Op bezoek bij de Nederlandse kolonie in Sens Graven naar verborgen schatten Drie personeelsleden Ponsioen koninklijk onderscheiden Feestelijkheden voor gasten en leden van V.V.V. Puntenaantal op Koudekerkse kaasdag liep sterk uiteen Honden hebben het op postboden voorzien NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1956 Reizen door Frankrijk (I) H. Bos (uit Alphen) woont het dichtst hij Baron (Speciale correspondentie) De oproep tot versobering van premier Mollet kon niet op een ongeluk kiger moment komenwant duizenden Fransen verlieten op de dag van de oproep, de eerste augustus, Parijs, waaruit ze al bijna verdreven waren door de buitenlanders, die flaneren in Montmartre, die de musea en de kathedralen „doen" en die tot de ontdekking komen, dat men in Frankrijk met veel geld nog weinig kan doen. Hoewel in alle straten de boodschap van president Coty over de ernstige toestand in Algerië is aangeplakt en veel moeders hun jongens moeten afstaan voor de strijd, is de stemming van de levenslustige Parijzenaars niet gedrukt. Zwaar bepakt en gezakt- en met stralende gezichten komen zij uit de metro bij Gare de Lyon, waar de trein staat die hen naar het zuiden, richting Marseille zal brengen om daar de vakantie in zonnige feestdagen om te zetten. reed ligt Nederland wordt deze school gesteund. Er bestaat een vereniging „Vrienden Paron", die door middel van een maandblad „Lettres de Paron", de hel pers in Nederland op de hoogte houdt de gebeurtenissen op deze school. Indien u ook vriend wil worden, hier is het adres: Schiekade 73 Rotterdam. De Nederlandse boer die het dichtst bij Paron woont, is de heer H. Bos, die al in 1940 uit Alphen aan den Rijn naar Frankrijk is getrokken. Bij hem zijn we aangewipt, daartoe in staat gesteld door de kok, die zijn lichte Franse fiets- de tuinman, die de kracht van zijn brommer beschikbaar stelde. Bij de heer Bos bleek, dat ons blad ook in Frankrijk is doorgedrongen, want de familie is er nog steeds op geabonneerd. Het volgende bezoek gold de familie J. Reyneveld, die na de oorlog uit Kou dekerk is vertrokken. Hierover in een volgend artikel. Ruim een uur voor het vertrek is de trein al „complet", vol, maar tal vakantiegangers Is groter, zodat, als de trein vertrekt, de bagage tot het pla fond ligt opgestapeld en de passagiers weinig ruimte meer over hebben om de voor de ademhaling vereiste handelin gen te verrichten. Ondanks al deze moeilijkheden heeft een familie zich volledig geïnstalleerd voor de lange reis; schoenen uit, pantoffels aan, een net bij de hand waarin flessen spuitwa ter noden tot drinken en het brood ge- Roofoverval door gemaskerde dief Twee bandieten, een met een nylon da meskous over het hoofd getrokken, heb ben maandagavond bij Olausth-Zeliefield (West-Duitsland) een overval gepleegd op een bankbediende, waarbij zij een som van 380.000 gulden buitmaakten. Volgens de politie hadden de bandieten hun auto dwars over de weg gezet. De bankbediende probeerde met zijn auto te keren, doch kwam in een sloot terecht. De man met de kous sloeg een raampje van de wagen in en greep de actetas. Hij was gewapend met een klein geweer. De beide bandieten zijn nog onvindbaar. Chinese grensschendingen Verzoenend geluid van Birmaanse premier De Birmaanse premier Oe Ba Swe heeft gisteren verklaard: het niet waar- sohijnlijfc te achten dat Birma