Gedeeltelijke demping Vliet I in Rijnsburgse raad erdoor' Mej. Sonneveld veertig jaar als onderwijzeres werkzaam Leiderdorpse raad beraadt zicli over brandweermateriaal COOP. RAIFFEISEN BANK MEIISE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 26 MEI 1956 Langdi lurig debat over weigering vergoeding aan twee inwoners TTOEWEL DE AGENDA voor de gisteren gehouden raadsvergadering J-J- niet bijzonder lang was, waren enkele punten toch van zo groot be lang dat de discussies zeer lang hebben geduurd. De kredietaanvrage voor demping van de Vliet bij de Dubbelebuurt en de Katwijkerbrug speelde hierbij wel de voornaamste rol, maar bij de ingekomen stukken werd ook veel aandacht besteed aan het advies van B. en W. geen vergoeding te verlenen aan de heren v. d. Meij en De Koning. Burgemeester Höweler feliciteerde bij algemene stemmen werd het voorstel tot e aanvang van de vergadering wethou- gedeeltelijke demping aanvaard, der Van der Vijver met zijn herstel. Deze Met de familie Den Haan was overeen- deelde mee nog niet voor de volle hon-' gekomen, dat de gemeente ter verbre- 'kunnen zijn in ge-i ding van de Brouwerstraait een strook meente en bedrijf, zodat hij de raad zocht voorlopig de heer Zandbergen het wethouderschap te laten waarnemen. Hij dankte voor de ondervonden belangstel ling en het medeleven. In een vorige raadsvergadering het colüege beloofd te zullen onderzoeken of toet mogelijk was de heer G P. v. d Meij volgens ae woningwet 1950 een tege moetkoming in de kosten van hogere huur te verstrekken wegens krotopruiming, en W. hadden de zaak van alle kanten bekeken en waren tot de conclusie ge komen, dat hiervoor geen termen aanw zig zijn. De heer v. d. Meij heeft zond< vergunning en voor eigen risico e« sdhuurzolder als woning ingericht e moet de consequenties dragen. Niet eens De heren Van der Gugten. C. v. mond, D. v. d. Meij en Kromhcut het met dit standpunt niet eens. Deze be woner heeft zijn huis moeten ontruimen omdat de gemeente het aankocht ten be hoeve van de brandweerkazerne. Als de rijksregeling niet kan worden toegepast moet de gemeente bijspringen, vonden zij. De heren v. d. Meij en Kromhout dienden dan ook een voorstel in dez« geest in. Wethouder Zandbergen merkt, op dat als consequentie van een tege moetkoming wel eens een scherper t zicht zou kunnen komen op bouwen verbouwen van panden in Rijnsburg, wat niet giunsbiig zou zijn voor de woningsitua tie. Het voorstel v. d. Medj-Kromhout werd met zes tegen vier stemmen verwor pen, zodat het advies van B. en W. was aanvaard. Wethouder Kralt zei uit deze gang van zaken te hebben geleerd niets te doen zonder zwart op wit bewijzen in handen te hebben. Een voorstel van de zelfde heren om de hr P. de Koning'n ver goeding te geven voor het verplaatsen van een trekkas werd met zeven tegen vier stemmen verworpen. Volgens wethouder Kralt was de draagwijdte ddt voorstel niet te Schoolzaken Mejuffrouw E. M. Huizing kreeg ont slag als onderwijzeres aan de o.l. school wegens huwelijk. De exploitatievergoe ding voor de Geref en Herv. scholen werd vastgesteld op 38,06 per kind- De Geref. scholen krijgen hierdoor ƒ24.961,90, de Hervormde li.681. Bovendien wordt nog respectievelijk 21.158,28 en ƒ15.482,60 vegoed voor daarvoor in aanmerking ko mende uitgaven. Met