Jlieuuie £riitërfjé ÜTounmt MOLOTOF AFGETREDEN Stalins vriend niet in ongenade gevallen Ijepilof (Prawda) tot zijn opvolger benoemd fationale Vergadering oneens over beleid Noord-Afrika Geen Cyprus, geen olie, honger in Engeland Woningbouiv benadeeld door andere bouwactiviteit Dit jaar echter een kentering ZONDAGSBLAD Als sterren aan de hemel staan Hr TERDAG 2 JUNI 1936 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. I Postrekening 58936 ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter, i Directie. Redactie. Abonnementen- en i Advertentie-afdeling: Tel 31441. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHR1STELIJK-N ATIOIS AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „$tant*astltf| Is qhebleora myn tiert ia tcgtjenspoct" Zevenendertigste jaargang No 10666 „Blauwe Engel werd verdrongen ZIE PAGINA 6 BMITRI SJEPILOF, de voormalige hoofdredacteur van de Prawda, is Molotof opgevolgd als minister van buitenlandse zaken van dt iyjetunie. Het Presidium van de Opperste Sowjet heeft Molotof op zijn (zoek van zijn hoge functie ontheven. Hij blijft vice-premier, aldus eer jcieel communiqué, dat door het Russische persbureau Tass is gepubli- rd. Het nieuws van het aftreden van de minister van buitenlandse zaken •d bekend gemaakt aan de vooravond van het bezoek van maarschalk o van Zuid-Slavië aan Moskou. Molotof zelf zat op dat ogenblik met glganin en Kroesjtjsef in -de ereloge van het Bolstoitheater, waar de ia „David Beek" werd opgevoerd. Donderdagmiddag nog woonde Molotof minzaam en glimlachend en volkomen op zijn gemak een tuinfeest op de Britse bassade bij ter ere van de verjaardag koningin Elizabeth. Uit niets bleek, dat hij van plan was af te treden. Het heengaan van Molotof was dan ook een grote verrassing, hoewel geruchten de ronde deden van zijn aftreden. Reeds in juni 1955 werd Sjepilof als zijn opvol ger genoemd. De laatste tijd leek het ei echter helemaal niet op, dat Molotof uil de gunst was geraakt. Diplomaten in Mos kou geloven dan ook niet dat hij in genade is gevallen, temeer daar Molotof vice-premier blijft. Invloed verminderde De Invloed van Molotof ls de laatste tijd wel verminderd. De eerste aanwijzin gen, dat hij op retour was. was een arti kel in de Prawda van vier kolom, ge schreven door zijn opvolger Sjepilof. waarin Molotofs zienswijze op het socia lisme werd veroordeeld. Later heeft Mo lotof officieel zijn verontschuldigingen moeten aanbieden voor zijn foutieve op-" vat ting van de communistische theorie. Een andere aanwijzing was de reis van Sjepilof naar Egypte, die in plaats van de minister van buitenlandse zaken be langrijke contaoten met dit land legde. Tito's bezoek Als directe aanleiding van het afteeden van Molotof wordt het bezoek van Tito aan Moskou genoemd. Molotof immei tekende in 1948 de verklaring van <J Kominform. waarbij Zuid-Slavië uit de communistische organisatie werd gestoten. Het is kennelijk de bedoeling van Moskou de weg voor een nieuwe toenadering tot Zuid-Slavië zo goed mogelijk te effenen. Opvallend was ook, dat Molotof indertijd niet bij het Russische gezelschap dat Zuid-Slavië bezocht. Onverzettelijk i geheel Rus- „De beste boekhouder land". Zo heeft Lenin de man noemd, diie nu is afgetreden als van buitenlandse zaken van de Sowj et- unie. Molotof, eens de naaste medewerker van Stalki, lijkt meer op een middenstan der in goede doen dan op een beroeps revolutionair. In zijn memoires zegt Churchill van hem: „Ik heb nooit een menselijk wezen ge- Communisten willen geen breuk DE Franse Nationale Vergadering, waar gedebatteerd wordt over het regeringsbeleid, speciaal met betrekking tot Noord-Afrika, deed zich eren de merkwaardigheid voor, dat het kabinet zowel bij rechtse als :se afgevaardigden goed- en afkeuringen ontmoette. Niemand ver- ht echter, dat Mollet het vertrouwensvotum