yOnderwijsinstellingen willen bouwen bij de Vliet Aan Rijnsburgerweg komen dan heel wat huizen vrij orth State voor75ct Wat de Leidse raad maandag te behandelen krijgt 3 GESLAAGDE CJ.M.V.-DAG IN a DE LEIDSE HOUT 4 Restauratie orgel Lodewijkskerk nu noodzakelijk geworden Sleutelbloem kampt met financiële zorgen grote Heriimeringstentoonstelling voor Leids kunstenaar K. en G. vierde zijn jaarfeest in Oegstgeest 19* NIEUWE LEIDSCHE COTOANT DINSDAG 22 MEI 1956 Niet naar De Witte Palen MAATSCHAPPIJ ter bevordering der Leidsche Onderwijsinstellin- U gen N.V. en de N.V. Nederlandsch Drukkerij Bedrijf hebben B. en W. van Leiden thans meegedeeld, te willen overgaan tot het stichten van een kantoorgebouw, respectievelijk van een drukkerij met kantoor aan de toe komstige Rooseveltstraat in het uitbreidingsplan Leiden-zuidwest. De nu gevo, gebruik zijnde gebouwen zouden, na het gereedkomen van dit plan, voor w- normale bewoning kunnen worden vrijgegeven. #irI van 1 kan ,an d kon ,e' 1 in i Aanvankelijk was het de bedoelinp.de Leidsche Onderwijsinstellingen te vesti gen te Oegstgeest. nabij De Witte Palen. Hiervan heeft men moeten afzien. Het gehele complex van L.O.I, en ND.B. wil wekq men nu overbrengen naar de Roose veltstraat. Dit is juist over de nlern provinciale brug in de weg naar Voor schoten. De L.O.I. en het N.D.B. krij- braai, gen het eerste perceel naast de Vliet. De Ondwerwijsinstellingen hebben te koop gevraagd twee percelen industrie terrein, respectievelijk groot 2750 vier kante meter en 1788 vierkante meter, i de^ tegen een prijs van f35 per vierkante stemmeter en f17 per vierkante meter, bouwrijp en opgehoogd tot 30 cm bo ven N.A.P. Bovendien hebben de adres- ijdelij santen verzocht haar tot uiterlijk 1 aug. twooj105® °Ptie te verlenen voor de gehele of id ,J gedeeltelijke aankoop van een perceel b AGENDA VOOR LEIDEN Z.° Dinsdag S">De Trouwzaal stadhuis, half 8: Leids Jeugd- parlement, slotzitting, ver* Oegstgeest, Patronaatsgebouw, (Jog.aur: feestavond speeltuinvereniging „Vo gelwijk" (tien jaar). Woensdag J Gulden Vlies, 8 uur: B.B., bespreking gj-ote oefening op 26 mei. én d< Rehobotfh, 8 uur: Oranje-Groene Kruis, rïj. jaarvergadering. Zomerzorg, 8 uur: kynologenverenigdng j Rijnland, leden over hun lievelingsras. du Huishoudschool Rapenburg 23, 78.30 1 Tevtl openbare les De Sleutelbloem. onij( Academisch ziekenhuis, 8 uur: Rode Kruis, uitreiking plaquettes en pennin- gen. kut Kleine Burcht, 8 uur: postzegeLverzame. :e k) laars, de heer Heymans over landkaarten op postzegels. f Pieterskerk, half 8: Avondstilte, p Donderdag an(ja Stadhuisplein, 8 uur v.m.: K. en J cursie naar Den Bosch. olitidp t zoi'N ereal Gymloakal, Kaasmarkt 1, 8 uur: jaarver gadering Geref. schoolvereniging, L. Noorduin over de schoolstrijd in de ne gentiende eeuw. Rehoboth, 8 uur: Veron. *J Middelweg 38, 8 uur: ledenvergadering van Het Groene Kruis. Gulden Vliet, 8 uur: Anti-vivisectie- eigfl stichting, forum-avond. ,om i Academie. 8 uur: N.S.W., prof. dr. B. j M. H. V-lekke over de politieke problemen ]in het Midden-Oosten. Oegstgeest, Witte Huis, 8 uur: A.R. £roK kiesvereniging, spreker prof. Gerbrandy. schn Oegstgeest, Oud-Poelgeest (koe'-s- brasl huis), 8 uur: pantomime-avond t, mi Tentoonstellingen larai Prentenkabinet, 25 uur: Het Parijs van Jeain Marot (tot 16 juni). Atelier wijlen Lode Sengers (Pesthuis- n n# laan 6), 106 uur: expositie schilder- en tekenwerk en grafiek (tot 17 juni, gesloten op 26 en 27 mei). Nachtdienst apotheken Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- e n woerd 171, tel. 20502 en apotheek Reyst. unnt Steensitraat 35, tel. 20136. stipt industrieterrein van 1100 vierkante mtr. B. en W. koesteren hiertegen geen enkel bezwaar. De terreinen worden vol gens raadsbesluit van 26 april 1955 bouwrijp gemaakt. Het college acht ver plaatsing van de Onderwijsinstellingen van belang, omdat mag worden ver wacht, dat de nu In gebruik zijnde hui zen aan de Rijnsburgerweg vrij zullen komen voor bewoning. De raad wordt daarom uitgenodigd tot verkoop en optieverlening over te gaan. Gemeente geen lid van de K.N.A.C. De Kon. Nedertandise Automobiel Club heeft de gemeente