Tot bouw nieuwe tuinbouwschool werd in beginsel besloten Prijzen voor puzzeltocht en corso uitgereikt een bakker-bezorger een bakkersleerling H.B.G. in Lisse huldigde de zilveren afslager Poissant nam leiding varq Vogler over Dronken kroongetuige bracht gerechtshof in verlegenheid IuT.1 *Vh LÜIÜSCHE COURANT 4 WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1956 Raad van Ter Aar Brug in Kerkpad wordt geen brug voor het autoverkeer /~\NDER voorzitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom kwam gister avond de raad van Ter Aar in openbare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de onderwijsvereniging van de L.T.B., waarin melding werd gemaakt van plannen tot verdere vak opleiding o.a. voor kinderverzorgster en inrichtings-assistente. Nog dit jaar zal begonnen worden met opleiding kinderverzorgster. Wil de school voor rijkssubsidie in aanmerking komen, dan dient door de raad een noodzake lijkheidsverklaring te worden gegeven. Deze brief was niet in het college van B. en W. in behandeling geweest, hetgeen wethouder Den Hollander aanleiding gaf er bezwaar tegen te maken, dat een dergelijk besluit zo overhaast genomen moest worden. De voorzitter was met de wethouder van mening, dat spoedzaken toch goed voorbereid dienen te worden. De raad besloot de gevraagde verklaring af te geven. Op de aanvraag van het humanistisch thuisfront werd afwijzend beschikt. De Vebo te Leiden, die een fokveedag, een jongerendag en een zuiveltentoonstelling organiseert, kreeg een subsidie als vorig jaar: iVi cent per inwoner. Het verzoek van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Ter Aar hield in een aanvraag om subsidie voor de aanschaffing van een zuurstof- koffer. Na bespreking besloot de raad f 300,tot f 350,beschikbaar te stellen onder nader te stellen voorwaarden van overleg omtrent de aankoop. De vaststelling partiële herziening 1956 van het uitbreidingsplan hield in. dat het industrieterrein nabij het veilinggebouw enige uitbreiding ondergaat. De raad be sloot de rechtspositieregeling voor ambte naren aan te vullen met de veranderingen die in de loop van enkele jaren zijn ge komen. Men stelde een subsidie van f 600 beschikbaar voor krotopruiming, perceel Chr. F. Droogh. Tuinbouwschool Van de onderwijsvereniging van de L.T.B. was een schrijven ingekomen in zake de bouw van een nieuwe tuinbouw school. Over dit schrijven ontstond een flinke discussie. In de brief werd de wen selijkheid naar voren gebracht van het instellen van parallelklassen. De plannen voor een nieuw leerplan houden o.m. in het handvaardigheidsonderwijs (tuinder maakt zelf reparaties aan kas en motor). De voorzitter zei. dat de bestaande school te klein geworden is en dat het schaft lokaal reeds als leslokaal moet worden gebruikt. Hij stelde voor. een beginsel besluit te nemen tot de bouw van een nieuwe school. De heer Van Rijn vond het een ver blijdend teken, dat de school te klein ge worden Is. Dit getuigt van groei. Hij vroeg later, of dit gebouw nog voor een ander doel dienstbaar kan zijn. De heer Koning juichte het voorstel wel toe. maar vroeg of de bestaande school niet kan worden uitgebreid omdat aan de school reeds een f 30.000.— aan verbouwing is besteed. De voorzitter wees er op, dat uit breiding niet goed mogelijk is en dat het ook van belang is dat er bij de school een goede proeftuin komt. Het ligt in de be doeling een nieuwe school te bouwen in de omgeving van het Papenveer. De heer Van Vliet onderstreepte het bezwaar van de heer Koning en zou wil len dat er een deskundige voorlichting kwam over de mogelijkheid om de be staande school uit te breiden. De voorzit ter zei daarop, dat het representatieve ook iets zegt. Verbouwing levert het gevaar van een wangedrocht op. Wethouder Volgering gaf de raad in ernstige overweging niet aan de oude school te bouwen, ook al omdat deze in de toekomst aan een verkeersweg komt te liggen. Hij wees erop, dat verbouw vaak duurder is dan nieuwbouw. Ook is het gevaar niet denkbeeldig dat een ge- naburige gemeente zal trachten