Jlicuwc £dltsdje ÜToitranl V.N.-bestandscommissie in Korea buiten werking Roden saboteren voorwaarden van de wapenstilstand Rust in loonpolitiek dringende noodzaak Regering komt binnenkort met definitieve voorstellen Straaljagerongeluk te wijten aan fout van commandant IJm, 27 redt 13 schepelingen van Panamees scheepje Coloradokevers DONDERDAG 31 MEI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Zevenendertigste jaargang No 10664 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stantvasticfi Is gheblmn "myn bert ia tcgljenspoct „Erger dan oorlog", zeggen Chilenen Zie pag. 5 Nieuwe spanning DE SPANNING tussen Noord- en Zuid-Korea heeft een dramatisch hoogtepunt bereikt. Het opperbevel van de Verenigde Naties in Zuid- Korea heeft medegedeeld dat de neutrale commissie van toezicht op de wapenstilstand in Korea haar werkzaamheden gestaakt heeft wegens communistische inbreuken. Dit zal zo blijven tot de communisten de bepalingen van de overeenkomst werkelijk houden. uit dit unilaterale optreden voortvloeien." Het commando heeft doen weten, dat in Noord-Korea bij de ondertekening van de wapenstilstandscommissie geen enkel vliegveld geschikt was voor Russische Migs. Thans zijn er op verscheidene vlieg velden communistische straaljagers ge stationeerd. De Zuidkoreaanse minister van buiten landse zaken heeft de gedeeltelijke vol doening der regering over het besluit van het V.N. commando overgebracht. Hij voegde eraan toe, dat Zuid-Korea als enige oplossing de beëindiging van de gehele wapenstilstandsovereenkomst ziet. Werkgevers vergaderen in Kurhaus De Amerikaanse gene raai-majoor R. G. fInf Gard heeft dit medegedeeld in een bij- ikomst van de gemeenschappelijke nllitaire wapenstilstandscommissie te Panmoenjon. Hij beschuldigde de Poolse n Tsjechische waarnemers ervan toe te dat Noord-Korea van wapens voor- ivordt. De communistische inspec- zullen binnen een week uit Zuid- lorea worden gezet en mogen niet terug- voordat Noord-Korea zich aan de vapenstilstandsovereenkomst houdt. De drie groepen waarnemers zullen •Innen een week Zuid-Korea verlaten en Panmoenjon. in de gedemilitariseerde ine. gestationeerd worden. Volgens Gard zijn alleen de Zweedse en Bwitserse waarnemers werkelijk neutraal Het personeel van het commando der Verenigde Naties behoeft niet langer in Noord-Korea te blijven, daar het werk toch gesaboteerd^ wordt door de Tsjechen Felle reactie Van Noordkoreaanse zijde is fel gerea geerd op dit besluit. De kolonel Lo In Hi 'ïeide tegen Gard: „U zult verantwoorde lijk worden gesteld voor alle gevolgen, die Automatisering 3 brengt 2600 man op straat Bij de Standard Motor In Coventry zijn 2600 arbeiders ontslagen. Een groep van 1400 man zal volgende week naar huis liestuurd worden, de overige hebben drie 'weken rcspjjt. Zij krijgen allen 150 schadevergoeding. Het ontslag is het gevolg van de auito- ïnatisering van het bedrijf. Enige weken (geleden kondigde de direotie het ontslag van 3500 man aan, waarop het personeefl, groot 12.000 arbeiders, het werk neerleg de. Vorige week beloofde de directie dat 1500 man zou worden overgeplaatst naar de assemblage-afdeling van personenau- jto's. Thans zijn er 1200 man overgeplaatst met een werkweek van vier dagen. Ech ter Is reeds medegedeeld, dat de verkoop dusdanig afneemt dat de ontslagen per- j Kruiser Sverdlov naar Nederland Het Russische smaldeel, dat op 20 juni voor een bezoek aan Nederland arriveert, bestaat uit één kruiser, de Sverdlov, en twee torpedoboot jagers, de Serdityi en de Surovyi. Het gehele smaldeel staat onder com mando van schout bij nacht V. F. Kotov. de chef-staf as kapitein-ter-zee D. K. Jaroshevitch. 