon bij 51-urige werkweek voor 23 jaar en ouder 69,81 per week vrije dienstkleding. ONGESCHOOLD PERSONEEL voor de goederenloodsen. Loon voor 23 jaar en ouder 62,25 per week toeslag en vrije dienstkleding. Voor goede krachten bestaat de mogelijkheid zich op korte termijn te bekwamen voor een hoger betaalde functie (o.a. vorkheftruck rij der, stuwer etc). Voorts kan worden geplaatst: ADMINISTRATIEF PERSONEEL van 17 jaar en ouder. AUTO-MONTEUR en LEERLING MONTEUR renloods Haagweg te Leiden. Voor directe indiensttreding gevraagd MEISJES EN VROUWEN voor diverse inpak^erkzaamheden. Geboden wordt: gunstige loonregeling; 4'/« vakantie toeslag. Regeling bij ziekte of ongeval. Verstrekking van werkschorten. Voor gehuwde vrouwen geldt een bijzondere regeling. Tevens gevraagd voor direct: JONGENS van 15-20 jaar voor diverse werkzaamheden. A. leerlingen stationsamblenaar B. leerlingen conducteur V.r.ljt Volledig lager onderwijf. Gegadigden moeten een behoorlijk poituur bezitten en goed met publiek kunnen omgaan. C. leerlingen-machinist Verelft: diploma A.B.S. elektrlclën, machine-bankwerker of automonteur dan wel V.E.V. diploma fterkftroommonteur, alsmede praktische ervaring. Gegadigden mogen geen bril dragen. voordelige reismogelijkheden tegemoetkoming In pensionkosten. Leeftijd: 20 t/m 30 jaar. Sollicitaties (met vermelding van de gewenste betrekking) te richten aan de 2e Afdeling van de Dienst van Personeelzaken der N.S. te Utrecht. Op de enveloppe In de linker- WAGON- EN BRUGGENFABRIEK TE UTRECHT vraagt voor haar binnenlandse montages: ONGESCHOOLDEN ter opleiding tot Möntagewerker METAALBEWERKERS ter opleiding tot Pypfltter CONSTRUCTIELASSERS ter opleiding tot Pijplasser verkrijging van nadere inlichtingen wende zich schriftelijk tot de afdeling Personeel. HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. Crooswijksesingel 50, Rotterdam vraagt voor haar afdeling Buitenland CACCtSpbndltd (n) Sollicitanten dienen over een goede talenkennis, speciaal Nederlands, Engels en Frans te beschikken en in staat te zijn dictaten stenografisch op te nemen en uit te werken, resp. te vertalen. Vlot typen is vereist. Het bezit van praktijkdiploma's Engels en Frans gewenst. Leeftijd 25-30 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties, vermeldende leeftijd, opleiding en praktijkervaring, onder motto „Correspondent" In te zenden aan Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., postbus 455, R'dam. Personeel gevraagd Bijverdienste. Gratis inl. Postbus 36 Dordrecht. Kraamcentrum „Noord- wijk" vraagt vrouwen en meisjes van 1940 jaar om opgeleid te worden tot kraamverzorgster. Cursus be gint 1 oktober. Inlichtingen bij de leidster docente, Nieu we Zeeweg 82, Noordwijk aan Zee. 0 Flink meisje voor alle voorkomende werkzaamh. gevr. voor de dag. Aanm. Breestr. 45. Tel. 32851. 0 Dagmeisje gevraagd voor direct, mevr. Leyds, Laan v. Koot 23, Wassenaar. Gezin zonder kinderen gemakkelijk bereikbaar, bus 'Katwijk- Den Haag halte Marlot. Gele tram Leiden-Den Haag halte Zijdeweg. 