ft ft ft te ft ft Ned. tomatenexport naar België staat morgen weer stop NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DINSDAG 5 JUNI 1956 MORGENAVOND REVANCHE IN OLYMPISCH STADION Ned. elftal heeft sportieve nederlaag Saarland goed te maken tegen (Van onze sportredactie) A Is we de aandacht richten op de wedstrijd NederlandSaarland, welke morgenavond in het Olympisch Stadion in Amsterdam wordt ge speeld, aanvang zeven uur, denkt men onwillekeurig terug naar de ont moeting in Saarbrücken, eind vorig jaar, Nederland behaalde toen een 2—1 overwinning, maar de wijze waarop die tot stand kwam, temperde de vreugde bij hen die sportiviteit willen laten prevaleren boven een zege, aanmerkelijk. Het Nederlands elftal speelde daar namelijk niet heel behoorlijk. Hopelijk treden de buitenlanders- morgenavond sans ran cune aan en wordt het een landenduel, fair en in de beste verstandhouding gespeeld, waarop beiden, ongeacht overwinning of nederlaag, met genoe gen kunnen terugzien. De spelers krijgen vrijwel dezelfde te genstanders tegenover zich. Noch Neder land, noch Saarland komt sterk gewijzigd uit. Op een enkele plaats zijn de opstel lingen veranderd. In de Nederlandse ploeg ontbreekt nu Timmermans. Verheugend is. dat de keuze-commissie weer de beschik king heeft gekregen over Faas Wilkes, wiens contract met Valencia nog niet be ëindigd is. De Spaanse Nederlander zal op de rechtervleugel als buitenman coö pereren met Bosselaar. Als midvoor heeft men nu de voorkeur gegeven aan I Appel boven Koy Koopal. die linksbuiten zal spelen. Tussen hen in staat Lenstra. Op papier een aanvalslinie, wiens voetbal operaties op de Amsterdamse Olympische grasmat we belangstellend afwachten Het veld zal morgen als volgt bezet zijn: De Muntk^Forluna' NEDERLAND Wilkes (Valencia} •ft Bosselaar (Feijenoord) v.d.Hart (Fort.) \(Feyenoord) Vollmar Binkerf Krieger Martin Siedl (SMngbert) (Saarbr.) (Saarbr.) (Saarbr) (Saarbr.) Philipi (Saarbr.) (Saarbr.) ■)ft ft ftfSwO Lauck (BorttoWr.) /V.(Saarbr.) SAARLAND -t, lorcherding /V (Saar'05) Twee paarden gedood, vier pikeurs gewond Een gecompliceerd ongeluk tijdens een draverij te Morges heeft aan twee paar den het leven gekost, terwijl vier pikeurs gewond werden. In een koers van tien deelnemers raak te een hunner eerst met zijn sulky de af rastering van .de baan-en botste daarna-jf": tegen het karretje' van een van'zijn con currenten. Beide pikeurs kwamen ten val, terwijl het eerste paard rechtsomkeert maakte en spoorslags startte in de tegen overgestelde richting van de wedstrijd. Hierop volgde een nieuwe botsing met de andere deelnemers, die juist de bocht uit kwamen en het op hol geslagen paard niet konden ontwijken. Verscheidene pikeurs werden uit hun sulky's geslingerd en drie moesten hun kwetsuren in een ziekenhuis laten behandelen. Een van de paarden werd op slag ge dood en een ander was er zo slecht aan toe. dat het ter plaatse werd afgemaakt Van Dalsum en Dehnert in Brussel verslagen In een internationaal tennisto-rnooi voor teams, dat te Brussel wordt gehouden, heeft Nederland met 03 van Australië verloren. Ken Rosewall versloeg van Dal sum met 61 6—4, Anderson versloeg Dehnert met 62 63 en Rosewall en An derson wonnen van Van Dalsum en Deh nert met 75 75. Andere landen, in