Rijnsburgs corso komt op 4 augustus in Leiden Sleutelstad kampioen tweede klasse K.N.Z.B. Algemene Vervoerscentrale Leiden opent eigen kantoor „De Machinist" ging in première in Holland-festival NIEmvE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 20 JULI 1956 Van bloemendorp naar Sleutelstad 's Avonds zal het verlicht langs C de singels trekken TTET RIJNSBURGSE BLOEMENCORSO, elk jaar meer de belangstelling van vreemdelingen en autochtonen trekkend, zal deze maal niet meer zoals in 1955 en eerder westwaarts trekken, naar de boulevards van Kat wijk en Noordwijk, maar precies de andere kant op, langs Oegstgeest naar Leiden. Achttien praalwagens en dertig met bloemen verfraaide personen auto's zullen op zaterdagmiddag 4 augustus langs naar men hoopt en ver wacht honderdduizenden mensen rijden. Waarom het corso naar Leiden komt? Dat is een zaak, die gespeeld heeft tussen het corsocomité enerzijds en de gemeenten Katwijk en Noordwijk anderzijds. Het is een kwestie van subsidies geweest. Een corso kost geld. Aan het corso, dat r.aar Leiden komt. zullen 100.000 gladiolen.' 50.000 anjers. 20 000 dahlia's en tientallen andere soor ten bloemen zijn besteed. Met een miljoen bloemen in totaal zullen wagens en auto's worden versierd. Op de corsodag en Iwee ren zullen honderdduizenden ie Valkenburgse en Katwijkse kwekers een „Oosterse Gondel" over de Leidse singels „varen". Meedoen En daarnaast zijn er de minstens dertig luxe wagens, versierd met het beste van Rijnsburgse „clair" en ..obscur" gekleurde 1IJLi 2 Een beeld in simpel zwart-wit van een wagen, die op 4 augustus in Leiden zal pralen met strogeel, warmrood, zeegroen en roestbruin, met een uil, een vleermuis en een spin. De „Heksendans", ontworpen door de heer G. J. Kiersch, te maken door buurtvereniging „De Smidstraat". Foto N. van der Horst. Bloemsierkunst Er zullen niet alleen op 4 augus tus, de corsodag, bloemen zijn in Leiden, Drie dagen achtereen, op 2. 3 en 4 augustus, zullen ingezetene en toerist ze kunnen bewonderen. In de passende omgeving van de burgerzaal van Leidens stadhuis. De artistieke schikking van gla diolen, dahlia's, gerberas, lelietjes der dalen, anjers en al wat Rijns burg aan bloemenweelde weet te voorschijn te toveren, zal harmo niëren met de architectuur van de ruimte, waarin de liefhebbers van schoonheid zich zullen bewegen als bijen, van bloem tot bloem. Don derdagsavonds om acht uur voor het eerst en vrijdag en zaterdag van tien uur in de morgen tot tien uur in de avond. Het zal een unieke demonstratie worden van bloem- istente nog kopzdrgen. Ra-r Ronde Om kwart voor twee zaterdagsmiddags zal de corsostoet Flora's poorten uitrij den voor een ronde door het eigen dorp. Langs Oegstgeest komt het op de toe gangsweg naar Leiden. Om half vier is het bij het station. Als de hele nader r.og bekend te maken route is afge legd. wordt het om 5 uur stilgezet op de Jan van Houtkade. Daar blijft het staan to; negen uur en dan trekt het ten tweede male uit, maar nu verlicht, zoals vorig jaar. Toen was dat mooi en goed en goede wijn behoeft verder geen krans. AGENDA VOOR LEIDEN Vrijdag Lakenhal, 8 en 9.15 uur: Rembrandtspel. Zaterdag Bij Kamer van Koophandel. 2 uur: Chr. Reisvereniging, vertrek voor fietstocht. Gymnasium, 3 uur.: Receptie opening speeltuin „Rondom de Watertoren". Gebouw „Prediker", 8 uur: Grote jeugd- meeting. Oegstgeest, Chr. Belangen, Hoge Morsweg, half 45 uur: Afscheidsreceptie mevrouw Monteba—Loéf, hoofd der kleu terschool Tentoonstellingen Lakenhal. 