Jlieuure sdjc Ifourant Als brede basis niet lukt, dan intermezzo-kabinet r Prof. De Gaay Fortman bracht de Koningin rapport uit Twee Britse diplomaten uit Egypte gewezen Sukarno kreeg massaal welkom in Moskou Als blinde passagiers terug naar Den Haag Ambtenaren krijgen zes proeent, maar wanneer? Dulles verwijt aan Rusland boosaardige propaganda Verbod comm. partij is oorlogszuchtige daad WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: J 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 1 0.55 per week. Zevenendertigste jaargang No 10741 Directie: b DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken 4lajit»Mtich Is "tn#n bert tn te jbenspott" Massale uittocht van de Fransen Zit PAGINA S Informateur heeft program klaar (Van onze parlementaire redacteur) TTET KABINET VAN DE KONINGIN deelt mede dat H.M. de Koningin A-*- vanmorgen op Huis ten Bosch de informateur, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman heeft ontvangen voor het uitbrengen van een tussentijds rapport. Hij is bijna gereed, zo vernamen wij, met de opstelling van zijn regeringsprogram. Nu zal hij dan beginnen aan zijn poging om een extra parlementair kabinet op brede basis tot stand te brengen. Van de wense lijkheid van zo'nkabinet is de informateur zeer overtuigd. Mocht deze poging mislukken door tegenwerking van één of meer partijen, dan zal de heer De Gaay Fortman toch trachten met een kabinet voor de Kamers te Verschijnen. Dat zal wel niet veel anders dan een intermezzo-kabinet kunnen zijn. Maar dan een intermezzo-kabinet, dat zich wel degelijk zal bezig houden met alle belangrijke zaken. Een zakenkabinet zal dit dus stellig niet zijn. Voorop blijft echter staan het extra parlementaire kabinet op brede basis Deze opzet is duidelijk en logisch, want de tijd gaat nu werkelijk dringen. Vandaag tellen wij de 75ste dag in deze kabinets- Onvermoeid is de informateur bezig met het houden van oriënterende besprekin gen. Na de directeur van het Centraal Planbureau, prof. F. Polak te hebben ont vangen. heeft hij gisteravond nog een. on derhoud gehad met de demissionaire mi nister van economische zaken. prof. dr. J Zijlstra, met wien hij over economische vraagstukken heeft gesproken. Nu zfjn program vrüwcl gereed i£ kan Britse parlement teruggeroepen Het Britse kabinet heeft besloten het parlement van reces terug te roepen om de kwestie van het Suezkanaal in het licht van de Londense conferentie te be spreken. Er is nog geen datum vastge steld. Het lerarentekort „Regering nam slappe houding aan" 1 De leraren van de rijks H.B.S.-'en, die stand van ons V.H.M.O. zeer ernstig in. te Groningen confereren, zien de toe- j „Het afgelopen jaar is een uitermate slecht jaar geweest voor ons middelbaar onderwijs", constateerde de voorzitter, 2 drs A. S. van Dam uit Coevorden van- daag. De regering houdt tegenover het i lerarentekort een ongelooflijk slappe houding aangenomen. Deze noodtoestand raakt het hele kabinet. De adviezen van J de Commissle-V.H.M.O. zijn door minis- ter Cals uitermate verminkt in de prak- a tijk gebracht l Nodig ls. aldus spreker, allereerst het aantrekkelijk maken van het lerareo- ambt; in de tweede plaats het verstrek- ken van renteloze voorschotten, zoals de J Commissie V.H.M.O voorstelde; ten der- de de mogelijkheid tot academische stu- J die ook voor die faculteiten, waartoe het in bezit zijnde einddiploma geen toegang 1 geeft en ten vierde het zesjarl^-maken J van de HBS. j Spoorverkeer gestremd In het Zwitserland kanton Tessino heeft j hevige regen op talrijke plaatsen over- i stromingen