1 Het smaldeel telt 115 officieren en 1673 adelborsten, onderofficieren en schepe lingen. Dodclyke val De negenjarige E. de U. uit de Leeuwenstraat te Hilversum ▼iel gisteren van een zolder op een vier meter lager gelegen stenen vloer. Hij is ui de loop van de nacht overleden. (Van o speciale verslaggever) Het Verbond van Prot.-Christelijke Werkgevers neemt in ons volksleven een belangrijke plaats in. Dit is hedenochtend op de jaarlijkse al gemene vergadering, die in het Kurhaus te Scheveningen werd gehouden, geble ken. De voorzitter, de heer A. Borst Pzn.. kon niet alleen vele leden welkom heten de vergadering was buitengewoon goed bezocht maar ook vele autoriteiten en vertegenwoordigers van talrijke andere sociaal-economische organisaties. Namens i c.h. Eerste en Tweede Kamer fracties waren aanwezig; heren Schouten Tilanus, v.d. Wetering, Schipper en Van Eysden. De gemeente 's-Gravenhage was vertegenwoordigd door haar loco burgemeester, de heer v.d. Oever. Behalve de andere Prot.-Chr. sociaal-economische organisaties waren van deze jaarlijkse wa penschouw vam de Chr. werkgevers ook getuige de vertegenwoordigers van NVV en KAB en verder ^tudenten van ver schillende faculteiten. Verder prof. Thier ry van de economische faculteit van de V. U., porf. De Vries, voorzitter SER en topfunctionarissen van verschillende de partementen. De huishoudelijke vergade ring heeft niet veel tijd in beslag ge nomen. De verslagen werden goedgekeurd en de heren T. Slavenburg en G. J. Ten Kate werden in het bestuur herkozen. Brits aanbod: geld en reis voor verraders De Britten hebben op Cyprus reeds een bedrag van 1.350.000 gulden uitgeloofd voor hen, die inlichtingen willen geven over de Eoka. Honderdduizend gulden krijgt i het aanbrengen van de leider; vijftigdui zend gulden wie inlichtingen geeft ovei een der 25 Griekse Cyprioten, wier portret nu op aanplakbiljetten over geheel Cyprus verspreid is. Hier is ook de bediende bij, die bom in net bed van gouverneur Harding legde. Maar wie een rebel verraadt is zijn leven onzeker op Cyprus, daarom krijgt de aanbrenger een vrije reis met zijn familie onder bescherming der Engelsen, naar welk oord ter wereld hij ook wil Havenarbeiders zes pet Een loonsverhoging, van maximaal ze» procent wordt ingevoerd voor de haven arbeiders in Amsterdam en Rotterdam. Als datum van ingang is gesrteld 1 juli 1956. Het college van rijksbemiddelaar» is verzocht de overeenkomst goed te keu- Memorial Day op Margraten Chr. werkgevers in Scheveningen bijeen Uitstel huurverhoging gewenst? (Van een onzer verslaggevers.) P! GELOOF, dat het van het allergrootste belang is, dat op 1 januari a.s. geen nieuwe beweging in de lonen optreedt." Dit zei de heer A. Borst P.zn., toen hij vanmorgen in het Kurhaus te Scheveningen de jaarvergade ring van het verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Neder land opende. Behalve rust in de loonpolitiek bepleitte de heer Borst, die voorzitter is van het Verbond, verlaging van de belastingdruk. Na hem spraken de minister van economische zaken, prof. Zijlstra en de directeur voorzitter van de Staatsmijnen te Limburg, de heer H. H. Wemmers. Prof. Zijlstra wees o.m. op de belangrijke bijdrage, die het bedrijfsleven kan leveren tot het welslagen van de economische eenwording van West- Europa. De ambtenarensalarissen Bonden hebben bun wensen geuit (Van een onze JJET OVERLEG verslaggevers) ver de verbetering de ambtenarensalarissen, dat de- dagen is gevoerd en dat binnenkort zal worden hervat, heeft enige deining veroorzaakt, wat onder meer blijkt ■nkele publikaties in Het Vaderland De Telegraaf. Deze bladen trachten melijk een niet bestaande tegenstelling het Centraal overleg te creërei daarmee de bonafide ambtenarenorgani- althans de meeste daarvan. U Oordeel van minister Staf Nederland neerstortten, is te wijten aan het feit, dat de vluchtcom- mandant aan het einde van de oefening heeft nagelaten