enige aarzeling had -het comité Rijnsburgs bloemencorso om verhoging der subsidie gevraagd. Vorig jaar was 1.000 gegeven maar wegens stijging der kosten stelden B. en W. nu voor 1.500 te verstrekken. De raad vond dit goed. Voor de inven taris en leermiddelen van de Beatrix- school werd 13.838,09 gevoteerd. De voorgestelde kinderspeelplaats op het voormalige voetbalveld aan de Ka naalstraat lokte enige bespreking uit. Niemand was er tegen, maar men maakte zich zorgen over het toezicht. B. en W wilden hiermee de buurtvereniging De Kanaalstraat belasten. De heer v. d. Meij wilde ook de bouwvereniging Spinoza, die hier 88 'huizen heeft, inschakelen. Naar wethouder Zandbergen, voorzitter van Spinoza, meedeelde is deze zaak reeds in het dagelijks toestuur besproken. De speeltuin krijgt veel toestellen. De kos ten toedragen ongeveer 5.000. Compromis Het voorstel de Vliet te dempen vanaf de Kanaalstraat tot de Korte Vaart moest worden gezien als een compromis met het eerder genomen principe-besluit de hele Vliet te dempep. Er bestaat een rede lijke kans dat dit wordt goedgekeurd, verklaarde de burgemeester, die toegaf dat hiermee iets schilderachtigs ver dwijnt. Op advies van ir. J. B. Kuiper is dit voorstel er gekomen en Rijnland heeft zich in principe reeds akkoord verklaard. De kosten bedragen 162.000, waarbij inbegrepen rioleringswerkzaamheden vanaf de De Ruyterstraat tot de Korte Vaart. Dit betekent een belangrijke ver- toch samen ook wel 100 000 kosten. Met grond om niet zou krijgen, mits de ge meente voor een goede afscheiding zorgde en door het verkeer aam de huizen toe gebrachte schade zou herstellen. B. en W. wilden dit laatste risico dekken door een verzekering af te sluiten, maar de leden van de raad vonden die laatste voor waarde veel te ver gaan. Het college zal met de familie het contact vernieu- Zorgelijk Voor de zoetjesaan urgent wordende doohbraiken werd grond aangekocht voor 2 per vierkante meter. Daarvoor in aanmerking komende personen zullen vergoeding ontvangen voor bedrijfsscha de. Met de bank voor Ned. gemeenten werd een kasgeldiemng aangegaan van 175 000. Voor de rest van dit Jaar heeft Rflns- burg voor „onvoorzien" nog maar 3.400 beschikbaar en het college deed daarom een beroep op de leden de uiterste soberheid te betrachten b(j eventuele wensen. Misschien moet Rijnsburg een extra uitkering vragen uit het gemeentefonds. Uitgevoerd wordt slechts wat is opgenoi investeringsplan, zo verklaarde wethou der Kralt. De stichting tehuis ouden kreeg een krediet van 31.598 koop van 7.565 vierkante me' keersverbetering. Het is de bedoeling achter de Duibtoelbuurt over de Vliet hui zen te bouwen, liefst winkelhuizeh. De heer Kromhout, die zich bij heit principe-besluit vóór demping had ver klaard, voelde er nu met veel meer voor. De heer Van der Gugten had de kwesti i be sproken, omdat de rapporten nogal schillend zijn. Blij toonde zich de heer v d Meij. die de toestand bij de Lange- vaartbrug onhoudbaar noemde. Bovendin zuileen bij niet-demping twee nieuwe 'c ruggen moeten wo-rden gebouwd', die Dit tehuis zal ten noordwesten van de Smidstraat verrijzen. Meegedeeld werd dat de raadslieden zich moesten bezinnen over het feit, dat de muziekvereniging Wilhelmdna nog 4.500 tekort komt zing i Schandalig In de