Ilieuuie jCrihsrlie (tfouranl Nog meer slachtoffers van Indonesische hetze -ta Nederlandse protesten bleven alle zonder resultaat 3 Eén Duitsland vitaal belang LONDEN BRACHT GEEN EINDE AAN BEWAPENINGSWEDLOOP Leden Veiligheidsraad wensen tweede missie Hammarskjöld BEAMBTEN NOG STEEDS ACHTERGESTELD Nederland behoeft niet meer ambassadeur te zenden Moordpartij in Marrakesj DONDERDAG 3 MEI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zevenendertigste jaargang No 10642 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Strnitgaslltb li «btbliotn "tnyn bert la teghenspott Gehuwde vrouw thans handelingsbekivaam ZIE PAGINA 5 Minister Luns: politieke opzet bewezen (Van onze parlementsredactie.) DE MINISTER zonder portefeuille, mr. Luns, heeft gistermiddag in de Eerste Kamer nog eens met grote nadruk de verontwaardiging van de Nederlandse regering kenbaar gemaakt over de anti-Nederlandse ge- i dragingen van Indonesië. Met name heeft de bewindsman een krachtig I protest laten horen tegen de wijze, waarop de Nederlandse arrestanten te Djakarta worden berecht. De huidige procesvoering in Indonesië betekent, naar het oordeel van de regering, een flagrante schending van de meest elementaire rechten van de mens. De hoop, dat door de dood van de heer Jungschlager een einde zou komen aan de reeks van processen, is niet bewaarheid. Blijkens een mededeling van het Indone sische openbaar ministerie zullen ze wor den voortgezet. Men kan dan ook vcr- wachten, dat nog meer Nederlanders het _j slachtoffer zullen worden van de haat campagne tegen Nederland, aldus de minister. Mr. Luns zeide er prijs op te stellen namens de regering zijn instemming te I betuigen met «de woorden van diepe be- Iwogenheid, die zijn gesproken over het J afsterven van de heer Jungschlager. De I regering leeft ten zeerste mede met zijn I echtgenote en familie. Daarnaast wenst ze I haar bewondering tot uitdrukking te 1 brengen voor mevrouw Bouman. wier 2 energiek optreden terecht hulde verdient. De minister wees met voldoening op I de belangstelling en bezorgdheid, die het buitenland voor de arrestantenkwestie t de dag legt. Door diplomatieke con- tacten en anderszins is zeer duidelijk ko- vast te staan, dat men ook over onze I grenzen de bejegening van Jungschlager, I Schmidt, enz., ziet als een aantasting van I de internationale rechtsorde. De regering I heeft dan ook niets nagelaten om hierop I de aandacht van de buitenlandse pers te I vestigen en ze is er in geslaagd de wereldopinie voor een zeer belangrijk deel mee te krijgen. Maar dit is niet het enige, wat ze in het belang van de ar- f. restanten heeft menen te moeten doen. Ze 3 heeft de gehele verdediging voor haar re- 5 kening genomen en herhaalde malen 'j krachtig geprotesteerd tegen de intimida- I tie van de rechter door demonstraties en leugencampagnes in de pers. Verder heeft zij langs diplomatieke wegen vele pogin- gen gedaan een gunstiger sfeer ten op- 1 zichte van de gevangenen te kweken. Het ls alles zonder resultaat gebleven. De Indonesische regering vereenzelvigt zich welbewust met de doelstellingen van het Indonesische vervolgingsapparaat door nog vóórdat de rechter een uit spraak heeft gedaan, de verdachte Schmidt c.s. van subversieve handelingen te betichten. Een hierop betrekking heb bende uitspraak van het Indonesische mi nisterie van voorlichting heeft een einde gemaakt aan alle twyfel over de aard van processen. Reeds btf voorbaat wordt oordeel uitgesproken en tevens gesug gereerd, dat het vonnis tegen Jung schlager de steun van Nederland aan sub versieve acties zou bewijzen. Brutaalweg wordt toegegeven, dat de beschuldigingen liet in de eerste plaats tegen de arrestan- en zijn gericht, maar tegen de Neder landse regering. Dit bevestigt de indruk, dat de processen ondergeschikt gemaakt orden aan een politiek doel. Het is ver heugend, dat men in het buitenland zich de Indonesische beschuldigingen distancieert. Ambassade