Jlictuuc feihsdfeGTouraitl ^Gemeenschappelijke markt en vredelievend Euratom anl Na uiterlijk vijftien jaar kan Europa één handelsgebied zijn Spoed met beperking van de afbetaling Honderden onderscheidingen voor koninginnedag Geen hereniging ten koste van Atlantische samenwerking Eden is tevreden over bezoek der Russen A ZATERDAG 28 APRIL 1936 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. J. ENSERINK 5C/I Rapport Spaak basis om op te werken Zevenendertigste jaargang No 10639 CHRIST ELIJK-NAT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Stantwasticfi is gheblmn "tnyn bert In tcghcnspoct Lintjesregen over Nederland PAG. 5 EN 6 (Van een onzer verslaggevers) Het langverbeide rapport Spaak, samengesteld door de commissie van deskundigen uit de zes landen van de Europese Kolen- en Staalge meenschap in opdracht van ministersconferentie te Messina, is gereed. Het is een vrij lijvig boekwerk geworden, dat de betrokken regeringen stof moet geven om er twee verdragen uit te distilleren: één ten aanzien van de gemeenschappelijke markt en één ten aanzien van Euratom. „Een basis document" noemde de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. Beyen, het gisteren tegenover de binnen- en buitenlandse journalisten. Bepleit wordt de vorming van een ge meenschappelfjke markt, waaronder o.m begrepen worden: vrijheid van goederen ei dienstverkeer, een afschaffing van subsi dies en monopolies van de afzonderlek! landen welke de concurrentie kunstmatig stimuleren, harmonisatie van de social! en economische politiek en vrijheid var personen- en goederenvervoer. Dit zou bereikt moeten worden in eer tijdvak van twaalf jaar. onderverdeeld in drie periodes van ieder vier jaar. 1 ministerscomité der zes landen kan hi bjj nog drie jaar voegen als uitloopter- Het gehele rapport is gebaseerd op d< gedacAte, dat men van intergoevermen- tele samenwerking moet komen tot supra nationaal. Er zouden moeten komen exclusief orgaan; de Europese Commi nationaal komt echter in het gehele rap port niet voor uit vrees de bereidheid tot verdra-gen hiermede te verminderen. De gehele opzet echter is zuiver supra nationaal. Er zou moeten komen een ex clusief orgaan; de Europese Commissie; een Raad van Ministers, een Hof en een Assemblee. Dezelfde vorm dus als voor Montgomery Westen onvoldoende verdedigbaar Veldmaarschalk Montgomery, de onder bevelhebber van de Navo In Europa, heeft te Parijs na afloop van de grote jaarlijkse oefening verklaard, dat de westelijke ver dedigingsmaatregelen onvoldoende zijn ten opzichte van het gebruik van inter continentale geleide projectielen. Het ge bruik van deze projectielen zal echter zeker niet in do eerste vijf jaar plaats hebben. Voor het eerst is de .zenuwenoorlog" een onderdeel van de Navo-oefening ge- Montgomery noemde de westelijke voor bereidingen voor het handhaven van het moreel der burgerbevolking bij een even tuele oorlog met kernwapens absoluut on voldoende. Een wijziging in de westelijke verdedigingsstelsels tegen de geleide pro jectielen achtte Montgomery noodzakelijk. Hij gewaagde van veel dubbel werk en verspilling ln dit opzicht. Een keten van radarposten is volgens hem de enige op lossing. Voorts zeide hij niet te geloven, dat het westen in vijf Jaar over voldoende hoeveelheden geleide projectielen zou be schikken doch dat het wel prototypen zou hebben. Vrouw bewusteloos in hotelkamer In een kamer van het hotel Modern te Ejjsden is gisteren een onbekende, om streeks 35-jarige vrouw bewusteloos aan getroffen. De eigenares van het hotel kreeg op haar kloppen geen gehoor, en een uur later waarschuwde zij de politie, die de deur forceerde. De vrouw, op wie geen identiteitspa pieren werden aangetroffen, is in het zie kenhuis van Maastricht opgenomen. Men vermoedt dat zij geestesziek is of ln overspannen toestand verkeert. de Europese Kolen- en Staalgemeenschap gevonden is. De Europese Commissie