Jlieuwc £dterl| t (tfmirant Mendès-France wenst Mollet Guy succes Oproep tot Fransen in Algerije om geen represailles te nemen Sukarno op Broadway SL ÊÊk ft Meningsverschillen in het Amerikaanse leger Stroom van gelukwensen voor 90-jarige Joh. de Heer Hollandse nieuwe wordt vanavond verwacht Stakers in Argentinië komen onder militaire leiding DONDERDAG 2^ MEI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37 ABONNEMENTEN: 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening 58936 ADVERTENTIES: J 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten f 0.18 per millimeter. Advertentie-afdeling- Tel 31441 Directie, Redactie, Abonnementen- en Directie: F DIEMER Hoofdredacteur: Dr E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stantnaitlch li nbtbliotn "tnyn hert In tegt)enspott Zevenendertigste jaargang No 10658 Minister Cals afkerig van „stoer" beleid ZIE PAGINA 5 Na zijn aftreden (gisteravond) PIERRE MENDèS-FRANCE heeft gisteravond in een vergadering van het Franse kabinet officieel zijn ontslag als vice-premier en minister 1 van staat aangeboden. In zijn ontslagbrief, welke hij premier Mollet over- i handigde, zegt Mendés-France, dat de Algerijnse rebellen niet met geweld I alleen overmeesterd kunnen worden. Hij voegde hieraan toe: „Elke poli- I tiek, die voorbijziet aan de gevoelens en de ellende van de inlandse bevol- 1 king, leidt stap voor stap naar het verliezen van het Algerijnse volk, naar het verliezen van Algerije zelf en later onvermijdelijk naar het verliezen van al onze bezittingen in Afrika. Dat is de politiek van het prijsgeven." Hij herinnerde premier Mollet eraan, dat hij meer dan een maand geleden een serie maatregelen voorgesteld heeft, die volgens hem een gezonde uitwerking in Algiers zouden hebben. Maar. aldus P M. F., „géén ervan werd aangenomen en het is met steeds toenemende be zorgdheid, dat ik de kansen zie verdwij nen voor de regering zich te oriëntei op een vruchtbaarder koers." De mening te kennen gevend, dat huidige politieke constellatie in Frank rijk de best mogelijke is in de huidige parlementaire omstandigheden, wenste Mendès-France premier Guy Mollet succes toe met zijn zware taak. De andere radicaal-socialistische mi nisters zullen op hun post blijven. Geen ivraak Even voor de ontslagaanvrage bekend werd heeft de regering de Franse solda ten en kolonisten in Algerije gewaar schuwd zich door de aanvallen van de rebellen niet te laten verleiden tot mas sale represailles tegen Mohammedaanse dorpelingen. Het gevaar bestaat namelijk, zo luidde de oproep van de resident-minister voor iAlgerije, Lacoste, dat door represailles de Mohammedaanse bevolking van de Fransen zal vervreemden en de opstand zich zal uitbreiden tot geheel Noord- jAfrika Deze waarschuwing was wel noodzakelijk, want de woede van de Fransen was tot het uiterste gestegen Menselijke factoren99 Thunderstreaks blijven vliegen Alvorens het onderzoek naar het ver ongelukken van drie straaljagers is vol- i tooid kunnen geen nadere mededelingen 1 worden gedaan, daar o.a. ook menselijke I factoren een rol zouden hebben gespeeld. 1 De liuohitmaohitwoonLichtiingsdjensit heefit [voorts verklaard, dat geen aanleiding I bestaat de vluchten met F 84-f Thunder- streak-vliegtuigen te staken. Nederlandse vliegers hebben met de lanwe-zige radlo-navigatorische hulpmid delen reeds een half jaar ervaring opge daan. zonder dat van moeilijkheden spra ke 16 geweest. De ervaring ln de Verenig de Staten duurt reeds een jaar. Het Tweede-Kamerlid E Visch (kath. v.) heeft minister Staf gevraagd, of de I vliegtuigen met brandstofgebrek te kam pen hebben gehad Indien dit het geval la, vraagt hij de minister of de brand- stoïtamks geheel waren gevuld; of de I controle op de brandstof geheel volgens de bepalingen ie gesohied; welke op- dracht de commandant had met betrek king tot de te vliegen route; of de vlucht- j commandant zich aan zijn opdracht heeft gehouden; of de