Ilicuuie £<iiisrl)e (Jourimt Eisenhower onderging een geslaagde operatie Vleesprijs zal spoedig tot rust komen Terugtrekking troepen uit Duitsland Hogere lonen in bouwvak ZATERDAG 9 JUNI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. PostrekeniDg 58936 ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Zevenendertigste jaargang No 10672 DirectieF. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „itflntwasticfi l« (jljebltoen ^tnyn hert ia tcyljenspoct Met loep en lens... ZIE PAGINA 3 J Vanmorgen in Walter Reed-hospitaal Ziekte houdt geen verhand met zijn vroegere hartkwaal PRESIDENT EISENHOWER is vanochtend om één minuut voor acht Ned. tijd in het Waller Reed legerhospitaal in Washington geope reerd aan een ontsteking aan het einde van de dunne darm. Dertien doktoren beraadslaagden vanochtend om vijf uur of een operatie nood- rakelijk zou zijn om de verstopping weg te nemen. De operatie, die bijna twee uur duurde, is met succes bekroond. De toestand van de patiënt is zeer bevredigend. j In de medische bulletins is na drukkelijk verklaard, dat de ziekte i geen enkel verband houdt met de hartaanval, waardoor de president vorig jaar september werd getrof fen, en dat evenmin sprake is van kanker. Het besluit om de president te opereren, kwam ongeveer 25 uur nadat hij in zijn kamer in het Witte Huis ziek was geworden, i De operatie werd uitgevoerd door de bevelvoerend generaal van het hospitaal, idr. Leonard Heaton. dr. Isador Ravdin. hoogleraar in de chirurgie aan de medi sche faculteit van de universiteit van i Pennsylvania, dr. Robert Gants, het hoofd van de afdeling chirurgie van het Walter Reed hospitaal en dr. Max Smith, de rechterhand van dr. Gants. De president had geen pijn en geen koorts. Vóór de operatie toonde hij zich I goed-gehumeurd. Nog kortgeleden is Eisenhower geheel onderzocht en volkomen gezond bevon den. Sinds zijn vorige ziekte, de hartaan val, die hem in september trof, werd de president regelmatig een medicijn toege- diend om elke mogelijkheid van een Kandidatuur in het geding? Wanneer de ziekte van de president van lange duur blijkt te zijn r\jst ongetwij feld de vraag of de kandidatuur van Eisenhower voor de presidentsverkiezin gen kan worden gehandhaafd. Zelf heeft hjj herhaaldelijk verklaard, dat hij zich sou terugtrekken, indien hy fysiek niet legen een nieuwe ambtstermijn van vier jaar zou zijn opgewassen. In dat geval zal binnen de gelederen van de republikeinse partij een verwoede strijd uitbreken, met name tussen de tegenwoordige vice-president Nixon, sena tor Knowland e.a. Uiteraard zou een dergelijk besluit van Eisenhower eveneens invloed hebben in het democratische kamp, want het staat vrijwel vast dat Eisenhower de sterkste kandidaat der republikeinen is en des wege het moeilijkst is te verslaan. De republikeinen hebben thans echter alle politieke overwegingen terzijde ge schoven en vooraanstaande partijleden, zoals Stevenson, ex-president Truman en een aantal senatoren hebben de wens uit gesproken, dat de president weer spoedig aan het werk kan gaan. 16 doden bij bruiloft 16 personen kwamen om het leven en dertig anderen werden gewond, toen b\j een bruiloftsfeest In Madrid de vloer van een danszaal inzakte. De bruid en bruidegom behoorden tot de gewonden, van wie een groot aantal In het ziekenhuis moest worden opge A. W. Colijn gaai trombose bij voorbaat tegen Donderdagavond had de president het jaarlijkse banket bijgewoond van de ver eniging van fotografen van het Witte Huis. Hij scheen zich aan het diner goed vermaken en vertrok 's avonds om i over elf naar huis. Toen hij nog geen vijftien uur later per ziekenauto naar het militaire hospitaal werd gebracht, waren rouw Eisenhower en haar zoon, ma- John Eisenhower, al onderweg daar- Eisenhower's persoonlijke arts, generaal- majoor dr. Howard Snyder, stelde de diagnose en riep voor alle zekerheid de hulp in van dr. White, de hartspecialist. Eisenhower in september en daarna heeft behandeld. Voorts werden drie lanstaande specialisten geconsulteerd. Van de ingewanden van de