n Gevarieerd feestprogramma te Voorschoten sloeg in Feesten stonden in het teken van de sport in vele vormen Drs. Hazenbosch voor a.-r. over christelijke sociale politiek „ONS GENOEGENOPENDE DE FEESTELIJKHEDEN hoe o SCHEPEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 1 MEI 1956 Alleen kunstzinnige avond werd door bedroevend weinig inivoners bijgewoond Wélk feest er ook moge mislukken, Koninginnefeest niet, zélfs niet bij temperaturen, die bij een zachte winter behoren. Althans Voorschoten heeft zich in dit opzicht gisteren niet onbetuigd gelaten. Trompetgeschal door een tweetal herauten van de Landelijke Rijvereniging „Koningin Emma" kondigde om 8 uur de inzet aan van de feestelijkheden. Officieel althans, want ongetwijfeld had de jeugd reeds enige uren eerder voor een feest stemming binnenshuis gezorgd! De gebruikelijke optocht van de kin deren van alle sCho'en. bij het gezond heidscentrum gadegeslagen door burge meester en mevrouw Van der Hoeven, de commandant van het M.O.C. en enkele andere autoriteiten, deed. als ieder jai ledereen verbaasd staan over de goedi toekomst van Voorschoten. Er warer aardige en originele versieringen ei verkleedpartijen in de optocht. Hoewel sommige kinderen blauw zagen, mocht dat niet hinderen. Ze pie kerden er niet over de warme kachel op te zoeken. Op de speelweide hield de burgemees ter een korte en voor de verzamelde kin- deren goed begrijpelijke toespraak ovei de zin van deze feestdag, waarna de kin deren enkele vaderlandse liederen zon gen, begeleid door de beide plaatselijke muziekverenigingen. Een programma punt dat zeer geslaagd is en zeker voor herhaling vatbaar. De rest van de morgen werd doorge bracht in het gebouw, het Marinekamp en Greenway-theater. De oudere kinderen kregen een paar leuke films te ziei de jongeren kregen in het gebouw aardig programma met goochelen, sprekende pop en wat daar zo al bij hoort. De kinderen waren daar erg enthousiast Onderwijl reden de wielrijders hun puz- zelrit. 's Middags probeerden de brom fietsers, automobilisten en motorrijder.' al puzzelende de eerste prijs te halen. Veel belangstelling was er voor de de monstratie bij het nieuwe gymnastieklo kaal door de Rijswijkse politiehonden- dressuurverenlging. Opvallende staaltje! van dressuur werden hier getoond. Speelweide Op de speelweide was het een drukte van belang. De organisatie was goed in orde. Het publiek toonde bijzonder veel belangstelling voor de prestaties Jeugd, 'n Succes was het nummi. slik. lik. stik niet. Dit gaf kostelijke to neeltjes te zien. Ook het ringrijden met tilbury's bleek in de belangstelling te staan evenals de voetbalwedstrijd tus sen de beide plaatselijke elftallen. Ten besluite werd in de Herv. Kerk een concert gegeven door het dubbelkwartet Sempre Avanti uit Lei den onder leiding van de heer Joh. v. d. Broek en de organisten Simon C. Dekker en W. J. Landsman. Het lag nii het programma dat afwisselend e schillende zeer bekende nummers meldde; het lag zeker niet aan d certgevers, die hun goede reputatie deze avond ongetwijfeld hebben versterkt. Het zou interessant zijn te onderzoeken waarom er zo bedroevend weinig belang stelling was. Inmiddels zal het voor het bestuur van de Kon. Wilhelminavereni- glng moeilijk zijn een volgend keer weer tot de beslissing te komen een dergelijke avond" te organiserèri. "Echter: óndanks de geringe belangstelling heeft, vooral Semper Avanti, onder de inspirende lei ding van de heer v. d. Broek de aanwe zigen een uur van