Theo Seppen van Alphen /w em kam pioen aan den Rijn Voor kille zomerse dagen GOEMAAT Eerste V.V.V.-wandelmars werd een groot succes Ouden van dagen maakten een plezierige reis VISSERIJ EN MARKTNIEUWS NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 6 JULI 1956 ALPHEN AAN DEN RIJN d. Akker en Marian van Wieringen te Alphen en Kees van Heezik te Wou- brugge. Wat Alphens raad gaat behandelen Dinsdagavond om half acht komt de ge meenteraad in openbare vergadering bij- Enkele belangrijke agendapunten zijn de behandeling van 'n groot aantal school- iken, het geven van straatnamen in ver band met de aanleg van het wegtracé Prins Bernhardlaan-Hazenveld. een voor al tot het beschikbaar stellen van kre et voor het maken van een duiker bij Molenaarsbrug, een voorstel tot het ver lengen van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Otweg n voorstel tot onbewoonbaarverkla- van de panden Vinkenbuurt 16, 18. 20. 22. 24 en 26. een voorstel tot het ver lenen van een krediet voor het verlengen de Willemsstraat en het aanleggen rijwielpaden langs de Prins Berm hardlaan, een voorstel tot het verlenen ;en krediet voor de verandering var erwarmingsinstallatie en enkele an dere voorzieningen in het raadhuis en eer voorstel tot kredietverlening voor de aan- ichaf van een ladderwagen met toebeho- ■en voor de brandweer. Ook, staan nof mkele begrotingswijzigingen op het pro gramma. Gebouw Jonathan Deze week is men begonnen met het schilderen van het gebouw Jonathan van de Herv. Gemeente. Er werken al onge- ser tien mensen aan mee. Vicaris De Waard Vicaris J. de Waard van de Hervormde Gemeente heeft een toezegging van be roep ontvangen van de gemeenten Om- n (Geld.) en Nes en Wierum (Fries land). Bij de meisjes won Margriet Bezemer en bij de dames Hetty van Campen DE JONGE A.Z.C.-er Theo Seppen, 16 jaar, leverde gisteravond een op merkelijke prestatie, door zowel de 500 meter zwemwedstrijd voor jongens en meisjes als die over een afstand van 1000 meter voor dames en heren met ruime voorsprong te winnen. Dubbel kampioen op die leeftijd, het zal niet zo vaak voorkomen en de rustige manier, waarop deze jongen zwemt, wettigt de verwachting, dat hij nog meer successen zal behalen in de toekomst. Tot onze verbazing was de belangstel ling voor dit zwemgebeuren in het Aar kanaal groot, ondanks het gure weer De watertemperatuur was behoorlijk en om kwart over zeven kon badmeester Kaltenecker het startsein geven voor niet minder dan 85 jongens en meisjes, die aan de „500" deelnamen, leeftijd tol en met 16 jaar Spoedig bleek, dat er bij de jongens twee uitblinkers waren. Ge ruime tijd had Peter van Kooten de lei ding. maar op de helft van de baan kwam Theo Seppen opzetten om lang zaam maar zeker een voorsprong te ne men en met 20 meter voorsprong de finish te passeren. Peter van Kooten was onbe- dreigd tweede B ijde meisjes gaven de gezusters Bezemer en Annelies van Koo ten de toon aan. De uitslag van de 500 meter was: Jongens: 1 Theo Seppen, 7 min. 13 sec.; 2 Peter van Kooten. 7 min. 30 sec.; 3 Ab Verlooij, 8 min. 33 sec.; 4 Cees de Jong; 5 Alex Engel; 6 Henk de Vries; 7 Ton van Duren; 8 Joop van Duren. Meisjes: 1 Margriet Bezemer. 8 min. 41 sec. (zij had slechts 4 jongens voor zich); 2 Annelies van Kooten 9 min. 5 sec.; 3 Nel Bezemer. 9 min. 22 sec 4 Nel Tolk; 5 Gerri Verkerk; 6 Tineke Verwey. Boskoop; 7 Tineke Verlooy; 8 Jennie Groeneveld. Voor de wedstrijd over 1000 meter om het Alphens kampioenschap kwamen 38 dames en heren aan de start. "Bij de he ren bevonden zich kampioenen uit vo rige jaren: Coen v. d. Bijl, Piet v. d. Neut. Joep Jongeleen. Maar zij moesten de eer aan de jeugd laten, want Theo Seppen nam in deze wedstrijd in hoog tempo de kop. gevolgd doorPeter van Kooten. Het zwom lekker licht, want men had de harde wind en ook de sterke stroom mee Van strijd was nauwelijks sprake. Theo Seppen vergrootte steeds zijn voorsprong en die bedroeg aan het eindpunt zeker 30 meter op no. 2; hij oogstte een zeer verdiend applaus. Peter van Kooten. tweede, had een royale voorsprong op Coen v. d. Bijl Bij de dames was het dit jaar Hetty van Campen. die het best deed. Ze had slechts zes heren vóór zich en meer dai nuut voorsprong op de tweede d; van Schaik. De uitslag van deze 1000 mi Heren: 1 en Alphens kampioen: Theo Seppen, 14 min 50 sec., wat de kortste tijd is, tot nu toe bij deze jaarlijkse wedstrijd genoteerd; 2 P van Kooten. 