RANG SOD APRO JECT BIJ DELFZIJL v „Maas-Rijnkanaal van het grootste belang" verstopping VORDERT GESTAAG tank ESSO EXTRA Amerika wil uitbreiding van de taak der N.A.V.O. m I Europese samenwerking bij het reizigersverkeer per rail MEUWE LEIDSCHE COURANT Binnenkort klaar met heien Rotterdam aangesloten op het hart van de E.G.K.S.-kolen (Van onze correspondent) FAKEN heeft de voorzitter van de industrie- en handelskamer, Hermann Heusch verklaard, dat het „Maas-Rijnkanaal een veel belangrijker project is dan welk ander ook." Deze verklaring had kennelijk betrekking op de kanalisatie van de Moezel, die Frankrijk eist als ruil voor aanslui ting van het Saargebied bij West-Duitsland. In overeenstemming met de Belgische en deels ook Nederlandse opvatting, zei de Heusch dat de uitbreiding van de Maas-waterwegen en de venblnddng van de Maas met de Rijn voor vijf landen van de E.G.K.S. (Nederland. België, Frankrijk, Luxemburg en West-Duitsland) van het allergrootste belang zijn. België zou de Maas tot aan de Franse grens bij Givet med>io 1958 bevaarbaar hebben ge- maaflot voor schepen van 1350 tón. De vernauwing in de rivier aan de Belgiseh- Nedemlandse grens bij Lanaye wordt ver breed. Daarmede zaü het zo lang nage streefde tnansiitoverkeer voor schepen met een grotere tonnenmaat tussen de Belgische Maas, he; Albertkanaal en het Jukanakansal mogelijk worden. De twee grote havens, Rotterdam en Antwerpen zullen daarmede aangesloten worden op het hart van het kolencen- trum der E.G.K.S. n.l. de mijnen van Aken, Luik en Heerlen. Wanneer van Bom aan het Juldanaka- naad via Geidenkdrchen naar Neuss nog en waterweg naar de Rijn zou kunnen porden geschapen en wanna ar Frank- ■ijk de Maas via Sedan bevaarbaar ou maken, zou daarmede een Europese waterverkeersader van allergrootste be tekenis zijn geschapen. Ook zonder Franse medewerking zou de aanleg van deze waterweg evenwel op elk gewenst ogenbddk kunnen worden uit gevoerd", aldus Heusch. Spaarbanken zijn ongerust Dringend beroep op regering De Nederlandse Spaarbarvkbond doet in het verslag over 1955 namens drie mil joen spaarders een dringend beroep op de regering alles te vermijden, wat naar inflatie zweemt en herinnert er aan, dat het ook de spaarders geweest zijn, dit» door hun spaargeld ter beschikking t» stellen in belangrijke mate hebben bij gedragen tot het herstel van Nederland» welvaart en afremming van een prijsstij ging. De bond wijst op de verandering van de betalingsbalans, op de van 3053 min tot ƒ3662 min. toegenomen reële rijksuit gaven en vraagt zich met zorg af hoe het beeld zal zijn bij conjunctuuromslag, op de met ƒ800 miljoen toegenomen geld- hoeveelheid, die de voorbode kan zijn van een potentieel gevaarlijke situatie, op de voorgenomen loonsstijgingen, docb constateert een daling in de prijsindex voor de kosten van het levensonderhoud. Voor de spaarbanken was 1955 een bij zonder jaar. Er werd 213,5 (196.3) min. gespaard en 41 min. aan rente bijge schreven. Het spaartegoed nam toe tot 1857 (1603) mCn. Dit Is te danken aan toegenomen welvaart, gestegen loonsom met redelijk politiek en geldelijk even wicht. De inlegposten beliepen 8,4 (7.8) min., de terugbetalingen 3.2 (3.1) min. Het aantal boekjes nam toe met 132.000 tot 2,91 min. De beleggingen beliepen ƒ1713,8 (1675.3) min., de reserves 163.3 (157,9) min. In effecten werd 150 