veroorzaakt. Door grondver- j schuivingen is het spoorwegverkeer ge- i stremd. In Graubuenden zijn talrijke ri- i vieren en bergstromen buiten hun oever* getreden. :men dat de periode van oriënterende besprekinge lorbU is. De verwachting i wettigd dat de infdrmateur zal beginnen met het aanzoeken van de kandidaat-mi nisters. Dat is dan weer een moeilijke fase, want het program en de zetelverde ling zullen ongetwijfeld ook ditmaal met het vergrootglas worden bekeken. Drie weken Drie weken scheidt ons nog van Prins jesdag. De informateur heeft dan ook alle reden om zijn pogingen energiek voort te zetten. Dat hij niet denkt aan de vor ming van een zakenkabinet ligt voor de hand. Zo'n kabinet wordt door alle par tijen afgewezenDe actuele problematiek is dermate ingewikkeld en ingrijpend dat zij niet opgelost Kan worden door minis ters. die politiek gesproken, geen been hebben om op te staan en die gewipt kunnen worden op elk moment dat een derheid dat begeert. Een re- van het bestaande, kabinet ls ook al totaal onbevredigend. Dat zou zon der meer betekenen dat het parlementaire stelsel op dit moment zijn onmacht heeft bewezen. Er moet een uitweg zijn in dit doolhof van politieke tegenstellingen. En prof. De Gaay Fortman is vast van plan die weg te vinden en in te slaan, welke tegenstand hij dan ook zal ontmoeten. Betrokken bij spionagezaak? tregel PGYPTE heeft gisteren twee *-J plomaten uitgewezen. Deze is een uitvloeisel van de.-arrestatie van twee Engelsen In Kairo, die van spionage worden beschuldigd. J. B. Flux en J. G. Grove, eerste secretarissen van de Brit se ambassade te Kairo. zouden als ..con tactpersonen" zfjn opgetreden. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft direct verklaard, dat deze aantijging vals ls. Volgens een Egyptische verklaring heeft de gearresteerde Brit Swinburn be kend, dat hij samenwerkte met de beide uitgewezen diplomaten. Hij zou ziin be- James Swinburn, de 51-jarige correspondent van het Arabisch Nieuwsagentschap te Kairo, die met de Engelsman Charles Pit- tuck, waarnemend directeur van de radio- en telegraafmaat- schappij Marconi, gearresteerd is onder beschuldiging van spionage in Egypte voor Engeland. Soivjetsteun voor Nieuiv-Guinea .m /"ANDER ESCORTE van Russische straaljagers is Sukarno's vliegtuig gis- termiddag op het vliegveld van Moskou geland, waar honderdduizend Russen stonden te juichen. President Worosjilof, premier Boelganin, partij secretaris Kroesjtsjef, Kaganowitsj, Malenkof, Mikojan, Sjepilof, hoge of ficieren, Mohammedaanse vertegenwoordigers, de Indonesische ambassa deur L. N. Palar en buitenlandse diplomaten waren op het vliegveld. Sukarno inspecteerde de erewacht, de volksliederen werden gespeeld en Wo rosjilof riep hem „een vurig welkom" toe Hij hoopte van het bezoek een verster king der vriendschappelijke betrekkingen en van de wereldvrede. Voorts vertelde hij, dat het Russische volk met sympathie de heldhaftige vrijheidsstrijd van het In donesische volk had gevolgd. Hij noem de het van grote betekenis, dat oosterse volken in Internationale zaken als soeve reine landen optreden en deelnemen aan de besilïssing over het lot van de wereld. De Sowjetunie zal zich altijd de diensten van Indonesië en van zijn bijzondere staatslieden, Sukarno en Sastroamidjojo voor de bijeenroeping van de Bandoengse conferentie herinneren. De Sowjetunie begrijpt en 9teunt het streven van Indo nesië tot bereiking van de integriteit en volkomen onafhankelijkheid van zijn ge bied. Sukarno zeide, dat een deel van Indo- nesiës gebied nog altijd onder