BOLS LIedere dag kan de laatste zijn" doet opgeld in de cité Mijnwerker aan bier geeft zijn geld uit en appelsienen Twee nieuwe erevelden voor omgekomen Nederlanders Egypte zit met erfenis van revolutionaire raad Principieel kort geding over zwarte metselaarslonen VI ROOS? P ANTÈNE verstopping DINSDAG 26 JUNI 19S6 In de Belgische Kempen (IV) (Van een onzer verslaggevers) DE MIJNWERKER geeft zijn geld uit aan bier, appelsienen, radio's en crème (ijs)", zegt de pastoor van Waterschei in de Belgische Kempen. „Waarom zou ik niet?" repliceert de mijnwerker. En hij denkt er bij: „Iedere dag kan de laatste zijn". Men leeft in Waterschei van de ene dag in de andere, ook al gebeuren er per jaar slechts twee dodelijke ongelukken in de mijn. „Ontworteling", zo betitelt de pastoor deze mentaliteit. En de weinige Protestanten die hier wonen, noemen het mijngebied „een goddeloze 6treek". Nu is dit, vooral van het Protestantse oogpunt uit bezien, niet ver bezijden de waarheid. Waterschei bijvoorbeeld be zit op zijn twaalfduizend inwoners meer dan honderd café's. In de week zijn deze café's leeg maar dat komt alleen door dat men dan geen geld heeft doch 's-zalerdags en 's zondags wordt er ineer bier getapt dan goed is. Waterschei is geen gewoon dorp, zoals Voorschoten of Poeldijk. Vijftig jaar ge leden bestond het nog niet, althans niet dat gedeelte, wat men de „cité" noemt. Die cité zeventienhonderd huizen staan er is gebouwd door de mijn André Dumont en wordt uitsluitend be woond door employé's van de kolenmijn. Alles in de cité is eigendom van de mijn; de scholen, de kerk, het hotel, het stadion, de bioscoop, het tennispark en de mijn werkerslogementen, die ze hier kan tiens noemen, zijn met geld van de mijn gebouwd. Over die kantiens kan wel een en ander gezegd worden. De bewoners moeten met zijn tweeën slapen in kleine, vaak vochtige kamertjes, waar in behalve twee bedden slechts twee kasten staan. Op de gang is een was- - bak, die meestal kwalijk riekende geu- ren verspreidt. Er gaat een verhaal over één van die kantiens, dat mis schien niet waar, maar toch veelzeg gend is. Volgens dit verhaal bevond zich in de bewuste kantien een lits- ook wel de tijd voor gehad. De meesten kwamen omstreeks de jaren dertig naar de Belgische Kempen. Toch houden ze trouw hun Poolse feesten in ere. EJEEL ANDERS dan de Polen gedra- gen zich de Italianen. Meestal ze nog jong en ongetrouwd. Het is dat ze van nature een zonnig karakter heb ben, want veel fleur heeft het leven hun nog niet geboden. In Italië kenden velen van hen werkloosheid. Een con tract tussen België en Italië de Bel gen zouden kolen leveren als de Itali aanse regering voor arbeidskrachten zorgde heeft hen hierheen gebracht Vol moed kwamen ze. Velen haddèn een mooi doel voor ogen: zuinig zijn «_n het verdiende geld opsparen, om later weer naar Italië terug te kunnen en daar een boerderijtje of een winkeltje te be ginnen. Als de mijnwerker zuinig leeft, kan hij in twee jaar tienduizend gulden overhouden. Italianen kunnen zuinig leven, vooral wanneer ze van jongsaf niet anders gewend zijn. Het leven is trouwens niet duur rond de mijn. De ongehuwde vreemdelingen leven goedkoop in het barakkenkamp of een van de meestal bedompte kan tiens. Ze koken zelf elke dag hun spag hetti. De weinige hemden die ze bezit- ;en ze zelf; dat is voordeliger. ;r wel nooit netjes uit, maar dat is bijzaak. De hoofdzaak J- de terugreis Italië met het welverdiende kapi- I De Evangelische Kerk in Winter- slag telt ongeveer honderd leden. Het verbouwde huisdat als kerk fungeert, kan slechts de helft be vatten. Het zijn meest buitenlan ders, die lid zijn van deze protes tantse kerk. jumeaux, dat