een streekschool als hier bestaat te bouwen. De heer Sassen meende dat men de zaak altijd te klein heeft gezien. Aanvankelijk heeft niemand gedacht, dat de school zo zou groeien. Ook deze spreker onder streepte de noodzaak van een proeftuin, waarvoor bij de oude school geen ruimte is. Wethouder Den Hollander heeft in B. en W. geen bezwaar gemaakt tegen de nieuwe school, doch zag gaarne het be ginselbesluit nog even uitgesteld om de raad een rapport voor te leggen over het verleden en de toekomst van de school. Z.i. zal de raad dan in zijn geheel van de noodzaak tot nieuwbouw overtuigd zijn. Uit deze discussie kwamen dus een drietal standpunten naar voren: 1 technisch rapport gewenst over een mogelijkheid van uitbreiding be staande school: 2 rapport over verleden en toekomst der school: Rijnsaterwoude telt bijna 102-jarige Mevrouw A. v. d. Breggen-Pannevls hoopt 24 augustus haar 102-de ver jaardag te vieren. Zij Is daarmee ver reweg de oudste inwoonster van de gemeente, en ook mag zij zich ere burgeres noemen van Rijnsaterwoude. Twee jaar geleden kwam de Koningin haar nog bezoeken tijdens een werk bezoek aan de Rijnstreek. ALPHEN AAN DEN RIJN Bejaarde fietser gedood Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur had op de Steekterweg een verkeersongeluk plaats, dat zich aanvankelijk niet ernstig list aanzien, doch tengevolge waarvan de 72-jarige wielrijder K. Rietveld, wo- uende te Boskoop, in de loop van de avond, in het Goudse Ziekenhuis „De Wijk" is overleden. Het ongeluk geschiedde ter hoogte van de T-splitsing nabij de Vinkenbuurt. De heer Rietveld reed daar de rijksweg op, zonder voldoende op het snelverkeer te letten. Een personenauto, bestuurd door de heer J. M. v. H. uit 's-Hertogenbosch, die uit de richting Leiden naderde, kon de wielrijder niet meer ontwijken. De heer Rietveld werd tegen de straat ge slingerd, liep een shock op en brak zijn iinker-bovenbeen. Dokter A. J. Zwartendijk uit Alphen aan den Rijn verleende de eerste hulp en liet de man per ziekenauto overbren gen naar het ziekenhuis „De Wijk" te 3 onmiddellijk nemen van een selbesluit De voorzitter stelde voor, ovi weken bijeen tc komen met ht port van de rjjkstuinbouwcoi over punt 2. Dit werd afgestemd met 5 voor en 6 tegen. Tegen de KVP met uitzondering van de heer L. J. Hoo- gervorst. Hierna kwam het technische rapport in stemming (1). Afgestemd met 8 tegen 3 stemmen. Tegen KVP en weth. Den Hollander. Ten slotte werd het beginselbesluit aanvaard met 7—4. Voor de KVP. Verkeer Het voorstel tot het verlenen van mede werking ingevolge artikel 72 der lager- onderwijswet aan de school voor Chr. Volksonderwijs hield in gelden beschik baar te stellen tot aanschaffing van bord stellingen. leermiddelen verkeersonderwijs en klasverlichting, tot een totaal van f 2.598,De voorzitter deelde mede, dat het verkeersonderwijs thans nog gegeven wordt door de politie, maar dat het in de bedoeling ligt. dat dit in de toekomst ge schiedt door het onderwijzend personeel. De heer Van Vliet zag dit gaarne door de plaatselijke rijschool verzorgd. Wethouder Den Hollander uitte de wenselijkheid van het gebruik van een verkeerstafel. De raad besloot de medewerking te verlenen. In behandeling kwam voorts een voor stel tot beschikbaarstelling van een kre diet voor de verbreding van de brug Kerk pad. De voorzitter zei, dat het voorstel een voorlopige oplossing beoogde i.v.m. ruilverkaveling. Het doel is te komen tot een verbreding der brug tot 2.50 m. Hij wees er nadrukkelijk op, dat het geen brug wordt voor autoverkeer, en vond maatregelen nodig om autoverkeer van de brug te weren door het plaatsen van palen aan beide zijden van de brug. Hierover ontstond een breed debat als eindresultaat, dat er voorlopig geen palen komen, doch wel zodra er een over treding is geconstateerd. Het verleend» krediet bedroeg f 5.000,De heer Uijtte- vaal noemde de palen een „sta in de brug". Voor een op proef genomen zandstrooiei werd reeds door de raad een krediet be- <ch'kbaar gesteld van f700. Deze strooiei voldeed niet en