Ilieume £ei iridic (jTounmt Succes voor studenten: geen studiedwang A.R. en S.G.P tweede T.H, tegen wet voor (Eindhoven) Hun prooi ontsnapt Die lachende gezichten hebben effect Minister Cals feestte met zijn opponenten SOCIALE UITKERINGEN MET TIEN PROCENT OMHOOG Menselijk leven in het heelal... Melk 29 april één cent duurder ZATERDAG 21 APRIL 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-red.: W. J. ENSERINK CHRISTELIJKEATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoastlcfi Is gliebleven "myn bert in tegljcnspoet" Zevenendertigste jaargang No 10633 Zuiderburen peuzelden broedvogels op ZIE PAGINA 4 Artikel ólbis verworpen (63 tegen 11) (Van onze parlementsredactie) T~iE TWEEDE KAMER heeft zich gistermiddag uitgesproken tegen de -L' poging van minister Cals de studievrijheid van studenten in de tech nische wetenschappen te beperken. Met 63 tegen en 11 voor verwierp ze het beruchte artikel 61 bis, waarin werd voorgesteld de toelating tot de propaedeutische examens te ontzeggen aan die studenten, die niet binnen een periode van tweemaal de normale studieduur deze examens met goed gevolg hebben afgelegd. Het wetsontwerp zelf, dat de oprich ting van een tweede technische hoge' school en een reorganisatie van de be- ituurlfjke vorm der T.H. in het algemeei beoogt, werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, zü het met de aante kening, dat de fracties van A-R. ei 8.G.P. hebben tegengestemd. Deze groe peringen bleken overwegende bezw te hebben tegen het experimentele karakter van het ontwerp, dat, volgens hen, ten onrechte vooruitloopt op de al- gebele herziening van de Hoger-Onder- wöswegeving, waarover op het ogen blik de commissie Ruttcn studeert De zeer degelijke rede, waarmee mtais- ter OaLs donderdag dn de Kamer het wetsontwerp en dn het bijzonder artikel 61 'bis heefit verdedigd, bleek overigens wel indruk gemaakt te hebben op de Kamerleden. Maar allen hielden ten slotte tooh vast aan hun deels principiële, deels praktische bezwaren tegen de voorgestelde beperking van de studiievrij- heid. En ook minister Gails bleef conse quent op zijn atandipunit staan. Uitstel van deze xraaterue tot de herziening van ge hele Hoger-Onderwijswet wees hij met nadruk af. Hij wenste een principiële eindbeslissing op dit moment. Van in trekking wilde hij niets weten. Zijn plei dooi was helder en zo goed gefundeerd, dat 6 k.v.p.-ers (de heren Lucas, Van der Weiden, Koersen, Maenen, Van der Ploeg en voorzitter Kortenhorst) en 5 sodalis- ten (de heren De Kadt, Blom, Pesohar, Bommer, Van Sleen) voor de ministeriële argumentatie bezweken. De rest stemde k Cals er uit Ingaand op wat tydens de replieken aan de orde was gesteld zei minister Cals: „Ik geloof, dat de Kamer onder de I Indruk is gekomen van de leuze derstu- denten: „Artikel 61 cr uit of Cals er uit"! De heer Gortzak: „Waarom niet allebei?" „Dat zou alleen kunnen als er een per soonsverheerlijking aan vooraf gegaan was". Het incidentje ontlokte een home risch gelach op de tjokvolle tribunes. Evenals donderdag zet de b e winds- )p man, dat hij van een principiële bestrij ding van het artikel niiet veel had kun- TH nen 'bespeuren. De handtekeningen van af1 50 Utrechtse hoogleraren bleken op hem niet zoveel indruk gemaakt te hebben als op de Kamer. „Die 50 handtekeningen zijn op één dag verzameld en wel tussen 6 en 10 uur, terwijl 10 hoogleraren en I verschuilende kopstukken uit de industrie 3 jaar lang op dit vraagstuk gestudeerd hebben en tot de conclusie zijn gekomen, dat een zekere -beperking van de studie- vrijheid gewenst is. Wanneer ik naar dit j weloverwogen advies luister, z-egt mij Utrecht niet zoveel", zo zei de bewinds- man. Hij ontkende, dat de industrie over- I dreven waarde zou hechten aan examens. Juist vanuit het bedrijfsleven is t eiken- made aangedrongen op vorming van