llieutue £eiltsclj e(Courant Bijna 300 mijnwerkers in een Belgische mijn opgesloten Wanlioopstonelen spelen zich af in de voorstad van Charleroi Pluimveehouder door Alpheuse politieman neergeschoten Prof. mr. Lieftinck aanvaardt infonnatieopdracht Wie meedoet hoeft zich nog niet te binden Auto s vol dynamiet vlogen in de lucht: 800 doden lil WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: f 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Familieberichten 0.18 per millimeter Directie. Redactie Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel 31441 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden er Omstreken „Stantvastlcfi Is ghebtewen tnyn hert ia Ugljenspotf Zevenendertigste jaargang No 10723 Eisenhower maakt Boelganin verivijt ZIL PAGINA 5 Brand deed kabel van licht smelten "F EN BRAND in de Belgische kolenmijn „Bois du Casier" in Marcinelle heeft de kabel van de lift doen smelten en 299 mijnwerkers van de bovenwereld afgesloten. De brand brak vanmorgen uit op 765 meter diepte. Tot nu toe zijn slechts 25 arbeiders gered. Met man en macht trachten de reddingsploegen de overigé 274 mijnwerkers via een in aanbouw zijnde schacht te bereiken. Een wanhopige menigte is samengestroomd bij de twee ingangen van de mijn. De brand is ontstaan, toen op ver dieping 765 een kolenwagen de lift kooi blokkeerde. Onmiddellijk, nadat alarm was gegeven, verschenen le den van reddingsploegen, Rijkswacht en politie ter plaatse. Zij daalden af in een in aanbouw zijnde schacht. Men hoopte, dat ook de opgesloten mijnwerkers zouden proberen, deze schacht te bereiken. Tot nu toe heb ben de reddingspogingen geen resul taat opgeleverd. De mensenmenigte, die zich b\j de mijn verzameld had. werd met het uur groter en bedraagt thans vele honderden. Sterke afdelingen rijkspolitie waren nodig om de plaatselijke agenten te assisteren bjj het handhaven van de orde. Vele snikkende vrouwen en-kinderen wachtten met span- Reders Stockholm „Radar Andrea Doria werkte niet goed" De Zweeds-Amerikaanse scheepvaart maatschappij die het passagiersschip Stockholm exploiteert, heeft gisteren voor het federale hof van New York de aan varing tussen de Andrea Doria en de Stockholm aanhangig gemaakt. De maat schappij stelt dat het Zweedse schip geen schuld treft, maar dat de ramp geheel te wijten is aan verkeerde manoeuvres van het Italiaanse schip, waar bovendien de radarinstallalie niet in orde zou zijn ge weest of verkeerd zou zijn bediend. Het Hof is om een uitspraak verzocht, dat de Stockholm niet aansprakelijk kan worden gesteld. Voorts zal de maatschappij Italia voor schadevergoeding worden aange-. sproken. Deze maatschappij voert echter aan, dat niet is ontkend dat de Stockholm ver buiten de normale route voor schepen in oostelijke richting voer, bovendien met een grote snelheid. Eveneens wordt stil zwijgend toegegeven, dat de Stockholm geen misthoorn gebruikte, hoewel er zeer dichte mist hing. Voorts had de Stockholm zeer snel gedraaid zonder geluidssignalen te geven, waardoor in feite de aanvaring werd veroorzaakt Uit bed gevallen. Gisteravond viel een baby van twintig maanden uit het gezin van de grondwerker Soest te Uithoorn uit zijn bedje. Het kind kwam zo ongelukkig terecht, dat het de nek bx-ak en kort na dien overleed. ning op nader nieuws uit dc my'n. De mijn Bois du Casier vormt een on derdeel van de kolenmijnen ..Les Char- bonnages d'Amercoeur". Marcinelle is een voorstad van Charleroi en telt ongeveer 24.000 inwoners Het was half negen, toen dc brand uit brak. Er waren toen 299 arbeiders op 765 meter diepte. Voordat de kabel smolt, slaagden 25 mijnwerkers erin boven te komen. Een ondergrondse spoorwagen heeft de tweede mijnschacht geblokkeerd. Red dingsbrigades zijn bezig, deze uitgang vry te maken. Vanmorgen