en consulaten Sprekend over de eenzijdige opheffing an het Unie-statuut heeft minister Luns r nog eens op gewezen, dat een aan- hangig-maken van deze kwestie bij de Verenigde Naties weinig zin zou hebben. Assemblée is een politiek lichaam, dat handelt naar politiek, niet naar juridisch inzicht. Ten „In Europa kan geen werkelijke veiligheid zijn, zolang de verdeeld heid van Duitsland voorfebestaat", al dus het communiqué na de conferen tie tussen de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Hemrieh von Brentano en de Britse minister Sel- wyn Lloyd, te Londen. Aansluitend hierop wordt gezegd, dat een ontwapeningsovereenkomst tussen het oosten en het westen voor het grootste deel moet afhangen van de oplossing van huidige politieke problemen in Duitsland Engeland heeft ter conferentie onom wonden aanspraken doen gelden op een Westduitse bijdrage voor het verblijf der geallieerde troepen in de Bondsrepubliek gedurende de eerstvolgende twaalf maan den, te rekenen van 5 mei af. Een besluit of overeenkomst hierom trent Is niet bereikt. De besprekingen zullen worden voortgezet, aldus de offici ële mededeling. Beide staatslieden waren het erover eens, dat de oplossing van dit verschilpunt van groot belang ls voor bei de landen en voor de kracht van het At lantische Pact. De scherpe uitlating van dr. Adenauer na het bezoek van de Russische leiders aan Londen, wordt verzacht door de ali nea, waarin de hoop wordt uitgesproken dat deze besprekingen het begin van een beter begrip tussen de volken zouden kunnen betekenen. Tijdens een persconferentie heeft vor Brentano verklaard, dat de handelsbe- aprekmgen met zijn Britse collega's ge richt waren op zo volledig mogelijke han delsbetrekkingen. Zijn doel was om met de Britten tot een gemeenschappelijke markt te komen. het Internatio naal Gerechtshof ligt de zaak anders, maar ook over deze mogelijkheid was de minister niet bepaald optimistisch. Indo nesië heeft zich namelijk nooit verplicht de rechtspraak van het Hof te aanvaar den. Er bestaat echter nog een theorie, volgens welke ook zonder de medewer king van Indonesië de bevoegdheid van het Hof in deze kwestie recht te spreken, niet uitgesloten is. Over de mogelijkheid toepassing dezer theorie kon de mi nister overigens nog niets definitiefs mee delen. In dit opzicht doen zich vele on zekerheden voor. Het is niet alleen een zaak van juridisch, maar ook van politiek beleid. Het spreekt echter vanzelf, dat het gebruik van politieke machtsmiddelen niet in overweging ls geweest. Minister Luns. die er voorts de aan dacht op vestigde, dat in het buitenland de kwestie van de eenzijdige opzegging de R.T.C.-akkoorden gezien wordt als bilateraal geschil, waarvoor niet dan moeite belangstelling kan worden opgebracht, ging vervolgens nader in op de maatregelen, die de regering denkt te nemen ten einde het contact met Indone sië zo goed mogelijk te doen plaats vin den. Na een overgangsperiode zal thans definitieve regeling moeten worden getroffen. Het is de bedoeling het diplo matiek verkeer met Indonesië te onder houden via een ambassade en consulaten. Op zeer korte termijn zullen hierover aan de Indonesische regering mededelingen worden verstrekt. Nieuw-Guinea Minister Luns heeft prof. Schermerhorn (soc.) toegegeven, dat de kwestie-Nieuw- Guinea een vraagstuk is van internatio nale strekking. Maar hij kon niet instem- met de suggestie van de oud-premier dit gebiedsdeel maar op te dragen aan de Verenigde Naties, die het onder hun beheer zouden moeten nemen. Een trust verhouding kan hier geen (althans niet de enige) oplossing zijn om Nieuw-Guinea vrij te maken van zijn koloniaal karakter. De regering streeft naar een geleidelijke emancipatie van dit gebiedsdeel, dat ze dit ogenblik geen andere positie wil ge ven De minister had met instemming ge luisterd naar hetgeen de heer Algra (a.r.) hierover had gezegd. Felle brand in iveverij Vannacht is een gebouw van