zijn toe vlucht zal moeten nemen tot gewapend optreden om de Chinese troepen uit de Birmaanse staat Wa te verjagen. De premier legde de nadruk op de vriendschappelijke betrekkingen tussen beide landen en zeide dat de grenssitu atie niet gevaarlijk was en door bespre kingen kon worden opgelost. Waarschijnlijk waren de Chinese troe pen zich niet eens bewust, dat zijn zich op Birmaans grondgebied bevonden, aldus Oe Ba Swe. Politieman mishandeld Op de Schie- weg te Rotterdam hebben drie mannen de 27-jarige loswerkman W. C. N., de 19-jarige kolensjouwer J. Th. N. en de 29-jarlge havenarbeider H. J. S„ allen uit Rotterdam, een agent van politie zo toe- getakeld, dat hij naar alle waarschijnlijk heid een week lang geen dienst zal kun nen doen. De daders zijn gearresteerd. Op 77-jarige leeftijd is in Zuid- Frankrijk gisteren plotseling overleden de bekende Nederlandse verzamelaar var Aziatische kunst, de heer S. H. Minken- Matroos verongelukt. De matroos Adrianus Kieboom uit Raamsdonk, opva rende van het Nederlandse schip Joma, is maandagavond bij het oversteken var straat in Luik door een personenauto gereden. Hij was op slag dood. De Haagse Kunstkring krijgt een definitief centrum aan de Denneweg 162. Daar komen onder meer een informatie centrum, een literair bureau, een kartho- theek en een muziekbibldo_|heek. n gedurende de perioden, gesproken wordt hetgeen niet veel voorkomt de mond toch in beweging te houden. i stopplaats van deze trein is Sens, een stad op ongeveer 100 kilome- Parijs. Sens is een belangrijk centrum voor de Nederlandse boeren in Frankrijk. Ongeveer drie kilometer Sens ligt Paron, een klein dorpje, 1 de Hollandse school is. Een Fransman uit Nancy, die met vakantie in Sens hielp me, door het de bagage, de stijgende weg tot te grote inspanning te maken. Op de indeling werden de taalmoeilijkheden besproken en ook de politieke situatie in Frankrijk kwam aan de orde. De ning van veel Fransen ten opzichte Pierre Poujade wordt misschien het best weergegeven door de haken- n die op veel plaatsen door zijn zijn gehaald. Tweetalig Op Paron waren nog maar twee per- men. Alle kinderen, de directrice, ma demoiselle Van Kempen en de directeur, dr. Marmelstein, waren met vakantie. van de twee achtergeblevenen, de kok. monsieur Domafalvy Lószló, Hongaarse politieke vluchteling, juist enige weken naar Nederland ge- t op bezoek bij vrienden die hij op Paron had gemaakt. Het onthaal was goed geweest, dat hij de gelegenheid Nederlander voorbij liet gaan. In de gebouwen heerst nu een doodse stilte, maar zodra de vakanties -voorbij zijn, zullen ongeveer 75 kinderen Hollandse boeren deze school bevolken. Niet alleen tijdens de lesuren, want de school is een internaat. De kindéren komen pas naar Paron als zij negen zijn. Voor die tijd gaan zij naar de se dorpsscholen, zodat alle Neder landse kinderen tweetalig worden. Ook op Paron wordt over het algemee het Frans les gegeven. Het is lang niet voor alle boeren gelijk hun kinderen naar Paron te de kosten zijn vrij hoog. Vanuit Honderden kinderhanden hebben gisteren het Noordwijkse strand ge deeltelijk omgewoeld op zoek naar in de bodem verborgen schatten. Oude kaarten en meervan die poespas zijn er niet bij gebruikt, maar het plezier was er niet minder om. Foto N. van der Horst Alphen aan den Rijn Voor de heren C. H. van ,Frankfoort, chef-monteur