ïlicumc £dJtsrije ÖTimrant Sjepilof wil niets weten van het plan Foster Dulles Ook achter de schermen wordt onderhandeld Politieman en pluimveehandelaar worden niet vervolgd Liettinck tracht de brede basis Zestig Westduitse communisten onmiddellijk gearresteerd alsnog te redden Bij Gaza negen Egyptenaren in vuurgevechten gedood ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimetet Directie. Redactie. Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: TeL 31441 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NA TIONAAL DAGBLAD Voor Leiden er Omstreken „Stantvattich is gheblmn "tnyn hert la tegljenspoct" Zevenendertigste jaargang No 10732 Autohuur- en verhuur ZIE PAGINA 3 RUSLAND STELT NIEUWE CONFERENTIE VOOR (Telefonisch van onze correspondent) LONDEN, VRIJDAGAVOND WAS DE EERSTE DAG der Suezkanaal-conferentie een verrassing vanwege de overtuigingskracht, waarmede Foster Dulles pleitte voor het plan voor een internationaal beheer van het Suezkanaal, de dag van vandaag leverde in zekere zin een teleurstelling op, daar de Russische minister van buitenlandse zaken, Sjepilof, zich tegen alle aan Dulles' plan ten grondslag liggende principes verzette. Hoewel Sjepilof erkende, dat het kanaal een waterweg van internationale be tekenis is, kende hij Egypte toch het onvoorwaardelijke recht toe het Suezkanaal te naasten, daar het geheel over Egyptisch grondgebied loopt, door Egyptische arbeiders was aangelegd en beheerd werd door een Egyptische maatschappij. Op voorwaarde dat geen inbreuk wordt gemaakt op Egyptische rechten als soeve reine staat, achtte Sjepilof het gewenst, dat er internationale garanties worden ge steld voor de vrije doorvaart door het Suezkanaal. By wijze van voorbereiding kunnen door de Londense conferentie, aldus Sje pilof, terzake dienende principes worden vastgesteld. Deze dienen te worden onder worpen aan het oordeel van een nieuw op te roepen conferentie bestaande uit 45 mogendheden, maar tijd. plaats en agenda van deze conferentie kunnen worden uit gewerkt door een commissie bestaande uit vertegenwoordigers van Groot-Brit- tannië, de V.S., Sowjetunie, India en Egypte. Dit voorstel werd door Sjepilof pas ge durende de laatste twee minuten van zijn rede van anderhalf uur te berde gebracht. In Londen vraagt men zich af, wie ge vaarlijker is: Molotof met zijn onverbid delijk en onvoorwaardelijk ,.Njet" of Dmitri Sjepilof, de man met het gezicht van een filmster en het zware figuur van een beroepsbokser, die deze Suezkanaal- conferentie gebruikt om een nieuwe in ternationale code te formuleren welke de volkereh van het Oosten als muziek in de oren moet klinken. Die nieuwe internationale code is deze: de methode van onderhandeling moet het voornaamste middel worden om de inter nationale geschillen te beslechten en wij moeten streven naar een radicale ontspan ning van de internationale situatie en trachten een stabiele, vredelievende sa menleving van naties te verzekeren, on geacht de verschillen in hun politieke en sociale structuur. rereengekomen internationale verdragen zonder meer nietig verklaard kunnen wor den, denkt hij dan dat de voortzetting der hulpverlening aan onderontwikkelde ge- bicden nog mogelijk is? (Men kan hier de invloed onderkennen van de gesprekken, die minister Luns buiten de conferentie gehad heeft met verschillende delega tie-leden. Naar verwacht wordt, zal de Nederlandse gedelegeerde zaterdagmiddag :n verklaring afleggen). Minister Pineau deed nog het voorstel het Suezkanaal onder het beheer van een internationaal gezagsorgaan te plaatsen, Egypte als eigenaar ervan te erken- Er kan overeenstemming worden be reikt, aldus Pineau, als beide partijen ïaar offers willen brengen. Onderhandelingen Zijn er op de conferentie tot nu toe al- sen maar verklaringen afgelegd, die aan tonen, hoe groot de kloof tussen de beide partijen is, in de hotels