muzikaal genot ver schaft. Bijzonder vermeldenswaard is het zo bekende Land of Hope and Glory, Uitslagen Hieronder volgen nog de uitslagen van de verschillende wedstrijden. Kortheids halve vermelden wij alleen de eerste drie prijswinnaars. Auto-puzzleril: 1. J. Th. Wurzer uit Leiden, 2. H. Rombouts, 3. D. A. Anker Ringrijden tilbhry's: 1. Cobi van Veen met Jan de Graaf, 2. dhr. en mevr. Lek- kerkerker, 3. dhr. Jansen met mej. Snel- derwaard. Touwtrekken: 1. wisselbeker: Dienst Openbare Werken, 2. de firma van Leeu wen, 3. Vometa. Kuipje steken dames: 1 G. Arends, 2. Ria van Osnabrugge, 3. C. Vogelaar; idem heren: 1. P. van Velzen, 2. dhr. van Vliet. 3. dhr. Ruigrok. Hap, slik, lik, stik niet, dames: 1. M Arends, 2. H. Veloo, 3. A. Hes; idem ho ren: 1. J. Schoonbeek, 2. S. van Velzen. 3. dhr. Ruigrok. Puzzlerit wielrijders: 1. A. Wesselo jr. 2 mej. N. Hameter, 3. mèj. A. v. d. Berg. Kinderoptocht. Schoolgroepen: 1. Tin- nensoldaatjes, Ds. Fortgensschool; 2 Sneeuwwitje, R.K. Meisjesschool Individuele groepen: 1. Willem Teil, Herv. school samen met de familie Leg horn Openb. school, 2 Hollandse drie kleur, school met de Bijbel Wijngaarden- Individueel, met lof der jury: Het Melkmeisje (school Wijngaardenlaan». F.uiter te paard (Openbare school). Ha remvrouwen (Openbare school) Steppenrace, meisjes: 1. Leni Lelyveld. 2. Margy Bal, 3. Astrid Sweercs: idem jongens: 1. Peter de Koning, 2. Erik de Jong, 3. Joop Grégory. Vlaggetje steken meisjes: 1. Grietje Huisman, 2. A. Kranenburg, 3, M. de Zeeuw; 2e groep: 1. Doortje v. d, Lans. 2. Joke Bakker, 3. Annie Moerkerk. Kelnerinncnrace: 1. T. Konings, 2. A Struik. 3. J. Feynenbuik. Hindernisbaan jongens: 1. Ton Douwes. 2. Dick Rechterschot. 3. Wim Zonneveld. Ringsteken flets meisjes: 1. Nel van Rees, 2. Cobi van Beek, 3. Corrie Onder- Zakslaan jongens: 1. Joost Albronda, 2 Carl Grootendor3t, 3. Jan Kaart. VoetbalwedstrijdRouwkoopSVL V I\OORD ff1JKERHOVT Oranjefeest met veel sport Vooral de schooljeugd Is goed aan haar trek gekomen btf het Oranjefeest Het bestuur van de Oranjevereniging had voor de schooljongens een voetbal wedstrijd georganiseerd; voor de meis jes was een handbalwedstrijd uitge schreven. Om 9 uur gaf scheidsrechter M. Broekhof het sein voor de aftran. In afdeling A speelden de jongens van de land- en tuinbouwschool tegen de v.gj.o.-school. Eere'genoemden wonnen. In klasse B, lagere scholen, werden de jongens van de St. Jozefschool winnaar; 2 Victor; 3. Hervormde schoei Irene. Wat het handbal betreft, in afdeling A wisten de meisjes van de handbalclub VVSB de eerste prijs te bemachtigen, terwijl de huishoudschool 2 werd. In af-' deling B bleek de St. Jozefschool favo- ®t, 2. Vlotor en 3. Irene. Om 7 uur 's avonds verzatnelden vijf honderd schoolkinderen zich op het kerk plein om onder leiding van het onderwij zend personeel zich bij het raadhuis aan te sluiten bij de zangkoren en muziek korpsen. Burgemeester Van der Weyden echtgenote namen een zang-en mu ziekhui de in ontvangst. De heer .1. v. d. Ploeg, voorzitter van de Oranjevereni ging, sprak het burgemeesterspaar toe. De zangverenigingen zongen onder lei ding van de heer Postma het Wilhelmus. Nadat de muziek zich had laten horen :ongen de schoolkinderen vier vaderland se liederen o.l.v. de heer Houtsma. Een Jongen en een meisje boden de burge ter en zijn vrouw bloemen aan. Ail- len dromden daarna samen achter de mu. om door het dorp te marcheren. Bij de Witte Kerk bloezen der korpsen nog nkele nummers. Dodenherdenking Vrijdagavond 4 mei om kwart over ach*, gaat in een speciale dienst ln de Hei vormde kerk voor ds. De Jong. Lisse De Oranjefeesten in Lisse concentreerden zich rond het sportpark. De ge hele schooljeugd marcheerde om half negen met Trou moet Blijcken voorop af van het H.B.G.