dinsdag niet zal krijgen. druk op, dat het bemiddelingsplan van de Indiase premier Nehroe, hetwelk de Franse communisten zo toejuichen, door de leiders van de Algerijnse opstandelin gen reeds is afgewezen. Meer troepen Hij wilde direct weten, of de 380.000 man troepen, die volgens een regeringsverkla ring tegen eind juni in Algerije beschik baar zullen zijn, de situatie daar kunnen klaren. Als er meer troepen nodig zijn, moet de regering dat nu zeggen, meende Reynaud. Alain Savary.. staatssecretaris voor Tunesië en Marokko, kreeg applaus van socialisten, communisten en radicalen onder wie de pas afgetreden minister Mendès-France toen hij verklaarde, dat de eerste overweging van de Franse regering altijd zal zijn, de Fransen ln Marokko en Tunesië te beschermen. Ge hoopt wordt volgens Savary, dat de nieuwe onafhankelijke regeringen de toe stand daar snel meester zullen zijn, zodat de Franse regering en de Franse (strijd- kraehiten mi et meer tussenbeide behoe ven te komen. Hij zei verder, dat alle militaire rechten in de marinehaven Bi- zerta gehandhaafd zuuen worden. rechtse afgevaardigden keurden de lire actie in Algerije goed, maar len, dat de Franse belangen in Ma- onvoldoende worden beschermd, de linkerzijde verzetten de commu- 'n> zich tegen de Algerijnse politiek, steunden die ten aanzien van Ma li en Tunesië rees meningsverschil over de vraag :n vertrouwensmotie over het rege- ibeleid in Noord-Afrika als een ge worden behandeld dan wel dat iderlijk gestemd dient te worden Algerije, Marokko en Tunesië. De nunisten willen liet laatste omdat zij n openlijke br nik kunnen verhin- door de regering gedeeltelijk t® lorstander van het Algerijnse beleid de zich oud-premier Paul Reynaud. dat onderhandelingen in Algerije ogenblik een vermomde overgave en betekenen. We mogen de ander- miljoen Fransen daar niet in de steek was zijn mening. Hij legde er de na- Groothertogin krijgt straal j ager-escorte I de aankomst van groothertogin dotte dinsdag a.s., zal de Dakota, rmee het Luxemburgse gezelschap de Nederlandse grens af wor- eid door twaalf Thunderjet- ^jagers. Nadat de Dakota op Sohip- geland, zullen de straaljagers terug- Bi naar de vliegbasis Eindhoven.' Luxemburg R VERBAND met het naderend be- toembi m '-*óber< ■fuijd o i het zo verwante Luxem- Mavw zijn onze bende landen in de eschiedenis met elkaar verbonden ge- bende bleven eeuwenlang het 'u'i Nassau trouw. 9®er d.t alles en nog iets meer kunt Vier ton boete voor Famagusta De stad Famagusta op Cyprus (25.000 inwoners) is gestraft met een collectieve boete van f 400.000 voor de 136 aanslagen en de elf moorden, welke er gepleegd zijn. Deze boete is meer dan het dubbele van alle andere boeten gezamenlijk, die aan andere Cyprische dorpen en steden zijn opgelegd. Treinbotsing bij Metz 100 gewonden Bjj Metz is een personentrein met mijn werkers op een locomotief gereden. Hon derd personen werden gewond, van wie dertig ernstig. een volmaakter moderne robot. Zjjn glimlach als de Siberische winter, zijn zorgvuldig afgewogen en vaak wij optreden maakten hem tot de volmaakte agent van de Russische poli tiek in een doodse wereld". Deze karaktertekening van de grote Engeleman bleek later maar al te waar zijn. Op de iroterroatiiona'le conferenties de tweede wereldoorlog was Molotof de onverzettelijke, die door zijn permanent! afwijzende houding ai spoedig de naan van „Mijnheer „Njet Njet" kreeg. Het is een liefhebberij van Molotof on op zijn eigen diplomatieke recepties toasts uit te brengen. Graag loopt hij gevuld glas in zijn hand en mei diende me volle flessen achter zich door de schitterende zaden en klinkt met ieder een die hij beschreeuwen kan. De Hamer Molotof heet eigenlijk geen Molotof maar Skryabin. Hij heeft zichzelf de naam Molotof gegeven, wat komt van he woord Molot (de hamer). Vele buitenlan ders