is teruggezonden. Een strooier van f 1250.is wel goed. Deze komt nu op besluit van de raad. Ond nunt 10 van de agenda, de comp tabele besluiten, werd naar voren ge bracht. dat de begrotingswijziging voor de aanleg van de verlichting van de Korter- aarseweg door Gedeputeerde Staten niel was goedgekeurd omdat de afstand der 'chtmasten in plaats van 30 meter op 40 meter kon worden gesteld. Burgemees ter en wethouders stelden voor. na voor lezing van een toelichtend schrijven, de afstand op 30 meter te handhaven. De raad ging hier na korte bespreking mee Rondvraag De heer C. van Vliet had een klacht van de vuilnisophalers over het nonchalant afleveren van vuilnis door het publiek. De voorzitter zegde toe de verordening te zullen raadplegen of daar iets tegen te doen is, doch van de ophalers was bij hem geen klacht binnengekomen. De heer P. C. van Rijn vroeg, of de grasmaaimachine op proef gekocht was. Hij vond deze onpraktisch. Deze machine geeft geen werkbesparing. De voorzitter deelde mede dat de machine niet op proef gekocht was, en zijn inlichtingen waren zodanig, dat deze machine wel voldoet. Een en ander zal worden onderzocht. De heer A. P. Uijttewaal vroeg of de brug in het Kerkpad voor de winter ge reed zal zijn, althans de betonnen brug- hoofden. zodat desnoods in een vorst periode de brug kan worden afgemaakt. Na goedkeuring door G.S. zal dit werk onmiddellijk worden aangevat. Verder in formeerde hij naar de stand van het sport veld in Korteraar, waarop de voorzitter antwoordde, dat er zich complicaties heb ben voorgedaan waarover hij in geheime vergadering nadere mededelingen zou doen. Ook over het uitbreidingsplan Lan- geraar zou in de geheime vergadering na der worden gesproken, zomede over het contact met de polder Vierambacht over het teerdek op de Woudsedijk. De heer Koning stelde een vraag over het tegelpad Aardamseweg, dat nog niet komt door de lange levertijd voor de trot toirbanden. Ook informeerde hij naar de subsidie van de bibliotheken. Van een der beide verenigingen is bericht ontvangen, zodat men nog in afwachting is. KATWIJK AAN ZEE KATWIJK AAN DEN RIJN Tram ramde auto Gisteravond had in Marina de uitreiking plaats van de prijzen, die waren behaald bij de zaterdag gehouden puzzeltocht aübo's. De waarnemend voorzitter van V.V.V„ mr. J. van Plas, heette de aanwezigen welkom. Het bestuur prijsuitreiking een officieel karakter geven. Het is er verblijd over dat zovellen hebben meegedaan aan de eerste puzzel tocht. Het i6 een succe6 geworden, on dawks de korte voorbereidingstijdSpr. dankte in het bijzonder-de heren Keme- Wnk, Van Wijk en J. van Rijn, daar zij organisatie in handen hebben gehad met d« inspecteur van politie, de heer J. H. van Geldere. Hierna reikte mr. Van dier Plas die prijzen uit. De eerste-prijswinnaar, de heer N. A. Koogefl uit Zeist, bracht hulde aan het be stuur van V V V. voor zijn activiteit om de in Katwijk verblijvende gasten zoveel te bieden aik steeds gebeurt. Bovendien dankte hij voor de uitstekende opzet de puzzeltocht. Inspecteur Van Geldere gaf nog een technische uiteenzetting. Hierna ging het bestuur van V.V.V. naar het Uni -gebouw, waar intussen de deelnemers aan het bloemencorso w^ bijeengebracht om de prijzen in ontvangst te nemen. Ook hier begroette mr. der Plas de aanwezigen, in het bijzonder burgemeester H. Duiker. Het bloemen corso is een belangrijke mijlpaal in de ge schiedenis van Katwijk V.V.V. Ondanks de tegenslagen gelukte het dit jaar dank zij de krachtige medewerking van het gemeentebestuur en van leden van V.V.V., die in het corsocomité zitting na- Vnen. Uit de aard der zaak konden we niet het hoogste peil bereiken maar toch werd het corso door vele deskundigen gepre zen. We hebben onze gasten veel schoon heid mogen bieden. Er ds een basis ge legd voor herhaling. Burgemeester Duiker zei, dat het po gen van V.V.V. uitermate gewaardeerd is. Deze proef is geslaagd. Het i6 te hopen, dat de proef van 1956 het begin van een traditie zal zijn. Hij dankte de V.V.V. voor het initiatief en de deelnemers