Jïiritwc geihsctfe GTourant Togliattis kritiek weerklank bij vindt velen ïesprek met minister Staf over defensiebudget Geen reden voor ongerustheid over afbetalingsbeschikking Vliegtuigramp 74 cloclen Nieuwe Russische-Zuidslavisehe samenwerking bekrachtigd MORGEN ZOMER de kalender HüilMlP IrOENSDAG 20 JUNI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: J 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58938. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Zevenendertigste jaargang No 10681 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STEL1JK-NAT10ISAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StunUostlch fs gfieblmn "mijn hert ia tcgtjenspoct Avermannekes heetten de spoken... Zie pag. 5 Kabinetsformateur aan het werk Minister Mansholt directeur-generaal van de F.A.O. in- Rome (Van onze parlementsredactie) kabinetsformateur dr. W. Drees heeft gisteren, in verband met zijn opdracht, een bespreking gehad met de minister van oorlog, C. Staf. Het zal duidelijk zijn, dat tijdens dit overleg de verhoging i het defensie-plafond ter sprake is gekomen. Dit is .namelijk een i de belangrijkste punten bij de huidige kabinetsformatie (men zie ons hoof dartkei van gisteren). Sinds geruime tijd heeft ln de boezem het kabinet verschil van mening be- n over de grootte van de defensie- ütgaven. Toen enkele jaren geleden het iefensiebudget van f 1500 miljoen werd eruggebracht op f 1350 miljoen, heeft Staf dit tijdens een persconfe- entie reeds „moeilijk aanvaardbaar" id. De consequenties uit deze ver- aging heeft hij toen echter niet getrok- ir hij is aangebleven als minis-1 oorlog. Nu heeft ir. Staf ook i iidens zijn verkiezingsredevoeringen 1 eens verklaard, dat het defen- ieplafond omhoog moet Hij denkt hier- een bedrag van f 1700 miljoen >er jaar, terwijl dr. Drees het huidige aarlijkse bedrag van f 1350 miljoen vol doende acht. Het is duidelijk, dat het voor ninister Staf niet eenvoudig zal zijn aan jven als minister van oorlog, wan- het standpunt van dr. Drees. die vandaag zijn ontwerp-program met de rs van de vijf grote Tweede- Kamerfracties zou bespreken (waarbij dan uiteraard ook het defensievraagstuk litvoerig ter sprake komt), zal zegevieren. Overigens staat minister Staf niet al- in het kabinet, want zijn pogingen '"z^tot verhoging van het plafond worden krachtdadig gesteund door aïle pro- >gj testants-christelijke ministers. En boven dien is het niet te verwachten, dat het standpunt-Drees door alle socialistische zilt parlementsleden zal worden gedeeld. Een grote groep in beide Kamers ziet in, dat ■P^Jvermeerdering van de defensie-uitgaven wenselijk is in verband met de noodzaak doelmatiger verdediging van ons land tegen aanvallen met atoomwapens. Versterking van de organisatie Bescher ming Bevolking lijkt in dit opzicht on vermijdelijk. Daarnaast spelen vraagstuk ken als de invoering van tactische atoom wapens in het leger en de vorming van tweede parate divisie een belang- i rijke rol. De geruchten, dat de huidige minister landbouw Mansholt benoemd zal worden tot di recteur-generaal van de Voed sel- en Land bouworganisa tie van de Ver enigde Naties (FAO), te Rome gevestigd, ne men intussen van de FAO heeft in zijn vergadering van maandag het ontslag van de Amerikaan dr. P. Cardon als directeur-gene- de opvolging van Cardon zal in september worden beslist. Insiders beschouwen de heer Mansholt als de kandidaat met de beste papieren. Verschillende bladen schrijven, dat linister Staf, een erkend landbouw- expert, de portefeuille van landbouw, visserij en voedselvoorziening zou am biëren, maar zijn we wel ingelicht, dan hebben de socialisten deze post reeds het Tweede-Kamerlid dr. ir. A. Vondeling gereserveerd. raai aanvaard. Ovi Gevangenen protesteren Weer onrust onder De Koepel Evenals enige weken geleden is het gis termiddag in de Haarlemse gevangenis (de Koepel) onrustig geweest. Dit was voor de directie aanleiding assistentie