in Moskou noemen hem dan ook de .Hamerkop". Molotof kan vrijwel met alle buiten landse diplomaten opschieten. Alleen Er- Bevin, de vroegere Engelse buitenlandse zaken, kon hij niet was zo gekomen. Molotof kwam op zekere dag terug van een standpunt, dat aan de conferentietafel had Ingeno- l. „Maar gisteren ging u akkoord", Bevum. „dat kan wel", zei Molotof. „I trek ik vandaag dat akkoord in en hebt u geen akkoord. „Bevin keek hem recht in de ogen. Toen zei hij: „De laatsti die ik zo heb horen spreken wa: Hitler" Molotof was de grootste vriend vai Stalin. Hjj was de man, die Stalins beve len uitvoerde, zelfs de moeilü'kste bUvoorbecld de blokkade van BerlUn. Op de begrafenis van Stalin was hU de enigt die door ontroering overmand werd. Ver scheidene malen moest hU zijn rede, welkt hU bU de baar uitsprak, onderbreken er zün tranen afwissen. De nieuwe man Dimitri Sjepilof is vijftig Jaar, en sinds 1952 hoofdredacteur van de Prawda. Hij speelde reeds jaren een belangrijke rol partij-apparaat, speciaal op het gebied der politiek-economisohe kwesties. In 1954 werd hij gekozen als voorzitter an de commissie van buitenlandse zaken de raad der nationaliteiten. In 1955 werd hij voorzitter van het voorlopig an de Sowjet-afvaardiging in de Interparlementaire unie en toegevoegd secretaris van het centrale partij-comité. Hij hield dat jaar in april de traditio nele rede bij de herdenking van Lenin 230 doden Driedaagse veldslag in Algerijnse bergen De modern uitgeruste zevende divisie van het Franse leger heeft in de Biban- bergen ten zuid-westen van Bougla in AlgerUe een driedaagse veldslag geleverd tegen een zeer grote groep nationalisti sche rebellen. Er werden 230 opstandelin gen gedood en 210 gevangenen gemaakt. Dit is de grootste slag, welke in Algerije deze twee jaar is geleverd. In Algiers zijn dertig leden van de ver boden communistische partij en tien leden van de nationale beweging gearresteerd. Verscheidenen zijn uitgewezen en moeten naar Frankrijk vertrekken. Men vermoedt dat de leiders geïnterneerd zullen worden Zuid-Slavië heeft het verzoek van de Algerijnse nationalisten om met Italië en Egypte te bemiddelen in het Algerijnse conflict afgewezen. Zuid-Slavië zou de goede betrekkingen met Frankrijk ontstaan door het recente bezoek van maarschalk Tito aan Parijs niet in gevaar willen brengen. Mr. J. F. Hocffelman, advocaat- generaal bij het Amsterdamse gerechtshof die gisteren met pensioen is gegaan, is be noemd tot ridder in de orde van de Neder- landse Leeuw. Premier Eden (fel): De Britse premier Sir Anthony Eden, heeft Griekenland er van beschuldigd loor gemene propaganda het terrorii ip Cyprus aan te wakkeren. „Het is ker in strgd met de gehele geest van NAVO. dat de Griekse radio en pers Sir John Harding en de Britse troepen steeds 'allen. Zo lang deze propaganda duurt geei laat vriendschap zUn", aldus Eden In krachtige bewoordingen vatte Eden de toesband als volgt samen: „Geen Cy prus: geen faciliteiten om onze aanvoel beschermen. Geen olie, werk loosheid en honger in Engeland. Zo ee voudig is het". Cyprus, zo ging de premier verder, geen koloniale kwestie en is di't in we? nooit geweest. Hef is ook geen kwestie Revolutionaire Raad Egypte ontbonden Premier Nasser van Egypte heeft be kendgemaakt, dat de Revolutionaire Raad. de negen officieren, die Egypt< jaar lang geregeerd hebben, op 21 juni, wanneer de nieuwe Egyptische grondwet geratificeerd wordt, ontbondeD zal worden. zijn ster steeg steeds hoger aai Russische hemel. Hij werd begiftigd orde van Lenin „uit erkentelijkheid r zijn diensten aan de communistisch! partij en de Sowjet-etaat" In februari van dit jaar werd hij bo vendien aangewezen als kandidaat-lid het presidium van het partijcomité. Op het paleis Soestdijk had gis teren net traditionele overhandi gen van een vaatje Hollandse