BOLS In 1906 stierf Cézanne - vrouw en zoon kwamen te laat Whiston z'j „Steengoed st"11 Engelse minister waarschuwt ernstig in het Lagerhuis KONINKLIJKE ziet een goede toekomst voor olie verrassing Volgelingen van Pierre Poujacle maakten het weer erg bont 5 DINSDAG 8 MEI 1956 In Haags Gemeentemuseum ijn werken veroorzaakten vroeger een lachsucces in Parijs QP HET COLLEGE BOURBON in Ai en-Provence (zuid-Frankrijk) zijn in 1852 drie leerlingen bekend als ..ie» inséparables(de onafscheidelijken). Een jongen van 12 jaar: Emile Zola, een v 13: Paul Cézanne en een jongei Baptistin Baille. Tezamen maakten lange wandelingen, visten, zwomrm gingen op jacht zonder ooit een haas of vogel kwaad te doen. Ze lazen Homerus en Vergilius. Victor Hugo en Alfred de Musset. Emile en Paul maakten verzen; Paul zelfs latijnse en grickse. Voor twee stuivers schudde hij grickse en latijnse vertalingen uit de mouw. Die vrendschap bleek bestand tegen de Jaren, al vervaagt hef portret van Baille een beetje: zijn loopbaan als ingenieur voerde hem op andere wegen. Zola lever de na het gymnasium een vertwijfelde strijd om zich een plaats te verwerven in de literatuur. Cézanne worstelde nog heviger en langer om zijn naam als schil der te vestigen. Cézanne voelde voor tekenen en schil deren en ging de avondlessen volgen, naast zijn gymnasiumwerk, aan de kunst school van het gemeentelijk museum. In 1858 haalde hij er een tweede prijs in teke nen, wat vermelding vèrdient omdat cri tici hem tot zijn dood verweten hebben niet te kunnen tekenen. In datzelfde jaar behaalt Paul het gymnasium-diploma en wil zich bij zijn vriend Zola in Parijs voegen Maar daar wil vader Cézanne eerst rijk geworden als hoedenhandelaar en later nog rijker als bankier met van weten: Paul moet rechten studeren. Na een eindeloos gekibbel met zijn vader in die tussentijd voltooide Paul zijn rechtenstudie vertrok Paul in 1861 (op 22-jarige leeftijd) naar Parijs. Veel geluk had hij overigens niet in Parijs. Tot de Salon werd hij nimmer toe gelaten en door critici werd hij uitge lachen Zijn werken veroorzaakten zeifs een geweldig lbchsucces. Het alles maakte Paul droefgeestig, ook het weinige begrip dat hij van zijn familie ondervond. In 1866 schreef hij uit Aix: „Ik ben hier bij mijn familie, de verschrikkelijkste wezens ter wereld: niet te beschrijven lege lie den". In 1870 ging Paul samenwonen met Hortense Figuet, een schildersmodel in Parijs, bekend onder de kornuiten als „La Boulle". Een jonge vrouw zonder licha melijke of geestelijke aantrekkelijkheden, die met engelengeduld voor Paul po seerde. Paul eiste veel van zijn modellen, bovenal roerloosheid en zwijgzaamheid. In 1872 wordt hun zoon Paul geboren. Er moest geld komen van vader Cézanne om de touwtjes aan elkaar te knopen, de b-e-t-e -r-e KING SIZE G, maar toen deze die zijn huwelijk op dezelfde manier was begonnen lucht kreeg van wat er met Paul aan de hand was. was hij niet erg gul. TN 1874 komt er een keerpunt, toen Cézanne exposeerde met andere jonge kunstenaars als Pissarro, Sisley, Monet, Op die tentoonstelling Renoir, Degas, e Eert der geschilderde zelfpor tretten van Paul Cézanne. Ook dit werk komt op de expositie in het Haagse Gemeentemuseum. ontstond de n 1877 kwam de Paul een erezaal kreeg. Met Zola brak hij in 1 „impressionisten". 