Wijziging in handelsreglement bracht tongen in beweging Hot d SCHEPEN MEUWE LEIDSCHE COURANT 9 WOENSDAG 16 MEI 1936 K.V.B.C., afdeling Rijnsburg F DE KANTINE van „Flora" vergaderde gisteravond de afdeling Rijns burg van de Koninklijke Vereniging voor Bloembollencultuur. De bijeenkomst stond onder leiding van de vice-voorzitter, de heer J. Scho- neveld Dzn, die gezien de huidige stand van de gewassen een goede oogst verwachtte. Secretaris Jac. van den Eykel en penningmeester J. van Egmond brachten hun jaarverslagen uit. Beiden waren tevreden over de gang van zaken en de penningmeester had een batig saldo van f 220. Zijn beheer was door de heren J. v. d. Sleet en W. Stad in orde bevonden. De beschrijvingsbrief van de algemene vergadering, die op 22 mei zal worden gehouden, werd besproken. Het voorstel van de afdeling Katwijk om een scherpere controle te doen uitvoeren op het bezoek aan de bloembollenbeurs door niet-leden, zal worden gesteund. Uitvoerig werd ge discussieerd over het voorstel van het hoofdbestuur om het handelsreglement zo danig te wijzigen, dat het de kopers mo gelijk wordt gemaakt een partij terug te zenden, wanneer zij er twee procent zure tulpen in hebben aangetroffen. Uiteinde lijk kon de vergadering zich met het be trokken voorstel akkoord verklaren. Op voorstel van één der leden werd be sloten over een maand een buitengewone ledenvergadering te beleggen, waarin de kwestie van de teeltvergunningen zal worden behandeld. Het betreft hier het al of niet inleveren van vergunningen, wan neer zes jaar zijn verstreken Tot afgevaardigde naar de algemene vergadering werd de heer J. van Klave ren benoemd. C.H.J.G. Rijnsburg Voorbereiding op de verkiezingen De afdeling Rjjnsburg van de C.H.J.G. geeft blijk van een loffelijke, op de komende verkiezingen gerichte, werk zaamheid. Gisteravond kwam deze jon gerengroep bijeen in de kantine van Van der Vijver» conservenfabrieken. waar de jongelui na het aanhoren van een Inte ressante lezing, - uitvoerig de te nemen propaganda-maatregelen bespraken. De heer Jac. van Heyst, voorzitter van de ring Rotterdam, sprak over de Tweede Kamer. Spreker ging diep in op de ontwikkelingsgeschiedenis van de Staten Generaal. Hij noemde de taak van de beide Kamers controlerend, corrige rend of aanvullend. De historische groei van de verhoudingen tussen de partijen werd eveneens belicht, waarna de heer Van Heyst gedeelten voorlas uit het humoristische boek „Van Binnen- en Buitenhof". Penningmeester L. de Kluyver meldde in zijn financieel verslag een deficit van ƒ53. Vervolgens werd een werkcommis- sle benoemd. De secretaresse, Jannie Oudwater, deelde mee, dat er folders en raambiljetten zullen worden verspreid. Zij spoorde de leden aan. de vooral onder de ouden van dagen levende misverstan den door een persoonlijk gesprek uit de weg te ruimen. Dit jaar zal in Rijnsburg een week einde worden gehouden. De organisatie berust in handen van de werkcommis- sie. Op 2 juni wordt deelgenomen aan de verkiezingsbijeenkomst te Leiden. Ten slótte las Gobi Passchien een ge dicht en verzorgde vice-voprzitter Nic. den Heyer de dagsluiting. Op 5 juni hoopt men weer bijeen te komen. Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur spreekt in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de af deling van de Geref. bond ds. Monster te Katwijk aan Zee. LISSE Onder voorzitterschap van ds. Schouten hield de Geref. jeugdcentrale een avohd in De Taveerne. De zaal was geheel met jeugd en ouders bezet. Opgevoerd werd deze avond het ernstige toneelstuk „De zoon van Berkenhof", dat twee jaar na de oorlog speelt op een boerderij ergens in Nederland. Het gegeven van dit spel is niet nieuw, maar toch nog wel inhoudrijk genoeg om er een stuk van te maken, dat de mensen een avond kan boeien. De op voering was over het algemeen goed te Zware straffen voor sigarettendiefstal Een 29-jarige Haagse machinemonteur had met een 34-jarige collega jaren ach tereen sigaretten gestolen ten nadele van de sigarettenfabriek, waar ze werkten De officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste gisteren tegen de eerste zes maanden gevangenisstraf, met af trek en terbeschikkingstelling van de regering en tegen de tweede tien maan den gevangenisstraf, waarvan vijf maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. In deze zaak werd zes maan den voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en 50 boete of 25 dagen geëist tegen een 27-jarige timmerman voor heling van ongeveer 10.000 sigaretten. Uitspraak 29 mei. Cultureel centrum in Den Haag B. en W. van Den Haag hebben de Haagse gemeenteraad voorgesteld in principe te besluiten tot de stichting van een cultureel centrum op Zorgvliet. De bouwkosten worden voorlopig op 27.5 millioen gulden geraamd. In dit centrum zouden moeten worden opgenomen het nieuwe Haagse cohgresgebouw, een uit breiding van het Haags gemeentelijk museum en een nieuw museum voor hef onderwijs. Het aanvankelijk in het cul turele centrum gedachte Koninklijk con servatorium voor muziek komt te ver vallen. Mr. J. M. van Walsem en mr. J. W Flier in ga is op hun verzoek eervol ont slag verleend als raadsheer plaatsvervan ger van het Arnhemse gerechtshof. LEIDERDORP A.R. kiesvereniging „Vrijheid i Raad Valkenburg Voorstel aankoop overzetveer opnieuw aangehouden burgemeester N. Ouwersloot kwam de gemeenteraad gisteravond voltallig bij een. De aankoop van het overzetveer was wel het onderwerp, dat de tongen het meest in beroering bracht. De voorzitter moest de raadsleden zelfs enkele malen tot de orde roepen. De heren Poot en Postmus hadden een rapport over het mechaniseren van het veer ingediend. Daarmee zou met de verbetering van de pont zelf een bedrag van 3000 zijn gemoeid. De kosten van overneming door de gemeente zouden 8500 bedragen. De grote moeilijkheid is echter, dat de pach ter die de gemeente op het oog heeft, te ver van het pontveer woont. Men zal dus eerst tot woningniil moeten overgaan. De heer Th. v. d. Meij legde er nog de nadruk op, dat het niet eens helemaal vast staat, dat de nieuwe pachter ge zien zijn lichamelijke gesteldheid dit werk aan zal kunnen. Spreker wilde dan ook meer garanties hebben De gehele zaak van de overneming werd ten slotte dan ootc nogmaals tot een volgende ver gadering aangehouden. Direct na de opening was het voorstel van B. en W. aan de orde gekomen om een perceeltje grond aan de Marinus Post- straat te verkopen aan de heer J. Owel voor de prijs van 6 per vierkante meter. Uit mededelingen van de voorzitter bleek, dat vroegere besprekingen al afgesprongen. De prijs ter f VOORSCHOTEN Eerste ouderavond Chr. Ulo uitstekend geslaagd De eerste ouderavond van de Chr. U.L.O.-school, die gisteren in de hal van het nieuwe gebouw werd gehouden, is bijzonder geslaagd. Er heerste een feestelijke stemming en het valt moeilijk te zeggen, wie er deze avond meer genoten: de ouders of de kinderen die een zeer groot aandeel in het programma hadden. In zijn openingswoord gewaagde de voorzitter van de Stichting Chr. U.L.O. school, ds. Fortgens, van de dankbaarheid, die er leeft jegens God voor deze prachtige school. Hij deed een beroep op de ouders er aan mee te werken, dat de naam Christelijke U.L.O.