(SCHCPtH- WH) mm m "H! i'j _UI u afti 1 (f Tegen veroorzaker werd vijf jaar geëist Polders besluiten Benthuizer Verlaat te dichten won in g- teller(ster) B. en W. boden de raad de begroting 1956 aan Regering houdt voet bij stuk: Geen vrij op 5 mei Kinderkoor gaf opvoering van Marjolijntje in Sprookjesland BEZORGER SWn^1 nieuwe leilsche courant Diama Haagse Venestiaat (Van een onzer verslaggevers.) Gisteren heeft, zoals wij reeds gedeeltelijk meldden voor de Haagse rechtbank terecht gestaan de 22-jarige Rotterdammer A. M. L., die vorig jaar het ongeluk in de Venestraat in Den Haag veroorzaakte. Tegen hem werd vijf jaar m.a. geëist. Verschillende deskundigen kwamen na het ge tuigenverhoor aan het woord. De gevolgen van het ongeluk doen zich thans nog voelen. Twee slachtoffers zijn nog steeds in het ziekenhuis en het i6 niet te zeggen wan neer zij geheel genezen zijn. Een groot aantal slachtoffers hebben maandenlang in ziekenhuizen gelegen. Vën verschillen den is nog niet te zeggen of zij geheel beter zullen worden, zo las de president uit een rapport „Is het niet afschuwelijk, verdachte?" vroeg de president. „Twee doden, twee mensen die nooit meer beter worden Beseft u wel wat u hebt gedaan?" Met een gebogen hoofd mompelde ver dachte. dat het hem speet. De president onthulde verder, dat ver- dachte driemaal met de strafrechter in aanraking was geweest. „U hebt niet bij uw vader willen wer ken omdat deze u niet wilde helpen bij de aankoop van een auto. U hebt de dood van twee mensen op uw geweten", aldus de president, die informeerde naar ver- dachtes toekomstplannen. „Ik wil later weer bij mijn vader in de I zaak komen". „Zult u ooit weer alcohol drinken?" „Neen. ik zal nooit weer sterke drank gebruiken", antwoordde verdachte met zachte stem. Requisitoir „De afschuw voor de dader mag geen invloed hebben op de straf, die deze verdachte krijgt", zo begon de substituut-officier mr. J. H. Kemper goed half één zijn requisitoir. De officier was van oordeel, dat de feiten vaststaan. Verdachte is iemand, die snel een impuls volgt zonder zich de con sequenties te realiseren. Hoewel niet ach terlijk, Is verdachte niet stabiel. Men kan bij hem geen normale maatstaven aanleg gen. Hij wil graag anderen overtroeven en dik doen. Daarom wilde hij een auto hebben, alhoewel hij deze geenszins nodig heeft. Uitvoerig ging mr. Kemper de gebeur tenissen van zaterdag 24 september en de daarop volgende nacht na Het advie6 van zijn vriend D A om de auto bij het station in Den Haag te laten staan en met de trein de terugreis naar Rotterdam te aanvaarden, sloeg hij in de wind. Hoewel hij niet in staat was naar behoren een auto te berijden, was hij toch niet goed dronken. Hij moet ge weten hebben dat toen hij begon, hij grote risico's op zich nam. Voor opzet is hij aansprakelijk. Verdachte, die van nature onverschillig 'is. is in een auto gaan rijden, terwijl hij dit niet kon. maar bovendien onder In vloed van alcohol was. Doodslas en.het toebrengen lichamelijk letsel achtte n tweemaal bewezen. Indien de rechtbank hem hierin niet wilde volgen, achtte mr. Kemper het sub sidiair ten laste gelegde dood door schuld of het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel bij een aanrijding onder invloed van sterke drank, bewezen. De strafbaarheid van verdachte I: verzwaard omdat hjj dronken was. Verd. is een man die voor alles onverschillig H(j zal zelf de gevolgen moeten dragi Mr. Kemper kon het advies van de psy chiater om verdachte voorwaardelijk beschikking te stellen, niet volgen, eiste ten slotte een gevangenisstraf 5 jaar met aftrek. Verdediging Met woorden van deelneming slachtoffers en nabestaanden, begon de verdediger mr. M. D. de Haas zijn plei dooi. Niet minder gingen zijn