105 uur (donderdag ook half 8half 10): „Rembrandt als leer meester" (tot 3 september). Rijksmuseum voor volkenkunde, 105 uur: „Van klei tot pot" (tot 1 oktober) Burcht (tot zonsondergang), open luchttentoonstelling hedendaagse beeld houwkunst (tot en met 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25), 25 uur: „Tekeningen door Rembrandt" (ï.m. 15 september). Pieterskerkgracht 9, 10-4 uur (maandag-, woensdag- en vrijdagavond ook 8-10 uur): Ars Aemula Naturae (tot en met 18 augustus). Nachtdienst apotheken Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48, tel. 21060 en apotheek Oegst geest. Wilhelminapark 8, tel. 26274. v. BENTEN'S Rijwielhandel Joezastraat 15 Leiden Tel. 20220 W. SCHNEIDER tr. 102-104 - Leiderdorp - Tel. 22225 Leids waterpoloteam ongeslagen werkt met groen en mos en men heeft nog zoveel meer nodig. Het corso zal niet veel minder dan honderdduizend gulden kosten. Het eerste hoofdstuk in de Rijnsburgse corsogeschiedenis ls dus kort geworden. Misschien zal later blijken, dat het slechts een proloog is geweest. Een voorrede tot «en roemrijk boek. waarvan jaar op jaar «en nieuwe bladzijde, met ,,bloem"rijke P'-enten. wordt opgeslagen. Moge het zo rijn.'Want aan de „prent", die op 4 augus tus den volke wordt getoond, zal men rorgvuldig en toch hard moeten werken. Timmerlieden in Rijnsburg zullen erop moeten hameren, dat het corso het hotse- botsen over rails kan verdragen, de smid «al moeten smeden als het ijzer heet is. de handen van costumières zullen vlijtig moeten zijn cn al wie als amatcur-corso- maker niets in het bijzonder goed doet, zal zijn liefde voor het fraai schikken van bioemen hebben te tonen in het aangeven van dit en het wegbrengen van dat. En dan nog wordt het nachtwerk! Op corso dag zullen sommigen wallen dragen on der de ogen. Dorp naar stad Het dorp komt naar de stad. Vier Rijnsburgse buurtverenigingen zullen in Leiden zjjn. „De Smidstraat" met de praalwagen „Heksendans", de ver eniging uit het dorpscentrum met „Rembrandt van Rhijn", de mensen van „Kanaalstraat" zorgen voor een „Surprice" en die van de Sandtlaan tonen „Griekse schoonheid". De gymnastiekvereniging D.W.S. richt een „Burcht van gezondheid" op, van het personeel van veiling Flora komt het praalstuk „Flora" en de damclub RD.C. rijdt met „Damclub". De wagen „Bruids paar van de dag" wordt door de Rijns burgse kwekers gemaakt, de exporteurs en grossiers zenden „Bloemen brengen vreugde". Kwekers uit Oegstgeest en zijn nog niet geannexeerde omstreken hebben z'ch laten verleiden tot een „Tuinfanta- Sie", Noordwijkse kwekers zoeken het in „Kleurenharmonie" en die van Noordwij- kerhout en Voorhout doen een luchtig Vlinderspel". En ten slotte zal er van Honegger Vierde Symfonie var (N.C.R.V. 20.20 uur) De Zwitsers-Franse componist Arthur Honegger schreef in totaal vijf sym fonieën. Zijn 3e Symfonie kreeg enkele liturgische teksten als motto's (daarom spreekt men van de „Symphonie liturgi- que") en de 4e Symfonie werd opgedragen aan het Basler Kammerorchester van Paul Sacher t.g.v. de 20ste verjaardag van dit ensemble (daarom kreeg dit werk de toevoeging „Deliciae basiliensis"). Het werk is gescheven voor tamelijk kleine orkestbezetting, waarin vooral de par tijen van piano en slagwerk opvallen. Na een kort „Lento e Misterioso" volgt als eerste deel een „Allegro" dat een uit zonderlijk knap contrapuntisch werk is. Het 2e deel. Larghetto, is erg chromatisch gedacht en heeft ook ritmisch interessante wendingen. Het slotdeel. Allegro, is een dubbelfuga (fuga dus met 2 thema's) na een inleiding, waarin de thema's worden voorgedragen. De Vierde Symfonie van Honegger, die wel in een modern maar toch zeer begrijpelijk idioom is geschre ven, heeft een bepaalde pessimistische ondertoon. Honeger is namelijk op latere leeftijd gaan twijfelen aan het voortbe staan van de muziek, zoals tojj die ken nen. De ontwikkeling van de toonkunst maakte hem pessimistisch. Ondanks dit is deze Vierde Symfonie zo'n geniaal stuk pure en absolute muziek, dat we eigenlijk heel ver zouden moeten teruggaan om tot een dergelijke symfonische grootheid te komen. In het kader van het Holland Festival wordt de; van Saint Saëns en de Serenade ten uitgevoerd