het toernooi vertegenwoordigd, zijn België. Groot-Brittannië, Denemarken, Frankrijk en de Verenigde Staten. Ieder team speelt tegen de zes andere twee enkelspelen en een dubbel. België heeft tegen de V.S met 10 de leiding, evenals tegen Frank rijk. De Zweed Sven Davidson, die voor België uitkomt, klopte de Fransman Pierre Darmon met 6—2 6—1 Zuidslavische handballers wonnen van bondsploeg Te Utrecht speelde het Zuidslavische handbalteam „Dynamo" uit Belgrado voor veel publiek een uitstekende wedstrijd te gen een Nederlandse bondsploeg. De Zuid- slaven behaalden een 12—11 overwinning, na de rust met een 8—6 voorsprong te zijn ingegaan. Sabelschermer dodelijk gewond en overleden Tijdens een sabelwedstrijd tussen een ploeg spoorwegpersoneel uit Parijs en een team uit het noorden van Frankrijk is de heer André Touzard, president van een Parijse club en sinds 20 jaar een harts tochtelijk sabelschermer, gewond door het wapen van zijn tegenstander. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd waar hij enkele uren later is overleden. De Olympische vlam voor de ruiter- spelen in Stockholm is per vliegtuig uit Kopenhagen te Malmö aangekomen. De olympische winnaar van Parijs 1924. Axel Staahle. nam de fakkel In ontvangst, als eerste ruiter van de lange estafette, die de vlam via Goeteborg naar de Zweedse hoofdstad zal brengen Nehroe over Portugese aanspraken op Goa India wenst te weten of de Verenigde Staten en de landen van Europa de Por tugese aanspraken op Goa steunen, aldus heeft premier Nohroe gisteren verklaard. Sprekend over de gezamenlijke verkla ring van de ministers van buitenlandse zaken van de Verenigde Staten en Por tugal. waarin het Portugese bezit van Goa wordt gerechtvaardigd, vroeg Nehroe zich af hoe het mogelijk is dat Amerika het Portugese standpunt deelt. Hij besloot zijn rede met te zeggen, dat India er nooit in zal berusten dat een vreemde mogendheid een bruggenhoofd in India heeft. Van de wedstrijd wordt van 18.5520.45 uur een reportage uitgezonden over Hil versum I. Ook de televisie verzorgt deze keer een uitzending. Wedstrijden voor pupillen De jeugdleiders van de voetbalvereni gingen van UVS, Lugdunum, Roodenburg, Oranje Groen en LFC bespraken gisteren de mogelijkheid om te komen tot betere samenwerking voor wedstrijden voor pupillen. Grotere steden dan Leiden hebben reeds een competitie voor pupil len. In afwachting van iets dergelijks in onze stad zuilen genoemde verenigingen wedstrijden organiseren voor de jeugd, die dan kan wennen aan het 6pelen in wedstrijdverband. Waterpolo De Sleutelstad I won van R.P.C. I: 1-5 De Sleutelstad I heeft zijn eerste wed strijd voor de zomercompetitie 1956 in eer klinkende overwinning weten om te zet ten. R.P.C. I moest er in eigen huis met 15 aan geloven. Voor de rust was de Leidse ploeg niet zo best op dreef. Toch nam ze een voor sprong Jan Dool nam de eerste goal voor zijn rekening en, enkele minuten later, A. Kapaan de tweede. Toen scoorde R.P.C. tegen: 12. In de tweede helft waren onze stadge- ïten oppermachtig. P. Bekkering, a-n Rooyen en J. Dool namen ieder nog ;n doelpunt voor hun rekening, zodat De Sleutelstad met 15 won. Het tweede zeventatl van De Sleutel stad boekte eveneens een sue klopte Swift II met 21 Nederlander verongelukt