Schakelt Noordwijk over op de bouw van woningwetwoningen? Leiderclorpse raad aanvaardde centraal rioleringsplan op Weer een mijlpaal televisiegebied hoe d tmtschtp NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 30 JUNI 1956: Raad akkoord met aanwijzing van architect Geels uit Leiden TN DE VERGADERINGEN van de Noordwijkse gemeenteraad is meer malen aangedrongen op het nemen van maatregelen ter beveiliging van het verkeer op het gevaarlijke kruispunt BeeklaanVinkenlaan. B. en W. hebben, overtuigd van de noodzaak hiervan, in de afgelopen jaren ernstig aandacht geschonken aan deze kwestie. Na rijp beraad zijn zij tot de conclusie gekomen dat een doeltreffende oplossing slechts te verkrijgen is door het plaatsen van een installatie voor vier knipperlichten. De kosten bedragen f 1500 en de commissie voor openbare werken juichte dit voor stel toe. De raad bleek eveneens van de nood zakelijkheid hiervan overtuigd te zijn. Alleen vroeg de heer Van Riemsdijk zich af waarom het zo lang geduurd had voor dat dit voorstel ter tafel kwam. De bur gemeester zeide dat een oplossing vooi dit probleem niet eenvoudig was en da allerlei mogelijkheden moeten worden bezien. Deze oplossing lijkt ons de beste, aldus de voorzitter. Een voorziening be treffende een ander gevaarlijk punt, de plaats waar de Beeklaan op de Oude Zee weg uitmondt, is in studie. Ook daar rij zen echter verscheidene moeilijkheden, zodat een oplossing In de nabije toekomst wel niet mogelijk zal zijn. Na de opening van de vergadering hieven de leden van de raad zich hun zetels voor het aanhoren van herdenkingswoord ter gelegenheid va verjaardag van Prins Bernhard, gespro ken door de burgemeester. Met vreugde verwelkomde de voorzit ter vervolgens de bode. de heer De Jong die na een zeer ernstige ziekte voor het eerst weer in functie was. Ten behoeve van het aanleggen van de verlengde Van de Mortelstraat, is van de heren Lindhout bericht ontvangen, dat zij bereid zijn tot verkoop van de nodigde grond. Dit is een oppervlakte ongeveer 412 m2 en zij bedongen een prij9 van ƒ4,25 per m2. De raad besloot tot aankoop. Een volgend punt bevatte een voorste' een krediet van 4594 beschikbaar stellen voor het onderhoud van torens uurwerken. Dit betreft diverse herstel lingswerkzaamheden aand windvanen, kruis, bliksemafleiders, enzovoort, heer De Witt bepleitte het verlichten de wijzerplaat van de klok in de toren te Noordwijk Binnen. Dit zal in studii worden genomen. Woningbouw Er i i enig nieuws betreffende da nieuwe plannen voor de woningbouw. Aangenomen mag worden dat het vol gend Jaar reeds nieuw bouwvolume beschikbaar wordt gesteld en verder gebouwd zal kunnen worden. Daarom had het college met de coir missie van openbare werken een bezoek gebracht aan een naburige gemeente daar een woningtype te bezichtigen, dat vele aantrekkelijkheden heeft. Tevena was dit voor B. en W. aanleiding om mei de architect van deze woningen, de heei Geels uit Leiden, een bespreking te hou den over de mogelijkheid ook in onze ge meente dergelijke woningen, met woning wetfinanciering, te bouwen. Hoewel geen toezegging gedaan kon worden ove kans van slagen, speciaal wat betreft de curveprijs, heeft de heer Geels zich be reid verklaard een opdracht voor ontwerpen van enkele woningtypen aanvaarden. B. en W. stelden daarom voor de heer Geels aan te wijzen als architect voor het ontwerpen van nieuwe plannen voor de gemeentelijke woningbouw. Dc heer Rippen achtte dit, om verschil lende redenen, een belangrijk voorstel. Allereerst omdat hieruit een ander in zicht blijkt, dat namelijk nu wellicht hul zen gebouwd kunnen worden die door mensen met lage lonen bewoond kunnen worden. Ook juichte spr het toe. dat het college veel vroeger dan andere jaren met dergelijke plannen kwam. De voorzitter en de heer De Witt we zen er in dit verband op, dat dit niet betekende