A.R.C. niet briljant in de laatste competitie wedstrij d Noordwijk versloeg Sunlight in een matige ontmoeting Vacler en zoon Koelewijn hartelijk gehuldigd Nederlandse delegatie voerde moeilijke onderhandelingen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 MAANDAG 7 MEI 1936 Good Luck verslagen met 3-2 Belangstelling nms matig, maar thuisblijvers misten weinig A.R.C. I HEEFT ZATERDAG de competitie beëindigd met een 32 over winning op het Raamsdonkveerse Good Luck. Het is geen briljant besluit geworden; trouwens het spel in de laatste wedstrijden is steeds niet van dien aard geweest, dat men met grote verwachtingen'de kampioenscom petitie tegemoet kan gaan. En voorts heeft men op deze zomerse meidag een voorproefje gezien van wat in de komende weken nog te wachten staat. We aarzelen niet het ronduit een ramp te noemen, dat men naar verwach ting, tot minstens half juli aan de wedstrijden om het landskampioenschap vastzit. Voor spelers en publiek raakt toch wel heel erg de aardigheid eraf en de belangstelling was dan ook maar matig en de thuisblijvers hebben ook niet veel gemist. doelman Van der Mark bleek betrouw- Het begon zo aardig. Een paar vlugge aanvallen van de gasten, die nog steeds lm gevaar voor de onderste plaats verke ren en dat ook wel gedemonstreerd heb ben door veel enthousiasme op te bren gen om tot een goed resultaat te komen, werden afgewisseld door een poging van ARC. En die leidde misschien helaas, di- Wand de i V-erbokikum zond Den Hoed een tam schot in, dat doelman H. Blom blijkbaar volkomen verraste. Hij raakte de bal wel, maar Liet die glippen. Dat was na 2 minu ten 10 en In de volgende vijf minuten scheen het voor de thuisclub een gemak kelijke middag te worden. Met kunst- en vliegwerk hield de Good Luck-verdediging met rechtsachter F. Blom als uitblinker echter stand. En toen ARC de gasten, die ook met de buiten- apelval wenkten, het initiatief ging laten, zag het er niet best uit voor de ln nieuwe shirts gestoken ALphenaren. Linksachter Bos faalde volkomen en het pleit niet voor de bezoekers dat ze uit de kansen, die ze cadeau kregen, pas na 20 minuten gelijk maakten. Dat was uit een kopbal van linksbuiten Van Setens, die, via de binnenkant van de paal en van achter de lijn weer in de handen van doelman Van der Mank terecht kwam. De heer Steen stra, een heel matige arbiter, die maar wat op het middenveld bleef wandelen, kon dit zelf niet constateren, maar de ARC-grensrechter gaf resoluut doelpunt. 1—1. Hoewel het veldspel der thuisclub wed wat beter verzorgd was en Last enkele malen bepaald niet fortuin/lijk was met schieten verwonderde het eigenlijk nie mand, dat Good Luok voor de rust nog de leiding wist te nemen door midvoor L. de Geus. 12 De aanvang van de tweede helft was eelük aan die van de eerste. Want zo dra verscheen ARC voor de veste van Blom of rechtsbinnen Boogaard bracht met een knap schot de partijen op ge lijke voet 2—2 Betrouwbaar En weer gaf ARC de initiatieven uit handen en kon Good Luck aanvallen. Maar de verdediging van de thuisclub had er nu beter het oog op en vooral LISSER BOYS SPEELDEN OEFENWEDSTRIJD Gelijk spel 1-1 tegen S.D.C. uit Putten De Puttense vierde klasser SDC, die aanstaande zaterdag een beslissingswed strijd om het afdelingskampioenschap moet spelen, toerde zalerdag jongstleden door de bollenstreek, keek naar de kleu rige velden en het corso en zette om vijf uur koers naar het Lissese sportpark. Daar trok men de voetbalschoenen aan en trapte meh de spieren los tegen Lisser Boys. Het werd een vrij vlotte vriend schappelijk gespeelde wedstrijd, waarin belde aanvalslinies echter weinig produk- tiviteit aan de dag legden. De tweede helft was al vrij oud, toen Lisser Boys de leiding nam, maar de Puttenaren maakten vrij vlot gelijk en daarbij bleef het ook. Beide elftallen hadden enkele Invallers. Bij Lisser Boys ontbraken bijv. Ent hoven en Helmus. Jan Romijn had men nu teruggehaald, zodat de Boys met een gehele andere rechtei vleugel