voor hun medewerking. Ten slotte reikte hij met toepasselijke woorden de behaalde prijzen uit. Taptocparade Morgenavond is er op dc Boulevard de grote taptoeparade, waaraan 8 muziek korpsen deelnemen. Vooraf heeft een mu zikale rondgang plaats door Katwijk met medewerking van de plaatselijke sport verenigingen en culturele verenigingen. Hoog en laag water Donderdag 23 augustus: hoog water 4.14 en 16.35, laag water 0.14 en 12.27. Spring vloed. In de bakkerij van Coöperatie „HELPT-ELKANDER" U.A. TE KATWIJK AAN ZEE kunnen voor direct worden geplaatst Aanmelding schriftelijk of mondeling o] het kantoor. HET BESTUUR. Gistermorgen draaide een auto op de Sandtlaan komende van Katwijk het vei lingterrein op, juist op het moment, dat van Leiden een tram naderde. Deze ramde de auto. Het gevolg was materiële sohade zowel aan de tram als aan de auto. Een tweetal kinderen dat op de auto zaten, werd eraf geslingerd. Voor het 10-jarige kind had dit minder prettige gevolgen. Dit werd met een heupwond naar een ziekenhuis vervoerd. Maar na behandeling kon het weer naar huis wor den gebracht. KATWIJK „De Discus" heeft jonge zeenaalden Gisteravond hield de aquariumvereni ging „De Discus" een filmavondDe goed bezochte bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer C. J. van der Plas. Deze kondigde aan, dat in de pauze de loterij „ALle zieken gratis een aquarium" zou worden gehouden. In. het voorpro gramma werd de diepzeefilm „Wat leeft er onder water?" vertoond, fantastisch mooi. De voorzitter deelde mee, dat hel hem was gelukt om de zeenaald in het aquarium op de tentoonstelling van de Katwijkse Oudheidkamer tot voortplan ting te brengen. Dit schijnt bij een zee naald in gevangenschap vrijwel nooit voor te komen, zodat dit voor „De Discus" een aardig succes betekent. Zaterdagavond kan men de zeenaaldjongen zien op de tentoonstelling van Oud Katwijk in Irene. De vertoonde hoofdfilm viel, evenals de voorfilm, zeer in de smaak. Hier biedt de heer C. de Vroomen, uit naai van der Voort een geschenk onder couvert a teur van de H.B.G., de heer D. van Egmond. Foto Mieloo. Piet van der Voort een der beste afslagers int de streek genoemd "n* LFDUIZEND MANDEN met bollen had de H.B.G. in Lisse gistermiddag -L-J te veilen. En hoewel men aan de bollenveilingen zo langzamerhand ge wend is met astronomische getallen te rekenen, knipperde men gisteren toch wel een beetje met de ogen. Maar drukte of géén drukte, de zilveren afslager, de heer Piet v. d. Voort, werd gehuldigd. Om de Europese titel finnjollen Markus nu beter 's Morgens werd hij door de directie ontvangen en door de heer D. v. Egmond toegesproken. Deze ging de loopbaan de heer v. d. Voort na. waarover w ons nummer van maandag reeds hebben geschreven. Spr. bood hem als tastbaar bewijs van waardering een enveloppe met Namens de collega's sprak de heer J. Oostdam", die de heer v. d. Voort een prettig collega noemde. Hij Het zijn ge lukwensen vergezeld gaan van een pen en vulpotlood. In de mijnzaal werd de heer v. d Voort 's middags voor de aanvang van de vei ling nogmaals door de heer Van Egmond gecomplimenteerd en de inkopers exporteurs lieten zich daar niet onbe tuigd. Namens de RIVIB, de organisatii van in- en verkopers in het bollcnvak, bood de heer G. v. Nieuwkoop een kistje sigaren aan en namens de exporteui Roeikampioenschappcn Twintig lan den zullen deelnemen aan de Europese roeikampioenschappen voor heren, die vai 30 augustus tot 2 september te Bied ir Joegoslavië zullen worden gehouden. Ne derland neemt deel aan de nummers skiff en twee met stuurman. NOORDWIJ KERHOUT Na auto-ongeluk overleden Nadat hem in Frankrijk een auto-onge luk was overkomen is hier gisterochtend op 64-jarige leeftijd overleden jhr. G. J. Gevers van Kethel en Spaland. SASSENHEIM Met de „speel tuin" naai de speeltuin De kinderen van die speeltuinvereni ging „Beatrix" hebben zaterdag en maan dag uitstaipjes gemaakt. Zaterdag was de e bestemming van de twee grote ;n, waarin de kinderen reden, de grote speeltuin van Rotterdam-Gharloi6. Later op de