Wederzijds vlagvertoon van Rusland en Amerika Luchtmachten tonen nieuwste types op vliegfeest te Ziirich Drie kinderen bij brand in scliip omgekomen Artsen tegen nemen van een bloedproef Laatste vis in Rijn stikt Boer mishandelde dochter (18) op beestachtige wijze ZATERDAG 26 MEI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. ABONNEMENTEN: J 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936 ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Familieberichten 0 18 per millimeter. Directie. Redactie Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441 Jlicuiue £riJtscl)e OTouranl Directie: F DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantuastlch is ghebleoea "mynhert in tcgt]enspoct" Zevenendertigste jaargang No 10660 Moeilijkheden in gemengd huwelijk ZIE PAGINA 3 Kom maar kijken DE SOW JETUNIE tracht tegenover de weigering om door wederzijdse inspectie de ontwapeningsgedachte te ondersteunen middelen te be ramen om de stemming tussen oost en west toch zo gunstig mogelijk te houden. Na de uitnodiging aan de Amerikaanse luchtmacht tot bijwoning van de grote luchtvaartdag in Moskou op 24 juni, heeft ook de R.A.F. een invitatie gekregen. De eerste stap werd door Kroesjtsjef te Londen gedaan toen hij een gesprek had met Harold Stassen, de adviseur van Eisenhower voor de ontwapening. „Kom maar kijken" was het Russische joviale aanbod. dat echter onmogelijk vertaald kon worden ah „kom maar troleren". Stassen heeft dan ook geant woord: dat een luchtige uitnodiging niet gelijk staat met een verdrag over weder zijds toezicht Dat Rusland aan ihet „komen kijken" toch grote waarde hecht blijkt, uit de nu gedane uitnodigingen In Engelland is die uitnodiging zeer goed ontvangen. In officiële kring wordt van een gunstige ontwikkeling gespro ken. Tot nu toe woonden alleen de lucht vaartattachés der ambassades te Moskou de grote Russische parade mee Niet geheimzinnig De Russen doen niet langer geheimzin nig met hun moderne types vliegtuigen. Na hun sensationele verschijning op het Londense vliegveld met de TU 104 zijn re gisteren in Züruch al even verrassend uit de lucht komen vallen, waar vandaag een internationaal vliegfeest wordt ge- - houden. De TU 104 kwam na een non-stopvlucht uit Moskou en veroorzaakte bij de lan ding zo'n luchtdruk, dat de afzettingen weggeblazen werden Eindexamen kandidaat in quarantaine EEN LEERLING van het Heymans- lyceum in Groningen, Ruurt Tjas- sens. heeft vanwege zijn kennis van de eindexamenopgave Engels een dag en een nacht in overigens vrijwillige, quarantaine moeten doorbrengen. Tijdens het eindexamen Frans voor de H.B.S., donderdag jl., ontving Ruurt een opgave voor Engels, die op de Landsdruk kerij op onverklaarbare manier tussen de Franse opgaven was geraakt. De jon gen maakte de Engelse opgave, en lever de die na afloop van het examen bij zijn leeraar in. De moeilijkheid was echter, dat thans één leerling de opgaven van het Engelse examen, dat de volgende dag zou worden gehouden, kende en dat hij met deze kennis andere leerlingen zou kunnen ver rijken. Opdat niet in geheel Nederland de examens Frans en Engels zouden moeten worden herhaald, werd besloten dat Ruurt de avond en nacht onder toezicht Vergezeld van de rector at Ruurt in een restaurant, werden zijn ouders ge waarschuwd en werd hij naar het huis van een leraar gebracht, waar hij de nacht doorbracht. De volgende morgen maakte Ruurt normaal de Franse opgaven, terwijl de andere leerlingen zich aan het Engels wijdden. Vliegramp