Drieiaiicleiitoeriiooi tegen eveneens begon met 0-0 gelijkspel schotloze Franse ploeg Nederlandse militairen sloegen Rhine Armyteam met 3-1 Volleybalzege in Groningen op Denemarken: 3-0 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 1 MEI 195s> HOOGTEPUNT IN ZATERDAGVOETBAL OP DIEPTEPUNT IN DE DUINEN Achterhoede beste deel van Nederl. zaterdagelftal, dat met iets meer stootkracht had kunnen winnen (Van onze sportredactie) MET 00 beginnen en ook weer met 00 eindigen geeft spelers en publiek altijd het gevoel, alsof men net zo goed niet had kunnen spelen. Die ervaring deden zaterdagmiddag plus minus 8.000 toeschouwers en 22, respectievelijk in blauwe en oranje shirts gehulde voetballers weer op, in het knus in de duinen gelegen sportpark Niéuw- Zuid te Katwijk aan Zee. Dit doelpuntloos verloop had de eerste wed strijd van het Drielandentoernooi tussen Nederland en Frankrijk. Hiermee bestond hel Franse zaterdagelftal het eerste (gedeelde) succes aan Nederland te ontfutselen. De eerste drie ontmoetingen waren in drie Nederlandse overwinningen geëindigd (21, 21 en 32). De balans verhaalt nu dus van 7 punten tegen 1. Dat eerste puntje ver oorzaakte aan Franse zijde begrijpelijk enige onprotocolaire accolades. De Nederlandse jongens waren met hun gelijkspel minder enthousiast, wat óók begrijpelijk is, want zij hadden ondanks hun zelfkennis be treffende schotkracht toch wel verwacht weer een overwinning binnen te zullen slepen. Dat drilt wiet gebeurd is mag eendeels als verdrienste voor de rappe Franse dedriigriwg worden aangemerkt, anderzijds tekent het de zwalkte van de voorhoede, drie de vorige week in de oefenwedstrijd tegen Zeeburgia ook al tegen een blanco scorebord Wet aankijken. Nul doelpunten uit twee wedstrijden geeft geen gemid delde om prat op te gaan. Jammer ook nu, dat deze onbevredigende uitslag het resultaat was, want over het algemeen was het een vrij levendige partij voetbal met goed veldspel Aan weerszijden viel van aantrekkelijke opbouw der aanvallen te genieten, wel- dswaar wiet altijd in hoog tempo, todh zeer het aanschouwen waard. Zo dra echter niet waren de voorhoeden aan het afwerken toe of de combinaties vlotten niet meer, men wiet elkaar niet te vinden en de verdedigingen konden applaus ontdokken door resoluut grijpen. Zo toonde deze wedstrijd dat men zowel in Frankrijk als in Ne derland kampt met een voorhoedepro- Achterhoede in vorm Overigens was de Nederlandse achter hoed» zeer op dreef en moeilijk passeer- baar. Vis van Quiok Boys, onvermoeibaar wegwerkend, vormde met Van der Nagel van Rljnsburgee Boys en Absen (Oranje Nassau) een solide liinle, waar tegen me nige eerste klas voorhoede danig veefl moeite zou hebben. Temeer als daarvoor ook als kanthalfs Leen Schaap (Q. Boys) en Zijp (Geuzen) zouden fungeren. Vooral Schaap onderscheidde zdch zaterdag door onverzettelijk verdedigen, uitstekende af dekking en tevens goed opbouwend spel. Zijn plaateen was van alle vijf ongetwij feld het beste. Van de aanvalsllnie viel Nieuwstraten (Zwart Writ '28)-uiteindelijk nog het meest op. Voor de rust was het Kerkdijk, maar de handige Enschedeër trok zich daarna teveel terug en ontplooide minder aan val ©activiteit als wenselijk was. Mddvoor Van de Berg (TSB) mag een goed clubspe ler zijn, in het Nederlands zaterdagelftal is hij nog lang niet ingespeeld. De beide vleugelspelers Bout (Hulzen) en Schipper (SHO) wisselden goede met slechte mo menten af, maar erg gevaarlijk konden zij niet worden. Hoewel de Fransen technisch beter speelden en de Nederlanders ook in snel heid de baas waren, zijn de onzen over het algemeen in de meerderheid geweest. Bijzonder gevaarlijk zijn Van de Berg c.s. echter voor de Fransen ndet geweest, hoe zij tegen het einde ook trachtten door te drukken en telkens