voorstellen moeten doen aan de Raad van Ministers inzake de kwesties var algemene economische beleid, landbouw en transport. Naar aanleiding van deze voorstellen kan de Raad van Ministers met voorstel len komen, waartoe gedurende de eerst* vuer jaar dn eenstemmigheid besloten moet worden. Na deze eerste periode zal een gekwalificeerde meerderheid in de Raad van Ministers nodig zijn. De Euro pese Commissie heeft de bevoegdheid om zelfstandig beslissingen te nemen ten aanzien van de opschorting van bepaalde verplichtingen der regeringen, de toelaat baarheid van subsidies en kartelpraktij ken e.d. Voorts zal zij moeten nagaan in hoeverre de nationale wetgevingen op so ciaal en economisch terrein een discrimi natie voor de gemeenschappelijke markt betekenen. De tairievenresticties zouden automatisch volgens een in een verdrag vast te stel len systeem moeten verdwijnen. In deze materie is het plan Beyen, dat als Be- neluxinitiatief te Messina ter tafel kwam, gevolgd. Inv ester ingsfonds Voor projecten tot ontwikkeling van bepaalde hulpbronnen, welke door de af- derlijke landen moeilijk gefinancierd kunnen worden, zou een investerimgs fonds in het leven moeten worden geroepen. Hierbij wordit in het bijzonder gedacht aan produkbie, vervoer en vervoer van energie. De investering op het gebied voor steenkool bestaat reeds in de E.K. S.G. Het rapport verheelt niet, dat het vor men van een gemeenschappelijke markt belangrijke verschuivingen met zich me debrengt, waardoor een zekere aanpas sing en waarborgen noodzakelijk zijn ten aanzien van de sociale positie der werkne mers. Hiertoe zou een rehabilitatiefonds gesticht moeien worden, waaruit de her- ISederlandse reders Tevreden over Duits Rijnvaartbesluit Minister Algera en zijn Westduitse ambtgenoot Seebolim zijn het erover eens, dat ln het vervoer te weg, over het water en per rail belangrijke verbete ringen kunnen worden gebracht in de grenscontrole. Hierover zullen binnen kort besprekingen worden geopend. Dit zou speciaal gelden voor de grens posten Lobith en Emmerik. De Wesbduitse bewindsman deelde gis teren in Den Haag mede. dat in zijn land het voornemen bestaat de autoweg tus sen Oberhausen en de grens, aansluitend op de weg Utrecht-Arnhem-grens, zo mo gelijk in het jaar 19611962 le voltooien. Het gedeelte Oberhausen-Wesel zal met voorrang in uitvoering worden genomen. Het over Nederlands grondgebied lo pend gedeelte van deze weg zal reeds in 1959 zijn voltooid. Het besluit van het Westduitse ministe rie van economische zaken vanaf dinsdag toe te staan, dat buitenlandse binnen schepen worden gebruikt voor het Rijn verkeer tussen Westduitse havens, heeft in Nederlandse Rijnvaart tevredenheid gewekt. De voorzitter van het centraal bureau voor de Rijn en binnenvaart, dr. J. N. van den Houten, ziet dit besluit als een bekroning op het werk dat op de econo mische Rijnvaartconferentie, in 1952 in Straatsburg is begonnen. De vrachten regelingen. zoals due in West-Duitsland thans van kracht zijn, moeten nu ook door Nederland in acht worden genomen. Dr. Van den Houten kon zich echter nog voorstellen, dat de Nederlandse regering betoogt dat de volledige vrijheid op de Rijn nog niet tot stand gek< Op koninginnedag verschijnt ons blad niet A.s. maandag koninginnedag geldt als nationale feestdag, vandaar dat ons blad niet zal ver schijnen. Onze bureaus zullen de gehele dag gesloten zijn- DIRECTIE Nieuwe Leidse Courant scholing, werkloosheidsverzekering gefinancierd dienen te worden. De delen hiertoe worden gedragen door de zes landen op basis van het totale bedrag aan lonen en sociale voorzieningen, dat hier besteed wordt. Luchtverkeer Verstrekkende integratie van het lucht verkeer, vormt een belangrijk onderdeel van het rapport. Naast het vrije verkeer, wordt gedacht aan een gezamenlijke bestu dering en financiering in de vliegtuig bouw, waartoe een speoiale organisatie ir het leven moet worden