de weve rij De Ploeg in Bergeijk (N.B.) afge brand. De schade, die wordt geraamd op 750.000 gulden, wordt door verzekerin; gedekt. Vermoedelijke oorzaak van d' brand is kortsluiting. Bijna de gehelé inventaris, waaronder een deel van het machinepark ging loren. Doordat de weverij echter nog in zes andere gebouwen in het plaatsje is gevestigd, verwacht men de produktie voor een groot deel te kunnen voortzet ten. In deze week tussen Koninginne dag en Bevrijdingsfeest hebben zij het extra druk. De stad is versierd met vlaggen en guirlan des, maar hoe zal er vrolijkheid zijn zonder de klanken van het draaiorgel. Huis opgeblazen Met lucifer op zoek gaslek naar Gistermiddag deed zich een gasontplof fing voor in een boekhandel met woning in het centrum van Bussum, waarbij drie personen werden gewond en naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Bij een verbouwing was een gaslucht waargenomen en een der zoons van de eigenares mevrouw K., was met een luci fer op zoek naar een lek in de gasleiding. Hij vond het lek, doch de lucifer floepte uit. waarop hij een tweede, de fataile. aanstak. Door de kracht van de ontploffing werd de vloer vernield, vlogen balken en plan ken in alle richtingen, werden muren ont zet en de .trap vernietigd. Het meubilair kreeg door rondvliegende brokstukken ernstige schade Mollet wint weer de vertrouwenskwestie Premier Guy Modttet heeft gasteren een gemakkelijke overwimniiing behaald in de Nationale Vergadering, waar hij de ver trouwenskwestie stelde bij de motie ziijn wetsontwerp om de pensioenen voor de bejaarden te verhogen voorrang van be handeling te geven. Dit wil nu echter nog geenszins zeggen, dat het wetsontwerp nu zonder meer zal worden aangenomen. Verwacht wordt, dat de vertrouwenskwestie later in de week nog een keer gesteld zaïl worden. De regering heeft voorgesteld door middel van nieuwe belastingen een be drag te innen om aan de extra uitgaven voor de bejaardenzorg tegemoet te kun nen komen. Deze belastingen zouden ge heven worden op venmootsohapsinkom- stera. luxe artikelen, motorvoertuigen, er fenissen en op beurshandelingen. De ontwapeningsconferentie te Ltfnden I loopt ten einde. De delegaties zijn thans bezig het rapport voor de Verenigde Na ties op te stellen en zullen daarin moeten constateren, dat hun pogingen om een einde te maken aan de bewapeningswed loop vergeefs zjjn geweest. De Russen hebben tijdens de conferen tie de nadruk gelegd op oen vermindering van de conventionele wapens. Geallieerde diplomaten achten het mogelijk, dat Rus land misschien de numerieke sterkte van zijn strijdkrachten aanzienlijk zal ver minderen. Aanleiding hiertoe is het te kort aan werkkrachten in landbouw en industrie. Bovendien acht Rusland zich wat kernwapens betreft thans opgewassen Anti-honger campagne: f 75.000 gulden Pater W. Loop heeft zaterdag de eerste opbrengst, 75.000 gulden, van de antl- honger-campagne van de Bond zonder naam overhandigd aan de Nederlandse vertegenwoordiger van de Unicef, het Kindernoodfonds van de Verenigde Naties. Het geld zal worden besteed voor de aankoop van melk ten behoeve van 40.000 kinderen en 10.000 moeders in Korea. SCHOONMAAK „Staakt het vuren" onvoldoende waarborg DE LEDEN van de Veiligheidsraad overwegen de secretaris-generaal van d< Verenigde Naties, Hammarskjöld, te verzoeken een tweede reis naar he Midden Oosten te maken teneinde de overeenkomsten tnssen Israël en de Arabische staten een vaster grondslag te geven. Het „staakt het vuren" is geen voldoende •borg voor de vrede. De Aziatisch-Afrikaanse groep van de Verenigde Naties overweegt inmiddels om Hammarskjöld te vragen zijn goede dien- te bewijzen om een einde te maken de strijd tussen de Fransen en de Al gerijnen. Dit verzoek zou door een depu tatie aan Hammarskjöld kunnen worden ivergebracht. Ook kan de weg gevolgd worden, dat een zitting van de Veilig heidsraad gevraagd wordt of een zitting de algemene vergadering