Zon scheen voor bejaarden op het jaarlijkse uitstapje WINKEL JUFFROUW Instelling produktschap voor vis en visprodukten Het partieel uitbreidingsplan Meerrust niet goedgekeurd 6 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 27 JUNI 1956 KATWIJK AAN DEN RIJN Burgemeester maakte kennis met „elite van het dorp" Gisteren hebben dan de ouden van dagen, 99 m getal, hun jaarlijks auto reisje gemaakt. Het was de negende maal, dat het comité deze tocht orga niseerde, en voor de negende maal was het een uitgezochte dag, wat het weer betrof. Was het tot nu toe koud en guur, gisteren zorgde de zon voor voldoende warmte. Om ongevet gers in 30 personenauto's en een autobus eerst naar het Kopje van Bloemendaal waar voor de koffie werd gepauseerd Hierna werd de tocht vervolgd naar Hil versum en Bussum, met een verdere rond rit door het prachtige Gooi. Op de heide bij Bussum was er gelegenheid de mee genomen broodjes te nuttigen en na dit picnicuurtje vertrok de stoet weer, om opnieuw te rusten in Oud Valkeveen De dag begon reeds naar de avond te nei gen toen, na een rit via Soestdljk, Bilt- hoven en Utrecht, de rij auto's aan de grens van Katwijk arriveerde en de Har monie haar klanken liet horen, om de schare naar het Missiecollege aan de Overrijn te brengen. In de aula van dit missiecollege stonden de tafels reeds gedekt, om de 170 deelge noten, ouden van dagen en zij, die de auto's reden, gelegenheid te geven van het intussen gereedgemaakte diner te ge nieten. Een verrassing was wel. dat bur gemeester en mevrouw H. Duiker mede aanzaten. Toen allen gezeten waren, nam de voor zitter van het comité Ouden van dagen, de heer H. A. van den Anker het woord. Deze begroette burgemeester en mevrouw Duiker en zeide, dat ook deze tocht, als naar gewoonte, een uitgezochte dag was geworden. Het zonnetje, dat is wel weer gebleken, schijnt altijd voor de ouden van dagen van Katwijk aan den Rijn. Spr. bracht dank aan de rector, voor he: ge bruik van de aula en hij dankte voorts de bevolking van Katwijk, die, door een bedrag van 1160 te schenken ook deze reis weer mogelijk had gemaakt. De heer Van den Anker dankte voorts alle auto bezitters en de beide motoragenten, de heren Veenekamp en Van Buren, voor CEVRAACD voor textielbedrijf lllllllllll!lllll!lllllll!illlll!llllf" i las dan een telegram voor i van een der deelnemers, dat uit Engeland naar Katwijk was verzon den. Hulde De heer J. Verhart sprak namens de 99 ouden van dagen woorden van hulde, in het bijzonder tot de heer Van den An ker, aan wie door de heer H. Noppen een mand met fruit werd aaneeboden. in verband met diens 25-jarige echtvereni ging. De burgemeester richtte dankwoorden tot het comité en zeide het od prijs te stellen hier aanwezig te kunnen zijn. daar dit een goede gelegenheid was kennis te maken met de „elite van het dorp": de ouden van dagen. Hier blijkt, dat burger zin aanwezig is, en ieder jaar weer' Ook de rector werd dank gebracht. „Ik heb sedert 1938 dergelijke tochten meege maakt, maar ik heb een dergelijke ge meenschapszin als hier, nog niet beieefd." Tijdens het diner bewoog de burge meester zich tussen de deelnemers, om hier en daar met de bejaarde reizigers praatje te maken. KATWIJK AAN ZEE Ledenvergadering van „De Verpleging" In Casa Cara werd gisteravond eer buitengewone ledenvergadering van di vereniging „De Verpleging" gehouden. Een wijziging van de statuten werd goed gekeurd. De voorzitter, de heer L. var der Zwan, maakte bekend dat de con tributie van het C-tarief met ingang var 1 juli a.s. met 12 cent per week zal wor den verhoogd (van 53 cent op 65 cent dus) Voor onvolledige gezinnen met kinderer beneden 16 jaar wordt de contributie van 58 cent op 70 cent per week ge bracht. De uitkeringen van het C-tarlef :ijn verhoogd met f 50 voor bijkomende liekenhulskosten en f 50 voor operatie- Ten bate van de anjeractie met de daaraan verbonden huis-aan-huis-collecte akte U.N.I. gisteravond een muzikale rondwandeling door de Zuid Hoog en laag water Donderdag 28 juni: hoog water 6.1 1.31 uur; laag water 1.58 en 14.13 (advertentie) Gevraagd DIENSTBODE of WERKSTER „Gedenkt uw voorgangers" ROUWDIENST TE KATWIJK VOOR