om twaalf uur had men nog geen contact met de opgeslote- AutO'Oiigeluk in Tirol Het vijfde slachtoffer vanochtend overleden De tienjarige Christiaan Ferdinand van Drongelen, die gisteren met een schedel- basisfracteuur. verscheidene beenbreuken en inwendige kneuzingen in het zieken huis van Kreckelmoos werd opgenomen nadat de auto waarin hij zat in Reutte. I Tirol, door een goederentrein was aan gereden. is vanochtend overleden. Zoals gisteren reeds gemeld moeten, zijn vader, de 39-jarige H. van Drongelen uil Groningen, diens vrouw de 37-jarige Ma ria Johanna, de 59-jarige grootmoeder Ma- na Elizabeth van Drongelen uit Delft en zijn twaalfjarig zusje Maria Elizabeth Jo hanna cp slag dood zijn geweest. Op 15 Augustus Brilmonturen worden goedkop Ging,.adjudant te lijf (Van onze correspondent) Op het ogenblik, dat hij de adjudant-waarnemend korpschef van de Al- phense gemeentepolitie, E. J. Kruizinga, met een zware ijzeren staaf be dreigde, is de dertigjarige pluimveehandelaar J. Ruardy gistermiddag op zyn erf aan de Steek'terweg te Alphen aan den Rijn door deze politieman neergeschoten. Het schot, dat bedoeld was om de man in het been te tref fen, raakte hem ongelukkigerwijs in de buik. Het slachtoffer zakte ineen en bleef zwaargewond liggen. Om complicaties te voorkomen heeft de politie de man niet vervoerd, doch er werd onmiddellijk een dokter ge-j 7ppff|Q|-» HTlfV'lllpfltfP waarschuwd. Deze liet evenwel nogal op zich wachten, zodat een toevallig lïdll UlfllVl .1 HllC passerende arts ten slotte de eerste medische hulp heeft verleend. De ge troffene is daarna naar het Sint Josephpaviljoen te Gouda overgebracht, waar operatief is ingegrepen. Zijn toestand is ernstig. er OP 15 augustus gaat een prijsver laging voor brilmonturen in. De opticiens, die samenwerken in de Fe deratie van Nederlandse Opticiens organisaties hebben hiertoe gister middag tijdens een vergadering te Utrecht besloten. De prijsverlaging loopt uiteen, wat de verschillende prijsklassen betreft, en heeft betrekking op de monturen, die niet duurder zijn dan dertig gulden. Deze monturen zullen nu gaan kosten (met tussen haakjes de Oude prijzen): ƒ4,80 (6.90), ƒ8.— (11,50), ƒ9,90 (13,80), ƒ11,90 (16,10), 14.— (18.40). 16.20 (20,70), 18,50 (23,—), 20,90 (25,30), 23.40 (27.60) en 26,— (29,90). Tegelijk met de verlaging vervalt de korting, welke de opticiens verleenden aan dc leden van ziekenfondsen en die bedroeg twintig procent van de prjjs van een montuur tot een maximum van twee gulden. Van de prijsverlaging zullen dus vooral de nief.-aangeslotenen bij een kenfonds profiteren, hoewel de verlaging ook voor de ziekenfondsleden aanmerke lijk is. De opticiens hebben de korting af geschaft, ten einde te komen tot een ge lijkwaardige behandeling van alle pa tiënten. De prijsvei-laging is mogelijk geworden, doordat de voorkeur van het publiek ten gevolge van de hoogconjunctuur niet i uitgaat naar de goedkope brillen, i verschoven is naar de meer luxe r turen. Zulks bleek onder meer uit onderzoek door het Economisch Instituut voor de Middenstand, dat op verzoek van de opticiensorganisatïes is ingesteld. Ook de pi-ijzen van de brilleglazen gaan een weinig omlaag. Hiervan profiteren evenwel alleen de ziekenfondsen en leden, aangezien de opticiens genoegen zullen nemen met een lagere vergoeding door de ziekenfondsen. De - korting op brilleglazen zal verdwijnen, doch in geen geval zal de patiënt hiervoor meer i ten betalen. Alvorens het fatale schot werd gelost hadden reeds enkele schermutselingen plaats gehad. Aanleiding tot het optreden van de politie was gelegen in het feit, daj de pluimveehandelaar zonder gemeente lijke vergunning op zijn erf een varkens- schuur van ongeveer twintig kubieke me ter inhoud heeft, laten bouwen en nu wei gerde deze opstal