Guatemala eist 31 slachtoffers Een Douglas DC-3 van de Guatema- laanse staatsluchtvaartmaatschappij met 31 inzittenden is 130 km ten noord oosten van de stad Guatemala tegen de 2800 meter hoge top van een bergketen gevlogen. Het nog brandende wrak van het vliegtuig is vrijdag gevonden. Levens tekenen zijn niet waargenomen. Actie wekt reactie en de Amerikanen wensen niet achter te blijven in vlagver toon. Zij zonden twee F 100 c super Sabre straaljagers, die voor het eerst in Europa zijn. Bovendien komen er uit de V.S. vier F 86 Sabres, F 84 f thunderstreaks en drie zesmotorige B 47 straalbommenwerpers van de zevende luchtmachtdivisie in En geland. Groot Bnittamë zond een Hawker Hunter VI, die op de lijst der geheime wapens staat en dan ook onmiddellijk in een hangar onder strenge bewaking is opgeborgen. Behalve de commandant van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa en de Britse lucht/maarschalken zal uit de Sowjet Unie de stafchef en plaatsvervan gend commandant van de luchtmacht naar Zürich komen. Maar tegenover al deze toenadering staat reeds het weigerend Amerikaanse antwoord op. Het Russische voorstel om wederzijds goodwill 'bezoeken te brengen door oorlogsschepen. Uitwisseling van milliirtaire leaders wil Amerika overwegen," mits aan „passende" voorwaarden wordt voldaan. Tussen Boelganin en president Eisen hower zou een briefwisseling gaande zyn ter voorbereidiing van de nieuwe bij komst van de ontwapeningscommissie der Verenigde Naties, welke in juni New York gehouden wordt. Superieur Rusland heeft op het ogenblik bom menwerpers, waartegen de beste iïi ope rationeel gebruik zijnde Amerikaanse ja gers in snelheid en plafond niet opgewas sen zijn. Dit heeft generaal Earl Partidge gezegd, het hoofd van het Amerikaanse continentale Luchtverdedigingscommando Hij voegde daaraan toe, dat de ontwikke ling van nieuwe jagers en projectielen hierin verandering zal brengen. „Maar tussen nu en 1958 zou een Russische *•1 met een groot aantal straalvliegtui gen ons uit operationeel standpunt be zien, in moeilijkheden brengen", meende hij. De generaal acht de Russische straal motoren krachtiger dan de Amerikaanse. Na een reis, die een maand duurde is een Chinese delegatie uit Peking in de hoofdstad van Tibet, Lhassa, aangekomen. Toen kon de eerste vergadering worden gehouden van de com missie ter voorbereiding van de grondwet voor het „autonome gewest Tibet", onder supervisie van communistisch Chian. Op de foto de twee mannen, die de geestelijke en wereldlijke macht in Tibet vertegenwordigen: de Dalai Lama en de Pansjem La ma, resp. voorzitter en vice- voorzitter van de commissie. Een vreselijk ongeluk heeft vanochtend twee stralen hetgeen nog i i het i het gezin Beckers, bewoner inschip aan de Grote Wittenburger- straat in Amsterdam, getroffen. Tfjdens korte afwezigheid van de moeder, even boodschappen was gaan doen, zfjn drie jonge kinderen bij een brand in ït woonschip omgekomen. Een mogelijke oorzaak is het omval- n van de kachel. Volgens een andere lezing zou een wasketel op het vuur hebben gestaan, terwijl de moeder bood schappen ging doen en de vader naar zijn werk was. Het scheepje stond in een oogwenk in lichterlaaie en brandde in korte tijd volledig uit. De brandweer bluste met Alcohol in snelverkeer Van de zijde der artsen bestaan ernstige bezwaren tegen het ver lenen van medewerking aan het onderzoek tot vaststelling van het alcoholgehalte van het bloed, wan neer het de bedoeling is, de uit komst daarvan