een doelpunt wilden forceren. De Fransen trokken dan voor hun doel een muur op waar niet doorheen te komen was. Vlot begin De ontmoeting, ingeleid met het spelen van de volksliederen door de UNI-harmo- nie had een vlot begin, waarin fraaie staaltjes van samenspel te bewonderen vielen. Linksbuiten BaiMet van de gasten was de eerste die doelman Woudsma aan het werk zette. Van de Berg deed dit met Coutant uit een goed geprobeerde kop bal. Schipper zette vervolgens zijn kuif onder de bal uit een voorzet van Bout en deze poging zou met een doelpunt be kroond zijn, als een der Franse backs de bal niet vlak voor de doellijn corner had getrapt. In deze aanvangsperlode viel er in de Hollandse ploeg meer samenhang te constateren dan in de Franse, die het voornamelijk van ongecoördineerde udt- valsaoties moest hebben. Naarmate het spel vorderde bleek, dat de Hollandse aan vallers tegen de Franse achterhoede fy siek bepaald in het nadeel waren. De meeste kopduels waren b.v. voor de Fran sen. Eerst na een half uur deed zich een redelijke scoringskans voor, toen Bout goed doorlopend op een pass van Nieuw straten schuin voor de Franse doelman kwam te staan. Hij vuurde, echter tets dralend, een Links schot af, dat net over de lat klom Nog geen minuut later begon nen de Nederlandse harten wat sneller te kloppen toen rechtsbinnen Carrier, de beste annvalsspeler der buitenlanders, een combinatie met Cormio op rechts met een hard laag schot besloot, dat voor doel langs, net naast de staander aan de an dere kant sui6de. Van de Berg, die moei lijk aan Mensa, zijn bewaker, wist te ont komen, verknoeide daama een goede kans door onaiteotfceid. Uit een goed afgeme ten voorzet belandde de bal vlak voor zijn rechtervoet, maar blijkbaar daarop niet rekenende vergat hij te schieten, Coutant griste het leer vlug voor zijn ir reahts: Gerrit Kerkdijk, Jan N ieuwsbraien, Theo Zijp, Ar ie Sdhopper, Arie Bout, Floor van de Beng, Leen SchaapHenk Vis, Henk Absen, Cos Woudsma en Gerrvt van der Nog ei. De bal caramboleerde van Baillcts lichaam als een kanonskogel en stoot te rug naar het Nederlandse doel. Tot veler opluchting kwam hU Juist tegen de lat aan. Baillet was Intussen ter aarde geze gen. Men kon dat niet kinderachtig noe men. Een klap van 'n hefboom was hierbij vergeleken een gemoedelijk schouder klopje. De Franse linksbuiten kromp van pijn ineen. Hij werd bulten de Hjn gedra gen en ijlings gemasseerd en anderszins Spannend moment voor het Franse doel. Bij een schot van Schipper kopt rechts achter Lehitet de bal uit het doel. Van l.n.r, zien we keeper Coutant, Lehitet, Caron, Potentier, Schaap en Bout. schoen weg. Met een kopbal wilde de TSB-er het goedmaken doch die scheerde zer de lat. Golven genoeg In de hoop dat de 00 ©tand gauw iets pittigs plaats zou maken begonnen de partijen aan de tweede helft. De Kat- wtjkse jeugd, gezellig op het veld ringende duinhellingen gezeten, moedigde de oranjehemden daartoe met het echreeu- van de naam van een bekende Friese speler die noch in het veld, noch onder het publiek aanwezig was aan ja het „Abe, Abe" en het leek er op als of de Nederlanders aan de alom geuite i zouden voldoen. Zoals de zee kele tientallen meters verder op de kust aangolide, golfden do Nederlands vallen op 't hardnekkig door de tricolores verdedigde doel aan, echter zonder resul taat. Integendeel dreigde een doelpunt de andere kant te vallen. Bij een plotse linge uitval rende linksbuiten Bad'lflet de bal achterna, met alleen Woudsma nog zich. Onze doelman liep evenwel uit en gaf de bal op de grens het strafschopgebied een ferme trap. Dit afdoende geweest, als hij niet recht Met spectaculaire kopballen belaagde Van de Berg het Franse doel. Ook hier weer stelde hij een poging in het werk Coutant te verschalken, maar rechts