rondvraag stelde de heer v. d. Gugten B. en W. de vraag, of zij wel eens met Oegstgeest hebben gesproken over de schandalige toestand van „De Bazar". Wethouder Zandbergen memo reerde de actie in Oestgeest bij de voor gestelde grenswijziging. De leuze „geen vierkante meter" deed opgeld. Hij kon zich niet indenken dat een gemeente met zelfrespect een toestand als „De Bazar" gedoogt. Rijnsburg wordt er nota bene op aangekeken. Als een dergelijk object in de buurt van de parken had gestaan zou het allang zijn verdwenen, zei hij. Wet houder Kralt vond dat aan de Leidse- weg ook niet te veel wordt gedaan. De deuren werden gesloten omdat de raad nog enkele geheime mededelingen had In de Kleine Kerk Is gisteravond mejuffrouw S. Sonneveld, onderwijze res aan de Wilhelminaschool op harte lijke wijze gehuldigd ter gelegenheid van haar 40-jarig onderwijzeresschap. Geeft dit blijk van een grote liefde voor haar moeilijk doch dankbaar vak, het feit, dat de jubilaresse hiervan 34 jaar te Rijnsburg heeft gewerkt, bewijst dat voor al de jeugd hier ter plaatse een grote aan trekkingskracht op haar uitoefende. Door dat de leerlingen en oud-leerlingen de Kleine Kerk gisteravond bijkans geheel vulden, werd bovendien duidelijk aange toond. dat ook het omgekeerde het ge- Ds. M. C. Groenewoud, voorzitter van het schoolbestuur, riep in zijn openings woord allen een hartelijk welkom toe. Namens het schoolbestuur bracht hij de felicitaties over. De voorzitter merkte op dat kinderen de hobby zijn van de jubila resse. Tekenend noemde spr. het dat zij de meeste jaren op eigen verzoek in de eerste klas les gaf, wat gaarne toegestaan werd, omdat zij iets geruststellends over zich heeft dat de kinderen zich spoedig op de school deed thuisvoelen. Namens het schoolbestuur bood de predikant een zilveren sierschaaltje aan. Het hoofd der Wilhelminaschool, de heer C. van Loo. overhandigde namens de collega's een Bijbelatlas. In zijn felicita tietoespraak zei hij, dat ook het personeel veel waardering voor haar heeft. Opval lend was altijd de gTOte dosis humor, waarover mej. Sonneveld beschikte. Als tastbaar resultaat van haar onderwijs noemde het hoofd der school de uitste kende Tekenvaardigheid van haar oud leerlingen. Herinneringen De heer G. Blankert. sprekend namens de oud-leerlingen, haalde herinneringen op en bood een schilderstuk aan, voor stellende „de OnschuldDe kerkeraad, vertegenwoordigd door ds. Van Gosliga. bood eveneens zijn gelukwensen aan. Ds. Van Gosliga zeide dat. hoewel mejuffrouw Sonneveld niet tot de kerkelijke gemeente Rijnsburg behoort, zij toch onnoemlijk veel voor de kerk gedaan heeft. Hierna voeTden nog enkele broers en vrienden het woord. Uit hun woorden bleek duidelijk dat mejuffrouw Sonneveld Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen-Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg niet alleen als onderwijzeres, doch ook als mens in de samenleving een zeer ge waardeerde figuur is. Na deze felicitaties drukten alle aanwe zigen mejuffrouw Sonneveld de hand, waarbij enkele fraaie geschenken werden 'ebodet [ROOMBOTER „DE LANDBOUWER" D M PARLEVLIET, VOORSTRAAT 36 KATWIJK AAN ZEE. 12 maanden „ALL RISK" verzekerd. Vraag inlichtingen en H. BEDEKER, D.