16. toen deze zijn roman „L'Oeuvre" liet verschijnen waar in de kunstschilder Lantier (bedoeld wat Cézanne) zelfmoord pleegt. Met Hortense was hij in datzelfde jaar terwille van de kerk en het fatsoen, maar getrouwd, doch later verliet hij vrouw en zoon. Op de jongen was hij bijzonder gesteld. Cézanne leefde verder uitsluitend voor zijn werk Hij studeerde eindeloos. Een zonderling was hij, echter populair bij de jongeren. Tot hen zei Cézanne: „Ik ben misschien te vroeg gekomen. Ik was meer schilder van uw generatie dan van de mijne". Op 22 october 1906 zond zijn huis houdster aan Hortense en haar zoon Paul in Parijs een telegram: „Kom beiden on middellijk. vader zeer slecht." Maar Hor tense moest naar de modiste en stopte het telegram in een lade van het buffet, waar de jonge Paul het vond. Toen Cézanne in zijn laatste strijd op aarde niet meer over zijn wgrk ijlde, hield hij de ogen onafgebroken op de deur, hopende de aangebeden zoon te zien binnenkomen. Moeder en zoon kwamen te laat. Nu het 50 jaar geleden is. dat Cézanne overleed, organiseert het Gemeentemu seum in Den Haag een grote Cézanne- tentoonstelling, de eerste in ons land. Op 30 mei om 20 uur zal deze tentoonstelling, die ruim 100 schilderijen, aquarellen en tekeningen omvat en voor ruim f 18 mil- lioen is verzekerd, geopend worden door de'Franse ambassadeur. Het wordt een waardevolle expo sitie. (voor de werken van Cézanne wordt thans meer betaald dan voor die van Van Gogh), waarvoor tal van parti culieren en musea in Zwitserland, Frankrijk. Amerika. Canada en Duitsland werken afstonden. De expositie brengt werken uit elke periode van Cézanne. In Moskou zijn vier werken aangevraagd, waarop nog geen antwoord kwam. Annex deze tentoonstelling komt er een didac tische expositie voor scholieren, waarop inleidingen worden gehouden aan de hand van filmstrips en foto-reproducties van de werken. De expositie is samengesteld in samenwerking met het Kunsthaus in Roken en longkanker O „Et bestaat een onloochenbaar verband tussen longkanker en het roken van sigaretten. De verhouding van het aantal sterfgevallen aan longkanker bij rokers en niet-rokers is twintig tegen één. Pijprokers lopen meer gevaar dan niet rokers, maar duidelijk minder dan zij, die veel sigaretten roken. Er bestaan aanwijzingen, dat het gevaar voor longkanker vermindert, naarmate het roken wordt opgegeven". achtte de EngClse regering bij de huidige kennis over het verband tussen roken en longkanker het ogenblik (nog) niet ge schikt om een nationale campagne tegen het roken te beginnen- Reacties Deze ernstige, waarschuwende woorden sprak de Britse minister van openbaar welzijn, Robert Turiori. gisteren in het Lagerhuis. Hij had zijn beweringen geba seerd op statistische gege<ven6 hem mee gedeeld door de voorzitter van een inge stelde medische commissie voor onder- De Engelse minister onthulde, dat in 1931 aan longkanker 2.286 mensen in zijn land zijn overleden en tn het afgelopen Jaar nle4 minder dan 17.271. Hel aantal vrouwen, dat aan deze ziekte overlijdt vormt slechts een fractie van het totaal. Hoewel in de tabaksrook bwee kanker verwekkende bestanddelen zijn ontdekt. Tito spreekt van geduld en ongeduld 1953, bevindt hij zich weer m een westers land. Er as in die tijd heel wat veranderd Toen Tiito zich in