DS, B. VAN NEERBOS GISTERMORGEN WERD in de Hervormde kerk te Katwijk aan den Rijn een rouwdienst gehouden voor ds- B. van Neerbos, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten. In deze dienst ging voor ds. H. Rijksen uit Vlaardingen. Vele predikanten gaven blijk van hun belangstelling. Ds. Rijksen> sprak naar aanleiding var het zevende vers van Hebreeën 13: „Ge denkt uw voorgangers, die u het Woord hebben gegeven". Ds. Van Neerbos heeft de Gereformeerde Gemeenten van 1912 af gediend en God heeft zijn bediening een zegen gesteld, zo zei de predikant. Wij moeten echter niet alleen de voorgangers in ere houden, maar ook en vooral het Woord, dat door hen wordt 'gebracht. De wandel van de overledene was een w del in de genade van Jezus Christus de uitkomst hiervan is zeker en gewis de stad, wier kunstenaar en bouwmeester God is. VISSERIJOOLF In het op 22 juni uitgegeven staatsblad is opgenomen de wet van 24 mei 1956, houdende instelling van een produkt schap voor vis en visprodukten, dat geves tigd zal sUn te 's-Gravenhage. In dit produktschap zullen zijn georga niseerd de ondernemingen, waarin de vis serij wordt uitgeoefend, die, waarin vis wordt be- of verwerkt tot voedsel voor mens of dier en voorts die. waarin de handel met uitzondering van de aan voer-, transito- en drieboekshandel in vis of visprodukten wordt uitgeoefend. Het produktschap heeft een bijzonder orgaan: de commissie voor buitenlandse visconserven. Aan het produktschap is o,m. overgelaten de regeling van aange legenheden verband houdende met het economisch verkeer tussen verschillende stadia van voortbrenging en afzet, waar onder indien en voor zover dit bij K B. zal worden bepaald de prijzen kunnen zijn inbegrepen. Dit betekent, dat het produktschap over soortgelijke markt- ordenende bevoegdheden zal beschikken als die. welke aan de reeds Ingestelde produktschappen zijn toegekend. De wet treedt op een nader te bepalen datum In werking. In het staatsblad i6 voorts de wet op genomen. waarbij het indertijd krachtens het Organi6atiebeeluit voedselvoorzie ning 1941 ingestelde bedrijfschap voor vlsserijprodukten wordt opgeheven. Dit bedrijfschap bewoog zich op het terrein, dat nu door het produktschap voor vis en visprodukten wordt bestreken. Halchef Vos 40 jaar bij de afslag Halchef Vos hoopt op 2 juin zijn veertig. Jarig ddens'ijubideum bij het staatsvissers- havenbedirijf te IJmuiden te vieren. Nog maar amper 14 j. oud trad hij als leerling- afslager in dienst en zijn liefde voor het visserijbedrijf, zijn kennis van IJmuiden en zijn vlotte mander van optreden maak ten hem geschikt voor de functie var. hadchef, waartoe hij op 1 juli 1946 werd benoemd. Bijna ieder, die bij de visserij is betrok ken kent de jubilaris en het zal maandag ten huize Kennemerlaan 194 dan ook we'- druk worden Harlngaanvoer In he-t nieuwe ha ring seizoen, dat in mei Is begonnen, zijn in totaal ln Nederlandse visserijhavens tot en met 16 juni aange voerd 42.787 kantjes haring Vorig jaar was deze aanvoer groter: 47.913 kantjes. De uitvoer is vrijwel gelijk gebleven. Dit Jaar ad 10.537 karntjes en vorig Jaar 10.075 kantjes. In de aanvoer heeft de week var 10 tot en met 16 juni adüeen al 20.136 kan tjes maatjesharing en steurharing vooi Nederland opgeleverd. SCH 101 In afbouw Bij de SleepheMimg Maatschappij Sche- vendngen te Soheveningen wordt thans ge. werkt aan de afbouw van de trawllogger SCH 101 „Johanna Maria" voor de rederij Jaczoo te Sohevendmgen. Het schip Is vorige week te water gelaten door mejuf frouw M. M. v. d. Zwan, dochter van de reder. De trawler is de derde in de serie, min ook de SCH 54 en SCH 196 thuis- sn. De lengte is 42.85 meter, breedte meter, holte 3.60 meter. Het schip be- achikt over een 600 pk indusrtriemotor en de capaciteit van het visruim is 1750 kis- :n en 600 kantjes. Bij de Sleephelling Maatschappij wordt j begonnen met een vierde trawler ln >ze serie; een schip met een holte van 4 eter, een MWM-motor van 1000 pk en bestemd voor rederij J. J. v. d. Toorn VL 199 weer in de vaart De verbouwde VL 199 „Martiha Maria" an de Doggermaatschappij N.V. te Vla ar. dingen is weer inzee. Het schip is vorige week