-plein. Op het sportpark werden allerlei spelen beoefend. Het Oranjecomité had ervoor gezorgd, dat allen met een prettig aandenken naar huis gingen. Er werd royaal -getrakteerd. Aan de wedstrijd op luxe fietsen namen 24 man deel. Eerste op deze rit van 15 km werd L. van Dam. Noordwijkerhout; 2. L. Plas- meijer, Sassenheim; 3. A. v. a. Aart, Lisse; 4. H. Wlllemse, Hillegom en 5. S. van Wouw, Voorhout Aan de Ronde van Lisse namen ook veertien Duitsers deel. In totaal moest 70 km worden afgelegd. De uitslagen: 1. H. Buis, Haarlem. 1.41.28; 2. J. Pawlick, Duisburg: 3. C. Plasmeijer. Leiden; 4. Gertske, Duisburg; 5. P. Steenvoorden, Heemstede De winnaars werden hartelijk gehul digd door de heer Tissing namens het Oranjecóniité en de heer J. de Vos Sr., organisator van de wedstrlld. Van het middagprogramma waren de aantrekkelijkste punten de charmante rolschaatsshow en een interessante de monstratie met politiehonden. De plaat selijke turn- en atletiekverenigingen brachten fraaie staaltjes grondgymnasttek op het sportpark. De leden van Mara thons uit Den Haag rolschaatsten naar hartelust. Met een behendigheidsrace voor motoren en auto's eindigde dit sterk gevarieerde middagprogramma. De dag werd besloten met een filmvoorstelling op het parkeerterrein van Hobaho. Hoofd film was het koninklijk bezoek aan de West. Hillegomse feesten met als hoogtepunt kindercorso Op Koninginnedag was in Hillegom zoveel te doen als andere jaren. Het be stuur van de CCNF had de voiksspele 5 mei willen houden, niaar door het zetten van het corso kan hiervan niet» komen en de tijd was te kort nu de Ko ninginnedag hiervoor tc gebruiken. Net als andere jaren bracht het kinder corso weer heel wat mensen op de been. Het was niet zo groot als andere jaren, maar wel beter verzorgd. Oorzaak van de geringere deelneming was gebrek aan bloemen. Versche'dene groepen waren zeer origineel van opzet en uitwerking. Er werden geldprijzen uitgedeeld en waardebonnen, deze laatste te besteden bij Hillegomse winkelier*. De uitslagen luiden: Groepen: 1 Speeltuinvereniging Hille- gommerdijk, 2 idem. 3 School met de Bij tel (Boaz), 4 Mariaschool,5 St. Joseph- meisj-essehool, 6 Boazschool. Lisse krijgt dit jaar 127 huizen voor arbeiders gereed Noordwijk Vooral de jeugd genoot volop hij diverse spelen Zowel te Noordwijk Binnen als te Noordwijk aan Zee -is gisteren volop feest gevierd. Beide oranjeverenigingen hadden een aantrekkelijk program ma samengesteld, dat vlot werd afgewerkt. Te Noordwijk aan Zee begon de dag met koraalmuziek van de toren, waarna „De Echo der Duinen"», die zich deze dag verdienstelijk weerde, aan het hoofd van een lange stoet schoolkinderen door het dorp trok; als' altijd een leuk gezicht. Kinderen middelpunt van liet feest De Voorhoutse kinderen zijn het mid delpunt gewéést van het feest, dat het dorp gisteren" vierde. Voor de kleuter» werd in het gymnastieklokaal van de zus ters een poppenkastvoorstelling gegeven. De kinderen van de eerste, tweede en derde klassen hadden ook een gezellige morgen en voor de vierde, vijfde zesde klassen werd een spannende film toond in de toneelzaal van de bis schoppelijke nijverheidsschool. Er werden kinderen op deze wijze onthaald. Na afloop werd