dat men zonder meer van de premiebouw naar de woningwetbouw was overgestapt. Het zou best kunnen blijken dat het eerste de voorkeur verdient. Wet houder Vogelaar sloot zich hierbij aan en legde de nadruk op de omstandigheid, dat getracht zal worden het bouwen vol gens de laatste regeling te stimuleren. Het is helemaal niet zeker dat het zal gelukken. Spr. bracht dank aan de heer Drexhage, die gedurende tien jaren zijn beste krachten als architect aan de ge meente had geschonken. Door de benoe ming van de heer Geels als architect spreken we niet uit dat de vorige archi tect niet voldaan zou hebben, integendeel. Het voorstel werd aangenomen. Het krediet voor. de riolering Wete- ringkade-Lijnbaanweg werd z.h.st. ver hoogd tot 48.285, zulks wegens prijsstij ging en voldoen aan de eisen van het polderbestuur. Grondstroken In volgend voorstel werd meege deeld, dat de pogingen, om de voor de reconstructie van de Schlestraat en de Lageweg benodigde grondstroken te ver krijgen langs minnelijke weg met suc ces ziin bekroond, op één ultzonderine na Met één eigenaar kon geen overeenstem ming worden bereikt, doch deze heeft verklaard genoegen te nemen met een vergoeding, bepaald door een arbitrage commissie bestaande uit 3 deskundigen, aan te wijzen door de rechtbank. Hier mee zal wel een maand of drie heengaan doch dan zal dit zeer belangrijke project kunnen worden aangevat. Voor de verbinding van de Hoogwakers- boschstraat met de Duinweg moest een perceel grond worden aangekocht van de fa. Van Beveren. Deze fa. bedong een prijs van ƒ6.20 per m2. en de raad be- Nieuwe voorzitter van Z.-H. Jachtvereniging In de algemene ledenvergadering van de Zuid-Holland:.che Jachtvereenigmg, welike in Den Haag is gvhouden en waar in de heer J. H. W. Pasman (Den Haag) als voorzitter der vereniging is afgetre den, is in diens plaats benoemd de heer W. F. K. Bischoff van Heemskerck (Was senaar). Op voorste) van denieuwe voor zitter is de heer Pasman tot ere-voor- zitter der vereniging benoemd. Minister J. E. Yrausqnln van Ned Antillen vertoeft in Nederland voor be spreking van financiering der verbreding van de economische basis der eilanden, zoals hotelbouw, oprichting van chemisch bedrijf en in verband hiermede plannen voor waterinstallatie. sloot dit te betalen, gezien de noodza kelijkheid de voormalige golfvelden zo spoedig mogelijk te ontsluiten voor het verkeer. Aan de r.k. bond van bejaarden werd een subsidie van ƒ250 toegekend en aan het r.k. fanfarekorps „Excelsior" werd een geldlening van ƒ4500 verstrekt voor de aankoop van uniformen. Jaarlijks zul len deze muzikanten ƒ300 dienen af te lossen, waartoe zij in staat geacht werden. Jubileum, Op 25 augustus zal het 25 Jaar geleden zijn, dat de openbare lagere school aan de Van Panhuysstraat officieel werd ge opend. Het hoofd der school en de ouder commissie hadden een plan ingediend over de aard en de omvang van de viering van dit jubileum. De totale kosten wor den op ƒ480 geraamd. B. en W. stelden voor een deel van deze kosten voor re kening van de gemeente te nemen, na melijk 250, met welk voorstel de raad akkoord ging. Een uitvoerige toelichting was ter tafel op het volgend voorstel, een krediet voor verwarming en inrichting van de gebou wen der bedrijven. De verbouwingswerk zaamheden zijn momenteel in volle gang, zodat de overige voorzieningen thans aan de orde gesteld dienden te worden. Voor verwarming werd een krediet gevraagd van 19.500, voor verlichting 9000 en voor inrichting van kantoren en werk plaatsen 40.500. Het totale bedrag be loopt 69.000 en werd zonder commentaar beschikbaar gesteld. Voorts waren ter tafel de begroting en de rekening van het grondbedrijf over 1955, De rekening zal worden onderzocht door de heren De Geus, Schmohl en Urlus, die daartoe door de raad werden gekozen. Voor v.r.r. Enig debat ontstond over een voorstel, dat