in Indonesië Ing. M. J. van Ham, directeur der N.V. Fateru, is om het leven gekomen door auto-ongeluk op de weg van Buiten zorg naar Djakarta. Bij een poging om overstekende voetganger te ontwijken reed de chauffeur met grote snelheid tegen enkele bomen. De rechterzijde van de auto werd in elkaar gedrukt en de heer Van Ham werd zo zwaar gewond, dat hij bijna onmiddellijk overleed. De over ledene was tevens directeur van de N.V. Weverij en Breierij te Bandoeng. Hij laat en een dochter achter. Jhr. Graswiiiekel president ;e Raad van Adel Met ingang van 1 juni is benoemd tot voorzitter van de Hoge Raad van adel: jhr. dr. D P. M. Graswinckel, te 's-Gra- venhage. Tot lid van deze raad is be noemd: jhr. mr. M. A. Beelaerts van Blokland, te 's-Gravenhage Sinds september 1954 Algerijnse rebellen verloren 10.500 man Officieuze schattingen bevestigen de be richten over hevige gevechten in AlgerUe. De laatste drie weken van mei zouden 2500 opstandelingen zijn gesneuveld in de strijd tegen de Franse troepen. Deze den slechts 400 gevangenen hebben ge- Het aantal doden onder de rebellen sinds het begin van de opstand, nu negen tien maanden geleden, wordt geschat op 10.500, het aantal gevangenen op 39C het aantal gewonden op 770. De Franse venliezen in die periode den 1085 man aan gesneuvelden. 2370 aan gewonden en ongeveer 600 aan misten of gedeserteerden bedragen. Onge veer 225 Europeanen en 1760 Mohamme danen werden gedood, 145 Europeanen 1200 Mohammedanen gewond en 74 Euro peanen en 590 Mohammedanen vermist Er is geen officiële bevestiging van 1 bericht, dat bij het huidige Franse offen sief in de bergstreek van Biibans en Guer- gour, ten zuiden van Algiers. 400 opstan delingen zijn gesneuveld. Volgens de Fransen i6 een gebied van bijna tachtig vierkante mijl gezuiverd. Elders zijn dor pen versterkt en wegen versperd. In een dorp ten oosten van Algiers werden zes opstandelingen gedood. Men vond in dit gebied de stoffelijke overschotten van twee burgerlijke funotionarissen, die wa ren opgehangen. In Tlemcen, West-Algerië, hebben Franse troepen een grote razzia gehouden, waarbij 25.000 Mohammedanen zich moes ten legitimeren. In het Aurès-gebergt* ïeuvelden twaalf opstandelingen. KLACHT IN DEN HAAG Het blok van A fro-Aziatische landen overweegt bij het Internationale gerechts hof in Den Haag een klacht aanhangig te maken tegen Frankrijk wegens „zijn mi litaire activiteit iteg-en de Mohammedaan se Arabieren in Algerije", hetgeen tegen de Conventie inzake genocide van de Verenigde Natie* zou indruisen. De voornaamste tegenstander van de Tu nesische premier Habilb Bourguiba, Saiah ben Youssef, die naar Kairo is uitgewe- Onnodige marktbescherming (Van een onzer verslaggevers.) rPAMELIJK PLOTSELING, maar toch weer niet geheel onverwacht, is A met ingang van morgen de Nederlandse import van tomaten in België weer stopgezet. Het is het automatisch gevolg van een minimumprijsrege ling, die België erop nahoudt en die gedeeltelijk is omschreven in het Benelux-landbouwprotocol van 1947. Deze regeling behelst, dat de Invoer van landbouwprodukten uit een der drie landen kan worden stopgezet door een dei Beneluxpartners, zodra de prUs van dal bepaalde produkt daalt beneden een var tevoren vastgesteld minimum. Dat mini mum