Engeland bevond, was Stalin nog maar enkele weken tevoren ge storven. De koude oorlog was nog dn volle gang, al '.eken de verklaringen, die door de nieuwe machthebbers van de Sowjet- unie werden afgelegd er op. dat er een periode van ontspanning kon worden ver wacht. De betrekkingen tussen de Sowjet- unie en Joegoslavië waren zo slecht als het maar kon zijn en Tito was nog geheel aangewezen op (mito'.aire en financiële) steun van Amerika. Engeland en Frank rijk Het i 'l Verklaarde IJ it nicht 1 anders, de betrekkingen tussen de Sowj et lei ders en Tito zijn beter. Tito zal bin nenkort een officie®! bezoek aan de Sow- Jetunie brengen, waar veel eerbetoon zal Kroesjt- hij ongetwijfeld worden ontvangen. Boelganin sjer erkenden de fout, die gemaakt were door Tito uit het Kominform te stoten. Zi; gingen naar Belgrado om Ttto '.e verte.- len. dat zij voortaan weer goede vrienden wilden zijn en dat Beria de oorzaak was geweest van alle narigheid- Sindsdien is er in de Sowjetume het en en ander gebeurd, dat Tito er toe heeft gebracht, te geloven in de oprechte be doelingen van Boelganin en Kroesjtsjef. Het is nu Ti'bo een bezoek brengt aan Frankrijk (waar de socialisten weer aan het bewind zijn) goed. voor ogen te hou den. dat het Joegoslavische staatshoofd er van overtuigd is. dat de Sowjetume werkelijk naar vrede streeft en geen agressieve bedoelingen meer heeft Dit bleek ook uit zijn verklaring, dat met ongeduld naar ontwapening moet worden gestreefd, maar geduld moet wor den betracht bij het zoeken van nieuwe wegen om het begrip tussen de landen onderling te vergroten. Het is niet onmogelijk, dat het bezoek van Tito aan Frankrijk opnieuw zaü leiden tot verkoeling van de Frans-DuKse betr°k- kinfien. De Fransgezindheid ls tezamen met een diepgeworteld wantrouwen legen Duitsland een van de weinige dingen, die de Joegoslavische communisten zonder meer van hun monarchistische voorgan gers hebben overgenomen. Hier kan Tito ook weer de Sowjetunle. die tegen hereniging in vrijheid van Duits land gekant is. in de kaart spelen. En hier schuilt het gevaar van het bezoek, dat Tito aan Parijs brengt. Het gevaar nl.. dat de invloed van Tito op de Frame lei- keerd zal zijn, De reacties op de waarschuwende •oorden van de Engelse minister zijn iet uitgeblevenSir Ernest Kennaway, et hoofd van de afdeling voor weten schappelijk onderzoek van het „Royail cancer hospital" Met ontniddeffllajk bekend maken, dat 20 procent van de mensen die aan longkanker ovenlildem. nooit heb- Zeven vooraanstaande Britse tabaks handelaren zijn ook in het geweer geko men. „De gegevens over een mogelijk verband tussen longkanker en roken zijn tegenstrijdig en onvolledig" zo verklaar den zij. De handelaren beloofden builen het onderzoek, dat zij zelf reeds uitvoe ren. mee te werken aan elk onderzoek naar de oorzaak van de longkanker. Dit is een lekker koel glas Bols. Wij raden U sterk aan deze zachte gehever eens met aandacht te proeven Het zal U deugd doen Zac/t&i etikclipitify! Productie is in tien jaar verdrievoudigd DE KONINKLIJKE-SHELLGROEP heeft een gunstig jaar met verdere ontwikkeling achter de rug. Het verbruik van olieprodukten neemt toe, zodat er een bruto-omzet was van meer dan f 21 miljard en men ver wacht in 1956 een aanmerkelijke stijging. Desondanks nemen de