min meer belegd. Deze bedragen 51.1 (48.7)% van de portefeuille, onderhandse lenin gen 24,4 (22,8), hypotheken 15.2 (15.6) Het nationaal inkomen was 26.030 (23.950) min., het gezinsverbruik 17.770 (15.650) min., de overheidsbesteding 4740 (4250) mJn., netto-investering van bedrij ven 3390 (2730) min., voorraadvorming en onderhanden werk 500 (1020); totaal der binnenlandse bestedingen 25.400 De besparingen zijn als volgt verdeeld N.V.'s 1350 (1000) min., spaarbanken 680 (510) min., andere 950 (900), pen sioen- en verzekeringfondsen 12! (1100) min., overheid 730 (920) min. Hi spaartegoed van de R.P S. 1697 (1503) min., boerenleenbanken 2288 (2048) min. levensverzekeringmijen 4944 (4468) min. Nota over „zwarte' lonen niet voor publikatie De mii-nfieter van sociale zaken, J Suuohoff heeft de Tweede Kamer eer iet eraiige bijlagen aangeboden de z.g. „zwarte" lonen. Reeds in de herfst het vorig Jaar stelde de bewindsman deze nota in het vooruitzicht. Het stuk is echter ndet bestemd voor publikatie, op de griffie der Kamer gedepo neerd ter vertrouwelijke kennisneming door de leden. Nieuw bioscoopconflict in Bergen op Zoom? In Bergen op Zoom dreigt een nieuw conflict tussen het gemeentebestuur en de bioscoophouders. B. en W. hebben namelijk aan de raad voorgesteld, culturele films geen afzonderlijke facili- 1 te verlenen en het belastingper centage te stellen op 25. Tot nu toe werd op culturele films 6lechts 20 procent be lasting betaald. Onlangs besloot de raad de omzetbelas ting op bioscoopvoorstellingen te verlagen 55 tot 25 procent. fadvertentie Geel de strijd niet op tegen PILLETJES - f 1.20 per flac i hardlijvigheid r CARTERS LEVER- Vanmorgen om kwart over elf werden de oever van Oude Singel en Oude Vest bij de Mare verbonden, toen daar de klap van de nieuwe Marebrug door een drijvende kraan op zijn plaats werd gelegd. Op de foto hangt de klap nog aan de haken. Het werk. dat vlot ver liep, trok grote belangstelling. Foto N. van der Horst. Na Jungschlagers dood Schuldigen aan het woord Het Indonesische ministerie van voor lichting heeft in een radio-uitzending voor geheel Indonesië verklaard, dat Ne derland gebruik maakt van JungschlM- gers overlijden om de sympathie van de wereld te winnen „Het mag wel gezegd worden, dat de Nederlanders het gezegde: Het doel hei ligt de middelen, kennen. De Nederlan ders beseffen, dat Jungschlagers dood voordelig voor hen is, daar nu niet kan worden bewezen, dat deze Nederlander de leider Is geweest van een ondergrond se organisatie. Maar dit zal uitkomen b(j de .jerechtellJke vervolging van subver sieve elementen, die thans terech tstaan". Plechtige mis te Djakarta De biechtvader van de heer L. N. H Juogschlager, pater Corrvelii6 Droog, heeft hedenmorgen in de St. Jo6eph-kerk Djakarta een mis gelezen voor de ziele- rust van de overledene. Deze werd bijgi woond door mevrouw Jungschlager. door de plaatsvervangend Hoge commisc de heer H Hagenaar, leden van zijn staf en vele leden van het hoofdkantoor der K.P.M. Het stoffelijk overschot zal op spe ciaal verzoek van de familie per vlieg tuig naar Nederland worden vervi Het Is nog niet bekend wanneer. doodkist staat thans In het K.P.M.