Nieuwe plaats. Dit jaar geschied de het door de heer A. Rog, schipper van de VL 142 Voor waarts, die de haring voor de Koningin aanvoerde. ■tussen Engeland en Griekenland. Dé kwes. tie gaat veel dieper. Zij is inter nationaal. In Londen wordt vernomen, dat Enge land bezig is diplomatieke 6tappen l doen om de kwestie Cyprus te regelen. Een van de ideeën, waarover de regering ziich beraadt, is het eiland onder bewind van de NAVO te plaatsen. Wild tumult in Japans parlement In het Japanse parlement ls vannacht een ware veldslag geleverd. De socialis ten wensten een nieuwe onderwUswet niet te steunen en trachtten de stemming over het voorstel te verhinderen door de zetel van de voorzitter te belegeren. Ze sneden de microfoons af en raak ten slaags met de ordebewaarders, van wie er acht ih een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Vijfhonderd politiemannen stormden vervolgens het gebouw binnen. Vijftig mannen vormden een beschermend cor don rondom de voorzitter, die belaagd werd door de socialistische afgevaardig den Reeds vier dagen lang hadden de linkse partijen obstructie gevoerd om de behandeling van de onderwijswet in de war te sturen. Ze praatten urenlang, heel langzaam en vol omhaal. Toen de stemming toch onvermijdelijk naderde, namen ze krachtiger maatregelen. De conservatieven hebben ten slotte wel moeten toestaan, dat de vergadering verdaagd werd. West-Duitsland maakt haast met kernenergie West-Duitsland verwacht bijtijds zijn grote achterstand op het gebied van de atoomenergie te kunnen inhaien, d.w.z. voordat de industriële toepassing ervan gaat meespreken in de wereldeconomie. Dit heeft de Westduitse minister voori m"J atoomvraagstukken, F. J. Strauss gezegd' Van het verschil terugkeer uit Amerika ils wij er spoedig in slagen, met de Ver. Staten» tot overeenstemming te ko men over de bouw van een krachtcen trale, zou Duitsland toegang krijgen tot alle niet-geheime inlichtingen op het ge bied van de kernenergie, d.i. 95 procent van wat de geleerden weten, zei Strauss. Alles in West-Duitsland wordt er nu op gericht, zo snel mogelijk atoomdeskun digen te kweken. Men hoopt tegen 1975 2,8 a 3 miüjard kWu elektriciteit per jaar te kunnen produceren met behulp van atoomenergie. Het grootste varende zeilschip ter wereld, de 60 meter lange Creole, zeilt trots mee in de grote race van Torbay naar de Portu gese hoofdstad Lissabon. Chinese soldaten en wapens naar Vietnam De Amerikaanse onderminister van bui tenlandse zaken, Robertson, heeift te Washington verklaard, dat communis tisch China op grote schaal soldaten en wapens zendt naar Noord-Vietnam. De Chinese soldaten zouden er werken aan de spoorwegen, autowegen en vliegvel- Ged. Staten vragen Rijk betale alle Deltawerken Gedeputeerde staten van Friesland, Groningen, Noordbrabant, Zeeland en Noord- en Zuid-Holland hebben dc minis terraad verzocht het ontwcrp-Deltawet dusdanig te wijzigen, dat het Rijk in eerste Instantie de kosten van alle werken De eigenlijke Deltawerken het maken van afsluitdammen zullen op koeten van het rijk worden uitgevoerd, doch de kosten van de versterking der overige hoogwaterkeringen moeten volgens het ontwerp van wet haar belang en draag kracht mede door de beheerders worden gedragen Het is deze splitsing, die de gedepu teerde staten onredelijk achten. Geen eenheid in Veiligheidsraad De Veiligheidsraad heeft nog niét kun nen stemmen over de Britse resolutie inzake de opdracht van Hammarskjöld ln de Palestijnse kwestie. De Britse resolutie heeft inmiddels twee wijzigingen ondergaan, waardoor ten eer ste de goede diensten van Hammarskjöld beperkt blijven tot de uitvoering van de wapenstilstandsovereenkomst Het Pa lestijnse probleem als zodanig moet hij buiten beschouwing laten. De tweede wij ziging betreft de passage, waarin voor de waarnemers van de V.N. bewegingsvrij