aan de agenda was toegevoegd, het toekennen van een subsidie aan de stich ting V V V. Noordwijk. In de begroting was hiervoor een post van ƒ3000 opgeno men, dit diende evenwel volgens dit voorstel, te worden verhoogd tot 4800. De netto-kosten van de Stichting zul len. naar uit de toegezonden begroting blijkt, ongeveer ƒ27.000 bedragen. Dit be drag wordt voor ongeveer 75 pet door de iangesloten bedrijven betaald, zodat B. n W. het beroep op de gemeentekas niet buitensporig vonden. raad was het hiermede eens. doch de heer Van Riemsdijk bepleitte het be schikbaar stellen van een vast bedrag en niet het systeem te volgen van garanties nen. Het deed spr. genoegen, dat we iverre op de goede weg zijn dat thans aanvulling gevraagd wordt op wat de bedrijven zelf beschikbaar stellen. De heer De Geus wees op de late in diening van dit verzoek en drong aan op aanvragen bij de behandeling van de gemeentebegroting. Ook de heer Rippen betoonde zich voor stander van het geven van een vaste bijdrage. De voorzitter was het met de gemaakte opmerkingen eens en zegde toe eer ander ter kennis van betrokkenen te len brengen. Bij de rondvraag werden vragen gesteld door de heren Van Riemsdijk. Van Rhljn en Schenkeveld betreffende de particu liere woningbouw, de rioolwaterzuivering en de muur bij het landgoed Offem, die gevaar oplevert. Deze zaken zullen onderzocht worden. Hierna ging de raad over in besloten zit ting. Uitstapje dameskrans De d®me®kran6 van de Ned. Herv. Ge meente te Noordwijk-B<ininen maakte gezellig uitstapje naar Arnhem en om ving. Onder meer werden de Posbank het openluchtmuseum bezocht. De tocht Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter De Beer, Em- marweg, tel. 2751 Openluchtconcert Gisteravond gaf de „Echo der Duinen" een concert op het terras van „Noordzee". Een fris en vlot programma werd, door de slechte weersomstandigheden, slechts ten dele uitgevoerd, helaas. Zeer leuk was het optreden vam de drumband en van de majorettes. De belangstelling leed onder de regen, uiteraard. Zomerregeling kerkdiensten Met irvgamg van morgen worden in de Geref. Kerk te Noordwijk aan Zee weer dubbele morgendiensten gehouden, n.i. en 10.30 uur. Hengelaars contra kamer voor binnenvisserij heeft Tweede-Kamerlid G. Egas (soc. master Mansholt vragen gest< een motie, dfie door het Centraal Nederlands Hengelaarsver bond op 19 juni is aangenomen als protest tegen het bruiken van bevoegdheden door de kam- voor de binnenvisserij, en waarin aai hand van voorbeelden twijfel wordt gesproken aan de integriteit van dit GRANEN EN VEEVOEDERS (Overzicht van de firma A. Makkreel. makelaar in granen, Rotte Deze week stond voornamelijk de week liej rwamen van alle kanten oj leurden dan ook flinke zaker us en augustus september-a: i de kopei tten Er ge j jull/augus het nodig i gulden per honderd kilo 1: icht werd de i pen behoorden hiermede t trok ca vijftig t einig betekenis boten iets ln. Ook langeboden Hierdoor mo in gele Zuidafrikaanse i geschikter prijs offrerei alleen dat witte i Het prijsverloop van de tweerijfge^erri™ ook ln opwaartse richting en er werden gere prijzen betaald Doordat milocorn slechts uit een stome boot wordt geoffreerd, liep de prijs v deze positie langzaam op Op aflading 1 geen wijziging Laplata-n koopwaardig. li. op af iad ingsterm ij nen kwv ,*el enige zaken tot stand, rogge is op het ogenbl ""od^is hier evenwel medi xird vrij-kopers aot. Het aanbod is hiei e meeste koekencoorten waren de prip rel lager, maar de kooplust was evenet erirvg en veel zaken zijn wel lager, mi Een fotograaf trof dit tafreel- tje in De Lier, waar het water zo roerloos was, dat u (wat dit plaatje betreft) de krant bijna op zijn kop zou kunnen houden. De investeringen in Indonesië De door het Indonesische kabinet ont worpen wet op de buitenlandse Investe ringen bepaalt, dat de spoorwegen, het