nicuiue £ciiisri)c (üimranl Formateur wil 150 miljoen op defensie bezuinigen P.v.cLA. bereid huurbelasting te laten vallen Wacht arbeiders Poznan een monsterproces? **m. Griek ter dood veroordeeld na moord op politieman Geen kans op compromis tussen oost en west Eisenhower wil Nederlandse defensie extra steunen A, WOENSDAG 4 JULI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. PostrekeniDg 58936. ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 81441. Zevenendertigste jaargang No 10693 Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Slantvastltfl Is "mijn hert la tcsljenspott" Londense kermis der ij delheid Zie pag. 5 Generaal Calmeyer bedankte voor de eer (Van onze parlementaire redacteur) Het optimisme, dat gisteren heerste over het verloop van de Kabinets formatie, bestaat nog steeds. Dat is in de eerste plaats te danken aan het feit dat de socialistische Kabinetsformateur, dr. W. Drees, zijn starre hou ding inzake de huurbelasting heeft laten varen. En daaruit is te verklaren dat het overleg in de niet-socialdstische fracties gisteren tamelijk bevredi gend is verlopen. Het probleem van de defensie-uitgaven blijft echter nog onveranderd bestaan. Dr Drees heeft de vijf fracties een plan voorgelegd om f 150 min op de defensie te bezuinigen. Daaruit zou men kun nen concluderen dat de demissionai minister-president bereid zou zijn in het uiterste geval voor 1957 ongeveer f 1500 min voor de defensie uit te trekken. De bezuiniging van f 150 min zoekt de Ka binetsformateur in het opleggen schepen, de inkrimping van divisies, de vervanging van burgerlijk poetspersoneel door miliciens, in het niet laten doorgi van de verhoging van de kostwinners vergoeding, in het temporiseren van terieelcontracten en ln het overslaan herhalingsoefeningen. En achter diit sociahelüsdh bezuiraftgdngs- p rog ram staat de gedachte om de C.H. minister van Oorlog en Marine, de heer Staf, te doen vervangen. Gisteren wist men in politieke kringen te vertellen dat dr Drees zelfs reeds op zoek is geweest maar een andere minister van Oorlog. Hij heeft daarvoor de partijgenoot van de heer Staf gepolst, de Lt.-Gemenaal Cal meyer, d)ie de Kabinetsformateur echter heeft doen weten, dat hij niet bereid is dit bezuinigimgsprogram uit te voeren. Uit de fractievergaderingen van giste ren is wel gebleken dat de socialisten en de 'liberalen op het punt van de defensie nog steeds vrij dicht bij elkaar staan. De confessionele fracties blijven echter uiterst gereserveerd tegenover deze be- zuinngimgspoginigen sbaan. Zij zijn van oordeel dat het uiterst moeilijk is om als niet-dngewijden te beoordelen of de plan nen van de heer Drees uitvoerbaar zijn. De a.r. en c.h. fracties staan momenteel geheel achter minister Staf, zijnde de man die het militaire apparaat op zijn duimpje kent en die daarover dus des kundig kan oordelen. Bovendien zijn er ook wel politieke be zwaren tegen de defensieplannen van dr Drees. Het i6 bijv. de vraag of het ver antwoord is in deze tijd schepen op te 'leggen nu de verdediging van Nieuw- Girimea de aandacht vraagt. En de in krimping van de divisies is toch voor een groot deel afhankelijk van een andere bewapening van ons leger. Zolang Neder land nog niet over atoomwapenen be schikt. heeft het geen zin onze legeror- gannsatie te veranderen. Huurkwestie defensiezaak handhaaft. Het is nauwe lijks denkbaar, dat men een Kabinets formatie op f 150 min laat afspringen. Misschien dat er ten slotte nog een oplos sing wondt gevonden als de tijd werke lijk gaat dringen Dat «ril natuurlijk niet zeggen dat de formabiepoging van dr Dree6 reeds bijna ou^ere bouw- 'betering van de bestaande woningen Ge schiedt dit niet, dan wordt het geblok keerde geld bewaard. Deze vier fnacti' staan echter op het standpunt, dat dit geblokkeerde geld rentegevend moet zijm. Door dit standpunt in te nemen v; vastgelegd, dat de tijdelijke afroming van de huurverhoging geen aantasting an de eigendom betekent. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft het voonstel om het geblokkeerde deel de huurverhoging om te zetten in certi ficaten lang niet bij alle fracties instem ming gevonden. Zoals wij reeds eerder uiteen hebben gezet leeft de vrees, de invoering van deze certificaten grote administratieve rompslomp zich mee zal brengen. Bovendien zal de kleine huiseigenaar daarvan de dupe zijn. aantal certificaten, dat hij zal ont vangen, is te klein om daarmee woningen te kunnen verbeteren. De kleine huis eigenaar komt dan dn een positie, dat hij de certificaten met verlies zal moeten verkopen. Daartegenover staat echter dat dit plan voordelen biedt voor de partl- geslaagd kan worden genoemd. Er blijv< nog veel onderhandelingspunten Zeer merkwaardig is 't echter, dat de heer Drees over de socialistische eis huurbelasting ie heengestapt. Merkwaar dig daarom, omdat de socialisten eventuele andere formatiepogingen lijk meer kunnen zeggen, dat zij princi piële bezwaren hebben tegen een niet invoeren van een huurbelasting. Zien wij het goed, dan hébben de socialisten door de toegevende houding van dr Drees hun eerste nederlaag geleden. Een nederlaag, diie hun onderhandelingspositie terdege heeft verzwakt. De drie confessionele fracties en ook de v.v.d. schijnen iets te voelen voor het tweede voonstel in het fauurrapport van het departement van Wederopbouw. Dit houdt in dat een deel van de huurverho ging wordt geblokkeerd. Dat geblokkeer de deed kan gebnuifct worden voor de ver- Vandaaig hebben de fractievoorzitters de mening van hun fracties aan de Ka binetsformateur medegedeeld. Als dr Drees deze rapporten heeft bestudeerd zijn de volgende stappen op deze moei zame weg te verwachten. Gisteren heeft dr Drees aan H.M. de Koningin tussen tijds rapport uitgebracht. Legerplan-Calmeyer De woordvoerder van de formateur deelde hedenochtend mede dat dr. Drees luitenant-generaal b.d. Calmeyer dezer fen heeft ontvangen naar aanleiding zijn artikelen over mogelijkheden van t andere organisatorische opzet van :e strijdmacht en een eventuele bezui niging. Het artikel dat lt.-generaal Calmeyer op 30 mei jl. over deze zaak in ons blad heeft geschreven, heeft allerwegen grote aandacht getrokken. Medeleven met prinses Marijke TJET FRANSE persagentschap .AF.P. heeft uit Reims een bericht verspreid warin wordt gezegd dat een oudstrijder uit Indochina, die erns'tig gewond in het militaire hospitaal in Chalons-sur-Marne verblijft, in een brief aan koningin Julia na heeft aangeboden een van zijn ogen op te offeren, indien daardoor de oog ziekte van prinses Marijke zou kunnen worden genezen. De Fransman die dit edelmoedige aan bod deed, is de 28-jarige Gilbert Putelli, afkomstig uit Pontarlier in het arrondis sement Doubs. Hij heeft volgens het be richt van A.F.P. het antwoord ontvangen, dat de Koningin zeer ontroerd is door zijn aanbod, doch dat zij niet in staat is dit offer te aanvaarden. Naar het A.N.P. in verband met dit be richt verneemt, zijn soortgelijke aanbie dingen aan de Koninklijke Familie geen zeldzaamheid. Koningin en Prins hebben er in de afgelopen jaren talrijke ontvan gen en het aantal is nog toegenomen se dert recente publikaties in de wereldpers weer eens de oogkwaal van het jongste Prinsesje hebben gememoreerd. Deze aan biedingen kwamen zowel uit het binnen land als uit het buitenland, doch zij zijn alle beantwoord moeten worden met de Examentijd mededeling, dat het medisch niet moge lijk is het Prinsesje ook door de edel moedigste persoonlijke offers van haar kwaal te doen genezen. Gaan staalarbeiders in Canada ook staken Het is mogelijk, dat de staking in de staalindustrie van de Verenigde Staten zich uitbreidt tot Canada. Vijf- tot ze duizend arbeiders van de