- en straat 73, Tel. 2584, Kal KATWIJK Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft van de dokters J. Bergman en E. E. van der Laan wordt de zondagsdienst waargeno men door dokter H. M. Hueting, Rijn straat 33, telefoon 2102. Inzameling Rode Kruis Maandag begint de jaarlijkse inzame lingsactie voor het Ned. Rode Kruis. Het dorp zal veertien dagen lang in het teken van deze actie staan. Een groot aantal vlaggen ls weer uitgereikt bij de diverse winkels, waar deze tot 9 juni zullen hangen. KATWIJK AAN DEN RIJN Gevonden voorwerpen Twee houten vaten, wijnrood kinder wantje, zijden sjaal, doublé damespols horloge, zwarte alpinomuts, witte kinder- temonnaie met inhoud, grijsrood ge streepte herensjaal, blauw-wit kinder wantje, bruine herenportemonnaie met inhoud, roodgeel geblokte sjaal, bruine jongensjas, nikkelen damespolshorloge, kinderportemonnaie met rozenkrans, don kerblauwe jongensjas, autoped, paar te rubberlaarzen, grijze want, bril, vulpen, groen jongensvest met ritsslui- ing, lipssleutel, jongenscolbertjasje, 50 postzegels van 2 cent, rode autoped, zll- n gulden, paar bruine herenschoenen, herenportemonnaie met inhoud 25 post- Is van 5 cent, kindertasje met inhoud, sleutel, gouden broche, muntbiljet van len gulden, beige kinderjasje, ketting met ileutelzak, mesje, wit metalen armband, rekenlineaal, lipssleutel. Inlichtingen tussen 5 en 6 uur aan de politiepost in de Rijnstraat. S/eei in 't gezin De „Nieuwe Leidscbe" er in I Katwijk aan Zee Dierenbescherming in onze tijd nog altijd nodig In de Oranjezaal var werd donderdagavond bijeenkomst gehouden landse vereniging voo ming. De directeur - het Jeugdhui n propaganda an de Nedei dierenbescher- vereniging. Ds. Groenewoud, voorzitter van het Hervormde schoolbestuur, biedt hier mej. Sonneveld een zilveren sierschaaltje aan. Foto N. van der Horst Mr. J. C. van Heuven, hoofd van de afdeling gezondheidsbescherming van de directie volksgezondheid van het ministe rie van sociale zaken en volksgezondheid, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Bemanning van de „Gorre- dijk", de 1JM. 75, die gister maar o//icieus wel de haring morgen wel niet officieel, race 1956 won, Vijfde i rechts schipper Piet Guyt uit zich, vierde van rechts, Maar- Katwijk aan Zee met naast ten de Vreugd, die ervoor zorgde, dat de Werkspoorkar zonder mankeren liep. Foto D. Kruyt Driejarig meisje dronk vergif Een driejarig meisje uit de Columbus- straat in Den Haag heeft gedronken uit een flesje met nicotinevergif, dat zij in een vuilnisemmer had gevonden. Haar moeder ontdekte braakneigingen bij het kind en gaf een tegengif, waardoor de maag zich ontlastte. Het leven van het kind, dat thans in het ziekenhuis Zuidwal wordt verpleegd, is hierdoor gered. ZOETERWOVDE Gduden huwelijk Het echtpaar D. MatzeJ. H. Matze- Muundk, Hoge Rijndijk 291, is op 7 vijftig jaar getrouwd. Gevraagd nette kamer werkmeisjes PENSION NOORDZEE Katwijk aan Zee - Tel. 3450 heer G. Nieuwenhuysen uit Di Haag, zette uiteen, wat het doel ls dierenbescherming. Het is niet een troetelen van schattige hondjes poesjes, geen anti-viviseetionisme ook geen vegetarisme. De dierenbescherming stelt tot taak te zorgen, dat het door de Schepper mens toevertrouwde dier op de juiste wijze wordt behandeld. Dat dierenbe scherming nodig is, toonde spreker aar de hand van verschillende