patiënt werd sn röntgenfoto gemaakt en van het hart »n electro-cardiogram, dat geen ongun- :ige wijzigingen aan het licht bracht. Vice-president Richard Nixon gaf vrij dagavond laat een geruststellende verkla ring uit. De ontdekker van ileitis, de 72- jarige dr. Burrill Crohn, noemde het een kortstondige kwaal, waarvan tot dus- e niemand de oorzaak kent. Volgens hem zijn de geneesmiddelen antibiotica en Prinsessen woonden balletuitvoering bij De prinsessen Beatrix en Irene hebben gisteravond een opvoering bijgewoond van het Nederlands Ballet, dat in de stadsschouwburg te Amsterdam optrad in het kader van de kunstmaaud Amster- Beurs reageerde heftig Drie zware verkoopgolven hebben gis teren Wallstreet getroffen op het nieuws van Eisenhowers ziekte, doch in het laatste beursuur trad er een kraohtig her stel in. waardoor een aanzienlijk deel van de verliezen kon worden ingehaald. In het eerst nam de beurs het bericht betrekkelijk kalm op, doch toen er op de middag een bulletin verscheen dat de pre sident naar heit ziekenhuis was gebracht, kwam er een stroom van verkopen en di koersen daalden scherp. De tikker kon d< stroom niet bijhouden. De verliezen wis selden van 1 tot 4 dollar en op een gege ven ogenblik voor enkele fondsen zelfs 7 dollar. Het A P.-gemiddelde vooi aandelen daalde 3 dollar tot 177. Dit komt neer op een verlies van 3% miljard dol lar van de beurswaarde van alle geno teerde aandelen. In september, toen Eisenhower een hartaanval kreeg, was het koersverlies or 13 miljard geraamd. Chrysler bood verbazingwekkend wei stand en sloot Uk dollar hoger op 62%. Op de Parijse beurs deden reeds vc de sluiting geruchten de ronde oi Eisenhowers ziekte en daarop daalden enige buitenlandse aandelen scherp. Tot de zwaarst getroffenen behoorde Philips, dat van 36.950 tot 35.000 daalde en Ko ninklijke zakte van 98.500 tot 97.500. De Londense beurs heeft nog niet op Eisenhowers ziekt, gereageerd. In Amster dam was er beroering in de oliehoek. Poujade wordt hier niet toegelaten Aan de algemeen secretaris van de Ne derlandse Oppositie Unie (N.O.U.) Is mens de procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam in opdracht de minister van justitie medegedeeld, dat de heer Poujade geen verlof zal worden verleend te spreken op het congres, dat op 11 juni in het Concertgebouw te Am sterdam zou worden gehouden. Niet alleen dat Poujade niet zou mogen spreken, ook de toegang tot het land zal hem worden geweigerd, terwijl aan te nemen is dat ook de andere buitenlandse sprekers niet toegelaten zullen worden. Produktschap venvacht Drie gulden per kg „verantwoord (Van onze sociale redacteur) A L jaren is er in de loop van de V*- zomer een daling in de veeprij- zen en ik geloof, dat die nu aan staande is. Deze uitspraak deed de voorzitter van het Produktschap Vee en Vlees gistermiddag in een openbare bestuursvergadering van dit produktschap, die in Schevenin- gen gehouden werd. Er bestond voor deze vergadering grote belangstel ling. Nu hield deze niet helemaal verband met de interesse voor de vleesprijzen, want er 1varen speciale gasten in verband met't feit. dat de voorzitter, de heer Joh. de Veer Schagende dag tevoren-60 jaar was ge worden. Ter viering daarvan en van het feit, dat de heer De Veer onlangs benoemd is tot officier in de orde van O.N. bood het produktschap hem een receptie aan Tussen de aanbieding van geschenken i. had de heer De Veer een uiteenzetting ;geven van de marktsituatie op het ge bied van het rundvlees. Dit mede naar aanleiding van een brief van het consu mentencontactorgaan en van de beroe ring, welke in slagerskringen is ontstaan door de uitlating van drs. Van Willigen, als vertegenwoordiger van de minister van omische zaken, dat de slagers de hoge kosten van het slachtvee maar in de instmarge moeten opvangen. Dit woord is niet door ieder in zijn eigen bedoeling verstaan, aldus de heer De Veer. Het was bedoeld als een waarschuwing, maar niet het onredelijke te verlangen; Overleg is altijd moEelijk. Ongekende stijging Aan de hand van vele cijfers ging