electriciën, J..H. van Frankfoort, chef-monteur centrale verwarming en J. H. de Heij, monteur storingsdienst, allen 40-jarige jubilarissen bij het elektro-technisch instal latiebureau Ponsioen en Zoon, was het gisteren een gedenkwaardige dag. Waren de verschillende jubilea in de achterliggende periode reeds op feeste lijke wijze door directie en personeel ge- i, waarbij in vele tinten het licht is gevallen op hun opvallende goede hoe danigheden, gisteravond kregen zij elk een waardevolle erkenning voor hun ijver, trouw en vakmanschap in de vorm koninklijke onderscheidingen. Deze werden door burgemeester Ed. C. Wit- schey uitgereikt tijdens een gezellige bij eenkomst, voor het forum van hun col lega's met hun dames en in tegenwoor digheid van hun echtgenoten en van de directie met haar dames. De heren C. H. en J. H. van Frankfoort. twee broers, wier vader 55 jaren bij de familie Pon sioen in dienstbetrekking is geweest, ont vingen elk de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zil ver, en de heer J. M. de Heij kreeg dit ere-metaal in brons. Met deze onderscheidingen werden ook de directie en de collega's geëerd en mede daarom heeft burgemeester Witschey het op hoge prijs gesteld de uitreiking zelf temidden van „heel de familie"" te ver richten. Zilver Een andere bijzondere reden hiertoe lag voor de burgemeester in het feit, dat de oudste firmant, de heer J. Ponsioen, die de algemene technische leiding in het steeds groeiende bedrijf heeft, zijn zil- ;n jubileum als medewerker, deelge- en mede-eigenaar in dit bureau t. Burgemeester Witschey .had veel voor de onderscheiden personeelsle- en respect voor het bedrijf en zijr leiding. Hij complimenteerde de gedeco reerde chefs en feliciteerde de jubileren de firmant. Hierna reikte de burgemeester met eer persoonlijk woord tot elk der begunstig den de aan hun onderscheiding verbon en versierselen uit. De heer G. Ponsioen noemde deze zond een hoogtepunt in de geschiedenis an het bedrijf, zoals nog nimmer tevo- ;n was beleefd. Hij feliciteerde de on derscheiden personeelsleden, die hij eer ten voorbeeld stelde. Hij compli menteerde voorts zijn oudste broer met zijn zilveren jubileum, welk voorbeeld in de loop van de gezellige avond gevolgd werd door de burgemeester, die daarbij is de verwachting uitsprak dat de heer J. Ponsioen, die hoofd van de be richtendienst bij de B.B. is, ondanks zijn toenemende werkzaamheden ook aa nog vele jaren zijn beste krachten zal geven. Namens het personeel werd de heer J. Ponsioen gehuldigd door de heer J. M, de Heij, die een kist sigaren aanbood. De heer Ponsioen dankte met een kort woord /oor de hem in woord en geschenk be reide verrassing. CHR. SCHOOL HOOFTSTRAAT RIJNSBURG Spreekbeurt Vrijdagavond '8 uur spreekt in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de af deling van de Geref. bond de heer De Redelijkheid te Ouderkerk aan de IJssel. Opbrengst rkoopactie ten bate van het vierde Prinsenkind' heeft ruim 1750 opgebracht. VOORSCHOTEN Wedvlucht De Zwaluw De postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanaf St. Chrislain i afstand van 192.26 km. rert 63 duiven, die gelost werden om 7uur, zonder wind. Aan komst eerste duif 9.34.20 uur; snelheid 1245,73 meter per minuut. Aankoi laatste prijsduif 9.50.29 uur; snelheid 1127.95 meter per minuut. De prijs wérden als volgt behaald: P