af te breken. Hoewel een minnelijke schikking was voorgesteld bleef Ruardy zich verzetten en hij dreigde, dat een ieder, die ook maar een hand zijn eigendom zou durven uitsteken, hersens zou worden ingeslagen". Eindelijk werd besloten, dat de dienst van gemeentewerken de schuur zou breken. Begeleid door zeven politieman- Vandaag overleg met vijf fractieleiders j Van onze parlementaire redacteur.) PROF. P. LIEFTINCK heeft van H.M. de Koningin opdracht gekre gen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden, die er zijn tot het vormen van een kabinet dat geacht kan worden het vertrouwen van het parlement te genieten. De heer Lief- tinck heeft deze opdracht aanvaard. Zo zijn we dus beland in de derde fase van de kabinetsformatie: een in- formateurschap. Kinderachtig hoor, om 'm rxiei groeten, alleen omdat ie bij De Bilt werkt" De oud-minister van financiën moet bij zijn informatiepognig uitgaan van dezelf de voorwaarde als de heren Drees en Romme, n.l. de vorming van een parle mentair kabinet. Men kan rustig stellen dat als de heer Lieftinck met zijn onder zoekingen niet tot een gunstig resultaat komt, dat het dan niet mogelijk meer is, dat de P.v.d.A. en de K.V.P. op eigen kracht overeenstemming bereiken. In dat geval is de brede basis misschien nog niet van de baan, maar zal een figuur buiten de twee grote partijen kunnen pro- bbren de kloof tussen de P.v.d.A en de K.V.P. te overbruggen. Men kan dan ook veilig aannemen dat dc beide grote frac ties daarom de informatiepoging van de heer Lieftinck zeer serieus zullen nemen. Prof. Lieftinck moet zijn opdracht dus al leen uitvoeren. Dat is ongetwijfeld een te leurstelling in het K.V.P.-kamp dat hoopte op een r.k. informateur naast de heer Lieftinck. Intussen is de Informateur Ijverig het werk getogen. Na zijn terugkomst Soestdijk heeft hij een deel van de avond besteed „aan het bestuderen van enkeh problemen". Deze kunnen niet anders zijn dan de problemen waarop de pogingen van de heren Drees en Romme zijn ge strand. Dat bleek wel toen de heer Lief tinck in de loop van de avond nog ont ving mr. H. L. s' Jacob, voorzitter van de commissie tot onderzoek van het vraag stuk van de subsidiebepailngen voor bij zondere universiteiten en economische hogescholen. Dit punt heeft, zoals bekend, in de afgelopen weken een belangrijke rol gesDeeld. In Haagse politieke kringen nam men vannacht aan. dat de heer Lieftinck er be hoefte aan zal hebben om eerst overleg te plegen met de voorzitters van de kleinere fracties, de heren Zijlstra. Korthals. Oud en Tilanus. Eerst daarna zou hij bespre kingen arrangeren met de heren Romme en Burger. Deze volgorde ligt enigszins voor de hand. omdat men kan aannemen dat de voorzitters van de grote fracties reeds op de hoogte waren van het ko mende informateurschap van de heer nen en onder leiding van de adjunct directeur begaven een aantal werklieden zich daartoe gistermiddag om twee uur naar de woning van de heer Ruardy De waarnemend korpschef sprak op rusti ge wijze met de pluimveehouder, die ech ter, nadat de adjudant order tot de af braak had gegeven, plotseling op de po litieman instormde. Het hok is door de gemeentewerklieden volgens plan afgebroken. Het slachtoffer is gehuwd en heeft vijf kinderen. Oostduits schip Op het strand bij Husum (Oostfriesland) is een man gevonden, die zegt de eerste stuurman te zijn van het Oostduitse schip Lenin, dat met een Russische kapitein e lading munitie vervoert. Op de kisten vermeld, dat er geneesmiddelen inzitten, aldus de man, die zegt Rene de Marcou te heten en Zweed te zijn. Hij zou twee bemanningsleden in een rubberboot gevlucht zijn. Ze werden van de Lenin af beschoten en De Marcou kon niet zeggen waar zijn metgezellen gebleven SUEZKWESTIENasser antwoordt zondag Gisteren werden