door drie mannen werd gedeeld. Men wisselde elkaar af. Wie overdag werkte, kan 's nachts slapen, wie in de nachtploeg zat, overdag. Op die manier was constant minstens één bed van het lits-jumeaux beslapen. Zo op het oog is het plezierig wonen in Waterschei. Nooit zijn er meer dan drie of vier huizen aaneen gebouwd. Ieder huis heeft, zowel voor als achter, een grote tuin. Er staan volop bomen. De Vlaming gebruikt dan ook graag het woord „tuinwijk" in plaats van het Immoreel rpOCH is de pastoor over deze wijze van wonen niet tevreden. Integen deel, hij gebruikt zelfs het woord „im moreel." Het komt nogal eens voor, dat een mijnwerker bij zijn buurvrouw op bezoek gaat, als haar echtgenoot aan het werk is. „Wanneer de huizen nog ver der van elkaar vandaan zouden staan en er nergens meer twee of meer wo ningen aaneen worden gebouwd, zou de situatie al heel wat verbeterd", zegt de pastoor. Er hapert nogal eens wat aan het goe de gedrag van de inwoners van de cité, blijkt uit verdere mededelingen van de pastoor: „Het is hier verboden, dat mijn werkers bij particulieren in de kost zijn. Op die manier waren al vele huwelijken kapot gegaan." En hij vervolgt somber: „De sfeer is hier half steeds, half dorps; van de stad het vertier en langs elkaar heen leven; van het dorp het gebrek aan fijne manieren". De oorzaak van dit alles? De vreemdelingen, die uit heel Europa naar dit mijngebied zijn toege stroomd. De bezoeker die vijf dagen in Water schei logeert, ziet van de inmoraliteit der inwoners niet veel. Wel ziet hij, hun huizen en op weg naar hun hui: de vreemdelingen, die do schuldigen 2 den zijn, de Italianen, die graag met andermans vrouw weglopen, en de Grie ken, die vechtlustig heten te zijn. Of het zo erg is als dc pastoor zegt, valt te betwijfelen. Wel staat vast. dat in he Kempische mijncngebled gesproken kal worden van een vreemdelingenprobleem In de meeste mijnen bestaat het onder grondse personeel voor meer dan kwart uit buitenlanders. Wat Waterschei betreft, hier verblijven vertegenwo gers van 28 nationaliteiten. Al deze vreemdelingen hebben hun eigen eigen gebruiken, eigen manier van eten- bereiden en eigen beleving van de gods dienst. De Polen en de Italianen vormen de interessantste kolonies. De Polen al vrij wat vervlaamst Ze hebben In deze „kantien" wonen ongeveer zeventig Vlaamse en Italiaanse mijnwerkers. De bewoners slapen met zijn tweeën in de vaak kleine en vochtige kamertjes. In de kel der van het gebouw koken ze zelf hun spaghetti. taaltje. Daar hebben ze heel veel voor Er zijn er die falen. Begrijpelijk. Als vreemdelingen komen ze in een onbekende omgeving, waar bijna nie mand hen verstaat en ze voor zichzelf moeten zorgen. Ze zijn niet gewend met geld om te gaan en als ze dan iedere week hun hoge mijnwerkers- loon in handen krijgen, is het hek van de dam, vooral in de begintijd, als ze pas in de cité wonen. Later gaat het meestal wel beter. Protestanten TN NAAM is alles wat hier in de mijn streek woont, rooms-katholiek. Er zijn slechts een handjevol protestanten. Zij komen 's zondags bijeen in de Evan gelische kerk in Winterslag, een half lopen van Waterschei. Kerk is een w woord voor het verbouwde woonhuis. Er kunnen niet meer dan vijftig r In Frankfort en Düsseldorf logsslachtoffers naar Duitsland om daar tegenwoordig te zijn bij de opening van erevelden. Op initiatief van de Nederlandse Oorlogsgraven stichting zijn de stoffelijke resten van 775 landgenoten, die in de jaren '40 tot '45 in Zuid-Duitsland zijn omgekomen, bijeengebracht op het Walfried- hof te Frankfurt am Main. Hetzelfde is gebeurd met de stoffelijke resten van 1229 oorlogsslachtoffers: deze zijn begraven op het