BEZORGER arbeiders Koninginnedag zal in teken van de luchtvaart staan winkelmeisje Avonturen van Spekkie en Blekkie bezoekt DE BANKETBAKKERSSHOW tijdelijk onderwi jzer DE NIEUWE LEIDSCHE een tweetal NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DINSDAG 24 APRIL 1956 „Het Groene Kruis", afd. Oegstgeest Zonder uiterlijk vertoon werd 40-jarig jubileum gevierd RONDER ENIG UITERLIJK VERTOON vierde de afdeling Oegstgeest van „Het Groene Kruis" gisteren haar veertigjarig bestaan met het houden van de jaarlijkse algemene ledenvergadering. De presidente, me vrouw M. v. d. BosBuurman, opende met een korte terugblik over het gebeurde sedert de oprichting op 26 mei 1Ö16. Alleen mevrouw Van Ries- sen, thans woonachtig in Zeist, is nog een der in leven zijnde oprichtsters. Dankbaar was spreekster, dat deze arbeid zo lange tijd in stand is geble ven. Er is in de loop der jaren, zo zei mevrouw Van den Bos, wel veel ver anderd, doch ook veel verbeterd. Spreekster releveerde het overlijden van mevrouw Van Egmondvan Leeuwen, die niet minder dan 34 jaar de ver eniging als bestuurslid heeft gediend. Voorts merkte de presidente op, dat de samenwerking in het bestuur steeds prettig is geweest en dat de beide zusters tot tevredenheid van dit college hun arbeid hebben verricht. Met de bede, dat God ook bij de voortduur Zijn zegen over deze arbeid zal geven, besloot mevrouw v. d. Bos haar jubileumrede. maal een patient geholpen. Dank zij de belangeloze medewerking van mevrouw Scheffer, tandarts, kon aan het werk der vereniging het onderdeel „kleutertand- verzorging" worden toegevoegd. Van de verplegingsartlkelen werd een ruim ge bruik gemaakt. Het aantal leden steeg het afgelopen jaar met 56 en kwam daar door op 1662. Het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer W. J. de Tombe, gaf een batig saldo van f 1507,— aan. Bestuursverkiezing De vacature in het bestuur, ontstaan door het bedanken van drs. Hins, werd niet vervuld. De vacature ontstaan door het overlijden van mevrouw Van Egmond- van Leeuwen werd vervuld door de be noeming van mevrouw J. van Egmond- v. d. Berg, eveneens wonend aan de Hoge Mors. De aftredende bestuursleden me vrouw Blok en de heer De Visser werden herkozen. Het agendapunt wijziging statuten le verde weinig discussie op. Het voornaam ste was wel, dat de naam van de vereni ging werd veranderd in „Afdeling Oegst geest van de Zuidhollandse vereniging Het Groene Kruis. Het jaarverslag van de secretaris, de heer Jac. de Visser, gaf vele cijfers te zien. Zo werden onder meer 5585 zieken bezoeken door de zusters afgelegd bij 184 patiënten en werd in het wljkgebouw 330 KATW IJK AAN DEN RIJN Bouw winkel-woonhuis De N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten heeft de bouw van een winkel-woon huis aan de Vinkeweg t.b.v. de heer J. Durieux opgedragen aan de fa. D. Ooster- lee te Valkenburg. KATWIJK AAN ZEE „De Verpleging" Hedenavond om 8 uur wordt in Casa Cara een 'ledenvergadering gehouden van „De Verpleging". Wedstrijd voor automobilisten Op de Koniinglnnefeesten, aanstaande maandag, wordt een behendigheidsrit verreden voor auto's. Verschillende attracties zullen hieraan verbonden zijn. Bij het ringrijden zullen alle mogelijke soorten wagens worden toegelaten. Bij de beoordeling zal op het fraaiste geheel van deelnemers en