luchtvaartcadetten uit acht Europese landen, Canada en de Verenigde Staten, die drie weken de gasten zijn van de Koninklijke Ne derlandse vereniging voor luchtvaart, door prins Bernhard op Soestdijk ont vangen. In de tuin maakten de gasten, die zonder uitzondering waren voor zien van een fototoestel, enkele snap shots van de gastheer, die met hun vrienden in gesprek was. ^ESTIEN van de 21 landen, die Z-i door de Grote Drie voor de con ferentie van Londen zijn uitgeno digd, hebben nu de invitatie aange nomen. Hiertoe behoren West-Duits- land en India, het laatste land echter onder enig voorbehoud, n.l. de voor waarde dat deze aanvaarding geen aantasting vormt van de Egyptische soevereiniteit. Rusland en Egypte hebben nog niet ge antwoord. President Nasser heeft aange kondigd zondag om twaalf uur een pers conferentie „van wereldbelang" te zullen houden. De minister van buitenlandse zaken van de Sowjetunie, Sjepilof, heeft gisteren op hun verzoek de ambassadeurs van Engeland en Amerika ontvangen. Men verwacht elk ogenblik het Russische antwoord. Griekenland heeft gevraagd een ander conferentieoord dan Londen te De Britse premier Eden zal vanavond om tien uur voor de B.B.C. een verklaring afleggen. Intussen heeft de Britse rege ring stappen gedaan om de achterdocht van Egypte voor de komende conferentie te verminderen. Verzekerd werd. dat vaarding van de -uitnodiging de landen niet bindt aan het principe van internatio nalisatie van het Suezkanaal. Echter is wel duidelijk gesteld, dat Engeland. Frankrijk en Amerika vasthouden aan hun plan van internationale controle. Het is uitgesloten, zo wordt gezegd, dat andere voorstellen In overweging zullen worden genomen. Voor het vervtfer van troepen Malta en Cyprus wordt een Britse lucht brug georganiseerd, welke met straal vliegtuigen de manschappen en materiaal zal overbrengen. Uit Devonport is het vliegdekschip Ocean met kanonniers en artillerie boord met onbekende bestemming trokken. Donderdag moet de infanterie aan boord gaan van het troepenschip Du- nera, dat naar de Middellandse Zee zal vertrekken. Het vliegdekschip Albi wordt in Portsmouth uitgerust en heeft opdracht gekregen zo snel mogelijk voor de dienst gereed te zijn. Binnen een week moeten een aantal tankschepen naar Malta vertrekken. Uit Egypte zullen duizend kinderen met lijnvliegtuigen snel mogelijk worden geëvacueerd. Wat krijgt Egypte? Tot dusver is de Egyptische schatkist niet veel wijzer geworden van de nationa lisatie. Alle Britse reders houden zich strikt aan de opdracht de kanaalgelden te en betalen als tot dusver is geschied. Lieftinck. Deze zal het op prijs stellen i van de kleinere fracties te zij daarover denken. Vandaag' Nader vernemen wij van de woordvoer der van de informateur, dat prof. Lief tinck vandaag om half tien de waarne mend fractievoorzitter van de V.V.D Korthals, om elf uur de C.H,-fractievoor zitter Tilanus. om half een de fractie leider van de A.R. Zijlstra en om drie de K.V.P.-fractievoorzitter Romme heeft ontvangen. Hedenavond zal de informa teur de heer Burger, de socialistische fractieleider, ontvangen. Het feit. dat de heer Lieftinck eerst overleg heeft ge pleegd met de kleinere fracties heeft, al dus de woordvoerder, een bepaalde be doeling. Met name de protestants-chris telijke fracties hebben zich in grote lijnen met de beide ontwerp-regeringsprogram- ma's kunnen verenigen. De besprekingen met hun voorzitters kunnen zich beperken tot enkele punten en hoeven dus minder tijd in beslag te nemen dan het overleg met de leiders van de twee grote partijen, de heren Romme en Burger, voor wie de informateur respectievelijk de gehele middag en avond beschikbaar heeft. Olifant en hersenschudding O Tl E PARTIJCONVEN- ties van de twee grote poliitieke partijen vn de Verenigde