J d'Hai 1, 5, 6, 8, 9; P N van. Wissen 2, 3, 11, 12, 13; G L Schrijvers 4; M Wolleswinkel 7: F Hendriks 10. Dodelijk bedrijfsongeluk. In de machi nefabriek De Kennemer te Beverwijk viel gisteren een stapel ijzeren platen waaronder de metaalbewerker O. Hol lander om het leven kwam: een andei werd gewond. Grootste tanker. In de Japanse plaati Ku-re is hedenmorgen de grootste tanker ter wereld, de Universe Leader, te wa ter gelaten. Het schip meet 84.730 ton. Mossadeq Vier dagen nadat de Perzi sche oud-premier uit de gevangenis is ont slagen, hebben onbekenden een aanslag op hem gepleegd. Mossadeqs bewakers kwamen echter tussen beide. De militaire gouverneur van Teheran heeft een on derzoek gelast. S. H. Minkenhof, een bekende Ned. verzamelaar van Aziatische kunst, is op 77-jarige leeftijd in Frankrijk overleden. Hij woonde al tien jaar in New York waar zijn collectie een grote faam had. Katwijk aan Zee Voor een van de gebouwen van de Nederlandse school in Paron staat de Hongaarse kok, monsieur Domalvy Laszlo, die zodra de vakanties voorbij zijn, weer gaat zorgen voor de kinderen van de Hollandse boeren in Frankrijk die na het negende jaar niet meer naar de dorps scholen gaan. (Eigen foto) Winterkeuring volgt nog DOOR DE Rijksvoorlidhtingsddenst en de Bond van Kaasproducenten ds gisteren in het verenigingsgebouw te Koudekerk aan den Rijn een kaasdag georganiseerd. Er waren 33 inzendingen, waarbij veertien kazen eerste soort, tien kazen tweede soort en zeven kazen derde soort. Twee inzendingen waren na de vastgestelde bereidingsdatum gemaakt, 's Mid dags is de keuring verricht door de heren Schroder, Nutseler, Adema, Verkley en Van der Sterre. 'a Avonds opende de vooraiitber van de fcaasdagcommrissie, de heer J. D. Reyne veld, de vengadeniin©, waar vele kaae- maker®(stero) aanwezig waren. In zijn openingswoord verwelkomde hij in het bijzonder de heer C. A. van Dam, dde het ge-meent ebestuur vertegenwoordigde, af gevaardigden van de R.V.D. en de voor zit) tier van de Bond van Kaasproducenten, de heer Heykoop, De heer ReyneveQd merkte op, dat deze meikaaskeuring zal worden gevolgd door een winterkeuring De bedoeling is. dat de behaalde punten bij elkaar wonden opgeteld. Overzicht Na de prijsuitreiking gaf de heer Schrö- der van de R.V.D. een overzicht van d< keuring, waarbij hij beklemtoonde, dat het puntenaantal sterk uiteenloopt Hij was verheugd, dat één der inzendingen bekroond kon worden met honderd pun ten. De heer Nutseler ging in details op het kaasmaken in, waarbij vooral ook de sm-aakgebreken onder de loep wenden ge nomen. Zaterdag Nadat loco-burgemeester Van Dam de ten bate v; nadruk had gelegd op de grote plaats, die de boerenstand in Koudekerk en H-azere- woude inneemt,, voerde ten Slotte de heer Heykoop het woord. Deze zei, dat de boe renkaas haar naam en faam vooral aan de uiteenlopende smaken heeft te danken. en van de prijswinnaars luiden: M. A. Menken te Hazenswoude, 100 pun ten, K. Roeloffs te Koudekerk, 96 punten, S. J. Penmdings te Koudekerk. 94 punten. Uitstapje jeugdclubs i Gereformeerde jeugdclubs hebben gisteren een uitstapje gemaakt naar hel kopje van Bloemendaal, Amsterdam er Hilversum. In deze laatste plaats bezoch ten de jongelui de N.C.R.V.