voertuig worden gelet. Hoog en laag water Woensdag 25 april- hoog water 3.22 en 15.42, laag water 11.29 en 23.43 uur. NOORDWIJKERHOUT Corso gaat niet door Het bestuur van de Oranjevereniging deelde ons mee, dat het corso voor de kinderen op 5 mei wiet doorgaat, omdat dan ook het grote corso in de streek wordt gehouden Burgerlijke stand Geboren: Aldegonda Catharine Maria Josephina, d. v. A. Geerlings en M. J. Marijnen; Leonardus Petrus Jacobus, z. v. J. Th. Hermans en Th. J. Turenhoul; Martina Maria, d. v. J. G. Kortekaas en P. Ruigrok. Gehuwd D. van Duijn. 29 j., en M. van der Tang, 28 j. Overleden: G. Steekers. 48 j., e.v. J. J. Verlaan. Gouverneur Struycken ontboden Officieel wordt medegedeeld: In ver band met het beraad, dat in Den Haag wordt gevoerd met de minister-president van de Nederlandse Antillen en de gevol machtigde minister van dit rijksdeel, heeft de minister van overzeese rijks delen a.i. het wenselijk geoordeeld, de gouverneur van de Nederlandse Antillen uit te nodigen, naar Nederland te komen. Gouverneur mr. A. A. M. Struycken is gisteren per vliegtuig naar Nederland ver trokken. Volgens Antilliaanse kringen in Den Haag zou het wel mogelijk zijn een op lossing te vinden inzake de kwestie van de minister van justitie die tegelijk de particuliere advocatenpraktijk uitoefent, maar gaat het in werkelijkheid om het feit, dat de gouverneur ae autonomie tegenwerkt. Hij zou de ministers passeren en overleg plegen met lagere ambtenaren, hij zou zich laatdunkend uitlaten over ministers en hem onwelgevallige besluiten laat tekenen. NSVV-QU1CK BOYS 4-2 Quick Boys leed nederlaag Het is de Numansdorpers gelukt eei overtuigende zege op de kampioen te behalen. De gasten nebben er zeer zekei voor gevochten een beter resultaat dan dit te bereiken, doch de N.S.V.V.-defem stond het niet toe. Na een kwartier na de thuisclub door B. v. d. Giezen de 1< ding. Tien minuten later was de stand gelijk door de linksbinnen. Kort rust nam N.S.V.V. weer de leiding door de maker van het eerste doelpunt. In de tweede helft liepen de gastheren uit tot 41, waarna de boys niet verder konden komen dan 42. Het was een heel aardige spannende wedstrijd. Schotse voetbalploeg tegen Oostenrijk Het Schotse voetbalteam, dat op 2 in Hampden Park te Glasgow tegen Oos tenrijk zal spelen, is als volgt samenge steld: doel: Tommy Younger (Hibernian); achter: Alex Parker (Falkirk) en John Hewie (Charlton Athletic); midden: Bobby Evans (Celtic), George Young (Rangers) en Douglas Cowie (Dundee); voor: Jaekii Henderson (Portsmouth), Alfie Conn (Hearts), Lawrie Reilly (Hibernian), Hu- ghie Baird (Aiirdrieonians) en Gordon Smith (Hibernian). HOOGVLIET-ARC 1-1 In een matige wedstrijd hebben beide ploegen de punten moeten delen. Het eerste kwartier was Hoogvliet wat veus, waardoor ARC een licht overwicht kon krijgen. Hierna gingen beide partijen gelijk op. Hoogvliet kreeg twee goede scoringskansen, die met werden benut. Na de rust, die met 00 was ingegaan, had de thuisclub het eerste half u behoorlijk veldoverwicht, doch kte ARC plotseling een doelpunt, dat twee minuten gevolgd werd door de gelijkmaker. Hierna had men al het aan- ige kruit verschoten. Vele attracties in Oegstgeest Het programnla voor de viering van koninginnedag is verschenen. Ook dit jaar is het weer een fris boekwerkje