gedachten uit naar de ouders van de verdachte, dii nimmer dit vreselijk gebeuren, waarvat hun beklagenswaardige zoon de veroor zaker was, zullen vergeten. De invloed van tien glazen cognac er vijf glazen bier zijn zonder meer ramp zalig geweest. Bij persoonlijke gesprek ken met verdachte, was de iaadsman to overtuiging gekomen, dat Adrie L. wel be rouw heeft. Mr. De Haas bestreed vervolgens de dagvaarding voor zover van opzet ge sproken werd. Wanneer verdachte dezelfde weg had gereden, zonder vooraf alcohol te gebrui ken. maar onderweg een hartaanval had gekregen, zodat er een aanrijding was ontstaan met dezelfde gevolgen, niemand van opzei het ken. Wanneer er opzet ken te drinken, kan de; getrokken worden tot de rampzalige gev volgen van de aanrijding, Van een opzet tot doden is geen sprake geweest Bo vendien aluit de onbekendheid met de si tuatie van de Haagse binnenstad de op zet uit. Volgens pleiter was de graad van dronkenschap tijdens de rit van Rotter dam naar Den Haag verhoogd Bij slaap wandelaars kan men toch ook niet van opzet spreken. Tijdens de kuur in Maas oord smeet verdacht-" een glas cognac over een kistje sigaren. Ook toen was hij willoos slachtoffer van Bacchus Ten stelligste ontkende pleiter, dat Adrle L. de opzet heeft gehad met 60 km vaart op mensen In te rUden. Hij heeft zich zelf bij de politie aange geven en aanvaardt een rechtvaardige straf. Verdediger achtte veeleer bewezen, dat hier van joy-riding sprake Is geweest Adne L. zal men dan ook als een ramp zalige joy-rider moeten zien. Alle om standigheden waren die zaterdagavond in Rotterdam aanwezig om 'n halfdronken ken Adrle L. In het verderf te storten. Een auto van het merk waarin hij rij-1 lessen had gehad, stond onafgesloten, hij had de auto maar te starten om te kunnen Met honderden andere jongemannen heeft Adrie L. een „tic" van een auto gehad. Zijn vader conservatief ver bood hem een auto te kopen. Met verontwaardig! v wees mr. De Haas op het feit. dat een kslner een nauwe lijks meerderjarig geworden jongen zo veel cognac en bier schenkt. Waar blijven nu de vrienden van Adrle L.? Ze kennen hem niet meer, nadat ze eerst iedere week met hem dronken. Adrie L. zal straf moeten krijgen, maar daarbij mag men niet vergeten, dat hij levenslang gestraft is met de wetenschap van het vreselijk gebeuren." Mr. De Haas geloofde ten slotte dat ver dachte alleen^ veroordeeld zal kannen worden voor Joy-riding en voor het onder invloed rijden. Ten slotte vroeg mr. De Haas naast de straf door te brengen in de jeugdgevange nis te Zutphen, maatregelen tèr verbete ring van zijn cliënt op te leggen. De rechtbank zal dinsdag 1 mei, 's mor gens half tien, uitspraak doen. BENTHUIZEN B.B.-oefening geslaagd De blokploeg van Ben-'.buiizen hield gisteravond in bouwplan „Noord" haar eerste oefening in het openbaar, waarbij de leden in praktijk konden brengen, wat ze deze winter hadden geleerd. Veronder steld werd dat een bominslag was ge schied. waarbij twee woningen waren ge troffen. In een der woningen was brand ontstaan. Tevens waren vier personen ge- De werkzaamheden werden met vee] enthousiasme door de verschillende groe pen uitgevoerd, waarbij bleek, dat reeds een zekere graad van geoefendheid was bereikt. Het eerste optreden van de blok ploeg kan dan ook als geslaagd worden beschouwd. De oefening stond onder leiding van de heren A. Bregman en K. Oostingh, respec tievelijk blokhoofd en hoofd zelfbescher- De stemgerechtigde ingelanden van de Benthuizer noord- en zuidpolder met de Benthornerpeider kwamen gisteren in café A. van Staalduinen in vergadering bUeen onder voorzitterschap van de heer Jos. van der EUk. De rekening over 1955 werd vastgesteld met 29.766,21 aan ontvangsten en 26.075,74 aan