zijn visuele plaats bepaling te controleren met de hem ter beschikking staande radio- en i radionavigatie-hulpmiddelen. Hij heeft hierdoor te laat bemerkt, dat deze visuele plaatsbepaling onjuist was. waardoor een noodtoestand door ge- i brek aan brandstof ontstond. Aldus minister Staf in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid E Visch (kath. v.). Het ongeluk is niet veroorzaakt door ivoldoende geoefendheid in samenwer king tussen het personeel van de grond- irganisatie en de vliegtuigbemanning. De tanks van de drie Thunderstreaks varen geheel gevuld met de voor de •efening benodigde voorraad brandstof, met inbegrip van een veiligheidsreserve, aldus de minister. Controle hierop 1b ns de bepalingen geschied, vluchtcommandant (uitsluitend hij is met het onderhouden van radiocontact t de basis belast), heeft zich geheel aan opdracht ten aanzien van de te volgen route gehouden. radionavigatie-hulpmiddelen zijn reeds een jaar door de Amerikaanse luchtmacht op Soesterberg gebruikt en voldoen uitstekend. Tot slot deelt de minister mede, dat de ter zake dienende voorschriften nogmaals verscherpt, en dat opdracht is ge geven tot het nemen van nog grotere veiligheidsmarges bfl de uit te voeren opdrachten. Dr. J. H. M. Koenen, inspecteur van het staatstoezicht op krankzinnigen en krankzinnigengestichten is, 63 jaar oud, in 's Hertogenbosdh overleden. Het Rembrandtplein in Amster dam is ter gelegenheid van de herdenking van Nederlands grootste schilder op een zeer bij zondere wijze met lichtgevende bollen versierd. kroppen sla doorgedraaid Bij de coöperatieve groenteveiling in Venlo zijn de laatste dagen tweehonderd duizend stuks kropsla doorgedraaid, de vastgestelde minimumprijs int per krop ndet konden opbren- Dit geldt eveneens voor duizenden kis- in spinazie, die niet de minimumprijs an 8.5 cent per killo opleverden. De fa brieken hebben thans eveneens een grote voorraad en hebben geen belangstelling ,eer voor dit produkt. De tuinders van de koude grond zagen als gevolg van de strenge vorst reeds hun winterprodukten van het land verloren gaan, terwijl thans produkten van de koude grond onverkoopbaar blijken. West- Duitsland heeft geen belangstelling voor Nederlandse sla, daar de markt reeds wordt overvoerd met het eigen produkt, dat bovendien, niet belast door hoge in- voerreöhten, goedkoper is. België en Luxemburg hebben zaterdag de Invoer van Nederlandse kropsla stop- C. H. Jongbow overleden. De heer Cornelis H. Jongbow is te Paramaribo aan een hartaanval overleden. Hij geruime tijd lid van de Surinaamse Sta ten, van de rekenkamer, buitengewoon lid van de raad van advies, lid van de ka mer van koophandel, initiatiefnemer var de jaarbeurs Suriname. Vorig jaar had hij een ernstige hartaanval, toen hij op Aruba de Westindische conferentie bij woonde. Wat is namelijk het geval? Beide bla den suggereren, dat de grote bonden uit sluitend een verhoging met 6 pet van de salarissen van middelbare en lagere amb- ren voorstaan. Het Vaderland ging zelfs zo ver te beweren, dat het z.g. deni- velleringsvoorstel, dat beoogt de salaris der topfunctionarissen met meer dan 6 pot fe verhogen, is aangegrepen om an dere eisen te stellen. Eittgisteren hebben we het onjuiste van deze bewering reeds aangetoond. Er is immers geen gelegen heid misbruikt, doch er is slechts een bij eenkomst geweest van de Centrale com missie voor georganiseerd overleg ln ambtenarenzaken, waarin de verschillen de wensen, die in ambtenaren kringen leven, naar voren zijn gebracht. Deze wensen zijn inmiddels ter kennis van de regering gebracht ©n de verwachting is, dat deze binnen enkele weken met de nodige voorstellen zal komen. Dat het overleg in een impasse zou zijn geraakt, wat Dc Telegraaf in zijn editie van vanmorgen beweert, is dus