van de V.N., terwijl ten slotte de zaak op de agenda voor de algemene vergadering, welke In november bijeenkomt, geplaatst kan Hammarskjöld zou, na; verzekeren, in zijn voorlopig verslag over zijn missie aan de Veiligheidsraad, twin tig man gevraagd hebben uit: Canada, Zweden, Noorwegen, Australië en Niei Zeeland om voor de V.N patroutlledi sten langs de grenslijn tussen Israël zijn nabuurstaten te verrichten. tegen de Amerikaanse kracht en staat zich daarom toe de conventionele bew; pening te verminderen. Noors schip in mist aangevaren Vanmorgen vroeg is het Noorse schip Hassel in de dichte mist aangevaren door het Panamese schip Andreas, vlak voor de Engelse kust. Aanvankelijk vreesde men. dat de Hassel ten onder zou gaan. De opvarenden, \yaaronder twee vrouwen, sprongen overboord, maar konden gered worden. Later echter seinde de kapitein, dat het schip drijvende kon blijven. De Britse sleepboot Lady Brassey verleende assistentie. Men hoopt dat het schip op het strand bij Folkestone gezet kan wor den. Het Panamese schip had slechts lich te schade opgelopen en is voor de kust >or anker gegaan. De Hassel was slechts enkele maanden de vaart en meet 6500 ton. Het aanbod was door het vorige kaïblnet gedaan na de eenzijdige verbreking van de Nederlands-Indonesische unie door In donesië. Nu het parlement het wetsontwerp tot verbreking van alle overeenkomsten der Ronde-Tafel-Cociferentie heeft aangeno- wordt de uitwisseling van zaakgelas tigden meer geschikt geacht, aldus voegt en in Indonesische kabinetskringen hier in toe. Dit bericht uit Djakarta volgt op de me dedeling van minister mr. J. M. A. H. Luns in de Eerste Kamer over de moge lijkheid van benoeming van een ambassa deur. Naar wij vernemen, lag het in het voornemen van de regering de status van de huidige waarnemende Nederlandse hoge commissaris te Djakarta, de heer H. Hagenaar te wijzigen als overgang naar de benoeming van egn ambassadeur. De heer Hagenaar zou gaan optreden als waarne mend zaakgelastigde evenals de Indonesi sche vertegenwoordiger in Nederland, de heer Kwee Djie Hoo. Voorts wordt uit Djakarta geseind, dat het Indonesische kabinet gisteravond be- Funest loonbeleid Ned. Chr. Beambtenbond eist meer dan 6 procent loonsverhoging (Van onze sociale redacteur) 1V7TJ MOETEN ONS er terdege van bewust zijn, dat de beambten t.a.v. W de collectieve regeling van hun arbeidsvoorwaarden en de hoogte van hun contractueel of anderszins vastgestelde minimumsalarissen in verge lijking tot verschillende andere groenen arbeiders nog belangrijk ten ach ter zijn. Dit stelde de heer H. J. Vermeulen gisteren vast, toen hij de al gemene vergadering van de Ned. Christelijke Beambtenbond met een uit voerige rede opende. Daarom, zo vervolgde hij, stellen de jongste maat regelen op het gebied van de salarissen en lonen ons ernstig teleur. On omwonden moeten wij zeggen, dat de directe gevolgen van het streven der regering om verhoging der prijzen zo veel mogelijk af te remmen, doch door de bestaande achterstand voor de beambten funest dreigen te worden. Tegen dat over één kam scheren van groepen werknemers, die in een totaal veischiCSende positie verkeren, past ern stig protest. Als dit de eerste stap is op de weg naar vrijere loonvorming, welke wij overigens toejuichen, voorspélt dit voor die toekomst van de beambten ndet veel goeds. Wij zulWen aldus de NOB B -voorzit ter dan ook ndet nalaten,, al het mogelijke te doen, hen, die voor dit beleid verant woordelijk zijn, er van te overtuigen, dat met deze uniforme maatregel een grote onbillijkheid is begaan tegenover een grote groep werknemers. Het is duidelijk, dat, nu de mogelijk heid tot verbetering van de positie zo zeer is beperkt, alles moet worden ge daan, om te bereiken wa't in de huidige siituaitae bereikbaar ds, ml. de verdubbe ling van de vakantietoeslag, de vakantie- uitbreiding. de 3"/» over 1955 en verho ging met 6van de salarissen, welke thans