Steelcompany of Canada te Hamilton hebben zich melijk voor een staking uitgesproken, ter wijl bij Canadese dochtermaatschappijen van Amerikaanse staalondernemingen reeds sympathiestakingen zijn uitgebro- Ten gevolge van de staking in de Ver enigde Staten zijn reeds veertigduizend arbeiders in aanverwante industrieën zon- ler werk gekomen. V.V.V. tot bromfietsers: 40 km-grens is niet alles-bepalend Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft, n verband met de wettelijk toegestane naximumeneilheid van veertig kilometer roor bromfietsers, een beroep op deze categorie weggebruikers gedaan zich te houden aan artikel 25 van de Wegenver keerswet. waarin wordt verboden zich op de weg zodanig te gedragen, dat de vrij heid van het verkeer zonder noodzaak wordt belemmerd of de veiligheid op de weg in gevaar wordt gebracht. De politie zat bij controle ongetwijfeld d'it artiked hanteren, zonder een beroep op de max imumsnelh eid van veertig kilometer zo maar te aanvaarden, zo wordt gezegd. Geen werk in vakantie beneden 14 jaar Het verbod van arbeid door jongens be neden de veertien jaar of nog leerplichtig en meisjes beneden de vijftien jaar heeft ook betrekking op scholieren, die gedu rende de vakantie willen werken, zo schrijft het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid nadrukkelijk. Dit ver bod geldt ook voor winkels en landbouw bedrijven. Koningin Juliana, prins Bern- hard en prinses Beatrix woon den gisteravond in Utrecht het openluchtspel „Xerxes" hij, waarmede het Utrechtse studen ten Corps zijn lustrum viert. Het Koninklijke gezelschap werd door enkele bestuursleden van het corps verwelkomd. (Voor verslag zie pag. 2). IN POZNAN is gisteren een begin gemaakt met de berechting van tien tallen arbeiders, die donderdag deel hebben genomen aan de onlus ten. Volgens een uit deze stad teruggekeerde communist, zou het hier slechts gaan om lichte gevallen. Hij vertelde, dat de Poolse overheid een groot politiek proces voorbereidt. De dat de Poolse regering poli- terse zakenlieden nu de jaarbeurs ge- tieke munt wil slaan uit de opstand door een groots schijnproces te organi wordt gedeeld door een aantal vo< staande auteurs, onder wie Arthur Koest- Ti Ier. verder politici en vakbondsleiders A uit Westerse landen. Zij vragen in eer $5 oproep tot de Poolse regering om eer openbaar proces in tegenwoordigheid var getuigen, die het vertrouwen van hel Westen genieten. Verder willen zij eer internationaal onderzoek om de Westersi wereld op de hoogte te brengen van d< dringendste noden van de Poolse arbei ders, opdat zo spoedig mogelijk hulp kan worden geboden. De communistische bestuurders stad hebben gisteren een massale begra fenis georganiseerd van ten minste twin tig omgekomen communistische soldaten en politiemannen. De angst onder de be woners neemt toe naar mate meer Wes- Nog een merkwaardige foto, die ons thans uit de j Poolse stad Poznan bereikt: op de eerste dag van de rebellie hesen opstande lingen de oude rood-witte vlag van Polen op het stadhuis. De verzamelde menigte groette de vlag blootshoofds. iiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinm Voorzitter Tweede Kamer Dr. Kortenhorst als no 1 op voordracht (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gistermiddag met grote meerderheid van stemmen de heer Kortenhorst (kath.v.) nummer geplaatst op de voordracht voor eerste voorzitter. Als tweedy voorzitter werd H.M. de Koningin aanbevolen de 'heer Sleen (soc.), terwijl de heer Roosjen (a.r.) als derde werd voorgedragen. De heer Roosjen vervangt daarbij de afgetreden prof. Gerbrandy. De stemming is zeer vredig verlopen, it niets ds gebleken dat de socialisten de voorzitterszetel voor zich wi'lden op- omdat zij nu de grootste fractie de Tweede Kamer hebben. Voorzitter Kortenhorst verwierf nl. 87 van d stemmen. Zes stemmen waren