opereerden, namelijk met Verseveld en Blijleven. Broekhuizen fungeerde aanvankelijk als teruggetrokken midvoor en verzette de gehele wedstrijd veel werk. Gijs Hagen had op de linkervleugel zijn dag niet, ook al leverde hij voor de rust eenmaal de bal met een enorm schot tegen de paal af. De verdediging had er goed het oog ln. Vooral spil Imanse speelde een uit stekende partij. Zoals gezegd, was het een vrij vlotte wedstrijd, die vooral in de eerste helft ln een hoog tempo werd gespeeld. Het spelbeeld veranderde in de tweede helft nauwelijks en men had zich in feite al met een puntloos gelijk spel verzoend, toen Verseveld de bal voor zijn schoen kreeg en met een hoog schot de Puttense doel man versloeg. Toen vijf minuten later bij een SDC-aanval doelman Muller verzuim de uit te lopen mor-ht voetbal-Putten juichen 11. Na een kwartier kwam in de ARC- voorhoede, waarvan alfleen Last de gehe le wedstrijd actief was, ook wat meer vuur. Dit leidde spoedig tot succes, toen Linksbuiten Den Hoed hoog opspringend «Topper J. Blom en de ontijdig uitgelopen doelman H. Blom te vlug af was en met een fcopbaü scoorde 32. Enige tijd had ARC toen een groot overwicht en ging men zich wat te buiten aan show voetbal. Doelpunten kwamen hier echter niiet van. dj het dan dat. het houtwerk Blom enke- te malen hielp. En in het laatste kwartier öeeflt de thuiscclub weer aide zeilen bij moeten zetten om de voorsprong te be houden. Met wat meer overleg zouden de gasten toen echter nog wel tot een gelijk «pel hebben kunnen komen. En ze had den het puntje, niet voor hun spel, maar voor het harde wenken, stellig verdiend Tulpenrallye voor 8e maal gestart De eerste groep deelnemers voor de ruim 1600 km lange sterrit naar Noord- wijk aan Zee. de internationale tulpen rallye. is zaterdagavond uit Londen ge start; 27 deelnemers zijn van hieruit ver trokken. Toch waren deze Londen-starters niet de eerste rijders, die voor deze rallye ver trokken. Zaterdagmorgen om 9 uur zijn reeds twee équipes in Noordwijk aan Zee gestart, t w. LeerdamVan Alsem met Porsche 1600 en Van LeeuwenJansen met Ooel Rekord. die om DrinciDiële $edp- nen niet od zondag wilden rilden. - moesten zich zaterdag reeds te Chamnas- nole melden, waarna zij daar wachtten op de andere deelnemers om de tocht voor de gezamenlijke route Chamnagnole— MonaeoNoordwijk voort te zetten. In de loop van zondagmorgen zlin. on der zeer gunstige weersomstandigheden, ook de overige deelnemers aan de Re tulnonrallve «estart. onderseheldenliik in NooTd"dik. Hamburg. M'mcben. Parits. Brussel Milaan en Bern. Zij allen bega ven zich over aanloonroutes. waarvan de lengte varieert van 760 tot ruim ïnnrtfkllo- met-er. naar he+ concentratieount Cham nagnole in de Franse Jura. voor het ge meenschappelijk traject. In totaal is deze gemeenschappelijke route dus 2415 kilometer lang. Er zijn dit jaar geen speciale etappes ingelast met een hogere gemiddelde snelheid, maar wel zullen de deelnemers, althans degenen die ln de wedstrijdklasse starten, onderweg negen snelheidsproeven moeten afleggen, die meetellen voor het klassement. De tiende en laatste snelheidsproef wordt donderdag 10 mei op het circuit van Zandvoort gereden in 10 races voor de 14 klassen, waarvan er voor deze gelegen heid enkele gecombineerd worden. Van de oorspronkelijk ingeschreven 223 deelnemers hebben slechts twee verstek laten gaan. Dit waren de Nederlandse ploeg Godin de BeaufortVan Rossem met Porsche Carrera, en het Noorse team IngierAskersrud met Skoda 440. De punten, 0-2, kwamen terecht bij ploeg, die het minst slecht voetbalde blijkbaar het mooie voorjaarsweer in de benen, want over het alge meen was het een vrij slap gedoe. Dat „Noordwijk" zijn uiterste best zou doen om de kleine kans om tot de bovenste twee te blijven behoren, te be nuttenlag voor de hand. Het is de badplaatsbewoners nog gelukt ook, want met 02 bleven ze de baas over de hekkesluiters, die hun zoveelste neder laag sportief droegen. De gasten gingen tegen de