bekende wereldreserves van aardolie enorm toe. Zij worden geschat op 22 miljard ton, bij een huidig verbruik van 800 miljoen. Hierbij houdt men geen reke ning met waarschijnlijke en mogelijke reserves in uitgestrekte delen van de aardbodem. Het verslag acht het pessimisme met be trekking tot de steenkool en het opti misme ten aanzien van dc kernen enigszins overdreven. De steenkool voor ccn belangrijk deel in de energiebe hoefte kunnen voorzien cn het zal nog laren duren eer de kernenergie een f: van betekenis gaat worden cn dan slotte zal haar matigende invloed het voordeel hebben, dat de reserves aardolie minder snel worden aangespro ken. In Nederland De produktie van ruwe olie is verdrie voudigd sinds 1946, de Nederlandse pro duktie overschreed 1 miljoen ton. Bij Ros- sum in Twenthe en Noordwijk i6 gas aan getroffen. Bij Pijnacker. de Lier en begin 1956 bij Wassenaar zijn veelbelovende vondsten gedaan. Meer boringen zijr nodig. De produktie in Indonesië der groep wat 5,3 (5,4) min ton. In Nieuw-Guinea zijn geen vondsten ge- Begonnen is met de bouw van eer kraakgasinstallatie op Curacao. Te Pernis is 10% min ton ruwe olie ver werkt of 16 pet meer. Goede voortgang werd gemaakt met de bouw van ee tweede kraakgasinstallatie voor benzin» met hoog octaangehalte en grondstoffen Convair „Rembrandt" haalt en brengt Rembrandts Naar en uit Leningrad Van de luchthaven Schiphol is gisteren de KLM-Coiwair „Rembrandt" vertrok- met aan boond twee schilderijen van Rembrandt, n.'l. „De pauwen" en het por- van Ephraim de Bueno, bestemd voor Rembrand-expositie in Leningrad. Op zijn reis naar de Sowjet-unie zal het toestel in Stockholm nog vier schilderijen van de grote meester inladen, n.l. „De anatomische les van dr. Dijman", „De stenen brug", „De man met de rode muts" en het laatste zelfportret. Al deze kostbare Nederlandse kunstwerken wor den naar Moskou vervoerd onder het toeziend oog ran dr. A. B. de Vries, di recteur van het Mauritshuis te Den Haag Woensdagmiddag zal de ..Rembrandt" op Schiphol terugkeren met aan boord zes Rembnanidltsohiilderijen udlt de Eremi- tage in Leningrad en bestemd voor de RembrandltemtoonsjtefllMngen in ons land. Verscheidene autwteiten zullen op Schiphol aanwezig zijn bij de aankomst van de „Rembrandt" met de Rembrandts. Studieconferentie van Europese beweging Op 12 mei wordt in het jaarbeursge bouw te Utrecht een studieconferentie van de Nederlandse jongeren raad der Euro pese beweging gehouden, gewijd aan de atoomenergie en de politieke implicaties voor de Europese eenwording van de be staande plannen. Sprekers zijn prof. A. H. W. Aten, bui tengewoon hoogleraar aan de gemeente universiteit van Amsterdam, de heer M. de Wulf. lid van de Kamer der Volksver tegenwoordiging in België en de heer G. J. M. N. Ruygers, Tweede-Kamerlrd. Een grote chocoladereep, ielk of puur, bij ieder pakje CO-OP thee Kleinere ivagens succesvol in de Tulpenrallye Hf; het succes geweest van de kleinere wagens. Bij de eerste tien van het algemeen klassement na aankomst te Monaco treft men liefst zeven wagens van 800 cc aan en slechts drie met een cylinderinhoud van meer dan 2 liter. Een Austin bezet de eerste plaats, gevolgd door vijf Standards, een Aston Martin, 2 Rovers en een Morris Minor. En dit heeft bij velen de vraag doen rijzen of de