bedroeg tot 6 juni voor Nederlandse tomaten in België Bfrs. 34 per 100 kg (on geveer f 2.65) en daarna Bfrs. 24. Niet tegen het principe van de Belgische bescherming van de eigen markt, n wel tegen de hoogte van de Belgische mmumprljs richt zich de scherpe kritiek Nederlandse tuinderskringen. Het wil daar niet in. dat zoals België be weert deze minimumprijs waarvoor d< laatste weken de Nederlandse exporteur* het Produktschap voor Groenten en ken. i6 aldaar benoemd tot opperbevel hebber van het Tunesische bevriidines- Treedt Marshall af als premier van Singapore? De premier van Singapore, David Mar shall, is door zijn partij, het Arbeidsfront, gemachtigd af te treden als eerste minis ter. Het partijcongres verzocht hem de gouverneur voor te stellen de voorzitter het Arbeidsfront Lim Yew-hock tot formateur te benoemen. Marshall, thans tot partijvoorzitter is benoemd, t af te treden omdat de onderhande lingen met Engeland over het toekennen onafhankelijkheid aan Singapore zij] misliukt Fruit nog geregeld heffingen moesten be talen voor ongeveer een gulden, gelijk ii aan de Belgische kostprijs voor stook- tomaten- Protectionisme Integendeel: men ziet het als een maatregel van protectionistisch karak ter. die niet meer past in Beneluxver- band. of toch tenminste te ver gaat (Hierbuiten geldt nog de maatregel, dat in België geen tomaten uit andere dan Beneluxlanden mogen worden in gevoerd. zolang er Belgische tomaten aan de markt zijn). De invoer van Nederlandse sla in België is reeds enige tijd geleden stopgezet 1 ongeveer dezelfde redenen. Het draagt mede toe bij, dat de sla in Nederland de laatste weken veelvoudig doordraait. Ne derland laat op dit ogenblik veel Mechel- se bloemkool ongehinderd uit België voeren en straks zal wel weer de stn van de Belgische kersen komen Het versterkt natuurlijk de Nederlandse grieven, maar op dit punt staat Neder land bij onderhandelingen met België niet al te sterk. Zouden wij immers repre sailles nemen, dan zouden wij daarmee machtig argument missen bij onder handelingen met landen, die voor onze tuinbouwexport van vitaal belang zijn, zoals Duitsland. Op dergelijke conferen ties kan Nederland er zich nog steeds te recht op beroemen, dat het nagenoeg geen beschermende maatregelen kent op dit Irritant De stopzetting van de tomatenimport door België geeft de Nederlandse tuinder geen dodelijke slag, hoewel het onnodig irriterende van de maatregel vooral door tuinders 6terk wordt gevoeld. Het vorig jaar gingen de Belgische gren- ïn voor het eerst op 13 juni voor d< Nederlandse tomaten dicht. Als de prijzen stijgen, moeten zij automatisch weer open gaan. Er zuiden dus in het nabije schiet wel weer „vrije dagen" zijn, de onzekerheid hieromtrent maakt het >eren van onderhandelingen door expor. urs er niet gemakkelijker op. De geldswaarde van de Belgische af- ame blijkt uit de volgende cijfers: Op mei jl. werd er op één dag 300 ton tudn? bouwprodukten uit Nederland geëxpor teerd. Daarvan nam Duitsland 200 ton af, Engeland 50 ton. Zweden 30 en België 7. Markt en Visserijberichten Jubileumviering N.V.V. strijdt tegen de anarchie „Het N.V.V. dankt zijn ontstaan aan de noodzaak van een tweezijdig verweer tegen de anarchie. Het keerde zich tegen de anarchie in het maatschappelijk