de gehele mens. Maar wel heeft de indu- stnie bezwaar tegen een erg langdurige - j opleiding. Men moet hierbij toch niet uit het oog verliezen, dat iemand van 28 ja-ar de inventieve leeftijd reeds heeft overschreden-. Eén der middelen om een overdreven lange studietijd te voorkomen Voorbeeld In Rotterdam werkt de regeling trou wens veel stringenter. Daar is zelfs van een automatische afwijzing sprake. De student, die niet hard -genoeg opschiet, k n daar niet worden afgewezen, h-em wordt eenvoudig verdere toelating tot de examens ontzegd. De minister wilde a-rt. 61 bis overigens niet zien als een automatische valbijl, als een hakmes, maar als een lancet, waarmee een kwaad aardig gezwel kan worden verwijderd- Hij wees er verder nog op, dat iemand, die een HBS-diploma heeft nog niet vol wassen, nog niet geestelijk rijp voor de academie is. Om da't te worden moet hij een duwtje i-n de rug hebben. De maat regel zal bovendien (de minister stelde' dit -nog eens nadrukkelijk) alleen gelden voor het technisch onderwijs, waar men een zeer speciale propaedeuse heeft. „Maar afgezien van het feit, of hier in derdaad sprake is van aantasting der stu dievrijheid, gelooft men nu werkelijk", zo vroeg md-niister Oals de Kamer „dat e-r dn Nederland een absolute studievrij- heid besta-at?" Hij verwees -in dit verband maar de toelating van (gezakte) ca-ndida- ten tot laboratoria, enz. Met anti-kei 61 bis geeft'de regering, op grond van des kundige adviezen, vorm aan een bestaan-1 de situatie en n-u doen studenten en volksvertegenwoordigers of er geheel nieuwe gevaren gaan dreigen- De amendementen van pater Stokman (ka-th.v. om de (rechtspersoonlijk heid bezittende) hogesoholien ook dt bezit te stellen van onroerende goede ren als gebouwen en terreinen gingen zowel de minister als de meerderheid de Kamer te ver. De bewindsman zeide overigens tegen de strekking ervan principieel bezwaar te hebben. In de toe komst zal men zich hierover ernstig ten beraden, maar voor het ogenblik is het prematuur. Na dit bijzonder onderhoudende debat, waarvan vooral de slotfase een zee vend'ug karakter droeg, heeft de Kamer zonder hoofdelijke stemming het wetsont werp tot wijziging van de Merk-en-wet aangenomen. Ook is nog een begin ge maakt met de behandeling van een i ontwerp, dat het houden van uitverkopen en opruimingen regelit. Sowjetprotest tegen Am. A-proeven De Sowjet-regering heeft geprotesteerd tegen het Amerikaanse plan om op 8 mei op de Eniwetokeilanden een proef te ne en met een waterstofbom. Aan de Amerikaanse regering is een nota overhandigd, waarin betoogd wordt, dat de proeven het teven en welzijn be dreigen van de bevolking van het be- heerschapsgebied en in een aantal staten in het gebied van de Stille Oceaan. Dit, aldus Rusland, is onverenigbaar met de doeleinden en beginselen van het internationale beheerschapsstelsel. zoals die in hpt Handvest der Verenigde Naties vastgelegd zijn. De Verenigde Staten hebben de Eni wetokeilanden in de tweede wereldoorlog bezet en besturen deze eilanden thans oor de wereldorganisatie. In de Russische nota werd verder ver klaard, dat het gebruik van de eilanden proefnemingen een schending vormt de belangrijkste beginselen van de internationale wetten. Zo reageert Indonesië Zowel de woordvoerder van het Indo nesische hoge commissariaat te 's Gra- venhage als de procureur generaal te Dja karta Suprapto hebben verklaard het te betreuren dat de heer Jungschlager voor het vonnis is overleden. De eerste becri- tiseerde tevens nog de verklaringen van minister mr. J. M. A. H. Luns. Het Indo nesische blad Soeloeh Indonesia beweert dat de Npderlnaders de heer Jungschla ger uit de weg hebben geruimd om een zeer onaangenaam vonnis te vermijden. De Australische ambassadeur in Neder land heeft namens zijn regering deelne ming betuigd. Op 1 mei zal in het