grotere klassen niet al te zwaar getroffen zijn door de handicaps der klassementsproeven. Het principe van dit handicapsysteem, gelijke kansen voor ieder, opdat niet de kracht van de wagen maar de rij kunst van de bestuurder de beslissing zal brengen, is ongetwijfeld onaan vechtbaar juist. Maar er kan verschil van mening bestaan over de graad van de handicaps. Andere handicaps Nu is het misschien wat voorbarig orr na het eerste stuk van de gemeenschappe lijke route reeds een oordeel uit te spre ken. Er staan immers nog zes proeven op het program, inclusief de laatste snel- héidsraces van donderdag 10 mei op het circuit van Zandvoort. Maar Indiei die laatste proeven, het elndklasse een even groot overwicht van dè kleinere klassen zou tonen als het tussenklasse- ment te Monte Carlo, zou dit waarschijn lijk voor de organisatoren aanleiding moeten zijn om de graduatie van de dicaps grondig te herzien. Hoe het zij, de kleinere wagens hebben ieder verbaasd doen staan door hun prestaties tege grotere broeders. En misschien hebben de Goggomobils, cylinderinhoud 293 cc, wel de meeste indruk gemaakt op de perts, vooral in het bergland. Dick Renooy Kandidatenlijst der C.H.U. De C.H.U. komt bij de komende Tweede Kamerverkiezingen uil met zeven kandi datenlijsten. waarop de eerste twintig kandidaten in het gehele land dezelfde zijn. Lijs'aanvoeTder is de fractievoorzit- van de C.H.U., de heer H. W. Trianus Den Haag. De volgende plaatsen wor den ingenomen door de volgende kandi daten: mr. H. K. J. Reeamdnk, Rijswijk (Z.-H.); F. H. van de Wetering, Amster dam; dr. J. J. R. Schmal, Voorburg, jkvr. mr. C. W. I. W: iewaal van Stoetwegen, Den Haag, H. Kikkert. Zeist, ir. C. Staf. Arnhem, Tj. Krol, Haren, J. de Ruiter, Heerenveen, prof. dr. W. J. A. Kernkamp, Utrecht, C. J. van Mastrigt, Zeist, M. R H. Calmeijer, Den Haag, C. F. var Mei, Amsterdam, mej. mr. E. A. Baars. Breukelen, A. J. Immink, Lemele, dis. D. Schouten. Waalwijk en J. W. van Hulst. Amsterdam. De overige tien plaatsen op de lijsten worden ingenomen door personen uit de verschillende streken van het land. B®WM33ÊEÊ' 634) De vi weluken was zienlyk grote gezinnen van uitgebreid, oi verhalen van bun tqd norm i lag, Kloris IV deed da» dubbele cjjfers die in al heetten, en van ouder» van 25. 28 of 30 kinde- tm hadden staan. Het record is echtei op hun en dergelijke kind» r eeuwen geleden dat slechts weini tjjd bereikten. T der» zelf haddei reeuwigd werd: „Lamme, weduwe van hopman Augustinus eerbaer, „Olt wesende CV jaer, ^Anderhalf hindert" kindtskinderen u«S-6M\ Margrieta gehuwd met de 1276 drie houder ,af Kloris IV! Tot goed begrip eslacht i in 150 kleinkinderen tevredenheid, dunkt ,og grotere getallen dat men destijds meen het gevolg waren van pen levenswandel der de naam Elisabeth, afleiden dat Mar e puzzle wel erg gemaakt. Hoe hel ren volgende keer. (NADRUK ERBODEN) Teun Veer bezetten na de vierde klas sementsproef nog een prachtige zesde plaats in de rangschikking. Maar te Mon te Carlo hebben zij en nog enkele andere Goggomobil-collega's om wat voor oor zaak dan ook, dom gereden om het zo eens te drukken, wat strafpunten kostte. En daarom prijkt te Monaco geen van deze felle lilliputters op de lijst van de eerste tien. Uitvallers Uitgevallen zijn sinds het begin van de rallye 13 ploegen, te