commandant en de ove rige vliegers regelmatig contact met de gronddienst hebben gehad en op welke I hoogte i6 gevlogen. De heer Visch vraagt tevens, of dit on- geluk niet te wijten is aan onvoldoende geoefendheid in samenwerking tussen personeel van de grondorganisatie en de vllegtuiigbemanning en welke maatrege len zijn genomen, om herhaling te voor- Ook in Amsterdam 250 lege bedden Naar aanleiding van een verzoek tot in terpellatie in de gemeenteraad heeft het stadsbestuur van Amsterdam verklaard, flat. een onderzoek wordt ingesteld naar het personeelsgebrek in de Amsterdamse ziekenhuizen. Ten gevolge hiervan zou den reeds 250 bedden leeg staan en een patiënten, die door het gruwelijk vermoorden van zeventien jonge Franse soldaten in een hinderlaag. In het zuidoosten van het land heb ben de rebellen In de afgelopen 24 uur aanvallen gedaan op vier Franse boer derijen. Franse kolonisten verdreven de aanvallers. In Marokko is een Franse patrouille van twaalf man verdwenen ten noord westen van Oujda. Gemotoriseerde een heden stellen een onderzoek in. Het duizend man tellende transport Franse reservisten, dat dinsdag uit Pa rijs is vertrokken naar Algerije vordert langzaam. Viermaal is de trein door de soldaten tot stilstand gebracht, doordat aan de noodrem werd getrokken. Bij Dijon verlieten de reservisten de trein. Zij gooiden met handgranaten en scho ten hun pistolen leeg. Daarna, trokken de soldaten naar café's. De politie greep niet in. Toen het bevel eindelijk werd gegeven weer In de wagens plaats te nemen, gehoorzaamden de militairen. Bemiddeling El Abes Boehafa, de perschef van het Noordafrikaans bevrijdingscomité, heeft vandaag in Belgrado een memorandum „Mondje dicht". Mendès-France wenste geen commentaar te ge ven na zijn officiële aftreden als vice-premier en minister van staat. In een brief aan premier Guy Mollet had hij uitvoerig zijn motivering gegeven en geen woord wilde hij er onofficieel aan toevoegen. aan het Zuidslavische ministerie buitenlandse zaken overhandigd. In dit memorandum wordt bemiddeling zocht om de Algerijnse kwestie in sfeer van ontspanning en vertrouwe te lossen, zodat de vijandelijkheden ge staakt kunnen worden. Ook de bemid deling van twee andere leden van de V.N. moet zijn ingeroepen. Atoomenergie in Engeland dit najaar Koningin Elisabeth II zat op 17 okto ber de stroomvoorziening door middel van atoomenergie te Calderhall in Cum berland officieel in werking stellen. Dinsdag werd in de oven voldoende uranium gedaan om de kettingreactie op gang te krijgen. Enigeland verwacht binnen tien jaar vijf bi en atoomcen trales te bezitten. De bouw zal drie miljard gulden vorderen. Op het terrein van Calder Hall zal bin nenkort een tweede atoomcentrale wor den gebouwd, precies gelijik aan de eerste. In Dumfrieshire komt een cen trale met vier reactors. Deze centrales zullen behalve elektriciteit plutonium i-oor militaire doeleinden leveren. Aanbevelingslijst voor Alg. rekenkamer De Algemene rekenkamer heeft bij de voorzitter der Tweede Kamer de volgen de personen aanbevolen ter vervulling an de vacature van platasvervangend lid in dit orgaan, die Is ontstaan door het artrek van dr. mr. M. J. A. V. Koeken: Th. R. Deelder te Wassenaar, Schout bij acht van administratie b.d„ voormalig hoofdiniiendiawt der zeemacht, H. Schol- tens. ec. drs., hoofdinspecteur-titulair 's rijks belastingen, te Arnhem, A. Sis- singh, hoofd van de fiscale inlichtingen en opsporingsdienst, te Bloemendaal, G. W. Toebes. adjunct-directeur van Vereniging van nederlandse gemeen te Den Haag, F N Glavimans, accountant N.I.V.A., directeur - van de accountants dienst van het departement van land bouw, visserij en voedselvoorziening, te RotterdamP. Zegwaard hoofdadmini strateur A, chef van de 3de afdeling der provinciale griffie van Zuid-Holland, Den Haag. Gejuich en confetti New York heeft de Indon. president Sukarno gisteren 't traditionele welkom gegeven voor