Stoffelerfriedhof te Düsseldorf. Witte tanden - Frisse adem met COLGATE! Nieuwe heerlijke smaak! a De verrukkelijke peper muntsmaak vinden ook de kinderen erg lekker. Nieuw actief schuim! Het zuivere, werkzame schuim houdt Uw mond fris en gezond. Nieuwe lage prijs! Nu kan iedereen zich Colgate veroorloven. COLGATE DE HEEST VERKOCHTE TANDPASTA TER WERELD Regering mag arresteren in, hoewel de gemeente honderd le den telt. Het gebied, dat de kerk van Winterslag bestrijkt, telt echter 43.000 bewoners Boven de kerkzaal ls een naaischool ivestigd. Deze school is een voorpost in de kerk. Men probeert meisjes uit onregelmatige gezinnen aan te trekken haar, behalve van de naaikunst, op de hoogte te brengen van de Bijbelse boodschap. Hetzelfde doel heeft het kin dertehuis, waar 25 kinderen een plaats inden. Ook is er in deze omgeving een school met de BLibel. Hier wordt het rooms-katholicismc als et grootste gevaar gezien. Bii de ver kiezingen stemmen de protestanten libe- •aal of socialistisch. Dal is te begrijpen, ils men weet, dat protestanten doorgaans net een scheef oog worden aangekeken. Zelfs worden hun soms belemmeringen in de weg gelegd om voor hun gelooLult te komen. Een jong verpleegstertje moest stiekum uit het ziekenhuis. waar ze werkte, ontsnappen, omdat ze geen toe stemming kreeg om in Winterslag naar de kerk te gaan. Het is vooral de oorspronkelijke Vlaam se bevolking, die zo tegenover het Pro testantisme staat. De vreemdelingen zijn niet zo fanatiek. Ze geloven het wel. Slap de gods die in de tuinwijken heerst. Men leeft op zichzelf en gaat zelden met elkaar om. Het geld wordt vooral besteed aan eten, met name vlees. Wat men 's zater dags in handen krijgt en dat is meestal heel wat is doorgaans "s maandags al op,- zodat men de hele verdere week op de pof moet kopen. Van een behoorlek- ingerichte woning is veelal geen sprake. Soms is het enige voorwerp in de huis kamer dat aanspraak kan maken op de benaming meubel, een radio-grammo fooncombinatie. Men kan er dan van ver zekerd zijn, dat dit radiomeubel hel modernste is dat men in heel België kan kopen Men leeft onbekommerd de toekomst tegemoet. De mijn betaalt goed en als er iets mocht gebeuren, het stelsel van so ciale verzorging is welhaast volmaakt. Waarom dan zorgen? Het „iedere dag kan de laatste zijn' doet opgeld in de cité, al is de mijnarbeid in wezen slechts weinig gevaarlijker nan iedere andere arbeid. Maar de mijnwer ker, die elke dag leeft in het onheil spellend ingewand van de aarde, ziet in zijn werk de dreiging die in de eeuwige duisternis op hem afkomt. Van zijn enige zekerheid, zijn loon aan het eind van de week, wil hij zoveel mogelijk ge nieten. Bier, appelsienen, crème en de ra dio, dat is dikwijls het leven van de mijnwerkers in de cité. Meer ndet. „Want morgen...." En dat is dan de mijn, die ook dit segment van het leven bepaalt. 1/OLONEL GAMAL ABDEL NASSER is gistermiddag officieel uitgeroepen tot president van Egypte. Hy had 99,9 procent van het totale aantal geldige stepimen verworven. Dat is iets meer dan het per centage stemmen, dat op de nieuwe grondwet is uitgebracht. In een radiorede zei Nasser gisteravond, dat hij het nieuwe constitutionele tijdperk van Egypte binnentreedt „met het gevoel, dat ik vier jaar geleden had op de dag van onze revolutie" Nu Egypte een grondwet heeft en Nas ser de staat van beleg heeft opgeheven, is de revolutionaire raad afgetreden. Maar zijn laatste besluit was een volmacht, welke tien jaar geldig is, aan de minister van binnenlandse zaken om alle personen, tegen wie de raad in de afgelopen vier laar uitspraken heeft gedaan, in hechtenis Dit betekent dat de regering zolang de Amsterdam „de rotte