-studio. Voor- huiswaarts keerde is nog geruime de speeltuin „Oud Valkeveen" doorgebracht. Burgerlijke stand Geboren: Hendrik Ido. z v Nic van Bos- telen en J van Ommerlng. Collecte LEIDERDORP Oud-plaatsgenoi omgekomen Onze oud-plaatsgenoot Maarten van Willigen, dde onlangs naar Canada is ge ëmigreerd, ds bij een ongeluk te Hamilton het leven gekomen. Hij was 29 jaar LISSE Oriëntatlerlt De voetbalvereniging Llsser Boys houdt zaterdag haar tweede oriëntatierit, waar- i door een ieder kan worden deelge- nen. Inleggeld is 1 per persoon De te leggen afstand is voor brommers fietsers 25 km. Gestart wordt var gemeentelijk sportpark; de finish is bij de Taveerne, waar ook de prijzen zullen orden uitgereikt. De vertrektijd van de fietsers is be paald van half drie tot drie uur, de brom fietsers vertrekken tussen drie uur er half vier. Voor verwarmingsketel j W. C. v. Bildcrbeek, rayonhoofd van 1 maatschappelijk werk te Bandoeng, zal geen hogere bijdrage Gedeputeerde Staten hebben besloten het beroep van het bestuur van de Ver- iging „Scholen met de Bijbel" te Al phen aan den Rijn tegen een raadsbesluit 18 augustus 1955 ongegrond te ver klaren. gemeenteraad had besloten, 7/30ste deel van de kosten vervangingskosten de ketel der centrale verwarmingsinstal- de lagere school aan de Hooft- straat te vergoeden. Het schoolbestuur wenste echter een vergoeding van 13/20ste deel van de kosten. G.S. hebben de ge meenteraad in het gelijk gesteld. 34 tropenjaren morgen met de Willem Ruys van Priok naar Nederland vertrek ken. Hij deed veel voor behoeftige Ne derlanders en organiseerde de vlucht van Nederlanders uit Ambon begin 1951. C.J.B. „Noorderkwartier" dagje uit NOORDWIJ K Ontspanning Op het strand bij de politiepost werd gisteren een grote sohatgraverij gehou den. Er waren tweeduizend deelnemers. De schat van ƒ100 werd gevonden door Marian Passchier. Het feest ging uit van de V.V.V. Gisteravond wa3 er een concert op het Kerkplein te Zee. Het werd gegeven door de Duinkneuters In samenwerking met de Wajkoni's. Er was uiteraard veel be langstelling. Madurodam heeft de halfmiljoenste bezoeker binnengehaaldHet was de heer J. L. de Graaf, uri Heerlen, die met mej. J. Koom, ook uit Heerlen, de miniatuur stad bezocht. Zij kregen een grote doos met een dozijn zilveren theelepels, voor zien van het wapen van Madurodam. Gisteren heeft een dertigtal leden de chr. jeugdbeweging Noorderkwartier de jaarlijkse busreis gemaakt. Ook weer kon de trip zeer geslaagd worden genoemd. Er werd een bezoek gebracht aan Oud Valkenveen, waar de jongens buitenge woon genoten in de speeltuin, de doi en de kanovijver. Ook in de dierentuin te Amersfoort bij de meesten onbe kend hebben zij veel plezier gehad. Vervolgens werd de vliegtuigtentoon stelling bezichtigd te Soesterberg. De di verse vliegtuigmodellen hadden aller be langstelling, alsmede de van het vliegveld opstijgende en de daarop neerdalende straaljagers. Heel begrijpelijk kwam het vertreksein voor de thuisreis dan ook veel te vlug. Omstreeks acht uur arriveerden de jon gens weer in Alphen, tevreden en vol daan over hei fijne dagje-uit. BENTHUIZEN De Bentruiters reden zich in de prijzen Leden van de landeflijtoe rijvereniigdrig „De Bentruiters" hebben deelgenomen aan een te Zevenhoven gehouden streek, wedstrijd. Bij het spriaDgnummer klasse N -behaalde mejufrouw A. W. van der Eijk met Taraan de tweede prijs en dn de wedstrijd werd <ie heer J. A, W. Sohdpper met Hassan eveneens tweede. Bij de