bezoekende staatshoofden, een parade langs Broadway. Confetti daalde neer uiit de open ramen en de me nigte op straat juichte hem toe. De pre sident stond achter in de auto fjdens de riit, die 15 minuten duurde Voor de parade begon het licht te re genen, maar de poli'Me schatte de menig te langs de route op 80.000 mensen. Vele mensen Iang6 de route zwaaiden met de Indonesische vlag. Sukarno wuifde her haaldelijk. Bij aankomst op het stadhuis werd Su karno begroet door burgemeester Robert Wagner Beide mannen stonden in de houding, toen de volksliederen van In donesië en Amerika gespeeld werden. In het .Waldorf Astoria hotel was Su karno later eregast aan een maal/tijd, aangeboden door het gemeentebestuur van de stad. In een toespraak tot hon derden zakenmensen zei de president dat Indonesië graag steun wiil ontvangen, deze niet is gebaseerd op een kolo- economie „Verleen on6 steun, maar niet ten koste van onze vrijheid", aldus Sukarno. Hij kreeg de eremedaille van de stad New York en een speciale oor- Na de maaltijd beantwoordde hij voor de televisie vragen van een groep studen ten. Later ontving Sukarno de hoofden van de delegaties bij de Verenigde Naties en woonde hij een ontvangst bij, diie ge geven werd door de consul-generaal van Indonesië en de Indonesische delegatie bij de V.N. Sukarno heeft geweigerd een officieel bezoe.k te brengen aan Engeland. De re den hiervoor is, dat hij bij die gelegen heid niet door Koningin Elizabeth kan worden ontvangen omdat de Engelse vorstin volgende maand naar Zweden M Eisenhower benoemt commissie Heel Amerika houdt zich bezig met de meningsverschillen tussen leger, vloot luchtmacht, welke steeds duidelijker r voren treden. President Eisen eer heeft een commissie van deskun digen ingesteld, die een compromis moet Op zijn wekelijkse persconferentie toonde president Eisenhower zich ont stemd over de alarmerende berichten, e over de conflicten de ronde doen. Hij betoogde, dat dergelijke controver- altijd bestaan hebben. „Toen ik in 1911 bij het leger kwam. was het niet anders." merkte hij op. Doordat de Verenigde Staten op het ogenblik in een overgangstoestand keren wat betreft wapens en militaire cechniek, zijn de lijnen verscherpt De militaire veiligheid is niet langer alleen gebaseerd op schepen, vliegtuigen bommen De kracht van een land hangt ook af van de binnenlandse program ma's, aldus Eisijhower. Elk lid van d. militaire staf kan zijn mening kenbaai maken, maar is eenmaal een beslissing genomen, dan moet hij zich loyaal to nen. Een strijd om de juiste stelling mag niet ontaarden in een strijd tussen generaal en admiraal. De ontwapening van Rusland juichte de president toe, maar. voegde hy eraai toe: „Liever zag ik dat de Sowjetuni» had bekend gemaakt bjjv. 375 moderne duikboten te zullen opruimen." De uitlating van oud-presidi man. dat de landing bij Salerno in de tweede wereldoorlog onverantwoord geweest, kwam eveneens ter sprake. Eisenhower zeide, dat tot deze landing besloten was vóór hij het gebied van de Middellandse Zee verliet om opperbevel hebber van de geallieerde troepen te worden. Hij had de plannen van tech nisch standpunt bezien, besproken met zijn staf en hij was geen voorstander van de operatie, op de manier waarop deze werd uitgevoerd, geweest. Niette- is gebleken dat de invasie veel Duitse troepen had beziggehouden, die rs aan het westelijk front beschik- zouden zijn geweest. Eisenhower geloofde dan ook niet, dat men de lan dingen een mislukking zou mogen noe- Sukarno krijgt aa '.cretaris-generaal zden aanbiedt, een Asperges met sauce i de maaltijd, die de van de V.N. hem Nederlands gerecht- hollandaise. Geen Sowjetbeul in Scandinavië De Scandinavische pers heeft zich niet bepaald hartelijk uitgelaten over de uit nodiging van Zweden, Noorwegen en De nemarken aan de Russische leiders Kroesjtsjef en Boelganin. Het liberale blad Expressen te Stockholm schrijft: „De Russische leiders vinden het kinderlijk