in te roepen van de gemeentepolitie te Haar lem. Een afdeling van het corps, later afgelost door de rijkspolitie, is tot laat in de avond in de gevangenis geweest. Er behoefde evenwel niet te worden op getreden. Nadat de orde door de leiding van de gevangenis was hersteld, is verder rustig gebleven. De aanleiding tot het rumoer wt door de directie genoemd het treffen voorbereidende maatregelen om een a tal gedetineerden naar elders over plaatsen. Dezen waren oorspronkelijk Rotterdam afkomstig, doch moesten gevangenis aldaar wegens een verbouwing verlaten. Tegen de nieuwe overplaatsing hebben zij bezwaren. Premier Mollet stelt vertrouwenskwestie De Franse Nationale Vergadering zal morgenochtend stemmen over het rege ringsvoorstel tot verhoging van de ouder domspensioenen. In verband met goedkeuring in derde lezing hiervan heeft Premier Maillet de vertrouwenskwestie gesteld. Het ontiwerp, dat voorziet in ex tra-uitgaven van bijna 1,5 miljard gulden, ls al tweemaal verworpen door de Raad van de Republiek en beide malen goed gekeurd door de Nationale Vergadering. Ministeries, ambassades en zantschappen liggen gegroe peerd rondom een van Neder lands deftigste pleinen: Plein 1813 in Den Haag. Op de voorgrond de Willemsparkflat, thans nog in gebruik bij het ministerie van sociale zaken, maar binnenkort waarschijnlijk (sterk uitgebreid) beschikbaar als hotel en wel een van de modernste hotels van Europa. (Luchtfoto K.L.M. Aero-carto) Russische luchtmacht sterkste ter ivereld? De Sowjetunie zal binnen drie jaar tweemaal zoveel zware bommenwerpers bezitten als de Verenigde Staten. Zelfs indien een van beide landen reeds inter continentale projectielen met atoomla ding zouden bezitten, zou de Amerikaan se strategische luchtmacht zo snel nioge- iij-k over meer zware bommenwerpers van het type B-52 moeten beschikken, aldus heeft de bevelhebber van de Ame rikaanse strategische luchtmacht, gene raal Curtus Lemay, verklaard 'Plannen voor een luchtmacht van 137 eskaders vliegtuigen bleken onmogelijk, daar hiervoor 1,2 miljoen manschappen nodig zijn en men in de komende twee jaar in de Verenigde Staten slechts over 975 000 man zal kunnen beschikken Vroege aardappeloogst belooft veel Het laat zioh aanzien dat dit jaar de oogst van vroege aardappelen goel zal zijn. In de produktiecentra staat het ge was er goed voor. Alleen zijn de vroege aardappelen erg laat, tengevolge van het koude voorjaar. Mij. der letterkunde Van der Hoogtprijs voor W. J. van der Molen In haar vanmorgen gehouden jaarver gadering heeft de Maatschappij der Ned. letterkunde besloten de Van der Hoogt prijs toe te kennen aan de dichter W. J. van der Molen voor zijn bundel „De on derkant van het licht". (Van e verslaggevers) vraagt men zich met enige ongerust heid af wat de gevolgen zullen zijn van de toepassing, van de Afbetalingsbeschik king 1956. Men vreest, dat de vrij hoSe verplichte vooruitbetalingen velen zul len afschrikken, daar men niet verwacht dat het publiek zoveel zelfdiscipline zal opbrengen dat het eerst enige tyd zal sparen eer tot aanschaffing van een be geerd artikel over te gaan. Anderzijds zijn er zakenmensen, die de ministeriële rem zeer waarderen, daar deze vele misstanden zal voorkomen. Er zal mogelijk zorgvuldiger worden ge kocht, wat zeker ten gevolge zal hebben, dat men ook nauwgezetter aan zijn afbe talingsverplichtingen zal voldoen. Ook mede doordat er minder kans zal zijn, dat men zwaardere lasten op zijn schou ders neemt dan men kan torsen. Ongetwijfeld zal de toepassing van de beschikking toch bezwaren meebrengen. Vooral in de automobielhandel is het niet uitgesloten, dat men terugschrikt van de vereiste beginbetaling van 35 pet van de koopsom. Overigens is in Enge land gebleken, dat een hoge eerste be taling niet altijd behoeft af te schrikken, lei 1955 behoefde men slechts 15 pet uit te betalen, een jaar later r liefst 50 pet. Desondanks bleek de oi mei 1956 gelijk te