ultgaven.,een batig slot 3.690,47. De rekening is gecontroleerd en in orde bevonden. Na uitvoerige behandeling werd de be groting voor 1956 vastgesteld. De ge raamde ontvangsten bedragen 30.675.53 terwijl de uitgaven worden geraamd op 30.675,53. De polderbegroting kon dus sluitend worden verkregen, doch er resteert slechts een bedrag van 859,?? wegens onvoorziene uitgaven. De omslag van de polderlasten van de Benthuizer noord- en zuidpolder werden wederom voor 1956 vastgesteld op 24,— per hectare (totaal geraamd op 12.365.09) en de omslag voor de Benthornerpolder zal in 1956 ƒ21.50 per hectare (totale ra ming 1834,30) bedragen. In de rekeningcommissie 1956 werden benoemd de heren P. T. de Jong, S. de Jong en A. Zeg waart, terwijl voor plaats vervangende leden werden aangewezen de heren A. H. Renslnk, J. Steenwijk en H. Merbis. Langdurig is van gedachten gewisseld over het bestuursvoorstel het Benthuizer Verlaat te dichten en met de gebroeders Kemper i Voorwinden een overeenkomst te treffen in verband met de sChadë, die deze heren daardoor zullen lijden. Uiteindelijk kwam het voorstel, er met algemene stemmen door. De schippers Voorwinden zullen ge durende twintig jaren een schadevergoe ding ontvangen van 400 per jaar. Ge deputeerde Staten zullen echter deze be sluiten (zowel de dichting ais de te ver lenen schadevergoeding) nog moeten goedkeuren. De wijze, waarop het Verlaat zal worden gedicht, evenals de financie ring daarvan, werden in handen van het polderbestuur gesteld. De nodige machti-I""'-"" ging is inmiddels verleend. Cl>n's'ta'teren- d®t he,t voorach- Eveneens werd de samenvoeging van de tige beleid van de laatste jaren thans' zijn Benthuizer polders en de drooggemaakte vruchten begint af te werpen. In de'toe- Gelderswoudse polder uitvoerig bespro- komst dient nog te worden overgegaan tol durven spre- om zich dron ken. doch aangezien deze aangelegenheid samenhangt met de wijzigingen in het bij zonder reglement, werd dit punt ter be slissing overgelaten aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Wat de dichting van het Benthuizer Verlaat betreft, heden (woensdag) zal de drooggemaakte Gelderswoudse polder zich hieromtrent uitspreken, terwijl eveneens de Hazerswoudse droogmakerij een be slissing terzake moet nemen. Wanneer de droogmakerij de vergadering houdt is echter nog niet bekend. De Wegenwacht van ae A N W B. be staat in Nederland tien jaar en ter Ge legenheid van dit jubileum heeft het hoofd van de dienst, de heer G wan Leeuwen, de hoofdinspecteur A. J. M. Mosheuvel (links), die reeds tien jaar deel uitmaakt van de W.W. maandag het tienjaren-embleem opgespeld Nog zes andere Wegenwachters zullen in de loop van dit jaar een dergelijke onderscheiding ontvangen lllllllllllllllllllllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll i Advertentie) HAZERSWOUDE MTieentebestuur van Haz ;egaddgden op voor de fu Inlichtingen en aanmeldingen bij de Plaatselijk leider der Alg. Woningtelling 1956, die hiertoe zitting zal houden in het Raadhuis op vrijdag 20 april van 16.00 18 00 uur. WOUBRUGGE Opbrengst collecte De Simavi-collecte heeft in meente 92 opgebracht. B. en W. van Benthuizen hebben de ge meenteraad de begroting 1956 aangeboden. Met een post onvoorzien van f 2078.37 be dragen de totale inkomsten en uitgaven op de gewone dienst f 260.561.52. Op de ka- pitaaldiienst staan vermeld de bedragen f 860.354.72 voor inkomsten en f 1.132.498.18 voor uitgaven. Op de gemeentebegroting zijn bijzondere eenmalige uitgaven geraamd to Voor verpleging van krankzinnigen i| f 6295.20 geraamd. Dit bedrag,zail„im de. loop van het jaar door omstandigheden- met en'ge duizenden moeten "warden ver hoogd. Op de kapilaaldienst is een bedrag geraamd voor de aankoop