Leiden verzocht als buiten-gewoon Md toe -te treden. Voor de groep gemeenten, wa-aroe Leiden behoort, zou dit neerkomen op een jaarlijkse con tributie van f 100. B. en'W. merken op, dat Leiden al lid is van de A.N.W.B. Omdat de K.N.A.C. niet rechtstreeks d-e belangen van de gemeente of haa-r inwo- driemt, hoe voortreffelijk werk zij ook verricht, adviseren B. en W. de raad op het verzoek niet in te gaan. Bouwgrond voor huizen en winkels In verband met de voorgenomen bouw van woningen, respectievelijk winkelhui zen met bovenwon'ngen, heeft de heer F. van Starkenburg verzocht te mogen kopen 3850 vierkante meter bouwterrein a. Kanaahveg, en verder grenzend aa door te trekken Fruinlaan, de Dozystraat en de De Goejestrsat. Voorts wil de vrager kopen 500 vierkante meter bouw terrein op de hoetc van de door te trekken Fruinlaan en de door te trekken Kanaal straat Volgens het uitbreidingsplan zijn de eerstgenoemde gronden bestemd voor de bouw van middenslandswomngen, en de andere percelen voor de bouw v-an mid- densbamdawoningen, waarin winkels zijn toegestaan. De prijs zal respectievelijk 30 en 24 per vierkante meter bedra gen. in beide gevallen bouwrijp en niet opgehoogd. B. en W. stellen de raad voor tot verkoop te besluiten. De duiven vlogen weer Zaterdag heeft de postduivenvereniging „Het Oosten" een wedvlucht met oude duiven vanuit St. Quentin gehouden. In concours waren 111 vogels, die om trien uur met noord-oosten wind werden gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.51.40 uur en maakte een snelheid 930,02 meter per minuut. De laatste prijs winnaar kwam om 15.30.10 uur binnen met een snelheid van 825,44 meter per minuut. De uitslag luidt: J. C. v. d. Weele 1, F. Breedijk 2, 18, 20, L. Burgers 3, 5, 17 B. Singel ing 4,10, J. v. Wezel 6,12, J. Roest 7, 8. W. Hartevelt 9, 11, 16, T. v. d. Vecht 13. 15. 19. A. ter Haar 14, H. Bey 21 Chr. Selier 22. QUALITY SINCE 1873 topkwaliteit Verreweg de meest gerookte Amerikaan De naad van Lenden kom-t maandag uur bijeen. Op de agenda komen de vol gende punten voor: Preadvies op het verzoek van de Ko ninklijke Nederlandse Automobiel Club n tx>e te treden als buitengewoon lid. V-oorstel inzake het beschikbaar stelilen van gelden voor de vestiging in deze ge meente van een centraal depot van beeld, stroken ten dienste van het onderwijs. Preadvies op het verzoek van het be stuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs om medewerking voor de sohaffimg van leermiddelen ten behoeve de gevormde parallel 4e klas aan d« school voor gewoon lager onderwijs, ge legen aan de Oosterstraat 16. (Kosten /954). Preadvies op het verzoek van het be stuur van de Gereformeerde schoolvereni ging om medewerking voor de aanschaf- van leermiddelen voor het zaakon- derwijs ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Dri-ftstraat 19. (Kosten 152). Voorstel inzake het verlenen van een bijdrage in de kosten van restauratie van het orgel, staande in de H. Lodewijkskerk Voorstel inzake het vaststellen van een partieel uitbreidingsplan „Leiden-Ende- gee9terwetening". Voorstel inzake onteigening van gron- sn en water gelegen nabij de Endegees- terweteiing. Voorstel Inzake het verkopen van per celen industrieterrein, gelegen aan de toe komstige Rooseveltstraat. hele dag atletiek en voetbal "1 met groot enthousiasme Ongeveer tweehonderd C.J.M.V.-ers hebben gisteren genoten van hun ioet« iaarlÜ,kse sportdag. Het succes van deze dag was te danken aan het prach- tige weer en de goede organisatie, die berustte bij de heren H. van der Ven, D. Stigter en J. de Groot. In een gezellige en sportieve sfeer werden onder belangstelling van vele ouders en anderen een voetbalcompetitie en een uitgebreid atletiekprogra-mma afgewerkt. De sportavond in wijkge- bouw Levendaal was een prettig slot van dit geslaagde festijn. Met groot enthousiasme hebben gedu rende de hele dag alle deelnemers zich in atletiek en voetbal ingezet voor hun ver enigingen: Rehoboth, Levendaal, Phêbe, I Jan Ligthart, De Ontmoeting, K. en G k wf Irene en Prediker. Het persoonlijke ele ment was zoveel mogelijk uitgeschakeld. Weliswaar kreeg iedere winnaar een di ploma. maar medailles waren er slechts de totaal-prestaties van de vereni- gel# gingen. 