buiten landse overheersing staat. Hoewel Indo nesië pas elf jaar onafhankelijk is. is het een oud land. 350 jaar oud. waarvan men een groot deel onder het koloniale juk geleefd had. Pas vijf jaar heeft men kun nen werken aan de economische op bouw", aldus Sukarno. Hij noemde de Russen strijders voor vrijheid en reebt- vaardi^ieid. brak door de drom diplomaten heen om de vlaggende kinderen en de arbeiders, die een middag vrij hadden, de hand te druk ken. Luide biival wist hü te verwerven om een Indonesisch vlaggetje op te rapen, dat een kind had laten vallen, en dit terug ie geven. Weelderig Langs de bijna tien kilometer la nee vee naar het Kremlin stonden 20.000 man van de veiligheidswacht en de militia opgesteld. In het Kremlin heeft de Russische regering een reeks weelderige vertrekken voor Sukarno laten inrichter.. De straten van de stad zijn versierd met vlaggen, portretten van Sukarno en wimpels met de ooschriften: ..Groeten aan de illustere zoon van het Indonesi sche volk" enz. in het Indonesisch en het Russisch In de algemene zitting van de econo mische filosofische en juridische facul teit der academie van wetenschappen van de Sowjetunie is besloten Sukarno het eredoctoraat in de rechtswetenschappen te verlenen. Het academielid Mitiri noem de Sukarno een sterk en onbuigzaam vechter tegen het kolonialisme, uitste kend staatsman en politiek leider van de reoubliek Indonesia die haar onafhanke lijkheid na een koloniale onderdrukking. kentenis schriftelijk hebben vastgelegd de codenamen hebben verstrekt van anderen die met hem in het complot had den gezeten. Zij zouden van 1952 af voor de Britse geheime dienst hebben ge werkt. De beschuldiging tegen de twee diplo maten werd geuit in een onderhoud, dat de directeur van het protocol van het Egyptische ministerie van buitenlandse zaken had met Trevor Evans, adviseur van de Britse ambassade. Egypte be schouwt Flux en Grove als „persona non grata" en heeft hun verzocht, het land te verlaten. Evans zei opdracht gekregen te hebben, krachtig te protesteren tegen dit Egyptische besluit, doch dat aan het Egyptische verzoek voldaan moest wor- Volgens het Egyptische ministerie van voorlichting zijn gisteren in de loop van de dag nog meer Egyptenaren en buiten landers aangehouden in verband met de spionage-affaire. Men weigerde, nadere bijzonderheden bekend te maken zolang het onderzoek niet is voltooid. Onder de gearresteerden is ook een Egyptenaar, die derde secretaris van de Arabische Liga te Kairo was. De Britten Swinburn en Pittuck en vier Egyptenaren zouden een openbaar proces krijgen. De twee Britten zouden vandaag met de Engelse Consul mogen spreken. Onze fotograaf maakte gister avond dit plaatje van mevrouw Zandvliet- Ar endsen met haar 14-jarige zoon Jan, kort nadat zij het bericht over de avon tuurlijke reis van haar vijf kin deren had gehoord. Haar com mentaar? „Anna heeft wellef Grootmoeder pleegde moord op baby In een schuur te Haulerwijk heeft de rijkspolitie uit het district Heerenveen het lijkje opgegraven van een twee dagen oud geworden baby, dat zich daar al tien maanden moet hebben bevonden. De baby bleek het kind te zijn van een zeventienjarige ongehuwde dochter uit het gezin P. De moeder van dit meisje- de vijftigjarige N. P.