be stel, omdat het daarin de oorzaak der maatschappelijke ongelijkheid zag. Maar ook keerde het zich tegen de anarchie in de vakbeweging. Als syndicalisme het minst, als anarchisme het principieelst en als onvermogen het schrijnendst had zich die anarchie in de Nederlandse Vakbe weging voorgedaan." Aldus de voorzitter van het N.V.V.. de heer Oosterhuis in de herdenkingsrede, die hij vanmorgen in het Concertgebouw te Amsterdam heeft gehouden ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van het N.V.V. De heer Oosterhuis citeerde de uitspraak van de Engelse propagan dist van het socialisme Blatchford, dat het socialisme anarchie en strijd dient te vervangen door rust en orde en arbeids veld heeft te verzorgen en vruchtbaar te maken. Deze formulering, die altijd voor „Nederlands oudste en van stond af aan grootste vakcentrale" heeft gegolden, geeft, aldus de heer Oosterhuis. de over eenstemming aan ln de doelstelling tus sen het N.V.V. en de sociaal-economische politiek der laatste jaren. Spreker vroeg zich in dit verband af, of deze oude uit spraak niet als motto had kunnen dienen toen na de wederopbouw van tien jaar de welvaartsstaat gestalte begon te krij gen. „Maar," zo vervolgde hij, „niet alleen de vraagstukken der welvaart, die de na bije toekomst binnen onze grenzen een rol zullen gaan spelen, vragen onze aan dacht. Op de gelijkheid van kansen, op de verdeling en het beheer van het na tionaal vermogen, op de spreiding van het bezit en dus ook op de herwaardering het belastingstelsel zal in eerste in stantie onze aandacht vallen. Hier im- ners valt de begonnen opbouw te vol- Het jubileumcongres van het N.V.V. tevens 21ste algemene vergadering) zal ot en met zaterdag duren. CNV bespreekt nieuwe ziekenfondswet Het Christelijk Nationaal Vakverbond zal op 26 juni a.s. een buitengewone alge- rgadering houden, waarin het standpunt zal worden bepaald ten aanzien nieuwe ziekenfondswet. Als lei draad bij de besprekingen zal mede dienen advies, dat de commissie zièkenfonds- jgstukken van het CNV over een nieu we wettelijke regeling aan de bestuurs organen van het verbond heeft uitge- lijk, prijzi boven note houdend. als gisteren, enkele prima's ring. Vette kaïveren: aanvoer ais niet geheel prijs- ■en: aanvoer korter, abiel. Nuchtere k&lve- handel goed. prijzen Ned. Olymp. Comité wordt geheel (na O.S.) gemoderniseerd Kent Hughes vertelde iets over de vorderingëin in Melbourne (Van onze sportredactie) (p de gisteravond in de Haagse Dierentuin gehouden jaarvergadering van Ned. Olympisch Comité werd van de zijde van het bestuur door voorz. Linthorst Homan meegedeeld, dat de opzet van het N.O.C. pas na de Olympische Spelen in Melbourne geheel gemoderniseerd zal worden, omdat de Spelen zelf eerst alle aan dacht vragen. 126. CC 91. bl<L 15—25 komkommers A 47—53. B 43—46. 33—41, sla A 250—410. bospeen 43—71. kroten 1821, peterselie 713. raapstelen 25. dijs 5—'12. selderij 4—10. LEIDEN. 5 jumd. V. Aangevoerd zijn: 463 vett- zware varkens 1.60-1.63, zouters 1.69-172, 1.68—6773, zeugen 1.43—1.62 -kilogram -levend .gewicht. Overzicht; de aanvoer was goed. vlot aflopend, enkele een cent boven nog aangevoerd dend. Vaarzen en pinker handel flauw, prijzen onveranderd. SCHEVENINGEN5 juni. Vangstbe- oht van hedenmorgen uit volle zee; SOH 305—<3; 87—16. 