10—12 jaar: Voor het eerst was dit jaar voor deze leeftijd een voetbalcompetitie. K. en G„ De Ontmoeting, Jan Ligthart en Irene hadden hun pupillen ingeschreven. De eindstand werd: 1. Irene; 2. K. en G.; 3- Jan Ligthart; 4. De Ontmoeting. 1216 jaar: In deze afdeling was van krachtsverschil geen sprake. De finale RehobothDe Ontmoeting werd door strafschoppen ten gunste van De Ontmoe ting beslist. Eindstand: 1. De Ontmoeting. 3. Rehoboth. 3. Phêbe, 4. Levendaal. 16 jaar en ouder: In deze afdeling plaat sten K. en G. en Rehoboth zich voor de fi nale. De geanimeerde wedstrijd moest bij ne stand 0—0 verlengd worden. K. en G maakte al na enkele minuten in de ver enging het winnende doelpunt. Eind stand: 1. K. en G„ 2. Rehoboth. 3. De Ont moeting, 4. Levendaal 10—12 jaar: 60 m: 1. J. Bonnet. 2. Hon ors. 3. Esderts. 4. J. D. Matze. 300 m: 1. J- Bonnet, 2. G. Lagerman, 3. Boezie. 4 x M m: 1. Jan Ligthart. 2. Phêbe. ,2—1* jaar: 60 m: 1. K. de Vincourt, £3. B. Gerritsen, 2/3. C. Holwerda, 4. Ch. «engen. 500 m: 1. J. C. Bekooy, 2. Ruiten- 3. L. Lagas. 4 x 60 m: 1. Rehoboth. z- Phêbe. Vèrspringen: 1. De Jager, 2. T. v- d. Heiden, 3. K. de Vincourt. 1416 jaar: 80 m: 1. J. Verhoog, 2. M. Frank, 3. L. v. Kl-averen, 4. E. Zilverentont 800 m: 1. L. Jongeleen, 2. E. Zilverentant, 3 E. Delarie. 4 x 80 m: 1/2. Levendaal en Rehoboth, 3. Phêbe. Vèrspringen: 1. M. Frank, 2. J. Kooreman, 3. L. van Klaveren. 16 jaar en ouder: 100 m: 1. P. Stlkkelo- rum, 2. J. de Klerck Wolters. 3 G. Kra mer, 4. Segaar. 1500 m: 1. K. Segaa Knol, 3. G. Kramer. 4 x 100 m: 1. Reho both. 2. De Ontmoeting, 3. Prediker. Vèr springen: 1. P. Stikkelorum, 2. K. de Vos. 3. G. Kramer. Rehoboth bleek in het totaal vooral bij de anderen het sterkst. De medailles voor de verenigingen wer den als volgt verdeeld: 10—12 jaar: 1. Jan Ligthart, 2. Phêbe. 1214 Jaar: 1. Levendaal. 2. Rehoboth, 3. Phêbe. 1416 jaar: 1. Rehoboth, 2. Levendaal. 3. Phêbe. 16 jaar en ouder: 1. Rehoboth. 2. Predi- kre. 3 De Ontmoeting. Bij de' uitreiking van de diploma's op het veld werden de Juryleden én de scheidsrechters, die zo bereidwillig hun vrije dag voor dit toernooi hadden afge staan. een doosje sigaretten en een CJMV- speld aangeboden Feestavond De oudste jongens (van 14 jaar af) kre gen 's avonds nog een prettige ontspan ningsavond aangeboden in gebouw Leven daal, waar een viertal gespierde braven van de Leidse krachtsport.vereniging en enkele knapen van de Leidse wieler-ver- enlging ..Lenig en Snel" demonstraties van hun kunnen gaven, die door allen zeer werden gewaardeerd. De prima band van de CJV „Uks" o.l.v. Albert Jonker zorgde voor een gezellig en vlot muziekje. Twee films (één over skieën en één over het echte cowboy-leven) vormden het sluitstuk van deze avond. Alle jongens gingen daarna met vele in de pauze door de heer D. Stigter uitgereikte medailles en diploma's voldaan en moe naar huis. Voorstel -inzake -het verkopen van bouw. terrein gelegen aan de Ka-naelweg en ver der grenzend aan de d-oor te trekken Fruinlaan, Dozystraat en De Goejestraat en van bouwterrein gelegen op de hoek van de door te trekken Fruinlaan en de door te trekken Kanaalstraat. Voorstel tot het wijzigen van de begro ting der gemeente voor heit diensigaar 1955. Arjos houdt een grote verkiezingssamenkomst Vrijdag zal in De Burcht de grote ver kiezingsbijeenkomst van de Arjos voor de Protestantse jeugd van Leiden, Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Leiderdorp, Kou dekerk. Voorschoten, Zoeterwoude en Oeg6tgee6t worden gehouden. De Arjos, die al een eigen folder heeft verspreid, •ieht zich speciaal tot de jeugd tussen 18 in 20 jaar. Prof. dr L. W. G. Schol-ten uit Utrecht, de bekende radio-spreker, zal het woord »n over „Grond onder de voeten". Meer praktische vragen worden in het kort besproken door de wethouder van Openbare Werken uit Delft, de heer P. C. Elffenich, die spreekt over „In een ver anderende wereld. De avond wordt ver der gevuld door het politiek cabaret ,J)e Driestar", een programma waarin „ster- het licht zullen werpen op lijst drie. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Carolina August», dr van J Du ijzers en B A Dinrbat; Comeflie, zm van W J Holverda en J Chaudnon; Jacoba Wifllheimiima, dr van A Neu-teboo-m en J Matters; Franoiscue Jacobus Maria, zn C W M La-utenölager en E M Ha-rm; Ma-rcel Johannes Hendrik-ue, zn van T H Mühlstaff en E J M Brand; Beatrix Fran- coise Cecile, dr van F A Aalders en J M Groenewegen. OVERLEDEN: E van Duijm, dr 10 mnd; J de Jong, zoon 7 dgm. Gemeentelijke bijdrage behoeft de duizend gulden nauwelijks te overschrijden Het kerkbestuur van de parochie van de H Lodewijk wil overgaan tot restauratie van het orgel van de Lodewijkskerk. Het orgel komt voor op de door Monumentenzorg samengestelde lijst van belangrijke historische kerkorgels. Het instrument is omstreeks 1650 gebouwd en is in 1769 be langrijk verbeterd en uitgebreid door de orgelbouwer Johannes Mitter- zether. Monumentenzorg heeft het ingedeeld in klasse B, waaruit blijkt, dat die dienst het van groot belang acht. De restauratiekosten werden geraamd op f 10.400. De minister van O., K. en W. heeft zich met het ontworpen restau ratieplan akkoord verklaard en heeft een rijkssubsidie toegezegd van dertig pro cent der kosten, tot een maximum van f 3120. Het kerkbestuur heeft ook een sub sidieverzoek ingediend bij Ged. Staten. Hoewel nog geen voorstel is gedaan aan Provinciale Staten mag worden verwacht, dat de provinciale bijdrage ten hoogste f 1040 zal bedragen, of tien procent der B. en W. achten instandhouding orgel ook voo-r de gemeente van groot belang. Zij stellen de raad daarom Depot beeldstroken voor 't onderwijs Onder de middelen die als resultaat van de vernieuwing van het onderwijs in ge bruik worden genomen, nemen de beeld stroken een steeds belangrijker plaats in, zo delen B. en W. van Leiden de raad mee. Over talrijke onderwerpen zijn beeldstro ken verkrijgbaar, die zowel technisch As didactisch aan ho-gc eisen voldoen. In ver band hiermee is aan hoofden van Leidie scholen de vraag voorgelegd, of zij vestri- van een centraal depot ter secretarie deze beeldstroken gewenst achten. In an de 73 gevallen kwam een bevesti gend antwoord binnen. Het college stelt de raad voor 5 200 uit te trekken erste inrichting van dit depot. Voor aanvulling en vernieuwing van de beeld stroken zal 1000 per jaar wel genoeg zijn, zo menen B. en W. de gemeentelijlee bijdrage bepalen op tien procent der kosten. De gemeentelijke monumentencommissie heeft zich met het restauratieplan ver- Het Sleutelbloemwerk werd, zo le zen we in het jaarverslag van du meisjescentrum, in 1955 in de bestaan de omvang voortgezet. Hoewel he aantal cursisten zich niet uitbreiddi werd gestreefd naar 'n doelmatiger in deling der lessen. Het clubwerk werd verder uitgebreid. De dagelijkse lei ding van het werk bleef berusten bij mejuffrouw G. v. d. Voort. Zij werd bijgestaan door de heer en mevrouw Groenheide en door mejuffrouw F. v In de samenstelling van dagelijks en algemeen bestuur kwam geen wijziging- Op 1 september 1955 volgden 150 meisjes de cursus. Het aantal middagcursussen werd met één uitgebreid om deze groe pen niet te groot te maken. Ook het ontspanningswerk is op de zelfde voet voortgezet. Sedert september 1955 was het clubhuis vijf avonden per week open. Het werk is met een gem de groep uitgebreid. Het aantal club meisjes varieerden per 1 januari 1956 tus sen de 70 en 80. Vijfentwintig bedrijven werken hieraan mee. Uitbreiding van de arbeid wordt bemoeilijkt door de finan ciële situatie, die zorgelijk blijft. De pro vinciale subsidie werd aanzienlijk ver minderd en ook de gemeentelijke bijdrage bleef achter bij de bestaande normen. De begroting 1956 toont een tekort van f 4.000 zodat een tweede leidster niet kan wor den benoemd. voor het laatst op bezoek bij lode sengers In het lichte, landelijke atelier van Lode Sengers is weinig veranderd Wanneer men binnenkomt om de tentoonstelling te bezichtigen die mevr. Sengers er heeft ingericht, is het alsof Sengers nog elk ogenblik door het kleine voorportaaltje kan stappen. Overal bloemen, en voor de werktafels staan de stoelen, alsof de kunstenaar er juist nog op gezeten heeft. Met Silvifix blijft het haar prach tig