van leermidde len voor de openb. lagere school en voor de aankoop van twee oliekaeheis voor deze school. Verder is een bedrag ge raamd voor de bouw van twee mldden- rtandsworoingen ten behoeve van het se- |cretariepersoneel Er is f 1700 geraamd voor de aanschaffing van brandblusmid- de aanschaffing van een autospuit voor de brandweer en tot vernieuwing van de straatverlichting. Het ligt in de bedoeling ln verband met de aanschaffing van de autospuit spoedig contact op te nemen met Ged Staten ter .bevordering van de gang van zaken. De voorbereiding van de bouw van vier volkswoningen door de vereni ging „Algemeen Belang" verkeerde bij het opstellen van de begroting nog in een zodanig stadium, dat hieromtrent geen be- drag "kon worden geraamd. (Van o Op 30 r parlementaire redacteur) mber 1955 heeft de Tweede en meerderheid van 51—30 uitgesproken voor een vrtji dag op de vijfde mei voor ambtenaren Ondanks deze uitspraak wordt het rege. rmgsbeleid niet veranderd en zal er of deze nationale feestdag gewerkt moeter worden. De ministers Drees en Beel deel den dit gistermiddag mede in antwoord op de mondelinge vragen die de heer Koersen (kath v.) stelde. Minister Beel zeide dat door de rege ring de suggestie is gedaan om één van de drie extra vacantiedagen te bestem men voor de vijfde mei. Maar de ambte- narenorganlsaties hebben dit denkbeeld afgewezen. Volgens minister Drees Is dit een bewijs dat de animo voor een vrije vijfde mei dus toch niet zo groot -s als wel lijkt. De minister-president stelde nogmaals dat de vijfde mei als een waar lijk nationale feestdag gevierd kan wor den zonder dat er vrij wordt gegeven Dal was ook de mening van de heer Beernink (c.h.) Ondanks de Kameruitspraak is hel regeringsstandpunt dus niet gewijzigd Dat wil echter niet zeggen, aldus minister Beel, dat de regering deze uitspraak zon der meer naast zich heeft neergelegd In tegendeel, zij heeft opnieuw advies inge wonnen. Dat zou zij niet gedaan hebben als er geen aangenomen motie was ge weest. Maar het advies van de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg in amotenarenzaken was zeer verdeeld Ei was een deel in deze commissie, dat voorstander was van één vrije dag. Een ander deel wenste alleen een vrije dag als vijfde mei ook werkelijk als een alge- Dehousse, voorzitter Europ. parlement De Belgische socialistische senator, Fer- nard Dehousse, werd bij acclamatie geko zen tot voorzitter van het parlement van de Raad van Europa. Zijn achtereenvol gende voorgangers waren Spaak Frangois de Menthon en Guy Mollet. Dehousse is 50 jaar oud. Hij was als professor in de rechtsgeleerdheid werkzaam aan de uni versiteit van Luik, en tevens als docent aan de Sorbonne en de academie voor in ternationaal recht in Den Haag. Hij heeft drie werken geschreven over problemen van de rechten van het individu, diplo matieke geschiedenis en internationale politiek Ds. W. Oosterheert (80) te Midwolda overleden In de ouderdom van 80 jaar is te Mid wolda (Old.) overleden ds. W. Ooster heert. emeritus-predikant van de Geref. Kerken. Ds. Oosterheert werd 30 jan. 1876 te Appingedam geboren. In juni 1903 aan vaardde hij te Kielwindeweer het predik ambt. In 1908 vertrok hij naar Midwolda; )16 naar zijn laatste gemeente, Ter Apel, waar hij in 1943 met emeritaat ging. mene feestdag gevierd zou worden. Ook was er het bezwaar dat het steeds moei lijker wordt de vijfde mei als een feest dag te vieren De verjaardag van de Ko ningin, aldus minister Beel. wordt steed» meer een feestdag De bewindsman Binnenlandse Zaken deelde niet de van de heer Scheps (soc.) dat de herden king op de vierde mei op de duur de dupe zal worden van het nlet-vrijaf geve de vijfde mei Op een vraag van n Fortanier de Wit (lib.) of