- hospit&al. Sok met zand als wapen. De 21-ji losarbelder E J G. uit Arnhem, di december de 70-jarige musicus J. 1 Franeen trachtte te beroven door met een met zand gevulde sok op het hoofd te slaan, is vanochtend door de Arnhemse rechtbank conform de ei één jaar jeugdgevangenis veroordeeld. Tewaterlating Statenlaan. Op de van Bijkers te Gorinchem is gisteren het motorku st vaar tui g Statenlaan (900 to IERHONDERD mensen en vijf tien aannemingsbedrijven wer ken thans aan de uitvoering van het soda-project bij Delfzijl. Ruim de helft van het aantal arbeidskrachten is werkzaam aan het sluizencomplex de grondduiker in het afwate ringskanaal van het waterschap Duurswold, het andere deel is bezig met de diverse opbouwwerkzaam- heden ten behoeve van het eigen lijke soda-project. Men verwacht dat het aantal arbeiders binnenkort aai worden uitgebreid tot zes honderd. Het gehele project beslaat een opper- lakte van zeventien hectare. Men hoopt ver enkele weken gereed te zijn met het eien De totale lengte van alle benodig- e heipaden bedraagt ruim 22.000 meter. De bouw van het 245 meter lange zee- liuüzencomiplex is het grootste werk. dat ooit onder toezicht vam de provinciale w-aterstaat van Groningen ié uitgevoerd. De grootste 6luis heeft een doorvaart- breedte van zestien meter en is zes me er diep, de afmetingen van de kleine ïluis bedragen reap, zeven en drie me- Over beide sluizen zuiden twee beweeg bare bruggen worden gelegd met een overspanning van zestien meter. •vloeren worden twee en een er dak. Thans worden voorbe- Nieuw ooievaarsnest in Warmond or het 6torten van i deze sluisvloeren. dertigduizend ku- Visserij golfjes De i andagmarkt Al sinds jaar en dag staat in Warmond een onbewoond ooie vaarsnest tegenover het gemeen tehuis. Dit verdroot de heer Nicolaas Kroese, eigenaar van de Wondertuin in deze gemeente, zozeer, dat hij besloot zelf een nest te laten vervaardigen. De hele dag is gisteren de beken de ooievaarsnestenbouwer W. Driessen uit Duiven bij Arnhem, samen met personeel van Pana- gro, bezig geweest de takken bossen vakkundig op een groot wagenwiel te binden. Met ver eende krachten werd de lood zware, acht meter lange paal, omhoog gehesen en met tuien bevestigd. Toen werden er nog zoden, zand en paardemest in gebracht, en 't nest was gereed. Dit jaar zullen er geen ooie vaars meer op broeden, maar de heer Driesen gaf de heer Kroese zestig procent kans, dat dit vol- gend jaar wèl het geval zal zijn. Het nest staat in het weiland van de heer Menten aan de overzijde van de Leede. Spoorweg vrachtvervoer op koninginnedag Op 30 april, koninginnedag, geschiedt de dienstuitvoering van de Nederlandse Spoorwegen als op zondag, d.w.z. dat wa genladingen vracht- en snelgoed en vrachtstukgoederen niet worden aange nomen en afgeleverd. Snelstukgoedzendingen kunnen niet ter vervoer worden aangeboden; aanneming van expresstukgoed geschiedt als op zon en feestdagen en alleen aan de stations. Expres- en snelstukgoederen zullen zo veel mogelijk worden besteld. De afleve ring op de stations geschiédt als op zon en feestdagen. Ook wat betreft de leveringstermijn van vracht- en snelgoed In binnen- en buiten lands verkeer en de berekening van staan geld wordt 30 april als een zondag be schouwd. Op 5 mei zullen alle diensten normaal worden uitgevoerd. Russische toeristen. De eerste groep Russische toeristen arriveert vanavond om acht uur uit Moskou op Schiphol. Zij zouden oorspronkelijk eerst morgen avond aankomen, doch men heeft de reis een etmaal vervroegd. De maanda&mankt in IJ mui den had de Amsterdam op bezoek, die met 1700 kÏ6- sn van zijn tweede reis terugkwam, een ais, die 10 april was begonnen. De angst bestond uit 1200 kisten hanng. 