de heer De Veer de vleespositie van Neder land na. Tot 1956 heeft de Nederlandse vleesproduktie nog steeds kunnen voldoen aan de toenemende vraag van consumen ten en export. Na het eindigen van de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee, waren we echter niet meer in staat, de vleeswareijfabrieken te voorzien, waarom deze een toewijzing voor export kregen. De prfjzen van het rundvee en -vlees z(jn echter nu ongekend gestegen. De verhoging van de consump tie met 50 pet. en de vraag vooral naar de fijnere delen, waren daarvan de oorzaak. De biefstuk steeg van *54—'56 van f5.67 tot f 6.65 per kilo. van doorregen lappen van f 3,69 tot f 4,09. van gehakt en poulet van f3.37 tot f3,53. Er is reeds een verschuiving naar var kensvlees e.d. en naar spr.'s mening zal er spoedig een rustiger prijspeil komen, al hebben de uitkomsten van enkele markten in deze week nog niet aan deze verwachting voldaan. Geen invoer De maatregelen, die men aanbeveelt zijn: beperking van de uitvoer er voer van bevroren vlees. Daaraan zijn echter grote bezwaren verbonden. Ook geven ze niet direct soelaas. De advies commissie van het produktschap daarom tot het standpunt gekomen, dat de invoer van bevroren vlees niet moet toegestaan worden. Zou de markt ech ter geen kentering te zien geven, dan zal dat toch moeten worden bekeken. Door de koude winter is de produktie vertraagd, zodat het slachtvee nog niet slachtrijp is. Spr. verwacht echter, dat dit nu spoedig zal loskomen. Daarom moet ook t.a.v. de export niets gedaan worden. Wij zijn nu eenmaal een exporterend land. Als de vraag voor export nog toeneemt, zullen we echter moeten overwegen, of beperking nodig is. Voor de toekomst achtte spr. voorwaarden voor vergroting van de produktie aanwezig. Met betrekking tot de brief van de con- sumentencontactraad betreurde spr. het. dat deze zich niet eerst heeft laten voor lichten. Nu kent men de achtergrond van deze zaak niet en ziet niet de samenhang met tal van andere factoren. Spr. meent dat een prijspeil van f3, per kg verantwoord is. Zou het daarboven uit gaan en bijv. f3.50 worden, dan zou de top eraf gehaald moeten worden, waar voor fondsvorming nodig zou zijn. Dit zou immers de plicht meebrengen, om, als de prijs beneden f 3.daalt, deze bodem te handhaven door toeslag. Besloten werd, de zaak voorlopig aan te zien, maar op te treden, als de prijzen nog meer zouden aantrekken. Eenentwintig saluutschoten dreun den gistermiddag over de vliegbasis So es ter berg en 12 Thunder jet jagers stegen op om het vliegtuig van groothertogin Charlotte en prins Felix tot onze grens uitgeleide te doen. Hiermede was het bezoek vam het Luxemburgse grootherto gelijk paar aan ons land ten einde. Om drie uur werd het palels Soestdijk verlaten. De Koningin, prins Berhhard en prinses Beatrix vergezelden hun gasten naar het vliegveld, waar bij aankomst door het korps van de luchtmacht het Luxemburgse volkslied werd ge speeld. Ten afscheid waren hier aanwezig de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer, de ministers Drees, Staf, Beyen en Luns als mede de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de Neder landse ambassadeur in Luxemburg, de chef vam de luchtmachtstaf, it.-gen.-waarn. A. Baretta, en de commandant van de vliegbasis Soest er berg, kol. A. L. Cox. Na inspectie der aangetreden luchtmachttroepen en na afscheid van de aanwezige autoriteiten, na men de gasten hartelijk afscheid van cms Koninklijk Gezin. De Koningin en prmstw Beatrix om helsden de Groothertogin. Op de foto neemt prins Bern- hard afscheid van groothertogin Charlotte. Links staan prins Felix Brand in fabriek te Krommenie Vanmorgen omstreeks half zeven brand ontstaan in de linoleumfabriek Noord te Krommenie. De schade is. voor zover het zich liet aanzien, zeer aan zienlijk. De brand ontstond in een droogkamer van 40 meter lengte. Hier lag een vrij grote hoeveelheid lin.leum te drogen. Het vuur breidde zich uit tot een naast gelegen droogkamer. Volgens de directie van het getroffen bedrijf zal er van stagnatie in de