op de voorpagina waarvan een fraaie foto van onze koningin prijkt. Burgemeester du Boeuff schreef een voor woord. Het bestuur der Oranjevereniging deelt in dit programmalede, dat het ledenaantal de 900'?is gepasseerd en dat het 1000e lid, indien dit vóór 30 april wordt ingeschreven, een kabelopstijging met de ballon mag maken. Het feestelijk marktterrein op het Wil-ltiek door O.G.A.V en volksspelen. Het helminapark zal vrijdagavond worden geheel zal muzikaal worden opgeluisterd «eopend en voorts op zaterdag 28 en door de harmonie „Werkmans Wils- maandag 30 april voor het publiek toe- kracht". Burgemeester du Boeuff hoopt gankelijk zijn. Zaterdagavond zal een een „goodwill-boodschap" mee te geven grote lampionoptocht voor de jeugd wor- voor zijn ambtgenoot van de gemeente den gehouden, die om half negen van waar de ballon neerkomt. het schoolplein aan de Terweeweg zal Om half acht vangt de muzikale wan- trekken. I deling van W.W. aan. die eindigt met een populair concert op het Wilhelminapark. De dag zal worden besloten met een groot vreugdevuur op het terrein aan de Laan van Oud Poelgeest. Aan de ballonvaart zullen wedstrijden voor oud en jong zijn verbonden. Herdenking van de gevallenen De koninginnedag zelf begint met een carillonbespeling van de raadhuistoren. Om half negen wordt de vlag door de leerlingen van de Leidse Houtschpol in top gehesen, waarna de aubade aan de burgemeester volgt, die zal worden geleid door de heer Chris Hanegraaff. Het tam boer- en pijpercorps „Kunst en Genoe- zal een muzikale rondgang door de gemeente maken. De leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen wordt een Jeugd-caba- retprogramma aangeboden in de recrea tiezaal van Endegeest door het gezelschap Geraldini. Een gekostumeerde kinderop tocht zal om half elf vtfn de Hofdijck vertrekken met niet minder dan vijf mu ziekkorpsen en bands. Ballon De middag van deze koninginnedag staat geheel in het teken van de lucht vaart. Op het sportterrein Endegeest zal namelijk een grote luchtvaartshow wor den gehouden met als hoogtepunt de op stijging van de grootste waterstofballon ter wereld, de „Jules Verne", die deel neemt aan de grote landelijke wedstrijd om de „Coupe van Naarden". Tijdens het vullen van de ballon zal een demonstra tie worden gegeven met lijnbestuurde modelvliegtuigen, gymnastiek Ook dit jaar zullen op 4 mei 's morgens om kwart voor twaalf door de Oegst- geester schooljeugd bloemen worden ge legd by het monument in het Bos van Wijckerslooth. Om ha'W zeven zal een herdenlkings- bijeenikomst bij diit monument worden ge houden, waar dit jaar rector H. L. J. M. Son daal zal spreken. Het pijipenkorps „Kunst en Genoegen" zal medewerking verlenen. Zondag 13 mei zal de jaarlijkse herden kingsbijeenkomst worden gehouden rond de graven der Nederlandse en geallieer de gevallenen. Deze bijeenkomst wordt dit jaar uitsluitend toegankelijk gesteld voor de nabestaanden, daar de kerk op genoemde datum nog niet voor gebruik atle- gereed zal zijn. Pers. kampioenschappen L.D.D.B. In eerstetweede en derde klasse is finale thans begonnen d. Putten heeft hier de leiding met drie punten uit twee In de tweede klasse werd J. Huisman sr. door G. Wontman in de verdediging gedrongen. In een voor Huisman verloren stelling stopte Wontman de aanval, waar van eerstgenoemde gebruik maakte en toch nog winst forceerde. A. van Greu- mingemC. B. Janssens eindigde na ge lijk opgaande strijd in remise. J. Hulsman Sr. en C. B. Janeeens zochten het in een Neukpartij. waarin zwart vrij spoedig be langrijk -ordeel kreeg en door goed spel van Janss?