back Lehitet is hem weer te vlug af. Spil Mensa kijkt toe hoe dit duel afloopt en ook Caron was er snel bij om het gevaar te bezweren. In het dorpje Pieke bij Drachten is de boerderij van de heer B. Kooistra geheel afgebrand. Inboedel, boerengereedschap :n vrij aanzienlijk geldsbedrag gin gen verloren. Slechts het vee kon worden gered. Vermoedelijke oorzaak is een op petroleum brandende stallantaarn. De boerderij was tegea een beperkt bedrag verzekerd. irgd. Tot onze verbazing draafde h\j minuten later weer In het Franse gareel mee. Met recht een taainagel. Wat igens voor de Nederlanders bij dit voorval het belangrijkste was, was dat de blanke tegenscore gehandhaafd bleef Geen schoten Aan andere wapenfeiten is deze helft jor de rest minder spectaculair geweest. Het schieten aan de zijde der gastheren beperkte zich tot veelvuldig pogen, dat verdienstelijk genoemd kan worden, maar weinig zoden aan de dijk zette. Of het backsted CaronLehitet brak de aanval af, of Nieuwstraten en de zijnen waren al gestrand op Mensa, Royer, een uitstekend verdediger en Potentier. Behoudens en kele corners waaruit niet het gehoopte ■s voortkwam, vielen slechts twee schoten te noteren, waarvan het ene (Schipper) nauwelijks die naam verdient. Bout deed het beter, maar richtte te hoog. Ook de Fransen, na elke afgeslagen aanval dapper in het offensief overgaand, stelden alles in het werk om de hatelijke nul van corebord te krijgen, maar Schaap c.s. weerden rich voortreffelijk, dat wat ten slotte nog door die mazen heengldpte aan betrouwbare Woudsma overlatend. Toch niet slecht TTOEWEL DUS deze wedstrijd, goed ge leid door de heer Martens, eindigde zoals begonnen werd, heeft het publiek ndet bepaald een slechte match gezien. Het samenspel op het middenveld vooral deed het verloop met graagte volgen en het werk van de Nederlandse defensie en middenlinde vond een gretig oog. Er werd bij dat samenspel zuiver geplaatst en leuk gecombineerd, beter dan velen van een Hoofdpijn doet mij niets meer! ,;N.' Hoofdpijn bederft verscheidene ureo van Uw leven, als U de pijn niet bestrijdt. Maar v\ wanneer U 2 'ASPRO' tabletten inneemt, dan is na enkele minuten de hoofdpijn verdwenen. 'ASPRO' is het moderne middel, dat de natuurlijke afweer van Uw lichaam helpt. Vandaar zijn goede resultaten bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijnen, rheumatische aandoeningen, verkoudheid. Zorg daarom altijd 'ASPRO' bij U te hebben, want 'ASPRO' verdrijft de P'jn zaterdagploeg hadden verwacht. Jammer is echter dat het voorhoed-esp el is tegen gevallen, Het Franse elftal stak icn een iets betere conditie en kwam technisch ook en hoger gemiddelde. Ook hier echter de aaherhoede sterker dan de voor- De Franse aanvallers hielden te weinig breedte en opereerden slechts bij vlagen als linie. Hun schoten waren met al nog zeldzamer. Nogmaals, 00 is geen prettige uitslag. Aan de beoordeling van re factoren drie een wedstrijd toch het aankijken waard maken, doet dit echter niiebs af. nu de volgende wedstrijd tegen de Belgen, 26 mei ln Hasselt. Moeten we dachtig de uitspraak, dat drie; scheepsrecht is, weer op de nullen reke- Die tweede eraf zou wel zo opwekkend z«n! De ploegen verschenen in de volgende stelling: Nederland1: Woudsma; Vis, Atosen; Schaap, V. d. Nagel, Zijp; Bout, Nieuw straten, V. d. Berg, Kerkdijk en Schipper. Frankrijk: Coutant; Lehitet, Caron; Royer, Mensa, Potentier, Cormio, Carrier, Petrus, Debiangey en Baillet. Aantrekkelijk voetbal in Leidse Hout De vereniging Koninginnedag had in de Leidse Hout weer voor een at tractieve wedstrijd tussen een Nederlands militair elftal en het Engelse Rhine Army Team gezorgd, en dat de sportliefhebbers dit wisten te waar deren, bleek uit de zeer grote belangstelling, die er voor dit treffen be stond. De