plek in het Nederlandse bouwbedrijf" OOR DE VICE-PRESIDENT van de Amsterdamse rechtbank heeft gis teren een principieel kort geding gediend over de zwarte lonen, die aan metselaars worden uitbetaald. Drie patroons hadden een aanklacht aanhangig gemaakt tegen een aantal metselaars, die waren weggelopen toen de directie ertoe overging hun lonen volgens de wettelijk vastgestelde schaal te betalen. komst een percentage boven het wettelijke loon zou worden uitgekeerd. De plotse linge mededeling dat geen andere dan de wettelijke lonen zouden worden be taald, was eveneens een eenzijdige ver breking van een gemaakte afspraak, zo betoogde hij. „De poging om tot een nieuwe regeling van de lonen te komen wordt nu afge wenteld op de werknemers. Een gedwon gen terugkeer zou een nadelige invloed hebben op de woningbouw De vice-president merkte op, dat aangezien het percentage boven het loon niet wettelijk is, niet kan worden gesproken van het verbreken van een wettelijke verplichting, ten hoogste van een morele verplichting. Een andere raadsman van de metselaars vroeg zich af of heb redelijk was, als men zich jaren niet heeft gestoord aan een bindende loonregeling, hierop plotseling terug te vallen, terwijl het overleg tus sen de organisaties nog gaande is. In zijn repliek stelde de raadsman der patroons nadrukkelijk dat werk gevers- en werknemersorganisati s de loonregelingen hebben goedge keurd, maar dat men bij de bonden bang is dit tegen de leden te zeggen, hoewel dit hun plicht is. In déze om standigheden zijn het college van rijksbemiddelaars en de werkgevers machteloos. De vice-president zal morgen uit spraak doen. PROMOTIES Twaalf metselaarspatroons hadden be sloten slechts wettelijke lonen te gaan uitkeren, daar zij niet in staat waren do steeds hoger wordende lonen uit te be talen en anderzijds de arbeidsprestatie ondanks de hoge lonen steeds vermin- Namens de patroons werd betoogd dat metselaars zonder vergunning van het arbeidsbureau hun dienstbetrekking had den beëindigd. De raadsman vroeg de vice-president hen te veroordelen het werk te hervatten tegen de wettelijk vast gestelde lonen, met een dwangsom van 35 gulden voor elke dag dag niet werd gewerkt. Bij de andere patroons, waar de metsèlaars inmiddels aan het werk in gegaan, verdienden zij honderd- lig gulden per week (dit zou volgens de regeling tacntlg gulden worden). verdediger haalde een uitspraak een lid van het college van rUksbe- middelaars aan. die Amsterdam „de rotte plek in het Nederlandse bouwbedryf" noemde, waar de toestand „kritiek" was. De arbeidsintensiviteit zou schrikbarend zijn teruggelopen cn werkgevers, die weigeren zwarte lonen te betalen, züd ten onder gegaan. macht heeft om oude politici zoals de vroegere leider van de Waft partij, Mous- tafa Nahas en de vroegere president, ge neraal Mohammed Naguib, In hechtenis tè nemen. Het besluit van de raad dient „om de revolutie te beschermen en de eenheid van het land te beveiligen tegen degenen, die zich tijdens de overgangsperiode tegen de revolutie hebben verzet." Deze beslissing is kennelijk bedoeld om te voorkomen, dat politieke elementen, die het huidige regiem vijandig gezind zijn, opnieuw naar voren treden. Het besluit, dat niet herroepen kan worden, al is de raad ontbonden, zou 3000 tot 4000 Egypte- naren kunnen treffen. De nieuwe president Nasser zal op 12 juli naar Zuldslavië reizen, waar hij met president Tito en premier Nehroe van India besprekingen zal voeren. dat kan U Uw haar kosten! Nog te veel mensen beschouwen rooe als iets, wat men „niet zo zwaar moet nemen". In werkelijkheid is het een ernstige waarschuwing, dat er iets mis is met de gezondheid van het haar. Ver