Jiieutuc £cihsctje (fiouranl Burgemeester Schokking zal zijn ontslag vragen Tweede Kamer verwerpt twee socialistische moties Maandag hoort Haagse raad de motivering Uitkering Japans smartegelcl wellicht voor einde '56 r Huren gaan 1 juli 1957 25 procent omhoog Adenauer: Houdt het oog op Poznan gericht Ceylon wordt republiek ZATERD \G 7 JULI 1056 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441 Zevenendertigste jaargang No 10696 Directie: F DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL! JK-NATION AAL DAGBLAD Voor Lêiden en Omstreken „Stantsasticfi Is ghebleoen "myn bert la Ugtjenspoet" Krotten van Beerta worden opgeruimd Zie pag. 5 r\E BURGEMEESTER van 's-Gravenhage, mr. F. M. A. Schokking, heeft gisteravond aan de minister van binnenlandse zaken, prof. dr. L J. M. Beel en aan de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, medegedeeld, dat hij voornemens is aan H.M. de Konin gin te verzoeken hem op korte termijn ontslag te verlenen. Gisteravond heeft mr. Schokking dit besluit medegedeeld aan de wet houders van Den Haag. Gistermor gen had hij de vergadering van hel college van B. en W. geleid en daar na zijn normale werkzaamheden ge daan. In maandagmiddag te houden gemeen teraadsvergadering zal burgemcestei Schokking aan de leden van de Haagse raad de motieven, die hem tot zijn besluit hebben geleid, bekend maken. pesidentie heen te paan verliest Den Haag in hem een magistraat, wie de be langen van zijn stad zeer ter harte gingen. In 1949 stond hij voor de zware taak het ernstig gedevalueerde burgemeesters- In Den Haag te aanvaarden. De iSchokking heeft dit gedaan op een u die respect afdwingt. Dat Den Haag als internationaal centrum in belangrijkheid it toegenomen, ia mede aan hem te danken. Daarnaast moest mr Schokking tal van moeilijkheden tot een oplossing brengen. Ondanks de tegenwerking en het verzet, die hij op zyn weg ontmoette, heeft hij niet geschroomd die maatregelen te nemen, welke in het belang van Den Haag in het algemeen en die uan het Igezag in het bijzonder nodig waren De moeilijkste ambtsperiode heeft mr. fchokking zeker sinds luit begin van dit jaar doorgemaakt. De hetze van de socia listische pers heeft hem en zijn vrouw minister Beel wees hier gisteren in de Tweede Kamer al op veel leed bezorgd. Het siert hem evenwel, dat hij zowel vlak voor. als na de publikaties m het tiaagsch Dagblad, welke tijdens de jong ste Kamerdebatten door vrijwel alle spre kers in ernstige bewoordingen werden Relaakt, niet gezwicht is voor de socia- stische drang om ontslag te nemen De heer Schokking heeft hiermede getoond een man van karakter te zijn. Eerst heeft hij de uitspraken afgewacht van ons hoogste rechtscollege van een commissie pan drie, bestaande uit integere figuren als Donner, Ebels en Neher, en van de regering. Deze uitspraken waren duide lijk: men vond geen aanleiding maat regelen tegen de Haagse burgemeestei te treffen. Levensloop MR. SCHOKKING werd 5 mei 1903 te f Dordrecht geboren als vierde zoon van mr. dr. J. Schokking, indertijd Her vormd predikant aldaar en later minister van justitie en lid van de Raad van State. Zijn gymnasiale opleiding ontving hij in teiden, waar hij later ook rechten stu deerde. In 1933 behaalde hij zijn titel, waarna hij tot 1938 verbonden was aan het ministerie van economische zaken ken landbouw. Vervolgens werd hij be noemd tot burgemeester van 's-Graven- Eande. In 1942 werd hij door de Duitsers ontslagen, waarna hij op aandrang van goed-Nederlandse zijde waarnemend bur gemeester werd van Hazerswoude. Mede door zijn illegale werkzaamheden moest hij in 1944 onderduiken. Na de bevrijding werd hij in zijn ambt te s-Gravenzande (hersteld, om per 1 november 1946 tot burgemeester van Alphen aan den Rijn te worden benoemd. Per 1 december 1949 aanvaardde hij het burgemeestersambt te Den Haag. Mr. Schokking, die zich vooral op administratief-rechteliik gebied zeer be kwaam toonde, is drager van verschillen