te hanteren tegen iemand, die betrokken is geweest bij een verkeersongeval. Aldus luidt het standpunt van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij tot Bevor dering der Geneeskunst, uiteengezet in een artikel in Medisch Contact van deze week. Allereerst zijn daar aldus Medisch Contact algemene bezwaren: de vraag, of het wel aangaat, in onze samenleving de bewijslast zo zeer op de verdachte te leggen; de vraag, of het wel aanvaard baar is, dat de Justitie de mensen dwingt een ingreep op hun lichaam toe te laten, waarbij dus de integriteit van het lichaam wordt aangetast, terwijl zelfs voor een gewoon lichamelijk onderzoek van een verdachte speciale toestemming nodig is. Voor een groot deel schuilen hierin ju ridische en misschien politieke bezwaren, maar voor een deel hebben zij toch ook een medisch facet. Bij vele behandelend-artsen heerst een grote weerstand tegen het ingeschakeld worden bij een verplichte ingreep, waar bij het laboratorium-onderzoek moet die als enig bewijsmateriaal en die kan leiden tot belangrijke strafverzwaring andere ernstige gevolgen. Zij achten de waarborgen, waarmede deze procedure omkleed moet zijn, dermate ingrijpend, dat zij twijfelen aan de praktische uit voerbaarheid aan het verantwoord zijn er van. Voorts rijst onmiddellijk de vraag, wie aansprakelijk is, wanneer zich na delige gevolgen van het afnemen van bloed openbaren. Dan vragen de artsen zich af, of zü zich mogen laten, inschakelen in het op sporingsapparaat van de overheid. De arts wordt door de patiënt gezien als iemand die van nature voor zijn belangen op komt en niets zal doen, wat hem kaï schaden. Door mede te werken aan he bewijzen van de schuld van een vcrdacb te zou de arts dus de bouwstenen voor zljr eigen veroordeling aandragen. De artsen betwijfelen dan ook, of zij het recht hebben, hier het sluitstuk voor dc wetgeving te verzorger.. Volgens de Kon. Ned. Mij. ter -Bevor dering van de Geneeskunst moet de wet gever zich ernstig afvragen of het niet beter is, de gehele procedure achterwege te laten, dan de vele en belangrijke be zwaren die hier rijzen, te aanvaarden. Zij waarschuwt tegen het gevaar, dat vai waardevolle begrippen en nog geldendi waarden, die in de samenleving bewaakt dienen te worden, afstand wordt gedaan Zij die dat doen. schieten ten zeerste te kort in hun plicht tegenover de gemeen- slachtoffers zijn de bijna vier maanden oude Geertruide, de ruim anderhalf jarige Johanna en de vierjarige Hendrika Beckers. Van de inboedel heeft men vrijwel niets kunnen redden. Het echtpaar was niet gen brand verzekerd. Nader wordt vernomen, dat de moge lijke oorzaak een gloeiende kool is, die uit de kachel is gevallen. Het zou ech ter vry moeilijk zijn, de oorzaak nog na te gaan. De 22-jarige mevrouw Beckers had om kwart over zeven de kachel, die in het middenschip stond, aangemaakt en er een ketel water opgezet voor de was. Zy bemerkte echter, dat er geen waspoeder in huis was. In het kwartier tyds, :y deze ging halen, is het scheepje uitgebrand. Gisteravond is de bovenverdieping van het uit het begin van de achttiende eeuw daterende buiten Iepenrode aan de He renweg te Heemstede geheel uitgebrand. benedenverdieping, waar zich een kostbare bibliotheek bevond, kreeg ern stige waterschade. De brand werd ontdekt in de noorder vleugel van het gebouw, dat toebehoort aan de heer B. F. Enschede, president- VERHEUGENDE SAMENWERKING Water is Nederlands thema op wereldtentoonstelling Brussel TTET MEEST KARAKTERISTIEK voor ons