Staten, waar de kandidaten voor de presidentsverkiezing en die voor het vice-presi dent schap worden geko zen. behoren tot de meest verrassende schouwspe len. welke men zich den ken kan. Rel/man Morin van As sociated Press heeft daar een en ander van verteld. De conventies moeten meer doen dan de kandi daten aanwijzen, -e moe ten ook de verkiezings strijd aanwakkeren en dies wordt van elke afgevaardigde verwacht dat hij een stunt bedenkt wanneer hij zijn kandi daat aanbeveelt. Die stunts zijn niet ge ring. Alles b(j elkaar ge ven ze een programma te zien zoals menig circus zich wensen zou. compleet met de komische num- zeeg op de schoot van enige afgevaardigden neer! Een andermaal ha merde de voorzitter zo hard om stilte, dat de kop van zijn presidents- hamer er afvloog, met Zo i i al. hangend aan de slurf van een kleine olifant zich de zaal liet binnendragen De olifant schrok van het blitzlicht van een fotograaf en prompt 78 het gevolg, dat een ge delegeerde met een her senschudding irn het zie- ziekenhuis terecht kwam Een ander maal trok ken de voorstanders vat ?en kandidaat in op'-och de zaal door. de vlaggen van hun tegenstander kapend. Er vielen ee-* paar klappen bij, maar d afgevaardigden marcheer den lustig door Ze hiel den het. nauwkeurig ge timed. 77 minuten vol er. dachten toen de over winning behaald te heb ien Maar de on -n be vten. Een senator, die het eens heel mooi wilde doen, had zijn verkie- zingsrede in all i teratie opgesteld. Ongelukkiger wijs had hjj de p geko zen. En na de eerste tien zinnen brulden de toe schouwers op de tribune „Wie wil je hebben. Peter Pan soms?" Ook met hun applaus zijn de af gevaar dugderi royaal. Toen Franklin D. Roosevelt in 1932 voor het eerst kandidaat werd gesteld, kreeg hij 'n ovatie die... 70 minuten duurde Dat applaus is niet al tijd zo spontaan. Zo had den de Republikeimev een drieduizend mensen op de tribune gezet, die precies o' het juiste ogen blik ste?ds begonnen te brullen. In 1924 duurde de con ventie van de democraten veertien dagen; er moest 103 maal gestemd worden voor men het eens was over de kandidaten. Som- miqe afgevaardigden kwa men in grote moeilijk heden, want op zo'n lange zi'ting hadden ze niet ge rekend en hun geld raakte op! dus aan de Suezkanaalmaatschappij. De Fransen doen hetzelfde. De Amerikaanse reders betalen aan Egypte* doch door het voorbehoud van de regering der Verenig de Staten is het onzeker of de Kanaal autoriteit werkelijk over dit geld beschik ken kan. De kanaalgelden betaald door N e- derlandse reders worden via de Egyptisch-Nederlandse clearing be taald en komen dus aan de Egypti sche schatkist ten goede. Dit geldt ook voor West-Duitsland. De Noren, die na de Britten het meest gebruik maken van het Suez kanaal, betalen met cheques op ban ken in Londen en Parijs, waardoor de gelden automatisch geblokkeerd worden. De Scheveningse bosjes in Den Haag uiaren gisteravond als een sprookje. In het kader van de bloemenweék werd daar op de waterpartij een grootse water show gegeven. Eenheid in nationale politiek V.N.-leden De leden-landen van de Verenigde Na ties moeten hun politiek ten aanzien van de gespecialiseerde organisaties van de V.N. coördineren, aldus heeft deNeder- 1 a n d s e afgevaardigde bij de economi sche en social^ raad van de V.N., mr. C. W. A. Schurmann, gisteren te Genève verklaard. Dikwijls wordt door de ministeries in deze landen een verschillende nationale politiek gevoerd, waardoor de gedelegeer den elkaar of zelfs zichzelf in de ver schillende commissies volkomen tegen spreken. De Nederlandse delegatie heeft met steun van Argentinië een resolutie Inge diend, waarin de secretaris-generaal ver zocht wordt een overzicht op te stellen van de methode, welke door de landen in dit opzicht op nationaal niveau