de regering juist de vijfde mei niet moet stimuleren antwoordde minister Drees dat dat ook inderdaad gebeurt De regering verleent haar steun aan het geven van adviezen voor de viering van de vijfde mei door de schoolgaande jeugd. Zaak-Fabius voor de Hoge Raad Voor de Hoge Raad i6 gisteren het cas satieberoep behandeld van ae journali J. Fabius, die in hoger beroep door het gerechtshof In Den Haag is veroordeeld tot 10 digen gevangenisstraf wegens het schrijven van een artikel in „De Nieuws brief" dat ais majesteitsschennis werd gekwalificeerd. In zijn toelichting op het beroep voer de mr. D Hulsman vier middelen aan. HU zeide onder meer. dat niet zoals hel gerechtshof heeft gedaan uit de wijsmiddelei. zonder meer mag worden afgeleid, dat belediging van de koning bewezen en opzettelijk is gebeurd. Ver wijzende naar een uitspraak van prof. Langemeijer, dat 'n belediging van de ko ning niet gelijk is aan een belediging van de koninklijke waardigheid, betoogde mr Huisman, dat in het bewuste artikel niet de persoon van de koning is aangetast, maar kritiek is geuit op de wijze, waarop de koninklijke taak wordt uitgeoefend Dit noemde hij volkomen geoorloofd. Ook gebeurde het met de beste bedoelingen. Mr. Huisman voegde hier aan toe. dat d» heer F. uit „pure oranjegezindheid een caricatuur had opgeroepen met overdre ven voorstellingen" met de bedoeling een appèl te richten tot het volk Mr.' Huisman bestreed voorts de gron den, waarop het hof het verweer had verworpen, dat er geen Sprake was van opzettelijke belediging. HIJ noemde ten slotte de gronden, waarop het hof het beroep op het algemeen belang heeft ver worpen, onhoudbaar en in strijd met an dere overwegingen in het vonnis. Aan het slot van zijn toelichting ver zocht mr. Huisman de raad tot vernieti ging van het vonnis over te gaan. De procureur-generaal zal op 1 mei conclusie nemet.. WOENSDAG 18 APRIL 1956 Prins Bemhard bij de 10-jarige „Nevas" Prins Bernhard heeft gistermiddag aan boord van de „Oranje" de viering van het tienjarig bestaan van de Nederlandse ver eniging tot adoptie van schepen (Nevas) bijgewoond. Scheveningse loggers naar Noorwegen Binnenkort zal de motorlogger Sch. 35 „Jacoba Gesina" van de rederij W. van der Toorn en J. C. Pronk aan Noorwegen worden verkocht. De Irwoervergundng voor de transactie Is reeds verleend. Het schip, dat is uitgerust met 250 pk Werk spoormotor, zal word toegevoegd aan de Noordse vissersvloot. Naar wjj vernemen «Un er plannen nóg twee Scheveningse en een KatwUkse log ger te verkopen. Er is echter nog niet bekend gemaakt welke loggers dit zijn. Emballage-experts in Kurhaus bijeen Gistermorgen is in het Kurhaushotel dp derde internationale technische confe rentie geopend, die vooraanstaande we tenschappelijke werkers en technici van Europese bllkemballagefabrieken ln con tact brengen met Amerikaanse collega's. Het programma der conferentie bestaat uit inleidingen en excursies. Nieuw-Guinea opnieuw voor Ver. Naiies De Indonesische premier Ali Sastroa- midjojo heeft op een persconferentie te Djakarta verklaard, dat de kwestie van Nederlands Nieuw-Gulnea voor de derde maal zal worden voorgelegd aan de alge mene vergadering van de Verenigde Na ties Tevens zou Indonesië de afschaffing van het embargo op de uitvoer van stra tegische goederen naar communistisch China steunen. Sastroamidjojo zeide, dat er zo spoedig mogelijk drie parlementsleden voor Nieuw-Giiinea zouden worden aangewe zen en personeel voor de nieuw ln te stel len provincie Nieuw-Guinea zou worden benoemd. Auto-ongeluk berecht. De 21-jarige landarbeider A. de L., die 24 november van het vorige jaar als bestuurder van een personenauto op de Dorpsweg in Rot terdam in botsing kwam met een olie- trein. waardoor