voorbeelden aan. Zo is het toch zeer zeker bedenke lijk, dat er in ons land nog ongeveer 75 000 kettinghonden zijn; dat nog steeds kist kalveren worden gehouden. Gelukkig er de wet op de dierenbescherming, die mogelijkheden biedt misstanden uit de weg te ruimen. Hierna werden enkele films vertoond. In de film „Onze dieren in stad en land" werd vooral behandeld de juiste en on- jujiste behandeling van de voor ons zo nuttige dieren als paarden en koeien. Voorts vertoonde de heer J. Ivang nog de twee prachtige kleurenfilms „Natuur en jeugd" en „Bloem en plant in stad en land", waarin voor dierenliefhebbers ver rassende opnamen voorkwamen. In de middaguren waren de films reeds vertoond aan een groot aantal kinderen, waar de heer Ivang op prettige wijze bij vertelde. Als lid kan men zich opgeven bij me vrouw T. BödekerDe Kramer, Zeeweg 127 te Katwijk aan den Rijn. Christen-vrouwen weer hijeen De afdeling van de Ned. Christen vrouwenbond hield in de Oranjezaal van het Jeugdhuis een ledenvergadering. De presidente, mevrouw BergmanVan Ton geren begroette de dames op deze laatste vergadering van het seizoen. In het bij zonder heette zij welkom mevrouw Kooi ker, die een boekbespreking zou houden. Herdacht werd het overleden lid mej. M Guijt. Er werden mededelingen gedaan over de op 7 juni in de Houtrusthallen te houden bondsvergadering. Voorts werd bekend gemaakt, dat op 29 mei het reisje wordt gphouden naar Oisterwijk met zijn prachtige vennen, en Tilburg. Hierna kreeg het woord mevrouw Kooi ker, die voor haar boekbespreking had uitgekozen „Vergeef ons onze zonden" van mevrouw EloutSellger. Zij gaf een beschrijving van de karakters van de hoofdfiguren in dit boek en toonde haar aandachtig gehoor de draad, die door dit werk loopt, namelijk de hunkering naar liefde van het kind „Anne Marie", dat de echte moederliefde niet kent. De vader kan de plaats van de moeder niet in nemen, hoe goed hij het ook tracht te doen. En als derde figuur is daar dan tante Klaasje, die proheert het gemis aan te vullen. Nadat de presidente de spreekster had dank gebracht, werd nog medegedeeld, dat de eerstvolgende vergadering op 12 september zal worden gehouden, waarna op 26 september in Rijnsburg een streek- vergadering is vastgesteld. Geslaagde vissers Bij de aan de visserljschool door de rijkscommissie voor de stuurliedenexa men te Den Haag, gehouden examens in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op de toepassing daarvan, zijn geslaagd: Corn. Dijkdrenth Nzu van de KW 85. Wil van Beelen Jaczn van de KW 14; Cornelis van Duijn Gzn van de KW 40; Aldert Hoek Jzn van de KW 32; Nic de Jong Jzn van de KW 175, Huibert Hoek van de KW 39, Klaas van der Plas Kzn van de KW 135, allen alhier; verder slaagden Jacob van der Niet Wzn van de IJm. 2, Willem Vink Pzn van de KW 29. beiden te Noordwijk aan Zee en Henk Hoek Nzn van de KW 170, wonende te Rijnsburg. Bij de door dezelfde commissie te Den Haag afgenomen examens is geslaagd voor het eerste deel van het examen van stuurman bij de zeevisserij Gerrit van Duyn Jzn stuurman van de KW 83. B'j de door de rijkscommissie voor de machi nistenexamens, gedeeltelijk aan- de visse- rijschool en gedeeltelijk in Den Haag af genomen examens voor motordrijver zijn geslaagd: P. van der Bent, M. P. Hus Pzn