geroepen. Een ge zamenlijke inkoopmaatschappij vooi burgerluchtvaart „Eurofiinair" zou moeten ontstaan gelijk aan de Eurofima, va Europese spoorwegmaatschappijen. Euratom Het tweede gedeelte van het rapport der Brusselse deskundigen is gewijd Euratom. Hierbij heeft men zich beperkt tot de toepassing van de atoomenergi voor vredelievende doeleinden. De iir middels gerezen politieke vraag of Eura tom ook moet gelden voor het vervaardi gen van atoomwapenen, heeft men buiten beschouwing gelaten. De organen voor de gemeenschappelijke markt, buiten de Europese Commissi! zouden ook voor Euratom kunnen gelden. De klemtoon wordt gelegd op de nood zakelijke controle bjj het ontwikkel* van de atoomenergie, waarbij de zo voor de volksgezondheid voorop staat. Samenwerking èn uitwisseling van de wetenschappelijke resultaten zijn de voor naamste punten, welke voorts behartigd Minister Beyen voegde hieraan toe, dat z.i. het voor de zes regeringen niet nood zakelijk is, zich ten aanzien van Euratom binden wat betreft hun positie inzake het al dan niet vervaardigen van atoom wapens. Dit, zo meende hij, zou eerder passen in het kader van een besluit ten anzien van de internationale ontwape ning. De minister van buitenlandse zaken van België, Paul Henri Spaak heeft gister- in d te Brussel op een internationale ialistische conferentie medegedeeld, dat de ministersconferentie over het rap port Spaak te Brussel zullen worden ge houden op 29 en 30 meL Uitbetaling reisuren is strafbaar Het college van rijksbcmiddelaars wijst er met nadruk op, dat het voor zover in de C.A.O. of loonregeling niet anders Is bepaald werkgevers niet is toegestaan -eisuren te betalen. In gevallen waarin leze overtreding wordt geconstateerd, itelt men zich aan strafvervolging bloot. Van de zijde van het bedrijfsleven wordt namelijk herhaaldelijk geklaagd, nen tracht arbeidskrachten aan te en door reisuren aan te bieden. Minister Staf heeft in Venetië uiteraard, de traditionele gondeltocht onder de Rialtobrug gemaakt. Bij Marghera bezocht de minister de Breda-scheepswerven, waar enige schepen voor de Nederlandse marine worden gebouwd. Volgende week in de Kamer het verkiezingsreces, dat op 3 mei begint, het wetsontwerp tijdelijke regeling betreffende afbetalingsovereenkomsten af te handelen. De ministers Zijlstra, Van Oven, Van de Kieft en de staatssecretaris de middenstand Veldkamp hebben de Kamer reeds hun memorie van antwoord toegezonden, waarin ze nog eens de nood- onderstrepen van een zekere beper king van het afbetalingswezen. Hoewel et in staat zijn een exacte uiteenzet te geven van de omvang van de verkoop op afbetaling in ons land, wijzen r op, dat terwijl de stijging van de :t op afbetaling bij 304 bedrijven van 1952 op 1953 14*/« bedroeg, deze van 1953 op 1954 bij 470 bedrijven 40*/o was. In het laatste geval nam het aantal debiteuren rond 26'/» toe. Deze statistiek heeft overigens betrekking op een beperkt aan tal handelaren, waarin de verkopen van automobielen en bedrijfsuitrustingsgoede- :n niet zijn begrepen. Wat het toezicht op een Juiste uitvoe ring van de wet betreft, stellen de be windslieden zich voor, dit met toepassing van de Wet op de economische delicten, in het bijzonder te doen plaats vinden door de Economische Controle Dienst. De a genomen maatregelen zullen zich in het bijzonder richten op duurzame consump tiegoederen. Het ligt derhalve niet in de bedoeling in de huidige omstandigheden het totale af betalingswezen onder de te treffen maatregelen te vatten. Staatscourant46 kolommen EN GROOTOFFICIER en zes commandeurs in de orde van Oranje- Nassau vinden vandaag met honderden anderen hun naam vermeld in de Buitengewone Nederlandse Staatscourant: de lijst met de koninklijke onderscheidingen oneerbiedig „lintjesregen" genoemd is ter gelegen heid van de aanstaande koninginnedag weer verschenen. Drieëntwintig dubbele kolommen in i Staatscourant, ofwel