30 ■ijbvng, 220 makreel, 200 koolvi6 en 50 aria. De Eveline was er eveneens met 650 kisten, waarvan 150 met schelvis, 100 makreel, 150 hanng, 120 kool, 60 gul en kabeljauw en 70 wijting alsmede 1300 stuks stijve kabeljauwen. Voorts loste de SCH 54 Oceaan IX zijn 1255 kisten, waarvan 40 met schelvis, 75 makreel, 600 haring, 400 kool, 1Ö0 wijting, 40 gul en leng en 20 stuks stijve kabel jauwen. De SCH 96 Helena was er mei i kisten, waarvan 1050 met haring en met makreel. De SCH 171 van 11 april loste 1460 kisten, waarvan 1150 haring en olj.vis terwijl de Swift 185 kisten vis aanvoerde en 240 stuks stijve kabel en. De 79 loggers en kotters, die ae markt completeerden hadden samen 70 000 knik» tongen, 1500 kisten schol, 160 tarbot. 290 wijting en schar en 250 varia. deldjk uit: de grote deden 2,40 tot 2,50 en de tweeën nog afttijd 2,20. Later op de dag zakte de markt toch wel iets door de grote aanvoer. De regels kabeljauwen. België verdwenen maakten 72 tot 50. De kleine regels maakten tot 32 per stuk terwijl voor de kis tussen de 60 en de 70 betaald we De kisten kleine kabeljauw 70 tot 76. De zwarte kool ging ev« ns naar het buitenland en maakte t 36. Binnenlandse afname De binnenlandse handel haalde braadschelvte eruit voor 22 tot 32 betaalde voor de pennen van 25 tot terwijl voor de kleinmiddelscholvis 28 34 werd betaald en de grootmiddel 27 tot 30 boekte. De wijting teerde 14 tot 18 en de makreel deed 20 24. terwijl voor de haring 10 tot 13 i6 betaald. Guilen zaten tussen de 31 en de 22 en de achol III Is ver kocht tegen 12. Vandaag weer veel De overvloed houdt aan: de dinsdag- markt werd bezocht door de Emma Wil- die van 9 april 1475 kisten aan voerde Daaronder waren er 825 met ha ring. 365 met kool. 115 met wijting makreel plus 40 met schelvis i De Onderneming IV had van 8 april 1200 kasten, waarvan 600 met haring, makreel, 200 met kool, 100 met ting, 30 met schelvis en piepers en kabeljauw, gul en leng. De Coruelna Maria van 12 april voerde vanmorgen 465 kisten aan. met schelvis, 25 met wijting, 130 makreel en 40 met kool De Dirkje (van 9 april) loste deze ochtend een 1250 kisten, w; van 20 schelvis en piepers, 230 kool, 850 haring. De KW 141, die zijn reis op 9 april aanving, bleef liggen van gieter met zijn 600 kisten en 250 stuks stij- De Norma Maria was er met 1630 kisten van 11 april, waarvan 50 schelvis pers. 1350 makreel, 100 kool. gul beljauw en 100 haring met 30 wijting. De VL 85 van 3 april had 560 kisten vai gisteren over en loste daaruit 200 schel vis en piepers, 160 makreel, 80 wijting 10 kabeljauw, kool en leng, 20 varia en 400 stuks stijve. Tenslotte was vanmor gen de Pietertje binnen met 650 kisten in totaal. Morgen weer drie Voor de woensdagmarkt komen de Gel- ria (11 april) met 1600 kisten en 120 s'uks stijve, de Klaas Wijker (14 april) met 1400 kisten en de Soerabaya (nauwelijks een week oud) met 1090 kisten vis en 470 stuks stijve kabeljauwen. Churclii]): knap auteur en metselaar Sir Winston Churchill, die zich er op reidingen getroffen v< beton ten behoeve va In de slu-sput zelf fabriek ingericht, diie bieke meter beton en tomijizer ter diikte van De grondduiker in het afwateringska