en Leen Ouwehand Hzn, alhier, F. H. Baalbergen te Noordwijk aan Zee en D. van Zomeren, vroeger alhier, nu wonen de te Boskoop. Bij de vanwege de afdeling kusttelegra- fie der P.T.T. te Den Haag gehouden exa mens voor radiotelefonist zijn geslaagd: Cornelis Remmelzwaal stuurman van de VL 206 ;Jan Remmelzwaal, schip onbe kend; Teun van der Plas, in militaire dienst bij de Koninklijke Marine; Willem Haasnoot Czn en Maart van Duyn Hzn, beiden gaande in militaire dienst, allen Alle geslaagden werden opgeleid aan de visserijschool. KWZ-nieuw» Hieronder volgen enkele uitslagen van wedstrijden van de damclub KWZ: Brou- -De Wit-beker, eerste klas: B. van Zes Katwijkse dames hebben gisteravond burgemeester P. Cremers van Haarlem de „eer ste Hollandse Nieuwe" aange boden. In de Ridderzaal heeft de burgemeester er met zijn raadsleden van geproefd. Op dè foto de dames, wie de eer te beurt viel het zeebanket te mogen overhandigen, v.l.n.r. A. Schoneveld, I. van Rijn- Zijlstra, F. Zwaan-Schoneveld, M. Schoneveld, B. van der Does-Schoneveld en M. Slijs- ter-Schonenberg. Foto D. Kruyt RijnChr. Heemskerk 1—1, A. van venvoordenA. Herbert 20, L. Dubbo laarJac. de Best 1—1. Tweede klas-beker: St. Barnhoorn—A de Koning 20, J. Passchier—T. v< Plas 02, W. van DuynH. Barnhoon 2—0. Inschrijving tocht bejaarden Het comité Ouden van dagentocht druk bezig met de voorbereiding van tocht voor deze zomer. Maandagavc tussen 7 en 9 uur heeft in zaal Haasnoo de inschrijving plaats. Zondagsdienst Ce zondagsdienst van de hulsarti wordt voor de dokters Visser, Slagmolen Cleveringa, Borleffs en Hagen waai nomen door dokter Lodder, Andri Dienst tandartsen De zondagsdienst dor tandartsen wc waargenomen door dokter Bouman, Zee weg 34. Hoog en laag water Zondag 27 mei: hoog water 4.52 en 17.17, laag water 0.42 en 13.01. Maandag 28 mei: hoog water 5.28 en 17.51, laag water 1.15 en 13.34. Men twijfelt over prioriteit mistspuit of ladderwagen In een vlot tempo heeft de Leiderdorpse raad gisteravond onder leiding van burgemeester Van Diepeningen een vrij korte agenda afgewerkt. Grond uit complex V werd verkocht aan de N.V. Planbouw te Den Haag. Nogal om vangrijk was het agendapunt betreffende materiaalvoorziening van de brandweer. De provinciale brandweerbond had hiervoor op verzoek n W. een rapport uitgebracht. VREEMD GELD VOOR TOERISME? WENDT U TOT DE RENTEVERGOEDING SPAARGELDEN dagelijks opvraagbaar: 2.52 voor één jaar vast: 2.75 spaardepositobrieven (aan toonder): 3 Maximum f 10.000 per rekening. Voorslraal 50, KATWIJK AAN ZEE, Telef. 2019 De bond adviseerde, In eerste instantie ;er te gaan tot aanschaffing van een istblusvoertuig. Op de tweede plaats komt een autospuit en dan aankoop van autoladder. De heer Van der Stoel sprak er zijn verwondering over uit, dat niet adviseert direct tot aanschaffing een autoladder over te gaan. nu Lei derdorp toch al hoogbouw kent. Hebben 'ij een eventuele etagebrand dan wel voldoende blusmogelijkheden? Ook de heer Moraal voelde meer eerst een ladder- dan een mistblusi ig. De heer Schoppen prees de brand eer, die goed materiaal waard is. De er Van Winkel was ook voor een lad der. Volgens de voorzitter kan men het deskundig advies, hier gegeven, zeker op- olgen. In uiterste noodzaak kan men al- ijd een beroep doen op de