volslagei onjuist. Het overleg moet in feite nog beginnen, wat uiteraard pas kan, als de regering haar mening in de vorm van voorstel bekend heeft gemaakt. Een andere bewering van het laatsge- noemde blad is. dat één bond zou hebben laten doorschemeren, dat bij niet-inwil- liging van de 6 pet-eisen zijn leden z.g. model zouden gaan werken, dus zich strikt aan het dienstrooster zouden gaan houden. Daar een dergelijke actie on tig zou zijn, kan men van een bonafide organisatie niet verwachten, dat zij haai leden tot iets dergelijks zou aanzetten Zij heeft dan ook zeer beslist niets „la ten doorschemeren". Evenmin juist is de bewering var Telegraaf, dat de regeringsafgevaardigde in het centraal overleg, de heer A. Mas tenbroek, zou hebben laten weten, da indien men niet met het regeringsvoor stel in zee wilde gaan, de salarisverho ging een zaaik van het kabinet zou - Ten eerste was er geen regeringsvoor stel, dat geaccepteerd moest worden en ten tweede is de loonpolitiek ten aanzien van het overheidspersoneel uiteraard een kabinetszaak. Het enige wat men kan zeggen is, dat er uitvoerig van gedachten is gewisseld. Van de discussies is een verslag gemaakt waarin de verschillende standpunten ,ot uitdrukking komen, Dit rapport is, zoals gezegdi, ter kennis van de regering gebracht, dat het bij de formulering van zijn voorstellen, waarover thans nog niets mede te delen, kan overwegen. Elke andere voorstelling van zaken is Op de Limburgse militaire be graafplaats Margraten zijn giste ren 8100 Amerikaanse militairen herdacht,, die bij de bevrijding van Nederland van de Duitse be zetters om het leven kwamen. De graven worden verzorgd door honderden Nederlandse school kinderen uit de omgeving. Vrede hersteld Overeenstemming in Westduits kabinet De vrede tussen bondskanselier Ade nauer en zijn minister van financiën Schaeffer is thans ook getekend. Het Westduitse kabinet heeft volledige over eenstemming bereikt over de te volgen conjunctuurpoldtiek en laat de details over aan het kleinere „economische kabinet". Deze zal nu de tekst opstellen van de nieuwe voorstellen welke dinsdag gepu bliceerd zal worden. Men verwacht i verlaging van de inkomstenbelasting 10 procent voor de kleinere inkomens meer aftrek voor gezinnen met twee of meer kinderen. „Naar mijn mening, aldus de heer Borst, „moet de Nederlandse ondernemer erop kunnen rekenen, dat na de jongste loon politieke maatregelen er nu ook gedu rende enige tijd rust zal heersen op het loongebied, opdat de huidige loonsver hogingen kunnen worden in-verdiend door verbetering van de arbeidsproduk- tiviteit. Zou over een half jaar bijv. het loon-niveau opnieuw in beweging ko men, dan zou men zeker geen grote il lusies mogen koesteren over een stabiel- houden van het prijsniveau en zullen al lerlei latente spanningen tot uitbarsting komen". Ik weet, dat de werknemers zich tijdens het laatste overleg bereid verklaard hebben, zo nodig af te zien van een volledige compensatie van de pre mie voor de ouderdomsverzekering. In dien de loonsverhoging zich zou beper ken tot de premie van de verevenings heffing, zou geen verzwaren van de loon kosten per eenheid-produkt behoeven op te treden". is ongetwijfeld één van de be langrijkste uitspraken, die de heer Borst Pzn deed in zijn jaarrede. In verband met het feit. dat de werke lijke loonsverhogingen aanzienlijk uit gaan boven het door de Stichting aan vaarde uitgangspunt, vroeg hij de aan dacht voor het waarschuwend woord van dr. Holtrop. de directeur van de Neder- landsche Bank. Het kan gevaarlijk wor den. indien de loonsverhogingen in aan zienlijke mate de stijging van de arbeids- produktiviteit overtreft, zelfs daarop vooruitloopt. De consequentie van apr.'e standpunt, dat het bepleiten van een periode van rust i driekwart Jaar na 1 