zijn vader om het leven kwam en een andere Inzittende zwaar werd gewond. i6 gisteren door de Rot terdamse rechtbank tot veertien dagen ge vangenisstraf en twee jaar ontzetting uit de rijbevoegdheid veroordeeld. ALPHEN AAN DEN RIJN HET KINDERKOOR van J^ooft den Heer-ti Alphen $af, onaer leiding van de heer G. A. de Ronde, in het Nutsgebouiv een opvoering van het zangspel „Marjolijntje in Sprookjesland", waarvan Jo Mulder de tekst én de muziek schreef. Voor een tweede uitvoering had men er, naar onze mening, beter aan gedaan, een minder bewerkelijke operette te kiezen, en zeker één, waarin meer gehandeld wordt. Een kinderkoor, dat eigenlijk nog maar kortgeleden is begonnen, mist immers de routine, die voor het verwerkelijken van stemmingstaferelen en het uitvoeren van, zij het in dit geval bescheiden, balletten nodig is. We hebben de dirigent enige tijd ge leden leren kennen als een nauwgezet en muzikaal koorleider. Maar bij zo'n zang spel komt nog méér te pas dan alléén naar mooi laten zingen. Het liep hem nu :n dan wat uit de hand, al dat samenge telde beweeg, vooral ln het eerste be drijf waar het bij ogenblikken tamelijk verward toeging. Ook de zang leed daar tin of meer onder. In het tweede bedrijf begon alles orde lijker te verlopen en vooral ook minder stroef. Nu hteft ook dit zangspel qua inhoud én muzikaal niet veel te beteke nen. De aandacht kan daarbij alleen ge spannen blijven door een levendige actie ?n smaakvolle aankleding. Wat het laatste betreft was er veel te prijzen; ook de grime -.1 de belichting getuigden van ;n serieuze opvatting. Het zingen klonk meestal zuiver, hoe- el niet steeds even verzorgd. De hoofd rolspeelster maakte een aardige indruk; de tovenaar, de heks en Prutste brachten >r zelfs heel verdienstelijk af. Van de dansjes had men veel meer werk kun* maken; het waren nu nog niet eens ritmische bewegingen. De voor de kinde- •en begrijpelijke handelingen, waarin ze :lch echt konden uitleven, boeiden hst neest. Maar aan deze momenten is dit zangspel nu juist niet rijk. Mejuffrouw Riek Stapper begeleidde vrU verdienstelijk maar niet altijd even teker. aan de piano. Joh. van Wolfswinkel. Aanbesteding straatwerken De directeur van gemeentewerken heeft gistermorgen in het raadhuis aanbesteed; het maken van grond-, riolerings- en stratingswerken ten zuiden van de Van Nesstraat. Er waren 20 inschrijvers. Hoog ste fa Tepas te Enschede voor ƒ52.500; laagste J. van Wieringen. Alphen aan den Rijn voor 39 569. De gunning is aange houden. Gouden jubileum Donderdag 26 april hoopt de heer P. Borst te herdenken, dat hij 50 jaar in dienst is bij de fa. D. van Oordt en Co N.V.. dakpannenfabriek aan de Woubrug- seweg. (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN Gevraagd voor ons blad. Inlichtingen bij c J. van Leeuwen, 31. Telefoon 2473. Ut WÊr 'A ft Hef essentiële u ~^ik. Naast de thans circulerende bil jetten van twintig gulden zullen binnenkort biljetten heel nieuw model (82 bij 151 mm) in omloop worden gebracht. De nieuwe biljetten, gedateerd 8 november 1955, zijn alleen de achterzijde genummerd. Het watermerk van hi jet is Hippocrates en profil. Op de voorzijde van het nieuwe bil jet, waarvan de voornaamste kleuren paars, bruin en groen zijn, staat rechts een portret de geneeskundige Boerhaave (16681738), uitgevoerd in paar se kleur en in het midden een rozet in de kleuren groen en paars, die de achtergrond vor men voor de woorden „Twintig gulden". >rmde kerk een jeugdappèl worden gehouden. Ds. Sweepe, gerefor meerd predikant te Leiderdorp, zal spre- ,.Ik heb u lief". Ds. Quartel. Hervormd predikant te Rotterdam, heeft onderwerp gekozen „Hebt gij Mij lief?" - Door het Landb<

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9