worden genoten. De heer Vermeulen had tevoren reeds met blijdschap vastgesteld, <&t sinds mei 1945 het aantal C.A.O.'6 in de bedrijfs takken belangrijk is toegenomen en dat verschillende in deze jaren, dank zij her haalde henrieniimg, in waarde en beteke nis zijn toegenomen. Met nadruk stelde hij hier echter naast, dat de allerminst bevredigende regeling in het levensver zekeringsbedrijf nog steeds niet door een behoorlijke CAO is vervangen en dat in het schadeverzekeringsbedrijf nog élke regeling ontbreekt. (Zie vervolg pag. 5). De heer Vermeulen herinnerde aan de voorgestelde verbeteringen. De voorge stelde normsalarissen voor 23- en 25-ja rigen van 215,- en ƒ275.- per maand worden aan de onderhandelingstafels als redelijk erkend, evenals de beperking van het ongemotiveerde verschil tussen de béloning van mannelijke en vrouwe lijke kantoorbedienden. Maar de ver wachting van een optrekking der salari ëring is de bodem ingeslagen door de al gemene maatregel, dat de loonsverhoging in 1956 niet meer dan 6'/» mag bedragen. Nieuwe Indonesische zet Wetsontwerp inzake provincie Nieuw-Guinea goedgekeurd HET AANBOD van Indonesië om met Nederland ambassadeurs uit te wisselen, vervat in een nota van 3 maart aan de Nederlandse regering, moet thans als „verlopen" worden beschouwd, aldus heeft de correspon dent van A.N.P. vandaag uit gezaghebbende bron te Djakarta vernomen. sloten heeft tot Instelling van een provin cSe West-Irian welke het gebied van Ne, derlands Nieuw-Guinea zal omvatten, met Tidore als zetel van het bestuur. Ir wetsontwerp wordt verklaard, dat Neder land zonder toestemming van Indonesië dit gebied bezet houdt. De provincie zal de districten Tidore, Oba Saba, Weda, Patanl en Waside de Molukken tevens omvatten. Ambassadeur Zjoekof van de Sowjet- uode heeft te Djakarta verklaard dat zijn land bereid is met Indonéslë same werken bij de bouw van centrales, olie winning en kunetmestfalbrieken, benevens •reedzaam gébruik van kernenergie. Minister Luns moet rusten Minister Luns heeft met ingang var vandaag op doktersadvies enkele weken rust genomen. Hij zal naar het buiten land gaan. Mevrouw Jungschlager naar Nederland Mevrouw Germaine JungschlSger, de weduwe van de heer L. N. H. Jungschla ger is vandaag met de K.L.M. naar Ne derland vertrokken. Men had haar ver trek geheim gehouden om betogingen te voorkomen. Het vliegtuig had anderhalf uur vertraging, doordat de Hnkerwlelen bij de opstijging in een pas gedempte sloot wegzakten. Haar werd uitgeleide gedaan door ver tegenwoordigers van het Nederlandse hoge commissariaat en een aantal per- soonliike vrienden. De Russen en Buiten-Baldonië rpEMIDDEN van de in- evenwel niet. HU ging tot ternationale verwar- het uiterste, ring is het een verade- En zo kan men op blod- rruing, het goede nieuws zijde 875 van het telefoon- te vernemen uit Buiten- boek van Washington Baildonië, hoewel het in waar de ambassades staan, sta-ndig zou zijn, het Vor - een diplomatiek conflict lezen: „Outer BaIdonda. tendom te erkennen. Het met de Sow jetunie was Principality of (Buiten- verhaal kwam ook In een gewikkeld. Buiten-Baldo- Baldonië, Vorstendom"). Duits blad terecht._Spoe- eiland ter Draai l Marokko Beroep op joden niet te emigreren De in Jeruzalem afgelegde verklaring, dat een vierjarenplan is opgesteld om 250.000 joden uit Noord Afrika in Israël te doen immigreren, heeft de leider van de Marokkaanse Istiqial partij. Allal el Fassi, aanleiding gegeven een beroep op de Ma rokkaanse joden te doen om het land niet te verlaten. „Wij geloven", aldus El Fassi. „dat het i- de plicht der Marokkaanse joden ls bij te dragen tot de wedergeboorte van ons land". grootte van 1.2 hectaren nummer (als u in de nabijheid van de buurt komt....) kust imn Nieuw-Schotland de (Nova Scotia) en reeds zeven jaar is het een ge weldige grap. die het al tijd nog wel doet. Russeü Arundel, een bottelaar van limonades, heeft het eiland jaren ge