weten. Klaas E. Wits (Ned.) met Triumph TR 3, Gregor J. Grant (GB) met Lagonda 31. mevrouw Kitty Bor gen (Denemarken) met DKW F. 91, Hans van Weezenbeek (Ned.) met DKW F. 93, John H. La Trobe (GB) met Riley Path finder, Andreas Geil (Denemarken) met Ford Zephyr, mejuffrouw Huguette G. R. Polis (Ned.) met MG Magnette. Jozeph R. Jochems (Ned.) met Opel Rekord. mevr. Doreen M. Osborn (GB) met Standard 8. mevrouw G. G. Hartog (Ned.) met Morris Minor, mevrouw Maria E. Koks (Ned.) met Volkswagen, Oswald E. Berry (GB) met Jaguar 140 en Robert W. Hodson (GB) met Rover 90. Er zijn dus nog 207 ploegen in de rallye, waarvan 194 zonder strafpunten. Vader en zoon Kelly kregen medailles De vader en broer van Prinses Gracia van Monaco, John B. Kefllly en John B. Kelly ]T, beide skiff-kampioenen, zijn door het vorstendom Monaco onderschei den met gouden en zilveren medailles voor lichamelijke opvoeding en sport. voor de chemische industrie. De opslag capaciteit werd tot 2 min ton vergroot en zal tot 3 min 6tijgen. In 1955 vervoerde een op de vijf tank schepen ter wereld olie voor de groep. Van 1958 tot I960 zullen 22 tankers van boven de 30.000 ton en 21 van 18.000 ton worden afgeleverd. De groep is een der grootste producen ten van synthetische oplosmiddelen. De Shell Chemical Corp. voorziet in een derde van Amerika's behoefte aan glyce rine Te Pern is zal men een synthetisch® glycerinefabriek bouwen, en een installa tie van tussenprodukten voor synthetische harsen, terwijl de fabriek van polyvinyl- chloride wordt uitgebreid. Na de tweede uitbreiding zal de capacteit van de Mekog zeven maal die van 192» bedragen. Heit geplaatste aandelenkapitaal van de Kon. Ned. Petr. Mij nam in 10 jaar na de wereldoorlog toe van f 505 min tot f 1.217 min. Het financiële resultaat over 1955 was f 244 (199,3) min. Voorgesteld wordt 4 (4) pet dividend op cum. pref. aandelen 20 (16 pet op gewone aandelen, w.v. resp. 4 pot en 6 pet als interim is uitgekeerd. De stookoUeprijzen '.Iepen op. Voorzie ning kan in gevaar worden gebracht als nevenprodukten niet rendabel kunnen worden verkocht. Verstoring van hei evenwicht in de vraag naar deze pro- dukten door hoge belastingen, b v. op autobenzine, kunnen het economisch evenwicht in het verwerkingsproces ver breken. De verkoop van petrochemische pro- dukten in de groep nam met een derde gedurende 1955 toe De koeten van opsporing van olie en van wetenschappelijk onderzoek zijn hoog. Cijfers De belangri;":6te gegevens zijn in mil joenen guldens: bruto-inkomen 1955 21.851 (1954 19.704.), netto-resultaat 1691 (1433), uitgaven 3011 (2400), in 1956 ongeveer 3200. geïnvesteerd kapitaal 11.789 (10.427), lange leningen 1808; materiële activa, rechten op olieprod. enz. 20.311 (17.694), i6 11.576 (10.108) afschrijvingen, deel nemingen 1106 (1095), vorderingen op lange termijn 178 (160). materialen 1007 (981), verkoopvoorraden 2553 (2298), vorde ringen en vooruitbetalingen 2598 (2223), korte beleggingen 2558 (2681), kasmiddelen 1064 (989); vlottende schulden: crediteuren 2298 (2123). winstbelastingen 1351 (1372), korte leningen 221 (442), dividenden 244 (175), surplus vlottende middelen 5586 (4862) netto activa Kon Shell 11.789 (10.427); w.v. Koninklijke 60 pet. In miljoenen tons; brufoproduktie ruw® olie 77,1 (71,1); leveranties idem 21,1 (18,8), totaal 98.3 (90); verwerkt 99.8 (93.6), Tank- vloot in miljoenen ton6 draagvermogen 7,7 (7,1). Verkooht in miljoenen tons olieprod. 