Ln dienst gesteld: De scheepswerf A. de Jong N.V. heeft de stoommachine vervangen door een Bolnesmotor van 400 ;n verder is het schip voorzien van bakdek, terwijl hei achterschip is dichtgebouwd. Schipper is Arie van Roon. De VL 190, de VL 29 en de VL 196 van N.V Doggermaatschappij zullen niet eer worden ogeknapt, maar de VL 190 VL 114 zullen evenals de VL 199 „Mar. tha Maria" een motor ingebouwd krijgen. met drie schepen present; de „Van Hattum" (van 11 juni) voerde 915 kisten aan, waarvan 480 schelvis, 210 kabeljauw, m leng. 25 wijting, 80 koolvis, 40 ma kreel, 20 heek, 60 diversen en voorts 275 stuks sirijve kabeljauwen; de „Claesje" (van 15 juni) 915 kasten, waarvan 3800 schelvis, 85 kabeljauw en gul, 30 koolvis, 290 ma kreel, 85 haring, 35 wijting, 10 diversen en verder 120 stuks stijve kabeljauwen en de „Bloemendaal" (van 18 juni) 600 kasten, waarvan 450 makreel, 120 schelvis en 30 gul en wijting. Loggers en kotters Van de logger- en kotiervloot loste de „Wiron 3" 2400 kisten, waarvan 60 schel vis en 70 makreel; de KW 159 „Java" 220 kisten, waarbij 100 haring en 50 schelvis; de KW 95 230 kosten, waarbij 200 makreel; de HD 87 500 kisten, waarbij 450 makreel: de SCH 107 340 kisten, waarbij 115 ma- kreel, 115 kabeljauw en koolvis en 60 horsmakreel en 50 schelvis; de KW 76 405 kósten, waarbij 265 makreel en 100 horsmakreel. De kleine vaart zorgde nog voor 1500 kg tong en 50 kistjes schoL Voor de export De rijen kabeljauw deden f80f86. kleine regels f 35f 42. kisten grote kabel jauw f 82f 90 en kleine kabeljauw f 55— f 70. Vier kisten grote heek noteerden f 194 per stuk. de grootmdddel f 184 en kisten kleine heek f 68 per stuk. vooral beklemtoonde, dat de inhoud de prediking van ds. Van Neerbos w Jezus Christus en Die gekruisigd. De rouwdienst werd besloten met het zingen van Psalm 68 vers 2 en gebed. Aan de geopende groeve werd ten slotte gesproken door de heer A. Prevoost, voorzitter van de kerkeraad der Gerefor meerde Gemeente te Meliskerke, door ds. L. Rijksen van Middelburg en de heer J. H. van Neerbos te Katwijk aan den Rijn, een zoon van de overleden predikant. SASSENHEIM Gymnastiekfeest ter ere van D.O.S. Ruim 450 gymnasten hebben meege werkt aan een grootse demonstratie die ter gelegenheid van het 35-jarig bes'aar an de Sassenheimse gymnastiekverenó- ng D.O.S. door de kring Rijnstreek var het N.C.G.V. werd gegeven. Natuurlijk D.O.S. met zijn ongeveer 200 leden de grootste deelnemende vereniging. Ver- n er D.O.S. ut', Bodegraven, Jo- dan Boys uit Gouda en D.W.S. uit Rijns burg. Na onderlinge wedstrijden op de sport velden, werden marswedetrijden gehou den, waarbij de gymnasten door het ooste lijk deel van Sassenheim trokken. De Chr. harmonievereniging Crescendo voerde de stoet aan, terwijl de drumbands van Jahn uit Lelden en D.W.S. het tempo hielpen regelen. De uitslag was 1. D.W.S.; 2. D.O.S. (Bodegraven); 3. Jodan Boys; 4. D.O.S. (Sassenheim). De drumband-prijs het Leidse Jahn. s jammer, dat de prima demon straties weinig belangstelling trokken. Ze moesten vroegtijdig worden afgebroken, evenals de onderlinge wedstrijden, die later zullen worden voortgezet. Het gaa' wisselbeker, die momenteel ln het bezóit is van D.W.S. Binnenland in De binnenland-handel nam ■oor f 10.50f 15 af, haring vo De grote schelvis noteerde f 20f 27. grootmiddel f 16f 15, kleinmddriel f 17— f 23, pennen f 15f 20 en braadschelvis f 11—f20. Wijting ging weg voor f 11— f 17. De grote gul leverde vanmorgen f 20 f 28 op, de middelgul f 17f 23 en tor- gullen f 12f 14. Zwarte koolvis deed f 51 tot f 58. grote gulfienmaat f 19f 18 en kleine gullemmaat f 14f 13. Witte koolvis ging van de band voor f 65f 63 en leng jor f 50f 54. De eohol 2 maakte f 24- 27 en schol 3 f 14—f 17. De grote tong noteerde f 2,40, grootmid del 12,24, kleinmddded f2,70, tong I f2,75 1 tong 2 f 2.20. Vier voor vandaag Voor vandaag kwam de „Soerabaya" (van 15 jund) met 780 kisten vis, waarvan 875 makreel, 210 schelvis en piepers, 120 kabeljauw en gul, 35 zwarte koolvis, 20 wijting, 20 daversen, 60 kleine kistjes ha ring, 40 kleine kistjes makreel en 300 stuks stijve kabeljauwen. De „Meden" (van 15 juni) met 800 kis- n vis, waarvan 330 schelvis en piepers. 