zijn aan die mei 1955. Hoe de zaak zich in Nederland zal ontwikkelen moet men vanzelfspre kend afwachten. Dat er echter reden tot ongerustheid zou zijn lijkt ons voors hands ten enen male onwaarschijnlijk. Bovendien zal men toch zeker enige tijd moeten afwachten eer men bepaalde clusies kan trekken. Prinses Beatrix blijft nog wat in Rome Prinses Beatrix heeft de Nederlandse ambassade te Rome laten weten dat zij besloten heeft haar vakantieverblijf in de Italiaanse hoofdstad met enige dagen te verlengen. Van dit voornemen heeft ambassadeur mr. H. N. Boon het hof tele grafisch op de hoogte gesteld. De Prinses, die een week geleden in Rome aangekomen is, had mr. Boon „op zeer informele wijze" van haar besluit op d hoogte gesteld door op te bellen uit een openbare telefoonce in een espresso bar, waar zij iets had gebruikt. De aanval op het Kremlin Arbeidersbeweging heeft een nieuw tijdperk ingeluid TTET heeft er veel van dat de Italiaanse communisten-leider, Palmiro Togliatti de kat de bel heeft aangebonden. Zijn aanval op het Krem lin heeft weerklank gevonden onder de communisten in tal van landen aan deze en de andere zijde wan het ijzeren gordijn. Zo heeft radio-Praag de opmerking van Togliatti over de grotere zelfstandigheid de niet-Russische communistische partijen van het grootste belang genoemd. Het debat, dat is ontstaan, wordt zelfs door deze radio een van de belangrijkste in d«» geschiedenis genoemd. In ièze commentaar van r^dio-Praag wori: voor het eerst van communistische zijde gesproken over het geheime rap port van Kroesjtsjef, waarin hij felle kritiek op Stalin laat horen. „Het geheime rapport van Kroesjtsjef moet aandachtig worden bestudeerd, want er worden daarin gevoelens en me ningen ter sprake gebracht, die jaren gangbaar zijn geweest. De theoretische fouten en de afwijkingen, die in dit rap port worden onthuld, hebben de Italiaan- leiders laten uitkomen en het optre- i van Togliatti vormt een belangrijke bijdrage ertoe, dat het debat op politiek plan wordt gebracht en niet over een persoon handelt." Aldus heeft radio- Praag verder het Italiaanse sche blad Paese Sera geoiteerd. Skandinavië Ook het blad van de Noorse tische partij „Friheten" heeft zijn in stemming betuigd met de verklaringen Tögliatti. De Italiaansche leider heeft vragen gesteld, aldus dit blad, die alle communisten zich stellen: „Hoe konden de schendingen van de grondbeginselen lang duren en hoe kan het worden verklaard, dat er, in weerwil van de te kortkomingen, grote successen in Rus land zijn behaald?" F rans-Amerikaans atoomakkoord Verhouding van de V.S. tot Euratom geregeld Als fret Amerikaanse Congres geen be zwaren heeft zal over een maand een Frans-Amerikaanse overeenkomst betref fende het vreedzaam gebruik van atoom energie in werking treden. Deze overeen komst, dde een looptijd heeft van tien jaar, is gisteren op het Amerikaanse de partement van buitenlandse zaken ge- Beide landen zullen technische gege- ens uitwisselen. Zelfs zullen de landen in bepaalde gevallen eikaars atoomm- stallatdes kunnen gebruiken. Amerika zal toezicht houden op de grondstof, die aan Frankrijk wordt geleverd. Ook de verhouding tot „Euratom' is ge regeld. Als dit lichaam tot stand komt, kunnen de twee landen besluiten de ver plichtingen voor Frankrijk aan Euratom te dragen. Hierdoor zal een recht streekse samenwerking tussen Amerika n Eurotom ontstaan. Sukarno te Berlijn Sukarno is gisteren in Berlijn aange komen, waar hij logeert in de ambtswo ning van president Heuss, Het stadsbe stuur had gezorgd voor een extra feeste lijke begroeting. Een politieharmonie speelde het Indonesische volkslied. Sukar- it aan aan een maaltijd, aangeboden door het stadsbestuur en bezichtigt heden de Siemensfabrieken. De bladen zwaaiden Sukarno lof toe. De Tag merkt op, dat Sukarno zich in Berlijn er rekenschap zal geven, dat Moskou een commu nistische variatie op het koloniale regiem heeft gegeven. De