-s werd Huieman geslagen. G. WortmanA. van Greumdngen werd af gebroken. C. B. Janssen6 leidt met dcie uit twee. Daar de finale derde klasse in Bode graven wordt gespeeld kunnen wij hier van enkel de uitslagen vermelden: W. van Vliet—J. Ende 1—1, J. Baer- veldtP. Voorbergen afgebr. J. EndeP Voorbergen 02, W. van VlietJ. Baer- veldt uitgest. P. Voorbergen leidt met twee uit 1 en 1 afgebr. partij. Eindelijk zijn we dan zo ver. dat ook de finale In de eerste, tweede en derdi klasse is begonnen. In de eerste klassi maakte J. Peschier tegen v. d. Puttei in de opening een grove blunder, wa hem op twee schijven verlies kwam ti staan, zodat de partij verloren ging. IJ. A. Heuvelman won op regelmatige wijze van W. v. d. Hoven. In de tweede ronde speelden W. v. d. Hoven en j <L Putten een onregelmatige partij, u in de spelers elkaar niets toegaven. Het slot werd dan ook een punteiwerdeling. H. A. Heuvelman en J. Peschier speelden de Hollandse opening, waarin wit door een foutieve afruil twee schijven achter raakte en spoedig daarna verloor, i NOORDWIJK Eerste Hulp Brigade recipieerde bij het zilveren jubileum Ter gelegenheid van het 25-jarig be- staan van de Eerste Hulp Brigade Noord- wijk werd door het bestuur in Het Hof van Holland een receptie gehouden, di druk bezocht werd. Bij het bestuur hadden ook plaatsgeno men de erevoorzitter, de heer P. Ph. Schenkeveld, en de medisch leider dokter J. Niemeyer. Gelukwensen werden aar geboden door de heer H. P. v. d. Vooi M.S.V., de heren Roosdorp e Blom namens de Katwijkse zusterveren; ging, de heren v. d. Berg en Warmerdam uit Voorhout, de heer Bellaart en mevi Van Heyenoort voor D.O.S., de heren Verdegaal en Barnhoorn uit Noordwijker- hout, de heer Stafleu namens de Rode Kruis colonne en de heren Goudriaan en Scheenstra namens de plaatselijke afde- ng van het Rode Kruis. De burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel, die met de gemeentesecretaris de heer B. Ike het gemeentebestuur ver tegenwoordigde, sprak woorden van hulde het adres van de brigade, welker leden steeds klaar staan in geval van nood. Spreker richtte zich speciaal tot de heren Niemeyer en Schenkeveld en enste ten slotte de brigade in de ko mende tijd alle goeds toe. Avonds werd een geslaagde feest avond gegeven Kurt Carlsen op oefen tocht voor de film De Noordwijkse reddingboot ging op oefentocht met aan boord de heer Klein Haarlem, die voor Multifilm opnamen maakte. Op de tocht werd nog een Oud dorper kotter gepraaid, waarbij een mand vis van eigenaar verwisselde, waarmee de bemanning van de Kurt Carlsen natuurlijk r ingenomen was! Brand in een loods it een loods van de heer De Mooy aan de Lijnbaanweg zagen buren gisteren plot seling vlammen oplaaien. De ijlings ge alarmeerde brandweer zag kans de schade tot het dak te beperken. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door met vuur spelende kinderen. Bromfietsongeluk Een 21-jarige Katwijkse bromfietser vèrlèende in de Heilige Geestweg geen rang aan een Amerikaanse personen- De Katwijker sloeg tegen de grond, waarbij hij een enkel ontwrichtte. Dokter Goudriaan heeft de jongeman per taxi aar huis laten vervoeren. De bromfiets as zwaar beschadigd. Wisselmed&lUes De wisselmedailles van de schietvereni ging „Blijf voor 't land" zijn gewonnen door: le klasse A. van Egmond, 49 pnt; 2e klasse W. van Bohemen, 44 pnt;3e klasse P. de Groot, 41 punten. Auto In brand voor het postkantoor te Noordwijk en geparkeerde auto is gisteren in brand geraakt. Een brandweerman, de heer Venema, wist het vuur met een ichuimblusser te bedwingen. De wagen bleek door een 35-jarige Amsterdammer te zijn gehuurd. Spreekbeurt Morgenavond bailf 8 spreekt voor de Geref. bond alhier ds. Westland van Waard ex. Smyslov weer in de leiding terug Zoals verwacht werd, is Smyslov wei tot dc leiding van het kandidatentoernooi doorgedrongen. HU won zjjn afgebroken party tegen Fillp uit de 14e ronde i zetten en bracht daarmee z(jn totaal op IV* punt. De stand is nu als volgt: 1„ 2. en 3. Geiler, Keres en 6mys! allen 8^ punt; 4., 5. en 6. Bronstein, Pe trosjan en Spassky, allen 7V4 punt; 7. Sza- bo 6',i pnt.; 8. Pildp 6 pnt.; 9. Panno 5V> pnt.: 10. Pilnslk 4 pnt. Grote Lindt-R.C.L. 2-2 Grote Lindt heeft in de laatste com petitie-wedstrijd genoegen moeten ne men met een punt tegen R.C.L. Welis waar hebben de Lindtenaren lal van goe de kansen gehad, maar de uitstekende keeper van de Leiderdorpers stond een se zege in de -,veg. Al na vijf ml- n kon de rechtsbuiten der gasten uit goede pass van links 10 doen no teren, maar nog voor de rust stelde 13. d. Meer A. v. d. Waal in de gelegen heid om 11 te maken. Dit was een zeer fraai doelpunt. In de tweede helft kon de linksbuiten van R.C.L. opnieuw sco- ditmaal uit een hoekschop. Grote Lindt kreeg nu een overtuigende meer derheid en de RCL-verdediging moest alie zeilen bijzetten om de toestand mees te blijven. Zoals gezegd is, blonk vooral de doelverdaöiger uit, maar hu kon toch niet verhinderen, dat J. van Rijswijk na een van zijn befaamde rushes ïn zeer fraai doelpunt maakte 22. Frans zaterdagelftal Het Franse zaterdagelftal dat op a.s. zaterdag te Katwijk tegen het Nederlands -rdagelftal zal uitkomen^ is als volgt .engesteld: doel: Contant (CS Auteurs); achter Lehitet (C.S. Auteurs) en Caron (IBM.); midden: Royer (Morane), Tschlem- ber (Mulhouse) en Hesse (CS Auteurs); Cormrio (Morane), Carrier (Morane), Petrus (CS Auteurs), Deblangey (Esso) Bail-let (Poly-mecanaque). Reserves: Rlon :n Avril (beiden Trarasat). Vleeswarenindustrie 3 procent ineens De werknemers in de vleeswaren-, leesconserven- en baconindustrie zullen oor 1 juni as. een uitkering van drie procent over het afgelopen jaar ontvan gen, aldus is gisteren op een vergade ring van afgevaardigden van werkgevers- verknemersorganisaties in deze tak industrie besloten, een algemene ledenvergadering zal de werkgeversorganisatie een beslissing rer een loonsverhoging van zes procent ingaande de eerste volle loon- week van september en een gelijktijdige nwerkingireding van een bedrijfspen sioenfonds. In het onderling overleg be staat hierover volledige overeenstemming. Op 73-jarige leeftijd is te Den Boer (Gr.) overleden de bekende folklori6te en volksverhalen-schrijfster mevr. E. J. Hui- zen-ga-Onnekea. Zitterstey ii-weds trij d" Te Amsterdam is een massakamp ge speeld tussen het V.A.S. (Amsterdam) en