land is de strijd tegên het AA water, het gebruik maken van dat water en het water als communi catiemiddel. Dat is dè mening van de afdeling Nederland van de stichting Wereldtentoonstelling Brussel en derhalve zal het water het motto zijn van de Nederlandse inzending op de in 1958 te houden wereldtentoonstel ling, waar men zeker dertig miljoen bezoekers verwacht, tien miljoen meer dan op de expositie, die in '35 in Brussel werd gehouden. Speciale wegen en tramlijnen worden ervoor aangelegd, evenals een heliport en een nieuw parkeerterrein zal veertigduizend auto's kunnen bevatten. Jwerking en het interieur zullen nog wel een maand of acht gemoeid zijn. In ae omgeving van de hoofdingang staat een ontvangstcentrum voor onge veer tweehonderd bezoekers, grenzend aan het dakterras, dat 600 gasten zal kunnen herbergen. Hier vanaf heeft men een overzicht over de gehele tentoonstelling. De logiesgelegenheid in Brussel zal voor 1958 met vijftien- a twintigduizend bed den worden uitgebreid. Een deel van de vele buitenlanders, die men hier ver wacht, zal ook wel naar ons land komen, en dat maakt dit evenement bij onze Beneluxpartner dubbel belangrijk. Garagehouder reed twee mensen dood De officier ran jusltitie te Assen heeft gisteren negen maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzetting uit de rijbe voegdheid geëist tegen de 51-jarige ga ragehouder P. S. uit Emmen, die op 8 januari met volle vaart op drie bejaarde mensen inreed. Hierbij kwam het echt paar Post-De Vries, 75 en 76 jaar, om het leven en werd de 74-jarige Willem de Vries ernstig gewond. Mr. H. F. van Walsem. de generaal van de Nederlandse stichting, noemde de samenwerking van de vier architectenbureaus die de Nederlandse in zending hebben ontworpen, een verheu gend verschijnsel en een voorbeeld ter navolging voor de industrie. Het plan werd onder supervisie wan de architecten dr. J. J. P. Oud en B. Merkelbach worpen door de bureaus ir. J. W. C. Boks; prof. ir. J. H. van den Broek Bakema: ir. F. P. J. Peutz ei Rietveld. Zij maakten gebruik hoogteverschil van op sommige punten i meter op het 25.000 m2 grote tei rein dat aan Nederland is toegeweze: door er o.m. een polderlandschap op projecteren en een gemaal dat het hart an de Nederlandse afdeling zal zijn. Van de bepaling, dat minstens ze ventig procent van het terrein be bouwd moest worden, werd voor Ne derland een uitzondering gemaakt, daar men van deze zijde kon betogen, dat polder en bloemen (bollen!) voor ons land karakteristiek zijn. Op de persconferentie, waar mr. Van Walsem dit vertelde, noemde hij ook de gedachte, dat in de tegenwoordige tijd met haar snelle communicatiemiddelen de organisatie van een wereldtentoonstelling overbodige daad zou zijn, bepaald laakbaar. Wij staan immers aan de drei ran een nieuw (atoom-) tijdperk daarin kan een confrontatie met dat ,.de anderen" tot stand hebben gebracht, bij zonder nuttig zijn. 'oor het eerst is er op een wereldten- nstelling een „Paleis van de Interna tionale Samenwerking", zoals er ook een ding zal zijn van de Verenigde Na- met haar gespecialiseerde organisa ties. De wereldtentoonstellingen van vroe ger verbluften de mensen door de tech nische vooruitgang; de komende wil de bezoeker aan het nadenken brengen. Onder de 42 landen, die te Brussel ver tegenwoordigd zullen zijn, komen ook en kele namen voor het eerst voor, zoals die de Sowjetunie en de Verenigde Sta ten. Ook Vatikaanstad zal vertegenwoor digd zijn. Nederlandse afdeling moet op 3 april 1958 