telegraafverkeer, binnenlandse scheep en luchtvaart, de opwekking van elektrische kracht, de irrigatie en de drink watervoorziening, produktie van wapenen munitie, atoomenergie en onderne mingen, die in het algemeeen door Indo nesiërs worden gedreven, gesloten zijn buitenlands kapitaal. Erfpacht wordt 20 jaar toegestaan ten behoeve van industriële ondernemingen, welke van be lang geacht worden voor de staat, en voor ir voor landbouwondernemingen. Ga rantie tegen nationalisatie wordt gegeven gedurende 20 jaar voor industrieën en 30 ar voor landbouwondernemingen. Na af- op van deze periode kan de kwestie van 'erdracht aan een nationale ondernemer worden geregeld Winsten mogen worden overgemaakt „na aftrek van belastingen. Voorkoming van dubbele belasting moet geregeld worden bij verdragen. De wet laat het grootste deel van de uitlegging de uitvoering over aan een raad voor buitenlandse investeringen, samengesteld uit ministers en de gouverneur der Bank Indonesia. Buitenlandse zakenlieden en autoriteiten an de ambassades te Djakarta waren voorzichtig met het uitspreken van een mening. Een econoom van een buiten- indse ambassade wilde wel eens weten hoe de uitvoering van de garanties tegen onteigening zou zijn. Hij meende, dat de cel overlaat aan de raad, welks sa menstelling bij iedere kabinetswisseling kan veranderen Buitenlandse investeer ders kunnen kapitaal Inbrengen voor een aantal jaren, maar wat dan? zeide hij. Bij Binnenlandse Zaken verzoek ingediend om verhoging algemene uitkering Bij het begin van de raadsvergadering van Leiderdorp moest burgemeester Van Diepeningen meedelen, dat die middag wethouder Snel in het diaco- nessenihuis te Leiden is opgenomen wegens een ernstige hartaanval. Tot waarnemend wethouder werd met algemene stemmen benoemd de heer S. J. van der Stoel. De voorzitter memoreerde de verjaardag van prins Bernhard en sprak er zijn spijt over uit, dat de buitenlandse pers onge controleerde berichten heeft gepubliceerd over ons Koninklijk Huis. De nieuw-benoemde maatschappelijk werkster, mejuffrouw Nauta, zal op 1 aug. met haar werk beginnen. De bouw van de ulo-school werd gegund aan de heer A. C. den Oever voor f 22^550. Voor de bij zondere kleuterscholen werd per leerling 8.50 en per lokaal 650 per jaar uitge trokken. De grondruil met de heer Wijngaard werd goedgekeurd, waarbij de emeente 250 toe krijgt. Zoals te verwachten was, vergde het cen- •aal rioleringsplan, met annex daarmee e rioolbelasting, nogal wat bespreking. De heer Nievaart attendeerde op de lage ligging van sommige huizen ten opzichte het riool. De heer Schoppen meende. Ie tegenwoordige riolering nog niet zo oud is. Was die maar provisorisch? De heer De Graaf wilde weten of de zuive ringsinstallatie ln het plan is begrepen. De burgemeester gaf een uiteenzetting, aansluitend bij het reeds door ons gepu bliceerde per-advies. De heren Los en De Graaf wilden weten wie de nieuwe riool belasting 2al moeten betalen, de huurder of de eigenaar, en hoe hoog die belasting al zijn. Is aansluiting op het het hier slechts om een principe-besluit gaat. zodat later over details kan worden gesproken. Natuurlijk moet ieder huis op het riool worden aangesloten in het belang van de volksgezondheid. De heer Stoel wilde nog weten of de raad vrij een maximum vast te stellen, waarop de secretaris, de heer Hobo, antwoordde dat het zal gaan om ongeveer 15 per huis. Op een vraag van de heer Moraal werd duidelijk, dat ook de op de boezem van Rijnland lozende huizen zullen worden aangesloten. Ambtswoning Unaniem ging de raad met het voor stel akkoord een nieuwe ambtswoning te laten bouwen voor de burgemeester. Bij het ministerie van binnenlandse zaken zal verzoek worden ingediend het basis bedrag per inwoner te verhogen Voor de stichting Rembrandt-herdenking werd 25 uitgetrokken. Ook de woningstichting Patrimonium