zon en de zwakke wind van start en namen al di rect het initiatief in handen. /VI dadelijk ontstond een kans. toen de linksback van de thuisclub de bal poogde om te halen maar inplaats daarvan een voorzet juist op maat aan Wassenaar gaf. Deze wacht te juist iets te lang, zodat het .resultaat een corner werd. De zeepmensen Lieten dit niet op zich zitten en ontketenden een offensief. Nu was het één van de Noord- wijkse verdedigers, die niet goed weg werkte. zodat er een fraai schot op Schmohil'6 domein werd gericht. De paal moest in dit geval redding brengen. Nu was de beurt weer aan de gasten. Koemans gaf vanaf de rechtervleugel een fraaie voorzet. Van der' Lippe jr., drte.de middenvoor-plaats weer bezette, loste een van zijn befaamde oerharde schoten, ech ter rakelings over de Lat. Het wa6 echter uitstel van executie, want na tien minu ten bemachtigde Wassenaar de bal en zijn schot was wel raak. 01. Voor de rust gebeurde er weinig spectaculairs meer. Over en weer waren er enkele aanvallen, maar veel verder dan een aantel hoek schoppen kwamen beide partijen niet. De corn erverhoudrimg, 34 geeft een vrij goed beeld van de situatie voor de rust Slapheid Na de hervatting was het zo mogelijk nog iets slapper dan in de eerste helft De afwerking en het plaatsen lieten we derzijds alles te wensen over. Noordwijk bevocht echter geleidelijk aan een vold- meerderheid al werd dit in het eerste kwartier niet in doelpunten uitgedrukt Na een kwartier werd het Salentijn blijk baar te bar Hij lanceerde enkele fraaie voorzetten, die echter niet werden benut. V. d. Heuvel jeugdkampioen dammen van Z.-Hollaiid Door zaterdag in Den Haag van De Ko ning te winnen heeft de Papendrechtse jeugddammer v. d. Heuvel beslag gelegd op de provinciale jeugdtitel. De'uitstegen van de in „Hof van Hol land" gespeelde partijen zijn: P. van DuyvenvoordenC. Krago 11; L. v. d, Heuvel-J. de Koning 2—0. De voorlopige eindstand Krago en de Koning moeten nog tegen elkaar spelen luidt als volgt: v. d. Heuvel 5 pnt uit 3 wedstr., De Ko ning en Krago elk 2 pnt uit 2 wedstr., v Duyvevoorden 1 pnt uit 3 wedstr. R.C.L. BLIJFT IN DE GEVAARLIJKE ZONE VERKEREN Leiderdorpers leden tegen Kozakken Boyt een 1-0 nederlaag R.C.L. KWAM ZATERDAGMIDDAG na twee uur rijden in een bus, die nooit voor het Noordwijkse Concours d'Elégance in aanmerking zal komen, een uur over tijd in Werkendam aan. De stemming was evenwel nog steeds goed. Alleen de spieren waren er niet soepeler op geworden Scheidsrechter F. N. v. d. Stam had zijn liefde voor de sport en zijn sportiviteit getoond door al die tijd te wachten. Voor de rust had de wedstrijd een tam karakter Geen van beide ploegen wist het net te raken, althans niet langs dc binnenkant der palen. Zeven minuten vóór „rust" werd gefloten had Geel van RCL overigens nog een goede kans ge had. Keeper Vink dook over de bal heen. maar het schot ging toen net naast. Over het algemeen was het spel, dat RCL vertoonde, jets beter dan dat van Kozakken Boys. De Boys werden na rust wel feller. Desondanks kon hun spel het predikaat „goed" nog niet verwerven. Hun links binnen, Van Es. kreeg uit een corner een goede kans, maar zijn kopbal ging hoog over. Midvoor Schaddelee. die het op dezelfde wijze probeerde, behaalde even min succes. In de dertigste minuut kreeg opgelegde kans. doelpunt. Geel had alleen de keeper nog voor zich Hij loste een tam schotdat vla de bin nenkant van de paal voor het doel langs ging. Direct hierna trokken de Kozak ken Boys ten aanval. Hel was Van Es. wie het gelukte het enige doelpunt ln deze wedstrijd te maken 10. RCL gooide nu de opstelling van zijn elftal om, kreeg ook nog wel enige werkelijk goede kan sen op doelpunten, maar verspeelde die tengevolge van de hardheid en oneffen- hled van het veld. De Leiderdorpers blij ven door deze nederlaag in de gevaarlijke zone verkeren en zij zullen wat hun voet hal betreft uit een ander vaatje moeten gaan tappen willen ze in de derde klas gerangschikt blijven. Htf dacht