200—12, 105—ÜO. 254—6 341— - 4pa_<i4. 412—3. 56—7. 229— nuchtere kalveren, geer Kaasmarkt. 0° Dit laatste bleek ook uit de aanwezig heid van de heer W.S. Kent Hughes, de president van het Australische organisa tie-comité. die zoal6 men weet. naar Euro pa is gekomen om een en ander over de voorbereidingen in Australië te vertellen. Met belangstelling hebben de afgevaar digden der bonden gisteren van de vor deringen In Melbourne kennis genomen, o.m. ook van een'filmpje dat dhr. Hughes had meegebracht en door Kees Kerdel, de chef d'équipe van de Nederlandse deel nemers, die nog iet6 van zijn ervaringen op zijn jongste reis vertelde. Wat betreft de Nederlandse deelneming is tot nu to« alleen officieel vastgesteld, dat de hockey, ploeg naar Melbourne zal worden afge vaardigd. Dit liiet de heer Linthorst Ho- ,man. die de vergadering op zijn bekende geestige manier leidde, zich ontvallen bij het overhandigen van de Van Tuyll-wis- sellbeker aan de afgevaardigden van de Kon. Ned. Hockey Bond. Overigens Im pliceert dit niet. dat Nederland niet in andere takken van sport zal worden ver tegenwoordigd. De besprekingen met an dere bonden zijn echter nog niet geheel afgesloten. De reeds gedane toezeggingen blijven van kracht, zo verzekerde de voor zitter. In Stockholm zal voor Nederland, zo ie nader vastgesteld, uitkomen, echter niet op kosten van het N.O.C.de dres- suurrijder A. E. Pantdhouiidzew. Leidenaar in ravijn gestort De 32-jarige heer J. H. Allaart. assistent aan de faculteit der wis- en natuurkunde van de universiteit te Leiden, die in hét hooggebergte van het zuid -Franse depar tement Ariege geologische onderzoekingen deed, is gisteren omstreeks het middaguur bij Gourbit in een honderd meter diep ravijn gevallen en ernstig gewond ge raakt. Reddingsploegen rukten uit, nadat de begeleider van de heer Allaart, de heer H. J. Zwart, eveneens uit Leiden, alarm had gemaakt. Om kwart over zeven arri veerden de redders met de gewonde in Gourbit. Vandaar is hij naar het zieken huis te Tarascon gebracht. Naar het zich liet aanzien verkeert hij niet in levens gevaar. De acbies ten bate van de uitzending verlopen bevredigend. De radioluisferwed- strijd heeft f 57.000 opgebracht en de.-v koop van de NOC-loten loopt goed. In verhand met de zalenrood werd uit de vergadering op aangedrongen de zaak van de bouw van sporthallen en gym nastieklokalen niet te veronachtzamen. Het NOC moet op bouw van meer zalen Wijven aandringen- Gingen de betreffende agendapunten. o.m. die van herbenoeming der verschil lende commissies, vlot onder de hamer door/langduriger werd er gediscussieerd over het verzoek om toelating door d« Ned Jiu Jitsu en Judo Bond. Eenzelfde moellilkheld als in de wandel- wereld enige tijd geleden op de voorgrond kwam. doet zich nu In de judowereld voor: er bestaan twee bonden. Naast ge noemde bond zijn verenigingen georgani seerd in de Ned. Amateur Judo Associatie. Na overleg werd besloten de beide bonden ;ken of zM bezwaar hebben een bemiddellngscommlssie en zo niet of zii willen meewerken op korte termlli overeenstemming te komen, van het bestuur om de Judo Bond toe te laten werd met 15 stemmen tegen. 