Taüily Ho b ema-dhtigde dieze ruiter een derde prijs en dn het concours Eenspannen Tuiig- paarden werd hij nogmaals -tweede. Het bestuur van V.V.V. biedt de gasten, die de eerste helft van augus tus in Katwijk verblijven, een groot programma aan. Het luidt als volgt: Donderdag, 9 aug. fop het terras bij „De uur: Behendigheidswedstrijd met auto peds, jongens en meisjes van 69 en 10—13 jaar. uur: Kruiwagenrace, kleuters van 3 tot en met'5 jaar. uur: Zakdoekwisselen, meisjes van 69 jaar. 30 uur. Was ophangen, meisjes van 6 9 jaar uur: Kruiwagenrace, personen van 16 jaar en ouder. Op het strand tussen Voorstraat en Oude Kerk: Zandfiguren, deelnemers 810 n 15 jaar en ouder. 10.30 aur: Wedloop met hindernissen, jongens en meisjes van 1013 jaar. u.ir: Fortenbouw, jongens en mesjes van 10—15 jaar uur: HandDalwedstrijd op het voetbal terrein aan de Piet Heinlaan tussen een ploeg van het noorder- en zuider- Vrijdag 10 aug. (op het terras bij „De Zwaan"); 0 uur: Naar de trein, jongens en meis jes van 813 jaar. 1 uur: Behendigheidswedstrijd op rij wielen. deelnemers van 14 jaar ouder. 1 -uur: V'laggetjesteken, kleuters van 5 jaar Op het strand tussen Voorstraat Oude Kerk; uur: Sohatgraverij, jongens en meis jes van 5 jaar en ouder. 10 uur: Volleybalwedstrijd voor junioren senioren (boven 30 jaar). 11 uur: Zaklopen, jongens van 69 en TÓ13 jaar en meisjes van 1013 jaar. 8.30 uur: Lampionoptocht met medewer king van de plaatselijke muziekkorp sen. Verzamelpunt Koninginneweg- Princestraat. Opstellen in de richting van de Vuurtoren-route (behoudens eventuele wijzigingen ln verband me' de. weersomstandigheden) Koninginne. weg, Seor. Varkevisserstraat, Anna- straat, Zeeweg, Voorstraat, Badstraat, S'luisweg, te Brittenstraat, Boulevard. Vuurbaaksplein naar Koninginneweg, alwaar de stoet wordt ontbonden. Filmavond De Discus In de Oranjezaal van het Jeugdhuis bestond gisteren zeer grote belangstel ling voor de filmavond, georganiseerd door de „aquariumvereniging „De Dis cus". De voorzitter, de heer C. Plas. zei, dat de vereniging op drie doel stellingen is gebaseerd, en wel instand houding en bevordering van de liefheb berij, het verlenen van medewerking aar alle verenigingen en het verzorgen er gratis aanbieden van aquaria bij ohroni- sche zieken. Verder zei spr.. dat de ver eniging medewerking aan de Katwij-ksf Oudheidkamer heeft verleend en hi; hoopte, dat de aanwezigen hieraan eer bezoek zullen brengen. Hierna werd de film „Het Aquarium' op het witte doek gebracht. Verder wer den een komische film en „de Klande- stiene Slavenjager" vertoond, Zeeliospitium-tocKt De eerste Katwijkse wandelsportver eniging „Amlcitia" houdt zaterdag Zeehospitlum-tocht. Een groot deel de baten komt ten goede aan het Rot terdamse zeehospitium te Katwijk Zee. Do tocht voert door bos en duin, langs zee en strand. Het motto is: „Ieder draagt zijn steentje aan, want de t.b.< moet van de baan". De starttijd is bepaald tussen 2 uur en kwart over 3, bij het hospitium. De af- itanden zijn 10. 