-school niet tot een aanfluiting zou worden. Een zeer belangrijk element noemde spre ker de band tussen het gezin en het personeel van de school. Als Christus in ons hart woont, dan zullen we ook de school in ons gebed betrekken. Het hoofd van de school, de heer Oer- lemans. legde de nadruk op het aparte karakter van deze avond, waar voorna melijk de leerlingen hun aandeel zouden geven in de feestelijke opening. Spreker dankte de oudera voor hun medewerking In het vormen van een schoolfonds, waar uit inmiddels de piano werd gekocht, die deze avond ook werd bespeeld. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met stuk voor stuk aardige bijdragen. Zo zongen de meisjes enkele liederen in het Frans. Duits en Engels, daarbij op de piano begeleid door de heer Heymans. die dit voortreffelijk deed. Verder voerden de meisjes, eveneens be geleid en onder leiding van de heer Heymans, een bijzonder aardig zangspel op, weergevende de komst van de lente. Veel waardering ondervond de gymnas- tiek-demonstraitie onder leiding van de heer Soors d'Ancona. Opvallend waren de bereikte resultaten na een zo betrek kelijk korte oefentijd. De jongens toonden wat zij op normale gymnastieklessen heb ben geleerd. Ook de prestaties van de meisjes hadden ieders bewondering. Nadat ds. Fortgens de bijeenkomst had gesloten kregen de ouders gelegenheid het gebouw te bezichtigen, terwijl de heer Heymans een filmpje draaide ran de lokalen waarin de Ulo-school zich de eerste m anden heeft moeten behelpen. Voor degenen die daar belang in stel len is er vrijdagavond van 8 tot 9 uur nog gelegenheid de school te bekijken. Niet vrijdag, zoals eerst was opgegeven, maar donderdagavond 17 mei van 8 tot 9 uur is er gelegenheid de nieuwe schooi bekijken. Damnieuwa De Voorschotense damvereniging DES speelde tegen WDG uit Wassenaar de eer ste van een reeks wedstrijden met als in- ien gezamenlijk gekochte wisselbeker, in een spannende strijd veroverde WDG de beker door met het kleinst mogelijke verschil te winnen. De uitslag was na melijk 1618 in het voordeel van WDG. Enkele onderlinge wedstrijden hadden de volgende resultaten: Kampioen eerste klas: StauthamerJ v Bemmelen 02. Ladderwedstrijden: v d MeijOostergo 20, B v BemmelenKnol 20. Weggen Van Egmond 02. „Gereformeerde zede" Ds. De Vries uit Leiden spreekt mor genavond in zaal Leidseweg 41 niet over Gereformeerde rede. doch over de „Gere formeerde zede" Zilveren EHBO Zaterdag herdenkt de afdeling Voor- sctota, v» de Ken. Ned Ver. EHBO haar 25-jarig bestaan, 's Middags zijn er wedstrijden en vari 5 tot 6 uur een recep tie in het Gebouw, waar 's avonds een feestavond wordt verzorgd door Joop Crama's cabaret. Burgerlijke stand Geboren: Dirk, z v H J Heijmans en A Kraaij. Tolstraat 12; Petrus Cornells Maria, z v J A Zoetemelk en J J Berg man Schoolstraat 104; Pleter Cornells, z v W K Goodijk en G M Schilder. Prins Bernhardlaan 44; Caroline Simone. d v J C Korpershoek en A J van Leeuwem Wijngaardenlaan 49; Merino, z v C Scheepmaker en J W Rodenburg. W de Zwijgerlaan 72; Yvonne Eleonore, d v G van der Linden en W M Orth. Leldse- WOndertrouwd: Jan Frederik Herbschleb te Den Haag en Jacomine Florence van der Hoeven. Gehuwd: Jan van Lierop en Maria Engelina van der Eng. Overleden: Arie Oudshoorn. 73 j, e v G M Jongeneel; Adrianus Cornells van Vliet. 