produk tie nauwelijks sprake zijn. De oorzaak de brand moet daarin word engezocht, dat de temperatuur in de droogkamer zes graden tc hoog was opgelopen zodat zelf ontbranding van het kurklinoleum is op- Dr. J. A. Cohen Leids hoogleraar Voor de vervulling van de buitengewo ne leerstoel in de toegepaste enzymologie aan de Leidse universiteit is benoemd dr. J. A. Cohen, directeur van het medisch- biologisch laboratorium der rijksverdedi gingsorganisatie T.N.O. te Delft. Lening K.S.G. van 50 min Zwitserse francs, looptijd 18 jaar; rente 4%°/« te Zürich getekend; openbare emissie begin De pers in de satellietstaten T\E TSJECHEN hebben dezer dagen in een van hun eigen kranten kunnen lezen, dat het met de pers droevig is gesteld. De Pravda (Pil- sen) schreef dat de Tsje chische kranten, zij zelf jiiet uitgezonderd, eigen lijk helemaal geen kran ten zijn, maar groten deels propaganda-pam- ƒ1 effen en automatische na-apery van de Sowjet- bladen. Dit artikel wordt beschouwd als 'n nieuwe stap in oe richting naar meer vrijheid van ge dachte en meningsuiting in de Oosteuropese satel lietstaten. Iets dergelijks doet zich voor in Hongarije. Daar heeft Magyar Nemzet. het officiële orgaan van het Volksfront, de klacht gevit dat het lezen en studeren in Hongarije wordt belemmerd, omdat er alleen al in 1949-'50 85.000 boeken uit de Sza- bo Ervin-bibliotheek zijn verwijderd. Het blad noemt dit een schokkend voorbeeld van de strenge culturele politiek der laatste jaren. Onder het mom van het zuiveren der bibliotheken van fascistische lectuur, zijn Kant, Schopenhauer, Einstein, Maurois, Sartro en Steinbeck verdwenen. Zelfsde vroege werken van Karl Marx en Friedrich Engels zijn niet te vinden, omdat deze schrijvers in die werken „nog met volle dig afstand hadden ge daan van hun idealisti sche wereldopvatting". In Polen heeft de drang naar meer vrijheid het sterkst gewerkt, zo sterk dat er een waar schuwing op is gevolgd. Het blad Glos Olsztynski schrijft, dat de kritiek op het verkeerde spoor is en dat de aanvallen op de vroegere en tegenwoor dige communistische po litiek anarchistische ten densen in zich draagt. Alle Poolse intellectuelen zijn gewaarschuwd om wat in te binden. Kritiek op Stalin is toegestaan, maar de partij zelf moet niet aangevallen worden. Het eerder genoemde Tsjechische blad Pravda merkt op. dat de kranten zich sinds de communis tische machtsovername beperken tot lange, prin cipiële propaganda-artl- kelen, maar vertelden ons niet wat er vlak naast ons gebeurde. Dit nieuws vernamen wij door fluis tercampagnes. Ook werd de Sowjet-stijl automa tisch en kritiekloos na geaapt. Wy moeten be seffen dat onze kranten zwegen over dingen welke de mussen van alle daken tsjirpten. Het vorig Jaar bijv. wa:i er een grote overstroming, waar door zelfs de kantoren van onze eigen krant on derliepen Maar in de kranten was er geen regel over te lezen, ook in de onze niet. Wij Journalisten moeten een nieuwe gedragslijn vol gen geen saaie kranten Boelganin stelt (in brievenvoor: Een nieuwe benadering van het ontwapeningsvraa gstuk ÜREMIER BOELGANIN van Rusland heeft in brieven aan president Eisenhower, premier Mollet van Frankrijk en premier Eden van En geland een beroep op deze landen gedaan, om tezamen met de Sowjetunie een gedeelte van de bezettingstroepen in Duitsland terug te trekken, als een eerste stap naar een volledige evacuatie van de buitenlandse strijd krachten uit Duitsland. Bondskanselier Adenauer en premier Segni van Italië ontvingen een afschrift van de brieven, die ongeveer gelijkluidend Zoals bekend is, heeft minister Dulles onlangs verklaard, dat de Verenigde Sta ten niet bereid zjjn de troepen naar huis te sturen, daar dit niet in het belang het land zou zjjn. Boelganin legt er de nadruk op, dat Rus land besloten heeft tot een nieuwe t dering van het vraagstuk van de ontwa pening. In Moskou gelooft men namelijk, dat de besprekingen in de sub-commissie de Verenigde Naties over de ontwa pening achter gesloten deuren op het ogenblik weinig concrete resultaten zul len opleveren. Daarom moeten de landen zelf overgaan >t het nemen van maatregelen zoals Rus land. heeft gedaan door 1.200.000 milital- •en te demobiliseren. 