organisatoren hebben een goede greep gedaan: het vertoonde spel stond op bijzonder hoog peil. Hoewel de Engelsen een goed sluitende combinatie vormden kon het spel va militairen ons meer bekoren, omdat roodgehemde landgenoten een hoger tem po ontwikkelden en meer schotvaardig heid toonden. Bijzonder op de voorgrond traden Keyermaat (Ellnkwijk) en Van Veen (Ajax) ln de verdediging, terwijl in de aanval La Croix (GVAV) en Janssen (Enschede) bijzonder opvielen. Bij de En gelsen blonken doelman Bell, stopper Purvis, maar vooral (no. 8) rechtsbinnen Mc Coy uit. Nadat de beide elftallen zich vo< tribune hadden opgesteld en het Tamboer en Pijperkorps Kunst en Genoegen voortreffelijke wijze de Volksliederen had gespeeld, togen de Engelsen direct i aftrap, gesteund door de krachtige wind, ten aanval, maar het bleek al spoedig, dat onze militairen over een goed gesloten verdediging beschikken. Het spel droeg een bijzonder aantrekke- lijk karakter. Aan beide zijden werden verbazend knappe aanvallen opgezet, maar het duurde tooh nog ongeveer misschien toch nog reden tot juichen zal komen. Vererende uitnodiging aan Cees van Zweeden (Van onze volleybalmedewerker) Ruim 1500 toeschouwers deden de Groningse Korenbeurs jl. zaterdag bijna uitpui len. Z(j waren gekomen om de Interland volleybalwedstrijd tussen de vertegen woordigende herenteams van Nederland en Denemarken te zien. Het was voor dc Denen hun eerste internationale contact, sinds zij in 1951 de volleybalsport in ge organiseerd verband gingen beoefenen. Dit contact is hen ongetwijfeld wat tegen gevallen. Zij verloren met 30 en dit leerde hen, dat volleybal een spel is, dat men slechts na heel veel, lang en ijverig trainen onder de knie kan krijgen. Dczo les kunnen zij zich echter ten volle ten nutte maken en ddt zij dit ook deden, wordt wel bewezen door de uitnodiging die zU na de wedstrijd aan Cees van Zwecdcn richtten. Zij vroegen deze expert hen te willen komen helpen bij de technische opbouw het spel in hun land. Van Zweeden accepteerde dü vererende aanbod hetgeen ongetwijfeld tot gevolg zal hebben, dart het Deense sipelpeil goede injecties zal krijgen. Over de wedstrijd zelve kunnen wij kort zijn. Cees van Zweeden stuurde voor de eerste set zijn basisopstelling dn het veld, wij wisten immers niets af van de speel- kracht van de sympathieke Denen. Ai dra bleek, dat hert niet nodig was geweest het einde van deze set kwam met 152. Van Zweeden zond toen zijn reser- het veld en deze brachten, niét voluit spelend, de l elde volgende sets met 156 en 152 op naam van Nederland, waardoor de wedstrijd met 30 werd ge- Meer plezier hebben de Grontngse toe schouwers ongetwijfeld beleefd aan de voorwedstrijd tussen de herenteams van Groningen en Amsterdam, die, uiteraard tot uitbundige vreugde, verdiend met 3—0 door Groningen werd gewonnen na een strijd die volkomen boeide. Weliswaar miste Amsterdam de internationals Maas en Van der Ploeg, hetgeen dit team na tuurlijk zeer verzwakte, maar toch bleek overduidelijk, dat ook het spelpeil in hel hoge Noorden stijgt. Speciaal de Gro ninger Hekman vestigde de aandacht van de keuzecommissie op zich door zijn zeel- sterke spel aan het net, een speler om op te letten, terwijl cok Bodegom zich bij de Groningers zeer onderscheidde. Deze wed strijd werd u 20 minuten, voordat de Nederlandse mili tairen de leiding konden nemen. Uit een fraaie dieptepass van rechtsbuiten Kick (Amsterdam), werd de bal door Jansen (Rapid) fraai ingeschoten: 10. De Engelsen kwamen hierna met flit sende aanvallen, verschillende malen voor het Nederlandse doel, maar het duurde toch tot 10 minuten voor rust, voordat rechtsbinnen Mc Coy na een schitterende dribbel met een prachtig schot gelijk 'kan maken: 11. Vooral de Engelse supporters leefden in deze