de traditionele versnapering uitgereikt. St. Cecilia trok links en rechte met slaande trom en schetterend koper door de gemeente. Het bestuur van de Oranjevereniging was tevreden geen kinderepelen te heD- ben georganiseerd. Kinderen 6taan vaak schuchter tegenover deze spelen, omdat ze meestal worden gewonnen door de sterksten. Gisteren hebben ètle kinderen het naar hun zin gehad en het onderwij zend personeel, en de ouders eveneens. Men denkt er sterk over, in, de toekomst op deze wijze verder, te gaan. Dodenherdenking De dodenherdenking op 4 mei zal op dezelfde wijze worden gehouden als vorige jaren. In. de beide kerken is een herdenkingsdienst. Daarna schaart men zich^om het kruis -achter de Raiffeisen- Later werden volksspelen gehouden, ■aarvan de uitslagen luiden: Ringsteken met versierde fietsen: ver siering: 1. Els Zoet; 2. Tiny Barnhoorn; 3. J. Zoet; 4. Neeltje Smit; 5. Corry Eisenga: 1. Nelleke Bos. Steken: 1- Bea Scheelings; 2. Tiny Barn hoorn; 3. Ria van Velzen; 4. Diny Duin dam; 5. Ar ja Meyers: 6. Janneke Booy. Kruiwagenrace: 1. C. Marijt; 2. C. Barn hoorn: 2. W. Wassenaar; 4. J. van Es; 5 v. d. Meulen. Langzaam fietsen: 1. Tom Admiraal; 2. Chris Deurman; 3. Jan de Ruyter; 4. A an der Meulen. Tonknuppelen: 1. Joh. Barnhoorn; 2. A. an Beeien; 3. 4. 5. T. Oranje. D. v. d Bent; J. Baalbergen. Touwtrekken: 1. Ploeg van Duyn; 2 ploeg Steenvoorden; 3. ploeg Marijt; 4 ploeg van 't Wout. Wielerronde: le prijs (fiets): Ton Alke made; 2. N. Schmal; 3. P. Chrlstiaanse: 4. A. van Oosten; 5. K. v. d. Meulen. Op het Kerkplein werden de prijzen uit gereikt, waarna de Echo der Duinen een concert gat Een optocht door het dorp besloot het geslaagde feest. Te Noordwijk-Binnen werden alleen kinderfeesten gehouden, 's Morgens defi- Voorschoten Voor de A.R. kiesvereniging hield drs. Hazenbosch, lid van de Twee Kamer en secretaris van het C.N.' een boeiend en leerzaam betoog ov christelijk sociale politiek. Het sociale vraagstuk, aldus de heer Hazenbosch. vindt zijn oplossing niet in een strijd om de materiële belangen van de groep tegen de andere. Het is een vraag naar de juiste verhoudingen tusse mensen. De zonde heeft deze verhou dingen verstoord. De A.R. partij als christelijke volkspar tij streeft er naar deze verhoudingen te herstellen. Haar sociaal program stelt daarom hierbij de vraag voorop: „Wat denkt u van de mens?" En zij beant woordt die vraag aan de hand van wat God daarom in zijn Woord heeft geopen baard. hetgeen in hoofdzaak betekent, dat de mens, als beelddrager Gods, do kroon is op Zijn scheppingswerk, maar dat hij anderzijds is aangetast door de verwoestende werking van de zonde. Dit brengt mee een vrijheid van de mens, die echter haar grenzen moet vin den In de gebondenheid om der zonde wille. Een eigen mensbeschouwing, d:e een partij als de P.v.d.A. ten enenmale ontbreekt, omdat zij mensen van uiteen lopende wereld- en mensbeschouwing in zich wil verenig i gen. Spr. noemde dit een zwakke plek in de P.v.d.A. Hij behandelde voorts de drie denk wijzen, die ten grondslag liggen aan de politieke en sociale stromingen, die zich in het verleden en ook thans nog open baren. Spr. verwierp de oude liberale denkwijze, die geen enkele beïnvloeding van de „natuurlijke orde" wenst daardoor een bandeloze vrijheid tolereert die naar het verleden leert tot chaos leddt. Hij wees ook af het ortho doxe socialisme of historisch materialis me, dat de materiële belangen van de mens zoveel waarde toekent, dat het een voortdurende