de hoge binnenlandse en buitenlandse onderscheidingen. De opvolging JJOEWEL burgemeester Schokking zyn ontslag-aanvrage nog b\j de Koningin moet indienen en dus de opvolging later de orde zal komen, staat wel vast dat de benoeming van de nieuwe burge- leester nog enige tijd op zich zal laten -achten. Dit is mede een gevolg van het ?it, dat er nog een nieuwe kabinet ge vormd moet worden. Prof. Beel, die met ïg van vandaag zijn ministeriële loop baan heeft beëindigd, zal zich met deze benoeming niet meer bezig kunnen hou- terwijl het niet te verwachten is le minister van justitie prof. Van i, die tijdelijk het ministerie van binnenlandse zaken beheert, bemoeienis- net een burgemeestersbenoeming van Den Haag zal hebben Minister Beel: Haagsch Dagblad trad incorrect op (Van een onzer redacteuren) TWÉÉ SOCIALISTISCHE moties, die gistermiddag tijdens de voort gezette debatten over de regerings-nota naar aanleiding van de kwestie-Schokking door resp. de heren Scheps en Burger waren inge diend, zijn door de meerderheid van de Tweede Kamer afgewezen. De motie-Scheps, waarbij de regering uitgenodigd werd haar stand punt in de kwestie-Schokking in nadere overweging te nemen, kreeg alleen de steun van de P.v.d.A. en de C.P.N.ze werd met 47 tegen 28 stemmen verworpen. S MOTIE-BURGER, u regering voorzieningen zal treffen, waardoor zij de beschikking zal hebben over noodzakelijke gegevens, ook omtrent de antecedenten van ge gadigden, zulks teneinde de deugdelijkheid van benoemingen zoveel mo gelijk te waarborgen, werd met 41 tegen 33 stemmen verworpen. Met de P.v.d.A. en de C.P.N. stemden de aanwezige A.R.-kamerleden voor deze motie. De K.V.P., C.H. en de V.V.D. stemden ook thans tegen. Tenslotte werd de regerings-nota door de Kamer voor kennisgeving aan genomen. De re- en duplieken brachten gister middag weinig nieuws. Minister Beel weigerde een antwoord te geven op de vraag van de heer Scheps (soc.) of hij mr. Schokking tot burgemeester van Den Haag zou hebben benoemd, wanneer hem alle feiten bekend waren geweest, zoals deze na de geruchtmakende publikaties aan de openbaarheid zijn getreden. „Af gezien van het feit. dat ik in i949 geen minister van binnenlandse zaken was, noem ik dit een wijsheid achteraf", aldus de bewindsman, die zeer ernstige bezwa- Geen belastingaftrek MET DE UITKERING van Japanse smartegelden aan Nederlanders, die in de tweede wereldoorlog in Japanse kampen in Azië als burger geïnterneerd zijn geweest, zal waar schijnlijk nog voor het einde van dit jaar worden begonnen. Complete lijsten van belanghebbenden zijn echter niiet aanwezig. Hierdoor is het niet mogelijk, reeds thans over te gaan tot een vaststelling van het juisite bedrag, Huwelijksadvertentie onder aardbeien Een huisvrouw in Rotterdam kocht dezer dagen een bakje aard beien, Toen de inhoud zijn bestem ming had bereikt, kwamen op de bodem van het bakje met potlood geschreven letters te voorschijn, waaronder een adres in Zuilichem: „Langs deze ongebruikelijke weg zoek ik kennismaking met een meisje of weduwe, niet beneden de 30 jaar en liefst niet onbemiddeld." De huisvrouw heeft er haar vriendinnen, die mogelijk aan de gestelde voorwaarden kunnen vol doen, van in kennis gesteld. ieder kan worden uitgekeerd. buitenlandse zaken roept belanghebbenden op zich aan te melden, opdat tot een zo spoedig moge lijke juiste verdeling kan worden over gegaan Officiële publikaties in de pers vermel den, hoe en waar deze aanmelding dient te geschieden. Na opgave van naam en adres en de categorie waartoe men be hoort, volgt toezending van de in te vul len vragenlijst Japan heeft zich verbonden een bedrag van 38 miljoen gulden in vijf jaarlijkse termijnen, te beginnen met 1956, aan Ne derland over te maken, welk bedrag ech ter in de vorm van voorfinanciering door de Nederlandse regering ineens zal wor den beschikbaar gesteld. De Nederlandse fiscus zal over het uit te keren bedrag geen belasting heffen. Noch zullen