ruim vier pagina in onze krant, vol namen van nieuwe o ficicren en ridders in de orden van i Nederlandse Leeuw en Oranje-Nassau, i an dragers van gouden, zilveren ronzen eremedailles. Tot grootofficier in de orde van Oranji Nassau werd bij bevordering benoemd W. F. L. graaf van Bylandt. bui gewoon en gevolmachtigd minister, hoge commissaris van het koninkrijk der Ne derlanden te Djakarta (ministerie v« buitenlandse zaken). Tot commandeur in de orde van Oranji Nassau werden benoemd sir John W. Cox •consul der Nederlanden in Hamilton, Bermuda, en J. F. van Hengel, voorzitter van de Nederlandse Kamer van Koophandel in de V.S., te New York (bei- t Buitenlandse Zaken). Kinderen staken bos in brand Gistermiddag brak brand uit in de bos- n heidevelden op Sparrenburg onder Rosmalen. De brand, veroorzaakt door 'kleine kinderen dde op roekeloze wijze met vuur omsprongen, werd door de brandweer met neveltankwagens en zand bestreden Vijftien hectaren dennebos gingen verloren. Geen cokes beschikbaar voor ziekenhuizen Het Tweede Kamerlid Maenen (kafch.v.) heeft de ministers Zijlstra en Suurhoff vragen gesteld omtrent de voorziening met cokes vam ziekenhuizen. De groot handel zou de ziekenhuizen namelijk heb ben medegedeeld, dait de voorziening met cokes voor dit sen zoen niet zou kunnen worden gegarandeerd. De ziekenhuis-be sturen zouden door de groothandel naar het verkoopkantoor der staatsmijnen zijn verwezen, doch deze hadden verklaard geen cokes ter beschikking te kunnen stellen. In verschillende ziekenhuizen zou de toestand zo zijn, dat de verwarming en de warmwatervoorziening binnen enkele dagen zou moeten uitvallen. De heer Maenen vraagt de ministers op korte ter mijn maatregelen te treffen om dit gebrek cokes op te heffen. Adenauer blijft strijdbaar DE WESTDUITSE bondskanselier Adenauer heeft op het partijcongres van de C.D.U. verklaard, dat na het mislukken van de Brits-Russische onderhandelingen niemand in Duitsland meer gelooft, dat door recht streekse onderhandelingen met de Sowjetunie iets kan worden bereikt. De Russische uitlating, dat Rusland en Duitsland alleen naar elkaar toe kon den komen na Adenauers heengaan beantwoordde de 80-jarige staatsman: „Zolang God mij de waakzaamheid en kracht schenkt, staat het aan u of meneer Kroesjtsjef zijn doel bereikt of niet". Voor de Russische belofte tot hand having van de vrede i nhet Midden- Oosten had de bondskanselier de com mentaar. dat hij van onverdachte zijde jmen had. dat in Polen Arabische technici worden opgeleid. Voorts wees hij op de vliegtuigleveranties door Rusland unie was voor de Westduitse bondskanse lier geen aanleiding een veranderde Rus sische koers te zien. Dictatuur blijft dic tatuur, of deze gevoerd wordt door één persoon of door een collectief, aldus Adenauer. L Egypte. De hereniging De hereniging van Oost- en West- Duitsland kwam in het geding toen de oud loco-burgemeester van Berlijn, Frie- densburg, betoogde, dat „passende maat regelen" de sfeer tussen de Sowjetunie en West-Duitsland kunnen verbeteren. „Wat zijn passende maatregelen", viel Adenauer uit. Maar von Brentano antwoordde Frie- densburg: „Duitsland heeft zijn vrienden nodig en indien men solidariteit wenst moet men zich zelf daar ook aan houden. Indien Duitsland z(jn vriendschap met het westen zou opofferen voor de her eniging, lopen we het risico dat wij de en aan de Rijn inplaats van aan de Elbe krijgen." Deze woorden werden met geestdrift ontvangen. Adenauer verklaarde in zijn grote rede „wij houd envast aan de Euro pese integratie en de Atlantische poli tiek." De Stalinverguizing in de Sowjet- Tj. Greidanus, voorzitter van de Ned. Bankverenlging te Amsterdam (ministerie van financiën), dr. L. W. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer (minis terie van binnenlandse zaken). T. J. Twijnstra te Bilthoven, gem. De Bilt, voorzitter van het Verbond van Ned. Werkgevers (ministerie van economische zake-n en van landbouw, visserij en voed selvoorziening). Mr. W. H. van Helsdin- gen, oud-voorzitter van de volksraad in Ned.