dag reden ze naar de Efte- long. Om half negen 's avonds kwamen 160 kinderen weer thuis. Toen de ouders de kinderen afhaalden, maakte -ooraifcter Keizer van de gelegenheid ge bruik, hen te verzoeken wat meer be langstelling voor het speeltuinwerk te to- i. Hij dankte allien, die aan het welsla gen van de toahten hadden meegewerkt. VOORHOUT Kapelaan De Graaff gaat heen. Kapelaan J. J. de Graaff, die voor een Jaar was benoemd in de St. Bartholo- melisparochie, zal het priesterschap voor enige -tijd va an vel zeggen om in Nijme gen verder te kunnen studeren. Morgen avond wordt in het parochiehuis afscheid hem genomen. Vrijdag zullen de pa rochianen in de persoon van C. L. M. Reyven, neomist te Poeldijk, hun nieuwe kapelaan verwelkomen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Robert L, z v P. Havenaar i J. P. v. d. Brink; Johannes G. M., z v J. H. Brama en J. Oosterhout; Robert, z van Tol en A. C. Venhart; Constance J. P.. d v N. D. Stoop en F. M. van Oers; arvus M., z v J. H. v. d. Holst en P. ONDERTROUWD: B. Th. Bax, 27 j, Woubrugge en E. J. van Werkhoven 28 j.; Slootbeek, 28 J., Noord/wijk en M. C. Zuidhoek, 26 j. GETROUWD; J. Zoidenthuie, Haarlem- ermeer en E. W. van Wouw. OVERLEDEN: Cornells P. Koolloos, 42 J; Johannes Uijtendaai, 87 j; Johanna' G. Blierrkamp-Kansenbarg, 82 j; Quirnna A. Zonneveld-Oostdam, 64 ja-ar. De zaak is toen maar aangehouden Dronken getuigde gistermorgen de 62- Jarige antennebouwer A. J. C. van B. voor het Amsterdamse gerechtshor. Hij had al vroeg wat op en zag dc zaken allemaal van de lichte kant. Hij vond eerst, dat hü maar helemaal niet moest komen, want dan zou misschien dc ver dachte nog een kans hebben. B. was evenwel kroongetuige cn daarom spoed den de parketwachters zich naar zijn huis om hem te halen. Het Is een vertoning geworden. De man had een goedaardige dronk en was vriendelijk en joviaal tegen ieder „Van morgen vroeg," zei hij, „ben ik opgebeld door de stiefvader van de verdachte en die heeft me bedreigd. Met de dood. edel. achtbare. Daardoor ben ik wat overstuur en heb iets gedronken." Dat iets was net een beetje teveel, zodat het hof besloot, de zaak tot 30 augustus aan te houden in de hoop. dat getuige dan weer nuch- Terwtfl het hof over dc aanhouding be raadslaagde, riep de getuige tot verdach te hoopvol: „Er schijnt weer licht in de duisternis, meneer!" De zaak is een nasleep van de inbraak in de Kerstnacht van 1951 in de Boeren leenbank te Ruigoord. Twee daders van deze inbraak, de antennebouwer en de thans 76-jarige G. J.. hebben inmiddels straffen van vier jaar uitgezeten. Toen zij op vrije voeten kwamen, was hun dee) van de buit op en toen wendden zij zich tot de man, die. naar zij verklaren, hen die nacht per auto had vervoerd en die op de uitkijk gestaan zou hebben. Hij zou 16.500 hebben ontvangen. Deze man is volgens de verklaringen van de getuigen de 41-jarige autohandelaar M. C. B. uit Amsterdam, die echter niets meer met de andere twee te maken wil hebben. De twee mannen deden daarom bij de politie aangifte van zijn aandeel in de inbraak. Nadat door de officier bij de. Haarlemse rechtbank drie jaar en zes maanden tegen de autohandelaar was ge- eist. is hij door deze rechtbank vrijge sproken. werd het w de Vroomei Voort een streek en c enveloppe >ord gevoerd door de heer C. Deze noemde de heer der beste afslagers uit de verhandigde de jubilarii inhoud. Piet zelf sprak aan het slot van de hul diging een héél kort dankwoord en ein dlgde met de woorden: „We gaan ni maar gauw over tot de orde van de dag" Toen begon de veilingklok weer in he rond te tollen en kon de jubilaris zijl rad-ratelende spraakwaterval in werking Bromfiets gekraakt Dinsdagmiddag om 12 uur reed de heer L. J. P. te Lisse per auto van de Here- weg achteruit de poort van Landzicht" in en kraakte hierbij de bromfiets de heer T. H. A. T. te Lisse, die tegen een muur stond geparkeerd. De achter zijde van de auto werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich Maarschalk Malinofski opperbevelhebber van Russische leger