blikbaar, dat er dan niets anders op zat dan het zelf maar te doen, want nadat hij een voorzet terug kreeg, bracht hij zeer beheerst na twintig minuten in de tweede helft de stand op 0—2. We kunnen verder uit deze periode nog enkele mislukte schoten van diverse spelens vermelden en ook, dat die gasten zes hoekschoppen be nemen kregen tegen de thuisclub twee Van der Liippe maak te met een pracht schot in de eens-te helft een fraai doelpunt, maar dit werd terecht wegens buitenspel afgekeurd. De punten kwamen after aflü toch te recht bij de ploeg, dne het minst slecht voetbalde. Het terrein was vrij effectvol, doch de leiding was in goede handen. Alphen aan den Rijn GOUDEN JUBILARIS KREEG ZILVEREN MEDAILLE VAN ORANJE-NASSAU Hoewel het jubileum van de jonge H. Koelewijn bij de mastenmakerij van de firma D. van der Neut wel wat in de schaduw kwam te staan bij het gouden jubileum van zijn vader, Jac. Koelewijn, is het ongetwijfeld ook voor hem een onvergetelijke feestdag geworden. Beiden werden in hotel Toor hartelijk gehuldigd, de één wegens 50 jaar, de ander wegens 25 jaar trouwe dienst. Dubbel jubileum te Alphen aan den Rijn. V.l.n.r. de heren E. J. v. d. Neut (directeur), H. Koelewijn (zilveren jubilaris), Jac. Koelewijn (gouden jubilaris), D. v. d. Neut Jr (directeur) en P. v. d. Neut (directeur). Foto N. van der Horst Na een inileidenid woord van de boek houder, de heer E. J. v. Heijningen. sprak de burgemeester. Ook hier wees hij op het voorrecht van het 50 jaar werkzaam zijn bij één werkgever, hetgeen stellig ten voorbeeld gesteld kan worden. Tal bedrijven worden juist, opgebouwd door de ouderen en vooral voor de kleinere bedrijven is d'iit van belang, omdat zi dors gauw van de kaart zouden zijn Nu heeft men daar in de mastenmakerij ni-i 'n last van, aangezien dit een bedrijf met een eigen inslag. De burgemeester deelde mee, dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd, de gouden jubilaris te ver met de zilveren medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nas- sau. De burgemeester speldde de heer Koelewijn de onderscheiding op de borst en sprak van een bijzonder teken op deze vijfde mei. Toen voerde de oudste firmant, de heer van der Neut, het woord. Hij zei, de gouden jubilaris ais .knullenjongi, lenst kwam, maar dat men spoedig ontdekte, dat er een vaü0m®n in hem schoort. Het bedrijf breidde zich langza merhand uit en machines deden hun trede, maar Koelewijn wist zich best te passen. Als voorman Is hij nog de man, het afwerken en ook de fijnere zigheden verricht. Nooit was hem iets te veel en de houdingen zijn prettig. Dat de zoon In hetzelfde bedrijf op Spel van korf en bal Verrassende overwinningen van VES en THOR Warmond 2 bijna kampioen van de derde klasse A Werd het programma in de hoofdklas en beide eerste klassen geheel afgewerkt, in de lagere klassen speelde het bloemen corso de competitie parten. Er werden hier praktisch geen wedstrijden gespeeld. Elders viel weer een beslissing. In de le klas C werd PKC (Papendrecht) door een 61 zege op Vriendenschaar 2 kampioen. In de hoofdklas-Centrum staat DKOD op de drempel van het kampioenschap Een verrassing viel te noteren in hoofd- klas-West. waar VES un Rotterdam met niet minder dan 38 van Rotterdam-Zuid won en daarmee de kleine kampioenskans van de Rotterdammers in rook deed op gaan. Excelsior legde Vriendenschaar het vuur na aan de schenen, maar de Har- dinxveldcre konden een achterstand weg werken en favoriet b lijven door een 4—9 Perndx won zonder rioedte van Bolnes. De Leidenaren deden het op het uiter mate slechte Bolnes-^eld rustig aan en leidden halverwege met 13 Daarna vie len de doelpunten sneller. Via 17, 28 en 38 werd het 39 voor de oranjekra- gen, die daarmee de 100 doelpunten in deze competitie ruimschoots passeerden. Ons Eiland versloeg DIO na een 20 rust stand met 51. daarmee TOP en DIO op de ranglijst voorbij strevend. Vriendenschaar 12 11 0 1 22 7734 Fernix 13 11 0 2 22 108—44 VES 15 3 1 6 17 73—70 