0 Flinke werkster gevraagd voor 3 ochtenden p. week. f 1.— p. uur. voor direct. J Heymans. Fred. Hendriklaan 10. Oegstgeest. 0 Gevr. een flink meisje van 's morgens half negen tot half 1 voor de huiehou ding. Laan nader over een te komen. Aanmelden na 7 uur. Mevr. G. Ouwersloot— Bol, Kemperstraat 69. Telef 26673. Oegstgeest. Gevraagd nette jongen om ln het vak te worden opge leid. Drukkerij Verhagen. Rijnsburg. 0 Mevr. Verhees. Molenweg no. 4. Katwijk a. d. Rijn. vraagt een flinke, zelfstan dige huish. hulp, liefst dag en nacht. In klein gezin gevr flink morgcnmelsje of werk ster, voor halve of hele da gen. v.g.g.v. Aanb. Rhijn- geesterstraatweg 90. Oegst geest. 0 Gevraagd personeel los als vast personeel voor land arbeid. Fa C. Glasbergen Batenburg, Langevaart 90. Rijnsburg. 0 Meisje gevraagd voor hele of halve dagen. Mevr. Parle- vliet. Meidoornstraat 51, Kat wijk aan Zee. Personeel aangeb. Net meisje, 18 j., b.z.a. als winkeljuffr. in manufact.zaak Leiden of Oegstgeest. Br. No. 7891. Bureau v. d. Blad. Te huur gevraagd Heer zoekt voor 6 we ken, net kosthuis, per 1 sept. Br. aan R. Visser. KI. Scha- vernekstr. 26, Leeuwarden. Telefoon K 5100—3061. Te huur aangeb. Aangeboden te Oegst geest voor dame alleen een gemeub. zit- cn slaapkamer en vrije keuken, 60 per mnd. Brieven No. 7889 Bur. Blad. 0 Aangeb. huis, ben. 2 ka mers. keuken, kelder tuin, Boven: 2 slaapkamers, zol der. Gevr. groter huis. Br. No. 7886 Bur. Blad. Woningruil 0 Gratis Gids voor woning- ruil of verkoop onroerende goederen. Woningruilcen- trale „Nederland", Spoor straat 11. Utrecht. Tel. 21753 Woningruil. Aangeboden vrije benedenwoning met grote tuin. 3 kamers, keuken, enz op nette stand Gaarne iets dergelijks of grotere wo ning in Leiden of omgeving. Br. No. 7894, Bur. v. d. Blad. Te koop gevraagd 0 Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, tafels, bronzen, en koperen beel den, pendule6tellen, kristal len kronen, goud, zilver, de kenkisten, koperen voorwer pen, Perzen, enz. Bremmer, Morestraat 41, tel. 26918, Goegerritsteeg 1, tel. 22791. 0 Gevraagd: elke sierteelt vergunning. Groententeelt- vergunning pnt 4 en 7. C.V. N. Bakker Hzn, Roelof- arendsveen. Tel. 487K 1713. 0 Bü kunstschilder T. Ooms in- en verkoop van antieke meubels, dekenkisten, kope ren lampen, ketels, doof potten, kristal, porselein, Saksische groepen, Oud-Hol landse doeken. Perzen enz. Keuze uit 400 schilderstuk ken. - Haarlemmerstraat 93. Leiden. Telefoon 26368. 0 Een zo goed als nieuw motorrijwiel 1956. Br. met opgaaf v. prij6 en bijzonder heden No. 7887 Bur. Blad. Te koop aangeb. Nieuwe Rijwielen vanaf 122.—. Sportrijwielen vanaf 151.25. Gemakkelijke be taling. 2e hands dames-, he ren-, meisjes- en jongens rijwielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwielhan del A. Grimbergen, Dubbele Buurt 11A, Rijnsburg. Telef K 1716—2967 0 Dekenkisten, iadekadje kabinetten, secretaire ronde en ovale mah. tafels, Oud- Holl. koperen kronen, perwerk, tin, Brab. platte buiskachel. Grote kerne Per zische kleden. Lage prijzen Ter Wee. Hooigracht 86. In- 0 Te koop groot rubber bromfietszadel, al« nieuw f 6.50. Hoflaan 2. 