Volgens de „Rode Ster", het orgaan van het rode leger, staan de Sowjetstrijdkrach- ten thans onder bevel van maarschalk Malinofski. Zijn voorganger was maarschalk Iwan Konief, die op veertien 1955 benoemd werd tot opperbevel hebber van de strijdkrachten van de lan den. die het verdrag van Warschau heb ben ondertekend. De 57-jarige maarschalk Malinofski heeft een belangrijke rol in de tweede wereldoorlog gespeeld. Hij bracht in 1942 'oor Stalingrad een zware nederlaag >an de troepen van von Manstein. In het ;rote Russische tegenoffensief verdreef hij de Duitse troepen uit Roemenië er Ts j echoslo wakij e. Sinds 1945 stond hij aan het hoofd var de Sowjettroepen in het Verre Oosten. Groningens landbouw lijdt van het weer De regen laat ook de landbouw in Gro ningen niet ongemoeid. Bij de fabrieks aardappelen in de veenkoloniën is reeds enige schade geconstateerd, hetgeen doet ■erwachten dat de campagne niet alleen wat later dan gewoonlijk zal beginnen, doch ook dat de opbrengst geringer zal zijn. Ook bij vlas is kwaliteitsverminde ring vastgesteld. Erwten, karwij- en ka nariezaad hebben hier en daar schade on dervonden van regen en storm. Hetzelfde geldt voor bietenzaad. Voor de hooioogst dreigt een misluk king, als het weer zo blijft. Spanning rondom kerk op Sumatra Rao Mapat Toenggoel in het regent schap Rasaman op Midden-Sumatra is gespannen sfeer ontstaan door de bouw Christelijke kerk. Onlangs zijn namelijk 20.000 personen uit Zuid-Tapa- noeli daarheen verhuisd. De vooraan staande personen van deze groep waren •reengekomen. dat alleen Islamieten i deze verhuizing mochten meedoen, doch het bleek, dat er onder de landver huizers vele Christenen waren. Toen di laatsten een kerk begonnen te bouwen, ontstond er onder de Isl-amietisohe bevol king van die streek een gespannen sfeer. De mobiele brigade wist echter ongere geldheden te voorkomen. Luitenant-kolonel W. E. F Wasch is »rvol ontslag verleend uit de militaire dienst. Kolonel J. H. K. de Roo Is eervol ont heven van de functie van militair at taché te Bonn. WARMOND Agenda raad De raad komt dinsdag acht uur in openbare vergadering bijeen ter behan deling van de navolgende agenda: Voor- B. en W. tot wijziging van het ..Subsidie voorwaardenbesluit Kruisver enigingen"; voorstel tot de tweede her nieuwde vaststelling van de bijdragen, toe te kennen aan de woningstichting „Warmunda" en van het renteloze voor schot tot dekking van het exploitatie tekort over 1950/1951; idem over 1953/ 1954; wijziging gemeentebegroting voor dienstjaren 1955 en 1956; voorstel tot vaststelling van het huurcontract met d-e lieer P. C. W. C. Geraedts betreffende •huur van huize „Groot-Leerust"; voorstel om te bepalen dat cle vasstelling partieel uitbreidingsplan-in-on- rierdelen van gronden gelegen nabij het hotel restaurant „Meerrust" wordt voor bereid; voorstel met betrekking tot het verlenen van bijdragen in de bouw- en inrichtingskosten van een Ned. Herv. Verenigingsgebouw en een te' stichten K. Verenigingsgebouw in Warmond; ondvraag. geklasseerd Op de tweede dag van de zcilwedstry- en om de Europese titel finnjollen op Loosdrecht heeft de Fransman Poissant eiding in het algemeen klassement de Oostduitser Vogler overgenomen. De Nederlandse deelnemer Bob Markus, maandag als dertiende met 486 pun- gerangschikt stond, schtfof op naai •ijfde plaats met 2370 punten. Hij ein digde in de vierde race op de tweede plaats. De ochtend race van dinsdag, dc derde in het toernooi, werd gezeild onder ideale weersomstandigheden, maar bracht nig spanning met zibh mee. Al dadel-ijk nam de Rus Shavrin de leiding en d-r kielzog volgden Poissant. de Zweed Sarby en Bob Mankus. Aan deze volgorde anderde niets in de vier volgende r rakken, doch in het kruisrak tradhtte Poissant de R/us in een fel duel voorbij streven en evenzo probeerde Maiiku6 die Zweed- een derde plaats afhandig te ken. Het 'Lukte beide zeiilere inderdaad, zodat Poissant als eerste door de finish ging. gevolgd door Shavrin, MaTkus Sarby, allen met slechts enkele seconden achterstand op