en op de ambassa des wordt door de delegatieleden druk onderhandeld om de bestaande geschillen de weg te ruimen. Deze onderhande lingen bewegen zich rond drie hoofdfigu- Groot belang Opmerkelijk was ook Sjepilofs opmer king, dat „ook de Sowjetunie groot belang heeft by de vr(je doorvaart door het Suez' kanaal." Zij onderhoudt handelsrelaties met alle landen van de werelt' en koestei plannen haar buitenlandse handel op grote schaal uit te breiden in het bijzonder met landen als India, Indonesië, de Chinese Volksrepubliek, Birma e.d., waarbij zij druk gebruik van het Suezkanaal zal Met nadruk verklaarde Sjepilof namens de Sowjet-regering „dat de Sowjetunie geen enkel privilege of speciaal voordeel zoekt in het Midden- of Nabije Oosten. Wij beschikken over talloze natuurlijke hulpbronnen en verlangen geen coi sies in de oosterse landen of een aandeel in winsten, daar. zulke bedoelingen strijd zijn met de aard van onze sociale structuur." Resoluties Gezien Ruslands houding, die onge twijfeld gesteund zal worden door India en reeds onderschreven is door Indonesië lijkt het niet onwaarschijn lijk, dat er in de loop van volgende week twee resoluties zullen worden opgesteld: een meerderheidsresolutie, te ondertekenen door 16 of 17 der mogendheden en een minderheidsreso lutie, die zal worden opgesteld door de Sowjetunie, India. Indonesië, Cey lon en Iran. Behalve Sowjet-Rusland hebben van daag nog gesproken de vertegenwoordi gers van Frankrijk, Noorwegen, West- Duitsland, Nieuw-Zeeland, Japan, Turkije, Spanje en Iran. Allen verklaarden in prin cipe te kunnen instemmen met de voor stellen van Foster Dulles. Pineau, de Franse minister van buiten landse zaken, richtte de volgende opmer king aan het adres van Indonesië: „Als de Indonesische afgevaardigde van mening Is, aldus Pineau, dat plechtig ■en: de afgevaardigde van India, Menon, de Russische minister van buitenlandse zaken, Sjepilof en premier Eden van En geland. En als vierde man treedt nog op de persoonlijke afgezant van premier Nas ser van Egypte. Ali Sabri. Vandaag zullen Sjepilof en Dulles nog een onderhoud heb- Het feit, dat Sabri gisteravond het Egyptische standpunt heeft meegedeeld aan de Arabische afgevaardigden, wordt van groot belang geacht. Het is niet on mogelijk (dit bericht kwam uit Arabische bron) dat Egypte ten tweede male voor de conferentie zal worden uitgenodigd. Menon zou in deze richting werken. Hij zou, volgens mededelingen van de Indiase ambassade, trachten het volgende te be- 1. De toezegging van premier Eden, dat de Londense conferentie niet meer zal doen dan de weg te wijzen naar eei geling zonder een definitieve oplossing aan te bevelen. 2. De toezegging van Nasser, dat -hij aan bevelingen voor een nieuwe conferentie, waaraan meer landen deelnemen in overweging neemt en dat er op deze conferentie rekening wordt gehouden met hetgeen op de Londense conferentie is besproken. In geen geval wenst Menon een stemming op de conferentie te Londen. In dat ge val zal hij de conferentie onmiddellijk Veldmaarschalk Montgomery was weer onder de Nijmegena- ren. Met een schip van een Frans Rijn-flottielje kwam de befaam de legeraanvoerder vrijdag in de Keizerstad aan. De autotocht door de stad werd een ware triomftocht voor „Monty". Bur gemeester Hustinckx, naast de veldmaarschalk gezeten, is ge tuige van het enthousiaste ont haal van deze grote Britse sol daat, wiens naam voorgoed met die van Nijmegen verbonden is. Busongeluk bij Vim Eerbewijzen voor slachtoffers TNUIZENDEN mensen uit Vöhrin- gen bij Ulm hebben gisteren de laatste eer bewezen aan de zeven slachtoffers van het ongeluk dat een Nederlandse autobus dinsdagavond in dit Zuidduitse stadje heeft getrof fen. De stoffelijke resten van de slachtoffers zijn op met paarden bespannen wagens het station vervoerd. De kisten bedekt met kransen en bloemen i de bevolking, van de