70 makreel, 160 kabeljauwen en gul, 180 zwarte koolvis, 30 wijting, 30 diversen en 240 stuks stijve kabeljauwen. „EMe" (van 16 jund) met 720 kisten Vdarvam 290 gestripte schelvis en pie- 25 dichte schelvis en piepers, 150 gestripte makreel, 50 dichte makreel, 100 kabeljauw en gul, 10 gestripte wijting, 15 dichte wijting, 70 zwarte koolvis. 10 ddver- ■n en 240 stuks stijve kabeljauwen. Verder was de „Burgemeester Heus- sns" (van 14 juni) thuisvarende; vangst nog onbekend Voor morgen Voor de donderdag is de „Bertina" (van 13 juni) bekend me*. 240 kisten vis, waar- 140 haring, 100 diversen en 100 stuks stijve kabeljauwen. Ook de „Ada" (van 13 Jund) ls thuis- •arende voor de donderdagmarkt met 430 koeten vis, waarvan 175 haring, 40 schel- n piepers, 100 kabeljauw, gul en blanke koolvis, 75 wijting, 10 makreel en 90 stuks stijve kabeljauwen. En voor zaterdag Voor de zaterdagmarkt zaü de „Onder neming 2" markten. Alphen verandert Oude Bokkebrug overbodig De verbinding tussen de Dr. Lovinklaan en de Gaslaan werd jarenlang gevormd door een ouderwets ophaalbruggetje één klap, dat over de spoorvaart is ge legd. Een betrekkelijk wankel geval, i met een solide onderbouw, dat, ook het verkeer sterk toenam, nooit d heeft geweigerd. Nu de weg is omgelegd over het te van de W en L. bedrijven, is de oude Bokkebrug overbodig geworden. Thans ls een dam gelegd in de Spoorhaven duikers, die overigens in de toekomst ook overbodig zal worden, want. zoals be kend, spoorvaart en spoorhaven verdwij nen en ook daar verandert het beeld van de gemeente radicaal. Het is nog maar een 25 Jaar geleden, dat zwaarbeladen bietenwagens, getrokken door fors ge bouwde Belgische paarden, over het brug je naar hun plaats van bestemming reden. Toen was alles achter de r.k. kerk nog wel- en bouwland. De landbouwers hebben ook in onze ge meente de laatste kwarteeuw een belang rijke veer moeten laten. En sommigen gaat het nog niet hard genoeg Notaris Van de Kreke met pensioen Bij Koninklijk besluit is aan de heer H. B. J. van de Kreke op zijn verzoek ingang van 1 januari 1957 eervol ont slag verleend uit zijn ambt van notaris te Aarlanderveen. Kandidaatstelling Doordat na de laatstgehouden stemming aan alle gekozen kandidaten ontheffing moest worden verleend heeft de kerke raad van de Geref. Kerk van Alphen voor de verkiezing van twee ouderlingen, nu kandidaat gesteld de heren Ph. Dijs, T. Goedhart, J. Janse en J. van Otterloo. HAZERSWOUDE Burgerlijke stand GEBOREN: Arie Cornells, z. v. A. Bremmer en A Marchand; Joannes Pe trus Henrlcus. z. v. A. M Groen en T. J. v d. Haas. ONDERTROUWD: Petrus Gerardus Kraan 23 j. en Anna Petronella Maria van der Haas 22 j.; Gijsbertus den Hertog 25 j. en Margje Jacoba Verkerk 20 j.; Berend Gerrlt van Ofwegen 25 j. en Johanna Ruis 20 j. GETROUWD: Adrianus Johannes van Dijk 26 j. en Maria C. de Jong 27 j.; Jo hannes van Gent 25 j. en Geertje Groen 25 J.; Jan H. de Peinder 26 j. en Maatje Laban 24 j. KOUDEKERK a. d. RIJN Burgerlijke stand GEBOREN: Arie, z. van R. de Jong >n A. Oudshoorn. Raadsagenda De gemeenteraad komt vrijdag ln openbare vergadering bijeen. De voor naamste agendapunten zijn: onderhandse aanbesteding ophalen huisvuil; vaststel vergoeding voor de Hervormde school; Idem voor het handwerkonder- aan die school; vaststelling interim- regeling ziektekosten gemeentepersoneel 1958; wijziging van de voorschotten aan de woningbouwvereniging „Goed Wonen" 14, 4 en 6 woningwetwoningen; enige begrotingswijzigingen. LEIMU1DEN Ingelanden bijeen Onder leiding van de heer A. Straathof hebben de stemgerechtigde in gelanden van de Grote Heilige Geest polder vergaderd. De rekening dienst 1955 werd als volgt vastgesteld: inkomsten f 7.879.84; uitgaven f 3.050,93; batig saldo f 4.927,91. De secretaris, merkte op, dat het batig saldo wat geflatteerd is. grootboekinschrijvingen tot een bedrag van f 2100 zijn niet gedaan en de werk zaamheden aan de molen, die in 1955 moesten gebeuren, zijn nog niet uitge voerd. De begroting voor 1956 werd een batig saldo van f 11.384.42 vastgesteld. De lasten werden, evenals vorig jaar, bepaald op f 22 per hectare. De heren W. Timmers, J. van Ommering en J. A. Molkenboer zullen de rekening 1956 troleren; hun plaatsvervangers zijn de heren N. P. Koot, J. Keijzer en F. Hulsi bosch. De heren J. Keijzer en F. Hulse bosch hadden klachten over de dijk- ophoging. De voorzitter zal deze klach ten doorgeven aan de technisch hoofd ambtenaar van Rijnland. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer L. C. van Poel geest herkozen. Gemeenteraad Vrijdagavond om 8 uur komt de ge meenteraad bijeen. Op de agenda staan de volgende punten: wijziging be groting 1955 en 1956 en vaststelling ge meenterekening 1954. Burgerlijke stand Geboren: Cornells Hermanus. z. v. C. J. ■an Berkel en P. J. M. v. d. Broek; Adria- ,us Wilhelmus Martinus, z. v. A. lommeien en M. J. Liefrink. Overleden: J de Wit, weduwe RIJNSATERWOUDE De gemeenteraad komt donderdagavond n 8 uur in openbare vergadering bijeen Agenda: wijziging begroting 1955 en 1956 vaststelling gem een te rekening 1954; voor van B en W. töt aankoop van gron- voor woningbouw. TER AAR Geen spreekuur In verband met het uitstapje de jden van dagen houden de beide plaat- ïlijke artsen morgen geen spreekuur. Geslaagd Carel J. v. d. Giessen, leerling van de Hervormde school, is geslaagd voor het toelatingsexamen van het Chr. lyceum te Alphen aan den Rijn. WOUBRUGGE i sportriem, haarkam, regenjas. zilveren armband en een Geslaagd Voor het examen melken zijn geslaagd de heren C. Kroes, K. van der Lubbe, H. Angenent, T. Verboon en mejuffrouw G. Verboon. De diploma's werden uitge reikt door de heer G. Elings van zuivelbureau te GotOS.*" HET RADIO-ACTIEVE GEVAAR EN DE VOEDINGSMIDDELEN CTERILISATIE van de oppervlakte van naar voren in de rede, die prof. H. J. van vlees, waardoor verderf veroorzaken- Gils, benoemd tot gewoon hoogleraar ir RAAD VAN WARMOND ONDER voorzitterschap van burgemeester Von Fisenne is de Warmondse raad gisteravond bijeen geweest. Meegedeeld werd, dat Ged. Staten goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit, waarbij het partiële uitbreidingsplan Meerrust werd vastgesteld. Dit is niet geschied wegens door belanghebbenden ingediende bezwaren, maar omdat dit partiële plan niet voldoende aansloot bij het geprojecteerde plan bebouwde kom. B. en W. adviseerden Stad en Landschap een nieuw plan te laten opstellen, waarin met dit bezwaar rekening wordt gehouden. Hiertoe werd besloten. De raad besloot het bestuur van Hervormd Verenigingsgebouw bij de ope ning van dit gebouw een passend ge schenk aan te bieden, waarvoor f 150 be schikbaar werd gesteld. In een vorige vergadering had de heer Willemsen ge vraagd naar het bepalen van het sluitings- ran de zaak van de heer P. v. d. Drift. De voorzitter deelde nu mee dat het hier ingewikkelde materie betreft. Het gaat om een dienstverleningbedrijf-i verlof-B en in Warmond bestaat geen ordening, die de sluitingstijd van dit s zaken regelt. De eigenaar heeft schriftelijk toegezegd zijn bedrijf te zullen sluiten ia de andere café's, terwijl geen O' LISSE Gouden huwelijksfeest Temidden van kindoren en kleir.kinde- en hoopt het echtpaar A. Mastenbroek- Kaak, Wagendwareetraat lil, zijn gouden huwelijksfeest morgen in „Het Baken' ieren. Bruid en bruidegom genieten nog ;n goede gezondheid. NOORDWIJK Goed afgelopen Het 2Mi-jarig zoontje van de familie Glasbergen stak gistermiddag zonder uit te kijken de Boerenburgerweg over, juist toen een personenauto, bestuurd door de 27-jarige Noordwijker N. naderde. Hoe wel de chauffeur onmiddellijk remde werd het ventje geraakt; het kwam on der de auto terecht Toch kon dokter De Beer slechts builen en schrammen con- tateren. Het ongeval trok veel belang stelling. de micro-organismen gedood kunnen den, staat ln het middelpunt der belang- itelling van de onderzoekers. Door bestrallngselementer, welke bij atoomsplitsing worden opgewekt, wenden in dit proces, schijnt het ideaal iderd te rullen worden Dit k< Guatemala: Twee doden bij studentenrel Bij betogingen, die Guatemalese studen ten maandagavond hebben gehouden, zijn twee demonstranten gedood en negentien gewond. Talrijke studenten zijn gear resteerd. De politie wilde beletten, dat de studen ten hun mars naar het