vorderingen van het rijk ermede worden verrekend. Aan allen, dd< onder deze regeling vallen, ongeacht hun leeftijd zal een gelijk bedrag worden ua betaald. Staking in Noorwegen Vanmiddag leggen 24.000 Noorse bouv vakarbeiders en 16.000 arbeiders van 1 papier- en pulpfabrieken het werk nei als gevolg van een loonconflict. De 200 Noorse kranten hebben besloten het aantal pagina's te verminderen langer met de papiervoorraden uit te komen. had tegen de wijze, waarop de heer Scheps gepoogd had de publikaties in het Haagsch Dagblad goed te praten. Incorrect „U vertekent de feiten. Het is be paald niet zó, dat de bom is gebar sten omdat na de permanente drang op het ministerie van oinnenlandse zaken niets aan deze kwestie zou ryn gedaan", aldus prof. Beel. Uit de verantwoording, die de hoofdredac teur van het Haagsch Dagblad ge schreven heeft, blijkt, dat men niet is gekomen met de publikatie, omdat de. zaak zo hoog zat. F,r zat een tendens in: Wy zyn met het beleid van bur gemeester Schokking niet tevreden en dat is vroeger ook nog gebeurd. Van 1952 tot 1956 is er niemand ge weest, die ooit aangedrongen heeft op een vervolging. Ondanks het nadruk- kelyk advies van de minister-presi- dent dr. Drees is de hoofdredacteur van het Haagsch Dagblad niet by de eerst aangewezen minister, in dit ge val by de minister van binnenlandse zaken geweest. Twee dagen vóór de publikatie heeft men van de inhoud hiervan kennis gegeven. Noemt u dit Egyptisch-Syrische federatie Het Syrische kabinet heeft besloten federatie met Egypte aan te gaan, zo meldt A.F.P. uit Kairo De Egyptische president Nasser heeft Syrië gelukgewenst „met dit gebaar waarin de wens van alle Arabieren tot uitdrukking komt die streven naar grote Arabische natie" De vorming van een federale unie, al dus Nasser, is in overeenstemming me het eerste artikel van de Egyptische grond- wet. waarin staat dat Egypte een onafhan kelijke en soevereine Arabische staat is er dat het Egyptische volk deel uitmaakt van de Arabischp natie. Geld terug. De Amerikaanse regering heeft 54,6 miljoen dollar, bestemd vo< financiering van de stuw bij Assoean in Egypte, in de schatkist teruggestort voor andere doeleinden bestemd. Egypte had het aanbod niet op tijd (voor 30 juni) aanvaard. Prins en prinses Beatrix naar Aken Prins Bernhard is vandaag met prinses Beatrix per vliegtuig naar Aken vertrok ken, waar de wereldkampioenschappen springen voor hippische sport worden ge houden. Prinses Irene zal over enkele dagen zich eveneens naar Aken begeven en zich by het gezelschap voegen. De terugreis naar Nederland zal woens dag worden aanvaard. Koningin bij concert en soroptimisten Koningin Juliana zal dinsdag de opening van het zesde congres van de Europese Federatie van Sor optimist en- clubs in de Ridderzaal bywonen. De koningin is voornemens het gala concert bij te wonen, dat maandag ln het Concertgebouw te Amsterdam ge geven zal worden ter gelegenheid van het Holland Festival. Bootsman J. P. Lubbers van de kruiser De Zeven Provinciën is tydens stormweer voor de oostkust van Schotland overge nomen door het vlaggeschip van de Britse home fleet.de torpedobootjagerTyne, waar hij een operatie heeft ondergaan. Met behulp van tussen beide schepen gespan nen lynen werd hij over het ruwe water heen naar de Tyne getransporteerd. Zyn toestand is nu bevredigend. De beide oorlogsbodems namen deel aan de oefe ning „Fair wind I". Vijf grote partijen zijn het eens De helft wordt geblokkeerd (Van c c parlementaire redacteur) Hel gesprek dat gi sen de kabinetsform: de vyf ft huren betreft tot er per 1 juli 1957 ;n is gevoerd lus dr. \V Drees e heeft wat de :ultaat geleid dat uurverhoging za! i de helft geblok keerd zal worden. De formateur en de socialisbische frac tievoorzitter, de heer Burger, hebben ten slotte in toegestemd dat over dit ge blokkeerde geld 3°/o rente betaald worden. Het rentebedrag zal by het ge blokkeerde bedrag worden bygeschrevi Aanvankelyk stonden de