Duitse overheid van de Nederlandse diplomatieke verte genwoordiger. Schoolkinderen openden de Overal in de gemeente hingen de vlaggen halfstok. De commissaris van het district Iller- tissen, waartoe Vöhringen behoort, en dt burgemeester van Vöhringen hebben dn korte toespraken de familieleden va: slachtoffers hun deelneming betuigd. De burgemeester van Dordrecht, mr. J. A. H. J. van der Dussen, heeft zijn collega Vöhringen schriftelijk zijn grote kentelijkheid betuigd voor de wijze, w op het gemeentebestuur en de bevolking de passagiers van de bus tegemoet zijn getreden. De begrafenis van de uit Dordrecht i Dubbeldam afkomstige slachtoffers het ongeluk is bepaald op maandag. De Duitse minister van verkeer, dr. H. Seebohm, heeft zijn Nederlandse at genoot, mr. J. Algcra, een telegram deelneming gezonden naar aanleiding het busongeluk. H(j heeft minister Algcra (evens verzocht, namens hem mcdcle' te betuigen aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers. Vijf jaar geëist wegens moord op huishoudster De officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg, heeft gisteren een gev genisstraf van vijf jaar met aftrek onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen de 39-jarige grondwerker F. K. uit Vlissingen, die op 14 november 1955 te Sluiskil, de huishoud ster M. van T. door worging en het toe brengen van messteken van het leven heeft beroofd. Uitspraak op 29 augustus. Schietpartij in Alphen aan den Rijn Naar wij van officiële zijde vernemen heeft de officier van Justitie, mr. dr. J. C. Maris, die in samenwerking met de substituut-officier mr. E. A. J. Hillen, verscheidene dagen een streng onderzoek heeft ingesteld naar de schietpartij in Alphen aan den Rijn, waarbij de 30-jarige gehuwde pluim veehandelaar J. Ruardy ernstig werd gewond, geen aanleiding gevonden tegen wie dan ook een vervolging in te stellen. Zoails mien aiioh za'l 'herinneren moest venondeniirug heeft gepleegd, noiet wordt vorige week maandag op het erf heer Ruandy aan de Steetoberwag in Al phen aan dien Rijn op last van de burge meester een zonder vergunning gebouw de varkensschuur worden afgebroken-. De hiermee belaste gemeentewerklieden werden beschermd door de poli-trie. Toen de heer Ruardy een dreigende houding aannam en een ijzeren staaf ophief, loste de adjudant van de gemeentepolitiede heer E. J. KruLziniga, een sohot. Hij wilde 'de mian in het been treffen, maar onge- 'lukkiigerwijB werd d-ezie in de buik ge- Ook de neer Ruardy zal niet worden vervolgd. De officier van justitie meent, dat deze al voldoende is gestraft door het zwaar lijden, dat hem is overkomen. Of de vader van Ruardy, die in fei-te de overtreding van de gemeentelijke bouw- vervolgd staat nog te bezien. De getrof- die verpleegd wordt te Gouda, verkeert nog steeds in levensgevaar, hoe zijn toestand langzaam verbetering Fracties antivoorden vandaag Prins brengt dochters teeg Beatrix en Irene naar Griekenland De Griekse koninklijke familie heeft, zoals is gemeld, evenals twee jaar geleden, een groot aantal vor stelijke personen uit Europa, bij wie ook de Nederlandse Koninklijke fa milie, uitgenodigd voor een vakan tieverblijf in Griekenland. De gas ten zullen in deze vakantieweek van |29 tot 27 augustus voornamelijk op -§-«/»# i g augustus voornamelij Na het verbod van de partij In West-Duitsland zyn zestig commu nistische leiders gearresteerd, onmiddel lijk na het vonnis van het Hof te Karls ruhe, waarbij de party buiten de wet was De politie deed overvallen op de hoofd kwartieren van de partij in alle negen, staten van de Bondsrepubliek. Enige ton nen propaganda-materiaal warden in be slag genomen. De arrestaties werden voor namelijk verricht in Neder-Saksen, Noord- Rijnland-Westfalen en Hamburg. Bij de controle Heimstedt reed een au to met vooraanstaande communisten door een houten hek om nog naar Oost-Berlijn te