D.D. (Den Haag), die met 18Vi pnt tegen 15 Vi pnt óoor het V.A.S. werd gewonnen. DaaT het idee voor deze wedstrijd uit gegaan is van de heer Zititersteyn, die vorige week ds overleden, heeft men be sloten, deze jaarlijks terugkerende mas sakamp de naam „Zittereleynwedstrijd" verlenen. Twee coureurs gedood I-n Oalliforniië zijn twee om het -leven gekomen-, In Pebbil-e Beach bolste Ernie McAfee met een 100 km. vaant tegen een boom. In Vallejo sloeg de wagen van Walt F-aukner, toen deze de maoht over het stuur verloor, óver de kop. Beiden waren op slag dood. In de laatste race sloeg ook de rijder George Ami ok over de kop. Deze kwam er met een hereensohud-dimg en een gebroken Engelse league. Eerste divisie: Car diff City—Tottenham Hotspur 0—0. Twee de di-visie: Roihenham UnitedLeeds Umited 0—2 Hoogspringen. De Russische at leet Igor Kaohik-arov heeft het Russische record hoogspringen gebracht op 2.06 m. (Oud record 2.05 m. van Stiik-ino). Houder van het Europees record is de Zweed Bengt Ndflsson met 2.11 m. Nogmaals beroep vrijz. predikanten Op verzoek van het moderamen van de kerkeraad der Hervormde gemeente van 's-Gravenhage en het ministerie van pre dikanten publiceren wij hieronder het officieel communiqué, dat de kerkeraad inzake het al of niet beroepen der vrij zinnige predikanten heeft doen uitgaan: „De vergadering van de Centrale Ker keraad der Hervormde Gemeente te 's-Gravenhage kwam donderdagavond voor de tweede maal bijeen ter bespro king van de rapporten harer commissie voor het gesprek met de Vrijzinnig Her vormden. Aangezien uit de discussie bleiek, dat niet aanwezig was een zodanige overeen stemming, dat een verantwoord besluit kon worden genomen over het al of niet beroepen van de Vrijzinnig Hervormde predikanten ter plaatse, besloot de ker keraad de onderhavige aangelegenheid aan de provinciale kerkvergadering Van Zuid-Holland voor te leggen", aldus het officiële communiqué. Picrson Co. en Heldring Tier- son. In combinatie met Rothschild te Pa rijs en Londen, en Banque Lambert in België en Canada opgericht Five Arrows Securities Co., Ltd. voor internationale financiering en belegging me: 8 m!-n. dol lar volgestort kapitaal; president G. Peter Fleck, president van Amstrdsm Overseas Corp.; baron Guy de Rothschild voorzit ter raad van directeuren; jhr. J. A. G. Sandberg, lid raad van bestuur; werk in alle delen der wereld. VISSERIJ* EN 245—2.22. tweede flauw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Groenteveiling; waspeen A 34—54. B 4953, witlof I 65—72 II 45—56. spinazie 71—73, andijvie 83-93 sla 14—15, kroten 7-13. pe- stoofsla 4253. ten 230—375. uien witlof 4191. alles IP 50. komkommers A 5473. B 4257. C 37. cl a A 1-4—32. B 9—13. alles per ÏOD stuks; peterselie 719. raapstelen 314. radijs 50—711, Cordel HuU 71—94. John Gay 61—75. W. Piibt 60—73, Parkiettulpen 90—130. Dub bele tulpen krospla 514. stoof sla 12—24 per Zo ken Golden Harvest (vrijdag f 1-20) niet hoger komen dan f0.75. zakte Edith Eddy van f 0.76 naar f 0.50 en zo was het eigen lijk met ad-les, dat werd aangevoerd. Nu moet hieraan weliswaar direct- worden toege voegd, dat de kwaliteit ook niet steed: was. Men zag talrijke partij* het beter. Di# .spikkels". Met de narcissen gir.