Excelsior 10 6 0 4 12 64—49 R'dam-Zuid 8 5 0 3 10 50—39 Ons Eiland12 3 1 8 7 51—63 DIO 12 3 1 8 7 44—79 TOP 10 3 0 7 6 3950 Bolnes 12 0 1 11 1 25—80 De strijd in de le klas A om dc tweede plaats is wel bijzonder spannend en door de resultaten van zaterdag komen niet minder dan zes twaalftallen in aanmer king voor de tweede plaats. Dat houdt echter in. dat deze twaalftallen ook op de derde plaats van onderaf kunnen komen! VEO voegde zich bij deze grote middengroep, door van een met vele reserves spelend Pernix 3 te te winnen. Het werd 74. Excelsior 2 verloor met 35 en Tonego kon Fiks juist bedwingen met 65. Hekkesluiter DES 2 was kans loos tegen kampioen Ijsvogels met 29. Ijsvogels 15 13 VES 2 15 7 Tonego 15 7 Warmond 15 7 VEO Excelsior I Fiks Pernix 3 DES 2 1 27 97—41 5 17 62—60 5 17 72—69 16 57—56 14 6 3 5 15 12 6 1 5 13 3 7 3 15 3 2 10 13 60—65 13 55—52 8 71—95 2 91—80 DES i thans bijna kampioen in de li klas en heeft in de laatste (overigen! moeilijke) wedstrijd tegen Rotterdam Zuid 2 aan een gelijk spel voldoende voo: de titel. Zaterdag wonnen de Delftenarei 7—2 Blat /-Wit blijft volgen door een 92 zege op Kwiek. Voor laatstgenoemd twaalftal was het een zeer onprettige verrassing, dat Thor met 86 van Oranje-Nassau de laatste plaats verliet. DES Pernix 2 R'dam-Zuid 2 10 ODI 11 Oranje-Nassau 12 Thor 12 Blauw-Wit 13 Kwiek 12 13 12 0 25 88—37 1 19 88—37 3 13 55—43 5 11 4841 28—83 55—69 38—79 2 8 6 0 10 4 Blauw-Wit 2 straf punten in mindering. In de lagere klassen werd alleen in SA en 4A een wedstrijd. In. 3A wan Warmond 2 van de enige overgebleven theoretische concurrent Unitqs met 7—1. Nog één puntje en de Warmonöers zijn kampioen. Warmond 2 10 3 0 1 18 95—28 5 9 36—37 3 8 25—31 Pernix 5 6 1 1 4 3 24—41 SVOW 7 0 2 5 2 1366 Woensdag jl. speelde in 4A Warmond 3 tegen Fluks 2. De Noordwijkers hadden hier meer moeite mee clan verwacht was, 1st -leider Ons TOP 10 4 1 Unitas 7 4 0 Ons Eiland 3 10 Fluks 2 9 TOP 2 9 Velocitas 2 9 Fluks 3 11 Warmond 3 10 18 101—2: 14 48—25 10 3740 9 30—32 7 32—62 0 20—38 Uitslagen: Hoofdklas West: Excelsior— Vriendenschaar 46; BolnesPernix R'dam-Zuid—VES 3—3; Ons Eiland—DIO 6—5; VEO—Pernix le Klas B: DES—Blauw-Wit 7—2; Per nix 2Kwiek 9—2; Thor—Or.-Nassau 86. 3e Klas A: Warmond 2—Unitas 7—1. 4e Klas A: Warmond 3—Fluks 2 4—7. Overige wedstrijden uitgesteld. De 26-jarige Haagse motorrijder A.W is op de hoek Segbroeklaan—Sportlaan dodelijk verongelukt, toen hij met een snelheid van ruim honderd kilometer uit de bocht vloog. zelfde dag in het zilver jubileerde, noei de spr. 'n uniicum. Hij prees de energie d-e heer H. Koelewijn en diens plezierige omgang. Beiden ontvingen een enveloppe met inhoud. De echtgenoten kregen Trots De boekhouder spraik ook over pret tige verhoudingen en namens de perso- neertskrirog voorde de heer L. Hou weld mg het woord. Hij zei, dat de jongeren van de oude Koelewijn veel kunnen leren, vooal wat betreft het handwerk De gou den jubilaris ontving een kapstokkleed. zijn vrouw een plant, de zilveren jubila ris kreeg een asfoak met arts opstand zeilschip dn een stuurrad. Namens de familiekring sprak broer, de heer P Koelewijn, die er trots c-p wa®, dat de oudste jubilaris, ondanks een gebrekkige schoolopleiding, het niet alleen in zijn vak, maar ook op sociaal terrein en in schoort verband zo ver heeft weten te brengen. Ook sprak nog de heer D. van der Neut uit Voorburg, due tot 1927 mede-fdn-mant te Afliphen was. Hij besloot zijn woord met te zeggen, dat wel het belangrijlkstie van alles is: God het leven te vinden. De heer D. van der Neut jr., de jongste firmant, sprak speciaal de jonge Koelewijn toe. De jubilarissen dankten beiden voor de- e warme huilde. Jeugdige inbrekers gearresteerd Zaterdag heefl de politie op vermoeden dat zij de inbraken bij bakker P. v. d. Br eg gen en boekhandel Haasbeek hebben gepleegd, twee jeugdige Alphenaren ge arresteerd. Het betreft hier de 19-jarigp N. O. én de 22-jarige P. v. d. H. Beiden hebben een bekentenis afgelegd en