naal, waar straks het water van de ka- naalarm overheen zal stromen, is voor éénderde gedeeltelijk gereed. De vier duikens. waaruit het bouwwerk bestaat, zijn 2,50 bij 3,20 meter. De lengte en breedte van de grondduiker zijn resp. honderdzestien en vijftien meter. VERORDENING VASTGESTELD Horecaprijzen dienen publiek bekend te worden gemaakt (Van een onzer verslaggevers) Zonder een opmerking en met alge mene stemmen heeft net bedrijfschap Horeca gistermiddag tijdens zijn vijfde vergadering in hotei De Witteorug een verordening vastgesteld tot het verplicht bekend maken van logies-, ontbijt- en pensionprijzen door middel van lijsten id de kamers en ïn'de recepties Hiermede zal het pubiiex dus be schermd zijn tegen incidentele overvra- in de drukke tijd. De ondernemers blijven de vrijheid houden, hun prijzen wijzigen, mits zij dit maar duidelijk tijdig bekendmaken. )e verordening sluit in het ter zitting door voorzitter J. G. Meijer nog geamen deerde punt; het bekendmaken van de eventuele verhoging van de hotelprijs in het geval de klanten van het restaurant geen gebruik maken. In een aantal zakeu ïstaat deze regeling reeds. Hiermee is het voorbeeld gevolgd van Amsterdam. De onderhavige verordening behoeft de goedkeuring van twee minu- (economische en sociale zaken) en indien die deze verlenen, zal Amsterdam agd worden, haar gemeentelijke ver ordening in te trekken ten profijte van de landelijke. Men verwacht overigens dat deze landelijke verordening nog dit jaar van kracht zal worden. snellere start, sneller optrekken, meer kilometers per liter. Met Esso bent U beter uit Niet slechts militair bondgenootschap DE VER. STATEN achten het tijdstip aangebroken, om de N.A.V.O. te ontwikkelen tot een or ganisatie, die meer zal zijn dan een militair bondgenootschap alleen. Fos ter Dulles, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft hier over tijdens de jaarvergadering van de pers een belangrijke verklaring afgelegd. Amerika wil de mogelijk heid nagaan om tot een versterking van de politieke en economische banden tussen de leden-staten van de N.A.V.O. te komen. IÜC3 U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG vraagt, kunt U veel meer genieten Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal-heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit. Los verkrijgbaar 32 cent per 100 gram en in rollen 17 cent. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van elk „Rangetjeen op iedere roL Ir. Den Hollander over ■T-premicr deed deze st :ef nieuwe hoofdkantooi 'er smant schappij Cassels Ook hier v mlde Churchill op orondige te(»?e aak. Cassels is de maattchappii die Sir Win. .Geschiedenis der Engels sprekende vol- <en" het licht deed zien De Engelse Hit- severs verwachten anderhalf miljoen '.remplnren van de vier delen te zullen jerkopen De Canadese en Amerikaanse litgevers Dndd Mend A Co verwachten aken. Mei Tilljoei kwijt dat Chw iljoen gulden aan zal ve verklaarde dat het we\ i* om neschler" undiae we ier het algemeen gunstig Federatie nodig van spoorwegmaatschappijen (Van een onzer verslaggevers) PEN BELANGRIJKE STAP tot verdere J integratie van het internationale rei zigersverkeer zal zijn de Invoering van de Trans-Europ.