september •n uitstel van de huurverhoging tot 1 juli 1957. Dit acht spr. een ernstige teleurstelling, die misschien een zekere compensatie zou kunnen vinden in een hoger stellen van het percentage van 25. Alle nadruk legde spr. er daarnaast it we een verlaging van belastingdruk nodig hebben. Wij zitten nog steeds onder belastingdruk, welke alleen op grond de noodsituatie direct na de oorlog verdedigen was. Een belastingdruk, rbij iemand de helft van zU Inkomsten moet afstaan aan de fiscus, is weinig bevorderlijk voor arbeids- en on dernemingszin. De heer Borst meende, dat de progres sie in de belasting op korte termijn ver- y^ERTIEN OPVARENDEN van het 992 ton metende Panamese stoom schip Panaos zijn gisteravond aan boord van de IJmuidense treiler Twee Gebroeders IJm. 27 genomen. Het stoffelijk overschot van een veer tiende bemanningslid verdween met het schip in de diepte. Een lid van bemanning omgekomen De Panaos werd gistermiddag getroffen door een hevige explosie in de machine kamer. Eén lid van de bemanning kwarr. daarbij om het leven. De anderen werden opgepikt door de IJm. 27 toen bleek, dat het Panamese schip in zinkende toestand verkeerde. De sleepboot Holland voei niet alleen pretuur maar ook feitelijk onjuist. Zowel Het Vaderland als De Te legraaf hadden er dan ook wijzer aai daan geen onverdiende blaam te werpen op organisaties, die niets anders hebben gedaan dan de in hun kring levende en zeker niet onbillijk te achten wensen in het centraal overleg te berde te brengen. Temeer daar het zdj ten overvloede nogmaals gezegd hiermee zeker geen gedegenheid is misbruikt! Wanneer we soms naar Rome gaan VfJlE dezer dagen va- kantie krijgt en mis schien juist een reis naar Rome op het programma heeft staan, kan daar een blik in de toekomst wer- protserige villa's nu ver anderen, opdat de oude Appische weg weer de luister van heirbaan der Romeinse legioenen waar dig wordt Z{j willen de door de en kleine maquettes, die tonen, hoe een deel van de ontsieringen kan wor den verwijderd en dat, wat niet verdwijnen kan verborgen wordt door een zorgvuldige aanplant van Nu ja, de toekomst van de Via Appia dan. Het i» namelgk zo dat jarenlang, en vooral sinds het einde van de oorlog, langs heel deze eens zo mooie weg, welke de Ro meinen „de koning der wegen" noemden, aUer- zon gebleekte stenen en gebroken standbeelden van Romeinse graftom ben bewaren, zoals zij bomen en struikgewas. Deze problemen be staan overigens niet uit sluitend aan de Via Appia. Daar zijn ook de opdringende Chinese mu ren van glimmende mo derne appartementen aan de horizon, die langzaam de grond zijn gerezen. Dat waren niet alleen maar hutten en derge lijke, maar ook de fabel achtige woonsteden van Italiaanse filmsterren, welke wat van de weg afliggen. Het zijn o.m. de villa's van de schone LoUobrigida en Silvano daar eeuwenlang hebben gestaan. „De via Appia kan nog worden gered", is het pleidooi dat spreekt uit historische landschap ont sieren. Een scherm van bomen zou naar de me ning van de autoriteiten deze flatgebouwen van de weg kunnen afschutten. De provinciale plannen makers hopen het getij tegen te houden en iets waar Henry Fonda woon de tijdens de verfilming van „Oorlog en vrede". De autoriteiten van de provincie Rome willen deze lelijke keten van vervallen garages en Palazzo Venezia te Rome. waar eens Mussolini placht te spreken tot de menigte vanaf het bal- Op deze tentoonstelling ziet men kaarten, foto's atmosfeer, die eens de dichter Shelley inspireer de tot de kreet, dat „er nooit een subliemer en lieflijker woestenij" is geweest dan deze aloude uit van Terschelling, maar kon niets uit richten. De Nederlandse vissersboot zette met de overlevenden koers naar IJmuiden. Drie van de geredden hebben brandwon den opgelopen. De