blanco, stemmen werden uitgebracht op de heer Welter. De heren Koersen en Luns (kath. v.) kregen ieder één stem- De heer Van Sleen (soc.) verwierf 92 van de 95 stemmen. Eén stem was blanco. De ministers Drees en Staf kregen ook ieder één stem. De heer Roosjen werd als 'tweede ondervoorzitter op de voordracht geplaatst met 95 van de 97 stemmen. Eén stem was blanco. Ook de heer Verkerk (ajr.) kreeg één stem. Bij de aanvang van de vergadering moesten de Kamerleden driemaal de eed of de belofte in handen van voorzitter Kortenhorst afleggen. Toen had het Ne derlandse volk weer een Tweede Kamer. Deze bijzondere zittingsperiode duurt tot de tweede zaterdag in september. De Ka- komt hoofdzakelijk bijeen or vooI-stellen tot grondwetswijziging ei nota-Schokking te behandelen Op Cyprus is de 22-jarige Griekse kan toorbediende Jacovus Patatsos ter dood veroordeeld wegens moord op een Turks* politieman dp 21 april j.L Een 17-jarig Turks meisje had de aan slag gezien en Patatsos, diie met een ander op een fiets trachtte te ontsnappen, vast gegrepen. Zij hield het vol tot twee man»- Radio-actieve stoffen als pakketpost Per 1 augustus zullen de posterijen ook radio-actieve stoffen vervoeren, mits de verzender hiervoor vergunning heeft ge kregen. De pakketten moeten vergezeld gaan van een protocol en de inhoud moet duidelijk kenbaar zijn gemaakt. Ook aan de verpakking worden hoge eisen ge steld, doch desondanks zullen de post mensen met meetapparaten nagaan of er geen gevaar bestaat. Voorlopig zullen alleen zwak stralende stoffen mogen worden verzonden. Het gaat minder slecht met Engeland De Britse minister van financiën is wat optimistischer geworden en meent een evenwicht te zien komen in de Britse economie. De handelsbalans zal over het eerste halfjaar vermoedelijk een uitvoer- overschot van f 100 min hebben. De uit voer steeg in 5 maanden 6'/«. de invoer lVè'/o. De goud- en deviezenreserves zijn sinds 1/1 met f 100 min toegenomen. De hause toont tekenen van matiging ook al is het verbruik niet verminderd. Een mo tie van afkeuring van de arbeiderspartij is met 310 tegen 239 stemmen verworpen. Inen haar te hulp kwamen en de Griek gearresteerd kon worden. De leider van de Eoka heeft door middel van pamfletten de verontschuldigingen van de Eoka aan Amerika- aangeboden voor de bomaanslag, waarbij de Ameri kaanse vice-consul om het leven kwam Havenstaking in Australië In de meeste Australische havens staken totaal 20.000 havenarbeiders udt protest tegen nieuwe loonregelingen. Kwestie-Polen in Y.N. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft gisteren met algemene stemmen een resolutie aanvaard, waarin president Eisenhower wordt verzocht de toestand in Polen onder de aandacht der Ver. Na ties te brengen. Verder wordt de president verzocht diplomatieke maatregelen te nemen om te voorkomen, dat er tegen de bevolking van Poznan massale vergeldingsacties ko- De ontwapenings-besprekingen IN DE GISTEREN te New York begonnen besprekingen der ontwapenings commissie der Verenigde Naties is niets gebleken van een kans op een redelijk compromis tussen de Sowjetunie en de Westerse mogend heden. De Amerikaan Henry Cabot Lodge drong bij Rusland aan op sa menwerking voor een grondige inspectie uit de lucht, waarbij de lucht machten vredesmachten zouden worden. Gromyko wilde een plechtige verklaring der leden van de V.N., dat zij hun geschillen zonder geweld zouden oplossen en geen atoomwapens gebruiken. Lodge stelde Gromyko vier vragen: 1. Waarom verzet Rusland zich tegen een redelijk toezicht? 