54 j, e v P E Berg. vond de prijs nogal laag. Nadat hem ech ter duidelijk was gemaakt, hoe gering het voordeel voor de gemeentekas wel is. ging de gehele raad akkoord. Rondvraag In de rondvraag wees de heer Th. v. d. Meij op de slechte toestand van de Kat- wijkerweg. De heer Poot wilde bij de verbetering van het wegdek ook na laten gaan of verbreding mogelijk is. De voor zitter zegde een onderzoek toe. of dit alles binnen het raam van de begroting moge lijk is De heer Postmus vestigde de aandacht op de verkeerssituatie bij de brug over de Wetering bij het raadhuis. Het blijkt, dat de verkeersborden daar niet goed zijn ge plaatst. Het verkeer van de Katwijkse kant moet voorrang hebben. Dit zal wor den veranderd. De heer Joh. v. d. Meij maakte opmer kingen over de onhoudbare toestand van de riolering. De voorzitter antwoordde, dat de volgende week een begin wordt ge maakt met een grondig onderzoek door deskundigen. Alles zal opnieuw in teke ning worden gebracht. B. en W. hopen, dat dan tegelijk de grote gebreken wel aan het licht zullen komen. Op een vraag naar de bouw van de vijf woningen aan het Boonrak repli ceerde do voorzitter, dat ook daar de afhandeling niet vlot geschiedt. De in geschreven prijs ging uit boven de vastgestelde richtprijs; bovendien werd deze Inschrijving nog ingetrok ken, zodat er nog steeds naar een uit weg wordt gezocht. Huurprijzen van 18 i 19 per week voor een eenvou- Nieuwe burgemeester Over de komst van de nieuwe burge meester zei de voorzitter nog, dat alle or ganisatorische maatregelen zijn getroffen. De aankomst in het dorp is vastgesteld op 's middags twee uur. Nadat de raadsleden zijn voorgesteld zal een rondrit door het dorp worden gemaakt, waarbij Valken- burgs Harmonie voor de muzikale op luistering zal zorgen. De schoolkinderen zullen aan het geheel een fleurige aanblik geven. Ook de Katwijkse Rijvereniging en de Vrijwillige Brandweer zullen in de stoet aanwezig zijn. Na aankomst bij het gemeentehuis zullen de schoolkind* zingen, waarna de officiële raadszitting niet om drie uur. maar om half vier zal Omdat de ruimte in het gemeentehuis zeer beperkt is. kunnen alleen genodigden daar worden toegelaten. In een van de lokalen van de Chr. school zal men ech ter via een geluidsinstallatie toch het ge sprokene in het raadhuis kunnen volgen. Het spreekt uiteraard vanzelf, dat de drie kleur die middag van alle woningen in Valkenburg zal wapperen. Christen-vrouwen bijeen De afdeling Valkenburg van de Ned. Christen-vrouwenbond hield gisteravond in zaal De Vries haar slotsamenkomst voor dit seizoen. De presidente, E. C. van Kesteren-Kranenburg, hield korte medidatie n.a.v. een gedeelte uit Marcus 2 Uit het verslag van de pen- ningmeesteressc bleek, dat er een batig saldo van f 58.13 in kas was; in de kas voor kleine vriendelijkheden ken bevond zich f 25,68. De afdeling telt op dit ogenblik meer dan tachtig leden. Een zangkoortje onder leiding van de heer M. Kroon liet enige liederen horen. Mevrouw A. van Tol-de Vries bood, na het zeggen van een toepasselijk gedicht, het bestuur een kleed aan, waarop alle leden haar naam hadden getekend. De presidente betuigde haar hartelijke dank en zei, dat geen van de bestuursleden iets van dit plannetje had geweten. De afgevaardigden uit Katwijk aan Zee, Katwijk aan den Rijn, Rijnsburg de Geref. vrouwenvereniging boden hun gelukwensen aan. Het was bijna midder nacht, toen de vergadering werd geslo- Spreekbeurt Morgenavond 8 uur spreekt in zaal De Vries voor de Geref. bond de heer D. M. A. van Teijlingen te Leiden. Burgerlijke stand Geboren: Mina Adriana Hendrina Gra- da, dochter van H A Smits en H G Roze- :cht" Vrijdag hoopt de A.R. kiesvereniging haar jaarvergadering te houden in de storie achter de Gereformeerde kerk De