0 Snelbrommer, wasmachi ne. snellopende. Rap brom fiets f 225. prima wasmachi ne. teakhouten kuip en wrin ger f 125. Nieuwe Rijn 60, bij hóek Hooigr. Tel. 22160. 0 Linnenk., tafels, fau teuils, radio's, kastjes, haar den, kinderledikantjes, 2 pers. ledikanten, spiralen, opklapbedden. bureaus, ko- lenfornuizen. pracht radio 10 drukknoppen 2 luidsprekers, orgel, piek-ups. secretaire, moderne nachtkastjes, stoe len. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigr. Tel. 22150. 0 Tc koop 2 paktafels in z.g. staat, van particulier. Afm. 65x250x90. Prijs zeer billijk. Hoge Morsweg 34. Lelden. 0 Etna kachel, flink formaat, en een kleine kookkachel V .d. Meij. Jan Tooropstraat hoek Buitenshuisstraat. Kat- vijloa t Zee. 0 Sparta motor. 250 cc. ori gineel, 12.000 km gelopen, van 1954, in staat van nieuw, met valbeugel, zeer billijk ter overname. Te bevragen Jan- vossensteeg 34. 0 Kinderwagen in zeer goe de staat, tegen elk aanneme lijk bod. Lange Mare 39, .Leiden. 0 Een K5hler trap-naai- raachine in salonkast. Inzink- baar. Tegen elk aannemelijk bod. Langebrug 16. 0 Een zo goed als nieuwe Etna.-kachel. Te bevragen schip „Maria" R. Steen. Val- kenburgerweg 108. Voor schoten. 0 Blm delig, 1-g.s.. tegen elk aan melijk bod. Te bevragen 18 uur Mar. Poststraat 5, Val kenburg. 0 Mooie party andyvieplan- ten, boerenkoolplanten en margrietenplanten. H. P. van Klaveren. Kanaalstraat 21, Rijnsburg. Tel. K 1718—2919. Diversen 0 Goede vriend(innen) vindt u bij de Algem. Correspon dentieclub! Postbus S 6057 Rotterdam. Vraagt gratis In lichtingen. Was u reeds ln het Schuimrubber- en Plastic huis. Mare 70? U vindt daar alles op gebied van schuim rubber en schuimplastic. Het is geschikt voor alle doelein den onovertrefbare veer kracht. onverwoestbaar, duurzaam en goedkoop. 0 Luchtbedden 0.5(1 per dag. v. Delft, Steenstraat 45 Telefoon 22479. 0 Wilt u een fototoestel ko pen? Kom dan bij Pijl eens binnen lopen. Speciaal adres voor rolfilms, ontwikkelen, afdrukken en vergroten. Lel op het juiste adres. Haarlem merstraat 108. 0 Het huwelijksgeluk van ,u beiden begint met 'n foto van Pyi uit Leiden. Laat ons een mooie reportage van uw hu welijk maken. Foto Pyi, Haarlemmerstraat 108. Tele foon 24889. 0 Herenhoeden stomen, mo delleren. nieuw lint. nieuw leer Ook vergroten of ver kleinen Voor vakwerk Van Velsen. Hoedemkluwek. Don- kereteeg no. 3. 0 Naaimachine defect Wij repareren perfect en.... directRegelmatig aanbie ding gebruikte naaimachines. „Naaimachine-Service", de Sitterlaan 106, Leiden. Tele foon 32915. 0 Orgels, Piano's grote sor tering. Vraagt Pryslijst Boote Plano- en Orgelhan del, Bodegraven. Telefoon K 1752—2541. Bromfietsen verhuur!! De nieuwste Berini M 21 1956. per uur, dag of langer. All Risk verzekerd materiaal v binnen- en buitenland. J. de Jong. Varkevisserstraat 66. Katwük aan Zee Tel 2795 0 Leert zelf uw kleding tekenen, knippen, naaien. Volgens eenvoudige methode. Inschrijving nieuwe leerlin gen maandag-woensdag var 10—12 en van 6—9 Modevak school Epskamp. Plantsoen 1, Gedipl. Lerares H.C.V. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze ln ver lovingsringen. gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen straat 46. Telefoon 26854. 0 De Knlttax breimachine met het voorzetapDaraat breit automatisch recht, ave recht. patent en ontelbare patronen. Vraagt inlichtin gen aan Knittax-Breischool Van der Spek. Haarlemmer straat 196a. Telefoon K 1710 23214 Ook gemakkelijke be taling. 0 Bouwfonds Baptisten Ge meente. Giro 44685. Druiven- straat 27. Leiden. - 0 Kladblocs 12x20 cm. 200 veis, slechts 0,30, prima schoolschriften, 36 bladz., 0,12, vijf meter kaftpapier, 50 cm breed, rood, blauw, groen, 0,39. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. 0 Toekomstige rust. Hier over spreekt zondagmorgen de heer F. H. v. d. Horst, in gebouw Middelstegracht 3. Toegang vrU. 0 Ladenkast met 30 laden en 900 vakjes, schuiftafels, ameu blement, rookstoelen, bijzet tafeltjes, mangel, 1- en 2- pers. ledikanten en spiralen, 3-delig verenbed. dressoir, zes stoelen. Jan Pluym, Hooigracht 51, Tel. 25955. 0 Invalidenwagens Alle modellen invalidenwagens o.a. wandel-, huiskamer- zelfbeweegbare en motorwa gens Carrierhui6 Gebr Huisman Hogewoen 668 Tel 22962 0 Autoryschool van Dyk— Swlnkrls geeft les In Stan Jard 1966 f 6,- per lesuur Hooglandse Kerkgracht 12 Telefoon 302-66 9 Gratis een accordeon, gi taar, mandoline, banjo, trom pet. saxofoon of clarinet, 3 maanden lang mee naar huis voor deelneming aan test cursus. Gratis prospectus Muziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5. Tel. 24358. 0 Heeft u last van reuma tische pynen, bloedarmoede bleekzucht verval v krach ten. vermoeidheid en zenuw zwakte? Gebruik dan Klin- gere vereterkingswijn. Al leenverkoop F C. Bloct i Zoon. Kloksteeg 7. 0 Ameublementen, tafels, stoelen, kasten, litsjumeaux, slaapkamer, dressoirs, divan bedden, matrassen, boeken kast, bureaux, trapnaaima- chines, diverse kleden, kof fers, haarden, kachels, mica rails 1,— per meter compl.. spiralen, kolenkisten, kachel onderdelen. Pluym, Hooge- woerd. Tel. 21266. 0 Luxe autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes - 180 - D., Slmca. V.W. en Morris Garage Bierman, Voorhout Telefoon K 2532—7433. 0 Een schryfmarhiue kopen is een zaak van vertrouwen Immers vakkundige voor lichting, garantie en service zijn voo-r u zeer belangrijk Kent u de GROMA KOLI- BRI? Een sterke handige portable met tafe, contan' 260.- of in termynen van f 21,50 per maand. VrybHj- vend proefplaatsing ver strekt u gaarne: Hees Kan toormachines. Hogewoerd 92 Tel 31963 0 Auto- Motor- en Scootcr- ryschool. Volledige opleiding rijbewijs. verkeerele6 inbegr door gediplomeerd erkend instructeur Nieuw lesmate riaal Gevestigd sedert 1931 Taxi dag en nacht beschik baar. Marks. Morsstraat 66 Te! 26584 0 Naaimachines. Wegens overplaatsing van onze zaak naar Nieuwe Rijn 46 ruimen wij enige licht beschadigde machines op. Deze machines, alle le klas merken, hand- elektr. en zig-zag machines, zijn gloednieuw, worden ten- volle gegarandeerd en wor den 10 15 beneden de verkocht. Fa. P. J. van Steyn en Zn.. Nieuwe Rijn 79, Telefoon 24809. 