Indonesische minister van buiten landse zaken Ruslan Abdulgani heeft te Dusseldorp een bijeenkomst van hoofden van diplomatieke missies in Londen. Brussel, Stockholm, Bonn. Den Haag Kopenhagen. Heden zou Sukarno op de technische hogeschool van Berlijn een eredoctoraat ontvangen. Morgen vertrekt Sukarno naar Ham- Nieuwe tijd liet orgaan van de Finse communisti sche partjj Tyoekansan Sanomat schrijft naar aanleiding van de verklaring van Togliatti over een voorteken van een nieuw en rijk tijdperk voor de arbeiders beweging. Deze krant noemt de kritiek van dc Italiaan het begin van een zeer belangrijk ideologisch debat over de fou- algemene aard, die gevaarlijk kunnen zijn voor de opmars van de ar beidersbeweging. Turkije handhaaft zijn standpunt inz. Cyprus De Turkse regering heeft bij de Engel se minister van buitenlandse zaken Seü- wyn Lloyd haar standpunt herhaald, vol gens welke niets mag worden gedaan dat kan leiden tot wijziging van de souverei- niteit over Cyprus. Volgens Turkije is het eiland van dermate groot strategisch be lang voor Turkije, dat het ingeval van een overdracht der souvereiniteit weer aan dit land behoort te komen. De Turkse minister van buitenlandse zaken, Fuad Kopriilü heetf gisteren zijn ontslag ingediend. Hij behoort evenals premier Adnan Menderes tot de oprich ters van de Democratische partij, de machtigste van Turkije. Eisenhower volgende week uit ziekenhuis President Eisenhower zal enige dagen langer in het ziekenhuis moeten blijven dan aanvankelijk was gedacht. Tot dinsdag hadden de doktoren steeds voorspeld dat Eisenhower zondag uit het ziekenhuis zou worden ontslagen, doch zondag verklaarde de behandelende ge neesheer dr. Snyder, dat Eisenhower niet voor het midden van de volgende week het hospitaal zal mogen verlaten. Anti-V.S.-hetze in West-Duitsland ~\OOR artikelen dat de goede geallieerde- overwogen gewelddaden, gepleegd Duitse betrekking in zijn verzoeken tot rde solda. ten, worden de a allieerde gevoelei West-Dnitsland op het ogenblik opgezweept. Dit is het rechtstreekse gevolg van de ontploffing van een handgranaat in een Milnchense nachtclub waarbij zeventien perso nen negen Duitsers en acht Amerikanen werden gewond. Dc Hamburgse Bildzei- tung, het grootste dag blad van het Europese continentheeft het ver haal onder een vier ko- loms op gebracht. „Dit is het ernstigste geval. Amerikat dat ons tot dusver ter ambt ore gekomen is in de gen reeks vergrijpen van gt allieerde soldaten o Duitse bodem." zo vei klaart het blad. Minister-president Gei hard Müller van Würt aanzienlijk achteruit minister •entano -ge- zal gaan als het aantal Hij verklaarde in incidenten blijft stijgen, plaatselijke autoriteiten het Hij zeide de minister in zijn staat tevens zou buitenlandse zaken den trachten de kwestie Brentano te hebben rechtstreeks met de' ge allieerde commandanten te regelen. Inmiddels heeft de rechtse Vrije democrati sche partij een beroep op de regering van de staal gedaan om het parlement mee te delen welke stap- te doen om de veiligheid van de burgerbevolking te herstellen. Het Amerikaanse leger en Franse heeft nog geen commen. aan te drin- taar oeleverd. In mei maatregelen, heeft het leger verklaard herhaling dat het aantal Incidenten waarbij soldaten betrok ken waren, in de period" januari-april ten opzich- van dezelfde periode •zocht te hebben via de des gen op waardoor e van „zeer ernstige inci- verleden voorkomen zou worden. Müller irklaarde, dat 1955 met circa tien pro- temberg-Baden vreest, andere Westdultse staten cent was gestegen. Land og Folk, het Deense communisti sche blad, onderschrijft eveneens de ver klaring van Togliatti, dat de Russische leiders ophelderingen moeten geven. „Want", zo schrijft dit blad, „deze ver klaringen zullen zeker ook bijdragen tot het scheppen van garanties tegen ee herhaling van de fouten in het verleden. S.U. biedt Egypte vier miljard VOOR ENIGE honderdduizenden Egyptenaren heeft