Con certgebouw te Amsterdam een herden kingsavond worden gehouden, waarop prof. mr. P. S. Gerbrandy en anderen spreken zullen en mevr. Oh. Kohier haar medewerking zal geven. Geen enkel New Yorks blad wijdde aan Jungschlager een hoofdartikel. Een blad vermeldde het feit zelfs niet, namelijk de Daily News. Het Indonesische blad Doeta Masjarakat wil een onderzoek naar de doodsoorzaak van de heer Jungschlager, daar zelfs de officier van justitie niet had willen ge loven dat hij ziek was. De Nederlanders trachten nu zijn dood uit te buiten, aldus het blad. Nederland mag daarvan geen voordeel hebben. Het socialistische blad Pedoman betreurt, dat de zaak zo lang zaam vorderde, dat beklaagde onder een fatale psychische druk is geweest. Procureur generaal Suprapto zal maan dag de behandelende geneesheren, prof. Slamet Imam Santoso on dr. D. K. Wle- longa, horen. De familie heeft nog niet beslist of het stoffcRjk overschot naar Nederland wordt gebracht. Ook in de internationale poli tiek gaat de liefde blijkbaar vaak door de maag. Tot deze conclusie moet men wel ko men,gezien de eetpartijen, die Britten en Russen elkaar in Londen aanbieden. Men zij ech ter voorzichtig, van de al te ge peperde Russische soep en de diverse „oeufs a la Russe" geen indigestie te krijgen. Hoe sma kelijk wordt overigens het com munisme in sierlijke schotels geserveerd. Hier op de foto ziet men de Russische en Britse staatslieden gezellig bijeen tij dens een lunch, door B. K. aangeboden op de Sowjet- ambassade te Londen. Van links naar rechts: De Britse premier Eden, maarschalk Boel- ganin, een tolk, de Engelse mi nister van financiën Macmillan, en de Russische minister van buitenlandse zaken, Gromyko. Misstanden bij afbetaling Drie keukenuitzetteii per postorder Russische zakenlieden B. en K. in Londen Britten, roepen wel „Boo", maar zijn dictators zo kwaad? (Telefonisch van onze correspondent! LONDEN, vrijdagavond. "ThE LONDENAARS tonen belangstelling genoeg voor het bezoek van AJ B. en K. Vooral tijdens het lunchuur en 's avonds om vijf uurals het werk op de kantoren gedaan iskan men honderden nieuwsgierigen bijeen vinden in Brook Street en Dairies Street, op de hoek waarvan het Claridge's Hotel gelegen is. Toen de beide Russische staatslieden van middag bij Mansion House, het stadhuis der Londense City, arriveerden, stonden daar naar officiële schatting niet minder dan zesduizend bijeen om het schouwspel der aankomst gade te slaan. Acht maanden gevangenisstraf eiste gis teren de officier van Justitie te Arnhem tegen de heer V. uit Apeldoorn, die drie maanden lang van allerlei postorderbe drijven goederen kocht zonder zich om betaling te bekommeren. Anderzijds bekommerden de postorder- huizen er zich niet om. of de klant in staat te betalen. De man. die achtmaal is veroordeeld en met zijn gezin aan de rand de financiële afgrond leefde, kon krijgen wat zijn hart begeerde. Er werd zelfs geleverd op de naam van het een jarige zoontje van verdachte. In drie maanden heeft V. voor ruim duizend gulden aan goederen betrokken, waaronder drie keukenuitzetten. In Alkmaar is gisteren de traditionele kaasmarkt weer geopend, vroeger dftn voorafgaande jaren, niet in de laatste plaats om de toeristen, die reeds in deze tijd Noordholland bezoeken, niet teleur te stellen. Na nederlaag in Kamer i goed verliezer. Gistermiddag, kort nadat hy in de Tweede het gewraakte „Delftse artikel" uit de Hoger Ondei r.k. Delftse studenten hun zege meegevierd. Een paar uur na zijn besognes in het parlement zat de bewindsman in de r.k. studentensociëteit Alcuin te Delft, samen met enkele ambtenaren van zijn parlement. Mr. Cals zei de ont wikkeling belangstellend, maar sport- tlef te hebben gevolgd. Hij felici teerde de studenten met het klinken- vüswct schrapte, heeft hy met Maar het wondcriyke van deze publieke