ontkomen. Slechts enkele uren nadat de partij erboden en de arrestaties waren verricht, kwam er een nieuw Oostduits radiostation in de lucht, dat zich „Radiostation Duitse vrijheid" noemde. De krachtige zender gaf communistisch georiënteerde nieuws berichten en politieke overzichten afge wisseld met lichte muziek. De Westduitse politieke partijen zijn verdeeld in hun reacties. Die van Adenau er. de chr. democratische partij juichte de MAN DEED POGING TOT MOORD NA HET ZIEN VAN EEN FILM Drie jaar werd geëist De officier van justitie bij de Amster damse rechtbank, mr. G. R. Nube, heeft gistermiddag drie jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen de 31-jarige fa brieksarbeider J. A. M. uit Amsterdam. Deze wordt ervan beschuldigd op zondag 18 maart jl. getracht te hebben de 78- jarige kamerverhuurster M. M. S. in haar huis aan de Brouwersgracht te Amster dam te wurgen. „Een aardig voorbeeld van de slechte nitwcrklng, die sommige films op minder sterke persoonlijkheden kunnen hebben: het ls alleen jammer, dat de film slechts de briljante momenten to nooit de bezoeker een kijkje gunt maatregel toe. Maar de socialisten ver klaarden, dat het verbod van de commu- isten martelaren maakt. Radio Moskou noemde het kortzichtig an de rechters te denken dat hun uit spraak de „modern&te ideologie" van onze "jd zou kunnen wegvagen. De voorzitter van de Britse communis tische partij heeft gisteren aangedrongen een enorme storm van protest tegen de itspraak van het H°f- Vandaag zal Unter den Linden in Oost-Berlijn een massale protest-meeting worden gehouden (Van onze parlementaire redacteur) Izeer verward. Alle fracties kijken naar Heden is het weer een belangrijke dagelkaar wat zij eventueel gaan doen. Eén voor informateur Licftinck. Dan moet hy dinS staat echter wel vast, als de socia- van de vjjf fractievoorzitters antwoord j hstische fractie haar steun in dit stadium ontvangen op de vraag of zy niet op aan de informateur onthoudt dan voorhand zjjn poging tot het vormen van een extra-parlementair kabinet op een brede basis zullen torpederen. De Informateur heeft nl. op de eerste dag dat hij tot taak heeft gekregen de mogelijkheid te onderzoeken „een kabinet te formeren dat het vertrouwen van het parlement zal kunnen verwerven" hier over overleg gepleegd met de vijf fractie voorzitters. Het is duidelijk dat het zijn eerste op zet is om de brede basis nog te redden, zij het in een extra-parlementaire vorm. De fractievoorzitters is niet veel bedenk tijd gelaten. In de loop van de dag zijn dan ook verschillende fracties in het ge bouw van de Tweede Kamer bijeen ge komen. Prof. Lieftinck streeft naar de vorming van een extra-parlementair ka binet in de echte zin van het woord. Als hij heden het fiat van voldoende fracties krijgt om verder te gaan kan men aan nemen dat de fractievoorzitters niet meer gehoord zullen worden over het program, noch over de zetels. Deze poging tot het vormen van een extra-parlementair kabinet maakt de zaak Leest de muur en ge weet cdles w naargeestige verblijf in de cel". Dit Nube in zjjn requisitoir naar leiding van de verklaring van de :hte, destyds by politie en rechter-com- missnris afgelegd, waarin staat, dat hij een spannende film had gezien met een roofmoord en dat hjj daardoor op de ge dachte was gekomen de kamerverhuurster aan te vallen. De verdediger trok de waarheid van de verklaringen van zijn cliënt en van de kamerverhuurster in twijfel, achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. Voor het geval, dat de rechtbank het be- i wijs wél geleverd mocht achten, vroeg de verdediger wegens mishandeling een straf van bijvoorbeeld negen maanden met af- en j trek en voorwaardelijke terbeschikking- het stelling. DOOR Parijs wandelt en naar de muren kijkt. krijgt al spoedig een idee van wat hier de brandende kwesties van de dag zijn. De leuzen die op de mu ren