-H- die dus de groot moeder van de baby was. wordt ervan verdacht- de moord gepleegd te hebben. Zij is gearresteerd en naar Leeuwarden overgebracht. De vijftienjarige F. R-. een huisvriend van het gezin P-. wordt ervan verdacht de vader van de baby te zijn. hoewel hij dit ontkent. Wegens onzedelijke hande lingen met minderjarigen in dit gezin is hij ertige tijd geleden gearresteerd, nadat de politie van de wantoestanden in het gezin, dat ais a-sociaal bekend staat, op de hoogte wa6 gekomen. Nu komt het vermoedelijke vaderschap nog bij het ten :aste gelegde misdrijf. Vierhonderd meisjes staken om 6 pet Bij de confectiefabriek P. J. Blom N.V. te Enschede zijn gistermiddag circa 400 meifijes, onder wie een aantal Duitse, van de naai- en strijkzaa! in staking gegaan. Het conflict is ontstaan door verschil van aing de procent loonsverhoging. De wel in de fabnek gekomen, maar b het werk niet hervat. Hier is dus s van een (wilde) sit-downstaking. Dolksteek. De Rotterdamse m< A. Zdie zijn vroegere verloofde me dolkmes had gestoken, is tot acht r den veroordeeld. de Vijf kinderen naar „zieke" moeder Vader reist van Australië naar Nederland als werkend passagier EEN ENORME STUNT, die over de gehele wereld de publieke belang stelling heeft getrokken, werd uitgehaald door vijf Nederlandse emigranten-kinderen. Zij verborgen zich in de Australische haven Fremantle aan boord van het passagiersschip Orontes met het doel naar Nederland terug te reizen. De kinderen zijn Anna Zandvliet (18), haar broertjes Adriaan (12), Gerard (9), en Robert (8) en het zusje Paulina (6). Toen het schip in volle zee was, kwamen zij voor de dag. In 1953 emigreerde het gezin Regering september - organisaties juni •erhoging van zes procent. Dit is de balans van de onderhandelingen, die gis teren in de centrale organiseerd overleg in ambtenarenzaken zUn gevoerd. Het tijdstip waarop de hoging zat ingaan, is echter nog In be spreking. Wenst de regering a!« tijdstip van in gang 1 september, de ambtenarenvakbon den houden vast aan hun és, dat de sa larisverhoging met terugwerkende kracht van 1 jund af moet gelden. Oorspronkelijk wensten de organisaties de datum van 1 april aan te houden. Gis teren zijn ze gezwicht en gingen ze tot 1 juni. Verder wensen zij niet te gaan. In feite immers zou het voorstel van de regering slechts een salarisverho ging van ongeveer drie procent beteke nen. Indertijd stelde minister Bert een verhoging van drie procent voor, terwijl men dan over een verdere verhoging met drie procent overleg zou moeten plegen met een volgende regering. Zij wensten de volle zes procent Hoge ambtenaren Vijf maanden heeft het overleg nu ge duurd. Het is nog niet afgelopen, wat be treft de salariseen der topfunctionarissen. Besprekingen hierover zijn gisteren wel gevoerd. Zij zullen op korte termijn wor den voortgezet. Zoals men weet, was es sprake van een verhoging met acht tien procent voor de topfunctionarissen. De organisaties wensten niet akkoord te gaan, voordat over de algemene verho ging van zes procent overeenstemming was bereikt. Ook gemeenten employé's van lagere overheidsorganen omhoog gaan. In een aan tail gemeenten, die vooruitliepen op deze beslissing, was dit reeds aangekondigd. De loonsverhoging bereikf. zodoende 350.000 personen. Zij zal de overheid on geveer 120 miljoen gulden per jaar meer kosten. De technische uitwerking van de verhoging staat nog niet vast. Waarschijn lijk zal na 1 oktober of 1 november de verhoging in de loonadministratie wor den opgenomen. Een gedeelte van de ver hoging zou dan ineens worden uitbetaald. In een kleine commissie, die vermoede lijk volgende week gereed ia. wordt dit alle6 nog uitgewerkt. Ook in de pensioenen zal de zes procent worden verwerkt. De grote dag FOTO'S VAN DE NIEUWE MODE 7V7ADAT onze moderedactrice uit Parijs in kleurrijke bewoordin gen verslag heeft gedaan van de