zitten. Het krijgt een schitte rend diepe glans en wordt steeds mooier! Want Silvifix Haircream bevat tevens Silvikrin Puur, de beroemde biogene haarvoeding. Fix Uw haar met Silvifix! EXCES Wika Van den Tempel vertelde over werk in Croosivijk Zaterdagmiddag en -avond voor Pinksteren traden de jonge en oudere leden van het Chr. Tamboers- en Pijperskorps „Kunst en Genoegen" aan, maar nu op andere wijze dan gewoonlijk geschiedt. In de Zendingsschool te Oegstgeest had namelijk de 27ste jaarfeestviering van „K. en G." plaats en dit keer zouden sportevenementen de hoofdschotel voor hét avondeten uitmaken. Even na drie uur traden twee elftallen in het veld, de tamboertjes en pijpertjes „Jong K. en G.". die de eerste voet balwedstrijd zouden spelen. Het was voor de scheidsrechter, onderkapelmeester Jan IJzerman, een geweldig moeilijke taak om uit de kluwen jongens de juiste stand van zaken op te maken! Deze humoristische wedstrijd eindigde met stand 11. arna kwam de derby-wedstrijd van het seniorenkorps. De band kwam tegen dq pijpers aangetreden o.l.v. scheidsrech ter H. v. d. Ven, jeugdouderling van Le vendaal. Deze op veel hoger plan staande wedstrijd eindigde in een benauwde 32 overwinning voor de tamboers en hoorn blazers. In het gebouw van de zendingshoge school werd vervolgens de avondboterham genuttigd, waarna een bandrecorder de meest pikante momenten uit de zojuist ge speelde wedstrijd weergaf. Ten einde eens kennis te maken met 'n ander soort-jeugdwerk-met-achtergrond wika J. v. d. Tempel uit Rotterdam uitgenodigd om te vertellen over het ,Crooswijk-werk". Wika V. d Tempel is de rechterhand van ds G van Veldhuizen in Crooswijk is een geweldig groot jeugdwerk gesticht met allerlei groepen voor verschillende interessen. Voor w leeftijd ook en welke eigenaardige hobby ook wordt gekozen, toch geschiedt al dit werk vanuit de geestelijke standing van de wijkgemeente van ds. Van Veldhuizen. De directe Evangelieverkondiging komt vaak op de tweede (of derde) plaats, maar de leiding is zich zijn hoge roeping wel terdege bewust. Men moet. als kerkelijk mens. vaak wennen aan deze werkwijze, omdat men zulks in ons land op kerkelijk jeugdgebied allerminst gewoon is. Maar de praktijk heeft nu eenmaal geleerd, dat voor het toedienen van „geestelijk voed sel" soms met het dessert het toetje begonnen moet worden. Wika V. d. Tempel had meegebracht zijn boksgroep „H. van 't Hoff", waarvan de leden (ook jongens van tien jaar wa ren erbij) een voorstelling gaven van hun training en opleiding. De negentien jon gemannen traden daarop in de ring en hun verrichtingen werden door alle aan wezigen met grote interresse gevolgd. Na deze causerie en interessante boks- demonstratie werd geluisterd naar een taptoe van de Marinierskapel, op de band opgenomen. Het was al na tienen toen deze „aparte" jaarfeestviering door de voorzitter van K. en G. werd gesloten. Van 19 mei tot en met 17 juni kan nen in het atelier van de overleden schilder aan de Pesthuislaan 6 een uit- :en keur van zijn werken bezichti- en het mag een voorrecht worden genoemd, deze werken juist ln deze om geving te beschouwen, de omgeving im- i, waar zij zijn ontstaan. Boven dien is er uiteraard nog zoveel bij el kaar, zowel ouder werk als werk van meer recente datum, ja zelfs uit de al lerlaatste tijd. En ten slotte mag ei ook wel op gewezen worden, dat 1: tentoongestelde oeuvre door deskum gen is uitgekozen, want mevrouw Se gers wilde zo zeker mogelijk zijn bij deze postume hulde aan de nagedach- Het is óók een voorrecht door n Sengers zelf te worden rondgeleid. De liefde, waarmee zij de stapel litho'! houtsneden en etsen op een der tafels doorbladert en toelicht, is door niets te overtreffen. De details, die zij geeft, kunnen door geen deskundige, hoe goed deze ook de kunstenaar zou hebben ge kend, verbeterd worden Wanneer zij de tekeningen en gouaches op een andere tafel doorbladert, ontrolt zich een kun stenaarsleven voor u. met al zijn vreug den en verrassingen. Zij kent vele van de mannen en vrou wen, die model gezeten hebben, de ernst van de clowns en de verhevenheid van de monumentale heiligen-figuren. Zij glimlacht bij de zotte