prettig om op reis te gaan en van zichzelf een show te maken. Maar laten we hopen, dat B. en K. iets geleerd hebben van hun niet succesrijke bezoek aan Engeland «en niet de stommi teit en de tactloosheid herhalen hun su- perbeul generaal Iwan Serof vooraf naar Stockholm, Oslo en Kopenhagen te zen- Het artikel besluit met de opmerking, dat het nog lang duurt voordat het voor jaar 1957 is en zegt: dan kunnen ze misschien door hetzelfde grimmige lot getroffen zijn als Beria." RADIO-ACTIEF FRUIT IN JAPAN De bevolking van Midden-Japan is ge waarschuwd, geen fruit en groenten te gebruiken, aangezien hierin na de jong- ware regen\^l een hoeveelheid radio activiteit is geconstateerd, die vijf maal groter is dan voor menselijke consumptie veilig wordt geacht. ln het Amerikaanse tijdschrift True Magazine verschenen deze afbeeldingen van geheime Rus sische wapens. De bovenste is een Kroesjtsjeftank, die sneller en krachtiger zou zijn dan de Amerikaanse M 48. Doordat de tank laag is, acht men de kans om de gevechtswagen te treffen aanmerkelijk minder dan bij het Amerikaanse type. De onderste afbeelding is een geschut voor atoom.granaten. Dit atoomkanon zou gemakkelijker te hanteren zijn dan het Amerikaanse equivalent. Uit alle lagen van de bevolking hebben Johannes de Heer gisteren de gelukwen sen bereikt bij de viering van zijn negen tigste verjaardag. Het huis van de jarige was te klein en daarom had men soort tuinfeest georganiseerd bij villa in Driebergen, waar een vrijwel afgebroken stroom bezoekers kwam ging- Onder meer kwam ook het hoofdbestuur van de N.C.R.V. ter receptie, terwijl eer schrijven, dat van grote waardering ge tuigde, werd ontvangen van de general* synode der Ned. Herv. Kerk. Mooier dan de grote hoeveelheid bloem stukken vond de jubilaris de vele ge schenken voor zijn verjaardagsfonds. hij zijn arbeid hoopt te kunnen •sterken. De tien gulden bijvoorbeeld, een soldaat hem zond of de porte- met vierentwintig rijksdaalders, door een eenvoudig man gestuurd. Kans om de enorme stapels gelukwensen all< door te lezen was er nog niet Na de feestdag kan Johannes de Heer weer aan het werk gaan, hetgeen bete- Adenauer in conflict met ministers De Duitse bondskanselier Adenauer heeft verklaard, dat de Bank Deutscher Lander een zware slag heeft toegebracht de voorspoed van het land door het disconto voor de derde maal in 9 maan den te verhogen. Vrijdag werd namelijk ter beperking van de inflatie het disconto van 4% tot 5% procent verhoogd. Twee leden van Adenauers kabinet, Ludwig Er- hard en Fritz Schafer, hadden de be stuursvergadering der bank bijgewoond meenden toen het besluit van ganser harte te moeten steunen. Adenauer zeide thans, dat zij in de kabinetszitting van heden hun standpunt zouden moeten uit eenzetten. De voorzitter van het verbond der Westduitse industrie, F. Berg, heeft even deze maatregel becritiseerd. Hij be schuldigde de Westduitse regering van vijandschap tegen de Investering, evenals de vakbonden en de banken. De oorsprong de crisis ligt bij hem in de grote overheidsuitgaven. Tevens verzette hij zich tegen de regeringsplannen om de in- oerrechten met 30 procent te verlagen. Over koraalriffen en zandbanken J~iE TIJDEN der ontdek- „Deze aanspraak steunt In maart heeft Cloma kingsreizigers zijn nog op het recht van ontdek- een reis door zijn rjjk ge lang niet voorbij. En by king en/of bezetting", al- maakt, waarbij hij o.a. stukje land dus Cloma in zijn brief aan Utnd ging te Iteo Aba, komt dan ook de „Van wie is dit?" Zo heeft een Fhilippijn thans aanspraken doen gelden op een groep onbn- woonde eilandjes, koraal riffen en zandbanken ui de Zuidchinese zee. H\) veroorzaakte hiermede consternatie op de ambas sade van Nationalistisch China, dat reeds aanspra ken op enige van de eilan den maakt De Philippijn se regering onthoudt zich i de Philippijnse rege- het grootste eiland de groep. De Spraily eilanden in de groep zijn tijdens de tweede