belangstelling is de haast volkomen stilte. yzige rast. die er onder de massa, an ders toch heus niet afkerig van een harte- ïyke juichtoon, heerst. Hier en daar pro beert een eenling „hoera" te roepen, soms hoort men de sombere langgerekte kreet „BOO!dat In Engeland de plaats van ons uitjouwen Inneemt. Maar het algemeen heerst er stilte onder lassa. Volgens „welingelichte krin gen" begint deze weinig van byval en har- iiykheid getuigende stilte een punt ongeruste bespreking te vormen onder de leden van de Russische ambassade. Zeer kennelijk hebben de Londenaars weinig terug van de on-Engetee streng heid waarmee de politie het Russische gezelschap beschermt. Wellicht zijn deze totalitair aandoende beschermingsmaat regelen er voor een niet gering deel schuld aan, dat de reacties van het pu bliek niet luidruchtiger zyn. Tot nog toe hebben B. en K. zich overigens slechts enkele ogenblikken den volke kun- tonen en men verwacht daarom, dat De rechtbank heeft een onderzoek ge- een van beide staatslieden binnenkort het last naar het auteurschap van de bestel- polltiecordon zal doorbreken voor de briefjes |0f andere „spontane" geste. Vakbonden stellen voor Vertegenwoordigers van 't C.N.V., het N.V.V. en de K.A.B., hebben in de Stichting van de arbeid voorge steld, de uitkeringen volgens de so ciale verzekering met tien procent te verhogen. Aan de gehuwde en ongehuwde bejaar den, (die krachtens de Noodwet Ouder domsvoorziening een uitkering genieten) zou omstreeks oktober een bedrag van resp. honderd en zestig gulden moeten worden uitgekeerd. De totale kosten zouden ongeveer 27 miljoen gulden bedragen. De rente van de Ongevallenwet en Invaliditeitswet zouden eveneens met Wen procent moe ten worden verhoogd. De verhoging van de kinderbijslag van de diverse groepen zou op het volgende neerkofnen. De ien procent voor de kinderbijslag de succes. Maar ook nadat de minister uit de Prin- sestad was vertrokken, werd in de socië teiten duchtig feestgevierd. Spoedig na dat de Kamer het artikel had verworpen, belden studenten die de stemming had den bijgewoond, Delft op, waar alles voor het feest in orde werd gemaakt. Op straat werden echter geen demon straties meer gehouden. Men oordeelde het na de drukte van de laatste dagen nu welletjes. Maar wel werd aan de sociëtei ten gevlagd en Alcuin voerde zelfs een grote lichtreclame: „Kamer Senaat 63 11". Koningin Elizabeth 30 Koningin Elizabeth van Engeland vier de vandaag in het kasteel van Windsor haar 30ste verjaardag. Aan dit feit is ln het land weinig aandacht besteed, aangezien de verjaardag officieel eerst op 31 mei wordt gevierd. Ir. J. H. Brust te Wageningen volgt ir. J. Siebcnga op als directeur van de Nederlandse algemene keuringsdienst voor landbouwzaden en aardappelpoot- goed. IN HET BOEK gaat daar?" ui Campbell (verfilmd onde: de titel The Thing), beschreven hoe een enor- vliegende schotel in die buitengewoon W. bloeddorstig is. ten slotte dieren op door elektrocutie wordt dus d: •dt gedood, langzaam >r- een krop sla schrompelend onder Alaska de aarde bereikt hitte, en door het ijs slaat. Een Amerikaanse expeditie onder leiding van emi nente geleerden, weet één der inzittenden van de schotel in een blok ijs uit te zagen. Om een lang verhaal kort te houden: het üs smelt en de reusachtige man uit de ruimte ont waakt. Wegens zijn agressiviteit wordt er op hem geschoten, men raakt hem met bijlen. «it heeft nj maar niets gebeurt: d< man is vrijwel onkwets baar. De geleerden var de expeditie komen tol dat in ar de conclusie dat de man levende w- van de andere wereld of andere juist zo is opgebouwd als de plantendui mensachtige aarde", al- Shapley. „Niette min moeten zij in staat zijn tot de één of andere vorm van denken. De aardbewoners zijn niet de enige denkende wezens in het heeal Deze conclusie is vol. gens de