15 en 25 km. naar keuze. De deelnemers die de tocht naar de eisen het reglement volbrengen, ontvangen medaille. Groepen van minstens elf personen krijgen een groepsaandenken. Vlaggen en vaandels mogen worden meegevoerd, maar zij mogen geen poli tieke richting aanduiden. De medische •zorging is in handen gegeven van de afdeling Katwijk van het Rode Kruis. n kan zich laten inschrijven bij de volgende adressen: Ex-kelens. Kanaaldijk Katwijk aan Zee: Kraaijenoord. Cat- ïstraat 6. Katwijk aan Zee; Barn- hoorn. Waaigat 6, Katwijk aan Zee; Oudshoorn, Smidstraat 13, Rijnsburg; Bitter. Wijngaardenlaan 87. Voorschoten. Straatprediking Morgenavond 8 uur wordt op het plein bij het Zwaantje (voor de Oude Kerk) straatprediking gehouden. Sprekers zijn evangelisten Vink en Fijnvandraat. r wordt ook gezongen. Prestatietocht Op zaterdag 11 augustus om half 5 ordt een zeeprestatietocht over 1500 meter gehouden. Men kan zich melden bij de zuiderstrandpost. Er zijn medailles beschikbaar gesteld. Spreekbeurt Morgenavond 8 uur spreekt ds. Van der Ent Braat in de kapel voor de Geref. Bond. Hoog en laag water Donderdag 9 augustus: hoog water 4.57 i 17.26. laag water 0.54 en 13.14 uur. VISSERIJGOLFJES Kort liedje De dinsdagmarkt had niet veel te be tekenen wat de aanvoeren betrof: de Bergen was binnen met de Claesje. De kleine vaart zette bij hun aanvoeren nog eens 1500 klio tong neer plus 200 kis- ten schol. De Bergen (var 27 juli) voerde i aan 350 kisten makreel. 350 haring, 110 i schelvis, 50 gestripte en 30 dichte wijting, 10 varia en 350 kleine kistjes haring met j 270 stuks stijve kabeljauwen. De Claesje (van 28 juli) had 700 haring, 20 schelvis, 35 makreel. 70 wijting, 20 varia en 35 stuks stijve. Naar buiten Het buitenland nam van deze voorraad. - de regels grote kabeljauwen af en be taalde er ƒ122 tot ƒ136 voor, terwijl voor de regels kleine kabeljauwen 65 j werd betaald. De kisten grote deden ƒ120 tot 142 en de kleine ƒ100 a ƒ110. Grootmiddel- én klednmiddeltong gingen weg voor 4.50 tot 4.70 en de slips haal den 3.70 tot ƒ3.90. Voor de twee-tongen w.erd per kilo van ƒ2.70 tot ƒ2.80 gege- Rest naar hei binnenland De restanten gingen naar de binnen- j landse handel en die betaalde voor de grote gullen 44 tot 46, voor de torren j ƒ20 a 25 en voor de middelgul 35 per kist. Wijting haalde 10 tot 15 en braad- schelvis ƒ11 tot ƒ18 terwijl voor de len- gen 82 betaald is. De grove tongen ble ven hier voor 5.20 tot 5.70 de kilo en de schol II Is gehonoreerd met ƒ33 tot ƒ36, tegen ƒ17 tot f27 Voor de drieën. Haring maajtte 22 .tot 17 en kleine kisten haring (16 kilo) 6.70 tot ƒ7.30. 1 Voor de makreel betaalde de handel 22 tot ƒ12. In uit Binnengekomen: KW 10, 68, 88. Vertrokken: KW 105, 19, 108, 51, 24, 6, 169, 69, 141, 104, 129, 125, 166, 176, 37, Zelfs psychologen weten nog geen goed afweermiddel de vete tussen de postbode en de hond een min of meer legendarisch karakter had, en als zij al heeft bestaan, dat het dan toch al héél lang ge leden moet zijn geweest. Dat we ons hierin schromelijk hebben vergist blijkt wel uit een bericht uit de Verenigde Staten, waar in het afgelopen jaar niet minder dan zesduizend postboden tijdens hun werk door honden werden gebeten. Enkelen daarvan werden zelfs ernstig gewond. Voor de opperste leiding van de Ame rikaanse posterijen was dit feit aanleiding zich ernstig te gaan bezighouden met het conflict postbode-hond. Men denkt thans aan de mogelijkheid van chemische af weer: in het uniform van de postbode zou een installatie moeten worden „inge bouwd",die een voor de hondenneus hoogst onaangename geur verspreidt, speciaal déar, waar het uniform delicate en voor de hond juist aantrekkelijke lichaams delen bedekt. Anderzijds