kreeg het fiat op haar ver- :oek 4.477.50 te mogen lenen voor het aanbrengen van geisers. Tot onderhandse aanbesteding van het gymnastieklokaal plicht en zo ja. wie moet'dit dan betalen?!"1 worden overgegaan De heer Moraal Er ligt hier nog een enorme markt (door onze economische medewerker) DEZE WEEK hebben wij kunnen lezen, dat er op 1 juni hijna 60.000 televisietoestellen bij de P.T.T. waren geregistreerd. Als wij nu weten dat er in 1954 nog tnaar 12.000 toestellen in de Nederlandse huizen stonden, dan kunnen wij toch wel zeggen, dat de t.v. ook in ons land definitief het stadium van de experimentele verkoop voorhij is. Deze opmars zal nog vele penpen in be weging brengen, omdat de t.v. cultureel en sociologisch nu eenmaal belangrijke problemen opwerpt. Wij zijn echter mening, dat de economische aspecten niet minder de aandacht verdienen, daar die opmars bevruchtend op Nemen wij eerst de produktiesfeer. In ons land hebben een paar fabrieken het televisietoestel in haar programma opge nomen en ronduit wordt door een harer in het jaarverslag gezegd, dat deze markt van groot belang Is. Dit kan ook inder daad niet anders als wi; de verspreiding ln de Verenigde Staten is en hoe dun gezaaid de t.v. nog op het vaste land van Europa is. In de V.S. zijn er thans minstens 35 mil joen toestellen, hetgeen wil zeggen dat drie kwart van alle Amerikaanse gezinn in het genot van een toestel is. Zouer het nog wel niet in Engeland, waar m menteel een kleine 6 miljoen toestellen opgesteld Is, maar zelfs dit Engelse cijfer komt toch nog met kop en schouders bo ven de cijfers van het vasteland uit. Nauwkeurige getallen zijn niet bekend, doch globaal genomen zullen er in West- Duitsland en in Frankrijk tussen de 100.000 en 200.000 toestellen zijn, terwijl België beslist nog beneden het Nederlandse ni veau van 60.000 toestellen ligt. Plaats voor 15 miljoen Het ligt dus voor de hand, dat er voor de betrokken fabrieken op de Westeuro- pese markt zeer grote mogelijkheden zijn, temeer daar deze markt tegelijkertijd be hoorlijk koopkrachtig is met haar bevol king, die even groot is als in de V.S. Toegegeven, de welvaart is hier min der hoog en bijgevolg is ook niet de zelfde televisiedichtheid als in de Sta tes te bereiken, maar dan is toch wel de televisiedichtheid van Engeland, waar de koopkracht niet veel van de onze afwijkt, te benaderen. Dit bete kent dan, dat er in West-Europa de komende jaren een markt is voor 15 a 20 miljoen toestellen. En naar mate de afzet hier naar toe groeit, zal dit weer gunstig op de prijs Inwer ken. waardoor op haar beurt de vraag geprikkeld wordt. Hierbij komt dan nog de vervangingsvraag en de vraag naar onderdelen. Bij de televisie heeft echter niet alleen de directe producent belang maar ook vele andere ondernemingen, omdat de t.v., zoafls de Amerikaanse praktijk leert, een uitermate interessant reclamemiddel is. Wij behoeven alleen maar de beroemde wedstrijden in de V.S. in herinnering te brengen. waaraan hóofdprij: 64.000 verbonden waren, bedragen die Amerikaanse cosmetische fabriek gaarne uittrok, omdat ze er door een gro- •re verkoop van haar produkt dubbel t wars uitkwamen. In de V.S. betaalden de onderneming» i 1955 dan ook gezamenlijk niet minder in een kleine f 4 miljard voor de tele visieprogramma's, waarin haar artikelen werden aangeprezen. Er zijn zelfs zaken- ieden daar, die beweren, dat de Ame- ikaanse „boom" van de laatste jaren aan e verkoopkracht van de t.v. te danken is. Een sterk voorbeeld is nog die Ameri kaanse stad, waar een t.v. station ging uitzenden. Uit een enquête bij 7500 gezin- oor- en nadien gehouden bleek, dat zij die naar de uitzendingen keken, van de aangeprezen artikelen 33V« meer zijn in Engefland bestaat er commer- iële televisie en wel sedert september 1955; bij ons is inmiddels door een groep belanghebbenden een machtiging voor