periode luidruchtig met hun land genoten mee. Nederlands overwicht De tweede helft gaf een overwicht van de Nederlandse ploeg, die thans met de wind als bondgenoot, telkens gevaarlijk voor het Engelse doel opereerde. Die aan houdende druk leidde tenslotte na 12 mi nuten tot een doelpunt van linksbuiten Janssen (Enschede), die de bal in vrije positie kreeg toegespeeld en met een hard schot scoorde: 21. De minder talrijke aanvallen van de Engelsen bleken, hoewel niet zonder ge vaar, het verrassende element te missen, waardoor doelman Van Dijk (Sparta), slechts zelden tot activiteit werd gedwon gen. Voor heel wat moeilijker problemen werd de Engelse defensie gesteld, met ge raffineerde aanvallen werd hun doel on der druk gezet. Doelman Bell greep ln sierlijke stijl telkens goed ln, maar toen na 25 minuten voor zijn doel een verwar de situatie ontstond, kreeg linksbinnen Maarschalk (Zeist), gelegenheid de stand op 31 te brengen. Het spel van de En gelsen zakte hierna af. maar de strijd bleef tot het einde boeien. Het was een bijzonder en aantrekke lijke en sportieve wedstrijd, die voor de aanvang en tijdens de rust werd opge luisterd door voortreffelijke muziek van het gezelschap K. en G. Engelse league ENGELSE PROFS KWAMEN VOOR 'T LAATST IN HET VELD De laatste competitiedag van de Engelse league bracht Huddersfield Town een 31 zege op Bolton Wanderers. Ondanks dit fraaie resultaat zal Hud dersfield het volgend seizoen in de tweede divisie moeten uitkomen. Wel bereikte de club het puntenaantal van Aston Villa deze degradatie kandidaat klopte West Bromwich Albion met 30 doch het doelpunten- gemiddelde van Huddersfield is ongunstiger dan dat van Aston Villa. Ook het lot van Sheffield United werd op deze laatste competitiedag bezegeld. Met 32 punten is de ploeg uit Sheffield drager van de rode lantaarn ge bleven. Met 35 punten delen Aston Villa en Huddersfield Town de een-na- laatste plaats. Toch zal volgend seizoen Sheffield niet zonder eerste divisie-club zitten, verspeelde Sheffield United zijn plaats in de hoogste klasse, Sheffield Wednesday, kampioen van de tweede divisie, zal pro moveren. Ook Leeds Unriibed zal, dank zij een 41 overwinning op nummer laatst, Huil Ciity, het volgend seizoen het voet bal-walhalla betreden. Drie jaar geleden promoveerden Hud dersfield en Sheffield United', tezamen, tezamen degraderen zij ook naar de twee. de divisie. Aanvankelijk zag het er dn de onrimoe- itfinig Tottenham Hotspur-Sheffield U. vooi de bezoekers gunstig udrt. C. Grainger, de Linksbuiten die zal debuteren dn de wed strijd van' heit Engelse team ibegen Brazilië gaf zijn ploeg de leading. Een hattrick van Bobby Smith, driit/maal aanvoerder van de „spurs" velde het vonnds over Sheffield. Huddersfield degradeert Dave Hockson scoorde twee prachtige doelpunten voor Huddersfield dn de wed strijd tegen Boll ton. Zij bleken niet vol de om zijn dub voor degradatie te behoeden. Aston Vdlila, geleid door Leslie Smith, diie zelf eveneens twee miaal scoor de, behield een beter doelgemiddelde ontkwam, wel zeer ter nauwemood, aan degradatie. Birmingham City, deze dag „wij", zag jn hoop te eindigen bij de hoogste vier, b lucht opgaan. Manchester City's over winning op Portsmouth en de zege van Arsenal op Cardiff, maakten dat de club urit Birmingham als vijfde eindigde. Bij Manchester City was Johnny Hart, die verleden seizoen, een beenbreuk opliep, van de partij. Hij scoorde het eerste doelpunt voor zijn ploeg. In de tweede divisie was Sheffield Wed nesday reeds zeker van de titel. In de wedstrijd tegen Lincoln City scheen het', diait zij hun laatste ontmoeting zouden gaan verliezen. Bij rust sbonden zij zelfs lichter. Shdner, dde zijn hattrick comple teerde maakte echter daft de ploeg tech nog met 53 won. Na afloop werd de