zijn n verzekerde bewaring gesteld Het vermiste kasregister -is op aanwij- j'ing van een der daders door d* politie int de Oude Rijn gevist. Motorrijder in botsing met herdershond Op de kruising Oranje Nassausingel— Aarkade is een motorrijder uit Gouda za terdagmiddag in botsing gekomen met een herdershond. De motorrijder kwam hierbij vallen en sloeg enkele malen over de kop. Hoewel hij geen valhelm droeg bleek lan geen ernstig letsel te hebben op gelopen. Hij klaagde slechts over lichte in het hoofd en een verwonde arm De hond weid zodanig gewond, dat het dier ter plaatse moest worden afgemaakt. De motorfiets was totaal vernield. Tegen de eigenaar van de hond is pro- es-verbaal opgemaakt Alpheuse Vriendenclub Wedvlucht voor oude duiven van Vil voorde. op zaterdag 5 mei. 134 km. Z.W.- mooi weer. Duiven gelost om 1 uur; aankomst eerste duif 2.49,11 uur; laatst* vogel 3.10.39 uur Uitslag: 1, 8 H. P. de Wit, 93 pt; 2, 41 A. Groenendijk 59 pt; 4 A. Groenendijk Jr. 47 pt; 3. 12. 19.21, 31 J. Domburg 87 pt; 5, 10. 23. 25 Th. v. d. Elshout 87 pt; 6. 34. Scylla blijft wel in de hoofdklasse Tafeltennis Voos Scyrtila gaan zich plezierige per spectieven openen wat betreft prolongatie het hoofdkrtasseschap. De Lei denaars die de moeilijke thuiswedstrijd tegen het Hiiversumee U.B.T.V. te spelen hadden, wonnen deze ontmoeting vrij gemakke lijk met 73 en ze behoeven nu tegen Tilburg nog maar gelijk te spelen orr alrtes tot een feit te maken V. Zoelen legde met drie overwinningen de grond slag voor deze zege. Alleen tegen Heizen- berg had hij het even moeilijk, maar wist toch in drie gamee te winnen. Heizenbei won wel van V. d- Voort en Verkerk, te wijrt Mertll nog van Verkerk won. Brti Stars won in deze klasse met 64 vc Vitesse, dat zich hierdoor vrijwel uitgi schakeld kan beschouwen In de andere groep heeft HBS het he laas ndef meer in eigen hand. Na zeer spannende strijd verloren de Hage naars met 64 van het Amsterdamse Smash. Bouwens won van Kenter Kramen, doch zag zijn partij tegen Habes op het nippretje verloren gaan met 2624 1921 en 1921. Aarts had. na zijn knap pe zege op Habes. het gelijke «pel veilig kunnen stellen, maar hij verloor juist van Kenter. Helmuth Li stelde ernstig teleur door zonder winst te blijven. Ook de laatste kans om gelijk te komen werd niet benut wamt het dubbel ging met 2117 en 2119 naar de Amsterdammers AMeen wanneer Smash nog een punt zou verspelen tegen Disnie komen er kaneen. maar dat is niet aan te nemen-, want deze Hoornse ctub verloor met 91 van Can- bon, dat art met één been in de hoofd klasse staat. De standen in de promotie- groepen 'zijn: Scylla 3 3 - - 6 237 Tirtburg 2 1 - 1 2 10—10 UBTV 2 1 - 1 2 911 Blue Stars. 3 1 - 2 2 13—17 Vitesse 2 - - 2 - 5—15 Carbon 3 2 1 - 5 20—10 Smash 3 2 - 1 4 18—12 Sparta 3 2 1 - 1 2 8—12 H!BS 2 - 1 1 1 9—11 Dismie 2 - - 2 - 5—16 HAZERS WOU DE Drukte veroorzaakte verkeersongel ukken Het is het afgelopen weekeinde enorn druk geweest langs de verkeersweg aar de Rijndijk- De ongelukken bleven dai; ook niet uit: Zaterdagmiddag kwam een personen auto nabij de Gemeneweg in botsing met een bromfiets. De bromfietser werd ge wond en klaagde over inwendige pijnen Dokter Meyst verleende de eerste hulp. In de buurt van de Galgbrug is een motorrijder tegen de auto van de heer M. G. Gordijn uit Hazerswoude gebotst. Dokter Meyst constateerde verwondin gen aan hoofd en benen. Een op een tandem met hulpmoti rijdende echtpaar keek bij het overste ken van de Rijndijk niet voldoende uit. Het gevolg was een botsing met een per sonenauto, waarbij de dame haar knie schijf verwondde. Het slachtoffer moest ter observatie naar het Academisch Zie kenhuis te Leidon worden vervoerd. Even later reden vlakbij 't Zwaantje drie personenwagens tegen elkaar op Persoonlijke ongelukken deden zich even wel niet voor. BENTHUIZEN Opbrengst collecte De in de Gereformeerde Gemeente ge houden collecte voor de verdrukte pro testanten in Spanje heeft 363,37 opge- P.ciad Zevenhoven