socialisten het standpunt dat er geen rente betaald zou moeten worden. Later wensten zij ad ministratiekosten te berekenen. D? rente zou dan wel wegvallen, zo reden' den zij, tegen deze administratiekosten. Nu is echter overeengekomen dat dezt kosten voor rekening van het rijk zul len komen. Uit het feit dat de socialisten Wet op dienstplicht aangenomen NA EEN DEBAT van zestien uur nam de Westduitse Bondsdag vannacht de wet op de dienstplicht aan, waardoor alle Duitsers van achttien jaar opgeroepen zullen worden. Alleen zonen uit gezinnen, waar alle doch ters door oorlogshandelingen of nazivervolging zijn omgekomen, worden vrijgesteld. Deze wet werd met 270 stemmen voor, 166 tegen en 20 ont houdingen aangenomen. De socialist Fritz Erler, verklaarde „Deze wet zal geen stand houden." Hi; bedoelde, dat na de verkiezingen het nieu- parlement (waarin hij dus een socia listische meerderheid verwacht) de wet zal intrekken. Bondskanselier Adenauer betoogde, dat de bijdrage van West-Duitsland aai NAVO noodzakelijk is om een derde reldoorlog te voorkomen. Hij waarschuw de niet naar de woorden van de Sowjets te luisteren, maar op hun daden te letten zeide: „Wacht op de uitspraken tegen de opstandelingen in Poznan". Hij deelde mede de overtuiging te hebben, dat de Verenigde Staten zijn Inzichten delen de koude oorlog, die zich thans in de opwindendste fase bevindt. De rede van Adenauer werd herhaalde lijk onderbroken door applaus van regerlngspartyen en gejoel en gefluit de oppositie. Op 20 juli zal de Bondsraad over de wet beslissen. Defensieprogram Intussen heeft de Bondsdag van hel nisterie van defensie een aanschaffings programma voorgelegd gekregen ter drage van 11.4 miljard mark. correct, dit is incorrect", aldus minis ter Beel verontwaardigd tot de socia listische woordvoerder. De beide socialistische moties achtte de bewindsman onaanvaardbaar. De heer Oud (lib.) wees de rootie- Scheps af, omdat dit een afkeuring van iterieel beleid betekende zonder enig gevolg. Spr. voelde er niets voor met ingang van van daag geen minister meer is, onaange- zyn. De motie-Burger vond spr. lan en zelfs in het licht van de toelichting, die de indiener er aan had gegeven, bedenkelijk. De lieer Oud was oordeel, dat men beide moties moest afwijzen, de regeringsnota voor kennis geving moest aannemen, omdat er een einde aan dit debat moet komen. Hetgeen olgens spr. niet wil zeggen dat de zaak zelf bevredigend is opgelost. De heer R o o s j e n (a.r.) wees de motie-Scheps ook af, omdat zij een af keuring van het ministerieel beleid be tekende en niet volledig het A.R.-stand- punt weergaf. De motie-Burger wilde hy de regering in 1949 bekend was geweest met de feiten, zoals zy thans openbaar geworden zyn. de vervulling van de burgemeesters-vaca ture in Den Haag op andere wyze zou zyn geschied. Op grond hiervan «vilde fractie de tweede socialistische motie wel steunen. De heren Beernink (C.H.) en mr. Van Rijckevorsel (K.V.P.) hadden zich reeds tegen de moties verklaard. Na de stemming over de beide moties, werd zoals gezegd de regeringsnota voor kennisgeving aangenomen. De Kamerleden namen hierna afscheid >n prof. Beel die ,Un ministeriele loop- De Eokl hee(t een 44.jarlge Grieks,. been bad tv,Hen afsluiten met de door Cyprioot doodgeschoten, die als hem persoonlijk behandelde trieste af- werkte bij een bouwwerk voor het hoofd- faire, zoals de zaak-Schokking herhaalde kwartier van het Britse opperbevel te genoemd. I Nicosia. Vrije Algerijnse regering geëist Volledige boycot van Frankrijk op diplo matiek, economisch en cultureel gebied werd gisteren door de Egyptische pers gepropageerd. De Raad voor de Arabische eenheid heeft de vorming van een „vrUe Algerijnse regering" aanbevolen. De raad heeft de Arabische landen zocht de vorming van een dergelyke rege ring te willen bevorderen en haar alle noodzakelyke steun te verlenen. Grieks arbeider door Eoka doodgeschoten malen tydens deze debatten v Erwtenprobleem