premier Nas ser gisteren in Kairo het einde van de staat van beleg afgekondigd. Hij sprak op het feestelijk versierde Plein van de Republiek op de tweede dag van de feestelijkheden, die zijn georganiseerd omdat de Britse troe pen uit de Kanaalzone zijn vertrok ken- Een Egyptische diplomaat deelde mee dat de Russische minister van buiten landse zaken, Sjepilof, aan premier Nas ser een Russische lening van vier mil jard gulden heeft aangeboden om de bouw van de veelbesproken dam in de NU1 by Assuan te financieren. Nasser zou dit aanbod echter niet dadeiyk wil len aanvaarden, maar het liever eerst nauwkeurig bestuderen. Eugène Black, president vaai de We reldbank. zou gisteravond in Kaïro aan komen. Men verwadht, dat hij iets defi- ndibiefs 'kan meedelen over de lening, dde de Wereldbank bereid zou zijn te ver strekken. Het Russische aanbod is veel groter dan de leningen, die de Ver. Staten, de We reldbank of Engeland ooit hebben aange boden. Een viermotorige Constellation met 74 personen aan boord is vanochtend ongeveer veertig mijl ten zuiden van New York in de Atlantische oceaan gestort. Het toestel, eigendom van de Venezolaanse luchtvaartmaatmij Linea Aeropostal Venezolana, was met een bemanning van tien koppen en 64 passagiers op weg naar Cara cas. Het was vanochtend om kwart over vier Ned- tijd van de New York- se luchthaven Idlewild vertrokken. Het toestel kreeg ongeveer 400 kilo meter ten oosten van Norfolk (Virginia) motorstoring en de piloot besloot terug te keren. Het was nog maar tien minu ten van Idlewild verwijderd toen het neerstortte. Hoewel volgens de berichten van red dingsboten geen overlevenden zijn ge vonden, wordt het zoeken nog voortge zet. Enkele stoffelijke reeten zyn reeds geborgen. Op de plaats van het ongeluk dreef een grote hoeveelheid wrakstuk- waarlussen kleren, tassen en andera persoonlijke bezittingen. Toen de piloot van het verongelukte toestel naar Idlewild seinde dat een pro- pellor niet funotioneerde, steeg een amffl- bietoestel van de kustwacht op om het te escorteren. Terwijl de piloot meldde, dat hij de benzine liet weglopen, zag de be stuurder van het kustwach tvliegtuig de Constellation met een luide explosie in :ee 6torten. Het ongeluk behoort tot een van de ergste die ooit in de geschiedenis van de geriyke luchtvaart der Verenigde Sta- is voorgekomen. Op 6 oktober j.l. amen 66 personen om het leven, toen i toestel van de United Airlines ln Wyoming tegen een berg vloog. Het grootste aantal slachtoffers by een ramp in de burgeriyke luchtvaart waren ichtig personen die in 1950 in de om geving van Cardiff (Wales) het leven ver loren. „De tijd rijp voor ontwapening" VANOCHTEND HEBBEN MAARSCHALK TITO en premier Boelganin in Moskou een gemeenschappelijke verklaring ondertekend, waaruit een grote mate van overeenstemming tussen beide landen blijkt. Beide staatslieden zijn van mening, dat de tijd thans rijp is voor een oplossing van het ontwapeningsvraagstuk en doen een oproep tot de regeringen van Oost- en West-Duitsland, besprekingen te openen om tot hereniging te komen. Slechts een gedeeltelijke overeenkomst inzake de ontwapening zou van grote be tekenis zijn, zo wordt gezegd. Indien de grote mogendheden ieder voor zich begon- len de sterkte van hun strijdkrachten te verminderen, zou een dergelijk akkoord spoediger en gemakkelijker kunnen wor den bereikt. In dit verband beschouwt de Zuidslavi- De kachel zo nu en dan maar aan sche regering de recente vermindering de Russische strijdkrachten „als een grote bijdrage tot een regeling van het vraagstuk ener algemene ontwapening". Voor een enthousiaste menigte van tach tigduizend Russen verklaarden maarschalk Tito en partijsecretaris Kroesjtsjef gisteren Moskou, dat de nieuwe banden tussen beide landen geen bedreiging voor de westerse wereld betekenen. Tegelijkertijd heeft de Zuidslavisohe vice-president Ed- vard Kardelj, die Tito op zijn Russische vergezelde, in een