15 sec.; 3 Coen v. d Bijl, 15 min. 4 H. Landhuis, Kampen; 5 J. Jongeleen; 6 P. v. d. Neut; 7 Theo van Egmond; 8 Dik Lammers. Dames: 1 en Alphens kampioene Hetty van Campen. 17 min. 18 sec.; 2 Jans Schaik. 18 min. 33 sec 3 Reini Kromhout. 18 min. 51 sec.; 4 Nel Bezemer; 5 Margriet Na afloop vonden in het zwembad polowedstrijden plaats. A.Z.C. I (dames) won van de B Z C.-dames uit Boskoop 50 en het eerste heren-zevental won de Boskoopse heren met 61. In beide ontmoetingen was van strijd nauwelijks sprake. Firma Van Vliet vierde jubilea Gisteravond hebben de heren Van Vliet met hun personeel in hotel Centraal drie jubilea gevierd. Het was Immers dagen ruim 300 jaar geleden, dat pand Hooftstraat 61 door Jan Teunisz Borst een bakkerij werd gevestigd. Boven dien werd de betrokken zaak 100 jaar geleden door de heer Simon van Vliet van een zekere Jozef Oostveen overgi men en last but not least heeft Jacobus van Vliet het bedrijf 60 jaar geleden een koek- en banketbakkerij en fabriek van dessert- en suikerwerken uitgebreid De zaak wordt momenteel gedreven door twee zoons van wijlen de heer Ja cobus van Vliet. Met de groei van dit eeuwenoude bedrijf heeft de modernise ring gelijke tred gehouden. Er werken thans meer dan veertig personeelsleden, die gisteravond allen n Centraal aanwezig waren. De muziekvereniging Crescendt bracht de jubilerende firmanten een muzi kale hulde, waarin eveneens enkele perso neelsleden werden balrokken, die ook a een jubileum vierden. De firma zorgde voor een rijk onthaal van het personeel en dit bracht op zijn beurt zangnummers en schetsjes onder li ding van de heren J. Zaunbrecher en Bloot. Het artiestengezelschap T. de Mol en J. van Ake u-it Haarlem zorgde voo- de vrolijke noot. Nieuwe verwarming in het raadhuis Als de gemeenteraad een desbetref fend voorstel van B. en W. aanneemt, zal het raadhuis in de toekomst worden verwarmd door een oliestookinrichting. De directeur van gemeentewerken heeft de mogelijkheid onderzocht de bestaande verwarmingsinstallatie daartoe om te bouwen, met behoud van de mogelijk heid om ook kolen te stoken, wanneer dat noodzakelijk mag blijken. De wijzi- gingskosten worden op 11-200 geschat. Daartegenover staat, dat op de bedie- ningskosten naar raming 2500 kan wor den bespaard Het is ook nodig voor betere verwar ming van de politiewacht te zorgen ge durende de tijden, dat de centrale instal latie helemaal of gedeeltelijk is uitge schakeld. Er worden tot nu toe straal- kachels gebruikt in de wacht, maar die leveren niet voldoende warmte. Voor de aanschaffing van een betere verwar ming vragen B. en W. ƒ950. In verband met de verandering van de bestemming van een aantal vertrekken in het raadhuis werd reeds ƒ11.500 uit getrokken. Maar Inmiddels zijn nog meer voorzieningen nodig gebleken en daarom vraagt het college voor dit doel nog eens ƒ7690 uit te trekken Mulo-examens Van de leerlingen van de Chr. mulo, hoofd de heer L. J. Stortenbeker, zijn gis teren te Gouda geslaagd voor diploma A: Map Boeltjes, Alphen en Riet v. d. Kley te Bodegraven; voor diploma B Marius 14 JULI a s is de UITERST DATUM van INLEVERING de 'INCONÉ'WONDERBOEKJE Completeer de aankopen in Uw Incone"-Wonderboekje en trek extro profijt von onze toch ol bijzonder laag geprijsde "midzomerkoopjes"! BLEICHRODT LISSE Handelsavondschool Gisteravond heeft in De Nachtegaal de uitreiking plaats gehad van de diplo ma's aan de geslaagden van de 3- en 5- jarige cursus van de middelbare handels avondschool. Driejarige