63 divisies er :onderlijke brigades worden ontbonden net inbegrip van drie luchtmachteenhe den tot een totaal van meer dan 30.000 die in Oost-Duitsland gelegerd zijn. Toekomstige ontwapeningsbesprekingen zouden in het openbaar kunnen wordeD =voerd. De westelijke landen zouden reeds voor de komende internationale ontwapenings conferentie hun bewapening moeten ver minderen. Hierdoor zou de internatio nale spanning verder kunnen worden ver- nderd en 'n gunstiger voorwaarde ont staan voor een alles-omvattend ontwape ningsprogram. Vooral het voorbeeld van de grote mogendheden zoals Rusland en Amerika, die de grootste strijdkrachten materiële hulpbronnen hebben, kan in dit opzicht van beslissende betekenis zijn In zijn brief aan Eisenhower schrijft Boelganin dan ook, dat hij hoopt dat Amerika een waardevolle bijdrage zal leveren tot de beëindiging van de bewa peningswedloop, de vermindering van de Internationale spanning en de bevordering an de wereldvrede. Ten slotte belooft Boelganin dat Rus land van plan is verder te gaan me Kaganowitsj treedt uit staatscommissie Lazar Kaganowitsj, de eerste vice-pre mier van de Sowjetunie, heeft gisteren zijn functie van voorzitter der staats commissie voor arbeid en lonen neerge legd. Hij wordt opgevolgd door Alxander Petrowitsj Wolkof, sedert 1954 voorzitter de Unieraad, een der Kamers van afgevaardigden. Kaganowitsj, een 63-jarige Oekraïner, werd uit hoofde van zijn functie be schouwd als de grote man op het gebied arbeidszaken. In februari kondigde :en geheel nieuw programma voor lonen en toeslagen aan. waarvan grote ophef werd gemaakt in dc Russische pers Kaganowitsj. de enige Jood onder de hoogste Russische leiders, was na het al treden van Molotof, de laatste der oude bolsjewiki, die een hoge post bekleedde. Hij werd beschouwd als mogelijke opvol- van Stalin, omdat hij zijn zwager werd toen Stalin voor de derde maal trouwde. Troed, 't officiële orgaan der Russische vakbonden, heeft de minister van finan- Arseny Zweref gekritiseerd wegens het toelaten van bureaucratie op zijn mi nisterie. Het blad haalt een uitspraak van Lenin aan, volgens welke men bureau craten moet gevangenzetten. Zweref zou nieuw, arbeidsbesparend, boekhoud systeem niet hebben ingevoerd. De directeur van de atoomcommissie In Den Haag, prof. dr. F. Barendregt, te opdracht van de Unesco naar Pakistan vertrokken om te adviseren bij de tech nische hulpverlening op het gebied der atoomenergie. Inkrimping van de eigen bewapening zo te trachten de wereldvrede te bevor- VERENIGDE STATEN AFWIJZEND In Washington is men van oordeel, dat Boelganins brief niets inhoudt, dat zou kunnen bijdragen tot het vinden van een onfeilbaar controlesysteem op de ontwa pening. Men ziet in het schrijven een po ging om propaganda-munt te slaan uit de gedeeltelijke Russische demobilisatie, die geen gevolg van vredeswil, maar een eco nomische noodzaak zou zijn. Terugtrekking van de westelijke geal lieerde troepen uit Duitsland zou niet in overeenstemming zijn met de defensie- 'erplichtingen tegenover de bondsrepu bliek. In dat geval zouden zich geen Ame rikaanse troepen meer bevinden op het vasteland van Europa, terwijl aan de rens van Oost-Duitsland geweldige Rus- ische troepenmassa's zouden overblijven. Men wijst erop, dat in Boelganins brief iet wordt gesproken over de Amerikaan- e stelling, dat iedere ontwapeningsover eenkomst gepaard moet gaan met afdoen de controle-maatregelen. Eisenhower zou juist voor zijn opname In het ziekenhuis tot de conclusie zijn oekomen, dat de verantwoordelijkheid ooor het mislukken der ontwapenings besprekingen volledig bij de Sowjetunie AKKOORD BEREIKT P DË werkgevers- en werknemers organisaties in het bouwbedrijf hebben naar aanleiding van de vrij dag gehouden besprekingen over de lonen en andere arbeidsvoorwaarden het volgende gezamenlijke commu niqué uitgegeven: „In de op 28 mei jl. gehouden bespre kingen was