paleis van de pre sident voortzetten en schoot. De studenten hadden betoogd als pro test tegen het regeringsbesluit om de .grondwettelijke waarborgen" op te schor- in en de staat van beleg af te kondigen. Ruslan ontweek een netelige vraag President Sukarno heeft op een pers conferentie in Bonn een beroep gedaan tot het verstrekken van buitenlandse technische bijstand en investeringen. In donesië zal dergelijke steijn begroeten op „één grote voorwaarde", nl. dat daar geen inmenging in de binnenlandse aan gelegenheden of de onafhankelijkheid aan Een Nederlands journalist vroeg de In donesische minister Ruslan Abdulgani, wie de president had verwezen voor het beantwoorden van vragen, of Neder land behoorde tot de landen, waarvar doneslë steun zou wensen en, zo ja, onder elke voorwaarden. De minister antwoordde: „Ik denk, dat het antwoord op deze vraag het best door de Nederlandse regering kan worden ge- Gemeenschappelijke markt wordt in vorm gegoten Te Brussel zijn honderdtwee deskun digen, ditmaal met politieke volmachten, bijeen om de tekst op te stellen van de dragen, welke zullen leiden tot een gemeenschappelijke markt der zes landen m de Europese Gemeenschap voor Ko- n en Staal en Euratom. Het comité van delegatieleiders komt 10 juli bijeen om de eerste resultaten te bespreken. Deze datum is zo gekozen, omdat op 5 en 6 Juli het Franse parie ent zich over Euratom zal uitspreken. Van 21 juild tot 1 september nemen de deskundigen vakantie. In de tweede helft september zullen de ze6 ministers buitenlandse zaken te Brussel bijeen komen om de verdragsvorm te bestude- Men hoopt in ieder geval dit Jaar nog de teksten va6t te kunnen stellen de faculteit di rijksuniversiteit te geven in de leer der voedingsmiddelen van dierlijke oorsprong, maandag bij de aanvaarding van zijn ambt hield. Spr. wees hierin ook op het gevaar dat het „atoomtijdperk'" voedingsmiddelen met zich brengt, nl. de „besmetting" van een steeds groter deel van de aardoppervlakte met radio-actii stoffen. Naast voorwerp van zorg ls dit gevaar ook ernstig voorwerp van studie, om de mens te vrijwaren tegen ernstige gevolgen. Hygiënisten, die dit probleem op een internationale bijeenkomst ter ta> fel voerden, zullen op dit gebied hun bij drage dienen te leveren. Bejaarden vragen: geen aftrek voor drie pet. Het Centraal orgaan samenwerkende organisaties van de bonden van ouden van dagen heeft bij minister Van Thiel zijn ongerustheid uitgesproken over het feit. dat vele bejaarden in feite niets zul len ontvangen als mettertijd de uitkering ineens zal worden gedaan, aangezien het bedrag der uitkering in verscheidene ge- neenten zal worden gekort op de aan vullende steun, die de bejaarden op de noodwet Ouderdomsvoorziening ontvan- van de diensten van sociale zaken. ZOETERWOUDE Vrijdag vergadert de gemeenteraad De gemeenteraad van Zoeterwoude ver gadert aanstaande vrijdag om 19.45 uu ter gemeentehuize. De agenda luidt als volgt: Voorste! van B en W tot aanvul ling van de algemene politieverordening: voorstel om ln principe medewerking te verlenen aan de stichting Algemeen Waar borgfonds voor de Middenstand met be trekking tot de gewijzigde regeling in zake hypotheekverlening aan de midden stand; verhoging van het krediet voor hei maken van een stortplaats voor huis- er straatvuil aan de Ommedijkseweg; wijzi ging van de bezoldigingsverordening 1955; verhuring van de woning Hoge Rijndijk 249; verzoek om vergoeding ingevolge a likel 13 der l.o.-wet 1920; vaststelling vi de vergoeding ingevolge artikel 101 der l.o.-wet 1920 over 1955; vaststelling de vergoeding ingevolge artikel 101 bis der l.o.