door het Resident SLEUTELSTAD HEEFT gisteravond ongeslagen het kampioenschap in de tweede klasse K.N.Z.B. behaald en wel met 31 tegen 3 punten. Een f 'Si8e fraai resultaat, 's Avonds werden spelers en supporters in „De Kleine Burcht„ gehuidigd. Men kan begrijpen, dat het hierbij niet bij woorden alleen bleef. De officiële receptie wordt vanavond tussen acht en négen uur in „De Kleine Burcht" gehouden. fragiele omgeving, mensen met oog l'jnen en de harmonie der kli Leiden helpt dus zelf een handje mee. Niet alleen met die wagens. De Sleutel- steedse sport- en jeugdverenigingen krij gen ook wat te doen. Dnie dagen lang. op 2 3 en 4 augustus mogen ze met corsage anjers revers en gezichten opvrolijken. Voor dit opkikkertje zal de Kring van Nederlandse bloemenveilingen zorgen. Nog is onze mand met „bloemen" van mededelingen niet leeggeschud. De Leidse Vereniging voor de markt- handel doet mee. De zaterdagmarkt tocb al gezellig wordt met bloe men nog meer opgevrolijkt. En er zal nog meer gebeuren. Alle plannen zjjn nog niet eelts uitgewerkt. Corsoleidcr G. J. Kiersch krijgt met zijn echt- W. van Rooyen nam "de plaats van keeper D. Binnenkamp in. Een klein foutje in de eerste helft kostte hem een doelpunt, maar nadien deed hij zijn werk op zo'n voortreffelijke wijze, dat Pin- quins geen kans meer kreeg te scori Sleutelstad begon direct met felle aanvallen en nadat J. Dool enkele moei lijke kansen had gemist werd hij even later zodanig ondergedompeld, dat de Pinguïns-keeper uit hét Water werd ge zonden. De strafworp werd natuurlijk in het lege doel geschoten: 10. Bijna meteen na het uitzwemmen kwam op- 231 auto's en 31 vaartuigen Samenwerking maakt lonende exploitatie mogelijk TER GELEGENHEID VAN de opening van haar eigen kantoor aan de Witte Singel heeft de Algemene Vervoercentrale voor Leiden en om streken gistermiddag in café Aniba een buitengewone algemene ledenver gadering gehouden. Men had hieraan met opzet niet de naam „receptie" gegeven, omdat men nog slechts aan het begin staat van een samenwerking, die haar hechtheid in de praktijk moet bewijzen. Als alle goede wensen, op deze bijeenkomst uitgesproken, in vervulling gaan, staat het er met dit laatste uitstekend voor. De voorzitter van de centrale, de heer hebben zien stranden om tot aaneenslui- G. J. Lolling, dacht in zijn openingswoord ting te komen, omdat het vertrouwen ont- terug aan de toestand op vervoersgebied brak. Hij stipuleerde, dat de vervoerders kort na de oorlog. Het wegtransport was volkomen eerlijk tegenover elkaar moeten weggeslonken tot bijna niets en ook de staan en dat het apparaat, dat de samen- binnenscheepvaart had een geduchte veer werking moet uitvoeren, zich steeds be- moeten laten. Sinds die tijd heeft het wust moet zijn van zijn dienende taak. transportwezen een enorme groei meege- Voorts feliciteerden nog de heren G. C. maakt. Maar met die groei liep niet pa- Buys, landelijk vice-voorzitter van N.O.B. rallel de bij elke ondernemer afzonderlijk wegtransport, W. A. H. M. Brugman na levende wens tot meer samenwerking, mens de B.B., „de eerste klant", zoals hij Niemand kwam tot daden en nu het ein- het uitdrukte, D. Pronk namens de P C.B. delijk wel zover is kan niet worden ge- en het Haags Centraal Bureau, P. E. Sik- zegd, dat Leiden hiervan de primeur kema namens de Stichting Particulier heeft. In andere plaatsen van ons land Vervoer, en W. Slootweg namens de firma werken vervoerders-centrales reeds gerui- W Slootweg en Zoon te Hazerswoude. e tijd, tot heil van zowel vervoerder als Na een dankwoord van de voorzitter en ïrlader. het uitbrengen van een heildronk op de Na veel vergaderingen begint de Leidse centrale, berichtigden de aanwezigen het Vervoerscentrale i concurrenten, nu i elkaar vertri het ol goede moed. De het verleden felle zover gekomen dat hebbei schenken, en dat is belangrijk, aldus de