reeds overeenstemming be reikt inzake een verhoging van de uur lonen met drie procent, behoudens goed keuring van de betreffende overheids instanties. Tevens werd overeengekomen de uitkeringen van het risico-fonds (uit keringen ingeval door vorst niet kan wor den gewerkt) een onbeperkte duur te sa ven en bovendien het bedrag der uit keringen meer in overeenstemming te brengen met het gederfde loon- In de gisteren voortgezette onderhan delingen is voorts tussen de werkgevers- en werknemersorganisaties overeenstem ming bereikt inzake verhoging van de uitkeringsnormen ingevolge de ziektewet en de wachtgeld- en werkloosheidsverze kering, teneinde ook deze meer in over eenstemming te brengen met het gederfde loon. Tevens is besloten het aantal wacht- dagen by ziekte tot een minimum te be perken en uitkering over dc wachtperiode reeds te doen geschieden bij kortstondige ziektegevallen. De uitkering aan vorst- werklozen, die niet in aanmerking komen voor een uitkering uit het risicofonds zullen worden aangepast aan de uitke ringsnormen van genoemd fonds. Na gegaan zal worden of ook dc uitkeringen op grond van de ongevallenwet kunnen worden aangevuld. De vertegenwoordigers der werkgevers- en werknemersorganisaties zijn overeen gekomen genoemde verbeteringen in te en, zodra goedkeuring van de over heid is gekregen. Bovendien zijn de werkgevers- en werknemersorganisaties het eens over een verdergaande serieuze ver hoging van de basisionen, mede om hierdoor orde te scheppen op het ge bied der lonen in het bouwbedrijf. Zo spoedig mogelijk zal een afge rond voorstel aan de betreffende overheidsinstanties worden voorge legd." Toch staking Ruim tweeduizend Rotterdamse bouw vakarbeiders besloten gisteravond het werk op de Rotterdamse bouweryen neer te leggen, omdat, naar z.y niencn, de vrij dag bereikte resultaten weliswaar gun stiger zyn dan verwacht werd, maar dat deze toch te vaag zyn en te weinig positief bieden. Vanmorgen werkte op de Rotterdamse bouwwerken vrywel niemand meer. Het 32 leden tellende actiecomité, waarin E.V.C. en O.V.B. het sterkst ver tegenwoordigd zyn en waarin geen of ficiële afgevaardigden van de erkende vakbonden zitting hebben, adviseerde tot de staking over te gaan. nadat was ken nis genomen van het gezamenlyke com- ïiqué van de werkgevers- en werk- ersorganisaties. e (staande) vergadering verliep •igens vrij rustig. Sprekers uit de zaal brachten wat te begrijpen is •einig nieuwe gezichtspunten naar oren. Er werd geëist, dat de „uniebon en" voor deze stakingsactie de kassen zullen openen. Er werd ook geëist dat een van het werk zou worden ge haald en dat men de bouwvakarbeiders ders in het land achter deze staking iu moeten brengen. Ook de bouw van het Dijkzlgt-zieken- huis, bij de ingang van de Maastunnel lag vanmorgen stil. Gisteren was het hoogste punt bereikt en bij deze gelegen heid had de geneesheer-directeur aange drongen om haast achter het werk te zetten, daar het ziekenhuis buitengewoon hard nodig is. Vanmorgen echter werd niet meer aan gewerkt f ~<*x H t Groothertogin Charlotte en prins Felix waren bij hun bezoek i bloemenveiling te Aalsmeer opgetogen over de weelderige kleuren pracht die hier te bewonderen viel. Op de foto v.l.n.r.: prins Felix, prins Bernhardkoningin Juliana, de heer A. Barendsen, voorzitter van de veiling „Bloemenlust", groothertogin Charlotte en de heer W. Maarse J. B.zn. voorzitter van de C.A.V. temidden van de bloemen. HET WEER IN EUROPA li! Kopenh AOerOfei licht bew Hoht bew geh. bew geh. bew regen ParuT regen NN"W NW N windstil WEERBERICHT Veranderlijke bewolking Tot morgenavond verwachl De Bilt: Veranderlijke be wolking met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige langs de Waddenkust tij-ie- lijk vrij krachtige wind tus sen noord en noordoost. De zelfde temperaturen of iets hogere. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag zon van 4.22—21.01 uur; maan an 6.0822.24 uur. Maandag zon van 4.22—21.01 uur; maan van 7.29—23.00 uur. Op 15 juni E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1