mode voor winter 1957, waaruit men de nieuwe lijn heeft kunnen leren, ls vandaag de grote dag aangebro ken, dat de geheimen van Dior, Fath, Balmain en andere groten ook in beeld gebracht mogen wor. den. Op pag. 5 ulndt u een keur- collectie der Parijse modellen. Dui delijk blijken daaruit de tendenzen van deze mode. 9 De cape, van lang tot kort 9 De strakke rok (soms heel lang) 9 De soepele taillelijn 9 De afstaande krj^en of- pele- r de 9 De hoge bonthoeden Haagse aannemer Zandvliet naar Austra lië. Mevrouw Zandvliet kreeg in het nieuwe vaderland ernstige aangerichts- pijnen en keerde op advies van de dokter in oktober 1955 naar Nederland terug. In Januari van dit jaar kwam haar zoon Jan (14) haar als werkend passagier ach terna. omdat hij ruzie had met de Aus tralische schoolmeester. Enkele maanden geleden zo vertelde mevrouw Zand- vliet-Arendsen ons kreeg zij ook van haar 17-jarige zoon Louis, die varensge zel is. bericht dat hij op weg naar zijn moeder in Nederland was. Thans zijn dus ook de andere kinderen onderweg. Vader Zandvliet, die na een moeilijke tijd een bestaan in Australië heeft opgebouwd, is achtergebleven. De oudste dochter Anna vertelde de journalisten in Durban In verband met de Suezkwestie voer het schip om Afrika dat zij de kinderen aan boord had verstopt. Kapitein W. B Thompson dat de kinderen zouden hartjes hebben. Het meisje had de kapitein verteld, dat zö zich zorgen maakten over hun zieke moeder, die overigens hersteld is en in een Haags restaurnat als buffetjuffrouw werkzaam is. Vader, zo zei het meisje, is thans ook ziek. De kapitein zal de kinderen in Londen aan wal zetten, waar de Nederlandse consul hen zal helpen. ZU zijn allen minderjarig en kunnen niet worden vervolgd. Mevrouw Zandvliet, die twee kamers en een keuken van een huls aan de Mer- wedestraat bewoont, vertelde ons voorts, dat de komst van de kinderen haar plan nen om weer naar Australië te gaan in de war sturen. Zij had de huur van de kamers en haar betrekking reeds opge zegd. Begin oktober zou ze terugkeren. Overigens vertelde zij ook. dat dochter Anna een brief aan minister Drees ge schreven heeft, waarin zij om meer woonruimte voor haar moeder en de kin deren vroeg. Mevrouw Zandvliet heeft toen bezoek gehad van een ambtenaar van sociale zaken, die zei, dat het pro bleem in behandeling kon worden ge nomen zodra de kinderen in Nederland zouden zijn. De vader van de kinderen, de heer A. Zandvliet, heeft in Perth (Australië) ver klaard. dat hij met het schip Amstelveen 8 als werkend passagier naar Nederland zal reizen. Lange bedden nodig voor 400 reuzen in Kassei (Van onze correspondent te Bonn) Kassei, dinsdagmorgen J~\E BEWONERS van Kassei voelen zich dwergen, sinds 400 lange mensen, ledt de internationale „club der reuzen De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Poster Duffles, heeft Rusland ervan beschuldigd, een 1 aardige propaganda te voeren om Nasser zo moeilijk mogelijk te maken, het westelijke voorstel voor internationaal beheer van het Suezkanaal te aanvaar den. Hij noemde de bereidheid van de Egyptische premier om de commissie- Menzies te ontvangen, een bijdrage tol de vreedzame oplossing van het geschil. De scherpe Russische propaganda wordt vooral gevoerd door middel radio-urtzendiingen voor Egypte in Arabische taal. Zelfs toen de Amerikaan se minister het westelijke plan alleen nog maar aan zijn Russische collega Sje pilof had uitgelegd, keurde de Sowiet- propaganda het al af. ..Maar", zo voegde Dulles hieraan toe, ..Nasser heeft vol- „Niets bijzonders met die kolonel" De