en het plaveisel ge schilderd of gekalkt zijn vertellen kort en krach tig wat de Parijzenaars het meest bezig houdt, althans de Parijzenaars, die over voldoende kalk of verf beschikken. De meerderheid der leuzen luidt „Algerie francaise" en Paix en De twee leuzen komen van twee verschillende dan ur(je verkiezingen politieke kampen. Alge- daarna praten, rie francaise (Algiers Ook ziet men nogal moet Frans blijven) is veel ..Vive le rot" hoe- afkomstig van de rechtse wel Frankrijk geen ko- oroepen of de volgelingen nlng en zelfs geen troon van Poujade, die het Al- heeft. Maar ..Vive le roi" qerijnse nationalisme klinkt aoed en er is bo even vurig haten als de oendien nog een preten- Franse belastingen, leder- dent naar de nlet-be- een wil natuurlijk ..Paix staande Franse troon, de en Algerie" (Vrede In graaf nan Parijs. aar deze leuze Af en toe ziet men nog door de com- „U.S. go home" (ga naar overgenomen huis. Amerika), maar die te z\jn. Zij eisen, dat eerst leuze behoeft niet door een einde komt aan het communisten of andere schieten, dan pas willen anti-Amerikanen te zijn aangebracht. Een paar maanden geleden waren plotseling de muren uol van een Par\jse voorstad waar vele Amerikaanse gezinnen wonen. Een on derzoek werd ingesteld. De schuldigen bleken Amerikaanse kinderen te zijn, die het voor de grap hadden gedaan1 zij onderhandelen, regering wil eerst cificatie" uan Algiers De muren en straten blijven actueel. Dikwijls worden krantenkoppen nagekalkt. Een paar uur na de opstand in Poznan verscheen op de muren ..Poznan" of „Vote libre en Pologne." Het bezoek van Tito aan Parijs leverde een reeks Tito-leuzen op soms met prijzende, soms met afkeurende adjec- deze informatie-opdracht ten einde. Men kan moeilijk van de socialistische oud minister van financiën verwachten dat hij gaat pogen een kabinet te vormen zonder socialisten. Op de 64ste dag van deze ka binetscrisis zijn we dus in de situatie be land dat allerlei ontwikkelingen mogelijk Europa-zegel - symbool van samenwerking Deze afbeelding toont het Europa-zegel in de PTT. Het is een symbool van de luwe samenwerking van de zes landen, die de Europese Gemeenschap voor Ko- \n Staal vormen. In alle zes landen zullen met ingang van 15 september op de postkantoren slechts deze zegels wor- 1 en verkocht. Voor filatelisten is belang- ijk dat op 15 september eerste-dagom- slagen verkrijgbaar zijn. AMBACIITSSCHOLIEREN BOUWEN WONINGEN Als praktisch werk zullen de leerlingen n de bouwvakken aan de Almelose baehtsschool de woningbouw beoefenen. door scholieren als oefen- er examenstof gebouwde woning vergt uiter. aard een langere bouwtijd, maar het voor deel ls, dat de bouwkosten laag zijn er dat er huizen kunnen worden gebouwd, zonder dat hiervoor de schaarse bouwvak- arbeidersmarkt behoeft te worden aange 6prokeu Ditmaal zullen alleen de oudste twee prinsessen van de Nederlandse Koninklijke familie aan de uitnodi ging gevolg geven. Zij worden van daag door de Prins naar Venetië be geleid, waar zij zich zouden insche pen. De prins zou daarna naar Soest- dijk terugkeren. Het vorstelijke gezelschap vaart met het blauw-witte jacht Achïlleus. Koningin Frederïka van Griekenland is weer de gastvrouwe. In totaal komen honderd gasten aan boord. Verdronken. Het anderhaOf jaar oude meisje Cathar.na van Tilburg uit Rotter dam, dat zich met haar moeder op een volkstuintje bevond, ie gisteren in aangrenzende sloot gevallen en verdron ken. Deze ravage werd veroorzaakt door de orkaan „Betsy", die op het eiland Porto Rico woedde en voor miljoenen dollars schade yanrichtteEr werden zoveel woningen vernield dat 20.000 Portoricanen dakloos werden. Kefauver kandidaat vice-presidentschap Senator Estes Kefauver uit Tennessee is gisteren op de conventie van de Ameri kaanse democratische party te Chicago bij de tweede stemming aangewezen als kandidaat voor het