geleerde onver mijdelijk geworden door biologische ontdekkingen van betrekkelijk jonge datum, welke hierop neerkomen dat leven on der bepaalde chemische omstandigheden onver mijdelijk is. „Dit maakt", aldus dr- Sfyapley, „de waarschijn lykheid overweldigend zonder in plaats van bloed Volledigheidshalve i tellen wij erbij dat tellect bestaan „De bewuste op andere planeetachtige heei lichamen in het heelal z(jn wonen, komen vermoede- de c werelden stelsels, enigermate over- met één eenkomend met de zon en van in- haar planeten, bestaan en dat op enkele van deze >ezens die materiële omstandigheden bevorderlijk do lijk niet overeen i >oor het twikkeling t zo-u worden berekend op 56 cent peT dag (Ibhans 51) voor het eerste kdnd; voor hert tweede en derde -kind 63 cent (thans 57), voor het vierde en vijfde kind 88 cent (fh-ans 80) en voor bet zesde en volgende kinderen 99 cent (thans 90). De kinderbijslag voor rentetrekkers zou van 13,25 voor het eerste kdnd op 14,60 gulden per maand moeten worden ge bracht, voor het tweede en derde kind op 16,40 gulden ('thans 14,90) voor het vierde en vijfde kdnd op 22,90 (thans 20,80) en voor het zesde en volgende kinderen op 25,80 (hans 23,40). De kinderbijslag der kleine zelfstands- gen zou worden verhoogd tot 35 cent voor het derde kind (thans 32) en 51 cent voor de volgende kinderen (thans 46 et). De dagloongrens zou hierdoor worden verhoogd van zestien tot achttien gulden. De welstandsgrens van zesduizend gulden zou voorlopig kunnen worden gehand haafd, omdat deze kwestie by de invoe ring van de algemene ouderdomswet zou moeten worden besproken. Smartegeld vrij van belasting (Van parlementsredactie) Over het smartgeld, dat aan voormalige burgergeïnterneerde, na de regeling met apan, zal worden uitbetaald, wordt geen belasting geheven. De staat der Neder landen zal een voorschot geven, waar door kort na de ratificatie met de uitbe taling een aanvang kan worden gemaakt, zodat de belanghebbenden niet zullen behoeven te wachten op de van apansc zijde in vijf termijnen te verrichten be talingen. De ministers Beyen hebben dit in een nota meegedeeld aan de beide Kamers der Staten-Generaal. Zij wijzen er verder op dat een gelijke verdeling van het door apan beschikbaar gestelde bedrag zal plaats hebben onder alle voormalige Nederlandse burgerge- interneerden, die op een uitkering rede- hjkerwys aanspraak kunnen maken. Overwogen is nog de mogelykheid om de grootte van het uit te keren bedrag afhankelijk te stellen van de mate, waar in de betrokkenen tydens hun interne ring leed hebben ondervonden. Deze ge dachte moest echter losgelaten worden, omdat zij in de praktyk niet uitvoerbaar bleek. Dat is het gevaarlijke, dat -het Russische vriendschapsoffensief inhoudt: dat men gaat twijfelen aan het onmenselijke ka rakter der Russische staatsidee. Als men voor het televisie-toestel zit en de repor tage gadeslaat van de lunch, die vanmid dag door de Londense City-raad aan B. en K. werd aangeboden, voelt men twijfel in zich 'knagen. Boelganin is een zo haast aristocratische, vertrouwenwekkende fi guur met zijn zwierige haarkrul en zijn gedistingeerde puntbaardje. En Kroesj- tsjef is zo'n goedlachse oubollige burger man met zijn glimmend-kale schedel en zün van binnenpret schitterende kraal oogjes. Ze dragen veel te grote regenjas- net veel te lange mouwen en te wijde broekspijpen. Als keuterboertjes, die in grote stad verdwaald zijn. (Voor verslag zie pag. 5) Engels-Russisch Vredesplan M.