-wet 1920 over 1955; voorschotten op de vergoedingen ingevolge artikel 73 der kleuteronderwijswet over 1956; krediet in verband met de Invoering van het keersonderwijs aan de l.o. school; subsi- aan de R.K. jeugdbeweging in de parochie van de H. Kruisverheffing; ren teloos voorschot "■n de R.K. jeugdbewe ging in de parochie vade H. Kruisver heffing; subsidie aan de R K. sportvereni ging Meerburg over 1956; benoeming van drie leden van het burgerlijk armbestuur verband met periodieke aftreding; -stel van B en. W. tot het verlenen een krediet in verband met het aan vragen vin een hogere uitkering uit het ;emeentefnnds; viizieing van de gemeen tebegrotingen 1955 en 1956. Volleybalclub Sios In de Hervormde school heeft de volley, balclub Sios vergaderd onder leiding van de heer De Witt. De vergadering besprak deelneming aan de competitie van de Noordwijkse sportverenigingen. Besloten werd met twee damesteams en een heren team mee te doen. Met de bond zal con tact worden opgenomen om te trachten ook in de bondscompetitie met een team uit te komen. In het bestuur werden gekozen de dames Bardelmeyer en De Vries, en de Van Beelen, Passchier en De Witt. De functies zullen onderling worden ver deeld. Gevonden voorwerpen Als gevonden zijn aangegeven: Reis koffer inh. radiotoestel, 2 paar jongens- :hoenen, vulpotlood, fietspomp, schuim rubber zadeldak, armbandhorloge, hand- ichoenenklem met 3 sleutels, klein hond- e, meisjesves^ vulpen, poesje, witte jop- per, armband. Inlichtingen woesdag- er :aterdagmiddag van 2 tot 3 uur politie bureau Oude Zeeweg 10. RIJNSBURG Spreekbeurt Vrijdagavond om acht uur «preekt ds. Bouw uit Ridderkerk in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de afdeling Geref. Bond. VOORSCHOTEN Opbrengst collecte De collecte ten bate van het Rode Kruis hoeft f 1367,83 opgebracht. Geslaagden Voor het toelatingsexamen der gemeen telijke h.b.s. te Leiden slaagde Hans var Dam. Jan Kuit mag naar het Chr. lyceum te Leiden en Jenneke Barmentloo en Nan cy Turkenburg naar het Huygenslyceum Voorburg. Allen leerlingen Hervormde school. Pieter de Jong. leerling van de school met de Bijbel aan de Wijngaardenlaan, is geslaagd voor het toelatingsexamen het Chr. lyceum te Leiden. Telefoon gemeentehnls Het gemeentehuis en de gemeentelijke diensten zijn van heden af te bereiken onder telefoonnummer 2 14 1 (vier lij- Spreekuur Burgemeester C. J. v. d. Hoeven is vakantie en hij kan dus vrijdag geen spreekuur houden. Men kan nu donder dagmorgen van 1012 uur terecht bij wethouder G. Schrama op het gemeente- Burgerlijke stand GEBOREN: John, z v G Bol en M J van Oudshoorn, Langenhorststraat 31; Jo hannes Hermanus, z v W C van Brecht J M Gijben, Narcisstraat 12; Cécile Agnès, d v P A Bernsen en M Sljnja, b motorboot „Patton", liggend achter Veurseweg 215. ONDERTROUWD: Nicolaas Bakker Jansje Bolle; Andreas Petrus Ludovb Groen in 't Wout en Geertruida Maria der Werf; Marius Johannes Schepman te Den Haag en Willy Lekkerkerker. GEHUWD: M H A Spaans te Den Haag M Velthuizen. last zal worden veroorzaakt B. en W. wil den hiermee voorlopig genoegen nemen. De raad kon ermee akkoord gaan af ta wachten hoe dit zich zal ontwikkelen. De woning Sweilandstraat 41 werd aan gewezen als een dienstwoning, uitsluitend bestemd voor bewoning door een in ge meentedienst zijnde ambtenaar. Ramingen VOORSCHOTEN Gevraagd voor direct een Agent-Bezorger Inlichtingen: Abonnementen afde ling Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 87. Leiden. Labour: huizen nationaliseren De Britse Labourpartij wil zes miljoen huurwoningen nationaliseren met het mo tief, dat de huiseigenaren in gebreke blij-1 ven de woningen behoorlijk tc onderhou den. Alleen huizen die door de eigenaars bewoond worden of in beheer zijn bij wo ningbouwverenigingen, welke geen winst beogen, zullen buiten de nationalisatie vallen. Het voorstel zal in oktober aan het partijcongres worden voorgelegd. De heer Van Vliet bracht rapport uit na- ens de financiële commissie bij het voor stel tot wijziging van de begroting 1955. De missie heeft moeten constateren, dat ingen van belangrijke posten ver wa- overschreden, waardoor de waarde de ramingen geheel teniet werd ge daan Hij zou gaarne worden ingelicht over de factoren, die hiertoe hebben geleid. De voorzitter deed dit uitvoerig en zegde toe. dat de raad tijdig zal worden ingelicht "s een ramingspost belangrijk moet wor- ?n overschreden. Besloten werd medewerking te verlenen >or het aanbrengen van een centrale ver arming in de St. Nicolaasschool. Over gelden hiervoor komen nog nadere lorstellen. Met invoering van het vak handenarbeid aan de school met de Bij- 191 gemoeid. Ten behoeve van de heren C. Th. Bogaards en A. W. Coert werden twee hypothecaire geldleningen gegarandeerd van de Bouwkas. aarnemend gemeente-ontvanger werd benoemd de heer M. M. B. Pieterse, die tevens werd aangesteld als onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand. Voor verbetering van het pand van de heer P. L van Wissen werd een premie ver- Aqua Flora: Nieuwe koers in Haagse bloemenweek .Aqua Flora" een lichtenspel met mu ziek. dans en bloemenpracht in de watèr- partij van de Schevenigse bosjes zal in de avonden van 7. 