-Indië, thans met de titel raadadvi seur werkzaam bij het ministerie van overzeese rijksdelen. Voor de volledige lijst der Koninklijke onderscheidingen verwijzen wij naar el ders in ons blad. Pools parlement schenkt enmasse Het historische ogenblik waarop de Britse premier, Eden, met een ernstig gezicht het gemeen schappelijk communiqué tekent na de Brits-Russische bespre kingen te Londen. Het gelaat van Boélganin (midden) toont meer opgewektheid bij deze bezigheid, terwijl Kroesjtsjef (rechts) tevreden toekijkt. Engelse oorlogspelgrims Vijfenzeven tig Engelse oorlogspelgnims, gasten van bet Nederlands oor logs graven-comité van Nijmegen, zullen 4 mei deelnemen aan de stille tocht door het centrum van deze stad. amnestie De amnestiewet is door het Poolse par lement aangenomen met algemene stem- men. Deze amnestie betreft 4500 politieke gevangenen, eveneens 4500 krijgen ver mindering van straf. In totaal rekent men dat 30.000 gevangenen vrij zullen komen en 8000 enig profijt van de wet hebben. Hoeveel gevangenen Polen telt is niet be kend. Het eerherstel van een groep hogere officieren 16 eveneens door het parlement goedgekeurd en reeds zijn de eerste vier opperofficieren vrijgelaten. Volgens de Weense Katholieke pers dienst is echter de Poolse bisschop van Kielce. mgr. Ceslaus Kaczmarek. die ver leden jaar in verband met zijn slechte ge zondheidstoestand werd vrijgelaten, on danks zijn veroordeling tot 12 jaar ge vangenisstraf. opnieuw gearresteerd. Niet n&ar Nederland Sukarno's kinderen gaan dansen Twee kinderen van Sukarno zullen voor president Eisenhower Javaanse dansen uitvoeren ter gelegenheid van het offi ciële bezoek, dat Sukarno van 16 mei tot 7 juni aan Amerika brengt. Het is de zevenjarige zoon Mohammed Guntur (donder) en de 5-jarige Megawahi (hemel se wolk). Het zijn kinderen van Sukarno's '.erste tegenwoordige vrouw. Sukarno zal Nederland niet bezoeken. „Een uitnodiging zou nu te laat komen." zeide een woordvoerder te Djakarta en voegde er aan toe: ..Sukarno zou Nederland in 1950 na desouverelniteitsoverdracht bezocht hebben. Ter wille van de Nederlandse nationale belangen en de wereldvrede dienen de Nederlanders het politieke belang van Indonesië te gaan beseffen." Reünie oudstrijders Op 13 mei. de dag waarop in 1940 de meeste slachtoffers vielen, herdenkt het derde grensbataljon op de Barendrechtse brug zijn gesneu velden. De bijeenkomst staat onder lei ding van de oud -commandant, majoor Reijers. Oude industrie in nieuwe vinding De Rijksluchtvaartdienst had vier Beechcraft-toestéllen be schikbaar gesteld voor minister Algera en zijn Westduitse gast, de minister van verkeer See- bohm, die op een rondvlucht van Ypenburg uit het Nederlandse wegennet bezichtigden- Duikboot kwam boven waar helikopter bijna onderging Door een samengaan van tijd en plaats heeft een duikboot gisteren een hefschroefvliegtuig gered. Het vaartuig kwam dertig mijl uit de kust bij Florida boven water, juist op het ogenblik dat een hefschroef vliegtuig zich in moeilijkheden be vond. Even voordat het vliegtuig ln zee terecht zou komen, kon de piloot het toestel neerzetten op de duikboot, die onmiddellijk koers zette naar een haven. /"ÏP DE jaarvergadering van de Nederlandse keramische vereniging, die deze week in Maas tricht is gehouden, heeft de Amerikaanse hoog leraar in de keramische techniek aan de staats universiteit van New York en van de Alfreds- universiteit in deze stad, prof. dr. Van Deick Fre chette, thans gast-hoog- leraar ln het chemisch instituut te Göttingen een lezing gehouden over de toepassing van de Cer mets. Cermets zijn kera- misch-metalen mate rialen, die in constructie ve toepassingen ook bij hoge temperaturen hun mechanische eigenschap pen behouden. De Amerikaanse ge leerde, die in de