cursus: de dames MAM Bakker, P van Leeuwen. H P M Rijn beek, A E Sanders, allen te Hillegom: F M C Brauwer. NoordwijkerhoutJ C Driessen, Nieuw-Vennep; J C A van Diest, D A van Kampen en A S M Zijl stra. te Lisse en de heren J J M van Rui ten en N S M Weijers te Hillegom; C A S van Haaster. Noordwijkerhout; W Lemmers. N Mooijekind en J J Vreeburg te Lisse; afgewezen: geen. Vijfjarige cursus: de heren S W N Baars, L J van Rooijen. A C van der Zwet, allen te Lisse. K. v d Veek Haar lemmermeer en J H Stokman Vogelen zang; afgewezen: 1. LEIDERDORP Boottocht Op zaterdag 7 juli wordt ee gehouden van de Jonge Kerk boottocht de Her vormde Gemeente. De afvaart is om half 3 voor nummer 3 van het Utrechtse Jaagpad. (Inge® Med -Adv.) 21.95 100 zuiver wollen DAMESPTTLLOVERS met drie kwart mouw, extra voordelig 10.65 WOLLEN KINDERVESTJES in vroiyka tinten en leuke dessins. Leeftijd (Kleine stijging per maat 8.95 vindt U van alles bij NOORDWIJK Muziekkorpsen voor Norhtgo-tochten Zaterdag worden de Norhtgo-wandel- tochten gehouden. Men zal de volgende muziekkorpsen in actie kunnen zien: de Amsterdamse politiekapel. het korps van de Huzaren van Boreel. het tamboer- korps der Limburgse Jagers en verder de tamboerkorpsen van de reserve politie te Leiden, van het district Den Haag van de Nationale Reserve en van de reserve marechaussee te Arnhem en waarschijn lijk komen ook het korps rouw moet Blijcken uit Lisse en het tamboer en pijperkorps DWS uit Katwijk Botsing Gistermiddag botste een 16-jarige bromfietsberijder uit Voorhout in de Van Speykstraat tegen een personenauto op. De fiets werd vernield De verwondingen de berijder lieten zich ernstig aan- maar bleken later mee te vallen. Dokter De Beer verleende de eerste hulp. Diefstallen opgelost De diefstallen van een damesfiets bij bakker De Wit in de Hoofdstraat en van een rijwiel bij de heer V. in de Doeza- straat blijken te zijn gepleegd door twee Amsterdammers, die dezer dagen in Am sterdam en Loosdrecht werden gearres teerd, zoals wij reeds meldden. Ouderlingen Tot ouderling van de Hervormde Ge meente zijn gekozen de heren E. van Drongelen en J. de Geus. Steei in 't gezin De ..Nieuwe Leidsche" ei KATWIJK AAN ZEE C Sportpark „Nieuw Zuid" was het middelpunt van vrolijke drukte DE EERSTE V.V.V.-WANDELMARS, die woensdagavond werd gehou den had een 1400 wandellustigen op de been gebracht en mag vol komen geslaagd heten. Voor de organisatoren is het een goede aanmoedi ging voort te gaan op deze weg, iets wat ze ook eigenlijk weer niet nodig hadden, want voor 4 augustus stond de volgende mars reeds op het pro gramma. Het is voorts een verblijdend teken, dat bij elke mars, die wordt gehouden, weer meer blijkt, hoe de interesse voor de wandelsport juist ook onder de ingezetenen van Katwijk stijgende is. groepen werden behaald, vielen als volgt: In de 10 km groep: eerste prijs met 17 punten de wandelsportvereniging DVO uit Hillegom; tweede prijs met 204 punten de gymnastiekvereniging Hercu les uit Katwijk aan Zee en de Chr. gym nastiekvereniging DWS uit Rijnsburg de derde prijs met 199 punten. In de 15 km groep was de eerste prijs et 223 punten voor de gymnastiekver eniging Hercules; tweede prijs met 211 punten de Katwijkse wandelsportveieni- ging Amicitia en de derde C.J.M.V.-tam- boer- en pijperkorps D.V.S. In de 20 km groep behaalde de Chr. gymnastiekvereniging D.W.S. uit Rijrts- burg de eerste prijs met 195 punten en de tweede prijs met 178 punten ging naar de groep van de rederij N. Parle- vliet. Strandfeest afgelast it voor gistermiddag vastgestelde strandfeest van V.V.V. kon wegens de slechte weersomstandigheden niet door gaan. V.V.V. stelde nog pogingen in het "•erk om een zaal te bemachtigen, om daar voor de kinderen nog wat te orga niseren. Dit mislukte echter. Waarschijn lijk is. er zaterdagmiddag, als het het toelaat, wel strandfeest. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 1.57 en 14.07 laag water 10.05 en 22.39 uur. Geslaagd De heer A. de Jong is in Den Haag geslaagd voor het examen derde *tuur- nan grote handelsvaart. Engeland ziet af van plan-Cyprus Officiële woordvoerders hebben in Lon- len medegedeeld, dat Engeland het On langs gepubliceerde plan om tot zejfbe schikking der Cyprioten te komen, beeft ipgegeven. Turkije heeft zo krachtig geprotesteerd, dat Groot-Brittannië het niet raaJzaam acht de NAVO-samenwerking terwille Cyprus in gevaar te brengen. Er werd niet gesproken over nieuwe voorstellen. (Zie het Verklaarde Uitzicht). Order van 82 miljoen voor D.A.F. De DAF-fabrieken te Eindhoven hebbel een militaire order ontvangen van f 81.8 miljoen voor vrachtauto's, de aannemings- mij. Panagro te Warmond een van f 1.5 min voor de bouw van magazijnen U Lieshout, de Volkelbouwmlj. te Rotterdam een van f 1.37 min. voor de bouw van ma gazijnen te Valkenswaard, de N.V. Int. Bouwcie. voorheen H. van Heeswljk Best een van f 1.27 min. voor magazl bouw te Deurne, de fa. L. J. Haarman te Kaalte kreeg een dergelijke opdracht te Apcldoom-Veldhuizen voor f 1.92 min., Grensincident Israël-Jordanië Generaal Burns, de leider van de be- itandscommissic der Verenigde Naties, heeft zijn reis door Egypte afgebroken en is in Jeruzalem teruggekeerd naar aan leiding van de geruchten over Israëlische troepenconcentraties langs de Jordaanse grens. Israël heeft de Grote Vier intussen ver zekerd, dat deze geruchten volkomen op zijn en slechts Arabische verzinsels zijn. Gisteren is op de grens van Israël en Jordanië wel een vuurgevecht geweest, waarbij volgens Jordaanse lezing de Is raëliërs schoten op Jordaanse boeren die op het land aan het werk waren. Een boer is gewond. Er werd teruggescnoten. doch uit Israël is geen melding gemaakt doden of gewonden. Jordanië heeft klacht ingediend over het incident bij de bestandscommissie. Het sportpark „Nieuw Zuid" was het centrale punt van genoemd sportevene ment, want hier was het startbureau ge vestigd en werden ook alle wandelaars weer verwacht om zich af te melden en de prijzen en medailles in ontvangst te nemen. In vlot tempo konden de 700 in dividuele deelnemers en 22 groepen wor den weggewerkt. Uit de aard der zaak waren de deelnemers aan de 10 km-mars het eerste" weer in het sportpark terug, nadat ze hun route door Katwijk aan den Rijn hadden afgelegd. Maar niet lang daarna kwamen de snelste lopers van de 15 en de 20 km routes, binnenwandelen. Bij de start was ook aanwezig burge meester H. Duiker, die tot de reeds aan wezigen een opwekkend woord sprak. Ondanks het minder fraaie weer is er met veel animo gewandeld en toen laat in de avond de laatste deelnemer zich had afgemeld, bleek dat geen enkele uit valler was gesignaleerd. Ook van de zijde van het publiek was er goede be langstelling, die vooral werd getrokken door de pittige marsen, door middel van een geluidsinstallatie voortgebracht. Toen de vele groepen, waaronder het C.J.M.V.- tamboer- en pijperkorps, de gymnastiek vereniging Hercules, de handbalvereni ging Rapiditas en vele andere, monter en fris terug waren gekomen en de prijzen waren uitgezocht, was het burgemeester Duiker, die de prijzen uitreikte. Hij deed dit met toepasselijke toespraakjes. In het bijzonder .ichtte de burgemeester zich tot udste deelneemrter en deelnemer, resp. mej Kulk uil de E. A Borgerstraat te Katwijk aan Zee en de heer Ooster- baan uit Heemstede. Spr. liet zijn toe spraken vergezeld gaan van een extra beloning voor deze beide laatsten. Verder werd nog gesproken door de voorzitter van de afd. Zuid-Holland van de Ned. wandelsportbond, de heer P. Deenekamp. Deze dankte allereerst de burgemeester en richtte zich daarna tot de heer J. van Rijn, deze hulde brengend voor de wijze, waarop de mars tot in bijzonderheden was voorbereid. Ook richtte spr. zich tot de directeur van V.V.V.. die met de heer Van Rijn de voor bereidingen had getroffen. Spr. besloot met alle deelnemers op te wekken ook op 4 