grondige ingreep in de so ciale verhoudingen propageert de klasse- strijd predikt en daardoor komt tot een verkrachting der sociale verhoudingen, tot een totale gebondenheid zonder enige vrijheid, dus tot dictatuur. De christelijk sociale denkwijze daarentegen heeft daar tegenover gesteld: Gods gebod ten aan zien van de verhoudingen tussen de men sen. namelijk het samen werken, samen verantwoordelijkheid dragen. Wethouder G. Schrama geridderd De heer G. Schrama, wethouder alhier, ls benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding houdt verband met de verdiensten van de heer Schrama als voorzitter van de vorig jaar opgeheven vakgroep malerij. Hij is voor zitter van de bond van maalbedrijven. Christen-vrouwenbond Woensdagavond 8 uur zal in „Irene" ds. Toornvliet van Bloemendaal voor de Christen-vrouwenbond spreken over „de roeping van de christenvrouw in de nood situatie van deze tijd" leerden de schoolkinderen voor de bur gemeester bij het raadhuis. Er was veel animo voor de diverse wedstrijden. De uitslagen luiden: Wasophar.gen: 1. Coby Zonneveld; 2. Ria de Ridder; 3. Agnieta-Rodenrijs. *- Koekhappen meisjes:-.'Gondyr Peters; 2,- Marion Caspers; 3. Anpe.marie, Korteka&»- Autosteppen: 1. Coby Zuidhoek; 2. Leny Compier, 3. Annie v. d. Weyijden. Vlaggetje steken: 1. Willy v. Ruiten; 2. Rita Kortekaas; 3. Ietje v. d. Berg. Ringrijden op fietsen: 1. Leome Witte- man; 2. Anneke Hidding; 3. Kees van Bohemen. Baldribbelen: 1. Willy Alkemade; 2. Co de Haas; 3. Theo Koelewijn. Bal op lepel: 1. Janny v .d. Meer; 2. Jacquelien Rindhout; 3. Eeke Kruyt. Koekhappen jongens: 1. Gerard Turk; 2. Huub Peeperkorn; 2. Cor de Ridder. Blokjesrapen: 1. Leo de Ridder; 2. Mar- tien Plug; 3. Jan v. d. Berg. Suikerhappen: 1. Nico Glasbergen; 2. Jan v. d. Zalm; 3. Reinier Groen; 4. Riidi Alkemade; 5. André Plaatzer. De feestelijkheden werden 's avonds be sloten met een openlucht-filmvoorstelling bij het raadhuis. Vertoond werd een film over de reis van het Koninklijk Paar naar de West. Jeugd van Noordwijk Zee vierde Oranjefeest Onder grote belangstelling werden terdagmiddag in de Prins Bernhardstraat kinderfeesten gehouden. Er was cord-aantal deelnemers. Puzzelrit: 1. Piet Plug, 2. Wim Schu macher, 3. Jan Spaanderman. 4. Anton Plug. Hardlopen met hindernissen, 6—8 jaar: I. Frans de Haas, 2. Fred Crama, 3. Piet de Hollander, 4. Dick Hazenoot, 5. Sjoerd Alkemade, 6. Klaas Passchier, 7. Jar Slagtveld, 8. Jan Alkemade, 9. Jaap Eisen ga, 10. Kees Hazenoot. Idem 912 jaar: 1. Arie Scheelings, 2. Hugo Hoek, 3. Gertjan Hoek, 4. Jac. Leeuw, 5. Dick van Beelen, 6. Maarten Hoek, 7. Jaap Korbee, 8. Anton Kraska, 9. Bert Hazenoot. 10. Maarten Duindam, II. Bas Cramer. 12. Gerard van der Deyl. Ballopcn: 1. Mia Verloop, 2. Eefke Fluyt, 3. Gerda Dekker, 4. Tineke Beuk, Jeanne v. Oudgaarden, 6. Margriet Klinkenberg, 7. Maria van Rooyen, 8. Loes Noordergraaf, 9. Coby Boogert, 10. Leny Vink. Rolschaatsen: 1. Piet v. d. Berg, 2. Wim de Haas, 3. Kees Oliémans, 4. Marion Marijt, 5. Alie Ouwehand, 6. Jan Vink, 7. Nelly van Duyn, 8. Gerda Verhoef, 9. Rita Swarte. 10. Ton Rijnbeek. grijden mei autosteps: 1. Kees van 't Slot, 2. Leo Beuk, 3. Gijs Duindam, 4. Rien d. Sar, 5. Wim v .d. Niet, 6. Trijna Duin dam. 7. Tenna v. Duyn, 8. Grietje Duin- ■lendans: 1. Janny Imthorn, 2. Kitty *I1!M. '8 'loniiazeH 'PV "i 'uaS-iaqtecg Xuuef '9 'uaXooa "A Xuai -q 'uXna a auuoAA 'uaXooH "A anbiuow E 'spuE-i^l Plug, 9. Janny v. d. Niet, 10. Henny Duin- srh, 11. Anniè' v. Rooyen, 12. Marleen Beelen. Gevonden voorwerpen Wantje, rozenkrans, dameshandschoen, ■sjaal, portemöniïëe, sleutels, handschoe- alpinopet,..