leden eens voor 750 dol ler gekocht. Zo maar, om er met zijn vrienden heen te gaan, die even verzot zijn op het vangen van tonijnen, als hijzelf. Het eiland heette Outer Bald Tusket of Outer Baldy. Totdat de dingskracht van er zich mee ging be moeien. Al spoedig was het nu niet alleen Outer Baldonla (of Bulten-Bal- donië, waarschijnlijk we gens de klankverwant schap met Buiten-Mon- golië), maar Arundel was Prins Russeü de Eerste Verscheidene Canadese bladen publiceerden de geschiedenis van B uiten- Baldonië en wierpen de of het niet i bijpassende dig kreeg miss McGinnes lands e zaken, miss Flo rence McGinnis. „Die vermelding in het kiuki. telefoonboek", zegt mist Arundel McGinnis, „heeft de hele zaak wat men noemt rond gemaakt" De heren van de Dienst besohermin» beoolHiw Z^^SiSCbci kelijk een bedreiging om van te schrikken, voor opgesteld, dat de Russen van tonijn houden.... Buiten-Baldo- nië hadden beklaagd. Het kan - zijn, dat de mop in de publicatie btf het vertalen verloren was gegaan, het kan ook zijn, dat het nooit in het hoofd van de schrijver in die Russische Litera- toemaja Gazetta is opge komen. dat Iemand grap pen zou kunnen uithalen met iets dergelijks. Hoe het ook zij, de Gazetta vond Russeü de Eerste maar zo zo en noemde hem een Führer. Russell de Eerste pro testeerde onmiddellijk en dreigde, de diplomatieke betrekkingen te zullen Washington) vroegen bi)v of het Vorstendom mis schien interesse zou heb ben voor wat boekje» het bouwen van geworden. Er werden atoomschuilplaalsenl b riefho of den gedrukt De klap op de vuurpijl zijn panier gezet De meeste grappenma kers zouden het hi erbij gelaten hebben, Russell grondwet op kwam echter, toen Russell heeft. De Russen hebben de Eerste buiten zijn toe- n in het vaarwater de Russen terecht opgehouden kritiek te oefenen op de aanpelecpnheden van Bui- ten-Baldonië.... Tweeëntwintig doden z(jn In Marr.. kesj gevallen toen een woedende menigte van ongeveer duizend man een aanval richtte tegen vroegere aanhangers van de pasja van Marrakesj, die verleden jaar stierf. De slachtoffers werden met bijlen en messen vermoord. Op sommóge plaatsen werden de lijken, iin brand gestoken. Wat de aanleiding tot deze uditbafsting van volkswoede is geweest kan nog ndet ge zegd worden. De zoon van wijlen Leon Jung schlager, John Jung, kwam gis teren uit de Ver. Staten in Ne derland aan, waar hij de begra fenis van zijn vader zal bijwo nen. Hij werd opgewacht door zijn oom en diens echtgenote. „Record-bollendagen" dit weekeinde plotselinge gunstige omslag van het weer heeft tot gevolg gehad, dat de knoppen merkwaardig snel zijn ge rijpt. Op 2 mei is de bollentijd ingeluid op een wijze, die de ver onder stelli rechtvaardigt dat zaterdag, wanm het Bloemencorso wordt gehouden, een record aantal bezoekers de streek tussen Sassenheim en Hillegom bezoeken. De „volmaakte bollen dagen" waarschijnlijk 5 en 6 mei. niet alleen narcissen, hyacii tulpen in bloei zullen staan, vens het zgn. „bijgoed" voor aardige kleurschakeringen zorgt. Tegelijkertijd zullen de kerse- perebomen in de Betuwe in bloei ko men. De grote bloei der boomgaarden wordt door kwekers en deskundigen in de komende week verwacht, hoewel het milde weer van dc laatste dagen ertoe zal bijdragen, dat dit weekeinde reeds veel te genieten zal zijn. Men verwacht, dat over ongeveer twee weken de appelbomen in bloei zullen staan. Deze staan nog rijker ii bloei dan de pere- en kersebomen. HET WEER IN EUROPA Parijs Bordeaux Grenoble zzw windstil ZZW windstil NNW windstil WEERBERICHT Vrij zacht m Tot morgenavond verwacht J De Bilt: Over het algemeen •'.•VÏy weinig bewolking en droog •Jf/ilfji. weer. Tijdelijk, vooral langs de kust, hier en daar mist. Zwakke tot matige zuidwes telijke wind en weinig ver andering ln temperatuur. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 5.07—20.12. Maan 2.19—13.17. Op 10 mei nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1