augustus, wanneer opnieuw 'n V.V.V - wandeltocht zal worden gehouden, aan wezig te zijn. Dank werd ook nog ge bracht aan de politie en aan de leden van de Rode Kruis-colonne voor de door hen verleende hulp. De prijzen, die bij de verschillende KOUDEKERK AAN DEN RIJN VELE BELANGSTELLENDEN ZIJN GISTERAVOND aanwezig gew bij de intocht der ouden van dagen, die door Kunst na Arbeid werden ingehaald, nadat zij hun jaarlijkse reis hadden gemaakt. Ze stapten bij de openbare school uit. Ontvoerde Nederlander werd vermoord A.N.P. verneemt uit welingelichte bron te Djakarta, dat de heer J. Steenbeek, een Nederlandse aannemer, die veertien dagen geleden nabij Medan door een ben de terroristen werd ontvoerd, vermoord is. Zijn stoffelijk overschot is donderdag door een politiepatrouille gevonden en dezelf de dag begraven. De ontvoering geschiedde door een ben de van zes man toen de heer Steenbeek met een jaar in de omgeving der stad reed. Aan een andere Nederlander, die hem vergezelde, zeiden de bandieten, dat zij een losprijs van 30.000 roepiah eisten. Rembrandt-bulletin van bet Rijksmuseum Het Bulletin van het Rijksmuseum te Amsterdam, een uitgave van de Staats drukkerij, is ditmaal geheel gewijd aan de kunst van Rembrandt. Het bevat de vol gende artikelen' „Rembrandt en het Rijks door Th. H. Lunsingh Scheur leer, „De herkomst van Rembrandts pren- »t Rijksprentenkabinet" door K. G. Boon en „Tekeningen van Rembrandt" door prof. dr. J Q. v. Regteren Altena. Het blad is voorzien van tal van fraaie reproducties van de werken van Rem- Int. waarnemers bij proces in Poznan De Interrutionale commissie van juris ten, die zetelt i.n Den Haag, heeft de Poolse p-emier verzocht toestemming te verlenen tot het zenden van wa voor de processen tegen de gearresteer den te Poznan. Als waarnemer wordit o.a. opgegeven prof. mr. J. M. van Bemmelen te Leiden. Poolse bladen maken melding van bran den, d'ie in mei zouden zijn gesticht in de vro' gere Duitse gebieden. Vier dorpen zouden volledig zijn platgebrand. De Poolse dagbladen en rado eisen wraa' voor de gebeurtenissen in Poznan. uie het land volgens hun zeggen, een mil joen gulden schade hebben toegebracht. HAZERSWOUD E Geslaagden Bij de eindles van de tulnbouwavondcur- te Boskoop slaagde „met veel vrucht" C. Harkes en verder J. van Tol, P. A Th. d. Werf. G. v. d. Haven, W. J. Cok, L. Kastelein, M. N de Groot en C. v. d. Mej. S. Slootweg J. H. dr is ge slaagd voor het diploma mulo A en voor et middenstandsdiploma. Jaarvergadering De voetbalvereniging Haz. Boys houdt vanavond 8 uur in de zaal Timmermans de jaarvergadering. ZEVENHOVEN Oudjes trokken er een dag tussenuit Per touringcar en vier luxe auto's zijn de Zevenhovense oudjes er op uitgetrok ken. Het weer was niet ideaal maar de stemming leed er allerminst onder. Via Alphen aan den Rijn. Voorschoten. Leid- schendam, Voorburg en Den H^iag ging Scheveningen, waar de dorst werd gelest. Voorts trok men weer naar Den Haag. waar het Binnenhof en het Vredespaleis werden bezichtigd en in Drievliet de koffie werd gebruikt. Toen men wilde vertrekken en appèl werd gehouden, miste men drie oudjes. Een speurtocht werd op touw gezet en indelijk had men succes. In een stil hoek- van Drievliet trof mén de drie bejaar- en aan. Ze bleken zo verdiept te zijn een „potje" oud-pandoer, dat ze al het andere waren vergeten De aanvoerder tan het drietal was natuurlijk de 86- arlge P. Steij'n. Het zoeken bleek geen domper op de stemming te hebben gezet en via Wasse- ïaar en Noordwijkerhout zette men koers laar Zqndvoort. waar onder gunstige weersomstandigheden werd gepicknickt. Via Haarlem. Schiphol en Leimuiden ging het toen huiste. In De Sluitkade aan de Kromme Rijn genoot men van een goed diner. Na afloop dankte burgemeester Detmers de organisatoren voor de mooie tocht. De voorzitter van het comité, de heer De Haan, bracht hulde aan de ge meente-geneesheer van Zevenhoven, dok ter Visser en aan de busondernemer. Met