9 voor en 1 blanco verworpen. De Ned. Basketball Bond werd toege laten. Het aantal bij het NOC aangesloten bonden is daarmee op 39 gekomen. waspeen A 3133. "-'ocmkool 10—3: bospeen 5860. bosuien 7.107 30. pe- ie 14—17. radijs 7—12.30, selderie 9— bos; aardbeien 70 per ROELOFARENÓSVEEN4 jünl. Bloc- merxveibng: Pyrethrum 39—78. Margrieten 1232. Colvillies 65—90. Bruidsanjers 7—17. Papaivens 2t—42. Esther Read 23-49. Ane monen 1017 Duizendschoon 49—51. Lathy- - 1237 per bos. Am. Anjers 11—16 per ROELOFARENDSVEEN. 4 juni. Groen teveiling: aardbeien ingelegd 71—80. 2 ons doos 91'120. afw. 6399. kropsla 250—700. andijvie 17—19. bospeen 3142. peulen I 120 146. II 105—116. kassnijbonen 185215, stek 1/10—140 per 100. TER AAR, 4 juni. Groenteveiling: kas snijbonen 175—216 stek 125—185, peulen 140 '190. B 105-4125. andijvie 13—02, B 7—62. ra barber 8—12, spinazie 19—29, idem B 910, postelein 29—31, aardappelen Hl18. tomaten A 120140, B 130. C 100—140, CC 60—90. kriel 50. alles per kg; sla 350—430 per 100 stuks; bloemkool A 31—59. B 22-30, C 10— 21, komkommers A'3644. B 24—35, C 15— 24, alles per stuk; bospeen 3566, bosprei 14—il5. selderij 6, aïles per bos; aardbeien 5382 per doosje ROTTERDAM, 5 juni. Veemarkt. Aan voer vandaag 3506 dieren, waarvan 375 vette 768 gebruiksvi lgst, 15—3. 25—4. 30—5. 35—3 1. 45—10. «4—5. 210—6. 236—3. 248—7, 249—4. 297—7, 310—2, 312-9. 399—10. 223-5. 79—3, 101 nog 130 mijl. 391—6, 46—10, WO—12. 383—2. SCHEVENINGEN, 5 juni. Besommingen: Kusrtvtssere: SCH 70—150, 10—320. 12—330, 44—370. 74—440. 133—270. SL 16—240. 41—340. 31—270. SCHEVENINGEN. 4 Juni. Aangevoerd 1070 kg garnalen. Notering 68—80 per kg. VLA ARDENGEN. 5 Juni. Vangstberich- •n uit zee: VL 70—30 kantjes. IJMUIDEN. 5 juni. Prijzen van giste- _jn: heilbot 290—310. gr. tong 260232. grm. 220—204. kim. 233—222. lel. I 338—222. H 312— 192. tarbot I 160—120. zalm 8—6. steur 460 per kg; tarbot n 79, IV 40—26. kl. griet 40—26. tongschar 66—46. kl. 36. gr schol 42—10. grm. 41—40. kim 4334, kl. I 35—28. II 25—10. schar 21—14. verse haring 30—35. makreel 33—10, gr. schelvis 32—IQ. grm 20—11. kim. 19—9. kl. I 19—8. n 18-8. wijting 18—10. gr. gul 28—18. mid. 19—16. kl. 14—8. kl. leng 25. kl ha ad 22—20. ham 7468. kl. wolf 32—28, poontjes 198. kl koolvis iw. 1612, wit 27—23, kl rode poon n 148 per 50 kg; er kabeljauw 173—50, gr koolvis z~ Verkeerde deur ^KATWIJK AAN ZEE, 5 juni. Vangst- berichten uit volle zee; Groep Haasnoot- KW 16—8. 19—lil. 47—6, 140—5, 1685. Groep Rijnstroom; 154, 4320, 97 1110—2. Groep Rdeko: 5—2. 9—4, 25—6, 1C8— 1477. IJM 755. Groep Insulinde-Parle- vlaet; KW 22—3. 45—4. 127—3. 175—6, Groep C. den Duik; 16—3. 38—3, 8—47, 83—3, 86—5, 20—2. Groep Kennemerland; 20—2. 39—3, 32— 3. 46—3. 49—2 78—'1. Groep Nederland130— 191—5. Gemiddelde vangst over de dria - - - per kg; heilbot 240—210, gr. tong 252216, grm. 214 —208, kim. 230—222. kl. I 232—226, II 200— 192. tarbot I 1'75—105: per 50 kg- tongschar 66. kl. schol II 27—15, schar 14—10. verse haring 34—22, makreel 24—il6, gr. schelvis 16—10, grm. 15—9, kim. 15—8, kl. I 16—8, II 15—10. wijting 16—10, gr. gul 27—18. midd. '14. kl. wolf 3428. poontjes 18. kl. kool- zw .6—12.50, wit 27—31; per 126 kg: kabeljauw 148—43. gr. koolvis zw. 56—49, rit 56—56. gr leng 5441, gr. wolf 60—51,

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7