0 Vrouwen die de Knittax kennen, breien nooit meer op de pennen! De Knittax brei machine breidt recht-ave- recht-patent en ontelbare pa tronen. Vraagt inl. Van der Spek, Haarlemmerstraat 196a, Tel. K 1710—23214. 0 De Morspedicure. Med. gedipl. voetkundige. Pijnloos verwijderen van eksterogen, eeltpitten, voetwratten, van 9—22 uur. Uw eerste beh. f 1.thuis 1,25. Zieken geen verhoging. Mevr. A. J. v. Steenbergen, Tesselschade- straat 33. 0 Zondagsschool „De 24 Hui zen". A.s. zondagmiddag om half één in de school Pasteur straat. Nieuwe kinderen kun nen weer worden ingeschre- ven. We verwachten dat ook de andere kinderen weer aan- j wezig zynl 0 Kinderkerkcn „Marewyk". Wij beginnen weer a.s. zon- 1 dagochtend om tien uur ln de Chr. school Pasteurstraat. Kinderen vanaf 4% jaar kun nen nog worden geplaatst! i 0 Huurkoopvoorwaardcn plano's en orgels. 15 °/o van aankoopbedrag contant te betalen, restantbedrag in maand, termijnen in 4 jaar. Br. No. 7890, Bur. v. d. Blad. 0 Vleesmachines, snelwe gers. kasregisters, elektr. ge hakt- en elektr. koffiemo-1 lens bij Leeuwenbergh. Goudse Singel 47. Tel. 25995. Rotterdam: 20 tot 40 procent goedkoper en volle garantie. 0 Overal vraagt u, bü Was senaar slaagt u! Voor tui mel-, opklap-, divanbedden, enz. Dekplanken en ombou wen maken wij zelf vanaf ƒ18,50 met rails. Prima 2- persoons spiralen vanaf 15. Janvossensteeg 60. Tel. 20143. 0 Engels. September aanv. clublessen voor diploma's handelscorrespondentie, hoofdcorrespondent, spreek vaardigheid. Snelle opleiding voor emigratie enz. Dage lijkse aanmelding. Vertalin gen. W. Verboog, Leraar En gels, Steenschuur 18, Leiden. Telefoon (01710) 25335. 0 Verhuur zonder chauf feur. Ford. Simca. Vaux- hall. V.W. 8.— p. dag. 8 ct. per km. Werkhoven, Van 't Hoffstraat 11. Telef. 22300. 0 T.W.N. bromfietsen vol doen aan de nieuwste eisen van het wegverkeer. Agent voor de T.W.N. bromfietsen en Jawa-motoren, Garage Bonnet, Levendaal 132, Lei- 0 Rolfilm vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zij Rolfilmautomaat Doezastraat 39. Tel. 24702. 0 Voor officieel agent van Berini, Mosquito. H.M.W. cn N.S.U. Quickly. Speciale renaratie-lnrichting. Onder delen voorradig. Desgewenst betaling in overleg. Motor en Rijwielhandel J. Stam, Terweeweg 60. Tel. 23815. 0 Aangeboden. Bijverdienste voor schoolgaande Mulo-jon- gens van 1516 jaar, voor 5 avonden ln de week van 6 7.30 uur. Br. No. 7895. Bureau van dit Blad. 0 Polshorloges vanaf 1. per week. Gouden ringen, pendules. Billijke prijzen, j Prima kwaliteit. Plasmeyer, St. Buysingstraat 33 (Lage Morsweg), Tel. 32173. Piaats een Koerier, 't Is DE manier l

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6