elkaar. Te vroeg De tweede race had een felle start Vogler en de Zwitser Pieper gingen er te vroeg vandoor en werden teruggeroepen. Ook de tweede maal startte Pieper keerdi. moest weer terug en had daarom geen kans meer op een plaats in de hoede, die weldra werd gevormd door Shavrin en de Noor Rudstroem. Markus startte hoog onder de toren, raakte ii middenveld verzeild en bereikte de eerste ton al6 zesde. Maar in het volgende rak zette hij de achtervolging fel in. Hij pas seerde vier voor hem liggende tegenstan ders en met slechts enkele seconden schil ging hij met de Rus Shavrin kruisrak in. Een stevig du^l, waarbij hét zelfs even leek of Markus zou winnen, Nederlander derde op concours in Oostende Te Oostende is het internationaal con cours hippique beëindigd met twee inter nationale springnummers. Het eerste, om de prijs van de hippische kring van Oost- nde werd gewonnen door de Italiaanse luitenant en olympisch- kampioen, Ray- ido d'Inzeo met „Merano (0 fouten! de Belgische amazone Vanderhae- met „Etlnceile" (8 fouten). Onzo [genoot majoor W. F. K. Bischoff Heemskerck klasseerde zich als derde net „Pocholo" Om cle wereldtitel zeilen Flying Dutclimankïasse De Duitser Rolf Mulka heeft gisteren de tweede heat van de wereldkampioen schappen zeilen gewonnen in de Flying Dutchman klasse. Ook verschillende an dere landen hebben zich goed geplaatst onder de eerste tien. Er zullen in deze wedstrijden voor de wereldtitel te Starnberg in Duitsland heats gezeild worden, eede werd de Italiaan Mario Capio. De Nederlander Jan Stenhuis werd vijfde de Nederlander Kremer zesde. de Rus stond volgde, plaats niiet -meer af. Hij won met 1331 punten, gevolgd door Markus met 1030 punten en de Noor Rudstroem met 854 punten Het algemeen klassement na de vier races is nu als volgt: 1. Didier Poissant (Frankrijk) 3245 ptn; 2. Jörgen Vogler (O.-Did) 3217 ptn; 3. Y-uri Shavrin (Rusl.) 2993 pbn; 4. Erik Rudstroem (Noorw.) 2701 ptn; 5. Bob Markus (Ned.) 2370 ptn; 6. Cund Oóhwadtt (West-Dld) 2350 ptn; 7. And-ré Nelis (Belg.) 2074 ptn; 8. Rickard Sarby (Zweden) 2028 I ptn; 9. Adelchi Pelasohiar (ItaQ.) 1953 pnt; 1 10. Sten Rydigren (Finl.) 1701 ptn; 11. J. j Somes-Payne (Ierfl.) 1404 ptn; 12. Richard Murray (Gr. Br.) 1393 ptn; 13. Juan Alo-n- so AMende (Spanje) 1379 ptn; 14. Erz-in Demir (Turkije) 1'153 ptn; 15. Wdilfld Pieper i (Zwits.) 721 ptn. Waterpolo De Zijl I-V.Z.V.: 5-1 Ondanks het feit, dat dc thuisclub tnet i drie invallers verscheen, voor J. Blans- jaar, Th. Bik en K. Prevoo, deed men het zo goed, dat met grote cUfers werd gewonnen. Bijna direct na het opzwem- men van Hensing werd de bal corner gewerkt en, kon Van Tol met een goede doorslagbal de stand op 10 brengen. De thuisclub behield een sterk over wicht en alleen door vele corners en subliem doelverdedigen van de V.Z.V.- keeper gingen voor de thuisclub vele kansen verloren, totdat Hensing opnieuw een aanval lanceerde, de bal tegen de doellat schoot en Van Tol er juist bij was om de stand op 20 te brengen. Ook in de tweede helft wilden de gasten het spel te veel forceren en dit kwam steeds op vrije worpen voor de thuisclub. Twee spelers gingen naar de kant, maar toch gelukte het Roman na een felle aan val de stand tot 30 op te voeren. Jam mer was het, dat door een klein foutje een De Zijl-speler naar de kant moest. V.Z.V. heeft toen de stand op 3—1 ge bracht. De laatste twee doelpunten voor De Zijl kwamen ook van Hensing. De eindstand werd 51. Nereus-Sleutelstad II 2—2 Nadat Nereus aanvankelijk de leid-irig had genomen met 10, werd een speler de thuisclub het water uitgestuurd. Frans Thijssen slaagde erin nog voor de rust met een boogbal gelijk te maken. Vlak na de rust nam Nereus opnieuw de leiding, 21 en even later werd een Sleu tels tadspeler het water uitgezonden. Toch wist Johnny Bekkering nog de gelijkma ker te scoren, zodat de eindstand 2—2 •rd. Door deze uitslag promoveert Sleu telstad naar de reserve-tweede klas van de K.N.Z.B. VISSERIJGÖLFJES Drijvende brancard voor „De Hoop" Het hospitaalkerksohip „De Hoop" heeft