heid in alle gebieden wordt gewaarborgd. Dit „in alle gebieden" zal geschrapt wor- De Arabische landen, Perzië, Nationa listisch China en de Sowjetunie wensen de resolutie ook in deze vorm echter nog niet te steunen. Ben Goerion Ook al zou de provocatie door de Ara bische heersers heviger worden, dan nog zal Israël zich ervan weerhouden een oorlog te beginnen. Deze verklaring van de Israëlische premier Ben Goerion komt voor in een nieuw politiek programma, dat gisteren werd gepubliceerd. De vrede ls in de eerste plaats nodig om Israël in staat te stellen door te gaan met het op nemen van ballingen en de opbouw van het vaderland, aldus de Israëlische pre mier, die er ten slotte met nadruk op wees, dat een oorlog in het Midden-Oos ten een wereldoorlog tengevolge zal heb- ter de woningbouw wellicht nadelige ge volgen heeft ondergaan van grote activi teit in andere sectoren. Terwijl in vrijwel alle sectoren de produktie boven de ge raamde volumina steeg, bleef deze in dc woningbouw (met 97,9 procent, ofwel 813 an de 830 miljoen gulden), scholenbouw o overheidsbouw hieronder. Het aantal afgegeven vergunningen liep echter in „andere sectoren" terug, terwijl dit in de woningbouw een ongekende hoogfe bereikte. Het ministerie van deropbouw, dat deze gegevens verstrekt, schrijft deze ontwikkeling toe aan de se dert 1 augustus gewijzigde goedkeuringS' politiek. De totale bouwproduktie stemde precies overeen met het geraamde bedrag, name lijk 1842 miljoen gulden. Tegen een ge raamd bedrag van 1482 miljoen gulden voor gebouwen werd geproduceerd voor 1651 miljoen, ofwel 11.4 procent meer. De stijging ten opzichte van 1954 is voor de helft te verklaren uit prijsverhogingen, en is voor de andere helft een gevolg van het feit, dat meer arbeiders in de bouw vakken werkzaam waren en de weers omstandigheden gunstiger waren. Zo was u.» J--J- 1955 het regen van dat in het in het derde kwartaal verlet slechts twee-derde derde kwartaal 1954 In 1955 werd voor het eerst een bedrag van twee miljard gulden overschreden verstrekte goedkeuringen, namelijk Bjjf- ljoen in 1954. '142 miljoen, tegen 1.801 i 340 miljoen ruim 200 miljoen bestemd voor de wo ningbouw, waardoor het totaal hiervoor op 1.009 miljoen kwam. eveneens een In 1955 stegen in de sector woningbouw de prijzen gemiddeld met vijf procent ten opzichte van 1954 (produktie 830 miljoen tegen 801 miljoen), .waardoor in werke lijkheid iets minder werd geproduceerd dan to 1954. De produktie was vooral bijzonder laag in het eerste en tweede kwartaal, 15.1 en 24.9 procent, doch kwam in het derde met 27.5 procent en in het vierde met 30 4 procent van de geraamde produktie weer goed. Voor de bouw van 67.150 woningen werden vergunningen afgegeven (in 1954 59.560). Het aantal woningen, met de bouw waarvan werd begonnen, was in 1955 eveneens aanzienlijk hoger dan in 1954, 76.430 tegen 61.254. Daar het aantal woningen dat gereed kwam, 60.920 minder was dan in 1954 (68.487) steeg het aantal in uitvoering zijnde woningen aanzienlijk, namelijk namelijk van 60.710 op 1 januari 1955 tegen 76.120 op 1 januari van dit jaar. Da produktie was echter nog 4000 meer dan in 1953 (56.580). Hoewel het aantal in uit voering zijnde woningen in de laatste maanden van het vorige jaar daalde, is deze teruggang in de eerste maanden van dit jaar weer ingelopen. Er werden 3018 onbewoonbaar verklaar de woningen opgeruimd, waardoor aan het einde van het jaar nog 8284 woningen of 0.32 procent van de totale woning- verklaard. •oorraad onbewoonbaar v f Vandaag in ons N Duitsers bestuderen Ned. woningbouw Een gezelschap van ongeveer honderd architecten, stedebouwkundigen, Inge 's, enz. uit de bondsrepubliek Duits land, zal van 4 tot 8 juni in ons land de woningbouw in ogenschouw nemen. Ach- nvolgens zullen bezocht worden Gro ningen, Emmen, Noordoostpolder, Den