gereed zijn; dit najaar reeds ïen met de bouw ervan een begin maken. Men verwacht er een maand of voor nodig te hebben. Met de af- nissaris van de fa. Joh. Enschede en Zonen te Haarlem. Het huis werd be woond door zes personen. Een deel van de kostbare inboedel kon ln veiligheid worden gebracht. Gisteren brak brand uit in de drogerij an de N.V. P. F. van Vlissingen en katoenfabriek in Helmond. De schade loopt in de tienduizenden. Russen ontdekken het westen TJET BEZOEK uon de Alle buitenlanders, die stelling. Er moeten boe- Franse staatslieden te Moskou wonen, zien, kenultwisselingen komen Mollet en Pineau heeft de hoe Sovjetburgers na ja- opdat wij deze boeken Russen een tentoonstel ling gebracht van Franse literatuur en schilder kunst. De bezoekers konden in een boek opmerkingen maken over deze ten toonstellingen. Bij de boeken had iemand geschreven: „Laat onze bevoegde autoritei ten maken, dat wij niet alleen op een tentoonstel ling met deze publikaties kennis kunnen maken" Een kolonel van de ge- dering var het Rode Leger hiertoe is derne franse schilder kunst is geëxposeerd, werd geschreven: „De Russische schone kunst beweegt zich langzaam, zelfs als bevreesd, in de richting van de gezonde en stoutmoedige kunst Een ander, wiens hand tekening onleesbaar was. met de schreef: „Hoe heerlexjk is nwereld. De vermin- het, dat niet alle kunste de beletselen naars hun persoonlijkheid hun kijk op de wereld In 1958 zal te Brussel de wereld tentoonstelling worden gehou den. waaraan Nederland zal deelnemen hoe kan het an ders onder het motto „water" De maquette toont het grond plan voor de Nederlandse in zending, die de strijd tegen het water, het benutten van dit wa ter en het water als communi catiemiddel uitbeeldt. Mieke Bouman populairste vrouw •vrouw Mieke Bouman is in ons land de meest bewonderde vrouw. Dat blijkt uit een nauwkeurige steekproef van het Nederlands instituut voor de publieke opinie. Zij kreeg 36 procent van de vrou welijke en 34 procent van de mannelijke stemmgji. ongekend hoge percèntages. In 1949, 1951 en 1952 kreeg Roosevelt als eerste 13 procent stemmen. Dit jaar kwam zij pas op de vierde plaats met gemiddeld 3 procent. Voor Grage Kelly was de tweede plaats met 5 procent bij de vrouwen en 6 pro bij de mannen. Mevrouw Straalman- Krenver kwam dank zij haar radiopraatjes op de derde plaats met 4 procent. (Van c correspondent te Bonn) Duitse amateur- en beroepsvissers, die in de Ryn hun simmetje uitgooien, of hun netten uitzetten, vangen steeds min der. Door de vervuiling van het Rijn water stenen de vissen namelyk uit. Zelfs de vangst van Rynaal, die tot de taaiste vissen behoort, gaat hard achter uit. Deze snel om zich heen grijpende ver vuiling zal, zegt de Köln. Rundschau, al leen al in West-Duitsland ongeveer 300 beroepsvissers brodeloos maken. Door belangenmoeten wijken voor die der fa brieken, die toch ergens met hun afval water heen moeten. Enkele miljoenen kubieke meters vuil water worden dagelijks in de Rijn uit gespuwd, met het gevolg dat deze rivier binnen afzienbare tijd dermate vergif tigd zal zyn, dat geen enkele vis het er meer in zal kunnen uithouden. Wel staat er in Bonn een wet op stapel tot ordening van die vuilwater-afvoer, doch of die wet wet nog op tijd zal komen om het leven van miljoenen rijnvissen ts redden is een grote vraag. Een deel der industrieën loost het af valwater op de Rijn zonder de voorge schreven zuivering Hierop is reeds bij herhaling de aandacht van de Bonds regering gevestigd, maar