Russische kolonel-met-de-ba ar d, die Duitsland hilariteit verwekte doordat hij blijkbaar tweemaal achtereen van Oost-Duitsland naar de Sowjetunie was „gerepatrieerd", maakt volgens de ische luchtmacht deel uit van een iscorte-compagnie, die aan alle af- ©eheidsparades deelneemt. Intussen i6 op nieuw een divisie vertrokken, en wel uit Finsterwalde. En werkelijk, de gebaarde kolonel lien weer mee. Ongeluk in Duitsland Nederlander gedood De Nederlander J. Bol (46) uit Rid derkerk ls gisteren om het leven geko men bij een verkeersongeluk op de auto baan bij Siegburg (Did Hij zou geer voorrang hebben verleend, ten gevolge waarvan de auto door een vrachtwagen legen een Doom werd gedrukt en volle dig vernield. De 59-jarige echtgenote vai het slachtoffer mevrouw C. Bol en d> 58-jarige mevrouw Leuche Kaiser, dl. meereden, werden zwaar gewond. verwierf. Sukarno's verklaringen, rede voeringen en artikelen, waarvan een zameling in het Russisch is uitgegeven, worden gekenmerkt door een hoog weten schappelijk peil, grote kennis van filosofi geschiedenis, begrip van de strijd der massa's tegen onderdrukking, kennis i van de geschiedenis der nationale v heidsbeuegingen in Europa, Amerika Azië. aldus Miliri. doende invloed en gezag om een eerlijk plan ie aanvaarden en ik geloof, dat dit een eerlijk plan is" Intussen heeft de Australische premier Robert Menzies als voorzitter van de vijf- la nden-commissie gistermiddag aan de Egyptische ambassadeur te Londen een boodschap voor Nasser overhandigd waarin de Egyptische president gevraagd wordt, voorstellen te doen over tijd en plaats van een ontmoeting met de com- Vandaag vaart het Britse fregat Sur prise weg van het eiland Cyprus. Hard nekkige geruchten willen, dat Nasser aan boord van dit schip met de commis- sie-Menztes zal spreken. Het fregat be hoort tot de Britse Middellandse Zee- vloot. Japan ook al: Het is niet ivaar! es. en niet van acties oor Tokio. landse zaken van Japan Het boek is vol be is geweest tijdens de schuldigingen aan het Tweede Wereldoorlog, adres van de Amerikaan- heeft geprobeerd in Sjjn regering en president memoires Japan schoon Roosevelt. de schuld Het Amerikaanse mini. nlandse voor de aanval op Pearl $te Harbour, welke Ameri ka en Japan in oorlog bracht. Togo, die in 1950 is overleden, heeft zijn me moires geschreven in de gevangeniscel waar hij opgesloten zat wegens oorlogsmisdaden. De En gelse versie van zijn boek zal 28 september verschij nen bij Simon and Schus ter te New York. Het zaken Amerikaanse Wekblad boodschappen United States News and hebben en daardoo World Report publiceerde Japanse houding in een reeds excerpten. Volgens verkeerd daglicht hebben het weekblad is Pearl gesteld. President Roose- Harbour, door Japanse ogen gezien, een geheel ander verhaal dan de Amerikanen tot nu toe hebben gehoord. De 7de december 1941 volgens de Japanse le- velt bekende documenten openbaar te maken over ie AmerikaanseJapan se onderhandelingen te Washington, welke voor afgingen aan de plotse- linge aanval op Pearl Harbour. Twee maanden vóór Pearl Harbour werd Togo minister in het kabinet. Tojo. Sommigen menen, aldus Togo, dat het ka binet uan het begin af vastbesloten was om oor waar met zitting ne men in het kabinet is hef mijn doel geweest een oorlog te vermijden." „Ik wist toen echter nderschepte niet." aldus Togo, „dat de valst betrekkingen met Ameri. ka reeds zo slecht waren geworden, en dat Ame rika in feite reeds tot oorlog besloten gelogen hebben dat ogenblik i om Japan in slaap gen totdat de Ver Sta ten klaar zouden zij Deze