2. Begrijpt Rusland niet dat velen dit zullen opvatten als een be wijs, dat Rusland iets te verbergen heeft? Brigade-generaal W. Kist, com mandant der Koninklijke Ma rechaussee, speldt prinses Bea trix, die gisteren tot schuts- vrouwe van dit wapen werd be noemd, het embleem, uitgevoerd als broche in goud, platina en edelstenen op. Achter de Prinses is prins Bernhard, die als in specteur-generaal van de strijd krachten deze plechtigheid bij woonde, nog gedeeltelijk te zien. 3. Verzet Rusland zich omdat het zichzelf aan een waarborg tegen oorlog wil onttrek ken? 4. Waarom brengt Rusland de ont wapeningspogingen der V.N. ln di6crediet? Hij voegde eraan toe, dat de Russische strijdkrachten na demobilisatie van 1.200.000 man de sterkste ter wereld blij ven. Luchtlnspectie zou voorbereidingen aan het licht brengen en een grootscheeps* verrassende aanval onmogelijk maken. De Brit Nutting stelde namens Groot- Brittannië, de Ver. Staten, Frankrijk en Canada een resolutie voor, waarin de door het Westen voorgestelde grondbeginselen van algemene ontwapening zijn vastge legd. Gromyko antwoordde, dat de Ver. Sta ten geen enkele werkelijke ontwapenings maatregel hadden genomen. De grote mo gendheden moeten volgens Gromyko d« sterkte van haar legers verminderen, de bewapening beperken, de militaire uit gaven verminderen zonder op een alge mene overeenkomst te wachten. sloten is de stad verlaten. Deze v delingen zijn immers voor de communis ten hinderlijke getuigen. Een verslaggever van het Franse pers bureau A.F.P.vertelde na aankomst op Schiphol, dat zondag de rust in Poznan grotendeels was teruggekeerd. Een Ame rikaans journaliste had Poznan ook be zocht en daar zelfs foto's gemaakt De op namen waren in beslag genomen en haar later teruggegeven toen zij een foto toon de van zichzelf met Boelganin en Kroesjt- sjef, welke verleden jaar tijdens het schaaktoernooi in Moskou gemaakt werd. Radio Warschau heeft vandaag mede gedeeld, dat er geen hoger beroep moge lijk zal zijn op de beslissingen, welke de commissie van onderzoek der Poolse re gering naar de oorzaken van de opstand in Poznan. neemt Berichten uit Wenen zeggen, dat er reeds executies hebben plaatsgehad in Hongarije voert een eigen politiek De Hongaarse regering stemt volkomen in met de besluiten van de centrale lei ding der communistische partij in dit land, aldus is gisteren officieel verklaard. Er wordt op aangedrongen dat „alle staats organismen elke poging, bedoeld om de staatsdiscipline te verzwakken, zullen be strijden". „Hongarije zal van nu al aan een poll ek voeren, gebaseerd op het Leninisme Marxisme, en in overeenstemming met de tradities van het land". „De onder worpen navolging van verscheidene Rus- ische methoden heeft ernstige 6chade toegebracht aan de binnenlandse politiek". Heeft Rusland reeds atoomvliegtuig Radio-Peking heeft gisteren meege deeld, dat het eerste door atoomkracht voortbewogen vliegtuig eind 1955 vluch- :n heeft gemaakt boven Rusland. De atoomstraalmotoren zouden twee miljoen maal meer hitte opwekken dan gasoline. De radio voegde eraan toe, dat de vliegtuigen kunnen worden gebouwd met schroefmotoren, door stoom voort gestuwd, die door atoomreactoren zou kunnen worden opgewekt. Duitse nota of conferentie De Italiaanse regering heeft gisteravond medegedeeld, dat de Westduitse Bonds kanselier Adenauer, die op het ogenblik met zijn minister van buitenlandse zaken, Brentano, ln Rome vertoeft, de Grote Vier voor een conferentie over de her eniging van Duitsland zou uitnodigen. Van Duitse zijde wordt alleen gespro- en over een nota aan de Grote Vier over de hereniging, zoals von Brentano reeds ln de Bondsdag heeft medegedeeld. Manuel Prado, de kandidaat van.de oppositionele Conservatieve Partij van Peru, is met 541.000 stemmen tegen 433.000 stemmen van zijn naaste mededinger ge kozen tot president van Peru. Miljard dollar voor Navo-landen Liever vlaggen dan zuurstof J7MIL1ANE HUERTA Daar is in de de Argentijnse leider plaats de Franse expeditie, die kleur, omdat eerste een Chileen uitgerust en e drie- dus wappert de Chileense 1950 de vlag lustig. In 1954 trok- erin geslaagd is de onher bergzame