vice-presidentschap. HU behaalde by de eerste stemming een flinke overwinning op senator John Ken nedy uit Massachusetts, maar hy kreeg toch niet de vereiste 68614 stemmen. De uitslag was nl. Kefauver 4661a en Kenne dy 29414. Kennedy stelde toen voor Ke fauver by acclamatie te kiezen, wat ge schiedde. Ex-president Truman heeft zoals al werd verwacht, zijn kritiek op de thans gekozen democratische kandidaat Steven son teruggenomen. Hij noemde hem in een rede, kort voor het einde van de con ventie een „echte vechter", dat is precies het tegenovergestelde van de betiteling, die Truman aan Stevenson gaf vóór deze met overweldigende meerderheid geko- Truman noemde zijn actie ten gunste van de verslagen Harrimaii „een beetje vechten onder elkaar", waardoor de par tij alleen maar sterker kon worden. ..Ste venson heeft eerlijk en sportief gevochten voor zijn benoeming", zei Truman. Ke fauver is volgens hem een bekwame en :rvaren strijdmakker voor Stevenson. Rust op Cyprus na Eoka-pamflet Bisschop Antimos van Kitium. de plaatsvervanger van aartsbisschop Maka- rios heeft een beroep gedaan op do Engel sen aartsbisschop Makarios vry te laten. Het is nu aan de Britten, zo zei de bis schop in een officiële verklaring, de vol gende stap te doen naar de oplossing van de kwestie. Deze verklaring werd uitge geven 24 uur nadat de Eoka had aange kondigd het verzet te staken. Er zijn geen terreurdaden op Cyprus meer gebeurd. De Britse autoriteiten op Cyprus heb ben het gevonden pamflet van de verzets leider als echt aanvaard. Het gouverne ment zou echter van plan zijn de Eoka een maand op de proef te stellen. Als bewijs van goede wil patrouilleren de Blitse militairen met het geweer aan de schouder inplaats van in de 2anslag. Een ter dood veroordeelde Griekse Cy prioot is voorts gratie verleend. Nieuwe spanning Binnen vierentwintig uur nadat niet-geïdentificeerde overvallers in de Negev-woestijn drie Israëlische militairen en een passagier van een auto bus hadden gedood, hebben nieuwe incidenten de gewapende vrede ver stoord. Ditmaal vielen negen Egyptische militairen in de grensstrook bij Gaza. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjöld, heeft in New York scherp stelling genomen tegen deze overvallen. Hij wil, dat de bestandscommissie een rapport opstelt voor de Veiligheidsraad. Donderdagavond was er een vuurge vecht in de grensstrook tussen een Egyp tische en een Israëlische patrouille. Hier- bij sneuvelden drie Egyptenaren. Dit ge beurde op Egyptisch gebied. Waarnemers van de bestandscommissie vonden later sporen, die naar de demarcatielijn liepen. Later in de avond werd een Egyptische jeep beschoten met jachtgeweren. Alle zes inzittenden kwamen om het leven. Ook ditmaal leidden de sporen naar Israëlisch Hammarskjöld waarschuwde gister avond zowel Egypte als Israël, vergel- Veertien t.b.c.-gevallen in twee schoolklassen Twaalf van de dertig leerlingen uit de zesde en twee jongens uit de vijfde klas van de R.K. Bellesinischool te Tuindorp- Oostzaan zijn in het sanatorium opgeno men, omdat zij met t.b.c. bleken te zijn besmet. Men weet nog niet, wie of waar de besmettingsbron is. dingsaanvallen achterwege te laten, daar zij anders in strijd handelen met de plech tige gelofte, het vuren te staken. „Wie aan deze ketting van gewelddaden deel neemt. laadt een zeer grote verantwoor delijkheid op zich met betrekking tot de toekomstige gebeurtenissen in dit gebied," aldus de secretaris-generaal der Ver. Na ties. Koel tveer Tot morgenavond verwacht De Bilt: r~. Aanvankelijk nog overwe- gend krachtige en langs de Waddenkust stormachtige, later geleidelijk afnemencle Z.W.-wind. Enkele buien, ook plaatselijk opklaringen. Koel Opgemaakt te 11.15 uur. 19 aug. zon 5.32—19.58 u. maan 18.39— .27 uur. 20 aug. zon 5.34—19.56, maan 19.02 -4.33. 21 aug. volle maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1