ver enigde Staten betrokken proefnemingen niek geroepen is tot toe passing bij de allernieuw ste technische ontwikke lingen tot straalmotor er atoomkrachtDe toepas sing van de sfraalmotoi voor de burgerlijke et mllitai tot i toe straalmotoren uan groter vermogen dan tot nu toe mogelijk was toegepast kunnen worden. De weer stand van dit bekledings materiaal is nu nog be perkt en vormt dus een luchtvaart werd belemmering bij de prak- ■nstig belem- tische toepassingen, maar de belangrijke ontwikke lingen. die volgens prof Frechette in de Verenig, de Staten op dit gebied reeds zijn bereikt wetti gen de indruk en het ver dat deze belet- de komst zullen triaal i be kleding van straalmoto ren. vertelde over de vorderingen in zijn land met de toepassing van materialen, bestand tegen zeer hoge temperaturen Prof. Frechette betoogde dat de keramische indu strie even oud is als onze beschaving, maar dat ze in deze eeuw van tech- merd door de onmacht van zelfs de beste metaat- legeringenzeer hoge temperaturen te weer staan. Er zijn nu echter metaal-keramische meng sels, namelijk Cermets, ontwikkeld, die ongeloof lijk veel krachtiger en taaier zijn dan de ge wone keramische produk- ten. veel lichter dan me taal en in staat zeer hoge temperaturen te weer staan, zij vragen minder De belangrijke ontwik keling in het wetenschap, peliik onderzoek door in- dnstr i op rlalei die tot ten en door regeringen, onder andere van de Ver. enigde Staten, heeft ge leid tot het geven van een grote voorkeur aan de toepassing van Cer mets De gemaakte voor uitgang der allerlaatste jaren was voor prof Frechette aanleiding te verklaren, dat er alles zins reden is een snellere ontwikkeling van de gro tere straalmotormogeiyk- heden te verwachten in de eerstkomende jaren. Spanning gebroken Londen, 28 april T~\E LAATSTE DAG van het bezoek van Boélganin en Kroesjtsjef aan Enge land heeft een vrij uitbundig vertoon van hartelijkheid gebracht. Dit kan het gevolg zijn van het wijken der spanningen zowel van Russische als van Britse zijde. De persconferentie, welke B. en K. weg gaven, was zo vlot en geestig, dat de vier honderd journalisten spontaan een ap plaus deden opklinken aan het slot De Britse minister van buitenlandse za ken. Eden, heeft na het vertrek van de Russische staatslieden voor de radio en televisie het Engelse volk zijn mening uiteengezet over de resultaten van het bezoek in een „rapport aan de natie". Hij toonde zich tevreden. Niemand kon verwachten dat in enkele dagen de grote problemen, welke de wereld bezig houden, opgelost konden worden. Maar bij ver scheidene verschilpunten is een bemoedi gende mate van overeenstemming bereikt, aldus Eden. De handel met Rusland, tot een totaal waarde van 200 miljoen pond sterling per jaar, achtte Eden zeer be- HET WEER IN EUROPA geh bcw langrijk, ook als bijdrage tot handhaving van de vrede. Tweederde van de goede ren. welke Rusland wenst, zijn niet van strategische aard. Levert Engeland deze goederen niet, dan zal Rusland elders zijn orders plaatsen, meende Eden. „De wereld kan zich geruster voelen." zeide Eden. „We zullen overeenkomsten trachten te sluiten en vriendschap trach ten te bevorderen." De Ruyter uit het dok. De kruiser Do Ruyter heeft vandaag het dok van Wilton Fijenoord verlaten en tot dinsdag ligplaats gekozen aan de Parkhaven in Rotterdam. Op Koninginnedag wordt het schip gepa- voiseerd en zal het 101 saluutschoten af- Fa D. KRET en Zn WEERBERICHT Weinig verandering Tot morgenavond verwacht e Bilt: Tamelijk veel bewol- king met op enkele plaatsen lichte regen. Matige tot vrij krachtige noordelijke wind. Weinig ver andering ln temperatuur. (Opgemaakt te 11.15 uur) ZON EN MAAN Zondag: Zon 5.16-20.03. Maan 0.00-7.58. Maandag: k.ëw-vbgkqjcmfwypshrdlu b Maandag: Zon 5.14-20.05. Maan 0.32-8 56. Dinsdag: Zon 5.13-20.07. Maan 1.06-9.58 Op 3 mei laatste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1