tot dusver tevergeefs. „Het Rijnwater is geen water meer," zeide ons een van de Rijnvissers, terwijl hij zijn gerookte Rijnaal ver kocht. „Laat staan, dat het „gouden wijn" zou zijn, zoals het ln de laatste carnavalsschlager werd voorgesteld." Volgens deze visser heeft het totaal geen zin meer, broed in de rivier uit te zetten, daar hot toch onmiddellijk dood gaat. Misschien is dit wat overdreven, doch als er niet spoedig wat tegen die nog steeds toenemende vervuiling wordt ge daan, is het met de Rijnvissers binnen kort afgelopen. In de steden langs de midden-Rijn kunnen lieden met wat ge voelige reukorganen alleen nog maar langs de rivier wandelen als de wind gunstig is, aldus de Kölnische Rund schau. Aan baden beneden Koblenz valt te denken, 's Zomers wagen erin gaat. Miljoenen tekort Om het water ln West-Duitsland schpon te houden, is jaarlijks een be drag van 600 k 700 miljoen mark nodig, zo ramen deskundigen. Er wordt even wel slechts tussen de 200 en 300 miljoen ter beschikking gesteld. Daarvan komt 23 pet voor de rekening van de particu liere bedrijven, die. zich aan het voor komen van de vervuiling nog letfc gele gen laten liggen; 25 pet komt uit de staatsmiddelen; en de resterende 50 pet betalen de provincies. Om bevredigende resultaten te bereiken zal er nog 300 miljoen per jaar aan de zuivering moe ten worden gespendeerd. Ook de vis- ;tand in Nederland zou gediend zyn met beter Rijnwater. Zes weken gevangenisstraf „Ellendeling dat je bent. Ben jy ader om op zo'n manier tegen een jong leisje op te treden." Het was een zonder verontwaardigde politierechter, die dit gisteren in Amsterdam uitriep toen hij hoorde, hoe dc veehouder C. L. uit Landsmeer zyn achttienjarige dochter meermalen had mishandeld. „Het is meer dan beestachtig zoals u tegen uw dochter bent opgetreden", zei de rechter, die de man tot zes weken ge vangenisstraf veroordeelde. Op 9 maart vari met haar broertje óverschenken van zet. De vader. dit jaar was het meisje aan het melken. Bij het de melk uit zijn emmer orste de jongen met op- driftig man. die het zag Koning Hoessein van Jordanië heeft de nieuwe commandant van het Arabisch legioen, de 33- jarige generaal Nuwar, geïnstal leerd. V.l.n.r.: koning Hoessein, generaal Nuwar en zijn voor ganger, generaal Innab. Stori merkte op: „Het zou populairste maatregelen, hebben verloren" prachtig zijn, als men de- die de huidige collectieve De onleesbaarheid van ze boeken niet alleen kon leiding heeft genomen. sommige handtekeningen bezichtigenmaar ze ook Men kan echter nog acht men geen teken van voor zijn eigen boeken- niet zeggen, dat het con- vrees, aangezien zij. die kast zou kunnen aan- tact even vrij is als dal lets In deze boeken heb- schaffen. Men zou b.t». tn tussen westelijke landen, ben geschreven, toch hee! Moskou en andere steden Een student schreef gemakkelijk door de Franse boekwinkels kun- „Wij moeten niet worden Sovjetpolitie kunnen wor- nen openen". teperkt tot mms tentoon- mevonden. -mgen Een kleine storing, die vrijdag over West-Duitsland naar het noorden trok, heeft vanmorgen Denemarken bereikt en vult nu snel op. De storing vergezeld door een vry intensief r slaggebied. dat in uiterst langzaam tempo over Nederland trok. Aan de achterzijde van de storing voeren noor delijke winden koele lucht over de Noordzee aan. In de hogere luchtlagen staan boven ons land echter zuidelijke winden. Boven Spanje ontwikkele zich zaterdagmorgen een storing, die zich langzaam in ongeveer noordoostelijke