-f brachten slechts weinig vrijdag Werkelijk beste Fortune notee den bijvoorbeeld nog tot f2.40 per 100 c trompetten als Magnificence en Carlton 1; gen rond de f 1.50 per 100. Zware Anemor de Caen gingen graag weg en liepen n< TBR AAR. 23 a witlof I 612—79. H "49—61. stek lil—22. spï- 7585, postelein 6694. glasandijvie 55—57, aardappelen 14. w -18. prei 46—57. dun 39, rabarber 65, kassn-ijbonen 5.60. sla A 12—17. B 7—12, C 5—8. bloemkool stek' 21.. alles per stuk; radijs 10—12. selderij 10. alles per bos; stoof sla 40—140 per kist ROTTERDAM, 24 april. Veemarkt. Week- aanvoer 7330. Aanvoer in totaal 52 95 dieren vandaag, waarvan 610 vette koelen en ossen. 187 gebrulksvee. tezamen 2207. w.o 1902 tbr- vrij. 70 vette kalveren. 303 graskalveren, wo. 233 tbc-vrij, 2031 nuchtere kalveren. 99 varkens. 167 biggen. 136 paarden. 7 veulens 150 schapen en lameren. 95 weide- en 'of zulglammeren, 30 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien 3.10—3.34 2.86—3 03 2 7u zen per stuk: graskalveren 500. 400. 300. nuch tere kalveren 60. 54 50. biggen 58. 50. 45, schapen 150. 20. 100. lammeren 1-40, 140. 90, kalf- en melkkoeien 1200. 98-0. 750. varo- koeien 930, 775 600, vaarzen 875 726. 600. pinken 600. 450, 375. Overzicht: vette koeien: als vorige week, f handel levendiger Tarwe: rode tot ca 28.50. Ook droogte, 26.75—27.28. rogge niet getoond. Peulvruchten. met flinik aanbod. Groene erw ten. met minder attentie, ca 39.50. schokkers Iets beter, 44. bruine bonen ca 47.50. Aardappeltoeurs Rotterdam, Kleiaardappe- len 35 mm opwaarts: eigenheimers 18—21. bintjes 23—24. bevelanders 19—20. furore 23 —24. eigenheimers afw. kwal. 19—15. bintjes afw. kwal 1620. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: noorderling 1213. Hbertas IC 13. Voeraardappelen 2.50—3. Prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoorwaar- den vastgesteld voor de verkoop van con sumptieaardappelen op wagon, schip of auto. Weeens exportstop geen notering voor ex- SCHEVENINGEN. 24 april SCH 1216320. Notering; ing 10—13. beid» vis: ka- makreel 1013.20. per kist van 50 kilo. Not bel ja uw 38—57 per 100 kilo; kabeljauw (uit- grote schelvis 12—15. middel 7060. 105-4470, 120-8680, 310-5860; lofeKC.„ verse haring; SCH 342—6870, 412—7060. 63— 5350. Notering; verse haring 9.70—13, ma kreel 12.50—17, belde per kist van 50 kg. IJMUIDEN. 24 april. Besommingen- Trawlers: IJM 6—20.900. RO 53—14 609- log gers; SCH 153—12 400. 107—2930. KW 141— 12.700. 129—6290. 135—15.400. 75—3850. 37— 3770. 44—3250, 38—3850, 138—3190, 23—3800. 19-3100. IJM 2216609. HD 87— IJMUIDEN. 24 aoriL Besommingen van gisteren: IJM 28—33300. 100—19400, SCH 196— 16900. 54—17909. 171—16700. VL 85—ÏOOCO. IJM 54—6200, 53—3620, 291—2790, 75—3540 KW 22 —3230, 101—2300, 160—3370. 64—3430. 126— 3540. 243670, 65—2030. 147—3150, 1553480. 10—2710. 69—3360. 6—1440. 104—2730. 59— 2900. 26—3690, 61—3360, 89—2700. 91—2640. 57—2870, 107—2503. 108—2850. 105—3100 20— 3780, 5—2720. 411—3810, 84—2960. AM 16— 2490, 25—3440, 17—3230 RO 29—1580. UK 3— 3590, TX 14—3140, BU 3100. KW 72-2920, 53—2909. 94—3109. 31—1670. 39—2560 98— 23S0. 77—2440, 34—1900. 27—2600. 12—2870. 133—3340. 310—3010. 53—2410. 79—3120. 165— 2980. 68—1829. IJM 99—3150. 45—3600. 310— 2240. 40—2484. 311-2370. 22-3490. KW 105— 2780. 178—2540. WR 49—3210. 33—3440. 34— 3180. 25—0930. 