invallen, die in tekeningetjes hun weerspiegeling von den. Haar handen glijden liefkozend langs het boetseerwerk, waarvan uit drukkelijk wordt gezegd, dat het niet te koop is. En zij staat naast u, t LEIDERDORP Uitbreiding van het Zijlkwartier Het vlotte tempo waarin de bouwgrond in complex 5 vaii het grondbedrijf wordt verkocht, maakt het nodig verdere plan- te maken voor toekomstige uitbrei ding van Leiderdorp. Het uitbreidingsplan Spanjaardsbrug is bijna geheel uitge voerd, terwijl de verkoop van gronden in het uitbreidingsplan Doeskwsrtier ook niet veel speling meer biedt. en W. hebben nu hun gedachten laten over een plaats, drie thans voor be bouwing in aanmerking zou komen. Zij »n deze te hebben gevonden in de omgeving van het Zijlkwartier, omdat daardoor een meer afgeronde nieuwe dorpskom zal worden verkregen. Zij stellen de raad dan ook voor» aan het architectenbureau Kuiper-Gouwetor- De Ranitz-Bleeker te Rotterdam opdracht geven tot het ontwerpen van een uit breidingsplan in onderdelen voor het Zijl- kwartier. Dit bureau heeft ook de andere eidingsplannen ontworpen en is vol ledig met de omstandigheden van Leider dorp op de hoog'e. Gemeenteraad Vrijdag kwant voor 8 komt de raad bij een. Agenda: voorstel tot verkoop van grond uit complex 5 van het grondbedrijf, voorstel tot uitbreiding van het brand weermateriaal met een tweede blus een heid, voorstel inzake subsidiëring van land- en tuimbouwsohOlen, voorstel in zake subsidiëring van bijzondere middel bare scholen, voorstel tot verpachting van het dorpshuis, voorstel tot het doen ont werpen van een uitbreidingsplan voor het Zülk-wartrier Materiaal brandweer en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat de aanschaffing van een tweede blus- ïenheid urgent moet worden geacht. Daar na dienen de vervanging van de autospuit jn de eventuele aanschaffing van een ladderwagen aan de orde te komen. Burgerlijke stand Geboren: Ingrid Petronelila, dochter van W. F. van den Heuvel, en van C. P. van Oversteeg, B. G. Cortslaan 48, Ester Jo sephine, dochter van J. A. G. Da-vids en A. A. Holt. Hoofdstraat 79g, Agnita, dochter van M. van Duivenboden, en van Meinema. Koningstraat 14. Cornelia Johanna, dochters van R. van der Zwan, en van G. G. Borreman. Hoofd straat 76. Ondertrouwd: L. Blok, 19 jaar Zoeter- woud». Hoge Rijndijk 387. en M. de Rid der, 23 jaar. Hubrechtplein 1. ïuwd: W. F. Vermond en E. Hooge- boom. neer u het mozaïekwerk bekijkt: „Mar mer is zo'n mooi en geschakeerd mate riaal", zegt zij dan stil. De expositie is in hoofdzaak inge richt voor de vrienden van Lode Sen gers, maar dan in de meest ruime en ideële zin van het woord. Zij is geopend van voormiddags 10 tot namiddags 6 uur, behalve op zaterdag en zondag 26 en 27 mei. Een wandeling naar dit afge legen en Idyllische stukje Leiden in de omgeving van het oude Pesthuis is bo vendien nog een stukje lentevreugdde op de koop toe. C. Th. YVUbert-R-eisberman. Nu met bed aan de Nieuwe Riin De heer J. Stipdonk heeft zaterdag avond met vrouw en kind nieuwe sen satie verwekt. Hij slog namelijk zijn bed op vóór zijn vaders pand, waar hij vrijdag werd uitgezet, en begaf zich „ta ruste". Het kind moest in de openlucht in de kinderwagen slapen. Van rust is natuurlijk niet veel geko men. Daarvoor was de belangstelling bij het echtelijk bed te groot. Na een uur heeft de politie aan de voorstelling een einde gemaakt. Het gezin Stipdonk heeft de nacht van zaterdag op zondag doorgebracht in een paardenstal en is zondag bij kennissen ingetrokken. Het gezin zal bij kennissen blijven totdat de inboedel uit Wenen is over gekomen. De heer Stipdonk heeft daar een jaar of acht gewoond, waarvan één jaar met zijn vrouw. Hij vertelde ons, dat zijn Weense inboedel te groot was (onder meer door een Steinway-vleu- gel) om een blijvend onderdak bij do kennissen te kunnen vinden. De bari ton-zanger heeft in Wenen gestudeerd, eerst twee jaar aan het conservatorium en later op privé-colleges van twee pro fessoren Hij heeft, zo zei hij ons, door hard werken zijn kost en studie in Wenen moeten verdienen. Partieel uitbreidingsplan Endegeesterwetering De gironden, gelegen tussen de