aan zijn uitrusting een zieken/brancard toegevoegd, die bij een eventueel ongeval bij hp-t vervoer van een zieke met een rubberboot in volle zee, als een dobber blijft drij-vt het Seriewedstrijden V.N.A. Alkemade-beker is als| ilgt samengesteld: vrijdagavond 6.30 u. VNA 1—SVLV 1, zaterdagmiddag, 4 O. Groen 1Katwijk 1. Vorige uitslagen tweede ronde; Leiden i augustus zal de deugdelijklheid IVNA 1 68, Katwijk IMeerburg 11 brancard 1—0. Jans Koster verbetert zwemrecord 1500 m Koster van 't Gooi heeft in de Kromme Rijn te Utrecht tijdens zwcmkampioenschappen kring midden van Nederland het i cord op dc 1500 meter vrije slf terd en gebracht op 20 min. 2: Het oude record stond sedert 23 juli 1955 naam van dc Robbenzwemster Lenie Nijs, die er toen 20 min. 46,5 sec. over deed. Uiteraard is deze nieuwe tijd ook een ?rbetering van het Europees en Neder land record op de 1500 meter. Sneekweek. Onder zeer gunstige eersomstandigheden zijn gisteren de zeilwedstrijden in de Sneekweek voort gezet. De Haagse deelnemers klasseer- ich als volgt: mevr. M. v. d. Bas- Maartense uit Den Haag werd met „Pipa" tweede In de dameswedstrijd regenboog- J. S. Harst uit Wasse- ?t „Poele poele" tweede in dstrijd pampusklasse en J. Rijswijk klasseerde zich met .is derde in >2 klasse B. schip naar het andere altijd enig risico j verbonden, omdat de tot dusver gebruikte brancards onherroepelijk zonken. Dit was o.m. gebleken bij een demonstratie tij- De derde ronde van de seriewedstrij-dens een tocht die de prinsessen Beatrix Irene aan boord van „De Hoop" maak ten. De nieuwe brancard is ontworpen i door een Nederlandse firma en is geheel aluminium vervaardigd. de Zandvoort worden gemon- streerd. Een Lid van het bestuur van de „Nederlandse vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit" zal op de drijvende brancard worden vastgebonden. De dinsdag viel mee De aanvoer voor de IJmuidense dins- dagmankt W36 groter dan men aanvanke lijk had durven hopen: behalve de Klaas Wijker met zijn 1250 kisten haring, 50 makreel, 150 kool, 60 schelvis, 70 wijting, 30 kabeljauw en gut, 300 kleine kistjes haring en 100 stuks stijve. Voorts was de Deining ter mankt met 1050 kisten haring en 50 wijting, 20 makreel en 10 schelvis, terwijl een serie kotters en loggers (de UK 3, WR 51, KW 91, 76 en 74) samen 225 kisten haring, 550 makreel, 100 schelvis en 50 kabeljauw, gul en 100 wijting aan voerden. De kleine vaart was er met niet meer dan 1000 kilo tongen en 100 kistjes Voor de exporteurs De grote kabeljauwen brachten per re gel voor de export bedragen tussen de f 110 en de f 115 op en de regels kleine deden f 40 tot f 47 met f 136 tot f 164 voor de kisten grote kabeljauwen en f 110 tot f 116 voor de kleine. Grove schelvis ging eveneens naar het buitenland en bracht f 35 tot f 43 op, terwijl de grootmiddel voor f 33 tot f 42 verkocht werd. De grote tongen maakten f 4.30 tot f 4.50 en de grootmiddefl f 4.20 tot f 4.50 met f 4.20 tot f 4 40 voor de kteinmlddél, f 3.20 tot f 3.30 voor de enen en f 2.80 tot f 2.90 voor de slips- En voor het binnenland Voor de kleimimiddel schelvis betaalde de binnenlandse handel van f 30 tot f 26 en die pennen haalden deze dinsdag f 25 tot f 17, terwijl de blaadjes met f 21 tot f 12 betaald zijn. De grote gullen zijn f 46 verkocht en de middel gul deed f 23 f 33. terwijl de torren f 18 tot f 25 opbrachten. De zwarte kool gold de grote guilenmaat kool- vis f 22 tot f 23. Schol I maakte f 55 en schol li f 32. terwijl voor de drieën f 17 f 27 kwam. Haring en makreel Voor de haring betaalde de binnenland- handel van de f 16 tot de f 19 en de makrelen gingen van de hand tegen f 14 f 21 WoensdagmSrkt Voor de middenweekse markt is de Norma Maria al binnen, due sinds 10 augustus 850 kisten buitmaakte, waarvan 450 met makreel, 170 met schelvis en pie pers, 150 haring, 40 kabeljauw en gul, 20 wijting, plus 20 haaien en rog. D.an is de Annne ter markt met 300 kisten, meren deels schelvis, en er kan één' van de Wiran-kotters worden verwacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4