8 en 10 augustus het kunstzinnig hoogtepunt vormen van de Haagse bloemenweek. Dit spel betekent .ve koers in dit evenement, dat thans voor de zesde keer zal worden ge- Deze „rapsodie" -is ontworpen door de kunstenaar Toon Noijons uit Amsteflveen, zowel voor Den Haag als voor de gondel- spelen te Groenlo. Honderden medewer kers op varende vlotten zullen tegen deels bewegelijke decors met dans en zang pogen ogen en oren te bekoren. De muziek daartoe is ontleend aan Carl Maria von Weber met diens „Uitnodiging tot de dans", een Poolse polonaise van Chopin, „De Perzische markt" van Ketelby, de .Watermuziek" van Handel, de „Mane- schijnsonate" van Beethoven, „Het sla pende prinsje" van Mozart en Tsjaikofs- i's „Doornroosje" en „BQoemenwals". Tussen de bedrijven door zal aan het publiek op de 5000 zitplaatsen en 5000 staanplaatsen iets over wezen en bete kenis der componisten worden verteld. Vetpotjes, schijnwerpers en vuurwerk zullen het spel op de waterpartij ver lichten. Voordat dit schouwspel begint zal de Kon. militaire kapel in ceremoniële tenu op het centrale vlot op de grote vijver concerteren. Markt en VisserijberiehteD KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 juni. Groenteveiling: bospeen 2428. was peen 43 53. sla 250—590, boskroten 10—12. rabarber 790—820, selderie 330—410. aardappelen groot 15—17. drielingen 13—14, kriel 12—14 KATWIJK AAN ZEE. 27 juni. Vangst- berichten uit volle zee: Groep Haasnoot- Parlevliet; KW 16—60. 19—25. 47—25, 140— 65. 168—25 th st170—15. Groep Rijnstroom; 15—3. 43—4. 97—5. 110—3. Groep Kennemer- land: 20-6. 32—5, 39—1. 41—5. 94—4. 78—4. Groep Adeco3 g.v., 5—2, 9—3, 14—2, 23—7, 253. 1385. 1474. L1M 76—3. Groep Insu- Unde-Pa rlevliet; KW 22—4. 45—25, 127—2, 175—3, 1294 Groep C den Duik; 19-3, 38— 3, 48—2. 6725. 86—2. Groep Nederland: 130 —5. 151—12. Gemiddelde vangst over de drie plaatsen 10 kantjes. irdbelen 39—40 per HHPHH 2.38 Handel kalm WOERDEN, 27 juni Jongveemarict. Aan gevoerd 76 biggen Notering 55—65. Handel SCHEVENINGEN. 27 juni. Besommin gen kustvlasers SCH 70—400. 44—870. 76— 830. 62 -71». SCHEVENINGEN. 26 Juni Aangevoerd 604 kg garnalen Notering 108—116 per kg. SCHEVENINGEN. 27 juni Besomming loggers verse haring; SCH 250—2800. Note ring verse haring 27.80—28, makreel 10 10 50, beide per kist van 50 kg. Voorts 4 kustvissers met in totaal 2900 aan verse vis. Aangevoerd aan maatjes 44 kantjes, waar- 32 kantjes groene haring en 12 kantjes ies groen 129—152. jong jonge Notering r *176. alles per kantje. SCHEVENINGEN. 27 Juni. Vangstbe- cht van hedenmorgen uit volle zee: SCH *7—7. 100—3. 195—10. 412—19. 56—2. - -. 104—40. 332-8. 39—25. 201-25 264-30, 4—25 57—30 h.vl.. 181—10, 199—8. 32—2. 40—1. 48—4. 48—2 99 nog 180 mijl. 132—1, 189 g.v.. 233 idem 262 g v.. 2—25, 35—2, 37 g.v., 45-4! 50-60 h.vl., 61—50, 63—2. 64—34 h.vl',' 73—12! 81—25. 89—5. 116—10, 12315. 124—45 160—8. ,OA 47-2. *121-35. VLAARDINGEN. 27 juni IJmuiden aan de markt de 1 i lading verse vis. Bovendien itjes zoute haring aan. zijn verkocht Mor- >erde het ach lp 80 k 78—25. 172—35 -25. 207—35. 216-40 86—2. 97—5. 114—2. v 197—4. 199—4 53—50. 61—35 83—30.' 166—20* 50—0. 14—30. 56—6 li 84—25. 80—25. 11280 ïc; Juni Priji 190—3. 196—0. 83-*" nog 45 i IJMUIDEN. heilbot 280—210. gr tong 253—234. I 295290. "ri 222- - 50 kg; tarbot II —228. kim ■bot I 180—120; 48. IV 47-40. gr. grie. |j| schol 40. kl. I 43. II 30—13. 65—64, schar 88—82. kli... schar 18—14, bot 15—8. vis ZW 18-12-50. wit 24-21; per 125 „ka,b*VaU« 192-f5' «r koolvis zwart 5845. wit 6563 gr., leng 5242 Aanvoer 4270 kisten. IJMUIDEN, 27 juni, Besommingen; 2

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7