-parkiet, koffertje, muts, ^^s^nkbiljetivherenpolshorloge, ko kertje met rozenkrans, jongenspetje, wiel- van Ford. fietstas. R.K. gebedenboek, damespolshorloge, autoped, duimstok, •ulpen, muntbiljèttén, pop, mandje met aardappelen. Inlichtingen uitsluitend 'oensdag en zaterdag van 2—3 uur aan het politiebureau Oude Zeeweg 10. Stille tocht Op vrijdag 4 mei zal een stille tocht plaats hebben naar het oorlogsmonument de Oude Zeeweg. Ieder is in de ge legenheid om bloemen bij het monument te leggen. De verzamelplaats voor de deel- irs aan de tocht is: voor Noordwijk aan. Zee het plein voor de Hervormde kerk, vertrek 7.25 uur, voor Noordwijk Binnen het plein voor de R.K. Jongens- :hool, vertrek Het gemeentebestuur van Lisse heeft van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting bericht ontvangen, dat toestemming is verleend tot de bouw van 66 extra woningen, in sluiting op de in aanbouw zijnde 61 woningen Het gemeentebestuur heeft' die pla lijike aairnemensClrma's Honsman er en Lan'gevefld en Co bereid gevonden deze 66 woningwetwoningen te bouwen met toachtnemrimig van d'e curvèprije. D< indeling van die huizen komt geheel over. een met die vam de 61 woningen vooi Volksbelang. De huizen worden op vier terretner gebouwd, te weten 10 aan de te verlen gen Prms Hendriks tra at, 27 aan d verlengen Van der Veldstraat en aa Wagenstraat. 29 aan de te verlengen Hyacintenetraat en Gassi raait. De grond- kosten zullen f 187.81d.47 bedragen, de Tegen Volendamse artsen Weer gevangenisstraf fen voor „declareerders" De procureur-generaal bij het Haags Gerechtshof vorderde na een urenlang durende zitting zes weken gevangenis straf onvoorwaardelijk tegen de 33-jarige uit Volendam en een maand onvoorwaardelijk tegen zijn 37-jarige collega J. D. uit Volendam. Voor uitlok king van heling en oplichting waren de artsen door het Hof in Amsterdam elk twee maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De Hoge Raad verwees de zaak naar het Haags Gerechtshof. Sinds april 1951 waren beide verdachten apo theekhoudend ar te in Volendam. Samen hadden zij de apothekers-assistent W. A. dienst. Bij. het Alg. Ziekenfonds te Purmerend viel het op den duur op beide artsen veel meer bijzondere geneesmiddelen -declareerden fdan gemid deld de artsen, deden.-Ten slotte-werd een- centrale verwarming, beweert het butler- Exra prijs van de jury: St. Josephschool, Fietsen: geen eigen werk: 1 Eily Keyser; eigen werk: 1 Joke Waterreus, 2 Tinie Huisebos, 3 Jac. Collljn, 4 Piet van Kla veren en 5 Gora HuLsébos. Autopeds: eigen werk: 1 Bete Splerings,. 2 T. Seihorst, 3 V. Uittendaal; geen eigen werk: 1 Rieneke Koppers, 2 Henk Raams- veld, 3 Thea en Els Post. Varia: 1 Wouter Ruygrok. geen eigen werk. Eigen werk: 1 Kok Terhoeven. 2 kinderen Boom, 3 J. Turkenburg, 4 Anne ke v. d. Aart en 5 Jaap van Dijk. De leerlingen van alle scholen brachten s ochtends o.l.v. de heer L. J. J. de Vree- ze een aubade bij het gemeentehuis. Het Jongenskoor keeg een ovatie voor zijn prestaties. De kinderen werden getrak teerd. De massazang ging 's avonds niet door wegens gebrek aan medewerking van de zangkoren. Hiervoor kwam in do plaats een concert door de Hillegom sa Harmoniekapel in de Hoftuin. De dag werd met een muzikale rondgang be- Ondcrschciding Ook de heer P. E. Oudejans alhier heeft ter gelegenheid van Koninginnedag een onderscheiding