wordt gevolgd. Ramp treft Columbië TTONDERDEN PERSONEN zijn gisternacht gedood in de Zuidameri- -"-A. kaanse staat Columbië, of gewond bij een enorme explosie in de grote industriestad Cali, waar zeven vrachtauto's met dynamiet de lucht in vlogen, daarbij een gebied van drie vierkante kilometers verwoestend. Deze grootste ramp uit de geschiedenis trof Columbië op de vooravond van zijn nationale feestdag. President Rojas Pinilla heeft in een radiotoespraak de oorzaak van de ramp toegeschreven aan sabotage. „De regering zal niet rusten voordat de geestelijke vaders en uitvoerders van deze verraderlijke en misdadige aanslag voorbeeldig gestraft zijn", zei hij. Volgens nadere berichten wordt het aantal doden op 800 geschat. Meer dan 1800 van de 450.000 inwo ners van Cali zouden gewond zijn. De schade wordt geraamd op 75 mil joen gulden. De regering heeft drie dagen nationale rouw afgekondigd. Bij de ziekenhuizen hebben zich 40.000 vrijwilligers aangemeld als donores voor bloedtransfusies. Uit de Verenigde Sta ten. Argentinië en Ecuador kwamen zes vliegtuigen met hulpmateriaaL HET WEEK EN EUROPA Tien vrachtauto's, geladen, niet dyna miet, waren maandag uit de havenstad Buenaventura aan de Stille Oceaan trokken naar de hoofdstad Bogota, de gevaarlijke lading afgeleverd zou den aan het ministerie van openbare ken. Zeven chauffeurs besloten, de nacht in Cali door te brengen, op 500 kilometer van het einddoel, de drie anderen reden door. Terwijl de zeven chauffeurs sliepen in de cabines van hun wagens, die zij ge parkeerd hadden bij een kazerne van bataljon-infanterie, verscheurde een i tal enorme ontploffingen de nachtelijke stilte. Acht huizenblokken en twee ka zernes vielen in puin na de explosie var 1035 kisten dynamiet. In het centrum van de ontploffing ont stond een grote krater. Het oude spoor wegstation van de stad werd volkc vernield, evenals alle gebouwen rond het itationsplcin. Van andere huizen werden de deuren ingedrukt, scheurden de muren n stortten daken in. De burgerij, voorzo mer niet gedood of gewond, rende in pa- liek de straten op. Massabegrafenis Onmiddellijk n- de ramp begonnen sol daten. politiemannen en brandweerlieden met het blussen van felle branden en het zoeken naar slachtoffers onder het puin. Ziekenhuizen en noodhospitalen waren spoedig overvol en al direct moesten maatregelen worden genomen voor een gemeenschappelijk- begrafenis van de on bekende doden. Vrienden en verwanten n de slachtoffers werd de raad gegeven, snel mogelijk te helpen bij de identifi catie van de doden. Uit alle delen van het land werden per vliegtuig medische teams en verbandmid delen naar de gètroffen stad vervoerd. Amerika zond uit Panama een lading bloedplasma. Dakloze kinderen werden geëvacueerd. In het geteisterde stadsdeel, dat hoofd zakelijk werd bewoond door arbeiders, e winkeliers en ambachtslieden, pa trouilleren militairen en politie door de straten om plundering te voorkomen. Nog meer rampen Stormramp Bij Abadan, in Perzië, zijn 70 mensen door een storm om het le ven gekomen. In de afgelopen weken zijn in Perzië 500 mensen door stormen en overstromingen gedood. Treinbotsing In Prerov (Polen). zijn| ugen personen om het leven gekomen, toen een personentrein op een goederen trein inreed. i- SB S2Z2 Stockholm Oslo Berlijn Frankford MUnchen Mallorca geh. bew NNW half bew. ONO WNW wzw zzw i windstil windstil half bew. WNW windstil windstil Loodgieters gevraagd A. ZWART Hooigracht 18 Iets warmer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Tamelijk zonnig en geen re gen van betekenis. Matige tot zwakke wind uit uiteen lopende richtingen. Iets war mer. vooral 's nachts. (Op gemaakt te 11.15 uur). Zon 5.16—20.18; Maan 9.29—21.06. Op 13 augustus eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1