in Engeland m KLEINE JOHN istian Rayner heeft moeilijkheden met zijn erwtenblazer en dat heeft markten aanleiding gegeven tot een fikse ruzie tussen de Britse erwtenproducenten en de Britse fabrikanten van erwtenblazers. Het draait om de vraag of de Britse erwtenbla- irdinatie in de in- pucijners. Laat die John- te zijn. Wij vech- ny het eens met de groene erwten proberen. het is een schandaal, als erwtenbla zers te koop worden aan geboden, die t i te na 3rltse e geweldige herrie het hoofd v te blazen dan wel de Britse erwten te dik om met Britse erwtenblazers weggeblazen te worden. John is vijf jaar en klaarblijkelijk een serieus erwtenblazer. Hij vertel de verdrietig aan zijn va der, dat maar één op de twintig gedroogde erwten in zijn mooie nieuwe erwtenblazer paste. Vader Rayner, majooi Britse ministerie oorlog greep z(jn vulpen Batcheloi en vuurde een veront waardigd ingezonden stuk af, waarin hü o.m schreef: „ln mijn jeugd pasten de erwten precies in de erwtenblazers. Zijn de erwten tegenwoordig liteit, niet naar dikte dikker of de erwtenbla- de kolonel. „Er zijn zers nauwer geworden? hoofdsoorten van Hoe het ook zij. er blijkt erwten, de kleine g een ontstellend gebrek erwten en de dikke Maar op gevaar af er nan beschuldigd te wor den, dat ik een bewape ningswedloop wil ontke tenen. vind ik toch. dat de fabrikanten van erw tenblazers ook wijdere erwtenblazers moesten gaan maken waarin capu- Een woordvoerder voor de vereniging van Britse speelgoedfabrikanten ont kende heftig, dat de erw tenblazers gekrompen als toevallig m een van de zouden itse erwten- on het producenten ook een mi- kolonel Maurict i deze krijgs man haastte zich het vuui te beat twoorden Hij be toogde dat bet onzin et kaliber wordt nauwkeurig gemaakt toen major Rayner kind was. Niettemi de toe te stemmen in overleg op landelijk niveau tussen speelgoed fabrikanten en eruiten- producenten om de afme tingen zowel voor erw ten als erwtenblazers te Reeds werd anderhalf miljard toegewe zen voor de bouw van kazernes. 600 mil joen voor marine en luchtmacht en 550 miljoen voor pantserwagens en vracht auto's. In de loop van drie jaar moeten volgens het programma 400 lichte en 1068 middelzware pantserwagens worden aan gekocht en 42 kazernes, verdeeld over 2 plaatsen, gebouwd zijn. T~\E PREMIERS v hebben gisteren te Londen een waarzaamheid. de het Gemenebest hun conferentie qué uitgegeven, gepaard met de Sowjetunie uitspreken. De premiers hebben hun instemming betuigd met de pogingen van Engeland om tot een. voor alle partijen aanvaardbare oplossing voor de kwestie Cyprus te komen. De Britse regering heeft zich bereid verklaard maatregen te nemen om de Britse bases op Ceylon over te dragen. De premier van Ceylon deelde mede, dat binnenkort een wetsvoorstel zal worden ingediend, dat het eiland de republikeinse staatsvorm zal geven, doch met behoud van het lidmaatschap van het Gemene best. Ontvoerde baby nog niet terug onderstellen dat de standaardisert de kleine Johnny over een bak erwten gebogen, moeizaam de één op de twintig "it te zoeken, die in zijn erwtenblazer past. Hoger losgeld gevraagd De ruim vier weken oude baby Peter Weinberger, die woensdag in Westbury (New York) werd ontvoerd, is nog niet opgespoord. Een onbekende belde de va der op en vroeg een verhoging van do los prijs van 2000 tot 5000 dollar. De vader heeft het geld toegezegd. De moeder heeft verklaard, dat een oom van het kind bereid Is een blanco cheque te tekenen ls de baby maar terugkomt. De ouders wensen dat de politie zich erugtrekt. doch deze weigert dit. De ont voerder had tydens het telefoongesprek erklaard, dat de kleine Peter gezond is. Hammarskjöld weer naar Midden-Oosten het Midden-Oosten maken, zo is ln Kairo medegedeeld. De juiste datum is nog niet bekend. In Soedan: Werving voor Algerijns bevrijdingsleger In een aantal Soedanese bladen stond vanochtend een oproep aan de Soedanese burgerij om als vrywilliger toe te