heer Lolling. In Leiden is die samenwer king ook uitgebreid tot het watervervoer, zodat geregelde en ongeregelde vervoer ders, alsmede beurtvaarders, nu in één centrale zijn samengebracht. De industrie weet voortaan achter zich een centrale, die elke opdracht kan uitvoeren. De heer Lolling legde de nadruk op het feit, dat de zelfstandigheid van de afzonderlijke vervoerders geheel blijft gewaarborgd. De Leidse centrale zal trachten tot samen werking te komen met de centrales elders In het land. zodat het materiaal lonender kan worden geëxploiteerd. En ten slotte kan de nieuwe organisaeie leiden tot een betere harmonie tussen het personeel der aangesloten leden. Dc heer Lolling stelde met nadruk vast, dat de vervoerscentrale niet be doelt als een aparte organisatie te gaan optreden van het wegvervoer, maar dat z(j integendeel hoopt op een hartc- 10'ke samenwerking met de drie be staande bonden. De centrale beschikt over 231 auto's en 31 vaartuigen. Felicitaties Orkest o.l.v. Henri Tomast. Mr. F. L. Schlingemann, hoofdambte- ir samenwerking van het mimste- Verkeer en Waterstaat, sprak er I zijn blijdschap over uit, dat de samenwer- na de 2e Symfonie j king t0t stand is gekomen zonder dwin gende overheidsmaatregelen. De heer J. hoofd van de rijksverkeersinspectie I Rotterdam, verklaarde al veel nieuwe kantoor. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Garmt J, z v J L Arbouw en E M Konijn; Remus, z v L H Dovianus en M Teuben; Jan, z v A Lemstra en Y IJssels; Marion G. d v E A H Blansjaar en M Haneveld; Matthijs L. z v M L 't Hart en H Rompelman; Adrianus K, z v A K Verstraaten en J van der Burg; Friedricti H Th z v H J M van Elten en S P Linthorst. Ondertrouwd: C A H Nozeman en M E van Dorp; T de Vries en M M van Ton geren; C Ravesteijn en J C Willebrand; W L Venema en H Vermond; H M Tromp en A Tromp; H van de Pol en M Bey; H Beijer en G van der Hoeven; L de Vogel en J. van Rossum; J P Köhne en M H Verhoeven; P B Visser en S Slootweg; H Kuijer en J Verweij; R den Tonkelaar en M J Put; A B C Hol en E van der Kooy; D van Eek en E S Kerkman. Overleden: C de Kier. weduwnr, 77 j. pogingen t Puzzel-Prominenten 1. Mejuffrouw M. H. Oudsihoorn. Van Pallandtlaan 15, Sassenheim; 2 P. Har te velt, Pioenhof IA, Leiden; 3 M. Rijmsfourger, Rijndijk 71. Ha zerswoude. nieuw een goede aanval voor de thuis club. Met een prachtig schot bracht J Dool de stand op 20. Pinquins. dat bij een overwinning nog een redelijke kans op het kampioenschap zou hebben, poogde de bakens te verzet ten en zoals reeds gezegd werd een klein foutje Sleutelstad noodlottig. 21. Met een fraaie kans voor Dool. die niét werd benut, kwam de rust. In de tweede helft beheerste de thuis club het spel volkomen. Na fraai op- zwemmen van A. Kapaan werd het 31. Wel probeerden dp gasten het spel nog te verplaatsen, maar de thuisclub wa6 iets gelukkiger en B. Hooidonk kon met een prachtige boogbal de stand op 41 brengen. Plots trok N. van Berkel er tussen uit en zijn harde schot trof opnieuw doel: 51. Tegen deze achterstand kon de tegen partij niet op en Sleutelstad won kampioenschap verdiend Vier jubilarissen bij Wernink Bij de N V. Wernink's Betonmij wend gisteren het feat herdacht, dat vier werknemers 25 Jaar in dienst zijn. Het zijde heren: C. Montamje, thans werk zaam in de produkbie -afdeling van Col- cret-sierbeton. H. A. van der Linden uit dezelfde afdeling, A. de Roode. werk zaam in de afdeling diverse betonproduk- ties en J Montanje van de afdeling trot toirbanden. De directie en enige staffunctionarissen 6praken hen in de directiekamer op har telijke wijze toe De jubilarissen kregen een geschenk onder couvert en een af vaardiging van het jubileumfonds bood 'a avonds in de huiselijke tering een her innering aan. Metropolitan gaat tocli spelen De kloof tussen de Metropolitan Opera te New York en de vakvereniging van