Dhaulagiriberg te beklimmen tot vijf honderd meter van de top op 7600 meter, heeft een prachtig staaltje van sportiviteit gegeven. De expeditie had geen zuur stof bij zich. Huerta zei- de: ..De last van het dra gen weegt niet op tegen de voordelen." En toch hebben de ex peditieleden een andere de oostelijke wand niet te last meegedragen. Het beklimmen was. Ve-vol- waren zeven vlaggen, de gens ontdekten de Zwit- Argentijnse inbegrepen. sets de westelijke route Nu wapperen op de naar de ïioordelgke hei- barre berg zeven vlaggen, ling. Een weg, die bij vol- ue Ze vertegenwoordigen gende pogingen gevolgd Het is daarom eerlijk dat alle landen, die een aan- werd. ook hun vlaggen daar deel hebben gehad in de ln 1954 werd een expe- spreken van hun moed en beklimming wen de hero, ditie onder leiding van ondernemingsgeest." ken de Duitsers en Zwit sers omhoog. De Italia nen kwamen er nooit, maar de expeditie van Huerta gebruikte louter Italiaans materiaal en daar het materiaal voor de mensen van het aller grootste belang is, werd ook aan het Italiaanse dundoek de eer gegund op de Dhaulagiri to ..Ten slotte", aldus Iluerta. „staat teder die op de top is van de grim mige berg op de schou- pRESIDENT EISENHOWER wil onge veer een miljard dollar besteden voor militaire hulp aan de Europese Navo- landen als aanvulling op de 3.347 miljoen dollar, die al voor de Amerikaanse bond genoten in het oude werelddeel bestemd zijn. Van deze verhoogde bijdrage wil de Amerikaanse regering in 1957 ook Neder land laten profiteren. Ons land zou dan een financiële bijdrage krijgen, in hoofdzaak bestemd voor de aankoop van lichte tanks, militaire voer tuigen met onderdelen en van munitie. Verder voor de vervanging van mijnen vegers. patrouillevliegtuigen voor de Ma rineluchtvaartdienst en vervanging van jachtvliegtuigen met bijbehorende onder delen. Over dit plan voor verdere militaire hulp aan negen Navo-landen is gesproken ln de Amerikaanse commissie voor de toewijzingen van het Huis van Afgevaar digden. Eisenhower wil België en Luxem burg hulp geven voor vervanging van vliegtuigen. De grotere hulp voor West- Duitsland zal ccn speciaal program var twaalf miljoen dollar omvatten voor eco nomische hulp aan west-Berlijn. Italië zal geld krijgen voor alle onderdelen van de strijdkrachten. De hulp aan Noorwegen wil de president bijna verdubbelen, even als die aan Portugal. De plannen voor hulp aan Joegoslavië voorzien in een bedrag, dat achtmaal zo groot is als in 1956. Ook Spanje wil de president veel meer hulp geven, maar voor Engeland is in 1957 geen militair hulpprogramma opgesteld. HET WEEK IN EUROPA Excentrieke miljonaire in Engeland vermoord i van de rijkste vrouwen van Enge land, Miss Parsons, dochter van de uit vinder van de stoomturbine, ls maandag avond vermoord in haar keuken gevon den. Een van haar veertig bedienden is gearresteerd. Miss Parsons, die twintig zeer dure ren paarden bezat, bekend stond als buiten gewoon gierig en bij Londen een huis be woonde van twintig kamers, waarvan slechts één, (slechts spaarzaam) was ge meubileerd, leefde voortdurend in doods angst om haar geld te worden vermoord. Zij besteedde fortuinen aan bridge en haar paarden (op haar eigen paarden wedde zij nooit), maar gaf nooit iemand een fooi. Zij baarde de laatste jaren opzien door vaak excentriek gekleed, bijvoorbeeld één wollen en één zijden kous. ln het openbaar te verschijnen. Frankfort München Züricb licht bew. windstil windstil windstil zzw windstil ZZW III H WEERBERICHT Weinig verandering Tot morgenavond verwacht De Bilt: Over het algemeen veel be wolking met tijdelijk enige regen. Matige tot vrij krach tige zuidwestelijke wind. De zelfde of iets hogere tempe ratuur. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 4.29—21.03; Maan 1.42—18.18. Kr

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1