treden tot het Algerijnse Bevrijdingsleger. Mee gedeeld werd. dat binnenkort een aan meldingsbureau en een oefenkamp voor deze vrywilligers in het leven zullen worden geroepen. deze tegemoetkomende houding hebben aangenomen van huurbelasting is nu helemaal geen sprake meer zullen de niet socialistische fractievoorzitters wel de moed hebben geput om het gesprek met dr. Drees voort te zetten. Defensie Het defensieprobleem is nog lang niet tot een oplossing gebracht. De heer Tila- nus (c.h.) schijnt zdch gisteren in de be spreking volledig achter minister Staf :e hebben geschaard. Dat wil zeggen dat zyn fractie voor 1957 vasthoudt aan 1650 min. De socialisten houden het tot dus verre op 1500 min. De k.v.p.-, a.r.- en v.v.d.-fractievoorzitters hebben dr. Drees duidelyk gemaakt dat hij de komende dagen maar moet zoeken naar een mi nister van Oorlog en Marine, die ln staat is een defensieprogram op te stellen, waaruit blykt, dat met 1500 min. inder daad aan alle Navoverpllchtingen kan worden voldaan. Naar zo'n man gaat de kabinetsformateur dus zoeken. Nog geen akkoord in het textielbedrijf Vertegenwoordigers van de textiel- werkgeversfederatie en de drie textiel arbeidersbonden hebben gisteren bespre kingen gevoerd over de loonsverhoging per 1 september. Hoewel de standpunten van beide partijen niet ver uiteen lagen, heeft men nog geen overeenstemming be reikt De besprekingen worden 23 juli a.s. voortgezet. Sukarno had geen succes Volgens het Indonesische perbureau An- tara heeft de eerst secretaris van het In donesische nationale congres A. M. Hani- fah medegedeeld, dat de reactie van de wereld op de door Sukarno tijdens zijn geformuleerde eis inzake Nederlands- Nieuw-Guinea negatief is geweest. De politici van de bezochte landen waren namelijk uiteret voorzichtig in hun uit spraken in overeenstemming met de eco nomische belangen van hun landen. Hanifah noemde het eahter verheugend, dat de president er in geslaagd is een beter begrip te kweken voor de aanspra- :n van het Indonesische volk. Eisenhower gaat zeer goed vooruit, al dus hebben de artsen verklaard. Het schynt er naar uit te zien, dat Eisenhower zich weer beschikbaar stelt voor het pre sidentschap. Warme zondag zaakte, verwijderde zich over Scandi navië naar de Botnische Golf, en werd gevolgd door een zwakke rug van hoge luchtdrukwaardoor gisteravond wind en bewolking snel afnamen. Vanoch tend dreef weer veel bewolking ons land binnen, die samenhangt met een volgende oceaanstoring. Deze trok naar Ierland en koerst nu met een tamelijk grote snelheid over midden-Engeland naar de Noordzee. De regenzone van de storing bereikte vanochtend het noorden van het land. Verwacht wordt, dat de storing zondag in Denemarken arriveert en dat het koufront lang zaam naar de noordelijke provincies opdringt. Het zal vermoedelijk niet het gehele land passeren, omdat een tweede oceaandepressie by de Azoren naar het noordoosten gaat koersen. We komen zondag dan ook in warmere en iets vochtiger lucht waarbij overdag opklaringen kunnen voorkomen en de temperaturen in het binnenland tot zomerse waarden kunnen oplopen. Vanavond kan vooral in het noorden nog wat lichte regen vallen, morgen echter zal het waarschijnlijk op de meeste plaatsen droog blijven. HET WEER IN EUROPA II frankfort Mtlnchen Züncb onibew orabew. licht bew licht bew half bew licht bew. windstil windstil NNO windstil wzw windstil ono WEERBERICHT VRIJ WARM Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vanavond en vannacht voornamelijk ln het noorden van het land nog wat regen. Morgen overdag op de meeste 'jft* //ft' Plaatsen droog weer en af en -j!'/fl' toe zonneschijn. Matige wind .JkNlJJJf tussen zuidwest en west en over het algemeen hogere middagtemperaturen. (Opgemaakt 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag zon 4.32-21.02; maan 4.59-20.55. Maandag zon 4-33—21.01maandag 6.24- 21.28. Op 14 juli EJC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1