zangers en dansers. i6 gisteravond ge dicht De directie heeft onmiddellijk maatregelen genomen om het programma in het seizoen '56-'57 toch te doen door gaan. Telefonisch zal worden geïnfor meerd hoeveel van de Europese zangers, die oorspronkelijk waren geëngageerd, nog beschikbaar zijn. Leiden doet volgend jaar zeker weer mee gezien succes Als laatste manifestatie te Leiden in het kader van het Holland-festival werd gisteravond in het Lido-theater de landelijke première gegeven van de Italiaanse film „De Machinist". De roem was deze film sinds het festival te Cannes al vooruitgesneld, en inderdaad moet worden gezegd, dat Pietro Gerni's werk talrijke goede kwaliteiten heeft, die we in de tegenwoordige Italiaanse filmproduktie maar al te vaak missen. Enige dagen geleden hebben we ln een apart artikel al in het kort de inhoud van deze film vertelt, zodat we daar nu niet meer op in behoeven te gaan. Pietro Gerni heeft met deze film beoogd een realistische schets te geven van het gezin van een Italiaanse treinmachinist, reali tisch dan in die zin. dat de personen i dit gezin worden getekend met hun goede en slechte eigenschappen, zonder dat er dus een zwart-wit schema ontstaat. Op vallend in deze film is de fijnzinnige psy chologische tekening van de gezinsleden. De vader met zijn vertederende liefde voor z'n kleine zoon: de oudere kinderen, volkomen van hem vervreemd. Getuigschriften en bevorderingen aan r.-k. vakschool voor meisjes Het getuigschrift Huishoudkundige were behaail'd door de dames: O. Donders. Lei den: G. Beijen, A. van Seventer. Oegst geest; L. Brüggemann. Heemstede; Ol. Dnesen, Luxemburg; Dijkmane. Tilburg; A. FliTOterman. I. Soheelde. W. Verloop, Katwijk; M. van Gassen. Hulst; L. Gei ritsen. HiWegom; B. van der Lande. Velp; M. Linthorst. Twelflo: T. Verschuren, Roermond; M. Willenborg, Cuijk; M. Dommelen. Roelof arendsveen: M. Hand ijzer. Boskoop; Z. KKooh. St. Jaiusteen; C. Lamgeveld. Sassenheim; M. Wage mans. Roggel (L): Herexamen: 1. afgew. 1 tsklas be- Het getuigschrift haalden de dames: M. Warnau. Leiden; A. de Brabander. Hazenswoude; M. i Esmond. B. Neefjes, Noordwijk; M. Ev Leiderdorp; R. Janus. Th. Louman, Am sterdam; A. van Klink, Zoeterwoude; K. Levedag, C. v. d. Maat. Oegstgeest; O. Matti, Kerkrade; J. van Nes. Sassenhei P. Rooyafckers. Lisse; A. Stofmeel. T. Litjens. Hóllegom; J. Duijndam. naar: Fr. Heiidt. Leidschendam; Opstal. Zevenbergen; P. Sark. Heerten. Afgewezen: I Het schooligetuigsohri-ft Kinderverzorg ster wend behaald door de dames: C. Juf- fermams. G. Kranenburg, M. Rijsbergen, P. Rijsbergen, T. v. d. Westen. B. S-looe. 3 Roest. Leiden; J. de Groot Reeuwijk; M. Versluis. Ter Aar; J. van Ononwoint, Zoeterwoude; A. van Fnankfoort. Alphen aan den Rijn; D. Nonnekens. Oegstgeest; M. Vinik. Noordwijk. Afgewezen: 2. Het diploma Kolonieleidster van de Centn-ale Raad werd behaald door de da mes: B. Roest. M Rijsbergen. Leiden; J. van Onomvoirt. Zoeterwoude; A. van Frankfoort, Alphen aan den Rijn; M. Vink. Noordwijk. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Coupeuse behaalden de dames: W. van Oasseil, (met lof), W. Dijkmans. M. Lagenberg, M. Neeleman, E. v. d. Weijden. Leiden; E. v. d. Geer. Oegstgeest; G Russchenbeng, Voorscho ten; Fr. Weijers (met lof). Warmond. Af gewezen: geen. Het getuigschrift Costuumnaalster be haalden de dames: M. Bentvelzen, Het eerste herenteam van de Leidse zwem- en poloclub De Sleutel stad werd gisteravond kampioen van de tweede klasse K.N.Z.B. Ge hurkt v.l.n.r.: P. Erades, N. van Berkel en W. van Royen; tweede rij: A. Kapaan, J. Dool, N. Bouwer en G. van Hooidonk. Foto N. van der Horst. LEIDERDORP Groene Kruisaf deling een eigen gebouw? GISTERAVOND WERD IN het Dorpshuis de jaarvergadering gehouden van het Groene Kruis, afdeling Leiderdorp-Zoeterwoude Hoge Rijn dijk. Deze vergadering zal in de notulen geboekstaafd