Poelwe- tenirug, de Endegeestwetenn-g en de tram baan LeidenDen Haag zijn bij raadsbe sluit van 6 november 1933 bestemd voor villlabouw en openbaar groen, De raad keurde voor dece grond een plan tot ont eigening voorlopig goed op 19 maart 1958 in verband met een ommiddellijik noodza kelijke uitbreiding van het gebouwen complex van het A.Z. Voor dit gebied is een partieel uitbreidingsplan ontworpen, waarbij de gronden worden bestemd voor openbare of bijzondere gebouwen. B. en W. nodigen de raad uit het gel dende uitbreidingsplan dn te trekken en het onderhavige plan vast te stelien. Officiële opening lijn Gouda-Alphen Op vrijdag 1 juni zal de geëlektrifi ceerde spoorlijn GoudaAlphen aan den Rijn in gebruik worden genomen. Daar toe zal een oftjciële reis worden ge maakt De trein komt 15.31 uur in Al phen aan den Rijn aan. Daarna biedt de directie van de Nederlandse Spoor wegen de genodigden de thee aan, waarop om 17.20 uur naar Den Haag zal worden teruggereden. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 14 tot en met 19 mei Te Leiden vestigden zich T. Aberson, onderwijzeres, v. d. Waals straat 49; A. H. A. Alta, onderwijzeres, Bilderdijkstraat 3; O. C. van Belle, A. Burenhof 61; B. J. van den Berg, reli- gieuse. Hooigracht 11-29; H. J. F. van Bers, secretaresse, Bilderdijkstraat 4; G. J. Beumer en fam., hoofd ener school, Roomburgerlaan 35; M. B. Blank, reli- gieuse, Hooigracht 11-29; W. Bloem, deur waarder, Rijnsb.singel 47a; J. P. Blom en fam., timmerman, Prinsenstraat 45a. A. M. Bonda, kantoorbediende, huizerkade 13; E. F. Devilee-Borckmann, Staalwijkstraat 28; G. T. van Dinter- Borst, Pieterskerkstraat 20; A. Langezaal- Bottelier, Lange Mare 80; C. M. Bijman, gezinsverzorgster, Morssingel 8; Deventer, ass. analiste, St. Buysingstraat W. H. J. van Deventer, Joh. de Witt- straat 14; E. van Eek, Pieterskerkhof 4; C. A. Redegeld-Edelaar, Boshuizerkade Z7- van Emmerik en fam., metaalbe werker, Hoge Rijndijk 160; J. R. Geijn, religieuse, Hooigracht 11-29. A. Glaasker, huisknecht, Rjjnsb.weg 50; L. M. Goedhart, hoofd assistent RU, Rijnsb.weg 5; C. M. de Graaff, 11. pleegster. Hooigracht 11-29; W. P. Haring, pastoor, Zoeterw. Singel 5 Haverkamp, kraamverzorgster, le Binnenv.gracht 30; R. F. van Herwaar den, Watersteeg 3; B. A. J. M. van 'I Hoff, schrijver, Rijnsb.weg 112; H. A Janssen, ploegbaas NS, Oude Singel 140; G. D. de Jong en fam., arts. Roomburger laan 43; J. M. T. Klaver, religieuse, Hooi gracht 11-29; G. E. Klein Nagelvoort en fam., Roomburgerlaan 47. J. D. Klevering, klerk-fypist, Hoge Rijndijk 170a; J. A. Klop. ll.-verpleegster, Rijnsb.weg 10; D. Kranenburg, hulp in de huish.. de Gij- selaarstraat 1; A. G. van Kranendonk en fam., hoogleraar. Roomburgerlaan 45; H. A. Kuiphuis en fam., magazijnbediende, Oude Vest 231; H. A. Loeff, Groeneveld- stichting 1; M. L. van de Luitgaren fam., korp. kok KL, Oude Singel M. Maas, scheepswerktuigk., P. de Courtstraat 64; J. van der Meij, vuiler limonadefabriek, Looierstraat 27; A. H. Minnen, huishoudster. Oude Rijn 24a; G. H. Monsantofils, verpleegster, Rijnsb.weg 10. T. Nagelkerken, religieuse. Hooigracht 11-29; L. D. Noordhoek en fam., tennisleraar. Temminckstraat 19; J. Paul, arts, Rijnsb.weg 141; O. E. Post, ass. accountant, P. C. Hooftlaan 1; H. J. Postma, religieuse. Hooigracht 11-29; N. W. Reer, Hooigracht 54; M. J. E. van Rhijn, religieuse, Hooigracht 11-29; H. J. in den Biggelaar-de Roos en fam., Fred, van Edenlaan 11; J. Schippers en fam.. bankbediende. Hartmanstraat 28; J. B. Schoon, fröbelonderwijzeres, Leven daal 121; J. Siebert, mach. bankwerker, Mecklenb.straat 5. J. L. van der Vloet- Snoek en fam., Marnixstraat 133; A. Mo- raal-Spaargaren, Apoth.dijk 7; A. van der Steeg, Rijn en Schiekade 4a; H. I. M. T. Vernooij, Zoeterw. Singel 52; M. J. G. Vierstra, Zoeterw. Singel 47; M. van Vliet, Zoeterw. Singel 67; M. de Groot-de Vos, Vondellaan 16; J. P. Walraven, dienst bode. de M. v Streefkerkstraat 57; E. N. Wevels. adj.directrice, Rijnsb.weg 10; M. de Widt, dienstbode, Spieghelstraat 21; an der Zee, montessorileidster, Roo- denb.straat 4. G. P. Zwetsloot, zuivel handelaar, Kuiperssteeg 5. Uit Leiden vertrokken