agenda vermeldt om. bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heren C. Los (herkiesbaar) en T. van Ingen Sehe- (ndet herkiesbaar). Na afhandeling het huishoudelijk gedeelte hoopt de heer G. C. van Houwelingen een opwek kend woord te spreken. Samen Pinksteren vieren Op Tweede Pinksterdag om 9 uur wordt i de Gered, kerk aan de Hoofdstraat een interkerkelijke dienst gehouden, waarbij zullen voorgaan de predikanten ds. Hon- >f en ds. Sweepe Buurtvereniging „Llmeika" Het bestuur van de buurtvereniging „Limeika" hoopt woensdag 23 mei met de jeugd een tochtje te maken met het welbekende Glippertje. Vertrek 's avonds uur van af plein Kooreman. HILLEGOM Visvijver beschermd met stroomdraden Een opmerkzame voorbijganger zag naandagmiddag in de tuin van de familie G. H. in de Amerikabuurt een jongen lig gen. Het bleek, dat deze jongen, de negen jarige Fransje Annaert, naar de goudvis- in de vijver had willen kijken. De bewoners hadden hier echter laag bij de grond waslijnen omheen gespannen die onder 220 Volt stroom gezet, teneinde de katten af te schrikken. De jongen liep brandwond op, en raakte bewuste loos, maar dit had ook heel goed veel ernstiger kunnen aflopen. Een dergelijke bescherming mag men nimmer aanbren gen. Tegen de bewoners is proces-verbaal opgemaakt. Per motorbakfiets werd de knaap naar de dokter vervoerd; hij kon "ater naar huis gaan. Sneller werken aan kernenergie Anders komt Nederland industrieel ten achter Toepassing van de kernenergie is in de naaste toekomst 'hard nodig, omdat anders het levenspeil in West-Europa door ge brek aan energiebronnen aanzienlijk zal dalen. Daarop wees gistermiddag dr. E, L. Kramer, directeur-generaal voor de in dustrialisatie en energievoorziening in een rede voor de maatschappij voor nijverheid handel te Rotterdam Het dienstbaar maken van de atoomreactie aan de en giebehoefte is precies op tijd gekomen. Hoewel Nederland op dit terrein reeds elangrijk werk hééft verricht, zullen met het oog op de snelle ontwikkeling onze Inspanningen moeten worden vergroot. Wil Nederland een rol op industrieel ge bied blijven spelen, dan zullen wij binnen renzen der mogelijkheden die land ter beschikking staan, de grootst nogeiyke actie dienen te ontplooien. Een erdere uitbouw van de samenwerking iet andere landen is eveneens wenselijk n noodzakelijk, aldus dr Kramer. Nederland—Indonesië „Geen haast" met dipl. vertegenwoordiging De zaakgelastigde van Indonesië in Nederland, de heer Kwee Djie Hoo zal donderdag naar Den Haag terugkeren ndere in: wachten", aldus het Indonesische landse zaken. Deze woordvoerder verklaarde voorts, dat Indonesië „geen haast" heeft de afschaffing van de Nederlands-Indo nesische unie formele diplomatieke be trekkingen met Nederland tof stand brengen. Zoals bekend is heeft Kwee Djie Hoo aan de Indonesische regering rapport uitgebracht over de betrekkin gen tussen beide landen. Zware straffen voor „zware jongens" De Amsterdamse rechtbank heeft gis teren twee ..zware jongens" uit de Jordaan, de 23-jarige havenarbeider H W. en zijn even oude maat J. T. de W. tot drie en twee-en-een-half jaar gevan genisstraf veroordeeld. Beiden waren vonlig jaar november vrijwel] iedere avond op roof uitgegaan, waarbij o.a. uit een villa in Zudd voor 38.000 gulden aan Juwelen wend gestolen. In een reclamebureau, waar alles werd vernield, werd 8.000 gulden ontvreemd. Er waren hun slechts enkele diefstallen ten laste gelegd. Beiden hebben nooit een vak geleerd en zijn resp. reeds acht maal en twee maal veroordeeld. Verkoopkantoor van zuur kool was kartel In d-e