staan als zeer be langrijk, omdat de voorzitter, burgemeester K. van Diepeningen, in zijn openingswoord de gedachte aan een eigen gebouw naar voren bracht. ;ebracht irschil-1 De burgemeester had, andere bestuursleden van Groene Kruis een bezoek g het rampgebied. Daar warei lende plaatsen met behulp van Zwitsers geld voor de Groene Kruisafdeling eigen gebouwen gesticht. In deze gebouwen werden o.m. de consultatiebureaus onder gebracht. De gebouwen maakten een uit stekende indruk. De secretaris, de heer J. M. Limburg, bracht een uitgebreid jaarverslag uit. Ei bleek uit. dat de afdeling 1092 leden enkele I Peereboom, kon niet zo'n optimistisch landelijkiatcn horen Hij had een nadelig "jg r~ aldo van ƒ1160.11. Hierna werd over het stichten van een eigen gebouw gesproken In het fonda voor dit doel is reeds ƒ7000 aanwezig Men zag algemeen de noodzaak een eigen gebouw te hebben in. Het bestuur zal gesteund door de heer Van der Horst nagaan hoe hoog de kosten zullen zijn en daarna verslag uitbrengen Tot lid van de kascommissie werd de heer Lock •It gekozen. Bij de bestuursverkiezing wer- Zuster Hoogvliet, verslag uitbrengend dm de heren R. van der Hoek en J. M over haar werk. vertelde, dat zij in het I Limburg herkozen begin van 1955 nog aan 14 T.B.C.- gezinnen controlebezoeken bracht en dat dit aantal aan het eind van 1955 was Op de te Dordrecht ge-houden land- gcslonken tot 6. De burgemeester zei. bouwtentoonsteLIdng is de geit Grada van dat de moedercursussen goed werden I de heer P. J. Rosenboom reserve kam- bezocht. De penningmeester, de heer pioen geworden. kampioe. Edelaar (met lof). S. Esderts (met lof), W Griffioen. A. Hamerlirug, E. van der Lin den. Molenaar. G. Tierolf. "Leiden; C. Heuer. Sassenheim. C. Hoogervorst, G. van der Hulst. Oegstgeest; KI. v. d. Horst (met lof). Alphen aan den Rijn; C v d. Velde. Zoeterwoude. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Huisnaaister werd be haald door de dames: C. Baart, M. Box hoorn. S. Flaman. J Hoff. Th. Huschka, M. van Latum, N. Leest. M. Minderop. E. de Mooy, J. Smits. J. Vermeulen, Lei den; M. van Bennekom, Hazerswoude; M. v. d. Beng, Wassenaar; M. Duijnisveld, J. Meijer, Voorschoten; M. de Graaf, Fr. Zwaan, Leiderdorp; A. Brums, Goes; C. Helmus. Sassenheim; M. de Koning, Roe- lofarendsveen; G. Leuven, Lisse; J. Rot teveel!, Oude Wetering; E. van der VVailto, Oegstgeest; S. Vis. Katwijk. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Huishoudassistente behaalden de dames: J. Franken. M. Hno- dere, W. Kitse'.aar. M. de Mik, Th. Nijs- scn. M Stijger, (met lof). Leiden; A. Al kemade. P. Pijnacker, C. Vink, Noord wijk; M. Eldenng, J. v. d. Nouiand, M. Wesseling (met lof). J. Zwetsloot. Sassen heim; E. Kemperman, L. de Kloet, E. Saeij, Oegstgeest; E. v. d. Luit, Haarlem mermeer; A. van Rijn, Warmonid; T. Jan- kengouw, Helmond. Afgewezen: geen. Het getuigschrift 4-jarige Middagoplei ding behaalden de dames: A. Juffermans, Rijpwetering; M. Roefloffs, Nieuwe Wete ring; H. v. d- Vecht. Leiderdorp. Afgewe zen- geen. Het getuigschrift 2-jarige Middagoplei ding behaalden: H. van Itenson, A. Oos- terom, Oegstgeest; C. Koot. Voorschoten; L. Monfils. Delft; J. Sohakembos, War mond. Afgewezen: geen. Het getuigschrift 2-jarige primaire Dag opleiding behaalden: C. Edelaan, J. Hoo- gentooom (met lof), M. Strijk, D. van Ba- kel, M. Beugelsdajk, C. Bonne-t, G. Blom, C. Giesen, C. Ham. M. Heetvelit. E. Koo ien. C. Lamboo, H. van Noort. T. v. d. Pluijm, G. Arends, C. Bakker, J. van Katwijk, P. Looman, N. Martijn, L. v. d. Meijóers, W. Overvl.et. W. van Vliet. J. Bonnet. M. Boom. C BuliS, A. van Delft. OL Gaezen, J. Hoppenbrouwer; A. Kloots. N. Kraayenbrink. H. Kret, E. Lancel, J. v. d. Reijden. M. Mieremet, T. Sloot. C. van Veggel, E. v d. Zeeuw. E. Couwen- bergi, Leiden.; C. Boere M. v. d. Hulst, E. Klaar, P. Warmerdam, Voorhout; C. Broekhof, Noordwijkeihout: A. Vink, M. Alkemade, A. Augustinus, Noordwijk; S. van Leeuwen. E. Papót, A. de Vroom en (met lof). Warmond; M. Soholten. H. Bloemendaal. N Steenbergen. T. v. d. Berg, L. den Hollander. J. Hoogprvorst. M. Kok, D. Kop. Leiderdorp; E. v. d. Hoeven. A. v. d. Hulst. J. Klein. J. Roes- sen. M. v. d. Werff, Zoeterwoude; M. Ba tenburg, G. Drost. A. Duiker, A. Kuijper, C. Oskam, Sassenheim; T. v. d. Luit, C. Valentijn, Voorschoten; J. Bakker, Nieaiw Vennep; G. Vis, Lisse; J. Hoogduin. Rijns burg; N. Koetsier. Hoogmade; E Noort. H. de Rooy, C. de Ruijter, geest; M. Witteman, Rijpwetering; J. van Zeist. Valkenburg Z.H. Afgewezen 12; Henexamen: 5 Bevorderd Bevorderd: van het le naar het 2e leer- jaar van de Opleiding Hulsnaaister: M de Oler, A. Geenjaar. L. Hetitinga, E. Lens. (met lof), T. Slooa. J Snijders, A. Taffijn, Leiden: C. van Dam, G. Duinho ven. J. van Dijk, Warmond; J Hooger- vonst (met lof), C. de Mooy, E. Visser, Oegstgeest; H. Leuven. Lisse; B. var Noort, Noordwijkerhout; A. Schaap, Kat wijk; W. Tangeman, Sassenheim; R George. Voorschoten; A. Hartog, Noord wijk. Niet bevorderd: geen. Van hét le naar het 2e leerjaar Opleiding Huishoudassistente: I EdeL A. Koppers. M. Rijsbergen, M. Veldhuizen. Leiden; W. van Berkesteijn, WaddinxveenJ. Bouhuis. C. Duijndam, A. Kriek. J. van Leeuwen, Noordwijk; Th. d. Voort, Sassenheim; N. de Vroomen, Warmond; J. Zwartjes, ALphen aan der Rijn; C. Haver, Oegstgeest; Tr Brennink- eijen. Lichtenvoorde; B. Clifford Kocq an Breugel, Oude Wetering; N. de Jongh, Caslrictun; Niet bevorderd: geen. Van het le naar het 2e leerjaar van de Middagopleiding: M. Buijs. N Colpa. Lei den; A. Knura, Voorschoten; C. Rietveld, •t lof) Hazerswoude. J. Veelenturf. Bo- raven; T. Wassenaar. Warmond. Niet bevorderd: 2. Van het 3e n-aar het 4e leerjaar van d liddagopleiding: M Bakker. E Grimbei gen. J. Kroeze, T. Pasma, E. van Ulden, M Scheffer, W. Kanbier, Leiden; J. v. d Boog. A. de Lange, L. Varkevlsser. Kat- A. van Dam, C. v. d. Werf, Voor hout; M Odijk. Wassenaar; C. van Eeden Noordwijkeihout; G. de Groot. Oegst geest Niet bevorderd: geen. Van het le naar het 2e leerjaar van de Primaire Dagopleiding: B. v. d. Broek. Crama, J. Heuvelman, W. de Lezenne Coulander. I. Noort. W de Roode. N. de Rooy. R. Siooe. J. Smit, J Stafleu, W Tel jourA. Derogee. A. van Gent. C Hen driks (met lof) R Kikkert, J. Kukler, B. Lagendijk. R. Martijn, T. Mffleremet.' M. Onderwater, A. Vermeulen, M. Weeda, D. d. Wijngaard. A. van Zeist, A. Baak N. n Bonten^ I. de Bree, T. Dinkse, I. van Goozen, A. Heruer, A. Juffermans, C. Hoe duidelijk wordt hier wederom be vestigd. dat de filmcamera een middel bij is om menselijke gemoedstoestanden zo van nabij te observeren, dat de toeschou wer zich volkomen in de handeling voelt opgenomen. Filmkunst is geen leeg woord, zoals sommigen beweren. „De Machinist" is filmkunst. Omdat er een kunstenaar aohteT heeft gestaan, die een volmaakte harmonie wist te scheppen tussen beeld en geluid, met een al te zelden gehoorde, en daarom des te sprekender muzikale il lustratie in haar dienende functie. Dat gitaarmuziekje als symbolische aandui ding van een wereld, gezien en beleefd door kinderogen, was zonder twijfel een meesterlijke vondst Met dit alles blijft het zwakke slot van de film voor ons onverklaarbaar. Ineens, zonder overgang, vervalt Gerni in het melo-drama. compleet met de terugkeer van de verloren zoon op kerstavond en een restauratie van het huwelijk van de dochter in het vooruitzicht, zonder dat dit alles door de loop van het verhaal ook maar enigszins aanvaardbaar wordt ge maakt. Het is waar, Gerni is een te be kwaam regisseur om dit zo onverbloemd te doen, dat er een melo-drama-puT-6ang ontstaat. Maar dit neemt niet weg. dat de optimistische slotwending in deze film ge forceerd aandoet en daarmee de schijn wekt de publieke 6maak