Haag, Amsterdam, Vlaardingen en Rot terdam. Donderdag zal de directeur-gene- voor de wederopbouw en de volks huisvesting, Ir. H. M. Buskens, de gasten de Trèveszaal van het Binnenhof in Den Haag. het gezelschap, voor het naar Engeland en Frankrijk gaat, toespreken Een Amerikaanse ge- uur, wa leerde, verbonden aan de als elke i Chrysler corporation, de en nacht op elk punt van heer Lovell Lawrence jr., de aarde over een radio- heeft voorspeld, dat c sein zou kunnen worden kunstmatige sterren zul- beschikt, len worden vervaardigd om schepen en vliegtui gen overal ter wereld tot bakens te dienen. Hij zette voor de afde ling Detroit van de Ame rican Rocket Society uit een. dat deze sterren, die zullen worden aangedre ven door atoomenergie, de aarde zullen omcirke len in een baan, 960 km. in de ruimte en met een Navigators van schepen snelheid van 27.200 km. of vliegtuigen zouden per uur. hun positie kunnen be- Voor de sterrentheorie palen door de tijd van van Lawrence zou het het sterkste sein op te nodig zijn, drie kunstma- nemen bij het al- tige lam de latelliet bouei met tussenpozen van acht hun hoofd en deze dan t anak. Lawrence zeide, dat zijn ster een middellijn van ruim 60 cm. zou heb ben en voorzien zou zijn van acht antennes, die seinen naar de aarde zou den uitzenden. Binnen in de ster wilde hij een atoomenergiegenerator van 6.75 kg. monteren. De krachtbron zou een isotoop van strontium 90 yttrium van 450 gram zijn. Hij verwachtte, dat de atoomenergiegenerator een nuttig leven van twintig jaar kan hebben Dan zou de ster om de aarde blijven cirkelen, maar geen radiosignalen meer kunnen uitzenden. E" in. vooral op mooie voor jaarsdogen, in binnen- en bui tenland veel te zien en te beleven. Enige redacteuren zijn er weer op uit getrokken en hun verhalen zijn met foto's verlucht. De hele in houd van het Zondagsblad hier weer te geven ligt niet in de be doeling. We willen u slechts op een en ander wijzen. Vooral paardenliefhebbers zul len geboeid worden door het arti kel over Hertog von Croy's wild baan, gelegen tussen Munster en Wezel. Het vangen van de één jarige hengsten is een avontuur op zichzelf. Duizenden hebben genoten van de bloeien'e bollenvelden. Maar nu het met de bollen is ge daan is er op lege velden nog genoeg te doen #Op de pagina „Geestelijk leven" een artikel van de hand van prof. dr. L. van der Horst over de bete kenis van Sigmund Freud. En ook een reportage over Charles Potter, een bekeerd communist. Onze medische medewerker schrijft over sulfatdbletten, het nieuwe middel tegen suikerziekte. Ten slotte op Blad Zij o.m. een beschrijving van het bad kostuum waarin de dames zich vroeger in zee begaven. WOLKEN "AMORGEN zal koelere lucht ons land binnendringen, wat tijdelijk ge paard kan gaai met vrij veel bewol- kin, waarin plaatselijk enkele regen buien kunnen voorkomen. Het hogedrukgebied boven de oceaan neemt af en een uitloper van dit ge bied, die zich gisteren over de Noord zee uitstrekte, verplaats zich via Ne derland naar Duisland. Hierdoor be gon het weer gisteren in de loop van de dag op te klaren, en vanochtend was het in geheel Nederland zonnig b(j een snel-stijgende temperatuur. Bij Schotland ls echter een nieuwe depressie aangekomen, aan de achter zijde waarvan koelere lucht in de richting van de Britse eilanden stroomt. Deze lucht, die morgen ons land bereikt, zal verder het weer be- WEERBERICHT Koeler Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselende bewol king, hier en daar een re genbui. Morgen overlag la gere temperaturen, vooral in het binnenland. Matige, af en toe krachtige wind uit westelijke richtingen. (Op gemaakt te 11.15 uur). Zon en Maan I Zondag zon 4.26—20.54. Maan 1.20- l Maandag zon 4.26—20.55. Maan 1.40— 15.42. Op 8 jund Nieuwe Maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1