wereldoorlog door Japan gebruikt als een onderzeebootbasis. Het voornaamste eiland, 500 m lang en 300 m breed, wordt nu bezet door tortelduiven en zeevogels In irkla i nog Tomas Cloma. gere krantenmi i de Philippijn- erkend zou worden zon den de atlassen in het pe- oe- bied tuisen 111,5 graad en dl- 118 graden oosterlengte en 7 graden 36 irtschool maakt ten en 11,5 graad aanspraak het rijk van ongeveer ten 175.000 km2 ten westen ligt van de Philippijnen, mi hij heeft zelfs nieu namen gegeven aan so mige van de eilandjes riffen. derbreedte herzien de Chinese ambassade te Manilla over deze kwestie wordt gezegd: De Chinese regering zal geen buitenlandse aan spraken op de eilanden groep erkennen en zal elke dergelijke aanspraak zuidwestelijke Philippij se eiland Palawar. gebied, dat 64.976 vle kante zeemijl groot is ti zeer rjjke visgronden. ritonale rechten De am- Het bassadc zal hiertoe stap pen b(j het Philippbnse landse zaken doen." kent, dat hij van half negen tot z?s uur achter zijn bureau zit. Duidelijk is ge bleken, dat men ook in kringen, die met kerkelijke aangelegenheden vrijwel niets te maken hebben, zijn werk waardeert. „Maar het gaat niet om mijn werk," vindt Johannes de Heer. „het verblijdende is. dat er toch algemene belangstelling ge vonden wordt voor de Boodschap, die 'k ook door mag geven. Dat maakt deze dag voor mij tot een goede verjaardag..." (Van één onzer verslaggevers) eerste haringjagers zijn met de Hol landse Nieuwe onderweg naar de wal. Het ziet er tegen de verwachting in uit dat de eerste haring reeds vanavond in IJmuiden zal worden aangevoerd. Voor deze verrassing hebben de trawlere Sch. en Sch. 117 van de N.V. Visserij Maatschappij Corn. Vrolijk te IJmuiden gezorgd. Vroeger dan in andere jaren heeft de Sch. 171 Cornells Vrolijk de visgronden bij Devilehole op 56 40 graden noorder breedte en 1.40 graden oosterlengte kun- verlaiten, nadat het schip, onder com mando van schipper Cor Korving enige trekken met het 6leephet had gedaan en vier kantjes haring had 6cheepgehaald. Het schip is nu mét de lading van de Sch. .7 met een snelheid van elf mijl onder- eg naar Nederland. Concurrentie De trawler Cornelis Vrolijk ls een van de schepen, die dit jaar voor het eerst bij het begin van de teelt onmiddellijk het sleepnet mochten vissen maatjesharing aan te voeren. In vorige jaren was het alleen toegestaan aa loggers, die met drijfnetten vissen. De drijfnetvissers hebben dus nu In Buenos Aires is gisteren plotseling een staking uitgebroken van het perso neel van de openbare, vervoermiddelen, dat een loonsverhoging van 300 peso (on geveer 80 gulden) per maand niet werd toegestaan. De president van Argentinië heefit daar op een decreet uitgevaardigd, waarbij het personeel werd bevolen omrmiddelilijik het werk be hervatten. De werknei werden onder miliraiir toezicht geplaatst Officieren zijn aangewezen om de leiding men zowel bij de vervoerelnstaJilaties Val van 11.000 meter TVE Franse pcrachutiste Colette Duval heeft in Brazilië 't wereld record vrije val verbeterd. Zij sprong op een hoogte van 11.147 meter uit een vliegtuig. Zij wachtte net zo lang met het openen van haar parachute, tot zij nog op 250 meter van de grond verwijderd was. Eerst toen trok zij haar valscherm open. De vrije val had 4 minuten en 35 seconden geduurd Motorrijder tegen hert Twee militairen bij botsing omgekomen Op de Uddelermeerweg te U d d >tste gisteren een motor met twee mili tairen uit het kamp De Wittenberg tegen vrachtauto. Een der militairen, de 21-jarige soldaat A. G. Romeyn uit Delft overleed ter plaatse, de ander, de even- 2l-jarige uit Schiedam afkomstige soldaat M Poot, stierf tijdens het vervoer r het ziekenhuis Dp soldaten maak- deel uit van de 106e Technische Dienst Bepgii ngscompa gni e Op het kruispunt Blzetlaan-Weberlaan i Apeldoorn vloog gisteren de 75- jarige R. van der B uit Steenwijk, die omfiets van zijn dochter wilde proberen, uit de booht. Hij