Leidse brand- veer. Bij gelijktijdige aanschaffing var beide middelen moet er ook een nieuwi brandweerkazerne komen, daar de tegen woordige dan beslist te klein U- Besloten werd prijsopgave te vragen van zowel het mistblusvoertuig als de ladderwagen. Een ambtenaar van de Zuid-Hollandse brand weerbond zal worden verzocht op volgende vergadering een toelichting te SUBSIDIE Bij het voorstel subsidiëring van land en tuinbouwscholen merkte de heer Van der Stoel op, dat B. en W. met deze rege ling goed zijn geslaagd, waarvoor heel wat voorbereidend werk nodig zal zijn ge weest. De burgemeester gaf dit compli ment door aan de secretaris, de heer Ho bo. die hieraan menig uurtje heeft be steed. Het St. Agneslyceum te Leiden kreeg in het exploitatietekort een bijdrage van f 162,78 per leerling. Het in ons nummer van dinsdag uitvoerig toe gelichte uitbreidingsplan voor het Zijl kwartier werd goedgekeurd. De heer Schoppen vond dit een ingrijpend raads besluit. De gemeente zal zich kunnen uit breiden tot een inwonertal van 20.000. PLANTSOENEN In de rondvraag vroeg de heer Broxter- man de speciale aandacht voor de mooie plantsoenen, die Leiderdorp rijk is. Het is treurig zoals de voetballende jeugd dit alles vernielt. De burgemeester beaamde dat het ergerlijk was zo weinig als men het groen ontziet. Het onderhoud kost de gemeente jaarlijks aanzienlijke sommen dat geld gaat door vandalisme voor een deel weer verloren. De heer Nievaart sprak over het verkeer bij de Spanjaards- brug. Dit wordt nader geregeld. In deze vergadering was de heer Del Graaf afwezig. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt morgen waar-I genomen door dokter Bakema. Steenfabriek Bij Ouderzorg en De Ridder werd gis-) termiddag door de burgemeester ee: overslaande vlamoven in bedrijf gesteld Deze oven kan per jaar ongeveer 7 mil joen stenen bakken. De wens werd uitge sproken, dat deze oven lange tijd zijn doede diensten zaïl bewijzen aan de Ned bouwwereld. NOORDWIJKERHOUT Hogeveens polder In de onder voorzitterschap v heer G. A. Verdegaal gehouden vergade ring van ingelanden van de Hogeveens» poilder is de rekening 1955 vastgesteld baói'g saldo van 8636. Het eindcijfe» de begroting is 17.740. De schouw werd bepaald op 20 jund. Dr. Van Dijk Dr. J. J. A. van Dijk, conrector van d« Bavo-stdchting, ls met ingang van 1 juni benoemd tot wetenschappelijk medewer- prof. dr. A. Falkenstein aan d« universiteit van Heidelberg in Duitsland Woensdagavond kwart over 8 geeft de Ghr. muziek'vereniging De Harpe Davidi eet in de muziektent op de Zee- Overplaatsing De heer J. C. van Velzen, ambtenaar an het postkantoor alhier, is met inganf an 15 mei overgeplaatst naar Leiden. Tuinbouwschool Voor het eindexamen van de vder-jarag» irsus lagere tuinbouwschool zijn ge slaagd: A. C. v. d. Berg, Th. de Groot, J. Th. v. Kampen, L. J. W. Koelewijn, J- M. Meeuwenoord, C. J. Mens, M. G. v. d. Nieuwendijk, J. J. P. Pennings, W. J. Tu- renhout, P. J. Warmemhoven, V. L. G. A. Warmerdam, J. Th. J. J. Warmerdam allen Noordwijkerhout; Th. S. v. Rijn e® M. C. J. Zandwijk Noordwijk; P. A. Da- M. W. P. v d. Vlug', Voorhout en J. Ruijgrok Sassenheim. Zondagsdienst De zondagsdienst wordt waargenomen I door dokter Wösten, tel. 285.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6