Amerikaans tijd schrift geschreven, dat de Zuidslaivüsche politiek „niet is gewijzigd door de uitge sproken verbetering in de betrekkingen iet de Sowjetunie". Tito noemde het een fout, het bestaan m twee Dultslanden niet te erkennen. Als reden, dat het Duitse probleem nog niet is geregeld, noemde hg „dat het Duitse volk, dat niet heeft deelgenomen i internationale besprekingen over de ikomst van Duitsland, zich nog niet heeft kunnen uitspreken. HET WEER LN EUROPA fORGEN, om precies te zijn 24 minu- over elf uur, begint de zome\ 1956. Mogen we dan ook op zomerwee rekenen? Iedereen is daar natuurlijk zee benieuwd naar en laat het ons dan maa\ dadelijk en duidelijk zeggen: neen! Zolang immers het hogedrukgebied bij de Azo- ren blijft bestaan, heeft West-Europa niets te verwachten. Het is merkwaardig, maar hoe mooier het weer bij de Azoren is, des te somberder is het bij ons. Oceaandepressies, met al den aankleve van dien. somber, kil, regenachtig. circuleren dan over onze streken. Het hogedrukgebied bv de Azoren is nog krachtig en wil nop niet van wijken weten. Dus Weest U evenwel gerust: dit wil nog lang niet zeggen, dat de hele zomer zo kil en koud zal biyven. Het vorig jaar bijv. hadden we ook een vrij koude juni maand en hoe mooi en warm is het daarna niet geworden? In 1923 leek het juniweer als twee druppels water op het onze, maar juli telde toen ntet minder dan elf zomerse dagen. Er is dus alle hoop, dat deze goede voorbeelden nog gevolgd kunnen worden. Onze junimaand was gemiddeld twee graden te koud en vorige week hadden we zelfs nog twee graden vorst. We hebben een achterstand van 40 uren zon. We] hebben we het vorig jaar om deze tijd er niet beter voorge- de normale hoeveelheid zonneschün ge weest. Over het algemeen is er meer re gen gevallen dan normaal, maar dit is plaatselijk zeer verschillend, zodat er Verlaten ligt het strand, medio juni 1956. En morgen begint de zomer ook streken Zijn, waar men het wat regen betreft best getroffen heeft. Er mag dus niet zonder meer van een natte m gesproken worden. Het voorjaar (maart, april en mei) was gemiddeld te koud te droog. Het toerisme Toch is het weersverloop niet uitzon derlijk. Wij zyn in ons land wel meer slechte zomermaanden gewend. Ook een koud voorjaar, zoals we nu hebben gehad, is niets bijzonders. Trouwens, de kou wordt niet zo gevreesd als de regen. Het toe ristenbezoek uit het buitenland bijv. heeft zich helemaal niet door de kou laten afschrikken. In de zomerindustrie is de klad nog lang niet gekomen. In tegendeel, hotels, .pensions, zomerhuisjes, bungalows, kampeerterreinen en wat ies meer zij, zijn reeds maanden van i voren besproken. Amsterdam kreeg de vorige maand bijna 16.000 Nederlandse gasten (d.i. 1200 dan het jaar daarvoor) en liefst 71000 vreemdelingen (d.i. ruim 11000 dan het jaar daarvoor). Men laat zich dus door het weer zeker niet weer houden. Trouwens ook bij slecht weer weet men tegenwoordig zijn gasten veel beter bezig te houden dan vroeger. Bin nenshuis wordt in de zomer nog veel attractiefs georganiseerd Berlijn Frankfort München Zurich li NW i W WNW NNW WNW WNW windstil windstil WZW W ZW windstil WNW windstil windstil ONO Veel betvolking Tot morgenavond verwacht de Bilt: Veel bewolking met plaatselijk enige regen of motregen. Weinig verande ring in temperatuur. Over wegend matige wind tussen noordwest en west. (Opge maakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 4.22—21.06; maan 19.39—2.59. Op 23 juni volle maan. 58936 is het nummer van onze postrekening. Als u daarop vóór 1 juli het abonne mentsgeld voor het 3e kwartaal 1956 ƒ7.— overschrijft, dan voorkomt u dat er by u een kwitantie wordt aan geboden en het is gemakkelijk voor onze administratie. op het strookje wordt vermeld? De betaling kan ook geschieden aan ons loket: Steenstraat 37. Bij voorbaat vriendelijk dank voor uw medewerking. DE ADMINISTRATIE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1