-Expres in juni van het volgende jaar. Deze maatregel houdt in, dat dc spoorwegen in Europa op bepaal de lijnen met gemeenschappelijk mate rieel gaan rijden, treinen zonder licomo- tieven, terwijl b|j iedere nationale grens geen personeel zal behoeven te worden gewisseld. Dht vertelde gisteravond dr. F. Q. den Hollander, president der Ned Spoorwe gen, in een causerie over „De Spoorwegen in Europees verband" in het gebouw van de Haagse Volksuniversiteit. Het Is zo met de treinen, dat de be schikkingsmacht erover vervlat. wanneer ze het land van herkomst hebben verla ten. Er komt een andere lokomotief voor en personeel van het zojuist binmenge- ternationale afspraken te maken. Zo was er bijvoorbeeld reeds in 1872 een inter nationale conferentie tot vaststelling van een gezamenlijke dienstregeling Deze conferentie wordt nog elk jaar gehouden Vier later werd ae internationale slaap wagenmaatschappij opgericht. Belangrijk Op een grasveld bij het Marinevlieg kamp Ypenburg heeft gistermiddag om streeks kwart voor drie een lesvliegtuig van squadron V der Marineluehtvaar"- dienst ten gevolge van een motorstoring een noodlanding moeten maken De Tiger Moth werd licht beschadigd; persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een Afghaanse militaire missie wordt half mei 'n Praag verwacht, waai tij wapens zai kopen. was in 1922 de oprichting van het Inter nationaal Verbond van Spoorwegen, de UIC Van nriet minder betekenis bleken de twee reglementen, die voorzagen in het gebruik van nationaal spoorwegma terie el ln het buitenlandi, het RIV vooa goederenwagens en het RIC voor rij tui gen. Van nu af aan zouden de landen el- kaars materieel verzorgen, alsof het hun Méér Na de Tweede Wereldoorlog is er no{ meer gedaan in Europees verband. Stan daardisatie van het materieel was eer eerste vereiste- Momenteel is diit ten aan zien van de goederenwagens verwezelij'kt. Wat het goederen vervoer betreft, geweldige besparing, ml. 25 pet, werd kregen dank zij de oprichting vai Europ-pool: de aangesloten landen gen eikaars goederenwagens net zo lang gebruiken, totdat een grote reparatie dig is. Tot financ.ënng bij de aankoop van goederenwagens Is er de Eurofi die materieel in huurkoop aan de spoor wegen levert. „WU moeten nog verder. Tot een Euro pese spoorwegmaatschappij zullen w(j niet komen. Maar met de TransEurop-Expres» Is er weer een stap gedaan naar de Eu ropese samenwerking. Geleidelijk aar zullen we moeten komen tot een fede ratief verband, met meer gemeenschap pelijk bezit. Zo zullen wij kunnen dragen tot de welvaart en het welzijr Europa", besloot dc heer Den Hollander. om de vrije wereld te bundelen tegen d< dreiging van het Russische militarisme. Uitbreiding van haar bevoegdheden ii noodzakelijk geworden, wil de NAV.O ia de toekomst van nut blijven. Dulles wachtte, dat deze zaak de volgende week op de ministersbijeenkomst van de NAVO worden behandeld, evens waarschuwde hij ervooi Sowjets hun militair apparaat steedi verder uitbouwen en tegelijkertijd in ieuwe houding tegenover het Westn teer aanvaardbaar zijn. Hij merkte verder "op, dat de Ameri kaanse regering vertrouwt op voortge- integratie der Westeuropese landen, zoals in de gemeenschap van kolen staal, de Westeuropese Unie en de Eura tom. In diplomatieke kringen in Pariji n van oordeel, dat de verklaring vat Foster Dulles de opvattingen v« >e premier Guy Moilet, volkomet weerspiegelt. Woensdag Ambonherden- king in Den Haag Ter gelegenheid van het 6-jarig be taan der