80—3290. x Gasfornuizen 7^3^*7 Zie onze grote I: I P- collectie Etna Juno Dordrecht Küppersbusch Jünker en Ruh Pelgrim Inventa reeds v.a. f 193.- G. A. A. NOUWENS Wij vragen voor direkt een Leeftijd 17—18 jaar. BANKETBAKKERIJ RAVENSBERCEN RIJNSBURG HANDELSKANTOOR TE LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding assistent-boekhouder steno-typiste in de moderne taien. Leesf de Nieuwe Leidsche OOtg.' 7. De ochtend verstreek veel te vlug naar de leerlingen hun zin en vóór ze er erg in hadden was het twaalf uur en kwam een van de matrozen het dek op om aan te kondigen dat de koffiemaaltijd beneden gereed stond en te verzoeken of „de mees ters en de jongeheren" hem maar wilden volgen. Nu. daar hadden „de jongeheren" wel zin in. en de „meesters" niet minder, naai de vaart te oordelen waarmee ze het trap je afschoten, daat naar de eetzaal leidde En dat was ook niet te verwonderen, wanl die ochtend al vóór •n de zakken met ge- half zeven ontbeten vulde koeken, die oi gegaan waren, hadden wel versnapering gevormd, ma; ;en aangename toch niet kun nen beletten, dat menige maag alweer vrij kort daarop aan het knorren was ge slagen. „Hoe laat komen we nu precies in Ho- «erduin aan, mijnheer Driewiel?" vroeg Gijs Griewelaar, toen de eerste boterham men naar binnen waren gegleden. „Omstreeks half drie, Gijs." antwoorddi- het hoofd van de school. „En wat gaan we dan eerst doen, mijn heer?" weerklonk het van alle kanten „Eerst de tenten opslaan, vanzelfspre kend. jongens, en alles in ons kamp ge reed maken. En als we daarmee klaar zijn, gaan we een kijkje aan het strand nemen." ..Mogen we dan nog zwemmen, mijn heer?" „Dat hangt helemaal van het getij af. Wanneer het vloed is, wel. maar als het eb mocht zijn. met. dan is het te gevaar lijk". De jongens knikten begrijpend en Spekkie zei: „Misschien weet kapitein Windhoos wel hoe het tij zal wezen?" De kapitein, die naast mijnheer Driewiel zat, knikte „Wel wis en drie. jongen, weet ik vaar tegen de kikkers zei" Er ging een hoeraatje op bij deze me dedeling en Spekkie schreeuwde opgewon den boven zijn klasgenoten uit: Dan zal ik jullie eens even de vlinderslag demon streren, jongens!" in de Foyer en kleine zaal van de Stadsgehoorzaal dinsdag 24. woensdag 25 en donderdag 26 april van 2—11 uur. Elke 10e bezoeker een verrassing Elke 25e bezoeker een taart. BANKETBAKKERIJ IN WERKING MORGEN, woensdagmiddag, speciale KINDERMIDDAG MET TRACTATIES voor de kinderen van 26 uur. Entree 25 cent. EEN WERELD DOOR HET MIKROSKOOP ONTHULD C. van DUIJN Jr. met Illustraties prijs gebonden f4.90 Een Interessant boek In elke boekhandel verkrijgbaar H.V 0EBR ZOMER EN KEUNIN0S UIT0EVERS MIJ. WA0ENINQEN Voor de bezorging van ons blad vragen wij zo spoedig mogelijk een Aanmelden: STEENSTRAAT 37. Gevraagd aan de Chr. School voor Voortgezet G.L.O. te Zwijndrecht, Rotterdamse weg 77, tot 1 september. Kleine jongensklas. Brieven zo spoedig mogelijk aan de secretaris F. de Haan, Javalaan 53. Zwijndrecht. VOOR HET HEI E CEZIN Bij de dienst van gemeentewerken Leiden (afdeling onderhoud gebouwen) kunnen worden geplaatst. Het loon loopt van 55,68 (minimum) tot 60.— (maximum) plus vakantie- en kindertoeslag vol gens verordening. Aanmeldingen bij de chef onderhoud gebouwen stadhuis (kamer 419) op donderdag 26 of vrijdag 27 april 1956, van 17 tot 18 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7