al te zeer tege moet te komen. De voorstelling werd geopend door wet- houder^locoburgemeester J C. van Sohai'k, die de vorige manifestaties van het Holland-Festival in Leiden in de her innering terugriep. Hij zei: „Leiden be gint zo cultureel te worden, dat we er nog niet genoeg van krijgen als het sei zoen is afgelopen". Binnenkort wordt de tienduizendste bezoeker verwacht bij de expositie in de Lakenhal. De tentoon«Jtel- ling in de Boerhaavezalen is een gTOot succes geworden en ook de beeldenexpo sitie op de Burcht trekt zeer veel publiek. De laatste voorstellingen van het Rem brandtspel in de Lakenhal zijn bijna uit verkocht. Daarom doet Leiden volgend jaar zeker weer mee in het Holland- Festival en de heer Van Schaik bracht de organisators warme dank voor hun werk. In het programma voor de pauze wer den korte documentaires van Italiaanse bodem vertoond, waarbij wel duidelijk d dat de cameramensen uit dit land heel wat presteren. Mulo-examens Voor het Mulo-diploma (A) zijn ge slaagd: A. Mol, Leiderdorp, K. J. Paling, Oegstgeest, G. G. Rozier, J. H. Stadtman, A. Weima, Oegstgeest, J. J. Baerents, Oegstgeest, J. C. W. Roman, T. Soesman, Woubrugge, M. J Sira, A. S. van Sluys Veer, Leiderdorp, B. v. d. Berg, ri. Ma- dern, Hazerswoude, J. A. Paling, i oude- kerk, G. H. Plekkringa, E. G. Klein, Bode- N. Lodder. Zwammerdam. Behalve dit diploma behaalden ook nog het mid denstandsdiploma: A. E. Benvenutl, J. J. B. Hassefras, T. Hoogendoorn, Hazers woude, A. Harkes, F. Ruis, E. van Tol. al len Hazerswoude. Afgewezen 6 kandida- Waar geen plaatsnaam is vermeld is dit Leiden. VARA gaat uitbreiden Binnenkort zal begonnen worden met de uitbreiding van de VARA-studio in Hil- Het eerst wordt aan de bestaande studio een tedhndsche vleugel bijgebouwd. Men denkt voor de bouw daarvan ander half jaar nodig te hebben. De uitbrei dingsplannen van de VARA-studio voor- verder in de bouw van zes studio'6, van er één een grote zaal is, voor- van concertpodium en plaats biedend 350 personen. Architecten zijn Mer- kelbach en Elling. EXAMEN ENGELS M.O. ERDAM, IQ juli. Geslaagd voor Engels: mej. M. E. Valstar te 's-C Voor het exam Hooydonk. Breda; F. O «maar; F. Hoekstra. Franeflcor; G. van Hooy. Huijbergen en de dames; A C. Grimeyer- Benrank. Alkmaar: M. Th. C. Moerer. Blit- hoven en A. W. Hillen. Amsterdam. Voor het examen Handelsbriefwisseling M.O. (Engels) de dames. J W. Hulst te Sap- A. F. M. Noyons voor het notarieel examen i A A. M. de Bruijn te Utrecht. Tweede ge deelte; W. Finkensieper te Bergen. Bake, Leidei G. E. Valk. Schiedam. Juffermans, A. v. d. Kaay, W. van Kaste- rop. M, v. d. Krogt, J. v. d. Meij, J de Mate, L. Nijssen, M. Tetteroo, A. Tichelo ven, C. Verplamctee, R. de Bruijn. M. Cos. ter, T. Dooyenburgh. I. Edelaar, T. Gij- belo. N. Kneepkens, E. Kok, C. van La tum, L. van Leeuwen. L. Verniers, Th. Zandbergen. I. Wijtenburg. Leiden. C. Beugeledijk, B. van Dijk, Warmond; N. v. Haastert, Th. Straathof. A v. d. Velde, C. van Ham, Zoeterwoude; R. v. d. Heiden, W Kroeze, Sassenheim; E. Moerkerk, Noordwijk; E. Dompeling, C. Hogenes, T. v. d. Linden, J. Nagtegaal, C. Polak, H. Timmerman, L. Verkade, A. v. d. Brink, M. de Bruijckere Leiderdorp; I. l'Amie.' Roelofarendsveen; M. Appelman. R. Broekhof, R. Verwer. Noordwijkerhout; J. Breed. R. Breed; R. Th. Breed, M. Du- wel. I. Hoogeveen, A. Mostent, Nieuw Vennep; J. Straathof, N.euwe Wetering; *n Dam. B. FIoob. F. v. d Holst, C.' Koppe. C. Kortekaaa, A. v. d- Lans, R v Wouw, Voorhout; T. ten Have, C.' v. d. Kamp, Oegstgeest; A. Hoogenboom, C. v' d. Poel. A. Rotteveel, Rijpwetering; R. v. Kempen, Hazerswoude; G. Straathof, Lei. muiden; A. Bealen, Lisse; Th. G,essen, Voorschoten; Ohr. de Haas, Katwijk; R. Spruijt, Wassenaar; A. van Oyen, Bos koop. Voorwaardelijk bevorderd: 3. Niet bevorderd: 8.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3