republiek Zuid-Molukke r woensdag a.s. een plechtigheid w gehouden in Den Haag. Om 11 uur hoopt in autobussen aan te komen Zuiderpark. Om 12 uur worden de groe pen opgesteld. Om 12.15 u. is de mst van het vaandel met de vaandel .cht. Om 1 uur komt minister Manusama, die de groepen inspecteert Hierna volgt een toespraak van een •ertegenwoordigers van de republiek ren défilé. Om 2.15 u. begint 'n mars d Ie stad, langs de route Zuiderpark Drooglever Fortuinweg, Melis Stoke- an. Fruitweg, Wouwermanstraat, Vail ntlaan. Van Ostadestraat, Jac. Cat» raat, Groenewegje, Z O. Buitensingi Bezuidenhoutseweg. Koningskade, Di rentuin, waar men de groepen ontbindt L Van 6 tot 8 uur is er een kerkdienst de Valkeniboskerk. Om 8.15 uur word: :n concours gehouden met prijsuitreikinj door minister Manusama. Veteranenlegioen niet bij Oppositie Unie Het hoofdbestuur van het Veteranen- ïgioen Nederland deelt mede dat be richten, als zou deze vereniging op eniger lei wijze zijn verbonden met de Nationale Oppositie Unie, de vroegere Nederlandse Conservatieve Partij, van alle grond zijn ontbloot. Het wenst zich als oud-strijders-organi- satie bij geen enkele politieke partij aan te 6luiten en laat de leden de vrijheid zich naar verkiezing politiek te organi seren. mits niet bij totalitaire groept* Van Padvindersgilde Nederlandse uitzetjes voor Griekse baby's Tweehonderdvijtftiig baby-uitzetjes vo men de goede daad, welke het Neder landse Padvundensgiide deed ter gelegen heid van zijn veertigjarig jubileum. Z« werden gemaakt door alle padvindster* van de jong6te kabouter tot de oudst» Overtollig vet is ongezond en maakt U onaantrekkelijk. CARRUGAN, het onschadelijke romige Zweedse melkdieet, vermindert Uw ge wicht somler hongerlijden. Bij apotheker* en drogisten. De uitzetjes zullen op 22 mei te 1 ren op de grote jubeldag worden geboden aan Unicef, de organisatie de Verenigde Naties, welke zich bezig houdt met de zorg voor moeder en kind De pakketten zijn bestemd voor de ge zorwiheidscentra van de Unicef in Thes- ealië (Griekenland). In dit door de oorlog en later nogmaals door de rebellen ge teisterde gebied heeft Unicef vijf i gesticht met kraamklinieken. Verder werken er negen mobiele teams om lichting te geven aan de jonge moeders. De kindersterfte Is daar 12 tot 14 procent (ln Nederland 2,2°/o) Ieder pakket bevat o.a. een wollen de kentje. luiers, hemdjes, truitjes, hand doeken en zeep, in totaal ter waarde zestig a zeventig gulden. Deze bijdrage voor het werk van Unicef door Neder landse padvindsters spreekt des te meer, daar de regeringebijdrage aan het weric van Unicef driehonderdduizend gulden bedraagt, wat m verhouding tot het aan deel van Nederland in de verdere kosten van de Verenigde Naties zeer laag i«. WARMOND Jaarfeest Hervormde Jeugdclubs De Christelijke meisjesclub „Lenteklok jes" en de jongensclub „Benjamin" hou den woensdag 25 april hun jaarfeest in hote! „De Zon". De leden van beide clubs zullen enkele schetsjes opvoeren, terwijl „The Mountain Rangers" uit Noordwijk voor de muzikale omlijsting zorgen. De bijeenkomst begint om kwart voor acht. Nieuwe directeur Naar wij vernemen, heeft bestuur Warmonds Fanfare" de heer Hcxndong ent directeur van muziekvereniging be noemd. De heer llondong is eerste pianist bij de Koninklijke Militaire Kapel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4