ampdoenstrofee uitgereikt aan Sheffield. Bij Leeds United, dat aan een punt vol doende had voor promotie, hadden de spelers kennelijk last van zenuwen, Huil Oliy, reeds zeker van degradatie, u weliswaar met 41 geklopt, doch pas het eind© van de ontmoeting kwamen de icn uit Leeds tot gewone spel. John Charles, die tevoren de eenvoudigste kan had gemist, doelpuntte toch nog twee maal, evenak Harold Brook. De grootste publieke belangstelling trok Ohelsea—Blackpool: 35.000 toeschouwer a woonden dit treffen brij. Roy Bentley •rd© tweemaal en zorgde zo, dat do overwinning naar de kampioen van leden jaar ging. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Engelse league, luiden: Eerste divisie: Aston VillaWest Bromwich Albdon Spel van gratie en durf Concordia s feest hood weer toestelturnen op hoog niveau Concordia 'heeft op het gebied van toestelturnen een uitstekende naam. De eerste drie plaatsen in het dameskeurkorps van de Leidse turnkring worden door Concordianen ingenomen. In de halve finale van de Neder landse turnkampioenschappen wist het drietal: Annie Montfoort, Nel Krauwel en Rie Roest zeer eervolle plaatsen te beredken. Dat dit trio een uitstekende gangmaker vormt voor de overige dames, was op de zater dag "in de Stadsgehoorzaal gehouden uitvoering waar het zo vol was, dat voor de eigen leden geen plaatsen meer beschikbaar waren duide lijk te zien. Zij trekken de andere toestelturnsters eveneens tot grote hoogte op en zo waren de prestaties op dit gebied van uitstekend gehalte. toestelturnen heeft het ditmaal ongetwijfeld van de groepsoefenlngen ge- Zeker, ook nu waren er pach- maar tochhet ge- n zo'n subtiele gratie, correcte en zekere afwerking, als men an Concordia, dat ons misschien wel te eel verwend heeft, zou verwachten, cvendien verliep de opvolging der num- lers niet in zo'n verbijsterend hoog ?mpo. waardoor nogal gapingen ln het 3 punten tellende programma voorkra- Hlerbij blijve evenwel het prachtige slotstuk, waarbij de nog altijd met jeug- /uur vervulde, in het vak „vergrijs- leider Ntevaart het publiek een sprookje van bewegingsvormen voor ogen toverde, buiten beschouwing. Dit om vangrijke „spel" met hoepels, ballen, sta- knotsen. uitgevoerd in schitteren de jurkjes van verschillende frêle kleu- mtketende terecht een langdurig, daverend applaus. samenstelling ook. konden dit peil niet benaderen. De leuke vrije oefening (Ja panse lantarendans) van de adspiranten B en C, noch de eveneens originele hup pel- en vrije oefening (Mars der tinnen soldaatjes) gaven blijk van grote zeker heid. Van het ensemble toestelwerk wa ren de geheel op muziek uitgevoerde oefeningen voor tweetallen op drie even- wlchtsbalken bijzonder atttractief en lang niet eenvoudig! Voor het brug klassikaal dient Concordia een volgend maal be slist revanche te nemen. Opvallend waren de knotsoefeningen der leden en later ook van de adspiran ten B, doch zoals gezegd kon dit alles niet tippen aan het individuele turnwerk. De kleine meisjes van de heer G. Wiethaar kwamen dittmaal uitstekend voor de dag. Een trainingsoefening, met werkelijk niet zulke gemakkelijke onder delen o.a. een spanboog, gesteund op één arm! werd zo keurig en vol over gave uitgevoerd, dat men hiervoor grote bewondering moet hebben. Deze leermeester, die het zelf tot de hoogste trap in de turnsport heeft ge bracht in 1946 werd hij nationaal turn- kampioen houdt er niet van, zijn meis jes het tè gemakkelijk te maken. Ook het fleurige Tiroler dansje werd een groot 30; Cardiff Cdrty—Arsenal 1—2; Chelsea 'Blackpool 21; Huddersfield Town— Bolton Wanderers 31; Luteri Town Bunndey 2—3; PortsmouthManchester City 24; Tottenham Hotspur—Sheffield United 31; Wolverhampton Waindereps Sunderland 31. Tweede divisie: Bristol RoversLiverpool 1—2; Hull CityLeeds