B. Arbouw, Meidoornstraat 32, Oegst geest. Oranjelaan 29; A. van den Berg, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Duinzichtstr. U. v. Raalte-v. d. Berg, Volmolen- gracht 2a, Utrecht. Boorstraat 2; M. P. Hendriks-Bergers, J. W. Frisostraat 6. Haarlem. Kruisweg 72 rood; J. E. S. v. Helden-Blok en fam.. Hogewoerd 84a, Schagen, Grotewallerweg 9; A. M. Boe- lee, Leliestraat 1, Oegstgeest, v. Assen- delftstraat 1; F. M. Bresser, de L de Kanterstraat 33. Oegstgeest. Emmalaan 76; J. F. Bröring. H. Morsweg 17, Dor drecht, v. Blanckenb.straat 59; J. F. L. Bruijn en fam., Wasstraat 2D, Haarlem.' Schoonoordlaan 14; L. H. de Gruyter-Bur- gersdijk. Plantsoen 71. 's-Gravenhage, Willemstraat 49; P. M. J. van Cleef, Bo termarkt 25, Amsterdam, Grensstraat 9; E. Cijfer. Rijnsb.weg 119a, 's-Gravenhage, Ruychrocklaan 209; H. M. C. Devilee, Co- sijnstraat 20, Eindhoven, Dommel Hoef- itraat 2; A. H. Dijckmeester, Morsweg 56, Amsterdam, J. v. Goyenkade 23; H. A. v. Dijk, da Costastraat 24, Warmond, Heerenweg 53; G. Flierman. Pieterskerk hof 36, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 11; A. de Groot, Oude Vest 235a, Winters wijk. Houtladingsteeg 2; B. v. Beekum- Hageman. Tib. Siegenb.straat 32. 's-Gra venhage. Frankenslag 406; J. A. C. Ha- verkorn en fam., Calandstraat 57. En schede, Drebbelstraat 44; W. T. v. d. Hei den, Haarl.straat 22, Hazerswoude. Rijn dijk 82; B. C. v. Helden, Boshof 47, Den Helder, Buitenhaven 5; W. P. J. Helver- steyn. Heemskerkstraat 64, Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 57; M. J. W. A. Prent ten Hengel, Aalmarkt 1, Warmond, a/b „Laus Stultltiae"; A. M. J. v. Heijst, Haarl.straat 138, Roermond, H. Luijten- straat 6; F. F. Hofman, Roodb.straat 19, Rotterdam, A. v. Spangensingel 33; H. C. Hsu, Pietersk. Choorsteeg 26, Apeldoorn, Hoofdstraat 155; P. A. de Jong en fam., Lorentzkade 8, Oegstgeest, Pr. Hendrik laan 1; G. P. M. Vonk-v, Kins. Oranje gracht 143, Sassenheim, A. Verkleijstraat 36; G. R. E. Kuyntjes, Zeemanlaan 20, Leiderdorp. M. P. Splinterlaan 5; J. de Lange, Breestraat 56a, Egmond aan Zee, Wilhelminastraat 132; J. de Lange, Roodb. straat 49, Schiedam, Willemskade 43a; A. Kuyntjes-Lankhorst, Zeemanlaan 18, Lei derdorp. M. P. Splinterlaan 5; G. Leget, Plantage 3, Maastricht, Dr. Schaepman- laan 62a; J. Levie en fam., J. de Witstraat 's-Gravenhage, Veenendaalkade 412; H. N. Liem, Resedastraat 6, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 88; M. D. Lievense, Rijnsb.weg 10, Middelburg. Bree 49a; T. M. Lub, Utr. Jaagpad 101. Maassluis. Fe- nacoliuslaan 35; T. C. v. d. Meer. Nieuwe Rijn 8, Sneek, Pr. Julianapark 8; D. J. Noest, H. Rijndijk 177, Rotterdam. Ro- chussenstraat 271a; Fr. v. Nood en fam., Parkstraat 22a, Leiderdorp, M. P. Splin terlaan 73; A. Oudshoorn. Kanaalstraat 11, Den Helder. Buitenhaven 5; P. J. Paauwe Rijnsb.weg 10, Middelburg. Kin derdijk 46; M. M. Pieters, M. Treublaan -Gravenhage, Wognumstraat 70; A. Prent, Haarl.straat 247a, Warmond, a/b „Laus Stultitiae"; G. Pijnnaken, de Ge- nestetstraat 83a, Utrecht. Bolstraat 3 bis; Schaap, Rijnsb.weg 37, Rotterdam. Koninginneweg 22; J. de Bruijn-v. Sons- beek, R. en Schiekade 83, Rotterdam. Schoepstraat 3c; E. A. M. Maduro-van Straaten, Cobetstraat 12, Culemborg, Bin nenpoort 4; P. J. Swaak, Thorbeckestraat 27, Breukelen. Zandpad 49; G. A. Trou- wee, Evertsenstraat 30. Katwijk, a/b „Ge- raldina"; J. v. d. Vaart, Pietersk. Choor steeg 24. Utrecht. Nieuwe Kamp 3; J. Veenstra, J. de Wittstraat 37. Ede. Sta tionsweg Rusthuis „Bethanië"; A. S. Jasperse-Veerman, Zijlsingel 39, Alkmaar, Colijnstraat 27; J. Verhoeve, Varken markt 7, Alphen a/d Rijn. Pr. Hendrik straat 69; M. J. Vrolijk, Ververstraat 49, Haarlem. Rijksstraatweg 408A; C. M. Warmerdam, L. Rijndijk 117, Oegstgeest, Warmonderweg 66; M. F. Wehrmeijer. Janvossensteeg 48, Rotterdam, v. d. Hill- straat 3; J. West, L. v. Leijdenstraat 2a, Arnhem. B. Zweerslaan 21; A. P. West dorp, Maredijk 34a, Amsterdam, Haarl- meerstraat 154 III; A. M. Wolfsen, H. Rijndijk 1, Noordwijk, Q. v. Uffordstraat B. C. Zeijdner, Rapenburg 103, Rot terdam, Kralingse Piaslaan 31.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 3