richting bewoog. Deze storing kan ge durende het weekeinde het weer in ons land beïnvloeden. Versperringen Hongaarse grens Het opruimen van de versperringen langs de Oostenrijks-Hongaarse grens is van korte duur geweest F.nkele honder den meters verder op Hongaars gebied is men begonnen nieuwe versperringen od te richten. De oude werden twee weken geleden door Hongarije opgeruimd aan de •ooravond der Oostenrijkse verkiezir*#*. gebeuren, ontstak in woede, greep melkstoeltje en begon zijn dochter te slaan. Het meisje vluchtte het land ln. maar werd door haar. vadei achtervolgd, die zijn dochter inhaalde en haar al trap pend naar de boerderij terugdreef. Hij gooide haar daar op een hoop stenen en sloeg zijn dochter vervolgens met het hoofd op de stenen van een straatje. Tenslotte was de moeder tussenbeide gekomen en het meisje vertelde ter zit ting, dat als dit niet was geschied haar vader haar waarschijnlijk in zijn drift dood had geslagen. De buren bemoeiden zich er mee en waarschuwden de rijkspolitie, die het meisje, dat bont en blauw geslagen was. op verscheidene plaatsen od haar lichaam bloeduitstortingen en kneuzingen had op gelopen. naar een dokter zond. De vader vond de voorstelling van za ken „schandalig overdreven Hij kon zich van het gebeurde naar hij zeide. niets meer herinneren. De houding van het meisje tegenover haar ouders was volgens hem de oorzaak van alles. Lief kind De politierechter las echter verschelde- verklaringen voor waarin het meisje beschreven wordt als een lief kind. dat gezien Is, alles voor haar ouders doet en vreeslijk leven heeft gehad. Na het gebeurde in maart is zij naar haar tante in Edam gegaan. ,,Ik heb het nog nooit zo goed gehad al daar", deelde zij zelf mede. Voor alles wat er thuis gebeurde kreeg zU de schuld en klappen. Haar broertje kon geen kwaad doen. Toen zij twee jaar geleden verke ring kreeg legde haar vader die dit ont kende haar een Jaar huisarrest op. Als zij dan toch uit mocht, ging er altijd een familielid als begeleider mee. Volgens getuigen wensten de ouders de omgang met de jongeman niet, omdat zij bang zijn hun dochter als hulp op de boerderij te moeten missen. Ter zitting bleek, dat het in maart jl. de derde keer was, dat de vader zijn dochter zo ernstig had geslagen. Ook de officier laakte het brute optre den van de vader en noerpde deze „ont aardingen van het ouderlijk gezag" bui tengewoon ernstig. Hij eiste drie maan den gevangenisstraf. Het werd zes weken. HET WEER IN EUROPA StocKiioln Frankfort München Zürich |I si onbe' mist mist licht bc li ill II Japanse visser besmet met radio-actieve stof Een Japanse visser vertoont duidelijke verschijnselen van radio-actieve besmet ting. Hij voer op 21 mei ruimschoots bui ten de gevarenzone toen boven het atol Bikini in de Stille Oceaan een Ameri kaanse waterstofbom tot ontploffing werd gebracht. De vissersboot heeft op dracht gekregen, onverwijld naar de thuishaven te varen. De bemanning zal TBdiologisch worden «oderzocht. Fa D. KRET en Zn Hogere maximum- temperaturen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Op de meeste plaatsen droog weer. Aanvankelijk vrij veel bewolking met een matige wind uit noordeiyke richtingen, later over het algemeen nogal zonnig weer met een zwakke, verander- lyke wind. Hogere maxl- mumtemperaturen. (Opgemaakt te 11.15 uur). Zonen maan Zondag: zon 4.33-20.46; maan 23.06-6.46. Maandag: zon 4.32-20 48; maan 23.36-7.47. Op 1 Juni lnatste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1