sloeg met zijn hoofd tegen de trottoirband en is kort nadien overleden. In de nabijheid van E p e botste een .otnrrUder, de heer C. Ammerlaan alt Harderwijk tegen een plotseling de weg itekend hert. Zowel motorrijder als jassagiere vielen, waarbij laatste, de enote van de bestuurder, een sche- ëelbasisfractuur opliep. De bestuurder als in de hoofdkwartieren van de vak bonden- De art>eidere staan nu onder de mili taire wetten en bij weigering van dien sten kunnen onverwijld strenge 9traffen opgelegd worden- Alg. hond van Ambtenaren Tegen salarisverhoging top-functionarissen „Wanneer de geruchten van een op handen zijnde bijzondere verhoging der salarissen van alle topfunctionarissen uitsluiting van alle middelbaar en lager gesalarieerden in rijksdienst ook maar kern van waarheid bevatten, zal de Algemene bond van ambtenaren hieraan niet meewerken," aldus de voorzitter van deze bond, de heer J. Blom, op de gis teren in het Kurhaus te Scheveningen gehouden jaarvergadering. „De Centrale van overheidspersoneel, de 125.000 leden tellende A.C.O.P., zal zich met alle kracht verzetten tegen een sala- rispolitiek, waarbij lageren en middelba- ;n het kind van de rekening worden." zeide hij. De voorzitter van het N.V.V.. de heer H. Oosterhuis, heeft zich solidair met het standpunt van de bond verklaard De heer Blom sprak zich uit voor een behoorlijke salariëring voor hogere func tionarissen, doch wenste hun geen bijzon dere voorrechten toe te kennen. Vrouw verbrand De 66-jarige weduwe C. H. Niesten-Tholen uit Haarlem wilde gistermiddag in haar keuken een petro leumstel aansteken, toen zij met de bran dende lucifer in haar hand viel. Haar kleding raakte :n brand. De vrouw is vanmorgen overleden. HET WEER IN EUROPA kreef lond Op het Keizer Karelpleln te N ij m e- e n werd de 13-jarige wielrijdster J C. de Haan door een auto aangereden. ZIJ as op slag dood Prijsopdrijving. In Haarlem is gisteren 3000 boete geëist tegen de 59-jarige M. uit Haarlem, die een plulmveebedriif )or f 30 000 verkocht, terwijl deskundi gen de waarde hadden geschat op f 12.500. g C fi sin S 2 Stockbota hatfOIbew!. Aberdeen °5i Vdam mist Pat lis onbew Grenoble regen Beriyn onbew MUnchen onbew zware concurrentie te kampen. Immers: de trawlers kunnen met hun sleepnetten al bij dag vissen, aangezien de haring overdag vlak over de zeebodem zwemt, waarvan dus de trawlers wèl gebruik kunnen maken en de drijfnetvissers niet. De trawlers waren gietermiddag al bij de visgronden en konden dus direct gaan vis sen, terwijl, de vleeUoggers moesten wach ten tot de nacht. Voorlopig 30 gezangen in Geref. Kerken De Generale Synode der Geref. Ker ken in Nederland heeft gisteren besloten een aantal van dertig gezangen voorlopig ten gebr-uike te geven aan de kerken, in afwachting van de voltooiing van de ar beid van deputatcn voor herziening en/of uitbreiding van de bundel „Enige ge- (Men zie ook pag. 2). Protest tegen hoge vleesprijzen Het Consumenten Contactorgaan, waar in de Nederlandse consumentenbond, de Nederlandse huishoudraad en de vakcen- tralen samenwerken, heeft zich naar aan leiding van „het verontrustend verloop van de rundvleesprijzen" tot het produkt- schap voor vee en vlees gewend met het verzoek op korte termijn maatregelen te ZON EN MAAN Zon 4.35-20.44 Maan 21.44-5.01. Op 1 juni laatste kwartier. 1 Na vijftig jaar zijn de restaura tiewerkzaamheden aan de vijf tiende eeuwse Grote Kerk in Breda thans zover gevorderd, dat deze 9 juni door de Her vormde gemeente in gebruik kan worden genomen. De restauratie van de toren zal echter nog tien jaar duren. Veel koeler Tot morgenavond verwacht De Btlt Vannacht plaatselijk enige re- J j gen, morgen opklaringen en ■V^y bijna overal droog. Zwakke if. /ij» tot matige wind, aanvankelijk :r\ zuidelijke, later ruimend naar fkjlE west tot noordwest. Belang- rijk lagere middagtemperatu ren. (Opgemaakt te 11,15 u.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1