-Oosten Londen, 21 april. Engeland en Rusland zullen samen zoe ken naar een plan om de vrede in het Midden-Oosten te verzekeren. Deskundi gen zullen dinsdag a.s. een uitgewerkt voorstel op tafel leggen. Dit is het be- langrqkste resnltaat van de besprekingen die premier Eden gisteren met zyn Rus sische gasten Boelganin en Kroesjtsjef heeft gehouden. President Eisenhower van de Verenigde Staten is van het ver loop van het gesprek op de hoogte ge houden. Dit ontlenen wü aan Reuter en Tijdens dit gesprek zijn niet alleen vriendelijke woorden gewisseld. Eden heeft zijn gasten openlijk gezegd, dat Rus land verantwoordelijk ls voor de gespan nen toestand in het Midden-Oosten door do wapenleveranties. Bovendien, zo voeg de Eden eraan toe, kan een Arabisch- Israëlisch conflict een atoomoorlog tussen de communistische en westelijke wereld veroorzaken. Op Chequers, het buitenverbiyf van Eden, worden de besprekingen geduren de het weekeinde voortgezet. Uit naam van de gehele wereld hebben de Amerikaanse socialistenleider Norman Thomas en vijf Amerikaanse vakbondlei ders in een open brief aan Boelganin en Kroesjtsjef gevraagd alle democratische socialisten, die nog in Rusland worden gevangen gehouden, vrij te laten. Aan de brief is een lijst van namen van 245 per sonen gehecht, die nog in communistische landen gevangen zitten of daar verdwe nen zyn. Door loonsverhoging van februari De garantieprijs voor alle door de vee houders afgeleverde melk voor de periode november 1955 tot november 1956 is van 22.4 tot 22.8 cent per kilo melk met een vetgehalte van 3.7 procent verhoogd. Dit leidt tot een verhoging van de verreken- prijs met één cent, die, naar het minis terie van landbouw, visserij en voedsel voorziening heeft besloten, met ingang van 29 april dn de melkprijs voor de con sument kan worden doorberekend. Dit is een gevolg van de verhoging van de kostprijs van melk, veroorzaakt door de verhoging van de lonen in de land bouw. die op 13 februari is ingegaan. Vlieger licht geicond Seafury neergestort op Valkenburg Een éénpersoons-gevechtsvliegtuig van de MarmeluCMvaart dienst, een Hawker Seafury, is gistermiddag door een motor storing na de start op het marinevliegveld Valkenburg verongelukt. De vlieger, luit— t.-z. II (oudste categorie) J. Bouman uit Katwijk werd licht gewond en werd per helikopter naar het Marinehospitaal ln Overveen gebracht. Koningin op de Amsterdamse beurs Koningin Juliana en prins Bernhard hebben gisteren o.a .een bezoek gebracht de effectenbeurs in Amsterdam, waar honderden makelaars spontaan het Wil helmus aanhieven. Via de passerel begaf het Koninklijk paar zich naar de Koop mansbeurs, waar zij een kijkje namen de „cacao-hoek". Voorts werd een bezoek gebracht aan het studenten-filmtheater Kriterion in de Roeterstraat, waar Koningin en Prins een film zagen over de tentoonstel ling „Wij Mensen" en over Kriterion zelf het leven van de werkstudent. HET WEER IN EUROPA Mgr. Groesz in vrijheid Hongaarse aartsbisschop Josef Groesz heeft in brieven aan zyn broer ln Oostenryk bevestigd, dat hy uit de gevangenis in het Hongaarse dorp Toszeg is vrygelaten- Groesz werd in 1951 tot 15 Jaar ver oordeeld onder beschuldiging van samen zwering tot omverwerping van de Hon gaarse communistische regering met hulp van Amerika. Belgisch vissersschip in nood In het Molengat bij Den Helder bevindt zich een vissersschip uit Zeebrugge, de Z 209, in nood. Een rederljgenoot van het schip is in de nabijheid, doch kan de Z 209 niet slepen, daar deze te diep in het water ligt. De reddingboot Prins Hen drik is wegens reparatie niet op het sta tion wezig. Wanneer dit noodzakelijk mocht blij ken. zal eventueel een reddingboot van Terschelling worden uitgezonden. NNO windstil windstil WEERBERICHT Vrij zonnig Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog weer met op de mees te plaatsen opklaringen. Van nacht plaatseiyk nachtvorst, morgenmiddag over het al gemeen iets hogere tempera-' turen dan vandaag. Zwakke, later matige wind uit ooste- lyke richtingen. (Opgemaakt te 11.15 uur). Zondag: 4.03. Maandag: Zon 5.29—19.53; Maan 18.28—4.24. Op 25 april volle maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1