92,2 (86), chjem. prod 1.65 0135), gas in mil jarden kub. meters 9 (8,75). Rode relaties voor Indonesië Indonesië verstevigt de banden met de landen achter het ijzeren gordijn. Zo is met Polen overeengekomen, diplomatieke betrekkingen aan te knopen door uitwis seling van ambassadeurs. Rusland heeft de Indonesische industriële raad uitge nodigd. een missie te zenden voor een „studiereis". De voorzitter van deze raad heeft medegedeeld, van plam te zijn in juli of augustus zes deskundigen te zen den. die zich op de hoogte moeten stel len van de wijze, waarop in de Sowjet- unie landbouwmachines, staalprodukten en hydro-elektrische installaties worden gemaakt Oost-Duitsland is van plan een han delsmissie naar Djakarta te zenden, om na te gaan, op welke wijze Indonesië ge holpen kan worden bij het vijfjarenplan voor economische ontwikkeling, ten be drage van vier miljard gulden. Hij zei, dat Oost-Dui'tsland ook bereid is geolo gen te zenden en beurzen te verstrekken aan Indonesische studenten, die zich wil len bekwamen in technologie en geologie. Gummistokken en bebloede koppen De Franse Poujadisten hebben zich gisteren weer geroerd. In Lyon verhin derden zy, dat de Inventaris van een ketelmakcr In beslag werd genomen en In Parijs demonstreerden zy tegen het beleid In Algerye. Honderden politie mannen kwamen op dc been nr demonstranten uiteen te jagen. Tv Poujadisten werden gewond. By van hen stroomde het bloed over De rel in Lyon begon toen een hulswagen voor wilde rijden bij ketelmaker, die 525.000 francs belasting schuld heeft en wiens inventaris daar om in beslag zou worden genomen. Vijf tig auto's van Poujadisten versperden de straten, zodat de wagen niet bij de werkplaats kon komen. De deurwaarder gaf het ten slotte maar op Manschappen van de Parljsc karabijn brigade sloegen een menigte van 100 jonge Poujadisten uiteen. De heethoof den stonden onder leiding van Jean le Pen. l^d van dc Franse Nationale Ver gadering en naaste medewerking van de belastingrcbel Pierre Polïjade Terwijl de opgewonden Jongelui naar de Are de Trlomphe probeerden op te marcheren. kwam de politie tussenbeide met de witte gummistokken. Le Pen zelf, getooid mot de blauw-wlt-rode sjerp der afgevaar digden, werd ontzien: men leidde hem met zachte hand naar het trottoir. Hij mocht zelfs nog een korte rede houden voor een standbeeld van Georges Cle- ir hij een krans legd®. ACADEMISCHE EXAMENS VU.. 7 mei. Geslaagd voor doet. pedagogiek: J. W. van Hulst. Amsterdam (cum laude). LEIDEN, 7 mei. Geslaagd voor het doet. ex. cult, antropologie: mevrouw 1. E. Siamet-Velsink te Amsterdam. UTRECHT. 7 mei Geslaagd voor doet. rechten: P. S. Vereluys, Velp, Kand. rech ten: F J W van Eek, Zeist; G. J link. Utrecht; J. van Rijs. Amsterd; L. J. A. Oomen. Zeist: mejuffrouw S. j'. Arnhem; P. Noordem, Zotten, i-arts: mejuffrouw A. B. Amlr, Utrecht ur. Utrecht; K. Huinink, Utrecht; 1 Lange. Utrecht; G. A. Roelols. Da H. SJ Bartlema. Zeist; H. M. Beu- Jtrecht; H. J. van Erven. Utrecht; W. Fosse. Sluis; J. Koselka. Utrecht; G R. Martens. Meppel. NIEUW! Kauwgom ook in plakjes! Per pakje 25 Ct.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 5