stelt de kledingindustrie Dor, een soort metalen vlechtwerk in de postbodepantalons te weven, gelijksoortig dat, wat gebruikt wordt om slangen beten te voorkomen. Uiteraard zal de Amerikaanse postbode er hierdoor niet sneller op worden. en ander middel, dat reeds in de praktijk werd gebracht. Namelijk de bedreigde postbodes met een wa terpistool, gevuld met een slappe salmiak oplossing, uit te rusten. Maar hier is men op teruggekomen: de gevolgen van afweer bleken voor de verdediger veel onaangenamer te zijn, dan voor de aanvaller! 35, 79, 94, 27, 34, 36, 62, 165, 166, 58, 53, 71, 77, 133, 98, 12, 96. Vandaag aan de afslag De middenweek is bezocht door de trawlers Soerabaja en de Abraham. De Soerabaja kwam met 1100 kisten in to taal, voor het merendeel haring en de Abraham had 1200 kisten, waarvan 625 met schelvis, 135 makreel, 75 kabeljauw en gul, 25 zwarte kool, 330 haring en 10 wijting met 640 stuks stijve kabeljauw. HAZERSWOUDE Geslaagden Mejuffrouw D. Mader-n en de heer J. Paling zijn geslaagd voor het mulo-exa men. De da-mes E. van Tol. J. Hassefras en A. Hassefras en de heren T. Hoogen- doorn en Fr. Ruys behaalden behalve het mulo-diploma ook het middenstands diploma. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor te H-azerswoude is gedurende de maand juli 22.199,93 inge legd en 13.826.23 terugbetaald. Diep in de ogen kijken GEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Bezoek van de Commissaris der Koningin Op maandag 13 augustus 1956 zal de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland een werkbezoek brengen aan de gemeente Alphen aan den Rijn. Het gemeentebestuur nodigt bedrijven en particulieren uit van hun ingenomenheid met dit bezoek te doen blijken door die dag de vlag uit te steken. ALPHEN AAN DEN RIJN, 7 augustus 1956. Burgemeester en Wethouders van Alphen aan den Rijn, De burgemeester, ED. C. WITSCHEY De secretaris, J. CONSTANDSE, Lo.S. men nam ook nog honden-psychologen in de arm. Deze adviseerden de postbode de hond diep cn standvastig ln de ogen te kijken en onder geen voorwaarde ook maar cén stap terug te doen. Kan hij echter op deze wijze een hond niet kalmeren, dan moet hij met zachte doch energieke stem de hond vertellen, dat hij er beter aan doet er vandoor te Nog meer succes zal hij echter hebben, wanneer hij zijn gezicht bedekt met zijn pet. Want zelfs de boosaardigste hond wordt laf, indien hij bij de verschijning van een persoon iets verdachts en voor hem onbegrijpelijks opmerkt Tot zover de dierenpsycholoog. Ondertussen heeft men vastgesteld dat 72 procent van alle slachtoffers onder de knie werd gebeten. Geopperd werd dan ook stalen banden in de pantalons te naaien. In Sacramento in Californië heeft Welgemoed gaan deze postboden op stap, zich nog geen zorgen makend over de nijdige keffers, die zij op hun pad zullen vinden. i eenvoudiger oplos raad, op zijn ronden de grootste e ste hond uit de omgeving mee te nemen.. Daar leggen alle kleinere exemplaren heti uiteindelijk tegen af, zo meent men. Washington zag wel wat in dit voor-j stel en overwogen werd. of men niet alle postboden voortaan een flinke sterke hondi kon geven. Dit bleek echter wel héél kost-l baar te worden en het plan werd verwor-l pen, En daarmee is nog steeds het pro-! bleem „postbode-hond" onopgelost.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4