schipbreukelingen zul len later per trein doorreizen naar Rot terdam. Aanvaring In dichte mist heeft de Nederlandse kustvaarder Pirns Bernhard (379 ton) gis teravond bij Folkestone een aanvaring gehad met het Duitse schip Tanger. Het schip maakte slagzij en vroeg radiogr: fisch om hulp van een reddingboot. Die van Folkestone ging direct op weg ook de 3098 ton metende Tanger zond een boot. Terwijl ook nog twee sleepboten in de nabijheid bleven, zette de Pri Bernhard koers naar Dover, waar vanochtend is binnengelopen. De emir van Kano heeft met zijn zoon en kleinzoon een kort be zoek gebracht aan Engeland. Het drie jaar oude jongetje nam bij de terugkeer naar Afrika hartelijk afscheid van de Britse staatssecretaris van koloniën Alan Lennox Boyd. laagd moet worden en dat het maximaal marginaal percentage van 70 tot op zijn minst 50 teruggebracht moet worden. Met name inkomsten- en vennootschaps belastingen behoeven een technische her ziening en aanpassing aan de gewijzigde structurele omstandigheden.. Recente on derzoekingen hebben aangetoond, dat in de periode na de oorlog de vermogens vorming door de overheid een inflatoir effect heeft gehad. Overschatting van de macht van het belastingpolitdeke instru ment breekt aldus de kracht van ons eonomisch verweer. Na gepleit te hebben voor een van alle belemmeringen bevrijd internationaal handelsverkeer, stond spr. ten slotte stil bij de sociale verzekering. De wet op de ouderdomsverzekering juichte hij toe als aantrekkelijke voedingsbodem voor bedrijfstaksgewijze regelingen. (Zie vervoeg pag. 5) In het Noordbrabantse dorp Putte zijn gisteren een groot aantal coloradokevers imen, terwijl in een aantal bad plaatsen op Voorne, honderden van deze gevreesde kevers aanspoelden. In Nieuw Hellevoet en Oostvoorne wer en o.a. de schoolkinderen ingeschakeld n het strand af te zoeken. Dit gebeurde >k 's avonds na de vloed, waardoor hon derden van deze kevers konden worden ernietigd. In Putte dragen zeer veel planten ech ter al de sporen van vraatzucht van deze kevers. De ed-afzetting is reeds geschied. De mogelijkheid bestaat, dat zij hebben overwinterd en door het warme weer de laatste dagen zijn gaan vliegen, aangezien de trek van de coloradokever uit warme streken naar Nederland ge woonlijk enige maanden later begint. Generaal Twining naar Moskou De stafchef van de Amerikaanse lucht macht, generaal Mathan Twining, zal op 24 juni te Moskou de dag van de lucht vaart bijwonen. Dit is thans officieel op het Witte Huis bekend gemaakt. Noodweer in noord oost-Nederland Bij een onweer, dat vannacht boven Appingedam woedde, werd de kerktoren door de bliksem getroffen. Kort daarop raakte de zware houten lijst van de to ren in brand. Ondanks grote moeilijkhe den met de aanvoer van water, (het bleek namelijk onmogelijk het water van bui tenaf tot een hoogte van 38 meter op te voeren), was het vuur in een half uur geblust. De schade is zeer aanzienlijk. Een hevig en langdurig onweer boven Ruurlo giing gepaard met wolkbreuk en hagelbuien, waardoor veel schade werd aangericht aan de te velde staande rogge en haver. Verschillende straten stonden tien centimeter onder water en het ver keer kwam geheel stil te liggen. Een aantal huistuintjes werd door hagelste- ter grootte van knakkers geheel vex- J. J. H. Plccardt, oud-burgemeester van Adorp, Finsterwolde en Wonseradeel. is, 89 jaar oud, gisteren ln Haren over- HET WEER IN EUROPA 11 s li WEERBERICHT Af en toe zon Tot morgenavond verwacht De Bilt: Op de meeste plaatsen droog weer met enkele op klaringen. Zwakke tot ma tige wind tussen noord en west. Over het algemeen iets hogere middagtemparaturen. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 4.28—20 52. Maan 0.42—12.0£ Op 1 juni laatste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1