een „nou. tot volgend jaar" nam me scheid van elkaar. Onder de grote kastanjeboom daar na men ze afsoheid van het bestuur van de Plattelandsvrouwenbond, die de reis had voorbereid ?n verder verzorgd. Mevrouw Van de Dool, presidente van de bondsaf- deling, sprak enige woorden van dank. die weldra werden gevolgd door vrolijke muziek, waarop de 149 deelnemere een polka liepen. Er mankeerde niets aan'de stemming dus. Men had van het slechte weer maar weinig last gehad. Om kwart voor negen gistermorgen was men vertrokken naar Noordwijk, waar koffie werd gedronken. Men reed verder naar De Zilk en vervolgens naar Zand- voort, waar men uitzicht kreeg op het strand. In Berg en Dal werd de brood maaltijd gebruikt en op Schiphol zag men later de bedrijvigheid van opstijgende en landende vliegtuigen. De bussen reden rond over het vliegveld en toen men daar bij nog deskundige toelichting kreeg bij alles wat er te zien was, groeide dlt ver blijf op onze grote luchthaven uit tot het hoogtepunt van de dag. Op "het dakter ras dronk men thee. Later zette men zich te Hillegom aan de warme maaltijd en de koffie. Twee burgemeesters verhieven zich hier van hun zitplaatsen om te spre ken, burgemeester Den Hollander van Hazerswoude en burgemeester De Herder van Koudekerk. Ook de heer N. P. Sleg- tenhorst voerde het woord. Er werd spontaan een collecte gehouden. NIEUWVEEN Bejaarden Nieuwveen maakten uitstapje De bejaarden, van Nieuwveen zijn uit geweest. Beguh6tig door goed weer en der grote belangstelling vertrok een lange karavaan van auto's uit de Kerk- it in de richting van Leimuiden. In Scheveningen iverd een bezoek gebracht het nieuwe Zeewater-Aquarium Het gezelschap werd rondgeleid door het comitélld de heer G. Spijker, die too- lichting gaf. Vervolgens ging men naar strand, waar een kopje koffie werd gedronken Zwemweertje was het evenwel nog niet, zodat hierna verder werd gereden via Den Haag naar de speeltuin Drievliet. Ook hier deden de ouden van dagen het nog best. In De Zilk werd een verfrissing ge bruikt en na een korte pauze begaven de reizigers zich weer naar Nieuwveen Daar stonden Arti uit Langeraar en de Prins Bernhardruiters gereed om de stoet naar hotel Leliveld te begeleiden, waar de maaltijd werd gebruikt Na afloop dankte de voorzitter, de heer L. van Vliet, alle medewerker Staking in Italië. Ingevolge een oproep van de vakbonden hebben vandaag de Italiaanse landarbeiders het werk vooi twee dagen neergölegd. Zij wensen dezelf de voordelen als de fabrieksarbeiders. hier ook nog. Het bestuur bleek bijzonder tevreden té zijn, vooral ook over de 6 die van alle zijden uit de burgerij Koudekerk en Hazerswoude-Rijndijk wa6 ontvangen. Formatiepoging mislukking nabij (Vervolg van pag. 1). Hoewel nu de besprekingen over an dere programmapunten gaan beginnen, zal het defensievraagstuk toch niet on aangeroerd blijven. Het is de bedoeling van de formateur om tussen de andere besprekingen door nog een oplossing vinden voor de vraag hoe hoog de defen- sielasten in 1957 moeten zijn. Daaruit va" te concluderen dat verschillende fractu voorzitters zich op het standpunt hebben gesteld dat de zaak in dit stadium op de defensie mag afspringen. Dr. Drees was daartoe bereid, maar terecht hebben de fractievoorzitters verklaard dat het be handelen van andere programmapunten zeer waardevol kan zijn. De formateur was nl. van mening, dat nu hij bijl drie weken bezig is er reeds te veel tijd was verspild. Dat is een te sombere gedachte, want in deze drie weken li bijv een oplossing gevonden voor he uiterst moeilijke huurvraagstuk. De for matie is al een heel eind op weg als ook een oplossing voor de andere programma punten wordt gevonden. Daartoe heeft men dr. Drees in staat gesteld. Dat i: grijpelijk. want anders zouden de fracties reeds in dit eerste stadium van de for matie voor de vraag komen te staan of de socialisten eventueel in de oppositie moeten gaan. Dat zou de consequentie kunnen