ontvangen, namelijk de gouden medaille van Oranje-Nassau. Hij is gepensioneerd administrateur van Openbare Werken. aannemingssom is f 944.000. De huur zal vermoedelijk omstreeks f 10 Der week bedragen. Bij hert streven naar verwerkelijking van dit plan heeft Lisse veel steun onder vonden van Gedeputeerde Deerenberg, alsmede van de provinciale en centrale directie van de Wederopbouw. Wat de bouw van middensbandswonin- gen aangaat, op het bouwterrein aan de Hyaointenstraat, zulflen 36 royale mid- denstandewoningen verrijzen, gebouwd door Eboma te Den Haag. 12',i Jaar kraamverpleegster Bij de start van lange afstandsroel- Mej. A. Quartel heeft zondag haar 1214- wedstrijden op de Amstel is de voorzitter jarig jubileum als kraamverpleegster ge- van Het Spaarne, de heer N. Gitz, aan een vierd. 'hartverlamming overleden. VLOOTREVUE TE ROTTERDAM Evenals in 1954 zal er dit jaar te Rot terdam weer een vlootrevue worden ge houden en wel van 18 tot 25 juni. Voor het publiek zal er gelegenheid zijn de oorlogs bodems te bezichtigen en des avond6 zul len de schepen verlicht zijn. Ter gelegen heid van deze vlootweek zal de Engelse kruiser Glasgow de Maasstad bezoeken. Leiderdorp Ter inleiding van het Koninginnefeest hield de Leiderdorpse Christelijke Oranjevereniging zaterdagavond een feestavond in het dorpshuis. De heer H. van der Stoel, voorzitter, toonde zich verheugd over de grote opkomst; de zaal was tot de laatste plaats bezet. De regisseur van „Ons Genoegen", de heer H. van den Broek, bewees, dat hij ook als dirigent een goed figuur slaat; onder zijn leiding werden volop vaderlandse liederen gezongen. De recitoerclub voerde deze avond het blijspel „Drie is teveel" van Joh. Blaaser op. Het was een amusante geschiedenis De heer Gravenzande. advocaat, verwacht bezoek uit Amerika. De heer Oldenbach komen namelijk n Fred naar Holland, omdait zij hopen, dat de .dochter van de heer Gravenzande, Eniny, met Fred zal trouwen. Enny heeft er geen zin in en maakt de afspraak butler, dart hij maar van de trap moet vallen, zodat ze geen gasten kunnen ont vangen. Echter: Driekus, stoker van de Concours d'EIcgance d'Elégance voor touring- zal worden gehouden op donderdag i. 's Morgens worden de bussen ge keurd op de Koningin Wilhelminaboule- middags zal het défilé pl: hebben. In de pauze wordt een openlucht spel opgevoerd op het terras van „Noord ra n 3—3.30 44.30 uur, is er resp. in het Groene- Wit-Gele-Krulsgebouw gelegenheid kosteloos inenten. Raadsagenda In de gemeenteraadsvergadering donderdagavond wordt de volgende agen da behandeld: krediet woningtelling; pachting teellarid aan de Lageweg; idem in het Langeveld; verpachting consi tietenten sportpark; verhuur van grond; aankoop van grond; verzoek onttrekking benoeming derwijzer; krediet transportleiding pompstation waterleiding. Informatiebureau V.V.V. Het nieuwe gebouwtje dat huisvesting zal verlenen aan de Twentse Bank en het InformatieDUfeau van de V.V.V. is gereed ;ekomen. Het zal over enkele dagen wor den geopend. „Blijft voor 't land" De wisselmedailles werden deze week gewonnen door: J. .Vink met 43 pnt le kl.; P. v. d. Tuyn met 40 p. in de 2e kl. en K. Goudriaan met 43 p. in de 3e kl. In de 3e kl. werd de medaille definitief gewonnen door K. Goudriaan met resp. 42—36—41—42 en 43 pnt. Vrijdagavond is er geen schieten in erband met de dodenherdenking. Koninklijk onderscheiden Bij de lijst van gedecoreerden verleden week gepubliceer4 kwam ook de naam voor van mevr. A. van Gilse-Van Gelder- malsen