waarlozing van roos leidt tot - onnodig! - haarverlies. Pas dus op! Het kan U Uw haar kosten Ir P. A. Nee te sou. ACADEMISCHE EXAMENS Elfferlch', Delft; Go Klan Pa. Naarden; c. F. Graafstal, Haarlem; mej. C. Herstel. Eind hoven; W. Jobse. Middelburg; mej. J. Ka mermans. Middelburg; J. C. Kense. Amster dam- J van der Knaap, Amsterdam; W. g. C. Kok. Kerkrade; mej. P. A. Kuqken. Bad hoevedorp; mej W G. Lameris. Amstelveen; D. J. Mulder. Delft; J. M. Mulder. Amster dam- L. C. van Otterloo, Amsterdam; Siem L. Smeenk. Streefkerk. Oldebroek; Tjong Han, Bestrijd het kwaad - letterlijk - tot in de wortel. Zorg er bijtijds voor het kwaad letterlijk tot in de wortel te bestrijden. Alleen een behandeling, die zó diep door dringt. kan uitkomst brengen. Het beste, dat de wetenschap U thans biedt is panthénol, dat uitsluitend wordt vervaardigd door F. HofTmann-La Roche Cie. Bazel. Dit Panthénol wordt door zijn bijzondere vorm makkelijk in de hoofdhuid opgenomen Het enige diepwerkende haarpreparaat voor wit en grijs haar is er pantêne-bleu Vraag Uw kapper om een Pantène Friction ALLARD IMPORT - DEN M. Wijsmuller. Eindhoven, oer Zwan, Schevcningen. Kand. geneeskunde (2e eed E. J. Anema, Amstelveen: D Bosschaert. Utrecht; G. H. Brillenburg Wurth. Kampen; E. T. L. Droop, Den Haag; mej. M. J. C. Hellema, Amster dam; O. S. .Ingwersen, Bloemendaal; mej. J. Kuypers, Amstelveen; G. F. Nelck, Am- I sterdam; mej. M. J. van Nes, Sassenheim; H. Struys, Rotterdam; A. Vermey. Dor- (cht- C. J de Weerdt. Hoofddorp: O. P. 1 dor Werff, Zwartsluis; F. H. Wulllnk, Zutphen; A. van der Zwan. Zwollerkerspel. DELFT. 26 Juni. Geslaagd voor kand. •erktulgkundig Ingenieur; H. J. P. van der art. Haarlem en J M. Reljnhard. Voorburg. Ingenieursex mijningenieur: H. F. Koet er, Delft. Ingenieursex geodetisch Ingenieur: R. -oer. Assen; L. Korver Aalst (NB.); P. J. F. Nas. Nijmegen; A ècheffcr, Eindhoven: Viiet. Zwolle en R. J. de Wit. Zwolle, geodetisch ingenieur: W. F. Bonardt, n; H. B. Calvo. Delft; R. Kammer, Hoogeveen; J. H. W. Makkinga. Heemse (gem. Harden berg); T. A. Nlcman. Maar tensdijk en J. J. E. Pöttgens. Kerkrade. GRONINGEN. 26 Juni. Geslaagd voor and. geeneeskunde (2A): mej. H. Strega, Brooklyn. New York; T. van Blonvmestein, Maastricht; A. de Boer, Leeuwarden; C. J. reve, Meppel en R. M. Laning, Groningen. NIJMEGEN. 26 juni. Geslaagd voor kand. pedagogiek: mej. W. B. van Raaphorst (zr. Reimlda). Steenwijkerwold O. A pedagogiek: mej. B. Voet, mej. M. Frijns, Hoensbroek en H Hüskeni Wlcrden. UTRECHT. 25 Juni. Geslaagd voor apo- ieker: mevr. C. J. Beckers-van Noppen, dr. A. L O. M. Smitshuls, H. D Loenen, allen te Utrecht; B. W. Grooters te Winterswijk; C. B. J. van Haarlem te Soestdtjk; A. F. J. L. Cohen, F. A. n J P Vegter te Arnhei Arts; H J van Aalderen. C. H. Hak en C. van Vessem. allen te Utrecht: J. A. van l«r Hoeven te Woerden. Tandarts: H. H. Droge te Enschede; A. f. -Graveland; A. van der Stam te Nuth (L.). De opening te Frankfort geschiedt op 10 juli cn in Düsseldorf twee dagen later. Bij elk van de plechtigheden verwacht men ongeveer 400 nabestaanden De graven op de erevelden, waarvan de architectonische aanleg werd verzorgd door de plantsoendiensten van de betrok ken steden, zijn alle voorzien van een af zonderlijke Engelse kalksteen, waarin de Nassause leeuw, de naam. geboorte- en overlijdensdatum zijn gebeiteld. In het midden van het terrein te Frank fort is een bronzen figuur geplaatst ter nagedachtenis aan de slachtoffers van con centratiekampen. van wie de stoffelijke resten verloren zijn gegaan. Tevens is een gedenksteen geplaatst, waarop de namen van die slachtoffers staan vermeld, die In massagraven rusten of van wie