zijp "van het mislukken va formatiepoging van de heer Drees. De vijf fractievoorzitters hebben de beant woording van deze vraag willen uitstellen tot een nader tijdstip. Men heeft dr. Drees nog een kans geven. Of hij uiteindelijk zal slagen nog niet te bezien. De formateur n de defensiekwcstic hoog op. Als even minister-president heeft hij geen zii bij de Algemene Poüliekc Beschouwingen een zaak te verdedigen hogere defen sie-uitgaven waarvan hij de noodza kelijkheid zelf niet inziet. Een der grote punten, bU de komende programonderhan delingen zal ongetwijfeld de economische, financiële en monetaire positie van ons Jongen verdronken. In de Nieuwe Haven te Deventer is gisteren de zevenjarige Leende rt H. uit Nijverdal, op bezoek bij 6chipper, vermoedelijk bij het spelen overhoord geslagen en verdronken. Duitsers tegen trein Op de onbewaakte overweg tussen Aalten en Winterswijk reed gisteren een scooter met twee Duiteer® tegen de die- se lelektrieche trein. De 27-jarige W. B. Bennang uit Borken was op slag dood, d« 21-jarige S. Sohuecker werd levensge- 'aarlijk gewond. Bii de Tweede Afdraai in Mussel- a n a a I viel het tienjarige dochtertje ran de familie V. van haar fiets, juist roor een passerende bestelauto. Haar an- derhalfjarig broertje, dat achterop zat, werd overreden en was op dlag dood. Zwemprestaties van Amerikaanse dames Tijdens de Amerikaanse zwemkampioen- schappen voor dames, die te Tyler (Texas) worden gehouden, zijn verscheidene pres taties van wereldformaat geleverd. In het 50 meterbad zwom Shelley Mann de 4 X 0 m wisselslag persoonlijk in 5 min. 52,5 c., de snelste tijd, die ooit in een groot id is gemaakt. Carin Cone won de 200 meter rugslag in 2 min. 43 sec. De snelste tijd tot op heden in een groot bad bedroeg 2 min. 45,6 sec. Nancy Simons verbeterde het Ameri kaanse record, dat reeds 11 jaar oud was. op de 100 m vrije slag. Zij won haar serie In 1 min. 5.6 sec. Gebroeders Messina veroordeeld De rechtbank ln Doornik, België heeft vandaag vonnissen uitgesproken in de zaak tegen de twee gebroeders Messina, beschuldigd van vrouwenhandel, illegaal binnenkomen van het land en onwettig wapenbezit. De 48-jarige Eugenio Messina kreeg zeven jaar gevangenisstraf en 114.000 boete, zijn 41-jarige broer Carmelrf, die werd vrijgesproken van handel in blanke slavinnen, tien maanden met af trek en 8000 Bfrs boete, zodat hij onmid dellijk op vrije voeten zal worden gesteld. Stalin aanstichter Koreaanse oorlog? Volgens het Engelse blad Manchester Guardian bestaan nog niet gepubliceerde delen van een rede van Kroesjtsjef, die inhouden dat de Sowjetunie de oorlog in Korea is begonnen. Volgens de Zuidkoreaanse radio heeft de Noordkóreaanse premier Kim II-sung tijdens een recent bezoek aan Oost-Duits- land mededelingen van dergelijke strek king gedaan. Personalia B. E. L. Laoflt (kath. v.) gemeentese cretaris van Spanbroek en Opmeer, is met ingang van 16 juli benoemd tot burge meester van Obdam. H. Tuin (soc.), burgemeester van Fin- sterwolde, is met ingang van 1 augustus benoemd tot burgemeester van Slochte- H. de Moolj heeft als vertegenwoordi ger van de middenstandsbonden Joh. de Jong opgevolgd als Md van de Sociaal- economische raad. juli. Veemarkt. Heden LEIDEN. melkkoeien. 250 vette koelen, 42 vare- e.a koeien. 76 vette kal veren, 147 nuchtere kalveren, 9 gelten, 4O0 weidelammeren. 90 vette schapen, 109 wel- desohapen. 160 vette lammeren. 678 zulg- lammeren, VI varkens. 283 schrammen, 869 biggen, totaal 3184. Notering: sti< ren 200—260. nuchtere kalveren slacht 52— 65. levend 150—160. vette schapen 100>120. weideschapen 110—1». zulglammeren 90— 1'15. weidelammeren 66—80. overhouders 100 130. zeugen 300—425, rfj gen 46—60, geiten 18- handel Caasmankt. Heden.: ring: Goudse Noten t 2.18—2.23, 2e 7 partijen ra tot 2.36, 2.10-2.17. Leldse le soort tot 240. Handel stug. 5 juli. Coöperatieve Ve- EierveUdng. Weekaamoer ca 900.000 stuks, waarvan er thans 397.000 geveild wer den Handel vlug. Prijzen: kippeëieren van 4150 gram 850-411.51. 