alhier, presidente van het Groene Kruis en van de Ned. vereniging van Huisvrouwen. Zij werd ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het stuk weird over het algemeen goed gespeeld, al waren er ook enkele zwakke ogenblikken te onderkennen. De avond, die door de heer L. van der Sijs werd gesloten, had ten volle aan de verwach tingen voldaan. Ook gisteravond kon de heer Van der Stoel een volle zaal begroe ten. Toen waren er ook burgemeester en Van Diepingen, de wethouders Snel en de adjudant Kronenburg. De muzikale omlijsting was belde avon den ln goede handen van de heer J. de Vogel. Aubade voor burge meester Ook in Leiderdorp wordt Jaarlijks op Koninginnedag door de schooljeugd ge zongen voor de burgemeester Vooropge- gaan door „Kunst na Arbeid" uit Koude kerk aan den Rijn gingen de kinderen vla Acacialaan en Bcrkenrade naar het ge- gemeentehuis, Burgemeester en mevr. v. Diepeningen stonden daar klaar om de' Jeugd te ontvangen. Ook van de zijde der oudere was er vrij veel belangstelling. De heer Reijeree, voorzitter van het co mité, verzocht de burgemeester, of hij de gelukwensen van de Leiderdorpse jongens meisjes aan Hare Majesteit de Konin gin wilde overbrengen. De burgemeester sprak met een kort woord de jeugd toe verheugd over te zijn, dat de kinderen elk jaar weer op deze wijze hun Koningin komen feliciteren.. Na de gebruikelijke traktatie werd de feestvreugde voortgezet Sm het dorpshui» en in Irene. Met films en goochelen wer den de kinderen daar prettig beziggehou den. Het muziekkorps maakt nog een rondgang door het dorp, wat toch altijd de feestelijke stemming verhoogt. Burgerlijke stand Geboren: Karin Marie Antoinette, doch ter van H J Los en van M P Stalenhoef. Zijloordkade 26; Gertrude, dr van C Meerburg en van E Roest, Hoofdstraat 121; KarolLna Geertruida, dr van A B van Winkel en van M Pijnnaiken, Patrlmo- niumpark 5. Ondertrouwd: B A Overdeve6t, 35 Jr, Dr Van Rhijnstraat 3, en C P van Wetten, 34 jr, Hazerswoude, Rijndijk 66. Gehuwd: A A de Haas en A H Moraal; van Dijk en M A van Wilgen; K Kupe- rufl en C A van Houwelingen. Geslaagd De heer H. Verwije ls geslaagd voor het examen adjunctcommies bij de be lastingen. Het bericht van zaterdag over een koninklijke onderscheiding hoorde onder Voorschoten. Ambtswoning commissaris wordt gerestaureerd Mevrouw L. H. A. Klaasesz-de Bruijne, echtgenote van de Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, ziet men eerr zeker ongeduld uit naar de dag, waarop iet haar gezin de ambtswoning aan de Groen van Prinstererlaan in Wasse- zal kunnen betrekken. De villa ln ran de mooiste gedeelten van Wasse- wordt op het ogenblik onder super visie van de Rijksgebouwendienst ge restaureerd. Ingrijpende veranderingen uilen er niet in worden aangebracht. De benedenverdieping zal worden ingericht voor representatieve doeleinden. De Commissaris der Koningin en zijn echtgenote en hun 15-jarige zoon, hebben tijdelijk hun intrek genomen in Kasteel Oud Wassenaar. De tot ambtswoning bestemde villa werd in 1922 gebouwd in opdracht van de heer W. C. de Haas; architect was de heer Hofman utt Nijmegen. Voor de oorlog 1» zij enige tijd bewoond geweest dor.- mr. J. W. Beyen, de huidige minister van buitenlandse zaken. In de oorlog woonde er de Duitse gezant Na de bevrijding verwisselde de villa nog tweemaal -van eigenaar, totdat de Rijksgebouwendienst haar aankocht als ambtswoning voor de opvolger van njr; L. A. Kesper.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 11