Aankoop grond en toewijzing huizen Vrijdagavond is de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Detmers in openbare vergadering bijeen geweest. Tijdens deze zitting ls onder meer beslo ten ongeveer 2'i HA. grond aan te kopen van de St. Fidelismissiebond te Tilburg ter uitvoering van het uitbreidingsplan in het Noordeinde. Op de aan te kopen grond zullen ongeveer vijftig woningen kunnen worden gebouwd, terwijl ter plaatse ook n.og gelegenheid zal zijn voor de bouw van een nieuwe kleuterschool. Bij de rondvraag informeerde de heer Van der Weijden of de huurders voor de zes nieuwe huizen in het Noordeinde reeds zijn aangewezen. De voorzitter zei, dat dit voor vijf woningen het geval is. Voor één woning kon dit niet geschieden, omdat het rijk over deze woning de be schikking wenst te hebben. Uit de verdere discussies bleek, dat de raad algemeen van oordeel is. dat het gebruik van het nieuwe parkeerterrein nabij de „Vier sprong" niet aan het gestelde doel beant woordt. De voorzitter merkte op. dat reeds maatregelen in overweging zijn om een ongeoorloofd gebruik van dit terrein RIJNSA TER ff OUDE Uitslag competitie Luto De dam- en schaakclub LUTO heeft haar laatste bijeenkomst van dit seizoen gehouden. De prijzen van de onderlinge bordencompetitie, die met ruime voor sprong voor de tweede maal is gewonnen door de heer E. Mur. werden uitgereikt De einduitslag luidt: 1. E Mur 59 p., 2. T. v. Lifting 53 p.. 3. M. Jansen 50 p., R. Reumerman 49 p., 5. A. Koog 48 p., 6. T. J. van Tol 47 p.. 7. J Rinkel 45 p., 8. E. F. v. Iperen 39 p., 9. B. Roest 32 p., 10. Joh. Jansen 29 p.. 11. G. de Boer 32 p., 12. A. v. Rijn 21 p., 13. M. Bik 20 p.. 14. H. Oostveen 10 p., 15. F. Oostveen 10 p., 16. C. v. Dorp 6 p en W. v. Esmond 0. De schaakcompetitie is gewonnen door R. Appelmelk. die acht punten behaalde. De verdere uitslagen luiden: 2. G. J. Roest, 6 punten. 3. C. Rijlaarsdam 4 p., 4. P. v. d. Zwan 2 p., 5. C. v. d. Knijff. WOVBRVCGB Bevrijdingsfeest met toneel en muziek Evenarts vorig jaar wend door de Feest commissie 1928 in de avonduren een be vrijdingsfeest georganiseerd in hotel Het Oude Raedthuys. Na een kort openings woord door voorzitter G. van Wijk, werd het geestige blijspel „Mijn vriend Leo nard" opgevoerd. Het meeste succes oogst te ook nu weer de heer H. Brunt in zijn vertolking van de pseudovriend Leonard Schuddebol. De feestcommissie bood de heer A. C. van Tienihoven. die de rol van de advo caat Alex Jongveld vervulde en tevens de regie voerde, een bloemstuk aan, daar hij in dit stuk voor de vijftigste maal op de planken stond. De Klompenflutere uit Alphen aan den Rijn brachten later op de avond de stemming erin met hun popu_ latre melodietjes. ENGELS VLOOTBEZOEK OP VLAGGETJESDAG Op vlaggetjesdag (19 mei) zal het En gelse fregat H.M.S. „Porchester Castle" niet-officieel bezoek brengen aan Vlaardingen. Het oorlogsschip, dat spe ciaal uitgerust is voor de bestrijding van onderzeeboten en een bemanning heeft van honderd koppen, zal ongeveer een week ln Vlaardingen blijven. Ook minis ter S. L. Mansholt zal op 19 mei ln Vlaar dingen zijn. Bloemenexpositie in Moskou Met een toestel van de S.A.S. Is op Schiphol aangekomen de Nederlandse delegatie, die onder leiding van dr. A. J. Verhage op 23 april naar Moskou is vertrokken om juist als het vorige jaar de Nederlandse inzending op dc bloe mententoonstelling aldaar tc verzor gen. Ook voerde zij onderhandelingen om tot handelsrelaties te komen. De delgatie bestond voorts uit jhr. mr. dr. F. O. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hillegom en voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, en de heer W. 35 Martens-Hoogeveen 62 pt; 7, 16. 37 E. van Wilgen 79 p1.; 9. 26, J. A. Vernes 77 pt; 11, 39 J. van Rijn 52 pt; 13. 29, 36 Jac. Verkade 60 pt; 14, 17, 24, 30, 32 J. Roods 71 pt; 15, 22 A. Wijsman 65 pt; 18 B. van Leeuwen; 21, 42 M. Bijsterveld 39 pt; 23 L. Starreveld 28 pt; 27. 28, 33. 