erciële programma's gevraagd doch hier wordt binnenskamers nog zwaar over gediscussieerd. Behalve voor directe verkoopbevorde ring biedt de t.v. ook interessante moge lijkheden in het kader van de public rela tions, dat totaal van activiteiten, waarbij gepoogd wordt een gunstige publieke opi nie te kweken en te behouden. Ook dit is economisch voor een onderneming van groot belang, omdat wij de public rela tions kunnen beschouwen als de mest, die de grond vruchtbaar moet maken, opdat nadien de reclame en andere verkoopbe vorderende middelen een zo groot moge lijke oogst zullen opleveren. Mogelijkheden voor middenstand komt. Gezien de potentiële verkoopmoj lijkheden in de komende jaren zal hij 1 nog veel zij bij kunnen spinnen. In zoverre heeft de overheid hier 1 geleden een slagboom opgericht, dat het kopen op afbetaling thans een kaj storting van 20*/« nodig is. Oorspronk» wilde de minister een percentage i vaststellen doch door de oppositie v bedrijfsleven heeft de overheid wat in haar wijn gedaan. Zeer vermoedt zal de afzet thans vertraagd worden. Toch zal het een „reculer pour m sauter" worden. Want nog is de t.v veler ogen een luxe. doch de tijd is zo heel ver meer, dat dit karakter er wordt ontnomen, vooral als de prl) door een grotere produktie kunnen da Ten slotte is er dan nog de Invloed enkele andere sectoren van het li bioscoop, het theater, de sportwedsti Er is al heel veel geschreven over h> of niet nadelige effect. Bekend zijn de moeilijkheden voor een vergun voor het uitzenden van internatioi voetbalwedstrijden. Wij wagen ons niet aan een vo spelling of en zo ja in welke m de behoefte om uit te gaan in Ned land minder zal worden naar m het aantal televisietoestellen stij Onze persoonlijke ervaring is, het avondje uitgaan er nog al et bij inschiet. Alleen de wet van grote getallen kan echter de doi slag geven, waarbij bovendien m mer uit het oog mag worden x loren, dat de bevolking voortduri stijgt. Station Heemstede zal worden verplaatst spoorwegen zijn begonnen met dt voorbereidende werkzaamheden voor dt ophoging van de spoorbaan Haarlem- Leiden bij Heemstede. In Heemstede - zal over een afstand vi zeventienhonderd meter een dubbelspo- rige hulpbaan worden aangelegd, di het najaar in gebruik wordt geno; Het stationnetj e Heemstede-Aerdenhoul il worden afgebroken en ter weerszij- ?n van de overweg in de Zandvoortse- an zullen noodperrons worden gebouwd In de opgehoogde spoorbaan (ruir eter hoog) zullen twee viaducten den gebouwd, een over de Zandvoortse- laan, een ander over de nog aan te leg gen provinciale weg, die het verkeer buiten Haarlem om zal lelden. Het nieu- station HeemstedeAerdenhout zal op dit viaduct worden gebouwd. Men wacht, dat de aanbesteding eerst enkele maanden zal kunnen geschieden. De afwerking van de verhoogde spoor baan zal moeten wachten tot ln septem ber volgend jaar het tramviaduct in de lijn Amsterdam, Haarlem, Aerdenhout, Zandvoort mag worden gesloopt. Indien men geheel aan het tijdschema houdt, zullen de eerste treinen in januari 1958 de nieuwe .verhoogde spoorbaan kunnen rijden. Chr. kleuteronderwijs Zijlkwartier Uit samenwerking van de Chr. natio nale schoolvereniging en de Hervormde schoolvereniging is dezer dagen ontstaan de „Stichting Christelijk Kleuteronder wijs Zijlkwartier". Het is de bedoeling de stichting te zijner tijd te doen opgaan in de op te richten vereniging Christelijk kleuteronderwijs Zijlkwartier. Om vlot kunnen werken is voorlopig de stich tingsvorm gekozen Het bestuur hoopt de school per 1 september te kunnen openen Het bestaat uit de heren W. A. Pleijzier, oorzitter; E J. Veldhuizen, secretaris; Barendse. penningmeester; S J. var! - Stoel, M P. S Splinter en C. Hobo Spreekbeurt Woensdagavond a'f acht spr« js E. du Marchie van Voorlhu.zen in bouw Lindelaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6