zaak tegen negen zuurkoolfabri kanten, o.m. afkomstig uit Den Bosch, Kwin'bsheu-l en Broek op Langendijk. heeft de Hoge Raad thans uitspraak gedaan. De fabrikanten waren door het Haagse Gerechtshof tot 50,- boete elk deeld omdat zij een kartel zouden hebben gevormd zonder goedkeuring van het mi nisterie van Economische Zaken. De fa brikanten stelden daartegen dat rij eer verkoopkantoor hadden en geen prijsaf spraken. Evenals het Hof vond de Hoge Raad dat hier wel sprake was van overeenkomst tot regeling van prijzen productie. Het vonnis van het Gerechts hof werd bevestigd. Dodelijk verkeersongeluk. Rondweg bij Zwolle werd maandag de 67- jarige W. F. Visser uit Zwolle door personenauto aangereden. Hij is later overleden. 'Bloembollencultuur Afdeling Noordwijh Het 75-jarig bestaan zal op kalme iviize ivorden herdacht „Het Hof van Holland" vergaderde fdeling Noordwijk van de Konink lijke Vereniging voor Bloembollencultuur leiding van de heer J. C. v. d. Meer. In zijn openingswoord herdacht de oorzitter het overlijden van de heer Krelage, wiens ultzanderlijke verdiensten het bollenvak genoegzaam bekend zijn. •de kwam vervolgens de be schrijvingsbrief voor de eerstkomende algemene vergadering. In het algemeen verd bij de diverse voorstellen besloten :onform het advies van het hoofdbestuur te handelen. Tot afgevaardigden naar de algemene vergadering werden benoemd de heren van der Meer en P. C. Steenvoorden, was vervolgens bestuursverkiezing, aftredende bestuursleden, de herer. P H. Lindhout en Jos. de Mooy werden •kozen. Iet volgend jaar zal de afdeling het 75-jarig bestaan vieren. Bij de viering het 50-jarig bestaan was een Flora- •k georganiseerd, doch thans zal men waarschijnlijk wat kalmer aandoen. Gedacht wordt aan een feestelijke vie ring, waarvan de plannen nog nader be kend zullen worden gemaakt. Bij de rondvraag, die geruime tijd in beslag nam, kwamen een groot aantal zaken aan de orde. waarna de voorzit ter de geanimeerde vergadering sloot. „Vogellust" vergaderde In „Ons gebouw" vergaderde gister avond de vereniging van vogelliefhebbers „Vogellust", onder leiding van de heer J. Hoek. Na de opening, waarbij in het bijzonder e nieuwe leden werden verwelkomd', kwamen de verslagen aan 'de orde. De heer Van RiieS behandelde de Ingekomen stukken en de voorzitter gaf een verslag de algemene vergadering. Bij de loting werd een stel blauw-fazanten ge- door de heer v. Zeist, stel Napoleons werd eigendom heer P. Vink, die deze weer afstond aan de jongere leden Jac. F. Duyn. - Een wedstrijd in masfcklimmep met als onderwerp voge]kenmds, viel smaak. Tijdens de rondvraag kwamen diverse huishoudelijke zaken aan orde. Filatelisten bijeen In „Flora" vergaderde gisteravond de Noordwijkse vereniging van postzegel1 :amelaars onder leiding van de tweede, voorzitter, de heer J. C. van der Voort. Daar behalve de voorzitter, ook de seore- afwezig was, werd meteen overge gaan tot het punt veiling. Diverse kavels verwisselden vlot van eigenaar. Voorts werd nog een aantrekkelijke maandver- loting gehouden. In de rondvraag werd besloten dit sei- _jen nog éénmaal te vergaderen op 5 juni. Daarna vestigde de heer De Boer de aandacht op wat hij noemde de lelijkheid van de Nederlandse idaddtgheidszegels. De wens werd geuit, t P.T.T. dn het vervolg-aao- de kunst zinnigheid der afbeeldingen wa*t meer aandacht ral besteden. Frits Timan kampioen tafeltennis Maandagavond werden in het Juvenaat de tafel tenniskampioenschappen Noordwijk verspeeld; er waren ongeveer 30 deelnemers. Bij dé laatste acht waren de „Dolfijn"-spelers sterk vertegenwoor digd en wel door Jac. v. Rooijen, KI. Godé, Nic. Smit, Jan Hazenoot, Dick Passchier en Frits Timan. De T.O.V.