voorbeelden uit d inhoud doen verwachte 1 dat het boek niet zal ne nie- schande wegens het Ja- l"ten invloed oanse verraad. De Japan, op de openbare mei re aanval op de Ameri. ,n Amerika, kaanse Pacific vloot Het Amerikaanse wordt gezien als het re- partement van bui sulfaat van door Wash landse zaken is wan j ington ondernomen ac- om in het najaar vele mand aan de Japar kant aeioeest. die de volle ernst van de situatie had Steeds werd de houdinp aan Amerika onverzoen zal na- 'ijker, de economischt hebben blokkade en de militaire menino omsingeling onder lei ding van Amerika, be- se de dreigden het bestaan van buiten fapan En om dat aller in plan ntwoordde Japan dw Pearl Harbour." In het openluchtzwembad te Zandvoort demonstreerde de heer M. C. van Hall een nieuwe drijvende brancard van het hos pitaalkerkschip de De Hoog, die de volgende reis in gebruik zal worden genomen. (Verslag zie pag. 2). onder wie de 2.35 meter metende Rotter dammer R. Rijnhout, zijn aangekomen ter bijwoning van een congres, dal tot maan dag zal duren. Zij willen de zeer bijzon dere problemen bespreken, die het leven van lange mensen bemoeilijken en o.m. trachten een speciale belasting-aftrek te bewerkstelligen, omdat zij zoveel uitgaven hebben poor voeding en kleding. Zelfs het gebruikelijke meubilair is voor hen onbruikbaar. Zij hebben bijv. extra-lange bedden nodig. Dit hebben de Kasselse hoteliers deze dagen ondervon den, toen zij de vierhonderd Gullivers moesten onderbrengen, die uit Duitsland, Oostenrijk, België, Zwitserland en Ne derland zijn gekomen. Een tweede Nederlandse deelnemer is de 2.42 meter lange Amsterdammer Kra- Voor het lidmaatschap van de „club der reuzen" moet men als man minimaal 1.90 meter lang zijn en als vrouw 1.80 m. Een der Westduitse leden is de zoon van bondskanselier dr. Adenauer, Paul. De langste man ter wereld, een Arabier van 2.65 m kon het congres in Kassei niet bijwonen, daar hij door de crisis rond het Suezkanaal geen uitreisvisum kreeg. Koninklijk gezin thuis Gisteravond om zes uur is de Dakota, die het Koninklijk paar en de prinsessen Beatrix en Irene van Korfoe naar Neder land heeft gebracht, op het vliegveld Soesterberg geland. Omstreeks tien minu- or half zeven is het Koninklijk paar in het paleis Soestdijk aangekomen Moskou beschuldigt Bonn TTET centrale comité van de communis- -*--*• tische partij der Sowjetunie heeft -erklaard, dat de Westduitse regering amenzweert tot een nieuwe oorlog ten inde Duitsland met geweld te hereni gen. Het verbod van de Westduitse com- iunisti8che partij wordt gebrandmerkt Is een oorlogszuchtige daad. die veel •eg heeft van de terreurtactiek van Hit- :r. waardoor de hereniging van Duits land op een vreedzame democratische grondslag onmogelijk zal worden. !t verbod wordt een positief bewijs genoemd, dat de heersende kringen in West-Duitsland niet naar een vrede lievende maar naar een gedwongen her eniging van de Duitse staat door middel van een nieuwe oorlog streven. Verder wordt gezegd, dat dit zonder twijfel nog maar de eerste stap is ge weest op de weg naa een verbod van andere politieke partijen in West-Duits- en naar het herstel van het fas- WEERBER1CHT Meer zon Tot morgenavond verwacht De Bilt: Koude nacht en plaatselijk mist. Morgen overdag zon nige perloden met slechts hier en daar een bui. Zwak ke, tijdelijk matige, zuid westelijke wind en ongeveer dezelfde middagtemperatu- ren. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 5.50-19.34. maan 0.00-15.49. Op 4 september nieuwe

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1