40 A. Dissel 47 pt; 38 A. Lammers 13 pt; 43 P Bunt VOLLEYBALOVERZICHT V.C. DEN BOSCH KAMPIOEN VAN IIET ZUIDEN C.S.V.D. mag om een plaats in de hoofdklasse strijden Ook in hef zuiden zijn nu de finalisten voor de nationale kampioen schappen bekend Te Breda slaagden beide teams van V.C. Den Bosch er in de kringkampioenschappen van het zuiden te winnen. Een prachtige prestatie van de volgelingen van Langenhuysen, vooral van het dames team. dat voor het eerst aan de eindronde in Utrecht zal mogen deel nemen. Rapid uit Maastricht werd 2e bij de dames en zal dus, ook voor het eerst, le Utrecht uitkomen. Bij de heren een verrassing in de vorm van de 2e plaats voor het Tïlburgse Odulphus achter V.C. Den Bosch, maar vóór dc vaste Utrechtse klant Mavoc uit Maastricht, fraai werk 'van de Tilhurgers. die met Den Bosch een gevecht leverden dat bijna 2 u. duurde. De kampioenen van de le kl. heren var Haag, Lenden en Delft hebben uit gemaakt degradatiewedstrijdei Delftse C.S.V.D. wis en. Goed wi wij gaarne de promotie- zal deelnemen. Het deze eer voor zich k van de Delftena- ïct dit succes cum- ■lk compliment ze ker ook trainer Piet Kaptein moet delen de uitslagen: nch 0 (15—10; 15—11; 15—9). Sleutelring—Punch 3—1 (16—14; 15—12; li16; 156); C.S.V.D.Sleutelring 32 (15—8; 10—15; 15—6,14—16; 1.5—8). Woensdag as. gaat C.S.V.D. proberen een plaats ln de hoofdklasse/machtig te worden. Op die .vond wordt in de Dalton H B S de promotie-degradatiestrijd voort gezet met de ontmoetingen: Wiiheimina (AToort—Forto (A'dam); C.S.V.D.—Rotter dam Zuid en O V.C.—C.S.V.D. Vooral aatstgenoemde wedstrijd zal in het mid delpunt van de oe'angftelllng staan en ls ook het belangrijkst te achten. Maarsen van de vereniging de Nederland se Bloemisterij. Arrangeur van de ten-» toonstelling was de heer A. J. Stemerding uit Voorschoten. De heer Verhage vertelde, dat de expo sitie. die twaalf dagen duurde; op 26 april werd geopend door de tweede burgemees ter van Moskou. Een redevoering van de heer Verhage is door de radio te Moskou uitgezonden. De betrekkelijk kleine ten- 'boonstelrtding was niet in de eerste plaats bedoeld om handelsbetrekkingen aan te knopen, maar als representatie van de Nederlandse bloemencultuur. Er zijn meer dan 100.000 bezoekers ge weest en hoewel dit een Nederlands-Rus sische tentoonstelling was, domineerde het Nederlandse aandeel. De heer Verhage deelde voorts mede, dat de delegatie veel besprekingen heeft gevoerd met de stede lijke autoriteiten van de stad Moskou en met vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en het ministerie van buitenlandse handel. De stedelijke autori teiten waren zeer geïnteresseerd in het kopen van bloembollen voor de grote uit breidingen van de stad. Het Nederlands- Russische handelsverdrag voorziet niet in de handel van sierbloemen. Vandaar, dat er zeer grote moeilijkheden te overwinnen waren. De stedelijke autoriteiten voeren thans besprekingen met het ministerie van Buitenlandse Handel om dit bestaan de verdrag uit te breiden. De heer Ver hage zei, dat de resultaten waarschijnlijk binnenkort bekend zullen worden ge maakt. De Nederlandse delegatie was volkomen vrij om te gaan en te staan waar zij wil de. Zij mocht volkomen vrij fotograferen. Ook hadden de deelnemers de 1 mei-op tocht in Moskou mogen fotograferen. Bromfietser aangereden Op de Willem van der Veldenwcg ge schiedde zaterdagmiddag om twee uur een aanrijding tussen een bromfietser en een motorrijder, De so mi-arts W. W. Oosterhuis uit Zaandam reed op zijn bromfiets zonder teken te geven naar de linkerzijde van de weg en werd in de flank aangereden door de hom achterop komende motorrijder B. J. Mollora uit Rijnsaterwoude. De heer O. werd tegen de weg geslingerd en liep verwondingen op aan gezicht en handen. Dokter Brinkhorst verleende de eerste hulp. Belde voertuigen werden beschadigd. Ds. T. Kruyne kreeg beroep De Hervormd predikant ds. T Kruyne heeft een beroep gekregen van de Her vormde Gemeente te De Bilt (U.).

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7