de graf- ligging niet met juistheid kon worden aangegeven. Te Düsseldorf is een gedenkzuil ge plaatst ter nagedachtenis van de concen tratiekamp-slachtoffers. Voorts zijn ver- Zactt&j. toctipitity, meld. wier stoffelijk overschot niet is teruggevonden. De plechtigheden zullen een kort, beslo- :n karakter dragen en worden omlijst met orgelspel. „Bevx-ijdingsdag alleen op 5 mei" De nationale federatieve raad van hel voormalig verzei van Nederland is van mening, dat uitsluitend de vijfde mei kan worden beschouwd als de nationale feest dag ter herdenking van de bevrijding. Za terdag werd op de ledenvergadering te Utrecht gepleit voor een dodenherdenking op 4 mei in een onpersoonlijke sfeer, zon-' der kransen cn toespraken. Michiele Arnold geeft Ethiopië op De raad van bestuur van Michiels Ar nold heeft voorshands afgezien van dere plannen voor rijstcultuur in Ethio pië in verband met onverwachte moei lijkheden van Ethiopische zijde over de ligging van de concessie, hoewel de proef- aanplant een uitbreiding alleszins zou hebben gerechtvaardigd. Ook de proefaan- plant wordt beëindigd en een oplossing ls ihijnlijk. Toch ia het zo! WONDERE REDDING DER HALICTIDEN irtikeltje het honfd kun- „De wonderbaarlijke de halictiden, of hoe de rliepselen voor uitroeiing behoudt". Sinds geruime tyd doen de kranten het eehter met kleinere koppen, zodat ons opschrift niet in de smaak zal vallen. En bovendien van de halirtui erkelyk -deernis aatzurhtige vlie toekomst va r bedoelde byen die juli de xorlbrenge W"[)e zorgeloze b is dus grootmoeder geworden. Maar denkt u niet, dat het leven haar niet ryper heeft gemaakt. Integendeel, zij heeft haar lesje geleerd en fungeert nu hij haar kinderen als portierster. Wie de ingang van het hol wil be treden, stuit dirert op de bijen-groot- moeder die met haar kop dc opening afsluit en iedere indringer op de vlucht jaagt. Onbewegelijk houdt zy ■ibroodjes die di Allesbehalve! T de zydc van de sluipvli dier arhl de stuifr by zo zorgvuldig voor haai heeft gekweekt, na herhaaldi ties juist ge-srhikt voor hai broed en daarom drponerrt eieren hij dit heerlyke maal de vlieg slechts i-ekt de 1 welke beproeving* worden onderworpen. Maar jnt volslagen onverschillig Gouda; J. L. E. M, Starr Gezondheidszorg in het grafisch bedrijf Het bestuur van de vereniging ter be vordering van de gezondheid in de gra fische vakken zal onderzoeken, of er 'naast de t.b.c.-bestrijding ook aandacht moet worden besteed aan de bestrijding van andere chronische ziekten, zoal9 reuma en kanker, zo is dezer dagen tijdens het driejaarlijkse congres in het Kurhaus te Scheveningen besloten. De afdeling Den Haag, die het voorstel hiertoe indiende, zeide in de toelichting dat. nu allerwegen ruimte komt in do sanatoria (de vereniging exploiteert drie gebouwen) Het wellicht nu reeds nuttig is aandacht te besteden aan deze pro blemen. Tomatenexport. Met ingang van gis teren heeft België de invoer van Neder landse tomaten weer toegestaan, nadat deze 6 juni was stopgezet. Thans mogen echter alleen de kwaliteiten A en B wor den ingevoerd. (Advertentie). Geef de strijd niet op tegen pilletjes^ ind één. Ier. Want Carters Lever- zorgen voor de galtoevoer die nodig het voedsel beter te verteren en da darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de Ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen Carters LeverjxlUetjea u^belemaal van hardlijvigheid door zorgen, door te vee) etin. oververmoeid heid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zfln een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen Vraag naar CARTERS LEVER PILLETJES - 11.20 per flacon. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 5