United 14; Leicester City Donoaster Rovers 3—0; Nottingham Forest Blackburn Rovers 11Port Vale Middlesborough 32; Rothenhanv United Stoke City 01; Sheffield Wednesday Lincoln City 53; Swansea Town Barnsley 3—1; West Ham UnitedBristol City 3—0. Spelers voor oefenwedstrijd tegen Portsmouth Voor de wedstrijd van (het voorlopig nedleriands elftal dat morgenavond dn het Feyenoord-staidrion te Rotterdam een oe- fenwedstrijd speelt tegen Portsmouth, heeft de keuizeoommtissrie van de KNVB vijftien spellers aangewezen. In verband met blessures van emikele ©pellers kon het elftal nog nriet definitief worden samen gesteld. De kandidaten zijn:. De Munok (Fortuna '54), Landman (Sdhe- Veningen-Holriand Sport), Wiersma (PSV), Kerkum (Feijeuoord), Odentihal (SC En schede), Klaassens (VVV), Van der Hart (Fortuna '54), Brooyanans (Willem 2), No- termians (Fortuna '54), Appel (Fortuna '54), Bosseiaar (Feyenoord), Koopal (VW), Lenstra (SC Enschede), Moulijn (Feijeu oord), en Sdhenlkell (De Veie wijdeer s). Iers elftal tegen Nederland Het Ierse elftal, dat 10 mei tegen Neder land speelt, is als volgt samengesteld: Tommy Godwin (Bournemouth); S. Dunne (Luton), Cantwell (West Ham Uni ted); Tommy Dunne (St. Patricks), Con Martin (Aston Villa), Peter O'Farrell (West Ham); Alf Ringstead (Sheffield United), Billy Whelan (Manchester Uni ted), Johnny Fitzgerald (Waterford), A. Fitzsimons (Middlesbrough), Joe Haverty (Arsenal). „Verbied dat toch Vijf doden en 16 gewonden bij de Mille Miglia Drie toeschouwers en twee coureurs om het leven gekomen, zestien andere perso nen (10 rijders en 6 toeschouwers) ge wond, van wie stframlgen levensgevaarlijk, ziedaar de balans van de beruchte jaar lijkse autorace Mille Miglia, die weer in Noord-Italië werd gehouden. BH deze nachtelijke rit over door regenval glibbe rig geworden wegen werden dit jaar snel heden genoteerd van 180 en 190 km. De winnaar, Castclottl, legde dc 1597 km lange afstand af met een gemiddelde snel heid van 137.442 km per uur. Vanzelfsprekend zijn in Italië stemmen opgegaan deze race, drie elk jaar doden eist, te verbieden. Het socialistische par lementslid Santi heeft dit o.a. de Italiaan- regering gevraegd. „Hier Is eerder van a poging tot massamoord dan van sport sprake", aldus karakteriseerde hij de race. Sommige Italiaanse dagbladen bepleiten drastisch© veiligheidsmaatregelen. Een blad schrijft, dat deze autoraces op de weg geen enkel nut meer hebben voor de technische ontwikkeling van de auto industrie en alleen nog maar worden ge houden ln Italië en Mexico, „zodat men een flinke dosis romantische geestesge steldheid moet opbrengen om te kunnen blijven volhouden, dat deze races nuttig of noodzakelijk zijn". is en als altijd weer hoe hart- veroverend was toch het optreden van de allerkleinsten, die eveneens onder Wiethaars leiding op ongedwongen wijze hun met gymnastische stukjes doorspekte spelletje deden. Nog steeds vooruitgang Grote vooruitgang heeft leider Nlevaart weten te boeken bij het werk op de brug met ongelijke leggers en de evenwlchts- balk, doch ook nu weer stond het ringen- zwaalen op zeer hoog peil. Alle moeilijk heden al leek het alsof ze er niet wa- werden op gemakkelijke, lichte wijze overwonnen. Praktisch geen mis lukking kwam hier voor; vloeiend en zeker verliepen de dikwijls zware oefe ningen en de prachtige afsprongen brach ten het publiek ook nu weer tot grota geestdrift! Al met al kan Concordia met trots te rugzien op deze avond. De beide pianis ten, de heren J. Sieval en Gé Hofenk, de juiste feeling voor dit werk heb ben, zorgden voor de muzikale begelei ding en mochten uit handen van Concor dia's presidente, mevrouw J. v. Nierop-* Schreuder, evenals de beide leiders, eeu geschenk in ontvangst nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6