-leden G. Turk en Hermans waren hier ook bij. In de halve finale won Timan van Godé en Turk van Jan Hazenoot. De strijd om de derde en vierde prijs werd een prachtige winning voor Jan Hazenoot, die daar mede de kampioen van vorig jaar, Godé, naar de vierde plaats verwees. De finale was spannend; een -fel aanvallende G. Turk en een prachtig verdedigende Timan, slotte in de vijfde game door Ti met 2118 werd gewonnen. Hij werd daarmede voor een jaar kampioen van Noordwijk. De organisatie was bij de ver eniging T.O.V. in prima handen. Zilveren jubileum Morgen hoopt de heer H. van Putten uit de Egbert de Grootstraat 43 zijn zilveren arbeidsjubileum bij de Noord-Zuid-Hol landse Vervoersmaatschappij te vieren. Alle 25 jaren heeft de jubilaris op de bus lijn NoordwijkDen Haag gereden. Amateurfotografen De vergadering van amateurfotogra fen, die gisteravond zou worden gehou den, is uitgesteld tot een nader te be palen datum. Bij gebrek aan beter Grieken speelden eigen rechter De 3000 bewoners van Anthoupolis, eei voorstad van Athene, wier huizen tenge volge van ond-ergraving geleidelijk inzak ken, hebben maandagavond 'n, aanval ge pleegd op de llgniet mijn, die de ellende veroorzaakt. Zij overmeesterden de wacht, die de ingang bewaakte en legden in benzine gedrenkte lappen rond een schacht, de ventilatiebuizen en de kan toren, waarna zij deze in brand staken. Toen de brandweer arriveerde maakten de demonstranten de spuiten onklaar. Een brandweerman werd ernstig gewond. Pas gistermorgen vroeg slaagde de politie erin, door in de lucht te schieten, de betoging te beëindigen. Algerijnse strijd 38 doden Nadat opstandelingen in de provincie O ran een konvooi van vijf tankwagens hadden aangevallen, hebben Franse troe pen bij tegenacties 20 opstandelingen ge dood. De Fransen slaagden erin vier vai de ontvoerde afaautfeuns te bevrijden. Na een mislukte aanslag op de burge meester van Rivet hebben Franse troe pen, die per helikopter aangevoerd wa ren, de groep opstandelingen aangevallen. De rebellen verloren 18 doden. 45 rebel len werden gevangen genomen. Van Franse zijde worden gewonden ge- V isseri j verdra g jan-Rusland Japi Tussen de Sowjetunie en Japan is toch een verdrag over de zalmvisserij in de Stille Oceaan tot stand gekomen. Rusland heeft zijn eis inzake het vredesverdrag >f uitwisseling van ambassadeurs welke het te elfder ure tijdens de onderhandelingen stelde weer laten vallen. Wel is bepaald, de onderhandelingen over een vredesverdrag, welke in r te Londen werden afgebroken, vóór eind juli te heropenen. Motie-Broeksz ingetrokken (Van onze parlementsredactie) De socialistische senator Broeksz heeft gistermiddag in de Eerste Kamer zijn vo rige week woensdag ingediende motie in getrokken. In deze motie werd de ver wachting uitgesproken, dat het personen vervoer op het traject Oldenzaal—Dene kamp—Rijksgrens. na het aflopen van de vergunning aan de heer H. J. Roeloffzen op 31 december 1937, wederom in exploi tatie zal worden gegeven aan de N V. Twentse Elektrische Tramweg Mij. De meeste sprekers hadden geen behoefte aan een dergelijke uitspraak van de Kamer, maar wel was men van mening, dat de beslissing van de minister met betrek king tot de concessie aan de O.N.O.G. on juist was. Algemeen sprak men het ver trouwen uit, dat de bewindsman met de in de Kamer geuite bezwaren rekening zal houden. De heer Broeksz trok hierna zijn motie in.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9