50-60 gram 1.69—18 60. 60-62 gram 18.80—14.13. 82-87 gram 14.31— 16.25, 76-76 gram 16.70—17.1H, kalkoeneierer 20. fazarrte leren 20, eendeëieren 67-73 gran 1050—14. alles per 100 stuks. BARNEVELD. 5 juli. Elervelllng SHE Aanvoer 914.220 stuks. Handel vlug. Prij zen: eieren van 42-60 gram 859—13.37. 60-82 gram 13.52-44 16 92-63 gram 14.02—14.22, 63—67 gram 142015.38. alles per 100 stuks BARNEVELD. 5 Juli. Eiermarkt. Aan voer ca 1.800.000 stuks Handel matig, Prij zen: kdippeëleren 14.2014.00 algemene prijs 14 50 per 100 stuks, kiloprijs 255 (basis 61.8 gram» henneëieren 8 50—12.50 per 100 stuks DELFT 4 JuH Elervelllng: Aanvoel 50300 kippeëieren Prijs 13 25—7.25 per 100 Per kilogram werd vorige week betaald 2.17- 2.27. 12.500 henneëieren 8 50—12.50 per 100 per kilogram 1.80—2.05. 378 eendeëieren 8- r 100. bospeen !9—35. 20-26. B 29—36 nd zijn Dat De ofrmatiepoging Drees Is ongetwijfeld dus voor een belangrijk deel het gevolg van het feit dat de socia listen hebben gedreigd In de oppositie te gaan als de heer Drees zou mislukken op de huurkwestie en de defensie-uitgaven. Daaraan hebben alle fractievoorzitters natuurliit gedacht, hoewel het woord op positie ln deze bespreking niet is uitge sproken. bonken 14—19. groten 13—17. drielingen 12, kriel 9—12 TER AAR, 4 juli. Groenteveiling: snijbonen Hl .50—13.50. B 10.50—14. stek 5.50— 8 50, stam p r i ns essebonen 6 30—6 40. peul< 5 70—10.60 B 2 20—5 90. doppers 3 20—3 90, andijvie 8-18, spitskool 31—26. rabarber 4—10, waspeen 15—27, B 1014. spinazie 35. postelein 1835, 1325. alles per kg; sla 33 10 per 100 stuks; bloemkool A 28—33. B 23—29. C 20—22. krom 17—24 pet stuk; boapeen 14—25. B 10—13. boskroten 5—42 selderij 3. radijs 3-4 bos uien 6—7, alles per bos; augurken D 56. Cl 27—35 E 26 per kg; aardbeien 44—50 pei doosje; idem per slof 2.503 Bloemen: Ju Haantjes 6 per bos. TER AAR. 5 3.40—4.20, capdoppers 3—3.50. krombekdop- KATWIJK AAN ZEE. 6 Juli. Vangstbe- chten uit volle zee: Groep Haasnoot-Par- -levMct; KW 19—12, 47—12. 54—9. 140—7, 168— 13. 170—13, groep Rijnstroom; 15—7, 4340. 4450, 140—20, groep Kennemeriand2035, 29—<25. 32—70 h.vl.. 39—16. 41—8. 78—14, groep Adeco; 2—85 nog 33 netten halen. 3—20 9—20. 14—40. 23—75. 138-28. 147—70 nog 25 netten, groep Insulinde-Parlevliet: 4575 nog 42 netten. 127—35. 175—17. 129—30 h v.. 163—10. groep C. den Du)k; 18>13. 3850 h.v., 6783, 86—35 hal, groep Nederland: 130—16, 151—9. Gemiddelde vangst over de drie plaatsen 30 kantjes. SCHBVENTNGE3N. 6 Juli, Vanestbericht 104—50, 332—7, 32 nog 76 mijl, 40—75, 49—25. 132—55, 183—34, 189— —10, 238—22. 248—17. 250—17 297— 70 h.vl., 399—60. 20-50, 223—17. 79—40. 141 g.v.. 166 Idem. 361—». 46—10. 50—5. 63—6. 66 nog halen. 73-12. 48—10, 50—5. 65-6. 66 "lalen, 73—112. 146—20. 1Q3—10, 124—11. verse haring. 200—20 last e haring en 100 kantjes groene haring, 2413 kantjes haring, 1O0 kisten Ijsharlng, 100 kl* SL 47— en li Goeree«e schokkers met tezamen 14 100. Vl.AARDINGEN. 6 juli Birmen te Vlaar- «Mngen: VL 8-1—33 last van 7 schepen. 97—37 Vangstberichten: VL 70—5. 79—6, 172—8, 203 205—1, 206—5. 207 nog 70 mijl, 208—7, 145—3. 142—40 19725. 199—7, v.l 166—5. 56—1 IJMUTDEN, 6 juli. Besommingen- 1 trawler VL 77—10400, loggers: KW 40—5700, 76—1250. (—8040, 16—3800. 65—230, IJM 75— j-~— 128—60. 56—1160 35—930. TX 14- i per kg; hell- IJMUTDBN. 6 JuH bot 260—240. gr. tong 320—290, g'rm 300280. kl I 290—280 H 240—227 tarbot I 210—130. zalb 6; per 50 kg: tarbot n 70. III 60. IV 42. kJ. tongschar 42. gr. schol 5546. grm. 58— 52. kim 6246 I 52—37. n 33—14. schar 24— 11. bot 8. verse haring 3013. makreel 24 13. gr schelvis 27—9. grm 27—9. kim 28— 9. I 25—8. H 18—10. wijting 18—10. gr gul zw. 16—12' 20—17: Der koolvls 2—61. horamakreel 8. kl. 0. muilen 65. kl. rode poon II 1» kg; gr kabeljauw 140-68. rolf 86. Aanvoer 4600 kisten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9